logo

Jak léčit kožní onemocnění u osoby doma

Kožní onemocnění je vysoce nákazlivé (nákazlivé) infekční onemocnění kůže, vlasů nebo nehtů způsobené patogenními houbami. Infekce může být způsobena dvěma druhy hub - Trichophyton a Microsporum. Správné označení onemocnění je založeno na názvu houby, která ji způsobila, proto lékaři vylučují trichofytózu a mikrosporu.

Obě tyto formy hubové infekce (trichophytosis a microsporia) jsou kombinovány pod obecným pojmem ringworm. Takto se klinicky nazývá trichophytosis, microsporia, dermatophytosis, ringworm nebo ringworm. Trichophytonové houby jsou mikroby, které parazitují pouze na lidské pokožce, a Microsporum postihuje lidi i zvířata. Kožní onemocnění je nejvíce nákazlivé pro děti ve věku 4 - 13 let.

Co to je?

Kožní onemocnění u lidí je infekční kožní onemocnění způsobené dvěma typy patogenních hub - trichophyton a microsporum. Proto obecný termín pro kožní onemocnění jsou názvy mikrosporie, trichophytosis, ringworm, dermatophytosis. Fungi microsporum působí stejně na člověka a zvířata, zatímco trihofiton parazituje pouze na lidské pokožce.

Příčiny

Houba Trichophyton tonsurans byla nejprve identifikována před mnoha desetiletími. Její název je přímo spojen s jeho schopností zasáhnout vlasy. Houby, které parazitizují osobu, způsobují povrchní a chronické kožní onemocnění. A zoofilní formy způsobují infiltračně-hnisavé léze pokožky.

 1. Přispějte k výskytu chronických onemocnění a nedostatku vitamínů.
 2. K infekci dochází po kontaktu s nemocným nebo předměty jeho hygieny při práci se seno a půdou po kontaktu se zvířetem.
 3. Nejčastěji se tato onemocnění vyskytuje na pozadí snížené imunity a porušení osobní hygieny, dlouhodobé péče o zvířata a poškození vnějšího povrchu pokožky (škrábance, odřeniny, popáleniny).

O tom, jaký druh kožního onemocnění u dětí a dospělých má příznaky a příznaky, uvádíme níže.

Klasifikace

Existují dva typy kožních onemocnění u lidí:

 1. Povrch. Přenáší se pouze od člověka k člověku, často postihuje malé děti. Existují akutní a chronické formy průběhu tohoto typu onemocnění.
 2. Infiltračně hnisavá. Nazývá se parazity, které žijí na těle zvířat. Hlavní rizikovou skupinou jsou zemědělští pracovníci, stejně jako děti, které hrají s toulkami.

To je zajímavé - oblíbené otázky o trichofytii

Inkubační doba onemocnění

Doba inkubace houbové infekce, která způsobuje kožní onemocnění, je od několika dnů do 6-8 týdnů a závisí na typu patogenu v těle.

Šindle mohou projevit první symptomy během 5-7 dnů po infekci. Infiltračně-hnisavé lišejníky po několik měsíců neposkytují žádné klinické projevy. První příznaky onemocnění se objeví nejdříve po 6-8 týdnech od vstupu patogenu do těla.

Symptomy

Co vypadá jako kožní onemocnění v počáteční fázi, jak ji rozpoznat včas a zabránit vypadávání vlasů? Bohužel, osoba si nemusí všimnout prvních příznaků nemoci okamžitě. Každá část pokožky hlavy začíná ztrácet vegetaci. Chloupky se postupně ztenčují, vypadají a přerušují a mění jejich délku na 1 - 2 mm. Problémem je olupování kůže. Jak nemoc postupuje, zaměření získá jasný obrys.

Příznaky zvonění (viz foto) jsou výraznější na hrudi, zádech, dolních a horních končetinách. Osoba může zaznamenat takové odchylky, jako jsou:

 • pálení a svědění;
 • zarudnutí a otoky kůže;
 • pevný válečkový rám;
 • puchýře zaměření s následným odtokem obsahu a tvorbou krust.

V případě porušení trichofycie nehtů se desky stanou křehkými, nudnými. Jejich struktura se ztuhne a zhrubne. Následně se nechty rozpadají a mění barvu. Zuby na deskách, drážky a špinavé šedé barvy jsou charakteristickým znakem zbavení se.

Kromě ohnisek kožního onemocnění na hlavě mohou na těle také vznikat problémové oblasti. Onemocnění se projevuje vyrážkou, jejíž prvky jsou podobné zaobleným červeným skvrnám. Vzhledem k tomu, že se houba krmí keratinem, který se odebírá z horních epidermálních vrstev, kožní elementy se postupně dostávají na obrysy kruhu. "Jíst" keratin v jedné oblasti, parazitické mikroorganismy se pohybují dál. To je důvod, proč plaky rostou v průměru a mění okraje jejich okrajů.

Akumulace dermatofytů vede k tvorbě jasného okraje. Jeho puchýře a odlupování hovoří o zvýšené aktivitě hub v této zóně. Někdy se parazité vrátí do středu kruhu a znovu ho použijí jako zdroj energie. Ale to je možné pouze s obnovou zásob keratinu. Takzvaný "prsten v kruhu" je jasným znamením zvýšené aktivity dermatofytů.

Chronický kožní onemocnění

Může být umístěn na pokožce hlavy, nehty nebo na hladké kůži. Na hlavě jsou léze lokalizovány z větší části na chrámech a zadní části hlavy. Léze je malá (ne více než 0,5 cm) hladká jizva, podobná atrofické jizvě, která lehce vločkne, ale nevykazuje známky zánětlivé reakce. Místo tohoto zaměření se vlasy v samotném kořeni rozpadají a vytvářejí místo nazývané černá tečka.

Chronický kožní onemocnění na hladké kůži je nejčastěji lokalizován na hýždích, stehnech, na kolenou a loktech nebo na dlaních. V tomto případě léze vypadá jako kyanotická nebo růžová skvrna poměrně velké velikosti s fuzzy konturou. Povrch skvrny je středně šupinatý.

Obvykle jsou ohniska charakterizovány pouze mírným svěděním, jiné subjektivní příznaky chybí. Hřebíky postižené lichenem jsou matné, matné, šedé barvy, vnější okraj získal zářez a je snadno lakovaný. Hřebík se najednou může stát velmi tlustý nebo naopak tenký.

Co vypadá tzv. Ringworm: fotka

Níže uvedená fotka ukazuje, jak se onemocnění projevuje u lidí v počátečním a pokročilém stádiu.

Diagnostika

Diagnostika je založena na vizuálním vyšetření pacienta, stejně jako na shromažďování anamnézy onemocnění a průzkumu možných zdrojů infekce. V případě pochybností lékař provádí škrábání z postižené oblasti.

Sběrné materiály se vyšetřují pod mikroskopem nebo se umístí do živného média po dobu tří dnů, během kterých dochází k rychlému růstu kolonií houby. Pokud jsou detekovány vlákna mycelia a spóry houbového patogenu, jsou identifikovány.

Léčba kožních onemocnění u lidí

Při léčbě kožních onemocnění u lidí je základem terapie boj proti houbám, které způsobily kožní onemocnění. Domácí terapie kombinuje lokální léčbu se zbavujícími masti - antifungální krémy, spreje, šampony s příjmem antifungálních léků.

Léčebný režim předepisuje dermatolog, hlavní aspekty jsou následující:

 1. Kožní kůži s hladkou kůží je lépe léčen terbinafinem a tolnaftátem.
 2. Při léčbě lišejníků se ráno obvykle používá 5% roztoku jodu. Ve večerních hodinách je obvykle předepsána sírová salicylová nebo sírová petrová masť, je také možné ošetřit čistou kyselinou salicylovou ve výši 3%.
 3. Dermatolog může napsat recept na výrobu v lékárně Vidal v mléčné farmě - alkohol, kafr, kyselina salicylová, lotion síry, kyselina boritá, glycerin. Nebo těstoviny Lassar - vazelína, škrob, kyselina salicylová, oxid zinečnatý.
 4. Pro lokální léčbu může lékař doporučit různé masti, krémy, šampony obsahující clotrimazol, ketokonazol, mikoseptin, terbinafin, mykokonazol. (Místní antifungální látky - krémy, spreje, gely).

Pro systémovou léčbu dermatomykózy se používá Griseofulvin, což je přirozené antimykotikum, které má úzké spektrum účinku, jmenovitě působí proti houbám dermatomycete, Trichophyton, Microsporum, Epydermophyton, Achorionum.

 1. Léčba je nezbytně doprovázena požitím griseofulvinu. Mělo by se užít během 15-25 dní a jednou týdně, aby se bakterioskopický škrábání pro detekci houby. Jakmile houba není zjištěna, pokračuje griseofulvin každý druhý den, ve stejné dávce, kterou doktor vypočítal, dalších 14 dní, takže nedošlo k opakování onemocnění.
 2. Pokud jsou nohy infikovány houbou, doporučuje se, aby byly léčeny ketokonazolem nebo clotrimazolem orálně a sulfid selenu by měl být aplikován zvenčí.

Pro léčbu chronických kožních onemocnění je kromě antifungálních činidel lokálně i orálně (Griseofulvin) také vitaminová terapie, imunomodulátory, léky, které posilují krevní cévy a zlepšují mikrocirkulaci.

Hygienická opatření v kontaktu s pacientem

Pokud jste se sami sebe nebo vaše dítě dotkla nemocného zvířete nebo jste s nemocnou osobou komunikovali, je nutné podniknout kroky.

 1. Čím dříve vymyjete částice obsahující houbu z kůže, tím menší je pravděpodobnost infekce.
 2. Několikrát si umyjte ruce mýdlem. Nejjednodušší lék, který se nachází téměř v každém obchodě, je skořicové prádlo a lépe než bříza.
 3. Celé tělo umyjte tímto mýdlem. Najednou se spodní část pokožky pacienta spadla pod oblečení. Neměli byste používat tvrdý žínku. To zanechává mikroskripty na kůži, do které houba snadno proniká.
 4. Pro šamponování musíte použít antifungální šampon. Například Nizoral. Můžete jej také použít jako sprchový gel.
 5. Moderní lék se silným antifungálním účinkem je Tsiteal. Zřeďte to v malé nádobě pětkrát. Získáte pěnivou kapalinu, kterou můžete použít k umytí rukou a celého těla.
 6. Antifungální účinky mají levandulový olej, olej z čajovníku a terpentýn. Mohou být použity k léčbě malých oblastí kůže.

Jen pět dní po kontaktu je vhodné kontaktovat dermatologa. Zkouší tělo dřevěnou lampou. Pokud jste stále infikováni, může být onemocnění identifikováno již v počáteční fázi. To pomůže rychle vyléčit ji doma a nejít do nemocnice.

Preventivní opatření

Prevence zahrnuje osobní hygienu a izolaci nemocných zvířat nebo lidí. Na místě, kde je pacient identifikován, je prováděna důkladná dezinfekce, ložní prádlo a doplňky, měkké hračky a koberce jsou vystaveny tepelnému ošetření. Nemocné dítě není povoleno do dětského týmu, dokud není kožní onemocnění zcela vyléčen. Pacientům je zakázáno navštěvovat bazény, sauny, lázně. Pozastavení výkonu úředních povinností učitelů mateřských škol, chůvů, zaměstnanců veřejných služeb, koupelnových služebníků.

Je kůži nebezpečný pro lidi? Nejzávažnějšími důsledky jsou přetrvávající ohnisková alopecie způsobená cévními změnami v kožní tkáni. Léčbu je nutné provést ihned po zahájení léčby, aby se vyloučila infekce v blízkém prostředí a snížilo se riziko závažné alergické reakce.

Kůži v osobě. Příznaky, příčiny, léčba dospělých a dětí.

Nejčastější dotazy

Místo poskytuje základní informace. Adekvátní diagnóza a léčba onemocnění je možná pod dohledem svědomitého lékaře. Všechny léky mají kontraindikace. Požadována konzultace

Kožní onemocnění nebo mikroskopie je onemocnění kůže způsobené houbami rodu Microsporum. Ovlivňuje vlasy, kůži, příležitostně nehty a řasy. Houby, které způsobují onemocnění, se nazývají dermatofyty (milují pokožku).

Nejčastější oblasti lišejníků jsou na hlavě pod vlasy. Formované zaoblené ohnisky, kde se všechny vlasy rozkládají ve výšce 5-8 mm nad kůží. Jsou poměrně velké, palmové. Vlasy se objeví na stejné úrovni. Tato funkce a dal název choroby.

Na těle má kožní onemocnění vzhled oválných červenavých skvrn obklopených zdviženým válečkem. Uprostřed můžete pozorovat olupování kůže. Někdy pacienti pocítí svědění na místě zranění.

U dětí je kožní onemocnění nejčastějším onemocněním kůže. To je způsobeno skutečností, že děti často hrají se zvířaty. Kůže dětí je velmi jemná a vlasy jsou tenčí a nejsou chráněny organickými kyselinami. Nejvíce případů kožních onemocnění se vyskytuje v pozdním létě a na začátku podzimu. Výskyt této nemoci často spadá na letní prázdniny.

Dospělí jsou také náchylní k houbě. Kožní onemocnění se řadí po druhém po onemocnění houbovou nohou. Avšak s věkem se ve vlasech vytváří mnoho organických kyselin, které brání reprodukci houby. Častěji jsou ženy nemocné, zejména mladé. Zajímavé je, že lidé s červenou barvou vlasů téměř netrpí kůrovcem.

Příčiny kožních onemocnění

Kožní onemocnění je způsobeno houbou rodu microsporum, a proto se jedná o druhou chorobu - mikroskopii. Houba získala své jméno kvůli své schopnosti vytvořit obrovské množství mikroskopických spór. Mezi nejčastější typy patogenů v Rusku patří: Microsporum canis a Trichophyton tonsurans.

Existují zoonotické druhy hub, které žijí převážně na zvířatech. Ale oni mohou také způsobit kožní onemocnění u lidí. V tomto případě onemocnění postupuje snadněji a méně často se stává chronickým. Jiné houby jsou považovány za "lidské" - antroponotické a způsobují závažnější případy.

Od koho se můžeš nakažovat?

Infekce může nastat u nemocných a zvířat. Nejčastějšími nosiči kožních onemocnění jsou tlusté kočky a psi. Zejména štěňata a koťata jsou nemocní. Oni mají nemoc, je snadnější než lidé a zbavování oblastí mohou být neviditelné.

Zdrojem infekce může být nemocná osoba. Při komunikaci s ním nebo při sdílení utěrek, štětců, nůžek, klobouků, ložního prádla a žínků se můžete nakazit. Pravděpodobnost onemocnění se dramaticky zvyšuje, pokud se na pokožce odtrhnou, škrábance nebo imunita člověka je oslabena.

Jak se infekce vyskytuje?

K infekci dochází, když na kůži zdravého člověka spadnou kožní částice, vlasy nebo vlasové elementy infikované houbou. Pokud spóry houby padnou na zem, mohou tam žít až na tři měsíce. Současně zůstávají aktivní a mohou způsobit onemocnění.

Když se houba dostane na kůži, pronikne do buněk a začne se množit. Pokud jsou blízko vlasové folikuly, houby klíčí uvnitř nich a vyplní celý prostor vlasového folikulu. Pak vystupují po vlasech. Spory houby se hromadí mezi vlasy a zničí ji. V důsledku toho se vlasy rozpadají pod svou vlastní hmotností v blízkosti pokožky. Houba vytváří kolem zbytků bílého krytu vlasů, který je viditelný pouhým okem.

Příznaky a příznaky kožních onemocnění

Od okamžiku infekce až po první příznaky onemocnění může trvat od 5 dnů do jednoho a půl měsíce. Ve většině případů asi týden. Termín závisí na imunitě osoby a na rozmanitosti houby. Symptomy onemocnění závisí na tom, v jaké oblasti kůže mají houby.

Microsporie jsou rozděleny do:

 • Microsporia hladká kůže (neovlivňuje tvrdé a zbraně)
 • Scalp Microsporia
Na kůži se objeví malá červená skvrna. Kůže na tomto místě může svědit, ale ve většině případů osoba necítí nic. Postupně se barva zvětšuje. Podél jejího okraje se objevuje červená obruba, která se skládá z malých pupínek. Na místě se mohou objevit nové body.

Pokud se v hlavě objevuje kožní onemocnění, v této oblasti jsou vlasy matoucí, ztrácejí objem a pružnost. Při stlačení na kůži se nedotýkají. Časem houba způsobuje zničení struktury vlasů a rozpadá se.

Každé tělo reaguje odlišně na patogen. V tomto ohledu existují různé formy kožních onemocnění:

 • Abortivní forma - zbavuje světlé oblasti bez jasných hranic. Symptomy jsou mírné.
 • Erythematózní a edematózní forma - se vyskytuje u dětí a mladých žen. Rozdílí se v silných zánětech na místě lichenových skvrn a alergických reakcí. Povrch zbavený mírně šupinatý.
 • Papulovitě-šupinatá forma - je na hrudi a obličeji. Deprive je výrazně zvýšena nad povrchem pokožky, kůže se stává klenutou. Lichene jsou tlustě pokryty kožními šupinami, svědčí vážně.
 • Hluboké formy - podkožní uzliny o průměru až 3 cm. Vyskytují se u nohou u žen.
 • Porážka chodidel a dlaní - versicolor tvoří suchý plak, pokrytý silnou vrstvou keratinizovaných buněk. Má vzhled kukuřice.
 • Supresivně infiltrativní - nejtěžší. Zhoršující se plaketa silně nabobtná, hustá, uvolňuje se z pórů kůže.
 • Microsporium onychomycosis (lichen na hřebíku) - na okraji nehtu se objeví tmavá skvrna. Nehtová deska se stává měkkou, křehkou a postupně zničenou.

Co vypadá tzv. Ringworm, fotka?

Když houba infikuje hladkou pokožku, na tomto místě se objeví růžové, nafouklé a šupinaté místo s jasnými hranicemi. Je pokryta malými pupeny, uprostřed kterých je viditelná žlutá čirá tekutina a křupavé kůry, které se objeví poté, co tyto vesikuly praskly.

Postupně se střed skvrny stává méně otupělým a spadá. Kůže se stává růžovou a pokryté malými šupinami.

Deprive je obklopen jasně červeným válečkem, který stoupá nad kůži. Skládá se z malých váčků. Kůže pod nimi je červená a oteklá.

Bod má tvar nerovného kruhu. Často v jejím středu je prstenec zbaven. Tento jev se nazývá "prsten v kruhu" a je charakteristickým znakem této nemoci.

Kůže kolem lišejníků se nezmění, ale často se kolem ní mohou objevit menší místa nákazy.

Kožní onemocnění se objeví na otevřených a uzavřených oblastech pokožky. Zvláště se často vyskytuje na obličeji, krku, pokožce ramen a předloktí.

Kožní onemocnění na hlavě - jak to vypadá?

Pokud jsou mikroskopické houby na pokožce hlavy, pak jsou zaoblené chloupky s jasnými hranicemi. Kůže je červená, opuchnutá, pokrytá vločkovými váhy.

Když se infekce stala zoonotickou (zvířecí) houbou, jsou ohnisky poměrně velké, až do průměru 10 cm. Může jít o 2-3. Dotčené oblasti jsou obklopeny červeným okrajem. Vnitřní část vlasů je rozložena ve stejné výšce 4-8 mm. Kůže je pokryta bílým květem, jako mouka.

V případě, že došlo k infekci různými houbami, které jsou lidským parazitem, na hlavě se objevuje mnoho malých lézí. Vlasy na nich jsou velmi tenké. Kůže na tomto místě je pokryta tlustou vrstvou plaku a šupin na kůži, začíná se hojně odlupovat.

Kožní onemocnění na těle - jak to vypadá?

Dermatophytické houby, kožní onemocnění způsobují vyrážku na těle. Jeho prvky mají tvar zaoblených červených skvrn. Časem mají formu prstence. To je způsobeno tím, že houba žije v buňkách horní vrstvy pokožky a živí se keratinem. Když mikroorganismy používají všechny keratiny v jedné oblasti, pokračují dál. To vysvětluje růst plaků podél okraje a zvýšení jejich průměru.

Vzhledem k velkému počtu dermatofytů se na okraji vytváří jasnější okraje, které jsou pokryty bublinkami a váhy. Tyto znaky ukazují, že houby jsou zde zejména aktivní. Stává se, že se tyto mikroorganismy znovu začnou množit ve středu kroužku, když jsou v kůži obnoveny rezervy keratinu. Pak je zde charakteristický rys "prsten v ringu".

Ze středu desky hub postupně zmizí. Proto pokožka vypadá zdravěji.

Na rozdíl od většiny vyrážky, ringworm se pomalu rozšiřuje. Často postihuje pouze jednu oblast pokožky.

Pokud nejsou dodržována pravidla osobní hygieny nebo pokud je léčba nesprávně ošetřena, bakterie se připojí k houbám. Mohou snadno proniknout do postižené kůže a způsobit její nadrážení. Takové komplikace jsou často u lidí s oslabenou imunitou.

Kožní onemocnění u dětí - jaké jsou vlastnosti?

V některých případech je kožní onemocnění u dětí stejné jako u dospělých. Celkové zdraví je normální. Dítě nemusí mít pocit nepohodlí. Středy lišejníků mají plochý střed a suchý hrubý povrch pokrytý malými váhy. Hraně červené, s uzly, malými puchýřkami a krustami. Takové oblasti mohou být na hladké pokožce a pokožce hlavy. V tomto případě vypadnou vlasy. Na hlavě dítěte jsou tvořeny holé záplaty.

Nicméně vzhledem k tomu, že děti jsou náchylnější k alergiím, mohou se objevit erytematózní a edematózní formy kožních onemocnění. V takovém případě se dítě stane neklidným a nevlídným kvůli vážnému svědění a pálení, jeho spánek je narušen. Dítě se cítí slabé a jeho teplota stoupá. Lymfatické uzliny jsou zapálené, rostou a bojí se dotýkají.

Ohniska nákazy jsou jasně červené, silně opuštěné velkými puchýřky. Mají mokrý povrch. Tato tekutá část krve prochází tenkými stěnami cév. Někdy dochází k vyčerpání těchto oblastí pokožky. Takové případy jsou horší, a lékař určitě doporučí dítě v nemocnici.

Jak se děje ringworm?

Příznakem postižení onemocnění je očištění zbavující bubliny a krusty. Pokud je ošetření zvoleno správně, okraj na okrajích oblasti se stává lehčí. Odstraňuje pupínky, uzliny a vypadá hladce. Povrch vnějšího okraje je vyrovnán s úrovní okolní pokožky. Zpočátku je barva kůže na tomto místě jemně růžová. Ale časem se obnoví množství pigmentu a melaninu a kůže se stává normální.

Někteří lidé, kteří po tréninku trpí, mají zbytkové účinky ve formě jizev. To je způsobeno zvláštním působením imunitních buněk, které způsobily proliferaci pojivové tkáně v místě plaku. Někdy se pacienti stěžují na přetrvávající plešatost, která nezmizí po dlouhou dobu po onemocnění. Ale ve většině případů vypadají vlasy zpátky.

Po znovuzískání je osoba pod dohledem dalších tří měsíců. Během této doby testuje třikrát přítomnost houby. Také s pomocí dřevěné lampy lékař určí, zda se objeví nová ložiska onemocnění.

Prevence kožních červů

Co vypadají zvířata s tzv. Ringworm?

Počáteční fáze. U zvířat dochází k mírnému zarudnutí, pak k vyrážce. V počátečních stádiích onemocnění je velmi obtížné pozorovat vnější příznaky kožního onemocnění, zejména u koček a psů dlouhosrstých plemen.

Progresivní fáze. Vyrážka se rozvíjí do větších lézí, které jsou pokryty kůrou - začíná fáze chřadnutí a alopecie. V této fázi jsou postižené oblasti kůže jasně viditelné. Zvířata trpí svěděním. Chování je neklidné a agresivní.

Aktivní stádium - na postižených oblastech je zcela nepřítomna vlna. Foci pokryté kožními váhy, mastný vzhled. Zvíře má zjevně bolestivý vzhled, neklidné chování.

V některém z výše uvedených stupňů je zvíře infekční. V těchto případech je nejlepším prostředkem prevence úplné vyloučení kontaktu s takovými domácími zvířaty.

Často kožní onemocnění u zvířat se vyskytuje v latentní formě. Například u koček může způsobit pouze zkrácení vlasů. Proto nedovolte dětem hrát s toulkami.

Pokud zaznamenáte příznaky ztráty zvířete, okamžitě kontaktujte veterináře. K dispozici je celý arzenál nástrojů pro boj s touto chorobou.

Po dobu 2 měsíců po kontaktu je třeba pečlivě zkontrolovat kůži a vlasy. V případě příznaků mikrosporie se okamžitě obraťte na dermatologa.

Co vypadá osoba s tzv. Ringwormem?

Hygienická opatření v kontaktu s pacientem

Hygienická opatření při léčbě kožních onemocnění

Hygiena je velmi důležitá. Houby spolu s částicemi kůže a vlasů jsou rozptýleny na okolních objektech a zůstávají tam po dobu 1-3 měsíců. Následkem toho může dojít k opětovné autoinfekci nebo k přenosu nemoci jiným členům rodiny.

Prádlo pacienta se promyje odděleně. Předběžně je žádoucí namočit ho v roztoku dezinfekčních prostředků. Poté se umyje nebo znovuzískává a pak několikrát žehne horkou žehličkou.

Mokré čištění by mělo být prováděno denně v pokoji pacienta a ve společných prostorách. Všechny předměty, které používá, by měly být namočeny v dezinfekčním prostředku, který zabíjí houby.
Čištění by mělo být provedeno bezpečnými dezinfekčními prostředky pro domácí použití: Alpinol, Maxi-Des, Alaminol Plus.

Pro období onemocnění je nutné odstranit všechny koberce, měkké hračky a věci, které se těžko čistí. Čalouněný nábytek je lepší zakrýt celofánem.

Osobní hygiena pacienta s kožními červy

Když se na hlavě objevuje kožní onemocnění, pacient musí nosit šátek nebo pletené čepice, které pevně zapadnou do hlavy a pokrývají všechny vlasy. Pokud jsou postižené oblasti umístěny na těle, je nutné nosit spodní prádlo vyrobené z přírodních tkanin. Musí se denně měnit.

Pokud lékař nedoporučuje další opatření, je třeba denně užívat sprchu namísto použití antifungálních šamponů na sprchové gely: Nizoral, Ketozoral, Keto plus. Účinně bojuje proti houbám a zabraňuje šíření vyrážky tělem. Lze jej ředit vodou v poměru 1:10 nebo použít v omezeném prostoru bez ředění. Někdy lékař doporučí, aby nezakrýval versicolor. Pak se rány doporučují pokrýt celofánovým filmem, zatímco pacient bude sprchovat.

Léčba kožních onemocnění

Jak účinně léčit kožní onemocnění?

Léčba kožního onemocnění je dlouhá. Trvá to 4 až 6 týdnů. Vše závisí na formě onemocnění a hloubce léze. Je důležité pečlivě dodržovat doporučení lékaře, aby se zabránilo chronickému onemocnění.

Kožní onemocnění vyžaduje léčbu od dermatologa nebo specialisty na infekční onemocnění. Pokud se pokusíte sám sebe zbavit, onemocnění se může stát chronickým. Potom se lišejník pravidelně ucítí, zasáhne nové oblasti pokožky. Nicméně, existují časy, kdy onemocnění zmizí samo od sebe. To se děje u dospívajících chlapců během puberty. Změňují složení mazu. V ní se objevuje kyselina unicylená, která má škodlivý účinek na houby.

Aby lékař předepsal správnou léčbu, musí diagnostiku objasnit. Koneckonců, různé typy lišejníků jsou ošetřovány svým vlastním způsobem. Lékař proto vyšetří lézi pomocí speciální dřevěné lampy. Současně kůže a vlasy postižené houbami rodu Microsporum zářily s emeraldním zeleným světlem. Také z nemocné oblasti se škrábání pro výzkum v laboratoři. Materiál zkontrolujte pod mikroskopem, očistěte živné médium. Pokud se po třech dnech objeví kolonie načechraného mikroskopu, pak pacient trpí kožním onemocněním.

V případě, že na těle je objeveno pouze jedno zaměření onemocnění a současně se člověk cítí normální, stačí lokální léčba. To je možné, pokud se lišejník vyskytuje na hladké kůži, kde nejsou žádné houževnaté nebo tvrdé vlasy. V této formě onemocnění jsou předepsány jodové a antimykotické masti.

Pokud se na těle objeví několik plaků, ošetření se provádí v nemocnici. Antifungální léky jsou předepsány v tabletách a topické ošetření ve formě krémů, masti, roztoků.

Masti pro kožní onemocnění

Masť se týká prostředků externí léčby kožních červů. Odlišují se od krémů a gelů v hustší konzistenci. Masti zůstávají na pokožce po dlouhou dobu a pronikají do ní hluboko. Proto mají silnější účinek než jiné prostředky.

Často je masť kombinována s tinktorem jódu. Vysychá Zoster, zabíjí houby a bakterie, které mohou způsobit hnojení. Ráno je zbaví jódu a večer aplikuje masti na jeho povrchu.

 • Síra mast 10-20%. Síra zabíjí houby a další mikroorganismy, vysušuje pupeny a urychluje hojení. Aplikujte na oblasti, které zbavují 1 den denně.
 • Salicylická masť. Bojuje s houbami a snižuje zánět. Místa smetanu s masti a krytem se sterilní ubrouskou. Nepoužívejte na obličej!
 • Síra dehtová masti. Aplikujte na samotné lišejníky a oblasti kolem nich. Jemně vtírejte do pokožky. Aktivní složky dezinfikují a zabíjejí houby. Pokud oblast zbavuje edematous, použijte masti pod bandáží.
 • Lamisil. Krém zastavuje růst hub a zničí je. Zlepšení nastane v den 5. Průběh léčby je 5-6 týdnů.
 • Mikrospor mast. Zničí buňky hub. Naneste tenkou vrstvu a vtírejte ji do kůže. Průběh léčby je 4-6 týdnů.
Pokud je potřeba vyčistit kůži před aplikací masti, je lepší udělat to nejen s vodou, ale s dezinfekčními roztoky: furacilin, rivanol, manganistan draselný.

Krémy obsahující hormony se užívají pouze na předpis. Přestože uvolňují svědění a zarudnutí v ložiskách choroby, vytvářejí také příznivé podmínky pro reprodukci hub.

Gely proti kožnímu typu

Řešení pro léčbu kožních onemocnění

Tablety pro léčbu kožních onemocnění

Antifungální léky v pilulech nebo kapslích jsou předepsány, pokud je na kůži několik náplastí nebo že jsou postiženy vlasy na těle nebo na hlavě. Tyto prostředky zničí houby ve všech orgánech. Mohou urychlit proces léčby a zabránit opětovnému výskytu onemocnění.

 • Orungal. Antifungální léky. Zastaví růst dermatofytové houby a ničí její skořápku. Užívejte 100 mg 1 den denně po dobu 15 dní.
 • Griseofulvin. Zastaví reprodukci hub. Vezměte 8 tablet denně s jídlem s lžičkou rostlinného oleje. Tablety se opijí až do první negativní analýzy, pak se dávka sníží.
 • Lamisil. Způsobuje smrt houby. Užívejte 1-2 krát denně po dobu 6 týdnů.
Je třeba si uvědomit, že tyto léky, i když jsou velmi účinné, ale mají řadu vedlejších účinků a kontraindikací. Proto mohou jmenovat lékaře jen na základě souběžných onemocnění.

Účinnost léčby je kontrolována fluorescenční lampou. Částice vlasů a kůže pokryté spóry houby mají charakteristickou záře. S pomocí stejné lampy jsou vyšetřováni rodinní příslušníci a domácí mazlíčky pacienta k identifikaci onemocnění v počátečních stádiích.

Dieta s kůží

Potraviny pacientů musí být kompletní a zachovat imunitu. Proto by měla být ve stravě hodně čerstvé zeleniny a ovoce, které doplní zásoby vitamínů. Masové nádobí a mléčné výrobky doplňují bílkoviny. Obzvláště užitečné budou fermentované mléčné nápoje, které normalizují mikroflóru a snižují pravděpodobnost vzniku alergií.

Stojí za to odmítnout pikantní pokrmy, potraviny bohaté na potravinářské přídatné látky, příchutě a barviva.

Jak léčit kožní onemocnění u dětí?

Malé ohnisky kůrovce na těle jsou ošetřeny doma. K tomu použijte antifungální krémy: Lamisil, Nizoral, Travokort, Clotrimazole. Tyto prostředky jsou aplikovány na kůži dítěte dvakrát denně. Jednou denně je postižená oblast rozmazána tinktorem jódu.

Pokud houba vyrostla ve vlasech, pak je třeba před léčbou je zbavit. Pro tento účel použijte kolodový film. Skládá se z resorcinolu, collodionu, salicylové kyseliny a kyseliny mléčné. Nástroj se používá po dobu 3 dnů. Potom jsou chloupky bezbolestně odstraněny.

V případě tzv. "Ringworm" na hlavě dítěte - místní prostředky to nedokážou. Budeme muset vzít antifungální drogy uvnitř. Nejčastěji používaným přípravkem je Griseofulvin, antifungální antibiotikum. Děti do 3 let jsou předepsány jako podezření. Starší děti dostávají lék ve formě pilulky. Oni jsou užíváni 4 krát denně s lžičkou rostlinného oleje. Často je paralelní s předepsanými prostředky k ochraně jater: Carsil, Heparsil, Galsten.

Pokud má dítě problémy s játry, ledvinami, periferními nervy nebo onemocněním peptického vředu, nemůže být užíváno Griseofulvin! V tomto případě je nahrazen tabletami Lamisil. Má malý počet kontraindikací a zřídka způsobuje nežádoucí účinky. Dávkování pro děti závisí na tělesné hmotnosti.

Pro mytí hlavy pomocí antifungálních šamponů: Nizoral, Sebozol, Dermazole. K odstranění svědění jsou předepsány antialergické léky: Claritin, Zyrtec.

Posílení imunitního systému vyžaduje užívání vitamínů B a C.

Jak léčit kožní onemocnění na hlavě?

Pokud se na hlavě objevil kožní onemocnění, masť nebude stačit - budete muset vypít pilulky. Jinak není houbová infekce vlasových folikulů vyloučena. Nejčastěji předepisovaným protibudkovým antibiotikem je Griseofulvin. Pokud je nutná jemnější léčba, lékař Lamisil předepisuje. Činí měkčí.

Mikrosporní houba je velmi obtížně odstranitelná z vlasů, proto v postižených oblastech jsou vlasy oholeny nejméně jednou týdně. Někdy se používá 5% griseofulvinové omítky nebo 4% epilinu k odstranění vlasů žárovkami. Aplikuje se po dobu 10-20 dnů a poté se vlasy snadno oddělují od žárovek. Po léčbě rostou na svém místě nové.

Topický léčebný režim:

 • Každý den si umyjí hlavy antifungálním šamponem: Nizoral, Friderm-tar, Betadin.
 • Nenasycené ohnisko jednou denně, po umývání, je rozmazáno jódem.
 • Dvakrát denně (ranní a večerní) antifungální masti nebo krém se aplikuje na lišejníky: Mikoseptin, Clotrimazol, Lamisil, Fungur, Mikogel.
 • Někdy namísto masti lékař předepisuje řešení zabití hub: Nitrofungin.

Jaké jsou oblíbené metody léčby kožních onemocnění?

Tradiční medicína nám nabízí alternativní metody řešení mikrosporie. Podívejme se na nejúčinnější léčbu tzv. Ringwormu.

Kůži v člověku

Kožní onemocnění - houbová, vysoce nákazlivá onemocnění, která se vyvíjí na nehty, pokožku se skalpem a hladkou pokožku lidského těla. Jedná se o jednu z nejvíce studovaných kožních patologií. Existuje několik úzkých lékařských termínů popisujících onemocnění na základě kvalifikace parazita, který ji způsobil. Nejčastěji se kožní onemocnění nazývá kožní onemocnění, dermatofytóza a dermatofytóza a někdy se používají názvy jejích patogenů a nazývá se trichophytosis nebo microsporia.

Odrůdy a atypické formy

Tato nemoc, v závislosti na zdraví těla a druhu nosiče, může nastat v několika formách.

Kůži se stává:

 • Chronická - je charakteristická pro ženy, které ukončily proces puberty. Ve skutečnosti je to forma komplikací skrytých u dětí z povrchních lichenů. Hormonální výkyvy, které se vyskytují u ženského těla v době dozrávání, podkopávají imunitu, což dává okvětní lůně příležitost vyvinout se silnější.
 • Povrchově bílé skvrny s červeným okrajem jsou pro člověka téměř neškodné, protože horní vrstva dermis je ovlivněna.
 • Purulentní - odpovídá jménu, bolest pokožky vytváří hnis. Parazit ovlivňuje nejen povrch dermis, ale také organismus jako celek, zpočátku pronikající do hloubky folikulu, a pak se usazuje v lymfatických uzlinách. Tato forma je charakterizována vysokou teplotou.
 • Hluboká forma - se vyskytuje hlavně na kůži nohou, pseudomycelium je tvořeno hustými uzly v hloubce 3-4 cm.
 • Na chodidle se objevují plantární formy - tvarovité útvary, které se při pejení odlupují a zraní.
 • Nehty - ve vzhledu je to běžná onychomykóza, s charakteristickými barevnými skvrnami a svazkem nehtů.
 • Abortivní - nejslabší forma, projevující se vyrážkami světle růžové barvy.
 • Papulární - kůže se začne aktivně uvolňovat na místech vzhledu centimetrů hrbolů. Jeden z nejnepříjemnějších, z kosmetického hlediska, formy.

Dospívající chlapci netrpí chronickou formou, samotný parazit umírá.

Vedle formy má typ parazita, který ho způsobil, důležitou roli při výběru taktické léčby:

 • Microsporie je onemocnění přenášené mezi lidmi, zoonotickým a antropofilním typem.
 • Antropofilní trichofytóza je infekční onemocnění s houbovým patogenem, který se přenáší pouze mezi lidmi.
 • Zoonotická trichophytóza má podobnou antropofilní povahu, ale na člověka se oddává od skotu, koček a dalších zvířat.

Je důležité si uvědomit, že kožní onemocnění je běžným názvem, který kombinuje dvě různé choroby (Microsporia a Trichophytosis) způsobené různými patogeny. Lokalizace a klinický obraz obou onemocnění je velmi podobný, proto byly historicky považovány za jediné onemocnění a poté byly odděleny díky hlubokému lékařskému výzkumu.

Příčiny onemocnění

Kožní onemocnění je výsledkem aktivity parazitních houbových mikroorganismů Microsporumcanis a Trichophyton tonsurans, jejichž hlavními nosiči jsou domácí zvířata (kočky, psi). Příznivými faktory jsou snížená imunita a přítomnost čerstvého mechanického poškození epidermis. Bez těchto dvou faktorů je infekce extrémně vzácná.

Symptomy

V závislosti na stavu těla, hloubce kolonie houby a jaké části těla si "zvolí", může být klinický obraz nemoci různý, takže lokalizace je následující:

 • torzo,
 • nohy
 • nohy,
 • ruce,
 • nehty
 • inguinální a axilární dutiny,
 • palmy
 • tvář to
 • kůže pod pokožkou hlavy.

Proto plné jméno choroby vždy zní takto: povrchní lichen těla nebo purulentní kožní onemocnění pokožky hlavy, atd.

Kromě obecných příznaků tohoto typu existují specifické klinické příznaky, které se vyskytují v závislosti na patogenu, který způsobil onemocnění:

 • Trichophytosis - místo vývoje trichophytosis může být jak hladká kůže, tak oblasti pod vlasovou čárou. Zpočátku vypadají ohnisky jako červeno-růžové skvrny o průměru až 2 cm. Vše začíná na jednom ostrově, jeho povrch se mírně zvětšuje a vyčnívá nad úroveň zbytku dermis. Dokonce ještě před vznikem velkého počtu ohnisek je první pokryta vločkovitými bílými vločkami, které při dotyku spadnou. Foci se objevují systematicky po celém těle, ale současně se nacházejí odděleně a do obecné patologie, stejně jako u barvených lišejníků, nespojují se. V další fázi se jedna z kolonií stává hlavní - její velikost značně převyšuje ostatní ohniska a hrany vypadají jako roztrhané květy. V poslední fázi vývoje choroby, pokud není léčena, se léze změní na kroužky s hustou kůrou uprostřed a vlasy se v těchto zónách zcela odtrhnou. Oblíbené místo trichofytia je tělo, krk, obličej a předloktí, ale někdy existují výjimky a parazit plemene na pokožce hlavy.
 • Infiltračně-hnisavá trichofytóza - tento poddruh houby je izolován v samostatné skupině, protože patogen je zoofilní. Nemoc je nejčastěji ve venkovských oblastech, někdy se nazývá nemoc z povolání veterinárního lékaře. Na rozdíl od výše popsaného chlapíka začíná zánětlivý proces bezprostředně po infekci a vyvíjí se extrémně rychle, až do vyčerpání lézí. Zoofilny patogen působí okamžitě na všechny oblasti pokožky a zároveň se vyvíjí na hladké kůži a oblasti růstu vlasů na hlavě, zatímco miluje knírek, vousy a obočí. Při dosažení stupně hnojení se ohnisky získávají modrofialové barvy, jejich povrch je pokrytý tuberkulkami, které tvoří chrasty, eroze a váhy. Při stlačení na kůži z ústech folikulu je hnis jasně uvolněn, vlasy v takových podmínkách spadnou společně s žárovkami. Na hlavě se vytvářejí zvláštní "voštiny", které se změkčují pouze správným zacházením.
 • Mikrosporie - první 4-7 dní infekce parazita je v inkubační době, proto se nezjavuje. Po prokázání kliniky závisí na umístění výskytu výskytu:
  • Na chlupaté části hlavy se prudce objevuje kulaté ohnisko o průměru 3 cm, které je pokryto šedými šupinami, po kterém se vlasy v postižené oblasti rozpadají (zlomenina se vyskytuje ve výšce 5 mm). V dalších fázích je ohnisko a zbytky vlasů pokryty výrazným bílým květem.
  • Hladké kožní skvrny mají průměr až 2 cm a světle růžovou barvu. Když se kolonie stabilizuje, začíná růst se středem osvětlení kruhů a okraj je zvýrazněn papulemi. Není-li houba ošetřena, začnou se ve fokusu objevovat dvojité, trojité, atd. vnitřní kruhy.
 • Zooantroponózní a antroponotické mikrosporie - na tomto základě se mikroskopie nijak neliší, z větší části jsou oba poddruhy podobné povrchové trichofytóze, ohniska mají: kulatý tvar, jasné obrysy a bílou šupinovou patinu. Co odlišuje toto onemocnění od trichofytického zánětu lymfatických uzlin (occipital, cervikální, parotid).

Osoba, která má infiltračně hnisavou trichofytózu, kromě jizvy po celý život, získává úplnou imunitu proti patogenu, a proto relaps není možné.

Photo ringworm: jak to vypadá

Zvíře trpící kožním trpím trpí hodně, ale musíte se starat nejen o své zdraví, ale o své vlastní. Pokud má váš mazlíček minimální předpoklady pro nemoc, okamžitě ho vezměte do nemocnice a poté - okamžitě jděte na vyšetření k dermatologovi s celou rodinou.

Klasický příklad rozvíjející se mikroskopie v oblasti pokožky hlavy. Na fotografii je charakteristický šedý kvet těsně zakrývající postižený prostor.

Fáze tvorby hlavní kolonie během trichofytie. Na fotografii můžete vidět, jak je hlavní zaměření více než jeho obvyklé protějšky.

Vzácná forma kožního onemocnění, udeřil nehty. Stává se to opravdu zřídka, tato onychomykóza se vyvíjí velmi rychle a průběh léčby bude 6-12 měsíců, což velmi snižuje plnění všech doporučení lékaře a dělá tuto formu nejtěžší odvodit ze všech druhů ringwormu.

Diagnostika

Metoda přesné diagnostiky se skládá ze dvou hlavních stupňů a několika dalších.

 • Vyšetření - lékař vizuálně vyšetří léze, shromažďuje anamnézu a biologický materiál (škrábání, vlasové kořeny).
 • Bakterioskopický výzkum - je případová studie reziduí vitální aktivity patogenu a jeho reakce na očkování v živném médiu.
 • Voodoo Lamp - používá se při podezření na mikrosporu, druhým názvem této metody je luminiscenční diagnostika.
 • Diferenciace - pro lékaře je velmi důležité rozlišit kožní onemocnění od alopecie, favusu, ekzému nebo psoriázy a v případě hlubokých kožních onemocnění způsobených osteofolikulitidou a flegmonem.

Metodika léčby kožního červa

Léčba, v případě kožních onemocnění, je zaměřena na vyhubení houby, což vedlo ke vzniku kožních onemocnění (někdy onychomykózy). Samoléčba v tomto případě je velmi nebezpečná, protože není možné klasifikovat houby parazitů bez laboratorního výzkumu a nedostatečná léčba může přinejmenším narušit antagonickou rovnováhu a stimulovat růst nemoci. Obvykle se dermatolog vybere kombinovanou terapií sestávající jak z vnějších prostředků, tak z perorálních léků. Doba trvání léčby a dávka použitých léků závisí na typu parazita, formě onemocnění a stavu, kdy se pacient obrátil k dermatologovi.

Mykolog je specializovaný lékař pro kožní onemocnění, ale je obzvláště těžké ho najít, zejména v malých městech. Proto je lepší jednoduše jít na dermatologa, který pracuje v dermatovenerologickém lékárně - takové řešení vám poskytne kvalitní léčbu a zbytečné hledat vzácného a drahého specialistu.

Tento tvarový faktor se liší od ostatních vnějších činidel tím, že zůstává na povrchu kůže po dlouhou dobu, díky čemuž jsou léčebné látky lépe absorbovány. Schéma léčení mastí s kůží je vždy kombinováno s jódem. Typicky masť zahrnuje večerní použití (před spaním) a ráno jsou léze rozmazané jódem.

 • Cyclopirox,
 • Salicylová,
 • Mikospor,
 • Lamisil,
 • Síra,
 • Clotrimazole,
 • Síranový dehet,
 • Bifonazol.

Před aplikací vnějších prostředků je žádoucí starat se o čištění pokožky. Můžete to udělat: manganistan draselný nebo furatsilinom.

V případech, kdy mají obyčejné masti slabý účinek na houbu, lékař může předepisovat hormonální externí látky: Travokort nebo Mikozolon.

Gely a roztoky

Tato možnost léčby se používá v přítomnosti tlusté rohovité vrstvy způsobené parazitem, stejně jako při léčbě pokožky hlavy, protože neškrábejí vlasy.

Pilulky

Tato technika se používá pouze v případech, kdy se na kůži objevují difúzní vyrážky nebo hluboké poškození folikulů a vnitřních orgánů pacienta. Perorální léky nejen bojují s samotným parazitem, některé se hromadí v těle a zabraňují relapsům.

Nejoblíbenější pilulky:

Všechny léky složité akce mají vedlejší účinky, proto je používat bez lékařského předpisu je přísně zakázáno.

Šampon

Tyto kosmetické přípravky s kůží jsou používány k dosažení určitého účinku v závislosti na druhu onemocnění a jeho stádiu, takže:

 • Sulsen - porušuje nepřátelskou rovnováhu nepříznivou pro houbu;
 • Nizoral, Dermazol, Ketokonazol - přímo ovlivňují samotný parazit;
 • Tampónový šampon - používá se k sušení pokožky hlavy a celkové dezinfekce, aby se zabránilo onemocnění-družice.

Dieta

Aby imunita nevykazovala nevyváženou výživu, měli bychom dodržovat obecná doporučení: kontrolní tuky a sacharidy, nezapomínejte na vlákno, jíst čerstvé potraviny, ujistěte se, že potřebujete vitamíny potřebné pro tělo.

O mnohem větší zájem jsou zakázané produkty, protože jejich použití může výrazně přispět k nemoci:

 • alkohol,
 • sladkosti
 • výživové doplňky
 • pikantní pokrmy,
 • houby,
 • fazole,
 • sádla a tuku.

V tomto případě mohou čaj, káva a kakao pít v rozumných mezích.

Lidová medicína

To, co byste rozhodně neměli dělat s kůrovcem, je léčen samostatně. K určení příčinného činitele a formy je téměř nemožné doma, tak tradiční medicína se používá jako doplněk k léčbě.

Populární mezi lidmi jsou:

 • Jablečný jablečný ocet - otřete postižené oblasti 5-7krát denně s nezředěným 5% jablečným octem. Se silným pocitom pálení a dalším podrážděním se léčba zastaví.
 • Olivový olej a síra - Olivový olej se pomalu přidává k horké síře. Výsledné husté kapsle, které se zbavují.
 • Bylinná sbírka - celandine, přeslička z řady tripartit, smíchaná v poměru 2: 1: 4, následovaná 2 lžícemi. výsledná směs se vaří 1 hodinu ve sklenici vroucí vody. Tinktura se po zapálení vnese do infikované kůže.
 • Zelí zelí se zakysanou smetanou - čerstvé čisté zelné listy se nanáší na ohnisko, které zbavuje hodinu, po které je oblast rozmazaná zakysanou smetanou a fixována bandáží.
 • Kořenová masť z burgundy, chmelové kuželky a nealkohol - složky se smísí v poměru 2: 2: 1 (v gramech) a z nich se odváží silný odvar, po kterém se výsledná kapalina smísí s vazelínou v poměru 1: 2. Masť se aplikuje dvakrát denně na postižené oblasti a neumývají se.

Doporučení

Vedle potravinových preferencí, pro rychlé zotavení, s výjimkou možnosti infekce ostatních a prevence relapsů, pacient potřebuje:

 1. Používejte denně vyměnitelné pletené oděvy a stejnou čepici.
 2. Umyjte oděvy odděleně od ostatních, vaříte je a žehlete je za vysokých teplot.
 3. Při sprchování dodržujte doporučení lékaře: zavřete potřebné oblasti s lepivým filmem, použijte speciální šampony.
 4. Snažte se nedotýkat se obtížně čistitelných předmětů - polštářů, koberců atd. Povlečení na změnu spánku každý den, a pro polštáře koupit silnou polštář.
 5. Denně provádějte mokré čištění v domě.
 6. Samostatné produkty osobní hygieny od stejných výrobků, které používají ostatní zbytky rodiny.

Prevence

Kromě obecných hygienických opatření existují specifická pravidla chování, když se pacient objevuje v domě, infikovaný kůrovcem:

 • denní externí vyšetření všech rodinných příslušníků;
 • neustálé dezinfekce společných prostor;
 • denní sprcha;
 • umyjte si ruce dehtovým mýdlem po každé návštěvě na veřejných místech;
 • pravidelná kontrola zvířat;
 • Odvolání k odborníkovi by se mělo objevit nejpozději jeden den po zjištění podezřelých příznaků.

Možné komplikace a důsledky

Nejtěžší komplikací po kožních onemocněních je, že se vlasy nemohou zotavit a jizvy po onemocnění zůstávají po celý život. Zvláště často dochází k tomuto problému, jestliže léčba začala pozdě nebo porušovala doporučení lékaře. Neexistuje žádné nebezpečí pro zdraví, ale estetický vzhled člověka, který dostal takové důsledky, je velmi žádoucí.

Jihokorejská plastická chirurgie dokáže vypořádat se s problémem vlasů, které se neobnovily a jizvy, ale je to poměrně drahé.

Nákazlivost

Hlavní metodou infekce je kontakt - každodenní, to znamená, že osoba musí přijít do styku s pacientem (zvířetem nebo člověkem) nebo s věcmi, které se dotkl. Navíc jsou trichofytia a mikrosporie přenášeny tímto způsobem, nejvíce aktivní děti jsou ohroženy, ve věku do 15 let jsou snadno v kontaktu se zvířaty a jinými dětmi. Kožní onemocnění je přetrvávající, vysoce nákazlivé onemocnění, může být vyloučeno i u kadeřníka, s nevhodnou péčí o tvůrce přístrojů. Někdy jsou zdraví lidé také vektory, parazit prostě spí na jejich krytech, aniž by se vyvíjel kvůli vysoké imunitě nosiče.

Zvláště příznivá pro možnost infekce ovlivňuje:

 • macerace - změkčení pokožky během delšího koupání;
 • porušení mechanické integrity vnějšího obalu v každém projevu;
 • nemoci, které oslabují imunitní systém;
 • stres, přepracování, poruchy spánku.

Funkce u dětí

Existuje několik vlastností charakteristických pouze pro tuto skupinu pacientů:

 • v mladém věku, kožní onemocnění, bez ohledu na formu a patogen, se může usadit na kterékoli části těla, zejména pokožku hlavy je často postižena;
 • nejčastěji se děti vyvíjejí přesně hnisavé a infiltrační formy;
 • bez ohledu na typ kožního onemocnění u dětí způsobuje zánět lymfatického systému;
 • velmi často kožní onemocnění u dítěte je doprovázeno horečkou.

Těhotenství a kojení

Plod nemůže během trvání těhotenství kontraizovat, ale onemocnění přináší matce značné nepohodlí.

Během tohoto období existuje několik funkcí léčby:

 • Je zakázáno léčit složitými a hormonálními léky, i když je to vnější prostředek;
 • spodní prádlo musí být měněno dvakrát denně, aby se zabránilo vaginálním infekcím;
 • dítě s dítětem do postele je přísně zakázáno;
 • Při krmení nesmí být za žádných okolností povoleno přicházet do styku s postiženými oblastmi těla, pokrýt je vrstvou nebo plátnem.

Je také nemožné jednoduše ignorovat proces během tohoto období: za prvé, celý dům bude nakažen porodem dítěte a za druhé, nemoc je plná chronické formy a odpovídajících důsledků. Nejdůležitější věcí není samoléčení a kontakt s příslušným lékařem.

Video o lichenu

Trichophytosis není lupy, ale závažné onemocnění, obvykle označované jako ringworm. Jak rozlišit tyto dva problémy a proč je nutné konzultovat s dermatologem, toto video vypráví.

Microsporie je druhým typem patogenů, které vedou k tzv. Ringworm: co potřebujete vědět a jak se zachránit. Toto video vám pomůže pochopit hlavní příčiny onemocnění, ale také jasně vysvětlil cestu infekce.

Předpověď

Moderní medicínské přípravky jsou docela schopné provést prognózu příznivou. Hlavní věcí je věnovat pozornost sebe a jít k lékaři, i když si myslíte, že máte lupiny. Je důležité, abyste podstoupili každoroční lékařské prohlídky, aby se vaše rodina nezměnila v ohnisko nosičů tohoto parazita v zářící podobě.

Pro Více Informací O Suché Vlasy