logo

Jak vyrobit suchý šampon doma

Pokud je váš život plný událostí a neočekávaných obratů, bylo by skvělé, abyste nebyli závislí na každodenních nepříjemnostech. Vypnutí horké vody, dlouhé cesty, prudká změna plánů již není důvodem k tomu, abyste vypadali coy, když je na ruce dobrý suchý šampon. Umožňuje vám rychle uklidit vlasy, když si vlasy nemůžete tradičním způsobem umýt.

Můžete si vybrat hotový nástroj ve formě postřiku - rozsah byl nedávno neuvěřitelně široký. Výrobci se snaží splnit požadavky každého zákazníka a nabízejí přípravky na vlasy různých typů a odstínů. Stojí však za to, že taková potěšení je poměrně drahá a jedna láhev je dost pro doslova několik aplikací.

Je možné vyhnout se zbytečným nákladům nebo frustraci při nákupu nekvalitního produktu? Samozřejmě! Připravte si nádherný suchý šampon a vybírejte si přísady sami.

Kromě pomoci v nouzových situacích vám poskytne další služby:

 • Mé hlavu méně často, můžete snížit jeho mastnotu.
 • Obarvené vlasy uchovávají původní barvu déle.
 • Pečující součásti se starají o zdraví vašich vlasů.

Zdá se, že k přípravě takového nástroje - snadné. Tak to je, ale aby to dokonalé, musíte pečlivě vybrat ingredience. Navíc mnoho přírodních látek může způsobit alergické reakce - pozorně se věnujte vašim pocitům.

Tipy pro výrobu suchého šamponu

Sušené mléko, smetana, lykopodie (prášek spór měsíce) - tyto látky obsahují velké množství tuku, takže je neměli přidávat.

Buďte praktičtí: vytvořte kompozici, která bude mít funkci suchého deodorantu pro tělo a nohy, měkké křoviny nebo masku pro vlasy a obličej. Buďte velmi opatrní při výběru ingrediencí a jejich koncentrace.

Pepperbox nebo jiná kořenová láhev s perforovaným víkem může být vhodným kontejnerem pro takový nástroj. Dále jej můžete uložit do lahvičky a na její krk vytáhnout gázu, kus nylonu nebo jinou jemnou síťovinou. Další možností - džbán drobivého prášku. Naneste suchý šampon pohodlně s práškovým pupem, velkým kartáčkem na ruměnec nebo pravidelnou bavlněnou houbou.

Suchý šampon s čekankou

 • Žitná mouka - 1 polévková lžíce
 • Bramborový škrob - 1 polévková lžíce
 • Prášek instantní čekanky - 1 lžička
 • Ginkgo biloba extrakt - 0,25 lžičky
 • Hydroxyethylcelulóza - 0, 25 lž
 • Roztok malinové ketony - 2 kapky
 • Lemonový esenciální olej - 2 kapky

Sílu protřete nejjemnějším sítkem, spojte se všemi ostatními suchými přísadami. Přidejte keton a esenciální olej, pečlivě protřete lžící.
Šampon je připraven!

Nebojte se experimentovat - změňte součásti podle svého uvážení. Snadnost přípravy a schopnost vyjádřit vaši fantazii jistě udělají šampon prvnímu kroku k vytvoření složitější kosmetiky.

Hlavní komponenty pro suchý šampon (50-100%)

Složení domácího šamponu může obsahovat celou řadu látek, které pomáhají očistit vlasy před nadměrným tukem. Některé z nich mají pouze absorbující funkci, jiné jsou navrženy tak, aby poskytovaly objem vlasům, jiné - osvěžují, čtvrtá jsou vybavena léčebnými vlastnostmi, páté poskytují složení požadovanou barvu.

Hlavní složky suchých šamponů jsou obvykle sacharidové prášky - škrob nebo mouka různého původu. Pohlcují dobře mazu - kožní tuk - a obalují vlasy a dodávají jim další objem. Mouka, obzvláště - hrubé broušení, obsahuje velké částice - při společném česání se odstraňuje špína z hlavy. Nevýhodou této složky je její nekonzistence, takže je lepší ji použít v šamponu pro blondýnky.


Starch má menší strukturu, není možné úplně odstranit zbytky hřebenem. Ale na druhou stranu, když se ho dotkla, není na vlasu cítit a napuštěná sekrecí tuku se stává téměř průhledným. Zkušenost ukazuje, že současné použití těchto komponent je optimální. Částice mouky se odstraňují snadněji, protože škrob uhlazuje vlasy.

Někdy se minerální sloučeniny používají jako základ pro domácí suchý šampon:

 • Talc. Tato látka se používá k výrobě dětského prášku. Jeho částice jsou velmi malé, absorbují vlhkost a tuk dobře, obsahují křemík a hořčík. Má výrazné vlastnosti při sušení, takže dlouhé používání může způsobit křehké vlasy a odlupování pokožky hlavy. Navíc se předpokládá, že pravidelná inhalace mastencového prachu může vést k rakovině.
 • Soda Cenově dostupný, ale zákeřný prvek. Časté používání může způsobit podráždění pokožky, její vysušení a narušení struktury vlasů. Pokud jsou oslabené a náchylné k průřezu, nepoužívejte sódu na přípravu suchého šamponu, zejména proto, že prášek vytváří nepříjemné hmatové pocity.
 • Kosmetická hlína. Kaolin je široce používán ve výrobcích na vlasy - má pro ně mnoho užitečných látek, léčí lupy, snižuje tuk, snižuje podráždění a posiluje kořeny. Jako základ pro suchý šampon není hlína tak dobrá - její přítomnost na vlasy je příliš zřejmá. Pokud chcete přidat do mixu, použijte vhodné množství barvy vlasů v malém množství. Jílová paleta umožňuje připravit nástroj pro blondýnky, pro rusovlasé a brunetky.

Stínicí přísady (5-50%)

Bílý prášek může být viditelný na tmavých vlasech. Po čase se intenzita jeho barvy sníží, ale můžete vytvořit odstín suchého šamponu, který se blíží k požadované barvě.

 • Kakao Docela obyčejná složka v domácích suchých šamponových receptech. Takový čokoládový prášek nejen absorbuje tuk, ale také dává vašim vlasům cukrovinkovou chuť. Prášek obsahuje určité množství užitečných minerálů a vitamínů. Neměli byste je přidávat příliš mnoho - existuje nebezpečí poškození skalpu, obalu na polštář a lehkého oblečení. Kromě toho je lepší nechat se dostat do silného deště, abyste ostatním nevysvětlila, proč máte na čele čokoládové pruhy.
 • Káva Kofein je rozhodně dobrý pro vlasy - stimuluje jejich růst. Rozpustný prášek zbarvuje dobře suchý šampon, ale jeho hlavní nevýhodou - intenzivní vůně. Bez ohledu na to, jak skvělá je vůně kávy, není vždy vhodné, zejména v kombinaci s vaším parfémem.
 • Čekanka Rozpustná suchá čekanka necítí jako rušivé jako výše popsané složky. Rozpouští se trochu horší ve studené vodě, protože se skládá z poloviny inulinu. Tato látka, jako je škrob, patří k polysacharidům a také absorbuje nečistoty. Kromě toho se často používá v kosmetice jako emulgační a vlhkost udržující složka. Obecně platí, že extrakt z kořene čekanky má dobrý účinek na vlasy - posiluje je od folikulů až po konce, léčí podrážděnou pokožku, má mírný účinek sušení.
 • Rostlinný prášek. Suché rostliny lze přidat do suchého šamponu. Bezbarvá henna je pro tento účel poměrně široce používána. Má magické vlastnosti, které posilují vlasy. Tento prášek má zelený odstín, ale na světle hnědých vlasech nebude viditelný. Ne méně oblíbená a užitečná složka - prášek z "fialového kořene". Ve skutečnosti, takzvaný kořen sušené duhovky, jen jeho chuť je velmi podobná fialové. Mimochodem, tato jemná vůně bude doprovázet vás, pokud uvedete takovou přísadu do složení vašeho produktu. Kromě těchto prášků se používají prášky amla, čaj, kořen kalamusu a dokonce i hořčice, ale ty mohou vlasy příliš uschnout. Všechny rostlinné prášky by měly být prosévány nejmenším sítkem, aby se z vašich vlasů nestaly žádné seno.

Pro milovníky experimentů: šampon může být zbarven pomocí běžného očního stínu, aktivního uhlí, speciálních kosmetických pigmentů. Buďte opatrní: mohou skvrnit na pokožce hlavy.

Aktivní přísady (5-10%)

Na suchý šampon, vyrobený z vlastních rukou, dává vlasům nejen zdánlivou čistotu, ale i sílu, stojí za to přidávat speciální kosmetické přísady. Mohou být zakoupeny ve specializovaných internetových obchodech.

 • Suché výtažky. Pro vlasy maximální přínos přinese výtažky z rostlin - kopřiva, lipa, lopucha, ginkgo biloba, amla, ženšen, pšenice, borovice. Kromě toho jsou k dispozici výtažky propolisu, červeného nebo černého kaviáru - prostě neuvádějte seznam. Vyberte si doplňky pro typ vlasů a náladu. Nebojte se přidat trochu víc, než je uvedeno na obalu - v suchých směsích se komponenty chovají mnohem pasivněji.
 • Aminokyseliny hedvábí nebo keratin. Tyto přísady okamžitě učiní vlasy jemnější a měkčí a dlouhodobé užívání je dobře posiluje a uvolňuje pokožku podráždění. Přidáním malého množství hedvábí usnadníte snadné odstranění velkých částic šamponu při vyčesávání.
 • Proteiny z rýže nebo pšenice. Velkou přísadou pro suchý šampon je dodatečný absorbent, který také chrání a posiluje vlasy.
 • Silikonové mikrokuličky. V suchých formulacích vykazují vynikající rohožové vlastnosti.
 • Hydroxyethylcelulóza. Toto přírodní gelující činidlo v suchém šampónu pomůže odstranit tukové kontaminanty, ale postará se o to, aby pokožka hlavy a vlasy nebyly příliš suché.
 • Minerální prášek. Oxidy zinku, hliníku, titanu; Slídová slída, perla a speciální kosmetické látky - Matlake Opa, Covabead Glass, Boron Glow. Tyto doplňky dodávají vlasům hladkost, zlepšují čistící účinek, chrání před ultrafialovým zářením. Některé z nich mají lehký lesk.
 • Kyselina salicylová. Kyselinový prášek by měl být použit v minimálních koncentracích. Pomáhá vyhnout se výskytu zánětu na pokožce hlavy a zablokování kanálků, pomáhá snížit sekreci tuku.
 • Malinový keton Vonná látka z bobulí, která podporuje aktivní růst vlasů. Pro přípravu kosmetiky používané ve formě dvouprocentního alkoholového roztoku.

Aromatické složky suchého šamponu (1-3%)

Pokud váš suchý šampon nemá obzvláště příjemný zápach, upravte jej vonnými přísadami. Kvapalné složky se přidávají po kapkách a rozetřejí tak, aby prášek absorboval aroma a vlhkost se odpařovala.

 • Koření Mleté skořice, hřebíček, kardamom, anýzu. Měly by být přidávány ve skromných poměrech, protože mohou způsobit podráždění.
 • Esenciální oleje. Možná nejlepší příchuť. U suchého šamponu jsou vhodné oleje z citronu, bergamotu, levandule, máty, cypřiše, jalovce, rozmarýnu, šalvěje, řepky, tymiánu, kadidla, cedru - nevyvolávají nadměrnou produkci kožního mazu.
 • Syntetické vůně. Velký výběr, intenzivní vůně, nízká cena - všechny výhody takové přísady.
 • Oblíbený parfém. Aby vůně vlasů nesouhlasila s vaším parfémem, můžete do šamponového prášku přidat kapku svého parfému. Ujistěte se, že se v průběhu času vůně takové směsi nezmění na něco nepřijatelného.

Aromatizované přípravky by měly být uchovávány v hermeticky uzavřeném obalu.

Chytrý blog

Inteligentní krása a zdraví blog

Špinavá hlava - na tom nezáleží! Suchý šampon ho snadno upevní!

Špinavá hlava - co dělat?

Existují situace, kdy musíte naléhavě běžet někde a vzhled vaší hlavy není tak horký a není čas na umývání a čištění. Ať už se jedná o neočekávanou pozvánku na datum nebo na dlouhou cestu, ve které nemáte příležitost umýt vlasy tradičním způsobem nebo jste špatní a máte vysokou teplotu. V takových situacích zachránit suchý šampon, vyrobený ručně. Je rychlý, pohodlný a stylový styl bude jednodušší. Co je hezké, je, že všechny ingredience jsou přítomny téměř v každé kuchyni. Můžete si koupit suchý vlasový šampon a v obchodech, ale ve svém šampónu je jistá jeho přirozenost. Dobrou pomůckou těm, kteří mají umýt vlasy každý den, a kdo chce „rekvalifikovat“ své vlasy méně časté šamponování, organizuje práci mazových žláz hlavy. Jedná se však o suchý šampon vyrobený doma z přírodních složek. Suchý šampon není náhradou běžného šamponování. Jedná se o nouzový převlek, když potřebujete vypadat úhledně.

Možnosti pro domácí suché šampony velmi. Můžete buď použít jednu složku, nebo kombinovat několik. Vhodná a kosmetická hlína a jiná. Nebo malá mořská sůl + škrob (lepší kukuřice). Vsechny tyto míchá ve slané třepačce. Můžete jednoduše použít kukuřičný škrob + jakýkoliv efekt. olej pro vůni.

Složení suchého šamponu doma pro tmavé vlasy se liší od suchého šamponu pro světlé vlasy přítomností kakaového prášku (bez přísad, ne sladké). Je však důležité si uvědomit, že kakaový prášek by neměl být větší než ostatní složky. Jinak se teplo z rukou kakaa roztaví a všechno na vaší hlavě se bude držet spolu.

Často používané přísady k vytvoření suchého šamponu do-it-yourself:

 • soda pečení,
 • kukuřičná mouka,
 • kukuřičný škrob,
 • jakákoli kosmetická hlína,
 • dětský prášek nebo mastek,
 • kakaový prášek,
 • ovesné vločky.

Jak používat suchý šampon doma

Používání suchého šamponu doma je poměrně jednoduché. Všechny složky se smíchají a získá se zbarvení prášku. Náš prášek lze aplikovat ručně, kartáčem (např. Na ruměnec), ze slané třepačky nebo skleněnou maskou s velkými otvory. Je nutné skladovat v uzavřeném balení s pevným víkem. A neuchovávejte v mokré místnosti, jinak vlhkost poškozuje váš šampon.

Použijte pouze na pokožce hlavy a vlasů, nedotýkejte se délky. Na částech pracujeme na mastných místech a pokusíme se rovnoměrně aplikovat šampon. Po aplikaci lehké masáže. Nechte pár minut (možná déle, pokud to čas dovolí) a použijte hřeben s měkkými štětinami, aby jste zbytky zdědily. Pokud použijeme suchý šampon s kartáčkem na ruměnec, nezapomeňte přebytečný třepení štětcem. Nepoužívejte hodně suchého šamponu pro aplikaci, lépe pak přidáme.

Recepty na suchý šampon doma: výhody a nuance použití

Co je to šampon na suché vlasy? Je to alternativa k čištění sloučenin se škodlivými přísadami. Připravené kosmetické výrobky nebo směsi přírodních složek rychle a pečlivě odstraní nahromaděný tuk z kůže a pramenů.

Suchý šampon nepoškozuje vlasy, snadno se aplikuje, dokonale osvěžující kudrlinky. Chcete si sami připravit efektivní, levný nástroj? Nahrát recepty!

Obecné informace

Ze jména prostředků je zřejmé, že jde o nějaký prášek s čisticími vlastnostmi. Skvělý šampon skutečně eliminuje obsah tuku v prameni bez kapky vody.

Jak působí neobvyklý kosmetický přípravek? Všechno geniální je jednoduché.

Suchý šampon není výjimkou:

 • prášek se aplikuje na suché stale prameny;
 • po lehké masáži se vstřebává nadbytečný mast, v kombinaci se směsí;
 • konečná fáze - česání "drobků" z vlasů;
 • po proceduře se vlasy vysuší, nepříjemný mastný lesk zmizí, opuštěný vůně opouští.

Nuance a indikace pro použití

Absorpční sprej nebo přírodní prášek se doporučuje pro všechny typy vlasů, s výjimkou vysoce nadýchaných, ztenčených, křehkých pramenů. Nejčastěji, dívky s nadměrnou mastností pokožky hlavy používají původní lék.

U normálních a suchých vlasů používejte častěji práškový šampon, nepřekračujte absorpční složku na prameni. Porušení pravidel vede ke ztrátě přirozeného lesku, lupů, suchých konců.

Nuance:

 • rovná, středně hustá srst je nejsnadněji zvládnutelná sprejem nebo práškem;
 • nejrychlejší odstranění čističe krátkými prameny;
 • Přípravu připravte podle barvy kadeří. Pro tmavé koláče přidejte k hlavním složkám kakaa, skořice, blond vlasy osvěžte ovesnou moukou, mouku, dětský prášek, škrob;
 • dlouhé kadeře, přírodní kadeře čistší. Je snadnější aplikovat prášek než jej odstranit, zvažte tento bod;
 • přejděte na ošetření délky kadeří pod lopatky nebo pružné kadeře více času;
 • Po nanesení čisticího prostředku noste halenku nebo svetr, aby odpovídal barvě práškových komponent: možné zbytky nádherného šamponu budou na podobném pozadí sotva viditelné.

Výhody originálního šamponu

Nejprve si uvědomíte, jaký vliv mají majitelé šampónů, kteří užívají šampony, mastných pramenů. Se zvýšenou mazaností vlasů je každodenní mytí vlasů únavné, alkálie vylučují ochrannou maziva z kůže a vlasové tyčinky. Výsledkem je narušení rovnováhy vody a tuku.

Ráno je někdy obtížné vyloučit půl hodiny tréninkových táborů, ale tady je třeba také umýt vlasy! V takové obtížné situaci pomáhá užitečný prášek nebo sprej. S pomocí suchého šamponu se mastné prameny snadno stávají poměrně čistými, přestanou svítit.

Podívejte se na možnosti pro módní bob stříhání na střední vlasy.

O výhodách a užívání pilulek na zintenzivní vlasy naleznete na této stránce.

Původní nástroj pro praní pramenů bez vody má další výhody:

 • přidává další objem vlasů, zesiluje chloupky;
 • pomáhá při túru, služební cestě, při cestování, pokud není možné umývat prameny nebo ne horkou vodou;
 • Můžete si koupit hotový kosmetický přípravek nebo udělat zázračný nástroj s vlastními rukama;
 • Domácí prášek se nebojí dvou nebo tří dnů skladování. Připravte si předčistící kompozici: ráno budete muset dát jen na vlasy;
 • postup trvá déle než 15 minut;
 • šamponování s pravidelnými šampony se sníží na 2-3 krát týdně. Tento okamžik je důležitý, pokud stále používáte formulace s agresivním laurylsulfátem sodným, které vysušují epidermis.

Nevýhody domácího prášku

Zvažte, že sprej nebo domácí prášek odstraňuje mastnotu pramenů a na vlasy zůstávají váhy pokožky, špína, prach a zbytky stylingových výrobků. Akumulace nežádoucí vrstvy zhoršuje zdraví pokožky, vlasové šachty, dává hlavu vlasů nápadný vzhled.

Nezapomeňte! Pouze běžný šampon a teplá voda mohou odstranit většinu nečistot. Práškový šampon je pro běžný výrobek nestejnou náhradou. Střídavá aplikace produktů.

Použijte domácí čisticí prostředek ne více než dvakrát za sebou, jinak se vyskytnou problémy:

 • peeling;
 • lupy;
 • oslabení vlasových folikulů;
 • podráždění pokožky;
 • ztráta přírodního lesku.

Tajemství a pravidla používání

Pamatujte na pravidla pro aplikaci a odstraňování čistících prostředků. Můžete si udržet vlasy čisté bez poškození vašich vlasů.

Jak používat suchý šampon? Pokyny krok za krokem:

 • připravte suchou směs, důkladně promíchejte přísady;
 • najít starý kartáč na ruměnec, nalijte prášek do pohodlné nádoby;
 • zakryjte ramena zbytečným plechem nebo starým ručníkem;
 • strávit proceduru v koupelně, aby nedošlo k znečištění podlahy zbytky škrobu, mouky, kakaa;
 • musí být před zpracováním suché;
 • ponořte štětec do prášku, nasaďte jej na část. Uvolněte 5 cm od kořenů;
 • věnujte trochu peněz, zejména během prvního postupu;
 • oddělit další rozdělení - znovu zpracovat prášek;
 • po nanesení směsi na celou hlavu vlasů po dobu 3 minut masírujete pokožku snadno (výrobek netřeste): tuku rychleji vstřebává;
 • sklopte hlavu nad vanou, hnětete prášek prameny s častým hřebenem;
 • zkontrolujte, zda nejsou zbytky tuků. Pokud je takový, najděte správné místo, odstraňte kousky neobvyklého šamponu.
 • pro jemný lesk provádějte aromatické čištění arganovým olejem (nedotýkejte se oblastí blízko kořenů);
 • pokud není olej, nezáleží na tom, výsledek bude stále dobrý.

Nejlepší a efektivní recepty

Suché čisticí prostředky se snadno připravují z dostupných ingrediencí. Podívejte se do kuchyně, pravděpodobně v jedné sklenici je uložen:

 • kukuřice, ovesné vločky:
 • kakaový prášek (tmavovlasý);
 • mletá skořice;
 • dětský prášek;
 • ovesné vločky (mletí do stavu prášku v mlýně na kávu);
 • sóda na pečení;
 • brambor, kukuřičný škrob.

Další sušící složkou je kosmetická hlína. Přírodní minerální látka aktivně absorbuje tuk, přidává objem do vlasů, nasycuje epidermis s užitečnými látkami. Jílová směs zbavuje pramenů lesku, ale stejně jako jiné směsi. Pamatujte si na to.

Dávejte pozor! Ne každý může koupit kvalitní bezsulfátový produkt. V této situaci bude cesta přírodních složek. Suchý šampon - perfektní kombinace nejnižší ceny a aktivního dopadu na prameny.

Vyzkoušejte všechny recepty a zkontrolujte, zda směs aktivněji čistí vlasy. Pokud jste naladěni na pravidelné používání práškového šamponu, připravte dvě nebo tři porce domácí směsi

Nezapomeňte zvážit barvu kudrlin. Blondínky nejsou vhodné kompozice s barevným účinkem na bázi kakaa, skořice.

Podívejte se na stylové svatební účesy s diadémem.

Příznaky a léčba psoriázy na hlavě jsou popsány v tomto článku.

Na adrese http://jvolosy.com/sredstva/masla/lnyanoe.html si přečtěte pokyny pro použití lněného oleje na vlasy.

Výrobek z kakaa

 • kukuřičný škrob - 1 lžička;
 • sóda na pečení - ½ lžičky;
 • kakaový prášek - 2 polévkové lžíce. l

Složky se mísí, standardně zpracovávají vlasy. Směs pro tmavé vlasy.

Aktivní směs s mastkem

 • Kukuřičná mouka - 2 polévkové lžíce. l;
 • soda - pol čajové lžičky;
 • mastek nebo dětský prášek - 1 lžička.

Aktivní směs je nezbytná pro vlasy s vysokým obsahem tuku. Nepoužívejte suché prameny se sodou.

Recept na mastné vlasy

 • mleté ​​skořice nebo kakao - 1 polévková lžíce. l;
 • Kukuřičný nebo bramborový škrob - čtvrtý šálek.

Prostředky dobře absorbuje tuk, je vhodný pro tmavé zámky. Pokud je to žádoucí, přidejte 4 kapky citronového etheru.

Kosmetická směs jílů

 • škrob - 1 lžička;
 • bílá, modrá, růžová hlína - 2 lžíce. l;
 • běžná soda - čajová lžička.

Směs na bázi růžové nebo bílé hlíny je vhodná pro dívky se slušnými vlasy, pro tmavé prameny se doporučuje modrá směs minerálního prášku. Nepoužívejte experiment: po ošetření světle hnědých kadeří modré hlíny na chloupcích zůstane šedivý plak.

Mírně čistící přípravek

Složení čisticí směsi:

 • mleté ​​vločky Herkules nebo ovesné vločky - ¼ šálku;
 • mastek (prášek) - 1 dess. l

Mírná látka doporučená pro čištění suchých pramenů. Přidejte ještě jednu užitečnou složku - mleté ​​heřmánek. Suché léčivé suroviny chrání pokožku před podrážděním.

Nejjednodušší a nejúčinnější recept

Nejjednodušší, ale poměrně efektivní způsob. Pokud jste nic nenalezli s výjimkou mouky, použijte tento nástroj. Lehčí vlasy, tím méně je patrné zbytky přírodního absorbentu na pramenech.

Nalijte do misky 2-3 lžíce. l mouka, kartáč na špinavé vlasy. Po 3-4 minutách naklápněte hlavu, prsty protřepejte prameny, vyčistěte mouku s častým hřebenem.

Tip! Pro příjemnou vůni přidávejte k čistícím směsím 3-4 kapky oranžové nebo citronové éteru. Mleté suché byliny pomáhají aromatizovat složení: rozmarýn, máta, šalvěj. Pro suché vlasy použijte heřmánek.

Další recept na domácí suchý šampon v následujícím videu:

Líbí se vám tento článek? Přihlaste se k odběru aktualizací stránek prostřednictvím RSS nebo zůstaňte naladěni na Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook, Twitter nebo Google Plus.

Přihlaste se k aktualizacím prostřednictvím e-mailu:

Řekněte svým přátelům!

2 KOMENTÁŘE

Šampon z mouky a heřmánku jsem udělal doma. Heřmánek vzal lékárnu, jen vykuchal dva filtrační balíčky, aby netrpěl broušením celých květin.
Upřímně řečeno, nebyl jsem s výsledkem spokojen.
Za prvé to trvá poměrně hodně času. Je třeba aplikovat, aniž by chybělo jediné vlákno, a pak to vše pečlivě a velmi dlouho na hřeben.
Za druhé, po tomto postupu, vlasy stále nejsou čerstvý vzhled, není žádný lesk a objem.
Proto se několikrát věnujte tomu, rozhodl jsem se, že suchý šampon není jen můj.

Jelikož jsem matka malého dítěte, není vždy možné věnovat péči o vlasy: umýt, uschnout a ležet. A chcete vypadat čistě a uklizené i doma. Nějak jsem chytil suchý šampon v jednom z internetových obchodů, koupil jsem ho. Šampon měl dobrou práci. Existují však také nevýhody: malý objem a vysoká cena. Teď chci zkusit recepty na suché domácí šampony. a levné, a rozzlobený. Kromě toho mám krátký účes, není to obtížné zpracovávat a pak třepat nebo házet šampon. Dlouhou dobu jsem použil směs mletých vločků z ovseného ovsa a mastek a mé vlasy byly osvěženy. Pravda, pak jsem nevěděla, že tato směs bude v budoucnu dostávat název "Suchý šampon".

Suchý šampon v každém kosmetiku!

Pokud je dnes nejdůležitějším kosmetickým prostředkem pro většinu žen prášková kazeta, řasenka a rtěnka, je možné, že se tento šampon brzy připočítá - to je nenahraditelná věc, kdy není možné nebo čas tradiční mytí vlasů. Podle svých vlastností je vynikajícím absorbentem a během několika minut řeší problémy mastných pramenů.

Když je suchý šampon nejlepší kadeřník

Jakákoliv noc strávená ven z domu může způsobit problémy jak pro dlouhosrsté ženy, tak pro majitele krátkých účesů. Probuzení v úsvitu ve vlaku, stanový tábor daleko za městem nebo ve vlastním bytě po nehodě akvaduktu k čištění vlasů bez použití vody bude jasnější, než se posoudí. Suchý šampon, který je vytvořen kosmetickou společností, která je doma vařená, nahradí jak praní, tak styl. Chcete-li to provést, stačí je rovnoměrně rozložit po celé délce vlasů, a když absorbuje tuky a nečistoty. Dokonce i nejvíce neposlušné kadeřnice po takovém postupu jednodušeji vejde do jejích vlasů.

Čištění čisticího sporu

V suchém "praní" vlasů není nic obtížného, ​​ale stále by bylo správnější, kdyby to bylo přesněji. Měl byste pečlivě rozdělit prášek (pokud to samozřejmě není tovární sprej) v přepážkách mezi kadeřemi, protřete jej do pokožky a pak se sklánějte dopředu a dolů hlavou a vlasy buďte rukama, aby kompozice rovnoměrně pokrývala celou délku. Při krátkém účesu po nanesení suchého šamponu stačí dobře oddělit prameny. Po 15 až 20 minutách (v závislosti na stupni kontaminace, množství prášku a tloušťce vlasů) je nutné pomocí hustého kartáče (nejlépe s přírodními štětinami) velmi opatrně pokrýt prachové váhy.

Kouzelný prášek

Výsledkem použití suchého šamponu. Vzhled vlasů před a po použití.

Každá žena může připravit suchý šampon doma - nemusíte mít diplom v chemii, aby to udělal. Základem takové zvláštní kosmetiky jsou drcené obiloviny nebo škrob. Díky vývoji a zdokonalení technologie, dostupnosti exotických složek (mandlový prášek, esenciální oleje, modrá a zelená hlína) zředily směs žitné mouky a sody známých z dávných dob, které používaly i naše babičky k "umytí" vlasů, s úžasnými vlastnostmi. Recepty na výrobu suchých šamponů se nepovažují a všechny z nich - z přírodních složek. Existují výrobky pro brunety a blondýnky s různými délkami suchých nebo mastných vlasů. Přírodní složky jemně působí na pokožku hlavy, nedráždí a nezpůsobují alergické reakce.

Levné a absolutně ne naštvaný

Ženy a dívky, které nemají problémy s finančními prostředky, již dlouhou dobu vědí, že jsou sprejové a práškové směsi pro vlasy ze šňůry na suché šampony. Ale jelikož potěšení není levná a v módě posledních desetiletí - intenzivnější používání přírodní kosmetiky, staré recepty se staly perfektním nálezem pro krásné ženy. Příprava suchého šamponu s vlastními rukama znamená nejen úsporu peněz pro rodinný rozpočet, ale vždycky vypadá skvěle.

V téměř každém domě je škrob, soda, mastek, mouka, kosmetická hlína, aromatické oleje. Míchání ve správném poměru některých z těchto ingrediencí vám za pár minut zajistí nádherný suchý šampon a zcela zdarma, protože je připraveno z improvizovaných prostředků. Pokud studujete jen několik níže uvedených receptů, můžete si být jisti.

Zlepšování recepty babičky

Pro světle hnědé vlasy vhodná směs ovesné kaše 2 lžíce. l., suchá hořčice 1 polévková lžíce. l., několik kapek nějakého esenciálního oleje - samozřejmě přidávají svou oblíbenou jednu častěji, protože ji obvykle kupují. Vše důkladně promíchejte a použijte v případě potřeby.

Blondýnka vyhovuje následujícím receptům pro domácí šampon: ve směsi 3 polévkové lžíce. l mouku z pšenice, jednoho bramborového škrobu a sódy, přidáme 2-3 kapky jehličnatého nebo citrusového oleje, vše porazíme - a kouzelný nástroj pro "mytí" vlasů je připraven!

Pokud jde o hnědé vlasy, budou muset připravit svůj čistící prášek:

 • ovesné vločky - 2 - 3 polévkové lžíce;
 • nealkoholový olej - 2 kapky;
 • esenciální olej - 3 kapky.

Brunetky na druhé straně mohou používat nerozpustný kakaový prášek jako improvizované domácí šampony. 3 lžíce se dobře mísí se stejným esenciálním olejem - a můžete začít bezpečně začít kartáčovat vlasy.

Dlouhodobější účinky

Existují suché šampony, které mohou zůstat celé vlasy celou noc.

První recept:

 • kukuřičná mouka - 4 polévkové lžíce. l;
 • fialový kořen - 1 lžička;
 • mandlový prášek - 1 lžička.

Druhý recept:

 • drcená sušená kopřiva - 2 lžičky;
 • rozkrájené suché břízy - 2 čajové lžičky;
 • žitná mouka - 10 lžící. l;
 • nakrájený kořen lopuchu - 2 čajové lžičky;
 • suchá hořčice - 1 polévková lžíce. l;
 • strouhaný sušený chmel - 2 čajové lžičky;
 • drcený zázvor - 1 polévková lžíce. l

Třetí recept:

 • jíl (bílá, zelená, modrá) - 3 polévkové lžíce;
 • soda - 1 lžička;

Z večerních domácích šamponů je třeba aplikovat na vlasy po celé délce a vyčistit je ráno. Zbytky směsi, pokud je taková věc nalezena, mohou být uloženy v suché, těsné nádobě a použity ve správný čas.

Měli bychom si uvědomit, že zneužívání šampónů, díky nimž si můžete "umyt" vlasy bez vody, to nestojí za to - může přispět k vzniku lupů. Ideální alternativou je střídání suchých šamponů s tradičními, které stojí na každém poli v každé koupelně.

Jak vyrobit suchý šampon doma

Pokud jste někdy použili zakoupený suchý šampon nebo jste o tom slyšeli, pravděpodobně jste přemýšleli o způsobu ukládání a o možnosti vyrobit podobný výrobek sami. Tato možnost existuje; domácí suchý šampon je skutečnou a jednoduchou věcí.

Co je to suchý šampon?

Suchý šampon - čisticí prostředek na vlasy bez použití vody. Nenahrazuje plné umývání hlavy, ale může se dostat k záchraně v nouzových situacích, když potřebujete umýt vlasy a nejsou tam žádné vhodné podmínky. Nástroj pomůže obnovit vlasy s nadměrným obsahem tuku, přijde k záchraně, jestliže v tuto chvíli není žádoucí zvlhčit hlavu z jakéhokoli důvodu, například z důvodu nemoci.

Princip působení suchého šamponu spočívá v jeho absorpčních vlastnostech - aktivní prášková složka šamponu absorbuje přebytečný tuk z vlasů, po nějaké době po aplikaci prášek je vyčesaný, vlasy se stávají čistšími a čerstvějšími.

Metoda použití suchých šamponů není nová, byla používána našimi předky již před mnoha staletími, s použitím jílu a kůry jako čisticích prostředků. V moderních podmínkách je snadné připravit suchý šampon.

Jak vyrobit suchý šampon

Složení

Samozřejmě, tlumiče tuku, které jsou k dispozici doma, se liší od těch, které jsou obsaženy v průmyslově vyráběných suchých šamponech: profesionální výrobky používají vyvážené složení, součásti podléhají zvláštní úpravě, vzájemně se doplňují a posilují. A přesto můžete dosáhnout dobrého výsledku suchého praní pomocí těchto složek:

 • mastek, dětský prášek;
 • sóda na pečení;
 • bramborový nebo kukuřičný škrob;
 • kakao (pro brunety);
 • rýže, ovesné, pšeničné a kukuřičné mouky;
 • bílá a modrá kosmetická hlína;
 • otruby;
 • suchá hořčice;
 • práškové suché léčivé rostliny: kopřiva, březové pupeny, kořeny lopuchu, fialky a zázvor;
 • drcené ovesné vločky ("Hercules").

Oblíbené recepty

Příprava suchého šamponu je snadná: všechny ingredience jsou jednoduše smíchány v jakémkoliv kontejneru, součásti s velkými částicemi jsou předem rozemlety v mlýně na kávu do práškového stavu. Kompozici můžete připravit pro několik aplikací, je uložena v dobře uzavřené nádobě na suchém tmavém místě. Smíšené:

 • Vločky Herkules, dětský prášek a soda v poměru 6: 1: 0,5.
 • Kakaový prášek, škrob a soda v poměru 6: 1: 0,5.
 • Kosmetická hlína, škrob a soda v poměru 6: 1: 1.
 • Pšeničné otruby, kořen lopuchu, kopřivovité listy v poměru 3: 1: 0,5.
 • Vločky Hercules - 4 polévkové lžíce. l., mastek - 1 polévková lžíce. l bez skluzů.
 • 3 st. l hořčice a kakao s 1 lžičkou. prášek kořenového zázvoru.
 • Pšeničné otruby a hořčice 2: 1.
 • Bílá a modrá jíl 1: 1, do jílové směsi se přidá malý talku (asi 1 polévková lžička za 2 polévkové lžíce směsi).

Pro vůni a pro kosmetické účely lze ke směsi přidávat kapičku heřmánku, pomeranč, čajového stromu, citronového silice. Hlavní věc - nepřehánějte to, protože šampon by měl absorbovat tuk z vlasů a neabsorbovat součásti!

Podmínky používání domácí suchý šampon

 • Prášek se aplikuje na suché vlasy štětcem a rovnoměrně se rozšiřuje o děrování na délku 5-7 cm od kořenů.
 • Po nanesení směsi musíte masírovat hlavu tak, aby šampon byl lépe rozložen po povrchu vlasů a lépe absorboval tuk; měli byste se pokusit nehty prát do hlavy.
 • Po 3-10 minutách můžete začít šití šamponem s hustým hřebenem.
 • Výsledek je zkontrolován před zrcadlem - pokud jsou na hlavě místa s tuky, lze šampon znovu aplikovat.
 • Po vysoce kvalitním česání by na vlasu neměla zůstat žádná stopa suchého šamponu, vlasy by se měly výrazně osvěžit.
 • Konečná fáze - stylování vlasů.

Důležité doporučení

 • Suchý šampon se nepoužívá na příliš mastných vlasů: účinek nebude viditelný.
 • Suchý šampon je pro použití na dlouhých vlasech nepohodlný: na štětce bude trvat příliš dlouho.
 • Nemůžete použít suchý šampon dvakrát za sebou: po jednom použití byste měli dodržovat obvyklé šamponování vodou a šamponem.
 • Neměli byste používat suchý šampon více než jednou týdně: komponenty mohou přesahovat vlasy, pokožku hlavy, zanesit póry pokožky.
 • Při aplikaci suchého šamponu je důležité dodržet opatření: přebytečný prášek zničí vlasy, bude těžké odstranit z vlasů suchým způsobem; proto je lepší nejprve aplikovat malou směs a v případě potřeby přidat.

Suchý šampon je dobrým pomocníkem, stačí se naučit, jak správně používat, a vybrat ten nejvhodnější recept na vlasy. A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že "suché praní" - dočasný postup, který nemůže nahradit běžné šamponování.

Vytvoření suchého šamponu vlastním rukama - recept

Není nic jednoduššího, než udělat suchý šampon pro mastné (suché, barvené - jakékoliv vlasy) doma. Recepty na suchý šampon se pohybují od ohlušujícího elementárního až po smrtící jednoduchý, jednoduchý a velmi jednoduchý. Kde potřebujete rostoucí ruce, několik elementárních akcí a přístupnou sadu ingrediencí - a voila! - tvůrčí potenciál v akci, skutečná přirozenost a úspora nákladů.

Samozřejmě můžete koupit suchý šampon, na regálech kosmetických prodejen existuje desítky možností pro různé cenové rozpětí ve velmi kreativních formátech - od prášku po sprej. Ale nejdřív, proč platit více?

Za druhé, vždy potěšením být jisti, a ne věřit - ve skutečnosti všechno až do dnešního dne, jako cheat výrobců s „přirozeným“ a „struktury vhodné i pro citlivou pleť“ ingrediencí?

Za třetí, tvůrčí proces se zvýší, ale je velmi příjemné něco udělat s vlastními rukama, i když je to skromné.

Vysoce suchý šampon je prášek, který absorbuje přebytečný tuk z vlasů a poté je snadno vyčesaný. Suchý šampon vám umožňuje osvěžit vlasy bez praní, což je důležité při cestě, s rušným rozvrhem, nebo, abych byl upřímný, pokud máte problémy s vodou. Kromě toho, suchý šampon posiluje vlasové kořeny, snižuje podráždění na pokožce hlavy a může dát trochu objemu slabým a matným vlasům.

Suchý šampon půjde od denní šamponování šetrnější plán (s výjimkou kromě vysoušečem vlasů), a to není chlubit lepkavé špinavé vlasy - zvyknout na mytí méně často, ale zvyknout si na něco, ale to je ještě nutné k přežití.

Základem suchého šampónu - škrob a mouka, plus někdy soda. Bílý prášek v tmavých vlasech bude vypadat alespoň podivně a v blond vlasy to bude patrné, takže nezanedbávejte důkladné tření, masáž.

Plně česaná celý suchý šampon nemá naději na úspěch, a to zejména v případě husté vlasy, dlouhé nebo vlnité, takže budete muset přidat něco, co pomůže v práškové směsi s barvou srsti. Například, v závislosti na tónu vlasů, skořice, kakaa nebo kurkuma, ale pouze pokud nemají konkrétní reakce.

Suchý šampon do vlasů pro tmavé a blond vlasy

Dobrý den milí čtenáři! Pravděpodobně budete souhlasit s tím, že každá žena se pravidelně ocitne v situaci, kdy je pozdě a nemá čas umýt si vlasy. Ale nechtějí jít s špinavou hlavou! V tomto případě může pomoci suchý šampon, který situaci rychle napraví. Během uplynulých let se staly oblíbené šampony, zvláště poté, co mnoho stylistů a dermatologů začalo podporovat odmítnutí pohybu šamponu, protože časté mytí hlavy vede k vymývání ochranné vrstvy, přírodních olejů z pokožky hlavy, suché kůže, lupů a vypadávání vlasů vlasy. Zde nabízíme možnosti, jak si vyrobit suchý šampon s vlastními rukama.

Suchý šampon udělejte sami

Princip činnosti suchých šamponů spočívá v tom, že se skládají z látek, které absorbují přebytečný tuk z vlasů. V tomto případě vlasy začínají vypadat lépe. Ano, a stylizované nezmražené vlasy ošetřené suchým šamponem jsou jednodušší než po umytí běžným šamponem.

Prodej suchých šamponů může stát hodně a obsahuje chemikálie, jako je izobutan, butan a propan. Tak proč neudělat svůj vlastní suchý šampon? Ušetříte peníze (všechny potřebné ingredience jsou s největší pravděpodobností již v kuchyni) a nebudete třepat další chemikálie do hlavy.

Složení:

Pro spravedlivé vlasy

 • 1/4 šálku kukuřičného škrobu;
 • 1 čajová lžička skořice;
 • 3-5 kapky esenciálních olejů (volitelné).

Pro tmavé vlasy

 • 1/8 šálku kukuřičného škrobu;
 • 1/8 šálku kakaového prášku;
 • 1/8 šálku skořice;
 • 3-5 kapky esenciálních olejů (volitelné).

Nástroje:

 • Měřicí pohár;
 • Míchací nádrž;
 • Mísicí lžíce;
 • Uzavřená nádoba s víkem;
 • Štětec pro make-up nebo pro aplikaci barviva na vlasy (volitelné);

Základem suchého šamponu je kukuřičný škrob, nejvíce absorbuje přebytečný tuk na hlavě a vlasy. Skořice má antibakteriální a léčivé vlastnosti, má příznivý účinek na pokožku hlavy. Esenciální oleje vám příjemně pachují vlasy. Suchý šampon pro tmavé vlasy se vyznačuje přítomností kakaového prášku v jeho složení. Skrývá bělost kukuřičného škrobu, takže i když částice šampónu zůstávají na hlavě, nevypadají to jako lupy. Navíc obsahuje vitaminy, minerály a antioxidanty, které jsou dobré pro vlasy.

Co dělat:

Změřte požadované množství sypkých surovin a nalijte je do mísící nádoby. Míchat s lžící (můžete přidat éterické oleje v případě potřeby) a nalijte ji do kontejneru, ve kterém bude uložen. Použijte podle potřeby.

Aplikace

Kartáč aplikujte suchý šampon na mastné části vlasových kořenů. Například v oblasti ran. Pokud je to nutné, rozdělte šampon po délce vlasů od kořenů až po konce. Nepokoušejte se třepat šampon do pokožky hlavy, jinak byste mohl způsobit svědění. Nechte šampon na vlasy po dobu 5-7 minut, aby absorboval přebytečný tuk dobře, a pak si vlasy s častými zuby, aby se odstranily částice šamponu.

Suchý šampon sprej

Tento šampon používá stejný koncept jako předchozí šampony. Používá však také vodu a těkavou látku - vodku nebo alkohol.

Složení

1 šálek teplé vody;
1/4 šálku kukuřičného škrobu;
1/4 šálku vodky (nebo alkoholu);
3-5 kapky esenciálních olejů (volitelné).

Nástroje:

Měřicí pohár;
Uzavřená láhev s rozprašovačem.

Co dělat:

Smíchejte všechny přísady do malé lahvičky a dobře protřepejte. Před použitím šampon protřepat, sprej na kořeny a mastné části vlasů. Nechte vlasy suché a stylově obvyklé.

Poznámka:

Použití suchého šamponu nemůže nahradit šamponování. Používejte je v případech, kdy je nutné obnovit vzhled vlasů mezi obvyklým šamponováním.

Obecně jsem se začal velmi líbit práškové výrobky. Nyní, abych vyčistil svou tvář i tělo, začal jsem používat přírodní indický lék, který je prášek a který jsem si také udělal. V tomto článku jsem podrobně popsal, jak to udělat a jak ho používat.

Šampon pro suché vlasy doma

Obsah stránky:

Módní kosmetická novinka - suchý šampon - lze snadno vyrobit doma. Tento nástroj se objevil v regálech obchodů poměrně nedávno, ale již získal popularitu u mnoha žen. Teď už nemusíte v kampani vypadat nepředstavitelně, když není možné umýt vlasy vodou.

Pokud je dnes nejdůležitějším kosmetickým prostředkem pro většinu žen prášková kazeta, řasenka a rtěnka, je možné, že se tento šampon brzy připočítá - to je nenahraditelná věc, kdy není možné nebo čas tradiční mytí vlasů. Podle svých vlastností je vynikajícím absorbentem a během několika minut řeší problémy mastných pramenů.

Šampon doma vám umožní umýt vlasy bez vody. 11 jednoduchých receptů, jak nahradit šampon a jak umýt hlavu bez vody. Po těchto dostupných receptech se dozvíte, jak snadno a jednoduše vyrobit suchý šampon doma. Díky těmto jednoduchým a cenově dostupným receptům můžete sami snadno udělat suchý šampon doma.

Někdy existují situace, kdy nemáte příležitost umýt a uschnout hlavu, když vaše vlasy nejsou v pořádku. Pak potřebujete vědět, jak si umýt vlasy bez vody a jak nahradit vlasový šampon. Použití suchého šamponu ve skutečnosti není mytí, ale čistící vlasy, když suchý šampon pohlcuje prach a mastnotu, a při jeho česání vyčistíte hlavu váhy a další nečistoty.

Vždy můžete předem připravit suchý šampon doma, který vám pomůže na výletech nebo na služební cestě. Mezitím, přípravu suchého šamponu s vlastními rukama doma není vůbec těžké, pro které je třeba připravit pouze tři složky v různých kombinacích, z nichž jedna by měla mít dobré adsorpční vlastnosti. Proto odpověď na vaši otázku: jak nahradit šampon, dostanete v tomto článku vyčerpávající.

Suchý šampon by měl být uložen v pečlivě uzavřené nádobě. Na vnitřním víku můžete použít kořenící nádobu s otvory. Přečtěte si více: Jak vyrobit vlasy silnější a delší.

Nezapomeňte nainstalovat horní uzávěr bez otvorů, aby se šampon náhodně nerozpadl v kabelce. A je lepší dát sklenici se šamponem do tašky se zámkem.

Často nemůžete použít suchý šampon, protože pokožku hlavy vysuší, což může vést k lupům. Ale jako nouzový nástroj je to docela vhodné. Navíc s velmi mastnými vlasy je žádoucí střídat suché šamponování s pravidelným mytím kapalinou nebo mýdlem.

Suchý šampon je skvělý způsob, jak zachránit vzhled. Moderní lidé jsou velmi závislí na společenském vybavení - vytápění, osvětlení, horká voda kdykoli. A pokud dívky mohou neochotně přijmout dočasný nedostatek tepla a světla, pak nedostatek vody může způsobit vážnou paniku, nebezpečí, že vypadá nešikovně s nevyspalými vlasy, je příliš vysoká. Kromě toho existují situace, kdy je téměř nemožné používat hygienické produkty - nepředvídané cesty, náhlé změny plánů. Šampon na suché vlasy vám může pomoci v obtížné situaci, abyste si uklidili vlasy.

Sortiment hotových výrobků je velmi různorodý, výrobci kosmetických přípravků nabízejí možnosti pro všechny typy vlasů a odstíny. Ale jako módní novinka má jedna lahev poměrně vysokou cenu a je dostačující jen na několik procedur.

Šampon na suché vlasy se snadno připravuje doma, zvláště proto, že si můžete vybrat přísady dle vašeho vkusu. Použití takového produktu může současně řešit několik problémů:

 • můžete si vlasy umyt méně často, aniž byste poškodili vlasy syntetickými agresivními přísadami;
 • pigment v lakovaných kadeřích bude trvat mnohem déle;
 • Zahrnutí prostředků péče do kompozice zajistí úplnou péči.

Abyste si vyrobili přirozený suchý šampon s vlastními rukama, můžete použít poměrně cenově dostupné komponenty. Některé z nich mají funkci absorbentu, jiné jsou schopny přidat objem, osvěžit, léčit a dokonce mírně přidávat potřebný odstín. Kombinací součástí můžete vytvořit perfektní produkt péče.

Co je to suchý šampon?

Suchý šampon - čisticí prostředek na vlasy bez použití vody. Nenahrazuje plné umývání hlavy, ale může se dostat k záchraně v nouzových situacích, když potřebujete umýt vlasy a nejsou tam žádné vhodné podmínky. Nástroj pomůže obnovit vlasy s nadměrným obsahem tuku, přijde k záchraně, jestliže v tuto chvíli není žádoucí zvlhčit hlavu z jakéhokoli důvodu, například z důvodu nemoci.

Princip působení suchého šamponu spočívá v jeho absorpčních vlastnostech - aktivní prášková složka šamponu absorbuje přebytečný tuk z vlasů, po nějaké době po aplikaci prášek je vyčesaný, vlasy se stávají čistšími a čerstvějšími.

Metoda použití suchých šamponů není nová, byla používána našimi předky již před mnoha staletími, s použitím jílu a kůry jako čisticích prostředků. V moderních podmínkách je snadné připravit suchý šampon.

Jak vyrobit suchý šampon s vlastními rukama doma?

 • žitná mouka;
 • bramborový škrob;
 • prášek čekanky;
 • bylinný extrakt podle vašeho uvážení;
 • hydroxycelulóza (k dispozici ve specializovaných prodejnách);
 • malinový ketonový roztok;
 • citronový silicový olej.

Nejprve je nutné prosévat všechny komponenty sítem, abyste zabránili přítomnosti velkých zrn. Dále smíchejte 1 polévkovou lžíci mouky a škrobu, 1 čajovou lžičku čekanky, čtvrt čajové lžičky rostlinného extraktu a celulózové směsi, přidejte 2 kapky malinového ketonu a citronového oleje. Směs musí být opatrně rozemletá, aby se získal homogenní prášek.

Mimochodem, tyto prostředky mohou být použity nejen pro vlasy, ale také jako suché deodoranty pro nohy a tělo, masku na vlasy a obličej s přidáním jakéhokoli rostlinného oleje.

Suchý šampon může být uložen v jakémkoliv kontejneru s perforací na víku, například starou houbičkou, pepřovou třepačkou nebo nádobou pro uvolněný prášek. Můžete jednoduše vytáhnout gázu nebo nylon na krk láhve. Aplikujte prášek může být kartáč na ruměnec, práškový puchýř nebo bavlněnou houbu. Pokud jste přidali aromatické přísady, najděte uzavřený kontejner pro uložení.

Vyzkoušejte si nové recepty kosmetických prostředků, které pomáhají vypadat atraktivně a dobře upravené v každé situaci. Přejeme Vám příjemný let při přípravě receptů a dosažení efektivního výsledku.

Co je suchý šampon?

To je kosmetika, která se používá k čištění vlasů bez použití tekutiny. Doma se ukáže kasheobrazní hmota, která je založena na absorbentech, které mohou absorbovat nadbytečný kožní mazu.

Nástroj se objevil na kosmetologickém trhu nedávno, ale již získal popularitu u mnoha fanoušků. Schéma přípravku je velmi jednoduché: konzistence se aplikuje na vlasy a absorbuje přebytečné tuky, které se vytvářejí na povrchu vlasů. Poté, co je šampon vyčesaný z hlavy a - je to nádherná reinkarnace, byly to špinavé vlasy - během jedné minuty se vyčistili.

Recepty na šampony na vlasy

 • soda;
 • kukuřičná mouka;
 • kávová mlýnka ovesné vločky;
 • prášek;
 • kukuřičný škrob;
 • kakaový prášek pro tmavé vlasy;
 • kosmetická hlína.

Produkty můžete kombinovat následovně:

Číslo varianty 1

Vezměte 2 lžíce. l ovesné vločky, přidejte lžíci prášku, poloviční lžičku sody. Složky se smíchají a používají se k čištění blond vlasů.

Číslo varianty 2

2 lžíce kakaa, čajová lžička kukuřičného škrobu, 0,5 lžičky. soda do pečiva. Tato kompozice je vhodná pouze pro majitele tmavých vlasů.

Číslo varianty 3

Pro objem vlasů: 2 lžíce kukuřičné mouky, lžíce prášku, 0,5 lžičky. soda Pokud se prameny znečišťují, vyčistěte do kořenové oblasti, neopláchněte, ale vyčistěte hřebenem s jemnými zuby.

Číslo varianty 4
Abyste získali svěžest a matný lesk, musíte si vzít 2 lžíce kosmetického jílu, lžičku sody a škrobu. Můžete kombinovat možnosti, měnit přísady, drcené suché byliny, citronový esenciální olej se přidávají do šamponu pro ochucení.

Jak aplikovat šampon?

 1. Naneste suché šamponové domácí potřeby pro zařízení jako henna nebo barvu.
 2. Pomocí štětce se širokými křídly produkt protřepejte na vlasové kořeny.
 3. Masíruje pokožku hlavy, aby zlepšila vstřebávání mazu.
 4. Pečlivě česněte vlasy, pečlivě vyčistěte škrob nebo kakao.
 5. Podíváme se do zrcadla a hodnotíme náš vzhled, pokud jsou na hlavě tučné oblasti, pak by měl být postup opakován v oblasti, kde prameny pracovaly špatně.
 6. Aby vlasy měly lesk a vlhkost by měla být aplikována na vlasový arganový olej.

Jak používat suchý šampon

 1. Pokud je tento šampon ve formě aerosolu, rozstříkejte ho na kořenovou plochu ze vzdálenosti 30-40 cm. Pokud se jedná o domácí šampon, pak jemně oddělovat předčesané vlasy do děr a pomocí malého kontejneru s otvory (např. pro sůl nebo pepř, nalijte práškovou hmotu na pokožku hlavy také ze vzdálenosti 2 až 5 cm.
 2. Doba expozice, tj. Šampon na vlasy pro suché vlasy - 2-3 minuty, pro mastnou 5-7.
 3. Odstraňte šampon z vlasů hřebenem s jemnými zuby (doporučuje se to udělat přes vanu nebo umyvadlo). Chcete-li urychlit a máte-li po ruce, můžete použít vysoušeč vlasů.

Suchý vlasový šampon - nuance

Vysoce suchý šampon je prášek, který absorbuje přebytečný tuk z vlasů a poté je snadno vyčesaný. Suchý šampon vám umožňuje osvěžit vlasy bez praní, což je důležité při cestě, s rušným rozvrhem, nebo, abych byl upřímný, pokud máte problémy s vodou. Kromě toho, suchý šampon posiluje vlasové kořeny, snižuje podráždění na pokožce hlavy a může dát trochu objemu slabým a matným vlasům.

Suchý šampon půjde od denní šamponování šetrnější plán (s výjimkou kromě vysoušečem vlasů), a to není chlubit lepkavé špinavé vlasy - zvyknout na mytí méně často, ale zvyknout si na něco, ale to je ještě nutné k přežití.

Základem suchého šampónu - škrob a mouka, plus někdy soda. Bílý prášek v tmavých vlasech bude vypadat alespoň podivně a v blond vlasy to bude patrné, takže nezanedbávejte důkladné tření, masáž.

Plně česaná celý suchý šampon nemá naději na úspěch, a to zejména v případě husté vlasy, dlouhé nebo vlnité, takže budete muset přidat něco, co pomůže v práškové směsi s barvou srsti. Například, v závislosti na tónu vlasů, skořice, kakaa nebo kurkuma, ale pouze pokud nemají konkrétní reakce.

Jak vyrobit suchý šampon pro blond vlasy

 • ¼ šálku kukuřičného škrobu;
 • 1 čajová lžička skořice;
 • 3-5 kapek aromatických éterických olejů dle vašeho výběru.

Jak vyrobit suchý šampon?

Je připravena velmi jednoduše. Složky se nacházejí téměř ve všech domácnostech nebo jsou v obchodě snadné koupit.

Budete potřebovat:

 • Kukuřičný / bramborový škrob (prášek kuřecí) - 1/4 šálku
 • Mletá skořice / kakaový prášek - množství závisí na barvě vlasů
 • Esenciální oleje, (volitelně) - 4-6 kapky
 • Kartáč pro ruměnu

Pokud jste blondýna, pravděpodobně nebudete muset přidávat kakao nebo skořici (záleží však na odstínu).

Přidávám směs skořice a kakaa na mé vlasy hnědé mědi. Ačkoli jsem v poslední době začal používat čistý arrogantní prášek (v Americe je těžké najít GMO škrob) s pomerančovým esenciálním olejem, jednoduše proto, že moje druhá polovina nemá rád vůni kakaa nebo skořice na vlasy a má rád vůni oranžové. Pokud však tyto pachy neobtěžují, můžete je používat.

Při aplikaci čistého škrobu nebo arrogantu vlasy budou vypadat trochu šedavě, proto vám doporučuji, abyste si vybrali 2 hodiny před odjezdem nebo v noci.

Obvykle připravuji tento šampon v rezervě a uchovávám ho v kontejneru, aby se při příštím míchání nestrávil čas.

Jak aplikovat suchý šampon

 1. Aplikujte suchý šampon na dělení, stejně jako aplikujete barvu nebo hennu.
 2. Osušili jsme naši červenou štětku (používáme starý kartáč), lehce přečtěte přebytek a aplikujte na kořeny a vlasy (obvykle 5-7 cm od kořenů).
 3. Po nanesení všech partií lehce masíruje pokožku hlavy, aby se zlepšilo vstřebávání mazu.
 4. Poté pečlivě pokořte vlasy a vyčistěte škrobu / šíp.
 5. Podíváme se do zrcadla a zkontrolujeme, zda jsou stále "tučné" oblasti. A jestliže taky najdeme, znovu použijeme náš suchý šampon na tyto oblasti.
 6. Poté používám arganový olej po celou délku vlasů, s výjimkou kořenů. Arganový olej dodává lesk z hydratace (mám suché špičky).

Je důležité:

 • Nepřehánějte to. Pokud použijete příliš mnoho suchého šamponu, vlasy ztratí svůj lesk a budou vypadat suché a bez života. Takže je lepší aplikovat méně a pak přidat, než okamžitě "přes-prášek" vlasy.
 • Suchý šampon není náhradou za mytí vlasů. Je to užitečné, když například jíte na dovolené nebo na přírodu, nebo dokonce, stejně jako já, který nechce každým dnem omýt vlasy, pokud jde o zdraví vlasů.

Suchý šampon sprej

Tento šampon používá stejný koncept jako předchozí šampony. Používá však také vodu a těkavou látku - vodku nebo alkohol.

 • 1 šálek teplé vody;
 • 1/4 šálku kukuřičného škrobu;
 • 1/4 šálku vodky (nebo alkoholu);
 • 3-5 kapky esenciálních olejů (volitelné).
 • Měřicí pohár;
 • Uzavřená láhev s rozprašovačem.

Smíchejte všechny přísady do malé lahvičky a dobře protřepejte. Před použitím šampon protřepat, sprej na kořeny a mastné části vlasů. Nechte vlasy suché a stylově obvyklé. Použití suchého šamponu nemůže nahradit šamponování. Používejte je v případech, kdy je nutné obnovit vzhled vlasů mezi obvyklým šamponováním.

Obecně jsem se začal velmi líbit práškové výrobky. Nyní, abych vyčistil svou tvář i tělo, začal jsem používat přírodní indický lék, který je prášek a který jsem si také udělal.

Výhody suchého šamponu

Nejprve si uvědomíte, jaký vliv mají majitelé šampónů, kteří užívají šampony, mastných pramenů. Se zvýšenou mazaností vlasů je každodenní mytí vlasů únavné, alkálie vylučují ochrannou maziva z kůže a vlasové tyčinky. Výsledkem je narušení rovnováhy vody a tuku. Ráno je někdy obtížné vyloučit půl hodiny tréninkových táborů, ale tady je třeba také umýt vlasy! V takové obtížné situaci pomáhá užitečný prášek nebo sprej. S pomocí suchého šamponu se mastné prameny snadno stávají poměrně čistými, přestanou svítit. Přečtěte si více: Nejlepší letní vlasové masky.

Tajemství a pravidla používání

Pamatujte na pravidla pro aplikaci a odstraňování čistících prostředků. Můžete si udržet vlasy čisté bez poškození vašich vlasů.

 • Pokyny krok za krokem: připravte suchou směs, důkladně promíchejte přísady; najít starý kartáč na ruměnec, nalijte prášek do pohodlné nádoby;
 • zakryjte ramena zbytečným plechem nebo starým ručníkem;
 • strávit proceduru v koupelně, aby nedošlo k znečištění podlahy zbytky škrobu, mouky, kakaa;
 • musí být před zpracováním suché; ponořte štětec do prášku, nasaďte jej na část. Uvolněte 5 cm od kořenů;
 • věnujte trochu peněz, zejména během prvního postupu;
 • oddělit další rozdělení - znovu zpracovat prášek;
 • po nanesení směsi na celou hlavu vlasů po dobu 3 minut masírujete pokožku snadno (výrobek netřeste): tuku rychleji vstřebává;
 • sklopte hlavu nad vanou, hnětete prášek prameny s častým hřebenem;
 • zkontrolujte, zda nejsou zbytky tuků. Pokud je takový, najděte správné místo, odstraňte kousky neobvyklého šamponu.
 • pro jemný lesk provádějte aromatické čištění arganovým olejem (nedotýkejte se oblastí blízko kořenů);
 • pokud není olej, nezáleží na tom, výsledek bude stále dobrý.

Pro Více Informací O Suché Vlasy