logo

Jak vyrobit suchý šampon doma

Pokud je váš život plný událostí a neočekávaných obratů, bylo by skvělé, abyste nebyli závislí na každodenních nepříjemnostech. Vypnutí horké vody, dlouhé cesty, prudká změna plánů již není důvodem k tomu, abyste vypadali coy, když je na ruce dobrý suchý šampon. Umožňuje vám rychle uklidit vlasy, když si vlasy nemůžete tradičním způsobem umýt.

Můžete si vybrat hotový nástroj ve formě postřiku - rozsah byl nedávno neuvěřitelně široký. Výrobci se snaží splnit požadavky každého zákazníka a nabízejí přípravky na vlasy různých typů a odstínů. Stojí však za to, že taková potěšení je poměrně drahá a jedna láhev je dost pro doslova několik aplikací.

Je možné vyhnout se zbytečným nákladům nebo frustraci při nákupu nekvalitního produktu? Samozřejmě! Připravte si nádherný suchý šampon a vybírejte si přísady sami.

Kromě pomoci v nouzových situacích vám poskytne další služby:

 • Mé hlavu méně často, můžete snížit jeho mastnotu.
 • Obarvené vlasy uchovávají původní barvu déle.
 • Pečující součásti se starají o zdraví vašich vlasů.

Zdá se, že k přípravě takového nástroje - snadné. Tak to je, ale aby to dokonalé, musíte pečlivě vybrat ingredience. Navíc mnoho přírodních látek může způsobit alergické reakce - pozorně se věnujte vašim pocitům.

Tipy pro výrobu suchého šamponu

Sušené mléko, smetana, lykopodie (prášek spór měsíce) - tyto látky obsahují velké množství tuku, takže je neměli přidávat.

Buďte praktičtí: vytvořte kompozici, která bude mít funkci suchého deodorantu pro tělo a nohy, měkké křoviny nebo masku pro vlasy a obličej. Buďte velmi opatrní při výběru ingrediencí a jejich koncentrace.

Pepperbox nebo jiná kořenová láhev s perforovaným víkem může být vhodným kontejnerem pro takový nástroj. Dále jej můžete uložit do lahvičky a na její krk vytáhnout gázu, kus nylonu nebo jinou jemnou síťovinou. Další možností - džbán drobivého prášku. Naneste suchý šampon pohodlně s práškovým pupem, velkým kartáčkem na ruměnec nebo pravidelnou bavlněnou houbou.

Suchý šampon s čekankou

 • Žitná mouka - 1 polévková lžíce
 • Bramborový škrob - 1 polévková lžíce
 • Prášek instantní čekanky - 1 lžička
 • Ginkgo biloba extrakt - 0,25 lžičky
 • Hydroxyethylcelulóza - 0, 25 lž
 • Roztok malinové ketony - 2 kapky
 • Lemonový esenciální olej - 2 kapky

Sílu protřete nejjemnějším sítkem, spojte se všemi ostatními suchými přísadami. Přidejte keton a esenciální olej, pečlivě protřete lžící.
Šampon je připraven!

Nebojte se experimentovat - změňte součásti podle svého uvážení. Snadnost přípravy a schopnost vyjádřit vaši fantazii jistě udělají šampon prvnímu kroku k vytvoření složitější kosmetiky.

Hlavní komponenty pro suchý šampon (50-100%)

Složení domácího šamponu může obsahovat celou řadu látek, které pomáhají očistit vlasy před nadměrným tukem. Některé z nich mají pouze absorbující funkci, jiné jsou navrženy tak, aby poskytovaly objem vlasům, jiné - osvěžují, čtvrtá jsou vybavena léčebnými vlastnostmi, páté poskytují složení požadovanou barvu.

Hlavní složky suchých šamponů jsou obvykle sacharidové prášky - škrob nebo mouka různého původu. Pohlcují dobře mazu - kožní tuk - a obalují vlasy a dodávají jim další objem. Mouka, obzvláště - hrubé broušení, obsahuje velké částice - při společném česání se odstraňuje špína z hlavy. Nevýhodou této složky je její nekonzistence, takže je lepší ji použít v šamponu pro blondýnky.


Starch má menší strukturu, není možné úplně odstranit zbytky hřebenem. Ale na druhou stranu, když se ho dotkla, není na vlasu cítit a napuštěná sekrecí tuku se stává téměř průhledným. Zkušenost ukazuje, že současné použití těchto komponent je optimální. Částice mouky se odstraňují snadněji, protože škrob uhlazuje vlasy.

Někdy se minerální sloučeniny používají jako základ pro domácí suchý šampon:

 • Talc. Tato látka se používá k výrobě dětského prášku. Jeho částice jsou velmi malé, absorbují vlhkost a tuk dobře, obsahují křemík a hořčík. Má výrazné vlastnosti při sušení, takže dlouhé používání může způsobit křehké vlasy a odlupování pokožky hlavy. Navíc se předpokládá, že pravidelná inhalace mastencového prachu může vést k rakovině.
 • Soda Cenově dostupný, ale zákeřný prvek. Časté používání může způsobit podráždění pokožky, její vysušení a narušení struktury vlasů. Pokud jsou oslabené a náchylné k průřezu, nepoužívejte sódu na přípravu suchého šamponu, zejména proto, že prášek vytváří nepříjemné hmatové pocity.
 • Kosmetická hlína. Kaolin je široce používán ve výrobcích na vlasy - má pro ně mnoho užitečných látek, léčí lupy, snižuje tuk, snižuje podráždění a posiluje kořeny. Jako základ pro suchý šampon není hlína tak dobrá - její přítomnost na vlasy je příliš zřejmá. Pokud chcete přidat do mixu, použijte vhodné množství barvy vlasů v malém množství. Jílová paleta umožňuje připravit nástroj pro blondýnky, pro rusovlasé a brunetky.

Stínicí přísady (5-50%)

Bílý prášek může být viditelný na tmavých vlasech. Po čase se intenzita jeho barvy sníží, ale můžete vytvořit odstín suchého šamponu, který se blíží k požadované barvě.

 • Kakao Docela obyčejná složka v domácích suchých šamponových receptech. Takový čokoládový prášek nejen absorbuje tuk, ale také dává vašim vlasům cukrovinkovou chuť. Prášek obsahuje určité množství užitečných minerálů a vitamínů. Neměli byste je přidávat příliš mnoho - existuje nebezpečí poškození skalpu, obalu na polštář a lehkého oblečení. Kromě toho je lepší nechat se dostat do silného deště, abyste ostatním nevysvětlila, proč máte na čele čokoládové pruhy.
 • Káva Kofein je rozhodně dobrý pro vlasy - stimuluje jejich růst. Rozpustný prášek zbarvuje dobře suchý šampon, ale jeho hlavní nevýhodou - intenzivní vůně. Bez ohledu na to, jak skvělá je vůně kávy, není vždy vhodné, zejména v kombinaci s vaším parfémem.
 • Čekanka Rozpustná suchá čekanka necítí jako rušivé jako výše popsané složky. Rozpouští se trochu horší ve studené vodě, protože se skládá z poloviny inulinu. Tato látka, jako je škrob, patří k polysacharidům a také absorbuje nečistoty. Kromě toho se často používá v kosmetice jako emulgační a vlhkost udržující složka. Obecně platí, že extrakt z kořene čekanky má dobrý účinek na vlasy - posiluje je od folikulů až po konce, léčí podrážděnou pokožku, má mírný účinek sušení.
 • Rostlinný prášek. Suché rostliny lze přidat do suchého šamponu. Bezbarvá henna je pro tento účel poměrně široce používána. Má magické vlastnosti, které posilují vlasy. Tento prášek má zelený odstín, ale na světle hnědých vlasech nebude viditelný. Ne méně oblíbená a užitečná složka - prášek z "fialového kořene". Ve skutečnosti, takzvaný kořen sušené duhovky, jen jeho chuť je velmi podobná fialové. Mimochodem, tato jemná vůně bude doprovázet vás, pokud uvedete takovou přísadu do složení vašeho produktu. Kromě těchto prášků se používají prášky amla, čaj, kořen kalamusu a dokonce i hořčice, ale ty mohou vlasy příliš uschnout. Všechny rostlinné prášky by měly být prosévány nejmenším sítkem, aby se z vašich vlasů nestaly žádné seno.

Pro milovníky experimentů: šampon může být zbarven pomocí běžného očního stínu, aktivního uhlí, speciálních kosmetických pigmentů. Buďte opatrní: mohou skvrnit na pokožce hlavy.

Aktivní přísady (5-10%)

Na suchý šampon, vyrobený z vlastních rukou, dává vlasům nejen zdánlivou čistotu, ale i sílu, stojí za to přidávat speciální kosmetické přísady. Mohou být zakoupeny ve specializovaných internetových obchodech.

 • Suché výtažky. Pro vlasy maximální přínos přinese výtažky z rostlin - kopřiva, lipa, lopucha, ginkgo biloba, amla, ženšen, pšenice, borovice. Kromě toho jsou k dispozici výtažky propolisu, červeného nebo černého kaviáru - prostě neuvádějte seznam. Vyberte si doplňky pro typ vlasů a náladu. Nebojte se přidat trochu víc, než je uvedeno na obalu - v suchých směsích se komponenty chovají mnohem pasivněji.
 • Aminokyseliny hedvábí nebo keratin. Tyto přísady okamžitě učiní vlasy jemnější a měkčí a dlouhodobé užívání je dobře posiluje a uvolňuje pokožku podráždění. Přidáním malého množství hedvábí usnadníte snadné odstranění velkých částic šamponu při vyčesávání.
 • Proteiny z rýže nebo pšenice. Velkou přísadou pro suchý šampon je dodatečný absorbent, který také chrání a posiluje vlasy.
 • Silikonové mikrokuličky. V suchých formulacích vykazují vynikající rohožové vlastnosti.
 • Hydroxyethylcelulóza. Toto přírodní gelující činidlo v suchém šampónu pomůže odstranit tukové kontaminanty, ale postará se o to, aby pokožka hlavy a vlasy nebyly příliš suché.
 • Minerální prášek. Oxidy zinku, hliníku, titanu; Slídová slída, perla a speciální kosmetické látky - Matlake Opa, Covabead Glass, Boron Glow. Tyto doplňky dodávají vlasům hladkost, zlepšují čistící účinek, chrání před ultrafialovým zářením. Některé z nich mají lehký lesk.
 • Kyselina salicylová. Kyselinový prášek by měl být použit v minimálních koncentracích. Pomáhá vyhnout se výskytu zánětu na pokožce hlavy a zablokování kanálků, pomáhá snížit sekreci tuku.
 • Malinový keton Vonná látka z bobulí, která podporuje aktivní růst vlasů. Pro přípravu kosmetiky používané ve formě dvouprocentního alkoholového roztoku.

Aromatické složky suchého šamponu (1-3%)

Pokud váš suchý šampon nemá obzvláště příjemný zápach, upravte jej vonnými přísadami. Kvapalné složky se přidávají po kapkách a rozetřejí tak, aby prášek absorboval aroma a vlhkost se odpařovala.

 • Koření Mleté skořice, hřebíček, kardamom, anýzu. Měly by být přidávány ve skromných poměrech, protože mohou způsobit podráždění.
 • Esenciální oleje. Možná nejlepší příchuť. U suchého šamponu jsou vhodné oleje z citronu, bergamotu, levandule, máty, cypřiše, jalovce, rozmarýnu, šalvěje, řepky, tymiánu, kadidla, cedru - nevyvolávají nadměrnou produkci kožního mazu.
 • Syntetické vůně. Velký výběr, intenzivní vůně, nízká cena - všechny výhody takové přísady.
 • Oblíbený parfém. Aby vůně vlasů nesouhlasila s vaším parfémem, můžete do šamponového prášku přidat kapku svého parfému. Ujistěte se, že se v průběhu času vůně takové směsi nezmění na něco nepřijatelného.

Aromatizované přípravky by měly být uchovávány v hermeticky uzavřeném obalu.

Chytrý blog

Inteligentní krása a zdraví blog

Špinavá hlava - na tom nezáleží! Suchý šampon ho snadno upevní!

Špinavá hlava - co dělat?

Existují situace, kdy musíte naléhavě běžet někde a vzhled vaší hlavy není tak horký a není čas na umývání a čištění. Ať už se jedná o neočekávanou pozvánku na datum nebo na dlouhou cestu, ve které nemáte příležitost umýt vlasy tradičním způsobem nebo jste špatní a máte vysokou teplotu. V takových situacích zachránit suchý šampon, vyrobený ručně. Je rychlý, pohodlný a stylový styl bude jednodušší. Co je hezké, je, že všechny ingredience jsou přítomny téměř v každé kuchyni. Můžete si koupit suchý vlasový šampon a v obchodech, ale ve svém šampónu je jistá jeho přirozenost. Dobrou pomůckou těm, kteří mají umýt vlasy každý den, a kdo chce „rekvalifikovat“ své vlasy méně časté šamponování, organizuje práci mazových žláz hlavy. Jedná se však o suchý šampon vyrobený doma z přírodních složek. Suchý šampon není náhradou běžného šamponování. Jedná se o nouzový převlek, když potřebujete vypadat úhledně.

Možnosti pro domácí suché šampony velmi. Můžete buď použít jednu složku, nebo kombinovat několik. Vhodná a kosmetická hlína a jiná. Nebo malá mořská sůl + škrob (lepší kukuřice). Vsechny tyto míchá ve slané třepačce. Můžete jednoduše použít kukuřičný škrob + jakýkoliv efekt. olej pro vůni.

Složení suchého šamponu doma pro tmavé vlasy se liší od suchého šamponu pro světlé vlasy přítomností kakaového prášku (bez přísad, ne sladké). Je však důležité si uvědomit, že kakaový prášek by neměl být větší než ostatní složky. Jinak se teplo z rukou kakaa roztaví a všechno na vaší hlavě se bude držet spolu.

Často používané přísady k vytvoření suchého šamponu do-it-yourself:

 • soda pečení,
 • kukuřičná mouka,
 • kukuřičný škrob,
 • jakákoli kosmetická hlína,
 • dětský prášek nebo mastek,
 • kakaový prášek,
 • ovesné vločky.

Jak používat suchý šampon doma

Používání suchého šamponu doma je poměrně jednoduché. Všechny složky se smíchají a získá se zbarvení prášku. Náš prášek lze aplikovat ručně, kartáčem (např. Na ruměnec), ze slané třepačky nebo skleněnou maskou s velkými otvory. Je nutné skladovat v uzavřeném balení s pevným víkem. A neuchovávejte v mokré místnosti, jinak vlhkost poškozuje váš šampon.

Použijte pouze na pokožce hlavy a vlasů, nedotýkejte se délky. Na částech pracujeme na mastných místech a pokusíme se rovnoměrně aplikovat šampon. Po aplikaci lehké masáže. Nechte pár minut (možná déle, pokud to čas dovolí) a použijte hřeben s měkkými štětinami, aby jste zbytky zdědily. Pokud použijeme suchý šampon s kartáčkem na ruměnec, nezapomeňte přebytečný třepení štětcem. Nepoužívejte hodně suchého šamponu pro aplikaci, lépe pak přidáme.

Jak vyrobit suchý šampon doma

Pokud jste někdy použili zakoupený suchý šampon nebo jste o tom slyšeli, pravděpodobně jste přemýšleli o způsobu ukládání a o možnosti vyrobit podobný výrobek sami. Tato možnost existuje; domácí suchý šampon je skutečnou a jednoduchou věcí.

Co je to suchý šampon?

Suchý šampon - čisticí prostředek na vlasy bez použití vody. Nenahrazuje plné umývání hlavy, ale může se dostat k záchraně v nouzových situacích, když potřebujete umýt vlasy a nejsou tam žádné vhodné podmínky. Nástroj pomůže obnovit vlasy s nadměrným obsahem tuku, přijde k záchraně, jestliže v tuto chvíli není žádoucí zvlhčit hlavu z jakéhokoli důvodu, například z důvodu nemoci.

Princip působení suchého šamponu spočívá v jeho absorpčních vlastnostech - aktivní prášková složka šamponu absorbuje přebytečný tuk z vlasů, po nějaké době po aplikaci prášek je vyčesaný, vlasy se stávají čistšími a čerstvějšími.

Metoda použití suchých šamponů není nová, byla používána našimi předky již před mnoha staletími, s použitím jílu a kůry jako čisticích prostředků. V moderních podmínkách je snadné připravit suchý šampon.

Jak vyrobit suchý šampon

Složení

Samozřejmě, tlumiče tuku, které jsou k dispozici doma, se liší od těch, které jsou obsaženy v průmyslově vyráběných suchých šamponech: profesionální výrobky používají vyvážené složení, součásti podléhají zvláštní úpravě, vzájemně se doplňují a posilují. A přesto můžete dosáhnout dobrého výsledku suchého praní pomocí těchto složek:

 • mastek, dětský prášek;
 • sóda na pečení;
 • bramborový nebo kukuřičný škrob;
 • kakao (pro brunety);
 • rýže, ovesné, pšeničné a kukuřičné mouky;
 • bílá a modrá kosmetická hlína;
 • otruby;
 • suchá hořčice;
 • práškové suché léčivé rostliny: kopřiva, březové pupeny, kořeny lopuchu, fialky a zázvor;
 • drcené ovesné vločky ("Hercules").

Oblíbené recepty

Příprava suchého šamponu je snadná: všechny ingredience jsou jednoduše smíchány v jakémkoliv kontejneru, součásti s velkými částicemi jsou předem rozemlety v mlýně na kávu do práškového stavu. Kompozici můžete připravit pro několik aplikací, je uložena v dobře uzavřené nádobě na suchém tmavém místě. Smíšené:

 • Vločky Herkules, dětský prášek a soda v poměru 6: 1: 0,5.
 • Kakaový prášek, škrob a soda v poměru 6: 1: 0,5.
 • Kosmetická hlína, škrob a soda v poměru 6: 1: 1.
 • Pšeničné otruby, kořen lopuchu, kopřivovité listy v poměru 3: 1: 0,5.
 • Vločky Hercules - 4 polévkové lžíce. l., mastek - 1 polévková lžíce. l bez skluzů.
 • 3 st. l hořčice a kakao s 1 lžičkou. prášek kořenového zázvoru.
 • Pšeničné otruby a hořčice 2: 1.
 • Bílá a modrá jíl 1: 1, do jílové směsi se přidá malý talku (asi 1 polévková lžička za 2 polévkové lžíce směsi).

Pro vůni a pro kosmetické účely lze ke směsi přidávat kapičku heřmánku, pomeranč, čajového stromu, citronového silice. Hlavní věc - nepřehánějte to, protože šampon by měl absorbovat tuk z vlasů a neabsorbovat součásti!

Podmínky používání domácí suchý šampon

 • Prášek se aplikuje na suché vlasy štětcem a rovnoměrně se rozšiřuje o děrování na délku 5-7 cm od kořenů.
 • Po nanesení směsi musíte masírovat hlavu tak, aby šampon byl lépe rozložen po povrchu vlasů a lépe absorboval tuk; měli byste se pokusit nehty prát do hlavy.
 • Po 3-10 minutách můžete začít šití šamponem s hustým hřebenem.
 • Výsledek je zkontrolován před zrcadlem - pokud jsou na hlavě místa s tuky, lze šampon znovu aplikovat.
 • Po vysoce kvalitním česání by na vlasu neměla zůstat žádná stopa suchého šamponu, vlasy by se měly výrazně osvěžit.
 • Konečná fáze - stylování vlasů.

Důležité doporučení

 • Suchý šampon se nepoužívá na příliš mastných vlasů: účinek nebude viditelný.
 • Suchý šampon je pro použití na dlouhých vlasech nepohodlný: na štětce bude trvat příliš dlouho.
 • Nemůžete použít suchý šampon dvakrát za sebou: po jednom použití byste měli dodržovat obvyklé šamponování vodou a šamponem.
 • Neměli byste používat suchý šampon více než jednou týdně: komponenty mohou přesahovat vlasy, pokožku hlavy, zanesit póry pokožky.
 • Při aplikaci suchého šamponu je důležité dodržet opatření: přebytečný prášek zničí vlasy, bude těžké odstranit z vlasů suchým způsobem; proto je lepší nejprve aplikovat malou směs a v případě potřeby přidat.

Suchý šampon je dobrým pomocníkem, stačí se naučit, jak správně používat, a vybrat ten nejvhodnější recept na vlasy. A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že "suché praní" - dočasný postup, který nemůže nahradit běžné šamponování.

Vytvoření suchého šamponu vlastním rukama - recept

Není nic jednoduššího, než udělat suchý šampon pro mastné (suché, barvené - jakékoliv vlasy) doma. Recepty na suchý šampon se pohybují od ohlušujícího elementárního až po smrtící jednoduchý, jednoduchý a velmi jednoduchý. Kde potřebujete rostoucí ruce, několik elementárních akcí a přístupnou sadu ingrediencí - a voila! - tvůrčí potenciál v akci, skutečná přirozenost a úspora nákladů.

Samozřejmě můžete koupit suchý šampon, na regálech kosmetických prodejen existuje desítky možností pro různé cenové rozpětí ve velmi kreativních formátech - od prášku po sprej. Ale nejdřív, proč platit více?

Za druhé, vždy potěšením být jisti, a ne věřit - ve skutečnosti všechno až do dnešního dne, jako cheat výrobců s „přirozeným“ a „struktury vhodné i pro citlivou pleť“ ingrediencí?

Za třetí, tvůrčí proces se zvýší, ale je velmi příjemné něco udělat s vlastními rukama, i když je to skromné.

Vysoce suchý šampon je prášek, který absorbuje přebytečný tuk z vlasů a poté je snadno vyčesaný. Suchý šampon vám umožňuje osvěžit vlasy bez praní, což je důležité při cestě, s rušným rozvrhem, nebo, abych byl upřímný, pokud máte problémy s vodou. Kromě toho, suchý šampon posiluje vlasové kořeny, snižuje podráždění na pokožce hlavy a může dát trochu objemu slabým a matným vlasům.

Suchý šampon půjde od denní šamponování šetrnější plán (s výjimkou kromě vysoušečem vlasů), a to není chlubit lepkavé špinavé vlasy - zvyknout na mytí méně často, ale zvyknout si na něco, ale to je ještě nutné k přežití.

Základem suchého šampónu - škrob a mouka, plus někdy soda. Bílý prášek v tmavých vlasech bude vypadat alespoň podivně a v blond vlasy to bude patrné, takže nezanedbávejte důkladné tření, masáž.

Plně česaná celý suchý šampon nemá naději na úspěch, a to zejména v případě husté vlasy, dlouhé nebo vlnité, takže budete muset přidat něco, co pomůže v práškové směsi s barvou srsti. Například, v závislosti na tónu vlasů, skořice, kakaa nebo kurkuma, ale pouze pokud nemají konkrétní reakce.

Šťastný Přírodní

Přírodní přístup ke zdraví, výživě a kráse

Jak vyrobit suchý šampon doma

Podělte se o příspěvek "Jak si vyrobit suchý šampon doma"

Šampon pro domácnost je účinný, levný, přírodní produkt pro rozšíření vlasové svěžesti. Jak vařit Způsob aplikace

Od dospívání trpím nadměrnou mastnou skalpí. A ano, trpím, protože mi to dává spoustu nepříjemností.

Nakonec se ukázalo, že každý den musíte umýt vlasy. A pak jsem přemýšlel, proč moje vlasy vůbec neroste?

Jak se ukázalo, odpověď byla velmi jednoduchá. Můj hlavou je často, my vypláchneme přírodní ochranné oleje, které vedou k suchým vlasům a rozštěpené konce. A s nimi rostou dlouhé vlasy téměř nemožné.

Přešla jsem na šampony a kondicionéry se 100% přírodními ingrediencemi. Vždy je vyzvedl pro mastný typ vlasů, což je podle mě velkou chybou. Když se vymyly, úplně mi usušily vlasy. Výsledek: kořeny byly tlusté a hroty vysušeny.

Má strava je téměř ideální, takže si myslím, že zvýšený obsah tuku v pokožce hlavy je stále taková moje dědičnost.

Snažila jsem se trénovat vlasy, které je neměly několik dní v řadě. Ale jak mám vlasy a tak tenké, je snadné si představit, kdo jsem, aniž bych umyl hlavu po dobu 2 dní.

To všechno trvalo, než jsem objevil suchý šampon! A teď si myslím, že to je nezbytná věc pro téměř celou krásnou polovinu lidstva.

Šampon pro domácnost je účinný, levný, všestranný přípravek, který se velmi snadno připravuje a aplikuje na vlasy doma.

Co je suchý šampon?

Je to látka, která po aplikaci na vlasové kořeny a vlasy absorbuje nadbytečný mast / olej. Výsledek - objemné, čerstvé vlasy, které lze snadno tvarovat a udržovat ve tvaru.

Většina suchých šamponů nakupuje v jejich složení, stejně jako mnoho dalších produktů péče o vlasy a to nejen, že nemají nic přírodního.

Home Dry Shampoo lze použít pro všechny typy vlasů.

Jak vyrobit suchý šampon?

Je připravena velmi jednoduše. Složky se nacházejí téměř ve všech domácnostech nebo jsou v obchodě snadné koupit.

Budete potřebovat:

 • Kukuřičný / bramborový škrob / kukuřičný prášek - 1/4 šálku
 • Mletá skořice / kakaový prášek - množství závisí na barvě vlasů
 • Esenciální oleje, (volitelně) - 4-6 kapky
 • Kartáč pro ruměnu

Pokud jste blondýna, pravděpodobně nebudete muset přidávat kakao nebo skořici (záleží však na odstínu).

Přidávám směs skořice a kakaa na mé vlasy hnědé mědi. Ačkoli jsem v poslední době začal používat čistý arrogantní prášek (v Americe je těžké najít GMO škrob) s pomerančovým esenciálním olejem, jednoduše proto, že moje druhá polovina nemá rád vůni kakaa nebo skořice na vlasy a má rád vůni oranžové. Pokud však tyto pachy neobtěžují, můžete je používat.

Při aplikaci čistého škrobu nebo arrogantu vlasy budou vypadat trochu šedavě, proto vám doporučuji, abyste si vybrali 2 hodiny před odjezdem nebo v noci.

Obvykle připravuji tento šampon v rezervě a uchovávám ho v kontejneru, aby se při příštím míchání nestrávil čas.

Jak požádat:

 1. Aplikujte suchý šampon na částečky, stejně jako na barvu nebo hennu.
 2. Osušili jsme naši červenou štětku (používáme starý kartáč), lehce přečtěte přebytek a aplikujte na kořeny a vlasy (obvykle 5-7 cm od kořenů).
 3. Po nanesení všech partií lehce masíruje pokožku hlavy, aby se zlepšilo vstřebávání mazu.
 4. Poté pečlivě pokořte vlasy a vyčistěte škrobu / šíp.
 5. Podíváme se do zrcadla a zkontrolujeme, zda jsou stále "tučné" oblasti. A pokud taky najdeme, znovu použijeme náš Suchý šampon na těchto místech.
 6. Poté používám arganový olej po celou délku vlasů, s výjimkou kořenů. Arganový olej dodává lesk z hydratace (mám suché špičky).

Je důležité:

 • Nepřehánějte to. Pokud použijete příliš mnoho suchého šamponu, vlasy ztratí svůj lesk a budou vypadat suché a bez života. Takže je lepší aplikovat méně a pak přidat, než okamžitě "přes-prášek" vlasy.
 • Suchý šampon není náhradou za mytí vlasů. Je to užitečné, když například jíte na dovolené nebo na přírodu, nebo dokonce, stejně jako já, který nechce každým dnem omýt vlasy, pokud jde o zdraví vlasů.

Teď si mám vlasy každých 5-6 dní. Aplikuji Dry Shampoo 3 dny po umytí vlasů. A i po 6 dnech stále vypadají vlasy objemné a čisté.

A přiznám se, že moje vlasy se suchým šamponem vypadají mnohem objemněji než bez něho. Co může způsobit problém pro lidi s velmi hustými vlasy.

Také normalizovat tvorbu kožního mazu a vlasového lesku, doporučuji propláchnout vlasy jablečným octem.

Suchý šampon je ideální alternativou častého mytí vlasů. Udělejte si to sami doma z přírodních složek není obtížné a výsledek, myslím, potěší každého.

Suchý šampon v každém kosmetiku!

Pokud je dnes nejdůležitějším kosmetickým prostředkem pro většinu žen prášková kazeta, řasenka a rtěnka, je možné, že se tento šampon brzy připočítá - to je nenahraditelná věc, kdy není možné nebo čas tradiční mytí vlasů. Podle svých vlastností je vynikajícím absorbentem a během několika minut řeší problémy mastných pramenů.

Když je suchý šampon nejlepší kadeřník

Jakákoliv noc strávená ven z domu může způsobit problémy jak pro dlouhosrsté ženy, tak pro majitele krátkých účesů. Probuzení v úsvitu ve vlaku, stanový tábor daleko za městem nebo ve vlastním bytě po nehodě akvaduktu k čištění vlasů bez použití vody bude jasnější, než se posoudí. Suchý šampon, který je vytvořen kosmetickou společností, která je doma vařená, nahradí jak praní, tak styl. Chcete-li to provést, stačí je rovnoměrně rozložit po celé délce vlasů, a když absorbuje tuky a nečistoty. Dokonce i nejvíce neposlušné kadeřnice po takovém postupu jednodušeji vejde do jejích vlasů.

Čištění čisticího sporu

V suchém "praní" vlasů není nic obtížného, ​​ale stále by bylo správnější, kdyby to bylo přesněji. Měl byste pečlivě rozdělit prášek (pokud to samozřejmě není tovární sprej) v přepážkách mezi kadeřemi, protřete jej do pokožky a pak se sklánějte dopředu a dolů hlavou a vlasy buďte rukama, aby kompozice rovnoměrně pokrývala celou délku. Při krátkém účesu po nanesení suchého šamponu stačí dobře oddělit prameny. Po 15 až 20 minutách (v závislosti na stupni kontaminace, množství prášku a tloušťce vlasů) je nutné pomocí hustého kartáče (nejlépe s přírodními štětinami) velmi opatrně pokrýt prachové váhy.

Kouzelný prášek

Výsledkem použití suchého šamponu. Vzhled vlasů před a po použití.

Každá žena může připravit suchý šampon doma - nemusíte mít diplom v chemii, aby to udělal. Základem takové zvláštní kosmetiky jsou drcené obiloviny nebo škrob. Díky vývoji a zdokonalení technologie, dostupnosti exotických složek (mandlový prášek, esenciální oleje, modrá a zelená hlína) zředily směs žitné mouky a sody známých z dávných dob, které používaly i naše babičky k "umytí" vlasů, s úžasnými vlastnostmi. Recepty na výrobu suchých šamponů se nepovažují a všechny z nich - z přírodních složek. Existují výrobky pro brunety a blondýnky s různými délkami suchých nebo mastných vlasů. Přírodní složky jemně působí na pokožku hlavy, nedráždí a nezpůsobují alergické reakce.

Levné a absolutně ne naštvaný

Ženy a dívky, které nemají problémy s finančními prostředky, již dlouhou dobu vědí, že jsou sprejové a práškové směsi pro vlasy ze šňůry na suché šampony. Ale jelikož potěšení není levná a v módě posledních desetiletí - intenzivnější používání přírodní kosmetiky, staré recepty se staly perfektním nálezem pro krásné ženy. Příprava suchého šamponu s vlastními rukama znamená nejen úsporu peněz pro rodinný rozpočet, ale vždycky vypadá skvěle.

V téměř každém domě je škrob, soda, mastek, mouka, kosmetická hlína, aromatické oleje. Míchání ve správném poměru některých z těchto ingrediencí vám za pár minut zajistí nádherný suchý šampon a zcela zdarma, protože je připraveno z improvizovaných prostředků. Pokud studujete jen několik níže uvedených receptů, můžete si být jisti.

Zlepšování recepty babičky

Pro světle hnědé vlasy vhodná směs ovesné kaše 2 lžíce. l., suchá hořčice 1 polévková lžíce. l., několik kapek nějakého esenciálního oleje - samozřejmě přidávají svou oblíbenou jednu častěji, protože ji obvykle kupují. Vše důkladně promíchejte a použijte v případě potřeby.

Blondýnka vyhovuje následujícím receptům pro domácí šampon: ve směsi 3 polévkové lžíce. l mouku z pšenice, jednoho bramborového škrobu a sódy, přidáme 2-3 kapky jehličnatého nebo citrusového oleje, vše porazíme - a kouzelný nástroj pro "mytí" vlasů je připraven!

Pokud jde o hnědé vlasy, budou muset připravit svůj čistící prášek:

 • ovesné vločky - 2 - 3 polévkové lžíce;
 • nealkoholový olej - 2 kapky;
 • esenciální olej - 3 kapky.

Brunetky na druhé straně mohou používat nerozpustný kakaový prášek jako improvizované domácí šampony. 3 lžíce se dobře mísí se stejným esenciálním olejem - a můžete začít bezpečně začít kartáčovat vlasy.

Dlouhodobější účinky

Existují suché šampony, které mohou zůstat celé vlasy celou noc.

První recept:

 • kukuřičná mouka - 4 polévkové lžíce. l;
 • fialový kořen - 1 lžička;
 • mandlový prášek - 1 lžička.

Druhý recept:

 • drcená sušená kopřiva - 2 lžičky;
 • rozkrájené suché břízy - 2 čajové lžičky;
 • žitná mouka - 10 lžící. l;
 • nakrájený kořen lopuchu - 2 čajové lžičky;
 • suchá hořčice - 1 polévková lžíce. l;
 • strouhaný sušený chmel - 2 čajové lžičky;
 • drcený zázvor - 1 polévková lžíce. l

Třetí recept:

 • jíl (bílá, zelená, modrá) - 3 polévkové lžíce;
 • soda - 1 lžička;

Z večerních domácích šamponů je třeba aplikovat na vlasy po celé délce a vyčistit je ráno. Zbytky směsi, pokud je taková věc nalezena, mohou být uloženy v suché, těsné nádobě a použity ve správný čas.

Měli bychom si uvědomit, že zneužívání šampónů, díky nimž si můžete "umyt" vlasy bez vody, to nestojí za to - může přispět k vzniku lupů. Ideální alternativou je střídání suchých šamponů s tradičními, které stojí na každém poli v každé koupelně.

Jak vyrobit suchý bylinný šampon s vlastními rukama

Ekologie krásy: Bez ohledu na to, jak dlouhé a barevné jsou naše vlasy, je vždy krásné, když vypadají krásně - dobře upravené a lesklé. Navzdory touze poskytnout vlasům nejužitečnější přírodní masky a šampony, často podléháme reklamě a získáváme neustále se měnící nové produkty, které slibují zlepšit stav vlasů v krátkém čase, aby poskytly úžasný lesk a úžasné množství.

Bez ohledu na délku a barvu vlasů je vždy krásné, když vypadají krásně - dobře upravené a lesklé. Navzdory touze poskytnout vlasům nejužitečnější přírodní masky a šampony, často podléháme reklamě a získáváme neustále se měnící nové produkty, které slibují zlepšit stav vlasů v krátkém čase, aby poskytly úžasný lesk a úžasné množství.

Ne vždy však dostaneme slíbený a požadovaný výsledek. Tak jsem unavená neustálým hledáním vhodného šamponu, který se rozhodl obrátit na přírodní lidové léky. A ukázalo se, že naše prababičky používaly spousty přírodních produktů na mytí hlav a neměly problémy ve formě slabých, bez života. Proto jsem se také rozhodl vyzkoušet fyto-šampon (může být suchý a tekutý), ale protože v našem městě není takový zázrak, udělám to vlastním rukama.

Ukázalo se, že je snadné připravit šampon doma, neboť nemusí mít dokonce mnoho složek, můžete začít s malým množstvím a experimentovat tím, že tyto složky smícháte v různých poměrech.

Takže pro přípravu fyto-šamponu doma můžete tyto ingredience používat:

- žito, ovesné vločky nebo kuřecí mouka - jemně myje vlasy, absorbuje a odstraňuje přebytečný tuk. Ovesné vločky také mají mírný protizánětlivý účinek, upokojují podráždění

- hořčičný prášek - rozpouští tuk, stimuluje krevní krvácení na pokožku hlavy a růst vlasů, posiluje vlasy, odstraňuje parazity

- Shakakai mýdla - jemně rozpustit tuk, léčit kožní onemocnění, mají vlastnosti kondicionéru

- Mýdlovky Trifoliatus - při jejich působení se podobají mýdlovým bobulím, ale mírně silnější, doporučuje se používat Trifoliatus jestliže jsou vlasy mastné a ostatní fytocomponents jsou špatně promyty

- Rasul jíl - velmi dobře absorbuje tuk, usuší ve vysokých koncentracích, vlasy jsou měkké a zvládnutelné

- modrá hlína, bílá (kaolin) - jeho vlastnosti jsou blízko rassulu, brání vypadávání vlasů, je vhodnější pro mastné vlasy

- škrob - odstraňuje tuk, přidává objem

- henna neutrální (cassia) - dělá vlasy tlustší a uzavírá je do ochranného pláště: v důsledku toho se vlasy stávají silnějšími, objemnějšími a lesklejšími. Ve velkém množství má sušící účinek.

- Henna obyčejná - podobná ve svém působení na bezbarvou hennu, ale může tónovat v červené barvě. Nepoužívejte hennu, pokud jste spokojeni se svou vlastní barvou vlasů, stejně jako s chemickými vlasovými barvivy

- amla - má nejsilnější omlazující účinek, zrychluje růst, snižuje ztráty a zabraňuje vzniku předčasných šedých vlasů

- kopřivka - má silný zpevňující účinek, má příznivý účinek na vlasové folikuly, účinně bojuje proti lupům

- heřmánek - kromě příznivého účinku na vlasy, dává jim jemný lesk a plynulost, je měkký zjasňovač a je vhodný pro blond vlasy

- dubová kůra - snižuje olejovitost vlasů, eliminuje lupy, posiluje vlasy, dodává přirozenému lesku tmavým vlasům

- kořen lopuchu - pomáhá s křehkostí a ztrátou vlasů

- bříza - bohatá na minerální soli a chrání pokožku před dehydratací, snižuje pocení

- mátou - upokojuje podrážděnou pokožku, snižuje svědění, zjemňuje pokožku

- sekvence - má schopnost eliminovat mastný lesk, upokojit podrážděnou pokožku, zabránit vzniku lupů a bojovat proti jejímu projevu

- plazivý přeživší - protizánětlivý, antiseptický, zvyšuje růst vlasů

- podkolenka - aktivně bojuje proti lupům, má příznivý účinek na pokožku hlavy

- chmel - dává vlasům lesk a má silný posilující efekt

- Levandule - upokojuje podrážděnou pokožku hlavy, posiluje vlasový folikul, zlepšuje strukturu vlasů po celé délce

- cibule - posiluje vlasový folikul, zrychluje růst, má příznivý účinek na pokožku hlavy

- Koření: zázvor, skořice, chilli paprička - stimulují krevní krvácení na pokožku hlavy a vlasové folikuly, čímž se zlepšuje růst vlasů a obnovuje jejich vitalita

- mořská sůl - velmi dobře posiluje vlasy, snižuje obsah tuku, vyživuje mikroelementy

- pečení sody - až do výkřiku, ale není vhodné pro vlasy, protože vytváří alkalické prostředí. Velmi malé množství sody lze přidávat do bylinného šamponu pro velmi mastné vlasy.

Pro svůj první fytošampon jsem použil:

10 art. lžíce s kopečkem ražní mouky

1 polévková lžička. lžíce suché hořčice

1 lžička suchý zázvor

1 hl mořská sůl

1 polévková lžička. lžíci heřmánku, kopřivu a levandule

Začněte se všemi bylinkami a sůl musí být mletá na mlýnku na kávu na prášek. Pak všechny ingredience vložte do suché nádoby a důkladně promíchejte. Výsledkem byla směs s pouhou úžasnou vůní. Uchovávejte na suchém a chladném místě v nádobě s dobře uzavřeným víkem.

Nyní použijte suchou směs a nalijte ji do vhodného jídla a zředěnou teplou vodou (teplé pivo, syrovátka, kefír nebo bylinný extrakt (pivo zlepšuje vzhled vlasů a činí to zdravější, kyselé mléčné výrobky vyživují vlasy, protože kyselé prostředí je přirozené a dobré pro vlasy) do stavu husté smetany.

V této směsi můžete přidat žloutek, který vyživuje vlasy a je to přírodní emulgátor (pomáhá mísit tuk s vodou a vypláchnout) a éterické oleje, které odpovídají vašemu typu vlasů. Aplikujte hotovou kávu na vlasy, otřete do pokožky hlavy a nechte 2-10 minut.

Tento šampon může být použit jako maska ​​na vlasy, pak musíte zakrýt hlavu s obalem nebo čepicí a nechat 30-60 minut. Potom opláchněte vodou. Po umytí vlasů je vhodné opláchnout kyselou vodou: jablečným octem (2-3 lžíce na litr vody) nebo citronovou šťávou (půl citronu na litr vody). Pivo, srvátka, odtučněné byliny mohou být také použity pro oplachování.

Tekutá bylinná směs je velmi příjemná na dotek, snadno se rozkládá vlasy, neteče krkem a nekvapká.

Bylinná směs se vypláchne i vlasy, takže se nanáší, aniž by zůstaly stopy svého pobytu ve vlasech, s výjimkou úžasné čistoty a mírného pachu bylin. Po umytí vlasů fyto šamponem není nutné používat balzám, vlasy a bez nich dobře hýbat a zapadnout.

Vzhledem k tomu, že hořčičný prášek je obsažen ve složení suchého šamponu, je dosaženo vynikajícího čistícího účinku, jelikož hořčice emulguje mazu a zeleninové sorbenty. Navíc hořčice má baktericidní účinek. Za starých časů hořčičný prášek vyčistil kožešinu, aby jí leskl, tak proč v našich dnech nepoužíváme toto tajemství, abychom vlasům poskytli zdravý lesk?

Během mytí jsou vlasy a pokožka hlavy nejen očištěny, ale také získávají dodatečnou výživu díky přírodním vitamínům a fytohormonům obsaženým v bylinkách, které stimulují růst vlasů a významně zlepšují jejich kvalitu. Prášek na zázvor, v malém množství, který je součástí suchého šamponu, má mírný dráždivý účinek, čímž se zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy.

Všechny součásti, které vzájemně doplňují a posilují co možná nejvíce činnosti, přispívají k normalizaci aktivity mazových žláz, díky čemuž se čas mezi praním vlasů postupně zvyšuje. Kromě toho, po použití tohoto výrobku na mytí vlasů, není třeba používat balzám, který také umožňuje udržovat vlasy čisté déle. Zvláště nápadný a rychlý pozitivní účinek suchého bylinného šamponu oslabil po chemické perm a barvení vlasů.

Suchý šampon do vlasů pro tmavé a blond vlasy

Dobrý den milí čtenáři! Pravděpodobně budete souhlasit s tím, že každá žena se pravidelně ocitne v situaci, kdy je pozdě a nemá čas umýt si vlasy. Ale nechtějí jít s špinavou hlavou! V tomto případě může pomoci suchý šampon, který situaci rychle napraví. Během uplynulých let se staly oblíbené šampony, zvláště poté, co mnoho stylistů a dermatologů začalo podporovat odmítnutí pohybu šamponu, protože časté mytí hlavy vede k vymývání ochranné vrstvy, přírodních olejů z pokožky hlavy, suché kůže, lupů a vypadávání vlasů vlasy. Zde nabízíme možnosti, jak si vyrobit suchý šampon s vlastními rukama.

Suchý šampon udělejte sami

Princip činnosti suchých šamponů spočívá v tom, že se skládají z látek, které absorbují přebytečný tuk z vlasů. V tomto případě vlasy začínají vypadat lépe. Ano, a stylizované nezmražené vlasy ošetřené suchým šamponem jsou jednodušší než po umytí běžným šamponem.

Prodej suchých šamponů může stát hodně a obsahuje chemikálie, jako je izobutan, butan a propan. Tak proč neudělat svůj vlastní suchý šampon? Ušetříte peníze (všechny potřebné ingredience jsou s největší pravděpodobností již v kuchyni) a nebudete třepat další chemikálie do hlavy.

Složení:

Pro spravedlivé vlasy

 • 1/4 šálku kukuřičného škrobu;
 • 1 čajová lžička skořice;
 • 3-5 kapky esenciálních olejů (volitelné).

Pro tmavé vlasy

 • 1/8 šálku kukuřičného škrobu;
 • 1/8 šálku kakaového prášku;
 • 1/8 šálku skořice;
 • 3-5 kapky esenciálních olejů (volitelné).

Nástroje:

 • Měřicí pohár;
 • Míchací nádrž;
 • Mísicí lžíce;
 • Uzavřená nádoba s víkem;
 • Štětec pro make-up nebo pro aplikaci barviva na vlasy (volitelné);

Základem suchého šamponu je kukuřičný škrob, nejvíce absorbuje přebytečný tuk na hlavě a vlasy. Skořice má antibakteriální a léčivé vlastnosti, má příznivý účinek na pokožku hlavy. Esenciální oleje vám příjemně pachují vlasy. Suchý šampon pro tmavé vlasy se vyznačuje přítomností kakaového prášku v jeho složení. Skrývá bělost kukuřičného škrobu, takže i když částice šampónu zůstávají na hlavě, nevypadají to jako lupy. Navíc obsahuje vitaminy, minerály a antioxidanty, které jsou dobré pro vlasy.

Co dělat:

Změřte požadované množství sypkých surovin a nalijte je do mísící nádoby. Míchat s lžící (můžete přidat éterické oleje v případě potřeby) a nalijte ji do kontejneru, ve kterém bude uložen. Použijte podle potřeby.

Aplikace

Kartáč aplikujte suchý šampon na mastné části vlasových kořenů. Například v oblasti ran. Pokud je to nutné, rozdělte šampon po délce vlasů od kořenů až po konce. Nepokoušejte se třepat šampon do pokožky hlavy, jinak byste mohl způsobit svědění. Nechte šampon na vlasy po dobu 5-7 minut, aby absorboval přebytečný tuk dobře, a pak si vlasy s častými zuby, aby se odstranily částice šamponu.

Suchý šampon sprej

Tento šampon používá stejný koncept jako předchozí šampony. Používá však také vodu a těkavou látku - vodku nebo alkohol.

Složení

1 šálek teplé vody;
1/4 šálku kukuřičného škrobu;
1/4 šálku vodky (nebo alkoholu);
3-5 kapky esenciálních olejů (volitelné).

Nástroje:

Měřicí pohár;
Uzavřená láhev s rozprašovačem.

Co dělat:

Smíchejte všechny přísady do malé lahvičky a dobře protřepejte. Před použitím šampon protřepat, sprej na kořeny a mastné části vlasů. Nechte vlasy suché a stylově obvyklé.

Poznámka:

Použití suchého šamponu nemůže nahradit šamponování. Používejte je v případech, kdy je nutné obnovit vzhled vlasů mezi obvyklým šamponováním.

Obecně jsem se začal velmi líbit práškové výrobky. Nyní, abych vyčistil svou tvář i tělo, začal jsem používat přírodní indický lék, který je prášek a který jsem si také udělal. V tomto článku jsem podrobně popsal, jak to udělat a jak ho používat.

Suchý šampon udělejte sami

Nemůžete-li si umýt hlavu vodou, použije se suchý šampon k záchraně: můžete to udělat sami, protože má řadu pozitivních vlastností ve srovnání s obvyklými.

 1. Mohu si vlasy umyt suchým šamponem: jeho výhody a vlastnosti

Často existují situace, kdy není možné umýt vlasy jako obvykle: například v domě není voda, nebo když jsou kudrlinky znečistěné, že je nechtějí znovu umyt, protože to bylo provedeno před několika hodinami. V mnoha případech existuje alternativní možnost - vyrobit suchý šampon s vlastními rukama a úspěšně ho použít.

Za zmínku stojí charakteristické vlastnosti použití suchého šamponu doma a mnoho z nich:

 • Nevyžaduje oplachování, tj. voda není v tomto případě nutná;
 • Je připravena pouze z přírodních složek, které jsou proslulé svými prospěšnými vlastnostmi.
 • Můžete zvolit nejvhodnější kompozici pro konkrétní typ kudrlin.

Jaké jsou léčebné vlastnosti a je užitečné umýt vlasy suchým šamponem

Při výběru konkrétních prostředků se dívky nejčastěji zajímají o to, jak bude to efektivní a jaké výhody přinese. To je důvod, proč předtím, než uděláte suchý šampon doma, musíte se seznámit s vlastnostmi nejčastěji používaných složek:

 • Soda a sůl: jemně osušte prameny, odstraňte mastný lesk, zpevněte folikuly, mají antibakteriální vlastnosti;
 • Žitná nebo kukuřičná mouka: vytváří kudrlinky lesklé, odstraňuje všechny kontaminující látky;
 • Hořčice: stimuluje krevní oběh, zastavuje ztrátu;
 • Kozmetická hlína: zpevňuje kadeře, má pozitivní vliv na žárovky.

Nyní podrobněji o nejdůležitějším tématu: jak často si můžete umýt vlasy suchými šampony? Zde stojí za to okamžitě uvést, že nejsou úplnou náhradou za podobné prostředky, které si každý zvykl používat od dětství. Jejich účinek trvá jen několik hodin, navíc nejsou schopni úplně odstranit nadbytečný kožní mastnotu, a proto by měly být použity podle potřeby.

Neexistují žádné potíže, jak umýt vlasy suchým šamponem:

 • Po přípravě by měl být produkt pečlivě česán a prášek aplikován na každý pramen;
 • Po uplynutí 5 minut musíte začít česání, pomocí hřebene se vzácnými zuby a tak dále, dokud nejsou kudrlinky čerstvé a čisté.

Do-it-yourself šampon - recepty doma řešit všechny problémy s vlasy

Vzhledem k tomu, že průmyslová kosmetika obsahuje škodlivé chemikálie, mnoho žen si myslí, že si vyrobí vlastní domácí šampon a používá pouze přírodní ingredience k šamponování. Ti, kteří již opustili šampony v prodejně, potvrdili svou účinnost.

Jak vyrobit suchý šampon doma?

Když se na regálech obchodů začaly objevovat suché šampony, ženy ocenily jejich pohodlí, zejména pokud jsou vlasy nadváhou. Díky tomuto nástroji je možné zachovat elegantní vzhled účesu bez umývání hlavy, současně dávat základní objem a pomáhat při vytváření stylů. Je velmi snadné připravit suchý šampon se svými vlastními rukama a za tímto účelem můžete použít výrobky, které se nacházejí v kuchyni nebo je lze snadno zakoupit:

 • kukuřičná mouka;
 • rýžová mouka;
 • ovesné vločky;
 • kukuřičný škrob;
 • kosmetická hlína;
 • mastek;
 • kakaový prášek (pro tmavovlasé vlasy).

Kterákoli z těchto složek může být použita jako suchý šampon doma a je také povoleno používat různé kombinace. Je důležité, aby byl prášek jemně rozemletý, a proto je lepší jej protáhnout sítem. Navíc se do domácího šamponu přidá mletá skořice, práškové sušené bylinky, jako je máta, citrónový balzám a okvětní lístky růží. Nástroj se aplikuje na pokožku hlavy velkým kartáčem a pak se vysekne hřebenem.

Do-it-yourself šampon - recepty z mýdla

Pokud si připravíte vlastní šampon, doma recepty mohou být použity na základě nákupu mýdla. Jedná se o koncentrovanou směs povrchově aktivních látek, pěnových zesilovačů, stabilizačních činidel a různých přísad. Můžete si je koupit v obchodě zboží pro mýdlo. Například základové šamponové základní organické ingredience skupiny Stephenson jsou populární.

Univerzální šampon doma

 • základní mýdlo - 200 ml;
 • jojobový olej - 3 ml;
 • ricinový olej - 3 ml;
 • Rosemary ether - 10 kapiček;
 • Levandulový esenciální olej - 10 kapek.

Příprava a použití

 1. Ohřejte základní a mastné oleje na 30 ° C pomocí vodní lázně nebo mikrovlnné trouby.
 2. Přidejte do směsi olej-mýdlo éterické oleje.
 3. Důkladně promíchejte.
 4. Používejte jako obvykle šampon.

Přírodní DIY vlasový šampon - recepty

Domácí šampon je šetrný k životnímu prostředí a bezpečný výrobek, který nepoškodí tělo ani životní prostředí, protože pro jeho výrobu nejsou použity žádné škodlivé komponenty. Vzhledem k tomu, že můžete samostatně řídit jeho složení, existuje důvěra v výhody a účinnost takového nástroje. Jak si vyrobit šampon doma, vhodný pro váš typ pramenů, zvažte níže.

Co může být přírodní šampon?

Pokud chcete připravit šampon s vlastními rukama, musíte zvážit možnost použití takových komponent, které se často dělají:

 • bylinné odvarky a infuze;
 • rostlinné oleje;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • želatina;
 • vejce;
 • vodka, brandy;
 • ovocná a zeleninová šťáva;
 • jíl;
 • hořčičný prášek.

Šampon hluboce čistící doma

Tento typ čisticího prostředku na vlasy není vhodný pro časté použití, ale je určen k použití jednou za 1-3 týdny k čištění pramenů kosmetických přípravků, prachu a uvolnění pokožky hlavy z mrtvých částic. Velmi účinný šampon pro hluboké čištění vlastních rukou můžete podle tohoto receptu připravit pomocí dostupných ingrediencí.

 • jíl - 5 tabulek. lžíce;
 • Prášek zázvor - 3 tabulky. lžíce;
 • jemně mletá sůl - 1 stůl. lžíce;
 • Soda - 1 stůl. lžíce;
 • voda - 50 ml;
 • ester máty - 5 kapiček;
 • éter čajovníku - 5 kapiček.

Příprava a použití

 1. Ohřejte vodu na teplotu okolo 35 ° C.
 2. Přidejte a promíchejte všechny přísady.
 3. Aplikujte na mokré vlasy, jemně masírujte.
 4. Po 5-7 minutách vypláchněte.

DIY šampon pro mastné vlasy

Ženy, které používají domácí šampony pro mastné vlasy, nechávají dobré recenze o těchto produktech. Domácí domácí šampon (recepty mohou být založeny na různých účinných látkách) má nejen čistící účinek, ale i hojivý účinek. Látky v kompozici jsou vybrány takovým způsobem, že jsou schopné příznivě ovlivnit fungování mazových žláz a vyživují strukturu každého vlasu užitečnými prvky.

Umyjte mastné kadeře

 • odtučněný kefír nebo jogurt - 0,5 šálků;
 • Cognac - 1 stůl. lžíce;
 • hořčičný prášek - 1 stůl. lžíce;
 • 1 žloutku;
 • Yang-ylang ester - 4 kapky.

Příprava a použití

 1. Kyselý mléčný výrobek je mírně teplý ve vodní lázni.
 2. Přidejte další látky.
 3. Aplikujte směs na mokré vlasy a několik minut masáž.
 4. Opláchněte a opláchněte kudrlinami okyselenou vodou.

Domácí šampon pro suché vlasy

Majitelé vlasů suchého typu by se měli postarat o plnou vlhkost a výživu od kořene až ke špičce, jinak se velmi rychle stávají křehkými, zbavenými lesklých, bez života. Přírodní šampon připravený rukama, zbavený agresivních přísad, bude lepší než každý zakoupený výrobek.

Jak vyrobit šampon pro hydrataci?

 • olivový olej - 1 stůl. lžíce;
 • vaječný žloutek - 1 ks;
 • mrkvová šťáva - 3 stoly. lžíce;
 • éter santalového dřeva - 3 kapky.

Příprava a použití

 1. Přidejte čerstvý žloutek a máslo na čerstvě vyrobenou šťávu.
 2. Aplikujte na mokré vlasy.
 3. Po masáži po dobu 7-10 minut vypláchněte.

Šampon pro růst vlasů doma

Domácí šampony pro růst vlasů pomohou zintenzivnit růst pramenů, ve kterých by měly být zavedeny složky, které mají pozitivní účinek na folikuly a zlepšují krevní oběh v kožních tkáních. Kromě toho je důležité, aby tyto látky mohly stimulovat spící cibuli, která nefunguje. Zvažte jeden z receptů šampon do-it-yourself doma.

Recept na stimulaci růstu vlasů

 • žitný chléb - 50 g;
 • kořen lopuchu - 1 tabulka. lžíce;
 • voda - 50 ml;
 • 1 žloutku;
 • med - 1 stůl. lžíce;
 • aloe šťáva - 1 stůl. lžíce;
 • Jojobový olej - 1 stůl. lžíci.

Příprava a použití

 1. Vařte vodu a nalijte rostlinnou surovinou po dobu 20 minut.
 2. Nakládejte výslednou infuzi a umístěte do ní chléb pro namáčení.
 3. Přidejte další komponenty a dobře promíchejte.
 4. Použijte kompozici jako šampon a udržujte jej na vlasu po dobu 15 minut.
 5. Vypláchnout.

Domácí šampon pro vypadávání vlasů

Problém plešatosti lze vyřešit, pokud používáte speciální domácí šampon. Je třeba si uvědomit, že výsledek aplikace nebude okamžitě viditelný, ale po nějaké době pravidelných procedur v kombinaci se zdravou výživou a zamezení negativního vlivu na kadeře (sušení s horkým vysoušečem vlasů, zafarbení agresivními barvami apod.).

 • cibule - 1 ks;
 • 1 žloutku;
 • Cognac - 30 ml;
 • Vitamíny A a E - 1 ampule.

Příprava a použití

 1. Oloupeme cibuli, nakrájíme je.
 2. Stlačte cibulovou šťávu, spojte ji s ostatními součástmi.
 3. Aplikujte produkt na vlasové kořeny, přidržte 10 minut.
 4. Rozložte po celé délce vlasů a poté opláchněte.
 5. Opláchněte kyselinou citronovou vodou.

Šampon šamponu proti lupům

Při hledání lupin se doporučuje připravit domácí vlasový šampon s antifungálními přísadami, protože vývoj houby je hlavní příčinou vzniku nadměrného množství exfoliovaných kožních částic. Tento šampon se doporučuje používat 1-2 měsíce, jednou týdně pomocí šamponu pro hluboké čištění.

 • dětské mýdlo - 20 g;
 • voda - 50 ml;
 • kokosový olej - 1 lžička. lžíce;
 • strouhanky - 0,5 cu. lžíce;
 • jablečný ocet - 1 stůl. lžíce;
 • čerstvé jablko - 2 stoly. lžíce;
 • čajový stromový olej - 5 kapek.

Příprava a použití

 1. Strouhaným mýdlem rozpusťte v teplé vodě.
 2. Přidat další součásti.
 3. Aplikujte na pokožku hlavy, masírujte.
 4. Po 5-10 minutách vypláchněte.

Pro Více Informací O Suché Vlasy