logo

Je možné použít dětskou pastu Sulsen?

Zatímco vím, Sulsen Pasta nemá věkovou hranici, proto ji teoreticky mohou děti používat. Ale je ještě lepší konzultovat s pediatrem nebo dermatologem před použitím - snad ve vašem konkrétním případě existují léky účinnější. A samozřejmě malé dítě to nepotřebuje.

Když jsem byla malá, stalo se, že matka použila Sulsenovu pastu na kořeny. Pokud jde o oficiální informace, na obalu přípravku není uvedeno, že přípravek je u dětí zakázán. O věkových omezeních se vůbec neuvádí. Je třeba poznamenat, že produkt by měl být držen pryč od dětí, a to pouze proto, aby děti nepoužívaly k jiným účelům.

Takže pastu lze aplikovat na děti podle pokynů. Účinné látky však nejsou toxické ani silné, nedráždí pokožku.

Pro kojence však nebude fungovat vůbec, protože je pochybné, že lupy nebo svědění jsou spojeny s nadměrnou produkcí kožního mazu a ucpávají póry pokožky hlavy.

Výsledky aplikace pastovité houby Sulsen

Sulsen Paste (roztoč, amalgam, atd.) Se používá pro houbové infekce pokožky pokožky hlavy. Lék zmírňuje lupy, pomáhá s psoriázou a seboroickou dermatitidou.

Složení

Zvláštní chemikálie pasty Sulsen určují její působení.

Sulsenova pasta se používá pro hubové léze pokožky pokožky hlavy.

Hlavní složkou je sulfid selenu a pomocné látky:

 • alkohol;
 • glycerin;
 • parfémy;
 • kyselina citrónová;
 • čištěná voda atd.

Farmakologický účinek

Aktivní složka má výrazný antifungální účinek. Přispívá k potlačení růstu epidermálních buněk, čímž eliminuje deskvamaci. Další složky kompozice přispívají k posílení vlasů, jemné a zdravé záře.

Řada Sulsen Forte pomáhá eliminovat lupy.

Nástroj je účinný pro mastnou seborrheu, která vyvolává nepříjemné svědění. Lék léčí pokožku hlavy. Řada Forte pomáhá eliminovat lupy, seboroickou dermatitidu a stimuluje růst vlasů. Kompozice nedráždí pokožku. Řada Sulsen Forte obsahuje 2% účinné složky, která stačí k zničení kvasnicovitých hub.

Indikace pro použití

Tento nástroj se používá v přítomnosti lupů, stejně jako s vysokým obsahem tuku v pokožce hlavy. Droga má příznivý účinek na strukturu vlasů, posiluje ji a dodává hedvábnost.

Kontraindikace

Paste Sulsen se nedoporučuje používat v případě individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek, stejně jako v případě přecitlivělosti na antifungální léky.

Paste Sulsen se nedoporučuje používat s individuální nesnášenlivostí.

Jak používat pastu Sulsen

Pasta Sulsen musí být aplikována 2krát týdně po dobu 1,5-2 měsíců. Složení by se mělo třepat do pokožky hlavy a vlasů v kořenové zóně. Po 3 minutách musí být léčivo důkladně opláchnuto teplou vodou. Nedoporučuje se používat kompozici na špinavé vlasy. Před hlavou je třeba umýt šampon stejné firmy.

Lupy

Pro léčbu lupy by měla být léčba nejméně 2 měsíce. Dále se doporučuje koupit šampon se stejným názvem. Před aplikací přípravku Sulsena ji aplikujte. Kompozice by měla být udržována na hlavě po dobu nejméně 3-4 minut.

S psoriázou

Pasta Sulsen by měla být aplikována okamžitě po šamponování po dobu 2 minut. Léčba v tomto případě by měla být určena lékařem.

Sulsenová pasta se používá k léčbě psoriázy.

Při vypadávání vlasů

Při intenzivní ztrátě vlasů může být droga použita jako pomocná metoda léčby. Navíc musíte užívat speciální vitamínové komplexy.

Když jsou na vlasové kořeny aplikovány masážní prostředky s masážními pohyby. Je nezbytné urychlit průtok krve. Průběh léčby a způsob aplikace jsou stejné jako v případě lupů.

Pro akné

Někteří lidé používají Sulsen k odstranění akné. Neexistuje žádný přímý důkaz pro toto. Chcete-li se zbavit akné, můžete aplikovat pastu, nanášení postižených oblastí. V tomto případě by měla být kůže sledována. Pokud dojde k alergické reakci, ihned opláchněte studenou vodou. Pasta na tváři nesmí být delší než 5 minut. Poté ji musíte vypláchnout vodou a aplikovat krém na akné.

Aplikujte přípravek Sulsen k odstranění akné.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky s použitím sulsenů jsou vzácné. V některých případech se však na pokožce hlavy může objevit vyrážka, což je známkou alergické reakce. Zřídka se zvýšila ztráta vlasů. Pokud máte některý z těchto příznaků, musíte přestat užívat tento lék.

Vlastnosti použití pasty Sulsen

Lék je dobře tolerován. Jediným varováním je přítomnost poškození kůže. Současně může přípravek Sulsen v oblasti aplikace zvýšit svědění a mravenčení.

Ženy s blond vlasy by měly vzít v úvahu, že kompozice má oranžovou barvu a je schopna poskytnout odpovídající odstín pramenům.

Během těhotenství a kojení

Doporučuje se užívat lék během laktace a těhotenství, protože se sníží imunitní systém ženy a mohou se objevit alergické reakce.

Aktivní složka se nevylučuje do mateřského mléka a není absorbována do systémového oběhu, proto nemůže dítě poškodit.

Mohou děti

Údaje o bezpečnosti léku u dětí nejsou uvedeny.

Interakce s léčivými přípravky Vložte Sulsen

Léčivo nereaguje s jinými léčivými přípravky pro místní použití a neovlivňuje vstřebávání léků.

Výrobce

Podmínky prodeje a skladování

Uchovávejte lék při teplotě nepřesahující + 25 ° C. Doba použitelnosti není delší než 3 roky. Sulsen Pasta je k dispozici bez lékařského předpisu.

Sulsenovou pastu uchovávejte při teplotě nejvýše + 25 ° C.

 • pro Ukrajinu - 8 hřiven;
 • pro Rusko - 70 rublů.

Analogy

Tento lék nemá žádné analogy. Na požádání si můžete zakoupit nejen to, ale i šampon a olej Sulsen s tím samým účinkem.

Který je lepší: pasta nebo šampon Sulsen

Doporučuje se používat současně pastu a šampon, protože zvyšují vzájemný účinek. Obě formy uvolňování jsou stejně účinné. Je vhodnější použít šampon, protože je to jednodušší vypláchnout. Další informace o šampónu najdete zde.

Recenze

Nina, 62 let, Moskva

Tento nástroj účinně ničí houbu. Hlava byla velmi svědivá a byly zde lupiny. Lék pomohl během pouhého týdne, aby se problém zbavil. Přiměřená cena a vysoká kvalita. Doporučuji všem, kterým znám. Používám olej této společnosti pro komplexní léčbu vitiligo.

Victor, 34 let, Jekatěrinburg

Tento nástroj je doporučován příteli, také trpí lupy. Nemyslel jsem si, že droga je tak levná. Po třetí aplikaci jsem zaznamenal výsledek. Lupy byly 2 krát méně.

Anna, 26 let, Almetyevsk

Mám tlustou pokožku hlavy od dospívání. Často se objevuje nepříjemné svědění, které se zvětšuje v noci. Dermatolog ji doporučil. Nečekal jsem, že tento nástroj pomůže. Nepríjemné příznaky zmizely, teď mou hlavu méně často.

Igor, 47 let, Izhevsk

Výborná léčba lupů. Na rozdíl od drahých šamponů působí rychle a nezpůsobuje nežádoucí účinky. Používám pastu 2 krát týdně po umytí vlasů.

Pasta sulsena

Dezinfekční a antiseptické prostředky. Aplikace: seboroická dermatitida, psoriáza, kožní onemocnění, versicolor. Cena od 155 rublů.

Analogy: Aqualan, Bedan, kožní čepička, sírová mast, Ebersep. Více informací o analogech, jejich cenách a zda se jedná o náhražky, najdete na konci tohoto článku.

Dnes budeme mluvit o pastě Sulsen. Jaký lék, jak to ovlivňuje tělo? Jaké jsou indikace a kontraindikace? Jak a v jakých dávkách se používá? Co lze vyměnit?

Obecné informace

Pasta Sulsen je dezinfekční a antiseptická látka, která se používá jako maska ​​pro ošetření vlasů a obličeje.

Aktivní složka

Léčivou látkou je disulfid selenu. Co to je? Jedná se o anorganickou sloučeninu síry, která se získává kombinací sírovodíku a kyseliny seleničité (nekoncentrované). Má antimykotické (antifungální) vlastnosti.

Složení

Složení pasty Sulsen, s výjimkou disulfidu selenu, zahrnuje další složky:

 • stearylalkohol;
 • cetylalkohol;
 • škoricový alkohol;
 • sulfát cetearátu sodného;
 • glycerin;
 • fosforečnan cetearát draselný;
 • parfém;
 • DMDM hydantoin;
 • kyselina citrónová;
 • vody

Forma uvolnění, balení

Stává se to 1% a 2%, v plastových trubkách o objemu 40 a 75 g, balených v kartonových krabicích.

Jak to funguje?

Inhibuje životně důležitou činnost hub a snižuje rozdělení patogenních buněk, inhibuje tvorbu korneocytů.

Má léčebné a preventivní vlastnosti:

 • zabraňuje nadměrné tvorbě kožního mazu;
 • zabraňuje lupům;
 • uklidňuje svědění;
 • odolává tvorbě exogenních toxických látek;
 • pomáhá posilovat vlasové folikuly;
 • zabraňuje ničivým procesům v oblasti vlasů;
 • léčí a zlepšuje vzhled vlasů.

Lidské vlasy jsou z 80% vyrobené z aminokyselin, které naopak obsahují hodně síry. Jeho nedostatek ovlivňuje vzhled vlasů. Sloučenina síry pomáhá eliminovat nedokonalosti vlasů a výrazně zlepšuje vlasy a pokožku hlavy.

Farmakokinetika

Farmakokinetika léku nebyla studována.

Indikace

Indikace pro použití jsou:

 • seboroická dermatitida chlupatých oblastí těla a hlavy;
 • lupy;
 • psoriáza pokožky hlavy;
 • prevence nadměrné tvorby kožního mazu;
 • dermatomykóza - houbové léze pokožky hlavy;
 • pityriasis versicolor.

Používá se jako lék na lupy. Je široce používán v kosmetologii. Účinná jako preventivní opatření proti vypadávání vlasů.

Používá se k symptomatické léčbě demodikózy.

K dispozici jsou některé funkce aplikace:

 • pruh pol centimetrové pasty se mísí s několika lžícemi vody (aby se zabránilo chemickým popáleninám);
 • s bavlněným tampónem namočeným v emulzním roztoku, ošetřuje se obličej (oblast obličeje je vynechána);
 • Léčba se provádí před víkendem, protože v případě závažného průběhu onemocnění může kůži oloupat.

Kontraindikace

 • alergický na jakoukoli složku;
 • alergická dermatitida v dějinách;
 • těhotenství

Způsob použití, dávkování

Způsob nanášení pasty Sulsen - vnější. Hlavu důkladně omyjte šamponem, opláchněte a aplikujte potřebné množství pasty na pokožku hlavy a otřete ji kruhovým pohybem. Po uplynutí jedné hodiny umyjte pastu teplou vodou.

Sulsenová pasta 2% se používá jako terapeutická látka a 1% - profylaktická.

2% masť se používá k léčbě seboroické dermatitidy. Frekvence aplikace je 2krát týdně, po dobu 3 měsíců.

1% - dvakrát týdně, 2% - jednou. K léčbě lupů dost měsíc.

Po opakování onemocnění se léčba opakuje.

V dětství, během těhotenství a HB

Vzhledem k tomu, že farmakokinetika léku nebyla studována, není jeho účinek na tělo znám.

V této souvislosti se užívání sulfasové pasty nedoporučuje během těhotenství a kojení.

Disulfid selénu může mít negativní vliv na fetální intrauterinní vývoj (teratogenní, embryotoxické a fetotoxické účinky).

Použití drogy pro děti do 12 let je zakázáno.

Nežádoucí účinky

Použití masti Sulsen může způsobit nežádoucí účinky, včetně alergických reakcí.

Možná autoimunitní odpověď ve formě:

Ohnisková alopecie (patologické ztráty vlasů) a změna barvy nejsou vyloučeny.

Zvláštní instrukce

Používá se s opatrností při exsudační dermatitidě a kožních lézích.

Používá se výhradně externě.

Zabraňte kontaktu s pokožkou a sliznicemi intimní oblasti.

V případě kontaktu s očima jsou důkladně omyty.

Aplikuje se v kombinaci se šamponem sulsen pro dosažení nejlepšího účinku.

Předávkování

Lék může mít obecný toxický účinek. V tomto případě je symptomatická terapie ukázána s promytím gastrointestinálního traktu, obnovením rovnováhy vody a elektrolytů a dalších obecně přijatých postupů v tomto případě.

Je třeba si uvědomit, že pravděpodobnost předávkování je extrémně nízká.

Analogy

Sulsenova pasta má mnoho analogů léků:

 • Aqualane - hypoalergenní krém. Zvlhčuje kůži předepsanou pro dermatitidy různého původu v kombinaci s jinými léky. Vhodný i pro děti, schválené pro použití během těhotenství a laktace. Má značnou nevýhodu - vysokou cenu.
 • Bedanový krém - antipruritické regenerační činidlo. Přiřaďte s alergickou dermatitidou od dětství.
 • Krém na kůži - antimykotický, má fungistatické a bakteriostatické vlastnosti. Aktivní složkou je pyrithion zinečnatý. Lék obsahuje rozsáhlý seznam indikace: atopickou dermatitidu, dermatózu, psoriázu, lupy, versicolor, chronickou, plochou, vícebarevnou, seborrheu a další kožní onemocnění.
 • Síra mast. Aktivní složkou je síra. V kombinaci síry s organickými látkami se na povrchu těla projevují antimykotické, antiparazitické, keratolytické a antiseptické vlastnosti. Droga je účinná proti akné, svině, houbám, seborrheu.
 • Ebersept - šampon s výraznými fungistatickými a fungicidními vlastnostmi. Je určen k léčbě lupů, seboroické dermatitidy, pityriázy a barvových lichenů.

Účinnost analogů nezávisí na ceně nebo zemi původu, ale na tom, jak je lék zvolen.

Sulsena - návod k použití, indikace, složení a cena

Výrobky péče "Sulsen" odstraňují lupy, vlasy jsou měkké, lesklé, hedvábné. Ukrajinská společnost Amalgam Lux vyrábí výrobky ve formě šampónu, pasty, vitamínového oleje.

Složení léku

Sulsen Paste je krémová konzistence, která je umístěna ve zkumavce o objemu 40 nebo 75 ml. Olej je v láhvi 100 ml. Šampon je k dispozici ve dvou verzích:

 • v lahvičkách o objemu 150 ml;
 • ve formě sáčků - 8 ml, v balení 5 kusů.

Podle pokynů Sulsen obsahuje následující látky:

selen disulfid 1% nebo 2%

 • voda;
 • glycerin;
 • DMDM hydantoin;
 • alkoholy: skořice, stearyl, cetyl;
 • soli: cetearát draselný a fosforečnan
 • kyselina citrónová;
 • parfém
 • kopolymer akrylát;
 • benzylalkohol;
 • voda;
 • glykol distearát;
 • glyceryl oleát;
 • glyceryl steara;
 • dimethiconol;
 • sulfid selenu;
 • kyseliny: salicylová a citronová;
 • parfém;
 • kokamidopropylbetainy;
 • kokoglukosid;
 • methylisothiazolinon;
 • methylchlorisothiazolinon;
 • laurát sodný;
 • PEG-7 glycerylcocoate;
 • propylenglykol;
 • TEA-dodecylbenzensulfonát;
 • triethylenglykol
 • rafinovaný olivový olej;
 • lékařský ricinový olej;
 • rafinovaný norkový olej;
 • extrakty z červené chilli papričky, řešetlák řek, květy heřmánku;
 • levandulový esenciální olej;
 • geranium esenciální olej
 • butylhydroxytoluen;
 • propylparaben

Terapeutický účinek přípravku Sulsena

Hlavní účinnou látkou šamponu a pasty je disulfid selenu. Toto je název anorganické sloučeniny síry a selenu, který se získá působením sírovodíku na roztok kyseliny selenové. Pokyny ukazují, že disulfid selénu má fungicidní účinek. Zabraňuje růstu a rozmnožování houby Pityrosporum Olave, která je hlavní příčinou lupů.

Disulfid selénu nejen ničí houby, ale také zabraňuje rozkladu mazu pod účinkem látek, které jsou uvolňovány kvůli houbám. Snižuje syntézu mazu (mazu), takže vlasy zůstávají po dlouhou dobu čisté.

Navíc zlepšuje ochranné vlastnosti pokožky, normalizuje exfoliaci horní vrstvy pokožky. Síra, která je součástí sulfidu selenu, posiluje vlasové folikuly, zastavuje jejich ničení pod vlivem toxinů a škodlivé mikroflóry. Vzhledem k tomu, že tyto vlasy rostou silné a zdravé, jejich růst je zrychlen.

Sulsenův opevněný olej je určen k posílení kořenů a růstu vlasů. Jeho strukturou dominují přírodní složky, které plní následující úkoly:

 • Olivové, norkové, ricinové oleje - obsahují esenciální poly- a mononenasycené esenciální mastné kyseliny. Jejich použití zlepšuje průtok krve do kořenů, stav vlasových folikulů, zabraňuje smrti folikulů, podporuje růst vlasů.
 • Levandule olej. Stimuluje průtok krve do kůže, má pozitivní vliv na metabolické procesy, vlasové folikuly.
 • Geranium esenciální olej. Snižuje účinek volných radikálů, které způsobují plešatost, posilují vlasové folikuly, stimulují mikrocirkulaci krve.
 • Výtažky z plodů řepky - obsahuje přírodní lipidy, vitamíny A, E, karotenoidy. Použití přípravku stimuluje růst folikulových buněk, který posiluje vlasy.
 • Výtažek z květu heřmánku. Obnovuje vlasové kořeny, má pozitivní vliv na pokožku.
 • Extrahujte ovoce červené horké pepře. Zastaví ztrátu vlasů, dráždí pokožku. Používání prostředků tak zvyšuje mikrocirkulaci krve, a tím i příliv živin do vlasových kořenů.

Indikace pro použití

Šampon a pasta se doporučují pro léčbu lupů. Toto je název stavu charakterizujícího vysokou míru odlupování horní vrstvy epidermis (mrtvé kožní vločky) mezi kořeny vlasů. Důvod - porucha mazových žláz nebo hub. Navíc v takových situacích:

 • seborrhea - zvýšené vylučování tuku v důsledku narušení nervové nebo endokrinní regulace mazových žláz;
 • svědící skalp;
 • zvýšená tvorba kožního mazu;
 • dermatomykóza, včetně vícebarevných barevných odstínů;
 • prevence lupů (pouze na doporučení kvalifikovaného odborníka).

Sulsen Paste - návod k použití

Které moderní lidé nechtějí být úspěšní, atraktivní? Je nepravděpodobné, že tam budou ženy a muži, kteří se shromáždí na důležitou schůzku, ať už se jedná o obchodní schůzku nebo o datum lásky, nebudou mít vlasy v pořádku. A co když se lupy nebo mastné vlasy staly hlavním společníkem vašeho života? Nespěchejte ke zoufalství, koupte kouzelný nástroj s názvem sulsen pasta!

Správné použití sulfensové pasty

Začneme tím, že určíme hlavní látku, která vstupuje do sulfensové pasty. Terapeutická a profylaktická složka pasty - disulfid selenu. Jednoduše řečeno, známé chemikálie - síra a selen - působí příznivě na vlasové folikuly, pokožku hlavy a celou délku vlasů.

Princip léčby spočívá v tom, že sulfensová pasta reguluje činnost funkcí mazových žláz, čímž odstraňuje nadměrnou suchost pokožky hlavy nebo zvýšenou mastnotu. Aktivní léčivé látky pasty působí na molekulární úrovni na houby, které ovlivňují strukturu pokožky a srsti, což snižuje počet houbových mikroorganismů.

Použití tohoto léčivého přípravku pomůže v boji proti těmto trilogickým problémům:

Více informací o tom, jak si sulsen pasta pomáhá vyrovnat se s lupinami, se zbavit mastnoty a podporuje růst vlasů v našem článku: Sulsen pasta je univerzální prostředek pro zdravé vlasy. Zde najdete recenze na použití těstovin.

Používáte-li sulfensovou pastu po dobu nejméně tří měsíců, budete se moci zbavit destruktivních procesů v hlubokých strukturách vlasů, stejně jako pruritus, vypadávání vlasů. Váš účes po léčbě a další opakovaná preventivní "práce" s pastou Sulsen bude prostě neodolatelná. Glitter a hedvábnost, které jsou svědky zdravých kudrlin, přitahují pozornost druhých, způsobují potěšení a dokonce i pocit závisti.

Musíte vědět, že k dosažení vynikajícího výsledku nemůžete být líní a přiblížit se k záležitosti chytání vlasů. Pravidelnost, konzistence a povinná prevence jsou hlavními principy úspěšného léčebného procesu. Důležité je správné použití sulfensové pasty.

Algoritmus použití tohoto nástroje lze prezentovat ve formě postupných kroků:

 1. Umyjte si vlasy obvyklým způsobem a nanášejte prací prostředek, na který jsou vlasy používány. Voda na mytí by neměla být příliš horká nebo studená. Pohodlí a příjemné pocity by měly způsobit vodní paprsek, který zasáhne hlavu.
 2. Není špatné hřebetat vlhké vlasy s hřebenem z přírodního materiálu (dřevo, kosti atd.)
 3. Vezměte malé množství sulfensové pasty a velice důkladně ji vložte do kožní části hlavy. Bude to velmi dobré, pokud si navíc masíte hlavu, maznete vlasy lékařským přípravkem.
 4. Držte kompozici na vlasy po určitou dobu. Přesná minutová dávka je velmi individuální a závisí na několika důvodech:
 • stav pokožky a vlasů;
 • o účelu pasty (léčba nebo prevence);
 • individuální tolerance.
  Průměrná retenční doba pasty je 15 minut, ale může být i méně a více.
 1. Chladná a příjemná voda (nejlépe běh) by měla být důkladně omyta vlasy. Chcete-li zmást vlasy, můžete očištění posledního opláchnutí citrónovou šťávou nebo kyselinou citronovou. Ačkoli poslední prvek je již nedílnou součástí pasty sulsenu.

Koncentrace léčivých látek může být odlišná, proto se forma výroby pasty provádí ve dvou formách: 2% a 1%. První možnost se používá k odstranění problémů, které se již objevily, a druhé - k zabránění výskytu lupů, mastných vlasů.

Opatření pro potírání negativních projevů srsti by měla být prováděna nejméně jednou za šest měsíců. Průběh léčby seborrhey trvá tři měsíce, musíte dvakrát týdně aplikovat dvě procenta pasty.

Pro konsolidaci získaného výsledku a preventivního opatření doporučujeme nepřestat používat pastu, ale přepínat na jedno procento, také dvakrát pokrývat hlavu dvakrát týdně užitečnou emulzí.

Sulsenová pasta se vyrábí v tubovité formě, oblečená v kartonové krabici. 40 a 75 ml - obvyklá dávka prodaných produktů. Sulsenovou pastu můžete koupit v jakékoli pravidelné lékárně bez předpisu.

Kontraindikace k použití terapeutických a profylaktických léků jsou těhotenství a laktace u žen, stejně jako individuální nesnášenlivost k prvkům, které tvoří pastu. Každý, kdo si přeje ošetřit vlasy tímto nástrojem, by měl pečlivě přečíst pokyny pro použití sulfensové pasty.

Nežádoucí účinky během léčebné léčby nejsou rozšířené, ale projevují se jen u omezeného počtu osob náchylných na alergie. Pokud přísně dodržujete pokyny pro použití sulfensové pasty, můžete pouze počítat s pozitivním výsledkem. Jako jednu negativní reakci lze zaznamenat zarudnutí a svědění pokožky hlavy, oční plešatost, změnu barvy vlasů.

Nebojte se předávkování, protože chemikálie, které tvoří sulfensovou pastu, ovlivňují pouze vnější části těla, aniž by pronikly hluboko uvnitř. To umožňuje použití pasty lidí různého věku, pohlaví a zdraví.

Sulsenova pasta musí být pečlivě skrytá před přímým slunečním světlem, zabraňovat zahřívání nad 25 ° a krabice s léčivým přípravkem by neměla být udržována v místnostech s vysokou vlhkostí (např. V koupelně). Dlouhá životnost (3 roky) vám pomůže kdykoli (pokud je to nutné) opakovat průběh obnovy vlasů.

Cena sulsenové pasty

Sulsen Paste je velmi výnosný léčebný a preventivní přípravek, protože cena jedné trubičky čtyřdesát gramové trubice se pohybuje od 30 do 50 rublů. Trubice se 75 ml léku na lupy lze zakoupit i za cenu nižší než 100 rublů.

Zakoupením sulsenové pasty za malou cenu budete moci obnovit krásu a hlavně zdraví vašich vlasů. Lupiny, mastné, nepříjemné lesk, ztráta vlasů zůstane ve vaší paměti jen jako nepříjemná paměť. Postupujte podle pokynů pro použití sulfensové pasty, projděte opakovaný preventivní kurz - a získáte stabilní výsledek. Krásné, nádherné vlasy se stanou nejen senem, ale skutečným ztělesněním!

Sulsen Paste - účinný prostředek pro zdraví vlasů: jak správně používat, ceny, recenze

Pasta Sulsen je účinným prostředkem proti lupům. Odstraňuje lupy od pokožky hlavy a odstraňuje také příčiny jejího výskytu. Sulsen účinně ničí houbu, což je často primární příčina výskytu bílých vloček ve vlasech. Nástroj má vynikající antiseptické a antifungální vlastnosti.

Výsledky výzkumu ukázaly, že Sulsena odstraňuje všechny možné příčiny lupů a jejich nepříjemných důsledků:

 1. Seboroická dermatitida.
 2. Psoriáza pokožky hlavy.
 3. Ohnisková ztráta vlasů.

Recenze Sulsenu nejčastěji pozitivní: lupy zmizí a vlasy přestávají vypadávat. Mnozí říkají, že nástroj pomáhá lépe drahým šamponům. Cena je nízká, dostupná všem. Aby byl efekt stabilní a co nejrychlejší, doporučujeme použít šampon stejné značky s pastou.

Obsah:

Jak funguje pasta Sulsena

Sulsenová pasta obsahuje disulfid selenu, díky čemuž má řadu užitečných vlastností:

 • Je vynikajícím terapeutickým a profylaktickým činidlem proti nadměrné tvorbě kožního mazu.
 • Pomáhá se zbavit tak nepříjemných jevů jako lupy a svědění.
 • Bojuje s tvorbou exogenních toxinů, které mají destruktivní účinek na kořenový aparát vlasů.
 • Příznivě působí na růst a posilování vlasů.
 • Zabraňuje vzniku destruktivních procesů v zóně růstu vlasů.
 • Účinně podporuje obnovu buněk pokožky hlavy.
 • Zlepšuje stav vlasových folikulů.
 • Dává vlasům lesk, pružnost a zdravý vzhled.

Redakční rada

V boji proti lupům je třeba věnovat zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Pro mnohé se objeví, že v rámci 94% šamponů, které vidíme v obchodě, jsou pro vlasy a pokožku hlavy velmi škodlivé chemické prvky. Jedná se o sírany, parabeny, silikony, barviva. Sírany jsou hlavní příčinou ochlupení vlasů a pokožky hlavy.

Štítky jsou předepsány jako laurylsulfát sodný, laurethsulfát sodný, kokosulfát. Důrazně doporučujeme nepoužívat denní použití šamponů, které obsahují tyto komponenty. V poslední době naši kolegové zveřejnili hodnocení šamponů bez síranů a parabenů, kde se výrobek Mulsan Cosmetic vyznačoval výhodou.

Jediná ze všech společností, které zcela opustily škodlivé chemické suroviny a nahradily je přírodními složkami. Doporučujeme navštívit oficiální prodejnu mulsan. ru.

Důležitou vlastností, která odlišuje kvalitní výrobky, je doba trvanlivosti. Vzhledem k použití velkého množství konzervačních látek mají výrobky ze supermarketu obvykle trvanlivost 3 roky, výrobce Mulsan Cosmetic má trvanlivost 10 měsíců.

Jak používat pastu Sulsen

Tento nástroj nemůžete nekontrolovatelně používat, protože obsahuje specifické chemikálie. Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití.

Nástroj musí být používán následovně:

 1. Umyjte si vlasy jako obvykle teplou vodou a šamponem.
 2. Opatrně protřejte pastu v kruhových masážních pohybech do vlasových kořenů.
 3. Pasta Sulsen by měla být na vlasy asi 10-15 minut. Některé z nich mají dostatek a 2-3 minuty, ale někdy pro viditelný účinek pasty musíte mít 15 minut. Je to individuální.
 4. Po uplynutí této doby opláchněte teplou vodou.

Sulsen Paste 2% - se používá jako terapeutické a profylaktické činidlo proti lupům. Pasta Sulsen 1% - používá se pouze k prevenci.

Abyste zabránili potřebě užívat 1% Sulsenu dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Kurz by měl být opakován 1x za 6 měsíců.

Pro terapii seborey použijte 2% Sulsen dvakrát týdně po dobu 3 měsíců.

Účinek bude viditelný po několika aplikacích pasty, nedoporučuje se však přestat používat. K trvalému účinku musíte dokončit kompletní léčbu.

Udržujte pastu v koupelně nemůže být, tam se zhorší. Držte ji někde v místnosti.

Pokud máte dlouhé vlasy, stačí jedna trubka 3-4krát. Pro krátké vlasy - to je 5 až 10 zasedání.

Nežádoucí účinky

Přípravek Sulsen Paste může způsobit některé nežádoucí účinky, které byste měli vědět:

 1. Alergické reakce:
  • vyrážka
  • svědění
  • dermatitida
  • ekzém
 2. Může změnit barvu vlasů.
 3. Dráždění pokožky hlavy.

Pokud jste zaznamenali takovou reakci v sobě, poraďte se s lékařem.

Pokud dojde k zasažení očí, opláchněte důkladně tekoucí vodou. Upozorňujeme, že ženy by neměly užívat sulsen během těhotenství a kojení. Tento nástroj je také zakázán používat osobám, které mají individuální nesnášenlivost komponentů pasty.

Pokyny pro použití sušené srsti

Na vlasy byly tlusté, měkké, bez lupy, doporučuje se používat pastu sulsenovuyu. Použití tohoto léčivého přípravku, které má jedinečné složení, příznivě ovlivňuje vlasy, léčí pokožku hlavy a tvář. Trávíte nástroj správně a efektivně pomocí detailních pokynů uvedených níže.

Sulsenové těstoviny - složení

Jedním z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších léčiv pro léčbu a posilování vlasů je sulsenová pasta (Sulsen). Tento univerzální přípravek dokonale bojuje proti lupům a odstraňuje příčiny tohoto běžného problému. Produkt má antiseptický, antifungální účinek na pokožku, účinně eliminuje příčiny lupů a důsledky jejich přítomnosti:

 • psoriáza;
 • seboroická dermatitida;
 • vypadávání vlasů.

Hlavní účinnou látkou v pastách Sulsen je disulfid selenu. Přípravek také obsahuje cetyl, stearyl, škoricový alkohol, glycerin, fosforečnan draselný, DMDM ​​hydantoin, kyselinu citronovou, vůni a čistou vodu. Nástroj se vyrábí v trubkách o objemu 40 a 75 ml. Hlavní vlastnosti pasty Sulsen:

 • pomoc při odstraňování lupů, svědění, nepohodlí;
 • prevence a léčba nadměrné sekrece mazových žláz hlavy;
 • pozitivní vliv na růst, posilování vlasů;
 • obnovení, výživu vlasových folikulů;
 • buněčná obnova pokožky hlavy;
 • odstranění exogenních toxických látek, které poškozují vlasové kořeny;
 • zabránění vzniku ničení v oblasti růstu vlasů;
 • vrátit zdraví vlasů, lesk, měkkost.

Co pomáhá pastu Sulsen

Většina mužů a žen trpí závažnými chorobami hlavy. S takovými problémy se lék se sulfidem selénu dobře vyrovnává. Hlavní příznaky užívání přípravku Sulsena: křehkost a ztráta vlasů, lupy, psoriáza, seborrhea a dokonce i vyrážka na obličeji. Níže se můžete dozvědět více o eradikaci těchto onemocnění pomocí Sulseny.

Vypadávání vlasů

Chcete-li vložit Sulsen pro vlasy, dosáhnete maximálního výsledku, musíte si vlasy dobře umýt. Nástroj je aplikován výhradně na čisté prameny. Lék je třepán lehkými masážními pohyby do pokožky hlavy. Se silně výraznými ložisky alopecie se ve větší míře používá sulsenová pasta. Po 15 minutách se omyje tekoucí teplou vodou. Po určitou dobu po použití drogy se nedoporučuje ošetřovat vlasy balzámem, kondicionérem, prostředkem pro fixaci vlasů.

Lupy

Podle mnoha pozitivních recenzí je masť Lupiny Sulsen velmi účinným nástrojem. Normalizuje práci tukových částí pokožky hlavy, obnovuje vlasy na buněčné úrovni, eliminuje exogenní toxické látky, které zničí vlasové kořeny. Po použití drogy se sulfidem selénu se vlasy stávají krásnými, lesklými, silnými. Pokyn:

 1. Pečlivě umyjte vlasy šamponem a teplou vodou.
 2. Opatrně protřejte pastu Sulsen do kůže.
 3. Po 15 minutách vypláchněte.
 4. Opakujte tyto procedury po dobu 7-8 dnů za sebou, abyste dosáhli absolutního výsledku.

S psoriázou

Velmi časté, vážné onemocnění, které se projevují jako odlupování pokožky hlavy, červená vyrážka a svědění - psoriáza. Použití terapeutických látek s prospěšnými složkami poskytuje pozitivní výsledek v 90% případů. Sulsenová pasta pro psoriázu se používá následovně:

 1. Namažte pokožku hlavy silnou vrstvou léku.
 2. Používejte plastový sáček a víčko nahoře.
 3. Uchovávejte tuto masku po dobu 3 hodin.
 4. Po odstranění zbytků rukou nebo hřebenem několikrát umyjte vlasy.
 5. Použijte hřeben, abyste odstranili zbývající plevy.
 6. Proces krému na tuk na kůži (je lepší pro děti).
 7. Pokud se po postupu objeví pocit nepohodlí, bude se zdát, že kůže je utažena, můžete použít lopuchový olej.

Sulsena. Léčba léků na lupy. Šampon, pasta, olej pro hlavu. Mechanismus účinku. Návod k použití drogy, indikace, kontraindikace, účinnost, ceny a recenze

Nejčastější dotazy

Místo poskytuje základní informace. Adekvátní diagnóza a léčba onemocnění je možná pod dohledem svědomitého lékaře. Všechny léky mají kontraindikace. Požadována konzultace

Lupiny jsou jedním z nejběžnějších kosmetických problémů obyvatelstva. Podle statistik měla každá druhá osoba v určitém období svého života takový problém s vlasy. Lupiny jsou patologie, která je lehkou formou seboroické dermatitidy (zánět kůže, který se vyvine díky nadměrné tvorbě kožního mazu mazovými žlázami pokožky) a je charakterizován vzhledem průsvitných bělavých šupin na pokožce pokožky hlavy a vlasů. Lupiny se obvykle vyskytují na pozadí seborrhy (kožní onemocnění, u které dochází ke zvýšené sekreci sebu). Ona (lupy) je často doprovázena svěděním a zarudnutím pokožky hlavy.

Léčivo sulsena je terapeutický kosmetický nástroj určený k boji proti lupům a seborrheu pokožky hlavy. Tento lék je k dispozici v různých formách - ve formě šampónu, pasty, oleje, krému. První dvě formy se používají k léčbě a prevenci lupů. Olej a krém jsou určeny pro zcela jiné účely. Používají se k obnově a posílení vlasů, ke stimulaci jejich růstu, k poslušnosti, lesku, pružnosti a pompění.

Struktura pokožky pokožky hlavy, vlasových kořenů a žláz

Skalp je tvořen několika vrstvami tkáně. Jeho povrchovou vrstvou je epidermis, která se skládá z několika vrstev živých a mrtvých epiteliálních buněk. Těsně pod ním je dermis. Obsahuje mnoho vláken pojivové tkáně (kolagen, elastický, atd.). Nejspodnější vrstvou pokožky je hypodermis nebo podkožní tuk.

Skalp obsahuje velké množství dlouhých vlasů, stejně jako pot a mazové žlázy. Ty druhé neustále vylučují mazu, který má baktericidní aktivitu (tj. Schopnost zabíjet mikroby) proti různým škodlivým bakteriím. Navíc, tajemství mazových žláz je nezbytné pro epidermis a vlasy jako přírodní maziva.

Skalp se skládá z následujících vrstev:

 • epidermis;
 • dermis;
 • hypodermis (podkožní tuk).

Epidermis

Epidermis je nejvzdálenější vrstva pokožky hlavy. On zase sestává z několika vrstev plochých buněk, které postupně procházejí procesem keratinizace (tvorba váhy). Nejspodnější vrstva epidermis je bazální vrstva, která hraničí s dermis. V této vrstvě dochází k narození nových základních buněk epidermis (keratinocytů), jejichž celková hmotnost je v celé epidermis asi 85%.

Těsně nad bazální vrstvou se nacházejí další 3 vrstvy pokožky (pichlavý, granulární, nadržený) a hladce se slučují. V těchto vrstvách keratinocyty dozrávají a syntetizují speciální proteiny (involucrin, keratolinin, keratin, atd.), Postupně se pohybují nahoru k povrchu epidermis. V horních vrstvách (granulované a nadržené) jsou keratinocyty zničeny a přecházejí na nadržené váhy (což lze často pozorovat při obvyklém oloupání kůže).

V bazální vrstvě epidermis nejsou pouze keratinocyty. Tam také najdete melanocyty (pigmentové buňky, které syntetizují pigment - melanin), těla Merkel, Langerhansovy buňky. Barva lidských vlasů závisí na typu melaninu, který se syntetizuje v melanocytech. Existují pouze dva typy - eumelanin a femelanin. První typ dává vlasům tmavé odstíny - od hnědé až po černé. Pokud v kůži pokožky hlavy produkují melanocyty feomelanin, potom jsou tyto vlasy světlejší (žluté nebo červené).

Merkelův Taurus se týká mechanoreceptorů pokožky, které zachycují a přenášejí hmatové pocity do analyzátorů mozku. Langerhansovy buňky se podílejí na buněčném rozdělení epidermis a také hrají roli v imunitní odpovědi těla.

Derma

Dermis je další vrstvou pokožky. Z epidermis se odděluje bazální vrstvou s přilehlou základnovou membránou. V dermální vrstvě jsou povrchové (papilární) a hluboké (retikulární) vrstvy. Papilární vrstva má nerovnou strukturu (ve formě papilovitě vystupujících do epidermis). Proto v podélném úseku kůže je linie mezi epidermis a dermis podobná vlnové křivce.

Papilární vrstva se skládá z volné pojivové tkáně, bohaté na pojivová vlákna (kolagen, retikulární, elastická) a buňky (fibroblasty, žírné buňky, makrofágy atd.). Tato vrstva obsahuje velké množství nádob, které dodávají nejen dermis, ale i celou epidermis. Také zde je koncentrovaný velký počet povrchních nervových zakončení.

Pod papillární vrstvou dermis je další vrstva - síť. Je to hrubá a hustá pojivová tkáň, která obsahuje zejména svazky kolagenu a elastických vláken, které jsou spíše těsně propojeny. Tato vrstva dává pokožce mechanickou stabilitu. Po celé pokožce pokožky hlavy jsou v této vrstvě lokalizovány mazové a potní žlázy a vlasové kořeny.

Mazové žlázy jsou umístěny mírně vyšší než pot. Ve většině případů mohou být identifikovány v blízkosti vlasových kořenů v okrajové oblasti mezi papilární a retikulární dermis, zatímco potní žlázy jsou obvykle lokalizovány v samotné retikulární vrstvě. Je třeba poznamenat, že mezi retikulární a papilární dermis není jasně definovaná hranice.

Koreňka vlasů je intradermální část vlasů, která se rozkládá od retikulární vrstvy dermis po povrch epidermis. Ve vzácných případech může dolní část kořene vlasů dosáhnout hypodermis (podkožní tuk). Extrakutánní část srsti se nazývá vlasový hřídel. Místo přechodu kořene vlasů na jádro je vlasová lžíce - výklenky na povrchu epidermis.

V kůži jsou vlasové kořeny oblečené v epiteliálních membránách - tašky na vlasy. Tašky s vlasovými kořeny se nazývají vlasové folikuly. Část dermis, která obklopuje každý z těchto folikulů, se nazývá vlasový sáček (nebo dermální vagina).

Každá vlasová hlava má kořen, ve spodní části má rozšíření - vlasový folikul. Skládá se z buněk epiteliální matrice, které se přímo podílejí na vývoji a růstu vlasových pokožky hlavy. Jak se množí, buňky vlasového folikulu tvoří mozek, kortikální látku vlasů a jejich kůžičku. Mozková látka je nejvnitřnější část vlasů, kortikální - střední a kůžička - vnější. Žíly na vlasy mají stejné strukturní vrstvy jako vlasové kořeny.

Medulla se skládá z epiteliálních buněk umístěných navzájem ve formě sloupců mincí. Tyto buňky obsahují pigmentový melanin a různé inkluze (například zrny trikogyalinu). Před lahvičkou na vlasy jsou procesy keratinizace v medulě velmi pomalé. Nad nimi se výrazně zlepšují.

Kortikální látka se skládá z horních šupin, které jsou v podstatě mrtvými buňkami meduly, odmítnuty na periferii v průběhu jejího růstu. Tyto váhy obsahují melanin, keratin a bublinky uvnitř. Z tloušťky kůry závisí na elasticitě a pevnosti vlasů na hlavě. Vlasová kůžička je představována nadrženými váhy, které se navzájem překrývají ve formě šindelů. Váhy jsou bohaté na tvrdé keratiny, ale postrádají melaninový pigment. Pokožka dodává vlasům lesk, hedvábnost a měkkost.

Živiny žárovky vlasů dostávají z nádob papil. Posledně jmenovaná je část pojivové tkáně, která je opatřena velkým množstvím nádob a rozkládá se od dna do dna vlasového folikulu.

Svaly, které zvedají vlasy, jsou připevněny ke kořenům vlasů hlavy. Každý takový sval není nic jiného než svazek buněk hladkého svalstva, který šikmo směřuje a na horní straně se připojí na papilární vrstvu dermis a ze dna do kořene vlasů (do sáčku na vlasy). Mezi kořínky vlasů a svaly prodlužujících se vlasů jsou mazové žlázy vždy umístěny (od 1 do 3 kusů), jejichž vylučovací kanály se otevřou do láhve na vlasy. Prostřednictvím těchto kanálů vstoupí do vnějšího povrchu pokožky kožního mazu vytvářeného buňkami mazových žláz (sebocyty).

Potní žlázy, na rozdíl od mazových žláz, obvykle nejsou spojovány s lávkou na vlasy. Jejich vylučovací průduchy, které procházejí dermem a pokožkou, vytvářejí na svém povrchu póry potu, kterými je přísně řečeno, že se vylučuje pot.

Hypoderma

Příčiny lupů

Lupiny jsou patologické stavy, při kterých se na pokožce hlavy a vlasy objevují malé vločky bílé nebo bílo-žluté barvy. Vznikají v důsledku nadměrného oddělení od povrchu stratum corneum epidermis pokožky. Hlavní příčinou lupů se považuje výrazné zvýšení aktivity hub z rodu Malassezia (furfur, globosa, restrictionta), které se běžně vyskytují na povrchu epidermis pokožky hlavy. Tyto houby se živí mazem, který vytváří mazové žlázy pokožky hlavy.
Je třeba poznamenat, že rod Malassezia byl nazýván Pityrosporum (Pityrosporum ovale). Tento název lze často nalézt v pokynech pro různé látky proti lupům.

V určitých situacích může být vylučování kožního mazu narušeno a uvolní se mnohem více než obvykle, což se stane příznivým hnízdíním pro velké množství hub v rodu Malassezia. Jak rostou a množí, tyto houby vylučují toxické látky na povrch pokožky, které způsobují poškození povrchových vrstev, což způsobuje v nich zánět. Během těchto procesů dochází k aktivnímu oddělení horních váčků od povrchu pokožky a v ní se vytvářejí nové. Takové oddělení je obranná reakce organismu, který se díky tak zesílené separaci váhy snaží ve všech směrech odhodit dráždivé látky, což je houba s jejich toxiny.

Takže hypersekrece (zvýšená sekrece) kožního mazu v kombinaci s aktivací houbové infekce na povrchu pokožky hlavy jsou hlavními mechanismy, kterými se na ní tvoří lupiny.

Hypersekrece (zvýšené sekrece) kožního mazu může být způsobeno několika důvody. Jeho první příčinou je genetická předispozice pacienta k tomuto procesu. Druhou příčinou seborrhy (hypersekrece kožního mazu) může být různé hormonální poruchy v těle (například zvýšená hladina androgenů v krvi) pacienta. Třetím důvodem pro zvýšení tvorby kožního mazu je porušení správného fungování nervového systému, které reguluje jeho tvorbu a sekreci.

Také různé vnější a vnitřní předispoziční faktory, které přispívají k její tvorbě, hrají určitou roli ve výskytu lupů na hlavě. Mezi vnější faktory patří častá traumatizace povrchové pokožky pokožky hlavy (například s častým vysycháním vlasů se sušičem vlasů, zbarvení vlasů apod.), Stresem, kouřením, hladováním, léky (glukokortikoidy, androgeny apod.), Nedodržováním osobní hygieny, Trvalé nošení čelenky (například v chladné sezóně).

Vnitřní predisponující faktory pro lupy jsou:

 • snížená imunita (u HIV infekce, helminthické invaze);
 • gastrointestinální onemocnění (hepatitida, pankreatitida, kolitida, enteritida atd.);
 • patologické stavy centrálního nervového systému (schizofrenie, Parkinsonova choroba, epilepsie atd.);
 • různé avitaminózy.

Je třeba si uvědomit, že se mohou objevit lupínky v případě vážnějších kožních patologií pokožky hlavy, například psoriázy, ekzémů, herpesu apod. Lupa samotná je nejsnazší formou seboroické dermatitidy (zánětu kůže).

Mechanismus účinku léku Sulsen

Hlavní aktivní složkou léku sulsen (v šamponu a pastě) je sulfid selenu, který z větší části určuje jeho léčivé vlastnosti. Disulfid seleničitý není součástí sulfenového oleje (stejně jako smetanový stimulinový krém). Tato složka má výrazný fungicidní účinek proti houbám, což způsobuje lupy na pokožce hlavy. Mechanismus tohoto účinku je spojen se začleněním molekul disulfidu selenu do buněčné stěny škodlivých hub, která narušuje jejich normální vývoj, růst a vede k jejich rychlému úmrtí.

Dále disulfid selénu má také cytostatické a keratolytické vlastnosti. První vlastností (cytostatika) je to, že když tato látka narazí na povrch epidermis, blokuje nadměrnou tvorbu nových epidermálních buněk a sebocytů (buněk mazových žláz), a tím přispívá k normální obnově kožních buněk a ke snížení sekrece kožního mazu. Keratolytický účinek selenu disulfidu spočívá v změkčování a rozpouštění horních šupin epidermis (tj. Jeho povrchové vrstvy). To pomáhá rychle odstranit lupy z povrchu pokožky hlavy a vlasů.

Kvůli těmto třem vlastnostem (fungicidním, cytostatickým a keratolytickým) přípravkem sulsen výrazně zpomaluje tvorbu lupů, blokuje sekreci kožního mazu a odstraňuje stávající lupy z pokožky pokožky hlavy. To naznačuje, že lék sulsen je účinným činidlem proti lupům.

Hlavní forma uvolňování léku Sulsen

Přípravek Sulsen se vyrábí ve čtyřech základních formách (šampon, olej, pasta, krémové podněty). Každá z forem obsahuje různé chemické složky (benzylalkohol, salicylovou kyselinu, kyselinu citronovou, propylenglykol, laurylsulfát sodný, glyceryl oleát, glycerylstearát atd.), Které mají určité vlastnosti. Například glyceryl oleát, glycerylstearát jsou nezbytné jako emulgátory, to znamená činidla, která kombinují různé neslučitelné složky v sulensovém přípravku, laurylsulfát sodný je detergent, který umožňuje umývat různé nečistoty z povrchu hlavy. Obsah účinné látky (disulfid selenu) v nich (v šamponu a pastě) je stejný a je asi 1 - 2%.

Olej a smetana sulsen, na rozdíl od šamponu a pasty, se skládají z jiných účinných látek (norkový olej, éterické oleje z geranium a levandule, keratin, cyklomethikon, panthenol, extrakty květu heřmánku apod.), Které nemají fungicidní účinek. (olej a smetana) nelze použít k léčbě a prevenci lupů.

Přípravek Sulsen je k dispozici v těchto formách:

 • šampon sulsena;
 • sulzena obohacený olej;
 • sušené těstoviny;
 • Sulsen stimuly na vlasy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy