logo

Zvažte léčbu kožního onemocnění u lidí - jak a jak se ho zbavit

Kožní onemocnění - houbová infekce lidské kůže. Mohou také být ovlivněny nehty a vlasy. Patogenní houby Microsporum a Trichophyton způsobují lišejníky dvou typů: Trichophytosis a Microsporia. Demontujte kůži v léčbě lidí.

Také by vás mohlo zajímat:

Příznaky zvonění

Symptomy onemocnění závisí na lokalizaci hub. Na kůži se může objevit červená skvrna, která stále stoupá. Podél okrajů skvrn se objeví malé jasně červené akné. Pokud je houba lokalizována na kůži hlavy, vlasy ztrácejí pružnost a ztmavnou. Struktura vlasů se časem zhroutí, začnou se rozbít.

Léčba kožních onemocnění u lidí

Jak a jak léčit kožní onemocnění u lidí s použitím antifungálních masti, krémů, gelů, používání šamponů a užívání pilulek.

Masť z kožních onemocnění u lidí:

 • Síra-salicylová masť. Obsahuje kyselinu salicylovou s antimikrobiálním účinkem.
 • Síra dehtová masti. Poskytuje dezinfekční prostřednictví.
 • Mikoseptin Zinek suší a plody, snižuje projev lišejníků.
 • Nizoral Účinná látka ketokonazol působí na houbový patogen.
 • Mycozoral Účinná látka Ketokonazol.
 • Lamisil. Účinná látka Terbinafine má antifungální účinky.
 • Masť Yam. Vychází z trichofytózy. Vertebrový přípravek, ale aktivně se používá k léčbě kožních onemocnění u lidí.

Šampóny z kožního onemocnění v osobě:

 • Nizoral Ketokonazol zničí patogen na pokožce hlavy.
 • Sulsen. Bojuje s houbou a vytváří pro ně nepříznivou mikroflóru.
 • Dermazol Účinná látka ketokonazol širokospektrum.
 • Třecí šampon. Dezinfikuje a usuší.

Pilulky na kožní onemocnění u lidí:

 • Griseofulvin. 2 tablety najednou, spolu s 1 špetkou oleje (olivový, rostlinný apod.), 4 p / den. Po 2 týdnech se tablety užívají každý druhý den. Po dalších 2 týdnech - každý úterý a čtvrtek.
 • Ketokonazol. 1 tabletu s jídlem, 1 den denně. Pokud není pozorován žádný účinek, dávka se zvýší na 2 tablety denně.
 • Terbinafin. 1 ks před spaním.
 • Itrakonazol. Jedna tableta jednou denně.
 • Flukonazol. Jednou denně nebo jednou týdně.

U některých lidí může mít antifungální léky alergie. Abyste tomu zabránili, je nutné užívat léky pouze podle pokynů lékaře.

Kolik lidí má kožní onemocnění?

Zpracování masti trvá nejméně 14 dní, tablety trvají od 2 do 8 týdnů. Šampony by měly být používány, dokud není léčba kožních červů dokončena, alespoň 3krát týdně.

Další rychlé ošetření pro kožní onemocnění není poskytováno.

Perorální pilulky a topické ošetření mastí a šamponů jsou vše, co lze ošetřit u šindelů u lidí.

Jak se kožní onemocnění přenáší u lidí

Houba je snadno přenášena domácností. Mohou být infikováni infikovanou osobou nebo zvířetem. Infekce se snadno vyskytuje prostřednictvím společných předmětů pro domácnost, strojků na stříhání vlasů, oblečení a obuvi.

Lidé, kteří mají blízký kontakt se zvířetem, se mohou na zvíře infikovat, pokud je ohrožena celistvost kůže nebo pokud je imunita člověka slabá.

Je kůži nebezpečný pro lidi?

Pokud nemáte léčivé kožní onemocnění, na houbových lézích se mohou vytvářet purulentní infiltrace. Když projíždí, zanechají jizvy. Existuje také nárůst a citlivost lymfatických uzlin.

Nejnebezpečnější komplikace ovlivňuje kosti hlavy.

Nejúčinnější léky na kožní onemocnění

Léčba kožních onemocnění by měla být komplexní, s využitím finančních prostředků pro vnější a vnitřní použití. Tablety pro léčbu kožních onemocnění se často používají při hlubokých a rozsáhlých lézích kůže.

"Sulsena" - šampon a zbavený ošetřujícího krému

Symptomatologie

Kožní onemocnění je kožní onemocnění houbové povahy. Příčinami této nemoci jsou škodlivé mikroorganismy rodu Trichophyton a mikrosporum.

Inkubační doba může trvat několik dní až dva měsíce.

 • existuje závažné svědění postižené kůže;
 • malé úlomky se objevují v oblasti uší a očí;
 • v průběhu doby se vrchoviny mění na místa;
 • po nějaké době se na místech objeví kůra;
 • pokud se na chlupaté části těla nebo hlavy objeví skvrny, vypadají vlasy a vypadnou;
 • Jakmile spoty rostou, jejich počet se zvyšuje.

Jakákoliv oblast pokožky a hlavy může být ovlivněna.

Nemoc je nakažlivá, může být přenášena na osobu jak z infikovaného zvířete, tak i od infikované osoby (přímý kontakt nebo použití věcí a hygienických produktů). Patogeny jsou odolné vůči životnímu prostředí a mohou se množit bez ohledu na teplotu, vlhkost atd.

Škodlivé mikroorganismy rodu microsporum, které se šíří ve vrstvách epidermis, ovlivňují vlasový folikul. Houba se šíří uvnitř vlasů, která se stává suchá a křehká. Při rozsáhlých lézích dochází k plešatosti. Zasažená kůže se stává suchá, šupinovitá a nesnesitelně svědící. Zahajovací formy onemocnění jsou charakterizovány přítomností hnisavých formací.

Děti jsou častěji vystaveny škodlivým účinkům mikrosporu. Předchází jej kontakt s nakaženým zvířetem. U dospělých jsou infekce méně často diagnostikovány kvůli zvýšenému obsahu kyseliny undecylenové ve vrstvách epidermis. Riziko infekce se zvyšuje, pokud jsou z nějakého důvodu sníženy ochranné vlastnosti těla (minulé onemocnění, zranění, těhotenství atd.).

Způsoby léčby

Léčba kožního onemocnění by měla zahrnovat užívání léků pro vnější a vnitřní použití. Antifungální masti v kombinaci s roztokem jódu se aplikují na kůži. V přítomnosti výrazného zánětlivého procesu mohou být použity činidla obsahující dimexid.

Při poškození pokožky hlavy použijte šampony obsahující ketokonazol. Nejoblíbenější kosmetika pro vlasy jsou:

Při léčbě onemocnění houbové povahy může být zapotřebí použití antibiotik, stejně jako prostředky, které stimulují imunitu pacienta.

Vzhledem k rozsáhlému seznamu kontraindikací a nežádoucích účinků pilulky kůže u osoby, může jej předepisovat pouze lékař.

Tar-šampon se často používá k léčbě onemocnění.

Pilulky zbavené

Seznam antimykotik pro interní použití je velmi rozmanitý. Pacient může být předepisován jako pilulky (antifungální, antibiotika), stejně jako imunomodulátory a komplexy vitamínů.

Léky pro orální podávání jsou předepsány častěji s hlubokými kožními lézemi. Přijímání takových prostředků se zbaví hlavních příčin choroby a snižuje pravděpodobnost relapsu.

Antifungální léky

Antifungální činidla v dermatologii se používají k léčbě pacientů s rozsáhlými a hlubokými kožními lézemi s kožními červami. Účinná složka léčiv je zaměřena na potírání hub z rodu Trichophyton a mikrosporum. Nejúčinnější protiplísňové pilulky jsou:

 1. Griseofulvin. Efektivní lék, který zastavuje růst hub. Dávka je citována podle hmotnosti pacienta. Lék je kontraindikován u lidí s chronickými onemocněními jater a ledvin. A také její příjem je zakázán ženám během těhotenství a laktace.
 2. Lamisil. Efektivní antimykotikum s účinnou látkou terbinafin. Tento přípravek je schválen pro těhotné ženy a dokonce i pro děti.
 3. "Orungal." Efektivní antimykotické, neutralizující houbové mikroorganismy. Kontraindikace u žen během těhotenství a laktace a dětí do 15 let.
 4. "Mycoral". Tablety obsahující účinnou látku ketokonazol. Efektivní náprava proti patogenům trichofytie a mikroskoře.

Dávkování a podmínky léčby určuje ošetřující lékař. Doba trvání léčby je určena stupněm onemocnění, jeho průběhem a přítomností komorbidit.

Imunomodulátory

Kromě antifungálních činidel by pacienti s kůrovcem měli také léčit léky, které stimulují imunitní systém. Obnova obranyschopnosti těla je produkována léky na bázi interferonu. Nejúčinnější jsou:

Nejúčinnější takové látky jsou v chronické formě onemocnění. Imunomodulátory mají také protizánětlivé účinky.

Antihistaminika

Léčba může také zahrnovat antihistaminika, která má antipruritické účinky. Nejúčinnějšími léky jsou:

Antihistaminické léky jsou nedílnou součástí úspěšné léčby pacientů s kožním onemocněním. Přijetí těchto prostředků nejen pomůže zmírnit svědění, ale bude mít také protizánětlivý účinek.

"Zyrtec" pomáhá zmírnit svědění

Multivitaminové komplexy

Stimulací imunitního systému lze zrychlit zotavení. Příjem multivitaminových komplexů pomůže tělu rychle zvládnout onemocnění. Nejúčinnější jsou takové léky:

Při léčbě proti odnímání samostatného místa je příjem vitaminů skupiny B. Užitečné stopové prvky patřící do této skupiny normalizují práci vnitřních orgánů, takže nejúčinnější léky budou s vysokým obsahem vitamínů této skupiny.

Aplikace manganového roztoku

Manganistan draselný nebo manganistan draselný je účinným antimikrobiálním činidlem. Jedná se o antiseptikum, které zabíjí houbové mikroorganismy trichofytie a mikroskopie. Použijte 5% roztok manganistanu draselného (5 mg látky na 100 ml vody).

Nejvýhodnější je aplikace manganistanu draselného na ošetření poškozených oblastí čisté pokožky. Pro aplikaci roztoku na pokožku hlavy s hlubokým poškozením budete muset oholení vlasů.

Před nanesením přípravku omyjte prostor mýdlem a vodou.

Prevence

Pro prevenci kožních onemocnění je nutné provádět následující činnosti:

 • Pravidelné vyšetření dětí v institucích.
 • Pečlivá hygiena (mytí rukou atd.).
 • Izolace pacienta.
 • Vyšetření osob, které kontaktovaly infikovanou osobu pomocí dřevěné lampy.
 • Dezinfekce a zavedení karantény v ložiskách infekce.
 • Příjem vitamínů pro zachování imunity.
 • Pravidelné čištění prostor s dezinfekčními roztoky.
 • Veterinární dohled nad toulkami.
 • Vzdělávací práce s obyvatelstvem.

Dřevěná lampa pomůže identifikovat infekci.

Závěr

Aby se kůrovci nestali chronickými, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka, protože pouze dermatolog bude schopen správně diagnostikovat onemocnění.

Chronická forma kůrovce je častá pouze u žen, které v dětství neléčily povrchní kožní onemocnění.

Potřebujeme metodu komplexní terapie. Kromě léčivých přípravků pro místní použití (krémy, masti, vlasové šampony apod.) Lze vyžadovat imunostimulační terapii, užívání širokospektrých antibiotik, antihistaminových přípravků apod.

Nejúčinnější pro kožní onemocnění jsou drogy Griseofulvin a Lamisil. Správné používání těchto pilulek se zbaví hlavních příčin nemoci a sníží riziko recidivy.

Jak léčit versicolor: účinné léky a léky

Jméno "lichen" kombinuje řadu dermatologických onemocnění, které mají odlišnou etiologii. Některé z nich způsobují viry, imunitní selhání, stres - nejsou infekční. Příčinou druhých jsou mikroskopické houby, které jsou přenášeny zdravým lidem. Je nemožné se zbavit této patologie sama o sobě - ​​je důležité stanovit příčinu nemoci před léčením pacienta.

Druhy zbavujících léků

Výběr léku závisí na typu patologie, jejíž příčiny se liší:

Všechny způsoby zbavení patří do dvou skupin:

 1. Přípravky pro místní použití: spreje, krémy, suspenze, masti, roztoky.
 2. Perorální lék: kapsle, kapky, tablety pro vnitřní použití.

Nejprve použijte externí léky, pokud nepůsobí - předepište pilulky. V závislosti na druhu lišejníků použijte následující skupiny léků:

 • antivirové;
 • antifungální;
 • antihistaminika;
 • imunomodulační;
 • bakteriální antibiotika.

Očkování proti patologickým stavům kůže lidem není, vakcína proti zbavení se užívá pouze při léčbě zvířat, aby urychlila průběh onemocnění. Používá se pouze v Rusku, v jiných zemích odmítá očkování.

Antifungální léky

Předepsáno pro léčbu kožních onemocnění a pityriasis versicolor. Některé z těchto léků působí na různé druhy parazitů, jiné zničí určitý typ houby. Samostatné léky se vyrábějí ve formě tablet pro vnitřní použití a jako masti pro vnější použití.

Kožní léky

Tento typ kožní infekce je léčen následujícími léky:

 • "Griseofulvin" pilulky pro zbavení: zastavit množení hub, aktivní složka se hromadí v kůži, nehty, vlasy. Dávkování závisí na hmotnosti. Nejdříve si vezměte 3krát denně, umyjte si lžíci rostlinného oleje. Pokud analýza škrábání vykazuje negativní výsledek, dávka se sníží. Léčba po dlouhou dobu - až 2 měsíce. Těhotné ženy a děti mladší 2 let drogu nedoporučují.
 • "Orungal" Lék ničí buněčné membrány hub, hromadí se v horních vrstvách kůže a po odlupování se vylučuje spolu s mrtvými částicemi. K dispozici ve formě kapslí, roztoku. Vezměte 2 tobolky 1 denně. Kurz trvá 1 týden. Nedávejte osoby s onemocněním jater, ledvin, srdce.
 • "Fulcin" Antifungální antibiotikum. Předtím, než pacient léčíte tímto přípravkem, vyzkoušejte alergickou reakci na léčivý přípravek. Denní dávka 500 mg se užívá zcela nebo částečně. Doba trvání vstupu závisí na umístění léze: od 2 týdnů do 6 měsíců, v těžkých případech až do jednoho roku.
 • "Lamisil" působí na různé druhy hub. Aktivní složkou je terbinafin. Denní dávka 250 mg se užívá 1krát denně v noci. Doba trvání léčby závisí na stupni poškození a typu houby: od 2 týdnů do 3 měsíců. Nedoporučuje se dětem, jejichž hmotnost je menší než 12 kg. Uvolněte léčivý přípravek ve formě krému: dvakrát denně protřepat až do zotavení.
 • "Termikon" Levnější analog "Lamisil"

Léky pro vícebarevné lišejníky

Tento druh kožní patologie je také aktivován houbami. Některé léky z předchozího seznamu jsou vhodné pro jeho léčbu: "Orungal", "Lamisil", "Termikon". Jiné prostředky nejsou méně užitečné:

 • "Itrakonazol" Zničí mnoho typů hub. Denní dávka 200 mg - užívaná denně pro jednorázovou dávku. Délka kurzu 1 týden.
 • Mikozoral Aktivní složkou je ketokonazol. Komplexní účinný prostředek k odstranění: zničí kvasinky podobné houbám, patogenům mikrosporie a trichofytii. Vezměte tabletu 4x denně, doba trvání příjmu je stanovena lékařem. Lék je také uvolněn ve formě masti: aplikuje se jednou denně a léčba trvá až 4 týdny.
 • Fluconazol K dispozici v kapslích. Zastaví reprodukci hub. Vezměte 2 kapsle (300 mg) za týden po dobu 2 až 4 týdnů. Léčba je kontraindikována u žen během těhotenství.
 • "Nystatin" Antifungální látka, která je předepsána pro léze kvasinkových hub, které se vyskytují na kůži, sliznicích úst, hltanu. Kurz trvá 10 - 14 dní. Přijměte 3-4krát denně, dávka je individuální - v závislosti na místě léze. Uvolnění a forma masti, která je povolena během těhotenství.
 • "Pimafutsin" Droga je škodlivá pro mnoho hub. Léčba trvá týden: užívejte pilulku 4krát denně. Ve formě masti je tento přípravek určen pro těhotné ženy, kojící ženy a novorozence.

Doba trvání léčby je stanovena lékařem. Nedoporučujeme odmítnout předepsanou drogu bezprostředně po prvních známkách zlepšení.

Antivirotika

Použijte růžové a šindele. Pokud se léky užívají nejpozději 72 hodin po nástupu onemocnění, můžete rychle léčit lišejníky a vyhnout se komplikacím.

 • "Acyklovir" působí selektivně pouze na infikované buňky. Kurz trvá 5 dní: užívejte 4 tablety každých 6 hodin a dejte si přestávku na noc. U dětí je dávka individuální v závislosti na tělesné hmotnosti. Acyclovir se vyrábí ve formě mastí.
 • "Valtrex" Vezměte týden 1000 mg třikrát denně. Nedoporučujeme léky pacientům s onemocněním ledvin a jater.
 • "Valaciclovir" Udělejte týden: 1000 mg každých 8 hodin. Trvání příjmu léku je 1 týden. Děti do 12 let jsou kontraindikovány, starším osobám je doporučeno pít spousty tekutin.
 • Famvir Denní dávka 750 mg se užívá okamžitě nebo částečně během dne. Doba trvání užívání přípravku je 7 dní. Analogy: Minák, Famciclovir-Teva, Famikivir, Familar.

Pomocné léky

Důvody pro růžový a červený lichen planus nejsou přesně stanoveny - existují pouze předpoklady. Některé léky pomáhají podstatně zmírnit stav osoby a rychle odstranit lišejníky.

Antihistaminové tablety.

Odstraňte alergické projevy, pokud jsou léze doprovázeny svěděním, podrážděním. Patří sem:

Vezměte pilulky před spaním, kurzy - po dobu 2 týdnů.

Antibiotika

Tyto léky neléčí lišejníky, předepisují je na těžké onemocnění, vzniknou vředy a existuje riziko infekce. Obvykle se používají širokospektrální antibiotika, zastavují proliferaci bakterií, uvolňují zánět, otoky:

Dávkování a trvání léčby určuje pouze lékař. Pokud se nedržíte doporučení specialisty, antibiotik přestane působit a léčba bude marná. Obvykle se doporučuje užívat lék v určitou dobu.

Imunomodulátory

Přiřadit jako pomůcku, která pomáhá rychle vyléčit člověka. Léky zvyšují odolnost těla nebo naopak vyhlazují negativní účinky imunitní odpovědi na onemocnění:

 • "Polyoxidonium" Používá se jako imunostimulant pro hubové, virové a bakteriální infekce. Aplikace: rozpusťte jednu tabletu (12 mg) třikrát denně.
 • "Cykloferon" Podporuje vývoj interferonu, který urychluje regeneraci. Denní dávka 450 mg - 3 tablety se spotřebuje najednou. Kurz - 40 tablet.
 • "Delagil" Aktivní složka chloroquine. Používá se jako imunosupresivní protizánětlivé léky proti lichen planus u lidí. Denní dávka 0,4 g
 • Imunální činidlo zvyšující imunitu na bázi Echinacea. Užívejte nejméně týden na tabletu 3krát denně. Analogy: Immunorm, Echinacea, Estiphane,
 • "Licopid" Lék je imunostimulant nové generace. Aplikujte 2 mg dvakrát denně.
 • "Planken" Protizánětlivé, imunosupresivní činidlo pro léčbu lichen planus. Zpočátku je denní dávka 400 mg po vylepšení snížena na 200 mg. Přijímané pro 1 nebo 2 recepce.

Spreje

Použijte pouze externě s různými typy lišejníků. Aktivní složkou většiny těchto léčiv je terbinafin, který ničí dermatofyty, kvasinky podobné houbám. Nejprve je kůže vyčištěna, vysušená, pak se toto znečišťující činidlo rozprašuje na postižené oblasti a zabíjí zdravé části pokožky. Mezi nežádoucí účinky, které se nejčastěji objevují svědění, peeling, podráždění, zarudnutí, které prochází po ukončení užívání.

Lékárny mají spreje s následujícími názvy:

Dávkování léků není přesně naznačeno, nejčastěji se rozprašovací sprej z postříkání postříká, dokud se kůže nezmizí. Používejte obvykle 2krát denně. Zlepšení je patrné v prvních dnech, ale léky by měly být používány až do úplného zotavení. Nedoporučuje se u žen během těhotenství, u lidí s onemocněním ledvin a jater.

Pomocné vnější přípravky

Roztoky, pasty, suspenze se používají nejen k zničení patogenů zbavených, ale také jako antiseptických regeneračních činidel. Je vhodné ošetřit lišejníky na hlavě přípravky ve formě roztoků - na rozdíl od krémů a mastí nepoškozují vlasy a jsou rychle absorbovány. Na hladkých oblastech pokožky se používají před aplikací jiných výrobků na venkově.

 • Clotrimazol. Antifungální roztok: používá se k léčbě pityriázy, kožního onemocnění. 2krát denně, trochu kape na postižené místa.
 • Yoditsirin. Řešení založené na jódu a glycerinu exfoliuje váhy, regeneruje pokožku, nezanechává žádné stopy. Aplikujte tampon navlhčenou na léky po dobu půl hodiny.
 • Vokadin. Antiseptický roztok založený na jódu, používaný při porážce sliznic. 5 ml přípravku se zředí poloviční sklenicí vody a úst se umyje.
 • Fukoritsin. Antifungální, antimikrobiální roztok: otřete postižené oblasti 1 až 2 krát denně před použitím masti. Během těhotenství neměňte ženy. Není velmi vhodné léčit lichen na obličeji s tímto přípravkem - barvy kůže červené.
 • Sanguirythrine. Antimikrobiální roztok. Třeste 1 až 2 krát denně.
 • Tsindol. Antiseptická, sušená suspenze, používaná při léčbě růžových lišejníků.
 • Pasta lassara. Komplexní lék na dermatologické onemocnění, který je starý více než 100 let. Aktivní složka, kyselina salicylová, eliminuje zánět, pomáhá obnovit kůži. Aplikujte 2-3x denně.
 • Lamisil. Gel, lotion proti houbám. Po aplikaci tvoří film, který trvá 3 dny.

Lékárny poskytují obrovský výběr léků na potírání kožních onemocnění, ale pouze lékař určí, jak léčit lišejníky. Nezávislé akce v tomto případě nepomohou, ale jen poškodí.

Léčba léků: pilulky

Lidský kožní červ je způsoben dvěma typy patogenních mikroorganismů - houbami Microsporum a Trichophyton.

Proto k diagnostice onemocnění dermatologie používá v závislosti na patogenu termíny trichophytosis, ringworm, microsporia, dermatophytosis. Microsporum může ovlivnit lidi i zvířata, zatímco trihofiton se reprodukuje pouze na lidské pokožce.

Deprive je přičítán nákazlivým kontaktním chorobám, jeho patogeny jsou přenášeny z infikovaných zvířat a lidí po kontaktu. Navíc je možné infikovat nejen hladem zvířecího mazlíčka, ale také při sdílení domácích předmětů se špatnou osobou.

Můžete také vyzvednout lichenovou houbu v bazénu, v lázni, v posilovně a dokonce i u kadeřníka, pokud nezohledníte dezinfekci nástrojů.

Příčinné faktory onemocnění jsou vysoce odolné, mohou přetrvávat v půdě, na různých površích po dlouhou dobu. Příznivým prostředím pro houbu je vlhkost a teplo, takže na podzim a na jaře je pozorován nárůst chorob. Častěji kožní onemocnění postihuje děti ve věku 4-13 let, což usnadňuje oslabená imunita a jemná kůže. U dospělých je kůži méně častěji diagnostikován, protože mikroflóra na povrchu kůže obsahuje organické kyseliny, které mohou snížit aktivitu houby.

I když se houba dostala na kůži zdravého člověka, není fakt, že se nakazí. Dodržování hygienických postupů umožňuje snadné vyprání pokožky.

K tomu, aby se kožní onemocnění vyvinulo, jsou nutné odpovídající podmínky:

 • slabá imunita;
 • poranění kůže (škrábance, odřeniny, odřeniny);
 • teplo a vlhkost v místnosti;
 • neustálý kontakt s infikovaným zvířetem nebo osobou.

Typy kožních onemocnění

Kožní onemocnění může postihnout různé oblasti lidského těla - kůži těla a končetin, nohou, rukou a dlaní, nehty a rukama, pokožku obličeje a pokožky hlavy, páteře a oblasti svalů. Dermatologové rozlišují tři stadia onemocnění:

 1. Povrchní (ovlivňuje hladkou pokožku těla a pokožky hlavy);
 2. Hluboké nebo hnisavé infiltrace;
 3. Chronické.

Povrchová forma je charakterizována přenosem onemocnění z člověka na člověka. Častěji je u dětí diagnostikována trichofytóza. Pozdní léčba vede k tomu, že v mateřské škole nebo ve škole dochází k vypuknutí nemoci.

Mikroforma je vyvolána mikrosorpem, houbou schopnou přenášet z nemocných zvířat na člověka. Infekčně-infiltrační forma, dermatologové považují za nejzávažnější. Onemocnění je charakterizováno hustými plaky, uvolněním hnisu z folikulů, které se tvoří.

Chronická forma se může objevit na hladké kůži, hlavě, destičkách na nehty. Chronický kožní onemocnění často postihuje ženy kvůli poruše vaječníků, štítné žlázy. Tato forma onemocnění je charakterizována prodlouženými remisemi a pravidelnými exacerbacemi.

Příznaky zvonění

Dermatitida se může projevovat různými způsoby, v závislosti na místě, stavu imunity, průběhu a formě onemocnění. Každý formulář má své vlastní vlastnosti, které jsou uvedeny níže.

Akutní lichen, umístěný na hladké kůži, se může objevit několik dnů nebo měsíc po infekci. Příznaky jsou zřejmé - na těle se objevují červené skvrny s jasnými obrysy.

Časem rostou ve velikosti, spolu se zhoršujícím se dobrým stavem člověka - horečka, slabost, bolest hlavy, poruchy trávení. Po nějaké době, pokud není provedena žádná léčba, se skvrny zakryjí šedými šupinami, pacient se cítí svědčící.

Povrchová trichofytóza na hlavě se projevuje jedinou nebo několika ložisky plešatosti. Na postižených oblastech se vlasy rozpadají na povrchu, kůže se odlupuje. Plochy o velikosti 1 až 10 cm mají kulatý tvar, světle růžovou barvu. Podél okrajů skvrn je válec žluté slupky nebo bublin. Choroba je doprovázena slabým svěděním.

Ovlivněné nehty jsou nudné, povrch je deformován. Nehtová deska se stává křehkou, zatímco může být tenká nebo silnější. Infekce touto houbou může být kontaktem.

Chronický kožní onemocnění může ovlivnit nehty, hlavu a hladkou pokožku na těle. Na hlavě lišejník vypadá jako hladké oblasti bez známky zánětu a svědění. Na trupu, versicolor se projevuje jako velká modravá barva s fuzzy konturou. Někdy pacient má pocit slabosti.

Infiltrativní versatilní lichen se objevuje na hlavě s velkými, jasně červenými pláty, které se zvedají nad kůží. Pacient pocítí bolest, v místech úrazu je výtok světle žlutého hnisu. Pokud se ošetření neprovede včas, plaky budou pokryty hnědými volnými krusty. Na pozadí vývoje onemocnění a bolestivých lymfatických uzlin. Pacient může vykazovat slabost, horečku, alergie. Nemoc může trvat až 2 roky.

Lékaři říkají, že versicolor je nebezpečný s vysokým stupněm nákazy a schopností jít do chronické formy. Po léčbě mohou jizvy, pachy a růst vlasů zůstat obtížné a drahé na těle pacienta. Pokud zvolíte nesprávné léky pro léčbu, riziko relapsu se zvyšuje. Důsledky zbavení může být poškození kloubů, chronické zvětšení lymfatických uzlin.

Léčba kožních onemocnění

Jakmile člověk zaznamená příznaky, měli byste se obrátit na odborníka na infekční onemocnění, dermatologa. Léčba kožních onemocnění bude dlouhá (4-6 týdnů), musíte se na to připravit psychicky. Odborník posoudí stupeň kožních lézí, různorodost depresí a výběr léku, který je účinný v konkrétním případě. Při dodržování všech doporučení lékaře, kteří užívají léky podle plánu, se můžete vyhnout přechodu nemoci na chronickou formu.

Pro správnou diagnózu lékař předepíše krevní test, vyšetří postižené oblasti dřevěnou lampou. Ve světlech budou plochy zasažené houbou svítit zeleně. Odškrabáním z ohnisek choroby se zkoumá identifikace příčinného činidla. Komplexní léčba všech typů kožních onemocnění zahrnuje léčbu ohnisek lokálního onemocnění (masti, gely, krémy a roztoky), stejně jako antifungální léky jsou předepsány ve formě tablet uvnitř.

Antiblogické pilulky pro kožní onemocnění jsou předepsány v situacích, kdy onemocnění postihuje velké oblasti těla, včetně hlavy. Aktivní složka léků je zaměřena na zničení houby v těle pacienta a zabraňuje relapsu. Populární léky:

 • Griseovulfin - antibiotikum, které může účinně zastavit růst houby. Lékař zvolí dávku léku, přičemž se zohlední tělesná hmotnost pacienta. Tablety se užívají každý den po dobu 2 týdnů, po které je předepsána bakteriologická analýza škrabání kůže. Poté, co výsledky analýzy ukázaly nepřítomnost patogenu, Griseovulfin trvá další dva týdny každý druhý den. Je důležité mít na paměti, že droga má kontraindikace. S opatrností je předepisována pacientům s onemocněním ledvin a jater. Nežádoucí účinky mohou být alergické projevy a bolest hlavy;
 • Orungal - nástroj, který může zničit skořápku houby a zastavit růst kolonií. Standardní režim léčby je 100 mg jednou denně. Léčba trvá 2 týdny;
 • Lamisil je léčivý přípravek, jehož účinnou látkou je terbinafin. Účinně bojuje proti houbám, pacientům je dobře snášen a prakticky nemá žádné vedlejší účinky;
 • Mycozoral je účinný lék na bázi ketokonazolu. Bojuje proti kvasnicovitým houbám, patogenům trichophytosis, microsporia. Navíc může účinně zabíjet streptokoky a stafylokoky. Užívá se s jídlem. Kurz terapie probíhá s lékařem;
 • Suprastin, Loratadin, Tavegil, Claritin, Tsetrin - antihistaminiká, které jsou předepsány paralelně s antifungálními tabletami. To pomůže snížit riziko alergií, zmírní svědění a další příznaky.

Topická léčba kožních onemocnění

Jak bylo uvedeno výše, komplexní terapie zahrnuje paralelní užívání tablet a lokálních prostředků. Masti, gely a roztoky působí odlišně v závislosti na účinné látce a dávkování. Masť má hustou strukturu, hluboce se vstřebává do pokožky a zůstává na ní delší. Tento lék je nejúčinnější u závažných forem onemocnění. Masti jsou kombinovány s jódem, který dokáže dezinfikovat kůži, uschnout a zabít bakterie. Ráno zrání lézí jódem večer - s antifungálními mastimi.

Prevence kožních červů

Abyste zabránili kontaminaci nemocí, je nutné dodržet standardní hygienické normy - umyjte si ruce po ulici, denní hygienické postupy.

Při návštěvě saun a veřejných bazénů je třeba používat osobní ručníky, boty, klobouky, hřebeny atd. Musíte se zdržovat kontaktu s toulkami zvířat. Musíte také zůstat daleko od nemocných lidí.

Pokud je v domě jedna osoba, musíme vyčlenit samostatnou místnost, která by dezinfikovala všechny plochy. Pro profylaxi můžete umýt s antifungálním šamponem a otřít si celé tělo. Kožní onemocnění přináší estetické nepohodlí, porušuje obvyklý rytmus lidského života.

Proto potřebujete čas věnovat pozornost neobvyklé vyrážce na kůži, okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Tablety pro kožní onemocnění

Kožní onemocnění je houbová infekce, která postihuje kůži. Příčinami tohoto onemocnění jsou: Trichophyton, Microsporum a Epidermophyton. Děti předškolního a školního věku, stejně jako domácí zvířata, obvykle trpí onemocněním. Pokud dojde k zánětlivému záchvatu, měli byste navštívit lékaře, abyste předepsali léčbu.

Terapie spočívá v kombinovaném použití pilulky, mastí nebo kosmetiky.

Co vypadá jako ringworm

Houby, které se usazují na kůži, způsobují hojné vyrážky v těle. Vyrážka vypadá jako oválné skvrny, jasně červené barvy, které se později lehce zaoblenou.

To je způsobeno vitální aktivitou houby, která se nejen usazuje v epidermálních tkáních, ale také se živí keratinem. Jakmile keratínové zásobníky v postižené oblasti vyschnou, začnou se dále šířit, což ovlivňuje zdravou tkáň. Proto se zhoršením onemocnění začnou růst skvrny, jejich okraje se plazí.

Když se houba zvětší, hrany skvrn se stanou jasnými, začnou se objevovat bubliny a váhy. Tyto příznaky naznačují silnou aktivitu dermatofytů.

Někdy se houba začíná množit v druhém kruhu, jakmile se obnoví množství keratinu. V takových případech je příznak "prstenu v kruhu". Později tento znak začne procházet, takže v těchto oblastech vypadá kůže zdravější.

Ringworm se liší od ostatních typů tím, že se postupně šíří, obvykle se vyskytuje na určitých místech.

Pokud se nestaráte o sebe a nedodržujete osobní hygienu, pak patogenní mikroorganismy mohou být spojeny s dermatofyty, které vedou k závažným dermatologickým onemocněním. Prostřednictvím poškozeného krytu vstoupí rychle a způsobí nadýchání nebo absces. Takové účinky se vyskytují u pacientů se slabým imunitním systémem.

Léčba

Léčba onemocnění trvá dlouhou dobu trvajícím jeden a půl měsíce. Pokud má pacient pouze jednu lézi tkáně s dermatofytem, ​​pak se cítí dobře a může být přidělen k místní léčbě mastí, sprejů, krémů.
Další věc, pokud vyrážka silně vzrostla a příznaky pacientovi obtěžují. V tomto případě se doporučuje používat komplexní terapii, která zahrnuje užívání pilulek a masti. Léčba je zvolena v závislosti na typu a závažnosti onemocnění.

Je to důležité! Čím dříve půjdete k lékaři, tím více budete muset vyléčit, jinak se nemoc změní na chronickou fázi.

Tablety pro kožní onemocnění

Léčba přinese ovoce, pokud je pilulka správná a pravidelná. Hlavním úkolem léčby je odstranění příznaků, které způsobují nepohodlí, zabíjí houby a zabraňuje opakované infekci.

Tablety jsou předepsány pouze pro komplexní průběh onemocnění a početné léze plic. Jejich primární výrazně sníží míru recidivy. Je možné přenášet prostředky na oblíbené tablety z kožních červů:

Griseofulvin je antibakteriální léčivo s antifungálními vlastnostmi. Zničí dermatofyty, ovlivňuje intracelulární metabolismus, čímž blokuje jejich další růst a reprodukci.

Dávka je určena na základě hmotnosti pacienta. Standardní režim přípravku Griseofulvina: 2 tablety najednou s lžící oleje, 4 krát denně. Po 14 dnech příjezd pokračuje každý druhý den. Po dalších 14 dnech snížíte příjem do úterý a čtvrtek. Má poměrně rozsáhlý seznam kontraindikací:

 • lupus erythematosus;
 • poškození ledvin;
 • leukemie;
 • selhání jater.

Také není povoleno užívat léky ženám v době nosení dětí mladším 15 let.

Je to důležité! Trvání léčby předepsané dermatologem.

 • Lamisil je lék nové generace, která rychle zničí příčinu onemocnění. Pomáhá pacientům dobře a lze je užívat během těhotenství a dětí. První schéma: 1 tableta před spaním. Podobné účinky mají léky Itrakonazol, ketokonazol a flukonazol.
 • Orgynal je antifungální lék. Pomáhá rozpustit vnější skořápku dermatofytů a nedovoluje jim dále se množit. Obsahuje mírně menší seznam kontraindikací, ale je stále zakázán těhotným ženám a dětem do 15 let věku.

Chcete-li zlepšit efekt, všechny prostředky k pití vody s lžící másla nebo mléka několik hodin před jídlem - to umožní tělu vstřebat rychleji. Je zakázáno pít grapefruitovou šťávu, protože látky obsažené v přípravku v kombinaci s léčivými látkami mohou způsobit nežádoucí účinky.

Tablety pro zvýšení imunity

Když takový problém nastane jako kožní onemocnění, trichofytóza, nejen kůže, ale i imunitní systém trpí. Když jsou tělesná obrana omezena, lidé se cítí letargičtí a nezdraví. Proto je-li osoba léčena v komplexu, je nutné užívat přípravky na zpevnění.

Imunomodulátory, které se používají pro kožní onemocnění:

Léky jsou vyrobeny z interferonu, takže při požití jim pomohou zbavit se tohoto onemocnění.

Je nezbytně nutné pít posilující průběh multivitaminových komplexů, které musí obsahovat vitaminy B a kyselinu askorbovou. Multivitamínové komplexy jsou obvykle předepsány:

Je to důležité! Vitaminy by měly být užívány v správných dávkách, je vhodné pít každou skupinu zvlášť, aby nedošlo k následkům.

Také systémová terapie spočívá nejen v užívání léků, ale také v lokálních lécích. Jsou prodávány v obrovské množství v lékárně, ale lékař předepíše pacientovi ten správný přípravek. Zvláštní pozornost je třeba věnovat použití steroidních mastí.

Kolik na léčbu kožních onemocnění

Místní léčba by měla být provedena nejméně po dobu 2 týdnů, ale léčba trvá od 3 do 8 týdnů. S kosmetikou trochu tvrdší, protože jsou měkčí než ostatní ovlivňují pokožku. Šampony a balzámy by měly být aplikovány, dokud nezmizely všechny příznaky onemocnění. A když onemocní projde, pak jako preventivní opatření ji můžete použít jednou za 20 dní.

Rychlá léčba kožních onemocnění není vynalezena, takže kombinovaný účinek léčiv, mastí, krémů a kosmetiky - jedinou cestou ven.

Jak léčit kožní onemocnění u dospělých a dětí

Hubové poškození kůže, vlasů, hřebíků vyvolané houbami rodu microsporum (Microsporia) nebo trichophytonem (trichophytosis). Trichofytózou je jedna osoba infikována jinou osobou, mikroskopem - zvířetem.

To je hlavně lokalizované pod vlasy v podobě bodu s jasně omezenými okraji, na kterém se vlasy rozpadají a vypadají, jako by byly ořezány. Chápeme článek o tom, jak léčit kožní onemocnění, jak správně pečovat o nemocné a jak se vyhnout infekci.

Příčiny kožních onemocnění

Onemocnění je vyvoláno antropofilními houbami, které parazitují pouze v lidském těle. Většinou jsou děti infikovány ze zvířat (mikroskopie).

Dospělí, pokud nejsou ve stálém kontaktu se zvířaty, se stanou nosiči trichofytonu a za určitých okolností (snížená imunita, stres, hormonální změny) se stávají nemocnými trichofytózou.

Metody přenosu patogenních hub:

 • osobní kontakt s infikovanou osobou;
 • použití věcí a předmětů pacienta;
 • dlouhodobý pobyt ve stejné místnosti s pacientem za předpokladu, že pokožka zdravého člověka bude mít čerstvé škrábance.

Není vždy možné infikovat spory ani při velmi dlouhém kontaktu s nemocným zvířetem nebo infikovanou osobou. Existují přitěžující faktory:

 • oslabená imunita;
 • přítomnost dalších kožních problémů;
 • depresivní a depresivní stav;
 • porušování hygienických pravidel.

Symptomy onemocnění

Inkubační doba pro děti trvá od 5 do 15 dnů. První známky onemocnění jsou patrné týden po kontaktu s nemocným zvířetem. U dospělých trvá toto období déle - od 5 dnů do 6 týdnů.

Symptomy mikrosporie a trichofycie jsou charakteristické u pacientů různého věku:

 1. Na kůži - červené skvrny s dobře definovanými okraji. Samotné místo se skládá z konsolidovaných malých papulí. Centrální vločky, někdy i svědění, místo se postupně zvyšuje. Při nedostatečném zacházení se objeví nové ohnisky v den 10-14.
 2. Na hlavě, pod vlasy jsou skvrny přesně stejného tvaru a okrajů, vlasy se rozpadají na místě téměř u kořene, nezestávají po dlouhou dobu. Léze nemají svědění, fyzické nepohodlí nezpůsobují.

Je to důležité! Pokud nebudete ošetřovat skvrny včas a nebudou podstupovat antifungální terapii, spojí se sekundární infekce - léze se začnou suppurovat a Staphylococcus aureus se může uvolnit pod kůži.

Vlastnosti microsporie u dětí

Objektivně je klinický obraz dospělého a dítěte stejný - charakteristické skvrny, rozbité chloupky. Ale dítě má častěji alergickou reakci, při které se zvyšuje tělesná teplota, svědění, zimnice, zhoršení celkového stavu. Přečtěte si více o kožních onemocnění u dětí v tomto článku.

Pokud většina pacientů má mikroskopické skvrny, jsou suché a na hlavě jsou jako posypané moukou, pak u některých dětí jsou vlhké, dochází k hnisům a bolest na palpaci okolního prostředí. V tomto případě se doporučuje hospitalizace.

Léčba kožních onemocnění u lidí

Nyní přicházíme k nejzajímavějším - jak zacházet s mikrosporiem. Při správné léčbě a provádění doporučení lékařů k úplnému vysvobození trvá od 1 do 1,5 měsíce. Spolu s tradiční terapií se ukázalo, že lidské léky usnadňují stav pacienta.

Nemůžete se diagnostikovat bez výsledků testů.

Samodiagnostika je patologickým fenoménem naší doby, kdy pacient ani nepovažuje za nezbytné, aby se s lékařem dohodla na schůzce. Přesvědčivě trváme na tom, že lékař, zejména dermatolog, by se měl zabývat diagnózou a výběrem účinné léčby.

Pro získání přesného klinického obrazu jsou skvrny zkoumány pod dřevěnou lampou - diagnostickým nástrojem, který vydává světlo pouze v části dlouhých vlnových délek UV spektra. Pomáhá detekovat mykotické infekce kůže. Dále lékař zašle škrábání, aby zjistil typ hub.

V počátečním stádiu a v případě jedné léze je předepsána lokální terapie - masti, lotiony, vycpávky.

V zanedbané formě, s četnými lézemi, vlhkou formou a přítomností sekundárních infekcí, je pacient hospitalizován. Léčba komplexu mikrosporie, zaměřená na odstranění příčin a projevů onemocnění. K tomuto účelu můžete použít masti, roztoky, tablety a šampony, abyste co možná nejrychleji zvládli tuto chorobu.

Je to důležité! Při častých recidivách je předepisován vnitřní příjem obecných antifungálních léků.

Masti pro léčbu

Obsahují účinné látky, jejichž působení je zaměřeno na ničení spór hub a potlačení jejich životně důležité činnosti.

Jejich účinnost spočívá v tom, že zmírňují záněty, pomáhají eliminovat vyrážky a zbavují se svědění.

 • síry, síry nebo síry-salicylové - dezinfikovat a rychle obnovit poškozené tkáně pokožky aplikované dvakrát denně;
 • salicylová masť - aplikovaná na postiženou oblast dvakrát denně, suší, zničí patogenní flóru, podporuje akcelerovanou regeneraci
 • Lamisil - má fungicidní účinek proti dermatofytům, aplikuje se také ráno a večer pod sterilním obvazem;
 • Mikospor je velmi účinný prostředek pro léčbu nehtů a houbových kožních lézí, které jsou způsobeny dermatofyty, kvasinkami a plísněmi. Aplikujte 2krát denně, vlevo pod obvaz. Minimální doba léčby je 1 měsíc.

Aby léky byly lépe absorbovány, musí být kůže před aplikací masti připravena. Nejprve jsou skvrny otřeny roztokem furacilinu. Poté, co kůra změkne, je odstraněna špachtlí, velmi pečlivě, aby krvácet, je znovu aplikován furacilin a teprve potom - masť.

Je to důležité! Je zakázáno používat salicylovou pastu k léčbě deprivace obličeje

Řešení pro léčbu mikrosporií na hlavě

Řešení jsou velmi vhodné pro použití na pokožce hlavy, které se obtížně dostáváme se smetanou nebo mastí, zvláště protože po ošetření se vlasy stávají mastnými.

 • Yodditserin - antiseptický, snižuje zánět, má anestetický účinek, působí jako antibakteriální látka;
 • Nitrofungin je účinný širokospektrální antifungální lék, má antiseptické a dezinfekční účinky, čímž je inhibován růst hub;
 • Vokadin je lék, který má antiseptický účinek založený na netoxickém syntetickém polymeru a jodu. Ionizovaný jód inhibuje aktivitu hub a spór.

Vlastnosti léčby na hlavě

Léze ve vlasech brání přístupu k lékům a samotné vlasy působí jako dirigent spor. Vždy spolu s mastimi, gely a krémy jsou předepsány anti-mykotické pilulky z kožních červů. Účinná látka je zaměřena na zničení houby v těle pacienta a prevenci relapsu.

 1. Griseovulfin - účinná látka získaná z houby Penicillinum nigricans, má fungistatický farmakologický účinek - inhibuje růst a reprodukci houbových buněk. Dávkování se stanoví podle hmotnosti a věku pacienta. Průběh intenzivní léčby - 14 dní, stejně jako prevence recidivy.
 2. Orungal, syntetický antimykotický prostředek založený na itrakonazolu, ničí buněčnou membránu houby a ničí celou kolonii. Dávka podle věku (nejméně 3 roky). U dospělých je standardní dávka 100 mg denně po jídle. Průběh léčby je 14 dní.
 3. Lamisil je účinná látka terbinafin. Léčba se liší minimálními vedlejšími účinky, terbinafin neinhibuje celkový stav pacienta, nezpůsobuje alergie. Určeno dětem starším 2 let a dospělým.
 4. Mycozoral je nejlepší léčba ketokonazolem u šindelů v řadě antifungálních léků. Zničí spory všech odrůd, včetně streptokoků a stafylokoků, zabraňuje relapsu. Léčebný postup určuje lékař, který bere v úvahu konkrétní situaci.

Spolu s pilulky lékař předepisuje topicky gel a šampon nebo mast.

Existují určité nuance léčby mikrosporie na pokožce hlavy. Vlasy v místě poranění se oholí na nulu nebo se odstraní sterilními kleštěmi. Spóry hub žijí nejen na kůži, ale i ve vlasech, a pokud nejsou odstraněny, relapsu se nelze vyhnout.

Skvrny se předem otírají roztokem furasilinu. Poté, co kůra změkne, je odstraněna špachtlí, znovu se aplikuje furacilin a až poté - masť nebo použití gelu.

Obecná doporučení pro léčbu

 1. S průběžnou formou onemocnění a vzhledu několika bodů na hlavě se doporučuje oholení vlasů a opakování po celou dobu léčby.
 2. Každý den si umyjí hlavy antifungálními šampony - Betadine, Nizoral atd.
 3. Po promytí a sušení rány se ošetří jódem, joddikerinom nebo Vokadinomem. Jód se nejlépe vyrovná s koloniemi hub.
 4. Ráno a večer se na léze aplikuje antifungální masť nebo gel. Pro profylaxi jednou denně denně večer před spaním.
 5. Ujistěte se, že předem připravíte kůži pro aplikaci - čím rychleji se absorbuje účinná látka, tím dříve dojde k jejímu zotavení.

Lidové prostředky proti odcizení

Se vší úctou k tradiční medicíně sama o sobě není schopna zvládnout patogenní flóru, ale dokonale zlepšuje stav pacienta.

Nejoblíbenějšími složkami jsou:

 • tmavé bezsemenné rozinky - otryskávejte 5-7krát denně. Účinnost je patrná po týdnu.
 • česnek a med - kaše vyměňte nemocné oblasti a nechte pod dresinkem několik hodin;
 • citronová kyselina inhibuje činnost hub, lotiony z čisté citronové šťávy se vyrábějí dvakrát denně a zanechávají pod dresinkem po dobu 3-4 hodin;
 • 25% tinktury z propolisu - zlepšuje stav za pouhé 3-4 dny, pro které je třeba dělat komprese ráno a večer;
 • Ocet - princip akce je stejný jako ten citronu, komprese se vyrábějí 5-6krát denně a musí být ponechány pod dresinkem 2-3 hodiny.

Hygiena a prevence

Pokud je v rodině pacient, není fakt, že ostatní členové budou také infikováni, ale riziko musí být minimalizováno.

 1. Všechna prádlo je promyta odděleně a při vysoké teplotě. Žehlení na obou stranách párou.
 2. Denní mokré čištění dezinfekčním nebo dezinfekčním roztokem.
 3. Všechny položky, včetně nádob, které pacient používá, jsou ošetřeny antiseptiky.
 4. Všem členům rodiny je žádoucí, aby se antifungální tablety zbavily minimální dávky.

A nakonec

Ringworm je vážné onemocnění, které trvá déle než měsíc, než se zbavit. Dodržování doporučení lékaře, úplný cyklus léčby a řádná prevence pomůže dlouhodobě odstranit tento problém.

Nepřerušujte léčbu, jestliže je zřejmé zlepšení - přejděte do konce, abyste si byli jisti, že patogenní flóra na pokožce je zcela zničena.

Pro Více Informací O Suché Vlasy