logo

Správně určte typ vlasů a pečujte o ně.

Posvátný význam byl připisován starým vlasům a věřil, že obsahují energii člověka. S každým účesem, kadeře, barvení se mění vzhled. Někdy experimenty s kučery mohou dramaticky změnit život. Jak určit typ vlasů na kadeře potěšil sílu, lesk a učit se, jak se o ně řádně starat? Test pro určení typu vám řekne, jaké jsou vaše kudrlinky, charakteristické rysy, vědět, o čem je snadné zvolit si individuální program.

Vezměte online test - jaký máte vlasy?

Normální typ vlasu

Kudrny tohoto typu po dlouhou dobu udržují dobře upravený vzhled. Stačí, když použijete čistič každé čtyři až pět dní. Jsou snadno hřebeny, mají jednotnou hustou strukturu po celé délce. Vlasy jsou dobře pevné, dlouhotrvající, poměrně rychle rostou. Skalp bez peelingu, podráždění, seborrhy a lupů. Přečtěte si více o péči o normální vlasy.

Normální vlasy nevyžadují zvláštní péči:

 • Vymyjte kudrlinky, protože jsou znečištěné, a ne častěji, aby se vlasy zachovaly z křehkosti a průřezu;
 • Šampon by měl být neutrální, bez agresivních povrchově aktivních látek, může být použit univerzální pro všechny typy;
 • Dvakrát za měsíc aplikujte domácí pokrývku hlavy na pokožku na bázi mleté ​​kávy, jodované soli s přídavkem koření (skořice, koriandru, zázvoru);
 • Po umytí je nutné použít kondicionéry, balzámy pro normální typ;
 • Domácí masky lze použít jednou / dvakrát týdně. Nejlepší pro zachování krásy bude - kvasnice pro výživu a růst, ovoce a bobule tonikum, okurka se žloutek, pro zvlhčení a lesk;
 • Tyto mastné oleje lze snadno obohatit: hroznové, broskvové, jojobové, semena z granátového jablka. Nejlepšími estery jsou: levandule, pelargónie, citron, rozmarýn.

Olejový typ vlasů

Nejjednodušší způsob, jak doma zjistit, jsou mastné vlasy. Den / dva a kudrlinky ztrácejí svůj tvar, vypadají neohrabaně, nešikovně. Aktivní práce mazových žláz vede k tomu, že vlasy jsou matné, bez objemu. Tento typ zahrnuje jak tenké, tak tlusté vlasy, které rozlišují pružnost a pružnost každé jednotky. Přečtěte si také - nejlepší domácí masky pro mastné vlasy.

 • Pro praní je třeba použít šampony s bylinnými extrakty, vitamínovými a minerálními komplexy. Organické produkty s hennou pomohou zlepšit mazové žlázy. Oplachujte studenou vodou, vysoké teploty jsou absolutně kontraindikovány;
 • Po nezbytném opláchnutí bylinného odvaru - heřmánku, kopřivu, nealbumu;
 • Domácí masky s fermentovanými mléčnými výrobky, jíly, hořčicí, medem, bobulovinami, kořením a pivovarským kvasnicemi zlepšují stav mastných kudrlin;
 • Rostlinné oleje jsou vhodné s lehkou strukturou, která dovoluje pronikání do vlasů bez zvážení kudrlin. Argan, hroznové semínky, sezam, dýní a mandlový olej lze přidat do hotových receptur nebo obohatit sami;
 • Nejlepší estery pro mastné kadeře - čajový strom, bergamot, grapefruit, eukalyptus.

Typ suchého vlasu

Suché vlasy mohou být položeny v přírodě nebo v důsledku častého barvení, perm. Velmi křehké kmeny, rozdělené nejen na špičky, ale po celé délce. Skalp je náchylný k podráždění, někdy se objeví lupy. Takové kadeře jsou obtížně hřebeny, zamotané oblasti musí být ošetřeny speciálními nástroji. Podívejte se také na recepty nejlepších domácí masky pro suché vlasy.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Tipy pro péči o tenké suché vlasy jsou následující:

 • Šampon by měl mít krémovou strukturu a vytvořit další ochrannou vrstvu;
 • Při opláchnutí pomocí bylinných odvarů s tekutými vitamíny skupiny B to pomůže obnovit přirozený lesk a pružnost;
 • Je nutné opustit vysoušeč vlasů, stylisty a žehličky, nechodíte do postele s mokrými kadeřemi;
 • Pro česání používejte dřevěné hřebeny a spreje, abyste zabránili tomu, aby se zablokovaly;
 • Přírodní výživné masky obnovují strukturu každého kmene a posilují po celé délce. Nejlepší sloučeniny s mléčnými výrobky, rostlinnými mastnými oleji, želatinou, žitnou moukou / chlebem, medem;
 • Pro suché rovné nebo kudrnaté je třeba použít olivový, řepkový olej, avokádový olej, kakao a kokosový ořech;
 • Pro aromatické čištění položte na korkový / dřevěný hřeben bod Santal, růže, eukalyptu a elemi.

Kombinovaný typ vlasů

Často, smíšený typ majitelů vlasů pod rameny. Olejová bazální zóna a suché křehké špičky, výrazné znaky kudrlin.

 • Je třeba vybrat speciální šampon, který snižuje slinění. Před praním proveďte masáž hlavy, odměrujte tekutiny B do pokožky;
 • Vlhké vlasy by měly být sušeny pouze přirozeným způsobem, česané po dehydratovaných, rozřezaných koncích s použitím esenciálních olejů;
 • V závislosti na akci se domácí masky aplikují buď na kořenovou zónu, nebo na hlavní část. Pro mastnou pleť jsou vhodné směsi s kefír, hořčicí, sůl, bylinkami z schemei. Hydratujte a vyživujte zámky lidových prostředků s olivou, lopuchem, ricinovými oleji, žloutek, medem.

Video: Jak si vybrat šampon a určit typ vlasů doma

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Test: Jaký je váš typ vlasů?

Vývojáři moderních typů kosmetiky při vytváření masky, balzámů a šamponů se ve většině případů řídí specifickým typem vlasů: normální, mastné nebo suché. Koneckonců, účinnost nástroje přímo závisí na tom. Jenže pokud se vaše vlasy shodují s nápisem na obalu.

Jste si jisti, že vyberete správné výrobky pro péči o vlasy podle jejich typu? Chcete-li odstranit případné chyby v hodnocení, projděte test a dozvíte se více o vašich vlasech.

Test typu vlasů

Pro zajištění krásného a zdravého vzhledu vlasů je důležité zvážit jejich individuální vlastnosti, včetně typu. Kromě rasových rozdílů, stejně jako barvy, síly disulfidové vazby (kudrnaté nebo rovné) - mohou být vlasy dále rozděleny do čtyř hlavních typů - normální, mastné, suché a kombinované. Tento parametr závisí na práci mazových žláz. Vylučovaná sekrece (sebum) se šíří na povrch vlasů a pokožky hlavy, chrání před negativními účinky a vysychá. Činnost mazových žláz je vrozeným faktorem, ovšem ovlivňuje i životní styl, stav jeho těla a opakované barvení.

Pokud je typ vlasu normální, jsou rovnoměrně pokryty mazu. A s nedostatkem kožního mazu se stávají suché, náchylné k lupům, křehké, jejich tipy se rozdělí. Ale její přebytek vede k rychlé kontaminaci vlasů po umytí a dlouhý stylový styl to neudrží. Nerovnováha kožního mazu může být kompenzována vhodnou péčí o vlasy. Ale pro to musíte vědět, jaký typ mají - normální, tučné, suché nebo kombinované. Koneckonců, nevhodná péče může naopak situaci zhoršit.

Chcete-li zjistit, že váš typ vlasu prošel následující test.

Jak rychle a přesně určit svůj typ vlasů

Péče o každý typ vlasů má své vlastní nuance. Správné určení povahy jizvy pokožky hlavy je proto velmi důležité - protože vědět, jaký typ máte, můžete nejen najít správné nástroje pro vaše zámky, ale také zorganizovat jejich kompetentní péči. Chcete-li to udělat, nemusíte se uchýlit k pomoci kadeřníků, stačí sledovat vaše kadeře a vlasovou pokožku doma. A to vám pomůže vyzkoušet. Tak pojďme začít.

Hlavním kritériem, kterým jsou vlasy rozděleny do skupin, je úroveň sebacení sekrece pokožky hlavy. Na tomto základě existují čtyři typy kudrlin:

Normální typ vlasu

Takové kudrlinky se vyznačují zdravím, péčí, tloušťkou, pružností a zářivostí. Pokožka na hlavě má ​​dostatečnou míru mazové exkrece, neodlupuje a netrpí lupy. Normální typ nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Použití přírodních barviv, minimální tepelná expozice, preventivní masky doma - to jsou hlavní pravidla pro péči o vlasy nejen normálního typu, ale i jakéhokoli jiného druhu.

Typ suchého vlasu

Tak dlouhé vlasy se nedostanou na tuky a dlouho se neznečišťují, což znamená, že nepotřebují časté mytí. Ale závažné nedostatky suchých kadeří jsou jejich nudný vzhled, průřez špiček, zmatek a křehkost, šupinatá pokožka. Dokonce i mastné prameny mohou být suché, pokud nejsou řádně upraveny. Zneužívání vysoušeče vlasů a stylizátoru, chemických barviv a permutátu bude nutně vést k suchu a křehnutí pramenů.

Tučný typ kudrlin

Tento typ je způsoben zvýšenou aktivitou mazových žláz a nevhodnou výživou. Olejové vlasy "nestárnou" tak rychle jako jiné druhy a po umytí mají jejich hlavy zdravější vzhled (ale bohužel, ne dlouho).
Nadměrná mazová sekrece může být opravena pomocí speciální kosmetiky a masky na vlasy, které lze připravit v běžných domácích podmínkách. Kromě toho byste měli upravit jídlo, zejména abyste vyloučili z dietních jídel příliš syté sýry (sladké, smažené, uzené, kořeněné a mastné pokrmy).

Smíšené vlasy

V takové hlavě vlasů jsou kořeny a kůže na hlavě mastné a konce jsou naopak suché a rozštěpené. Smíšený typ vlasů je obvykle součástí dlouhých "hřídelů".
Kombinovaný typ vlasů je považován za nejtěžší, jemuž se dá pečovat, protože tukové kořeny potřebují normalizovat tvorbu tuku a konce, které trpí suchostí a průřezem, musí být hydratovány a vyživovány.

Nyní, když zjistíte, jak určit typ vlasu pomocí testu, který jsme navrhli, budete schopni poskytnout svým vlasům správnou péči podle svého typu. Výsledkem této péče budou zdravé a krásné kudrlinky.

Jak určit typ vlasů: tipy

Maria Pimenová

Hluboce píše, ale s humorem, o módě, umění, parfumerii, cestování, zdravém životním stylu a wellness.

Znalost odrůdy, do které patří vaše vlasy a pokožka hlavy, je základem, na kterém jsou založeny jejich vzhled a vnitřní stav. Bez těchto informací nelze vybírat správné výrobky a upravovat systém péče. V moderní kosmetologii je obvyklé rozdělit vlasy na čtyři typy: mastné, suché, normální nebo smíšené. Nejlepší způsob, jak zjistit, je kontakt s tricholožkou nebo kadeřníkem. Ale my vám řekneme, jak určit typ vlasů, dokonce i doma.

Počáteční diagnostiku lze provést doma předáním testu:

1) Jak často potřebujete umýt vlasy, aby vaše vlasy nevypadaly špinavě?

A) Mé hlavy každé tři dny;
B) každou víkendovou hlavu;
C) Mé hlavy každý den nebo každý druhý den;
D) Mou hlavu za den. V zimě častěji, v létě - méně často;

2) Máte nějaké problémy s pokožkou hlavy: svědění, lupy atd.?

A) Ne;
B) Po umytí hlavy se objevuje pocit tížnosti pokožky, kůže se po použití stylingových výrobků roztřesí: například sprej na vlasy
B) Existují mastné lupy.
D) Existují lupiny, ale jsou téměř neviditelné.

3) Jsou vaše vlasy náchylné k rozbití?

A) Nevšímám si takový problém
B) Spíše ano
B) Husté vlasy
D) Vlasy se rozdělí na špičky.

4) Je možné volat vaše kudrlinky lesklé?

A) Ano, vypadají vlasy zdravé a lesklé
B) Vlasy vypadají matně
B) vlasy lesk, ale je to spíše "tlustý" lesk
D) Na kořenech vypadají lesklé a špičky jsou bez života.

5) Vysychá vlasy rychle po umytí?

A) dlouhá
B) velmi rychle
C) Mírně dlouhá
D) Konce suché rychle a kořeny potřebují více času.

6) Jsou vaše vlasy vystaveny statické elektřině?

A) spíše ne
B) Ano, velmi
C) Pouze v zimě po čelenku.
D) Hroty jsou elektrifikovány.

7) Máte bujné vlasy?

A) ano
B) Moje vlasy jsou lehké a neustále odjíždějí.
B) Po mytí vypadají načechraně, ale rychle ztrácejí objem.
D) Svěží pouze na špičkách, kořeny vypadají hladce

Většina odpovědí A znamená, že máte normální typ vlasů, B - suché vlasy, C - mastné, G - smíšený typ. Zaměřme se na každý detail!

Normální vlasy

Jelikož je snadné hádat z názvu, normální typ vlasů je silný lesklý vlas a skalp bez lupů. Starat se o ně je základní: stačí si umyt vlasy dvakrát týdně.

Majitelé tohoto typu vlasů jsou šťastní: podléhají jakémukoliv stylu, vlasy snadno vybírají jakýkoli tvar. Ale i v propuštěné podobě vypadají velmi atraktivně! Je také snadné pečovat o takové vlasy, hlavním úkolem je vybrat správné prostředky.

Jak zjistit typ vlasů a vybrat si produkt péče?

Budete potřebovat jemný šampon, který není přetížen živinami, které jemně čistí pokožku hlavy a vlasy.

Nezapomeňte na balzám, aby vaše vlasy mohly být snadno česané.

Top 3 běžné produkty pro péči o vlasy

Jak zjistit svůj typ vlasů?

Pro úplnou a efektivní domácí péči je důležité vědět, jak určit typ vlasů. V závislosti na této charakteristice musíte vyzvednout šampony, kondicionéry, masky, stylingové výrobky. Udržování zdravého stavu kudrlin je nemožné bez řádné péče o ně. Jaké jsou rozdíly všech typů?

Suché vlasy

Suché vlasy

Příčinou suchých vlasů mohou být jak fyziologické charakteristiky těla, tak vnější faktory. Tento stav vede ke snížení aktivity mazových žláz pokožky hlavy. Nedostatek přírodního mastného maziva po celé délce pramenů je činí křehkými, nudnými, nepružnými. Často se problém vyskytuje s věkem, zvláště když je zdravotní stav neuspokojivý.

Suché prameny se mohou objevit v důsledku nesprávné péče. Vlasy jsou velmi citlivé na účinky kosmetiky a atmosférických činidel. Jejich ochranná vrstva je zničena kvůli častému barvení, tepelnému a chemickému kroucení, sušení foukání, použití stylingových výrobků. Škodlivé je stálé vystavení slunečnímu světlu, chlorované vodě, náhlým změnám vnějších teplot.

Suché vlasy jsou velmi tenké, křehké, často připomínající umělé. Zůstávají špatně, sotva zůstávají uvnitř, rychle se zmate a rozdělí na konci. Skalp a podráždění pokožky hlavy. Vyskytují se suché lupínky, které se vyskytují při česání: usazují se na oděvy ve formě světelných měřítek. Pokud se správně staráte o suché vlasy, můžete normalizovat jejich stav.

Olejové vlasy

Typ tuku

Zvýšil jsem se ruský pliv! Podle receptu vesnice! +60 cm po dobu 3 měsíců.

Důvodem obsahu tuku spočívá v rozvoji nadměrného množství tuku podkožními žlazami. Aktivita tukových buněk se zvyšuje kvůli problémům v těle nebo v důsledku vystavení jakýmkoli vnějším faktorům. Nejčastěji se problém vyskytuje v dospívání a během těhotenství, kdy dochází k nárůstu hormonů. Zvýšené fungování mazových žláz může také způsobit onemocnění nervového systému, užívání určitých léků, nadměrnou fyzickou aktivitu.

Množství produkovaného kožního mazu je přímo závislé na výživě. Zahrnutí do stravy neomezených potravin bohatých na sacharidy a tuky velmi zhoršuje problém. Stav kudrlin se může zhoršit častým používáním stylingových výrobků a použitím nevhodných kosmetických prostředků.

Olejnaté vlasy - neohrožené a těžké. Neudržují bazální hlasitost a zavěsí ošklivé mastné prameny další den po umytí. Současně je pokryta pokožka nadbytečným tukem, může se jednat o mastné lupy - nažloutlé kůry, které způsobují svědění. Bez řádné péče vypadají mastné vlasy špinavé.

Normální vlasy

Normální a kombinovaný typ

Normální vlasy - zdravé, svěží a dobře upravené ve vzhledu. Jsou poměrně silné, pružné, mají zdravý lesk a krásně svítí na slunci. Pokožka hlavy je mírně mastná, neodlupuje a není podrážděná, na ní nejsou žádné lupy. Tyto vlastnosti zachovávají normální typ vlasů několik dní po umytí.

Správně se staráte o normální vlasy, můžete trvale udržovat jejich dokonalý stav. Nevyžadují komplexní péči. Normální vlasy lze snadno česat jak suché, tak i mokré. Dokonce s častým permem se nerozbijí, rychle obnoví původní vzhled a mohou být stylizovány v každém účesu.

Kořeny kombinovaných (smíšených) vlasů se rychle stávají mastnými, zatímco jejich konce zůstávají suché. Je to způsobeno nerovnoměrným mazáním pramenů tuků. Problém může nastat v důsledku dlouhodobého vystavení slunci, častému horkému stylu, expozici chemickým látkám. V tomto případě kombinovaná péče s použitím různých prostředků.

Test typu vlasů

Zjistěte svůj vlastní typ vlasů doma několika způsoby. Před provedením testu umyjte hlavu dobře známým šamponem bez použití klimatizace a poté vysušte prameny. Vezměte tenkou papírovou ubrousek (bude to pergamenový papír). Připojte jej k pokožce hlavy za ušima a na hlavě. Pokud máte mastné vlasy, najdete na papíře značky oleje. Při běžném nebo suchém utěru zůstane čistá.

Chcete-li přesněji určit typ jejich kudrlin, vyhodnoťte následující příkazy. Pokud jste vybrali 4 nebo více položek, vaše vlasy jsou vhodné pro tento typ.

Máte suché vlasy, pokud:

 • potřebují mytí každých 6-7 dní;
 • jejich tipy se rozštěpily a zlomily;
 • nemají lesk;
 • po umytí hlavy je pocit těsnosti pokožky;
 • po usušení vlasů se chloupky stávají křehkými;
 • často elektrifikováno;
 • špatně přizpůsobivý jakémukoliv stylu.

Váš tlustý typ kudrlin, pokud:

 • v den 2 po umývání vypadat neuspokojivě;
 • hroty jsou sotva rozděleny;
 • rychle získat nezdravý lesk;
 • po umytí hlavy není pocit těsnosti pokožky;
 • po sušení s vysoušečem vlasů zachovávají svůj obvyklý stav;
 • ne elektrifikujte;
 • dobře postačující pro stohování, ale jen na krátkou dobu.

Jste vlastníkem normálních vlasů, pokud:

 • po 3-ti dnech se stávají mastnými;
 • hroty se rozpadají vzácně, mohou být suché;
 • mít krásný lesk do 3 dnů po umytí;
 • pocit těsnosti pokožky hlavy je vzácný;
 • po vyschnutí se vlasy stávají příjemným na dotek, načechraný;
 • někdy může elektrifikovat;
 • dokonale přizpůsobitelné jakémukoli stylu.

Vaše vlasy patří do kombinovaného typu, pokud:

 • staly se tukem v den 4;
 • mají rozdělené suché konce;
 • v den 3 po umytí dostanou lesk na kořeny a ztratí svůj lesk na špičkách;
 • velmi zřídka existuje pocit napjatosti pokožky hlavy;
 • po vysušení mohou konce vyfouknout vysoušečem vlasů;
 • konce jsou často elektrifikovány;
 • jen přístupný k bazálním stylům.

Tipy péče

Správně se o vlasy staráte, můžete si udržet svůj krásný vzhled a v případě potřeby normalizovat jejich stav.
Jak se starat o každý typ?

 1. Umyjte normální vlasy vhodným šamponem maximálně 3krát týdně. Každé 2 týdny použijte masky (lépe uvařené doma). Nejsou kontraindikovány různé procedury v kadeřnických salonech.
 2. Mastné praní denně (můžete jednou za 2 dny). Vyberte si měkký přírodní šampon. Každé 2 týdny umyjte vlasy hlubokým čisticím prostředkem. Nenechte se unášet maskami: stačí je provádět jednou týdně. Věnujte pozornost vašemu jídlu. Omezte konzumaci mastných, moučných, kořeněných potravin co nejvíce, konzumujte dostatečné množství vody.
 3. Suché umyjte ne více než 1 krát za 6 dní. Použijte silikonový hydratační šampon. Pravidelně používejte přípravky na péči o suché vlasy, které nevyžadují oplach, stejně jako samolepící masky. Nezdarujte vlasy a nepoužívejte s pomocí chemikálií. Používejte pouze dřevěný hřeben. Ořízněte rozdělené konce jednou za měsíc.
 4. Kombinované vlasy by měly být promyty dvakrát týdně pomocí normálního nebo smíšeného vlasového šamponu. Používejte mírně kondicionéry, balzámy a masky. Po umytí opláchněte hlavu bylinnými odvarkami (heřmánek, šalvěj, kopřivka). Pro kořeny připravte produkty, které obsahují med, aloe, léčivé byliny, navlhčete špičky rostlinnými oleji (mandle, lopuch, olivový olej), speciální nezmazatelné balzámy a pravidelně upravujte.

Stanovení typu srsti je prvním krokem k udržení jejich krásného a zdravého stavu. Jakékoli vlasy mohou vypadat skvěle, když jim věnujete náležitou pozornost. Chcete-li udržet kudrlinky tlusté, měkké, hedvábné, mají bohatou barvu a přirozený lesk, nezanedbávají doporučení pro péči.

Test typu vlasů

Bez znalosti vašeho typu vlasů není možné účinně postarat o jejich zdraví a krásu. Koneckonců je s ohledem na typ, že všechny produkty péče o vlasy jsou vytvořeny a vybrány. Zjistěte, že váš typ vlasů není velký problém, stačí jen trochu sledovat a použít níže uvedený test.

Ale před testem byste měli vědět, jaké typy vlasů vůbec existují. A tam jsou jen čtyři: normální, suché, mastné a kombinované (mastné u kořenů, ale suché na špičkách). Na druhé straně, bez ohledu na typ, mohou být vlasy tenké a silné. Jejich tloušťka zpravidla závisí na mnoha faktorech, které je obtížné určit. Stejný typ vlasů se může v průběhu času lišit. K tomu dochází z mnoha důvodů, včetně: zdraví, péče, výživa, klima, přebytek nebo nedostatek slunečního světla. Na konci této teorie a pokračujte v testu.

Jak často potřebujete umýt vlasy?

Vaše pokožka hlavy a vlasy:

Tipy (se středně dlouhou délkou vlasů):

Pomp a objem:

Pokládání bez stylingových nástrojů:

Bylo určeno, jaké jsou vaše vlasy? Skvělé! Nyní si přečtěte další informace o svém typu.

Olejové vlasy: Po mytí vypadat zdravě a leskle, je snazší tolerovat barvení a narovnání, méně náchylné k věku-související změny. Nicméně vyžadují časté mytí, mohou mít mastný lesk a vypadají špinavě. Olejové vlasy závisí na aktivitě mazových žláz pokožky hlavy. Činnost žláz je obvykle určována na úrovni genetiky a je obtížné ji změnit. Konzumace sacharidů, mastných a kořeněných potravin také zvyšuje obsah tuku ve vlasech. Proto, pokud máte mastné vlasy, nezapomeňte dodržet dietu. Můžete si také přečíst více o tom, jak zacházet s mastnými vlasy.

Suché vlasy: nemá špinavý lesk a nevyžaduje každodenní mytí. Hlavním problémem suchých vlasů jsou rozdělené konce, takže ženy s tímto typem vlasů by měly mít větší pravděpodobnost, než ostatní navštívit kadeřník. Suché vlasy jsou vysoce náchylné k negativním účinkům různých ošetření, jako je barvení a vystavení účinkům tepla. Ženy se suchým typem vlasů doporučuje, aby co nejvíce zbarvily vlasy, častěji oddělily dělené konce a používaly produkty ke zvýšení vlhkosti vlasů.

Kombinovaný typ vlasů: jeden z nejvzácnějších typů vlasů, se kterými se setkáváme v životě. Obvykle jsou většinou majitelé kombinovaného typu vlasů ženy s dlouhými vlasy, jejichž kořeny jsou mastné a jejich tipy na potraviny nestačí. Problémy kombinovaných vlasů jsou nejčastěji řešeny pomocí různých druhů masky, balzámů a výrobků pro péči, nebo se vlasy jednoduše zkracují.

A nakonec chceme dodat, že vnější vliv, poškození, nedostatek výživy, nevhodná péče, těhotenství mohou zcela změnit typ vašich vlasů. Pokud jste tedy začali zaznamenávat vlastnosti, které dříve nebyly charakteristické pro vaše vlasy, zkuste znovu definovat jejich typ. Možná je čas změnit šampony, kondicionéry a balzámy.

Zde naleznete hromadnou i klasickou i sportovní obuv

Jak zjistit svůj typ vlasů?

Obsah stránky:

Chcete-li správně a efektivně pečovat o kadeře, je nutné přesně určit typ vlasů, stejně jako vědět, jaká je jejich struktura. Koneckonců, každý druh potřebuje individuální, kompetentní péči a chybná definice může vést ke zhoršení pramenů. Účinnost péče o vlasy závisí do značné míry na tom, jak dobře jste si vybrali kosmetiku. Při jejich výběru byste se měli nejdříve řídit vhodností konkrétního nástroje pro váš typ vlasů. Suchý, normální, mastný nebo smíšený typ - dozvíme se, jak správně určit typ vlasu, jaké jsou charakteristické rysy různých typů vlasů.

Když mluvíme o typu vlasů, znamená to vlastně typ pokožky hlavy. V ideálním případě se typ pleti pokožky hlavy přizpůsobuje typu pleti obličeje. Negramotné užívání kosmetiky a tvrdé vody však provádí vlastní úpravy. Ale v každém případě by měl být stav zbytku pokožky považován za referenční bod. S těmito informacemi bude možné zjistit, co je pro vás považováno za normu a jaké úpravy potřebujete a případně uděláte. Vzhledem k tomu, že typ vlasu, stejně jako typ pleti, je geneticky určen, nemůže být změněn, může být normalizován pouze tehdy, pokud se zhora zhorší stav pokožky pokožky hlavy. Přečtěte si více: Mýty o vlasu: pravda a fikce.

Charakteristika typů vlasů

Chcete-li přesněji zjistit, jaký typ vlasů, přečtěte si níže uvedené informace. Pokud porovnáte 4 nebo více bodů s vlastními pozorováními, budou mít vlasy určitého typu.

Typ suchého vlasu:

 • hroty jsou suché na dotek, zlomení a rozdělení;
 • vlasy vypadají špinavě a vyžadují mytí každých 5-6 dní;
 • prameny jsou tmavé, postrádají lesk, stín je špatně viditelný;
 • shag často prochází statickým účinkem, vyplňuje;
 • suché vlasy neposlušné, je obtížné dát do vlasů;
 • po rutinním mytí se skalp utáhne;
 • Vyfukováním dochází k tomu, že vlasy jsou křehké a tlusté současně.

Olejový typ vlasů:

 • hroty nejsou suché, nedochází k poškození a žádné části (v 90% případů);
 • vlas vypadá mastný a "elegantní" 1,5-2 dní po umytí;
 • vlasy rychle špinavé, na krátkou dobu začíná vypadat nešikovně;
 • typ tuku má silný ošklivý lesk;
 • po pracím procesu není těsnost pokožky hlavy;
 • chlupy se nedotýkají, zachovávají si styl;
 • po sušení sušičem na vlasy není žádný statický účinek;
 • zámky tohoto typu se snadno dají do účesu, ale kadeře se rychle rozbíjí.

Normální typ vlasů:

 • Pramínky krásně lesknou po dobu 3 dnů po vyprání;
 • čas od času se konce začnou rozštěpovat a vypadat suché;
 • snadno vyrobit téměř jakýkoli styl;
 • ve vzácných případech po opláchnutí se objeví těsnost hlavy;
 • při sušení pomocí tepelných zařízení jsou vlasy trochu tlusté, měkké na dotek;
 • pramínky jsou elektrifikovány pouze tehdy, když nosí syntetické klobouky;
 • šamponování se provádí jednou za 3 dny, po tomto období vlasy vypadají mastně.

Kombinované vlasy:

 • konce se rozštěpily, měly sucho, zlomily;
 • vlasy po celé délce udržují příjemný lesk po dobu 3 dnů;
 • po umytí hlavy vlasy se znečišťují po dobu 4 dnů, stávají se mastnými;
 • někdy je pokožka hlavy vystavena těsnosti;
 • statický efekt platí pouze pro špičky;
 • vlasy mohou dostat pouze bazální objem, všechny ostatní stylové neúčinné;
 • po použití vysoušeče vlasů se špičky vytlačují a tlačí;
 • 3 dny po umytí se vlasy v kořenové oblasti stávají mastnými, špičky již nesvítí.

Typy péče o vlasy pro ně

Ženská krása se skládá z vnějších i vnitřních charakteristik: odrazy v zrcadle a nálad. Obecně platí, že tyto dva faktory existují pouze souhrnně a nemohou být bez sebe navzájem. Budeme se zabývat vaší vnější krásou, nebo spíše jednou z jejích součástí - vlasy a účesy. Typy účesů, styling, barvení a léčebné postupy jsou přímo závislé na typu vlasů, které potřebují individuální péči.

Jak zjistit typ srsti?

Především byste měli vědět, že typ vlasů závisí na stavu pokožky hlavy a mazových žláz. Pokud máte mastnou pokožku hlavy, pak jsou vlasy také mastné. A naopak: pokud je pokožka suchá, pak jsou vlasy suché. Je důležité si uvědomit, že určení typu vlasů v jednom dni nebude fungovat - to vyžaduje pozorování po určitou dobu.

Existují běžné typy vlasů:

 • normální
 • tukové
 • suché míchané vlasy, někdy nazývané kombinované.

Vlasy mohou být také tvrdé a měkké, tenké nebo silné a stále vyčerpané nebo zdravé. Nezapomeňte, že neexistují žádná jednoznačná kritéria - jsou všechny poněkud relativní.

Normální typ vlasu

Pokud jsou vaše vlasy schopny udržovat lesk a pružnost po 3-4 dnech po umytí, pak jste majitelem normálního typu vlasů. Jsou snadno hřebeny v jakémkoliv stavu a téměř se nikdy nerozdělí. Je snadné pečovat o takové vlasy, stylovat je, účesy udržovat svůj tvar po dlouhou dobu a skalp zůstává bez lupů a podráždění.

Normální typ vlasů:

 • odolné
 • elastické,
 • mají krásný přírodní lesk
 • častější u mladých a zdravých
 • dívky třpytí na slunci

Suché vlasy

Suché vlasy potřebují pečlivější péči, protože mohou zabránit tomu, abyste vypadali skvěle.

Typ suchého vlasu:

 • lehce odrážejí světlo, absorbují je a v důsledku toho vypadají matně
 • snadno se roztrhne
 • velmi obtížné
 • zmást
 • rozdělené na koncích mohou pravidelně vypadat jemné suché lupy

Časté vlasy mohou zabránit tomu, abyste vypadali dobře kvůli nedostatečné péči nebo negativním účinkům: těsné vazby, barviva na vlasy s oxidačním činidlem, chemické kudrlinky, termoizolace s žehličkami, často ve větru, v chladu ne pod kloboukem. V tomto případě se špatný výkon mazových žláz stává sekundárním příznakem. Nesprávná péče vede k tomu, že vlasy mohou změnit svou strukturu a začnou se rozštěpovat.

Nezapomeňte, že v tomto případě potřebujete vylepšenou péči o vlasy, což znamená, že jste nahradili speciální šampóny s krémem nebo olejem na bázi vitamínů a bylinných extraktů. Používejte také balzámy kondicionéry na vlasy, které usnadňují česání spreje a nezmazatelné krémy, používejte masky a bylinné oplachy. Před umytím hlavy můžete použít speciální kompozice, bonbónu, termo zábaly s třecími oleji nebo výživnými maskami.

Chraňte své vlasy před přímým slunečním světlem, mrazem, silnými větry a opatrně zbarvujte. To neznamená, že vlasy nelze barvit, ale měli byste používat pouze neamoniakové barviva nebo přírodní lidové barviva. Zvláštní úlohu pro tento typ srsti hraje místní výživa. Jakákoli maska ​​může podpořit růst vlasů, což je méně suché.

Přípravek Maki by měl být nanesen před umytí hlavy, nejprve jej hluboko do pokožky a následně po celém jeho rozložení (hořčičná maska ​​- jedinou výjimkou je použití pro kořeny a pro suché vlasy, aby byly používány opatrně). Poté musíte vydržet masku na vlasy po dobu půl hodiny nebo déle a pak skrýt vlasy pod víčkem. Pro ošetření můžete také použít speciální kosmetiku - šampony, emulze, masky, které zastavují poškození a zabraňují jim v budoucnu, aby vlasy byly zdravé a lesklé.

Mastné vlasy

Olejnaté vlasy jsou častější u zástupců silné poloviny lidstva v mladém věku kvůli jejich aktivitě a mobilitě, ale i dívky občas trpí tímto problémem. Tento typ je důsledkem intenzivní práce mazových žláz.

 • má matný lesk
 • elastičtější jsou často silně rychle znečištěné a ztrácejí atraktivitu
 • způsobují potíže při účesu

Při péči o tyto vlasy je zapotřebí integrovaný přístup. Poskytuje jak speciální kosmetickou a lidovou péči, tak diety. Měl byste si umyt hlavu častěji než obvykle, používejte pouze studenou vodu, nepřehřívejte a pravidelně opláchněte, například kopřivu nebo z jiných bylin, které odmašťují mastnotu.

Vyberte speciální šampony. Pro tento typ vlasů jsou vhodné šampony s výtažky z kopřivy, šalvěje, kalamus, hřbet, přeslička, mořské řasy. Stejně jako produkty s bílkovinami, vitamíny A, C, K, zinku mikroprvky. Nezapomeňte, že je lepší nechat tyto vlasy masírovat a hýbat se masážními kartáčky, nedoporučuje se také balení mastných vlasů vysoušečem vlasů a jejich opotřebení - to vše vede k oddělení tuku. Měli byste se omezit na konzumaci kořeněných potravin, živočišných tuků, okurky a koření.

Smíšený nebo kombinovaný typ vlasů

Smíšený typ vlasů je častější u žen s dlouhými vlasy, které jsou kvůli aktivní činnosti mazových žláz mastné a na konci jsou suché kvůli jejich dlouhé životnosti a mnoha vnějším vlivům. Na koncích se často rozštěpí. Cesta z existujícího problému je kosmetika, salon a domácí postupy pro obnovení dělených konců a odmašťování kořenů.

Před praním se dá masáž hlavy, používají speciální šampony, změkčují vodu glycerinem nebo amoniakem, mohou se umýt destilovanou vodou. Při stylingu a sušení používejte balzamy, spreje a tepelné prostředky pro vlasy. Jednou za 1,5-2 měsíců lehce ořízněte konce. Chraňte vlasy až po úplném vyschnutí. Pokuste se je vyschnout přirozeným způsobem.

Zvýšená aktivita mazových žláz často nastává kvůli nesprávnému častému mytí vlasů nebo v případě seborrhy. Některé dívky používají šampon více než jednou, aby se zbavili nadměrného obsahu tuku a trvale jej umyli. Čím intenzivnější dochází k odmašťování, tím intenzivněji fungují mazové žlázy a kontaminují vlasy ještě rychleji. V tomto případě musíte "vlasy" zvykat na vzácné praní, pravidelně nesoucí konce spreje a krémy.

Rozdělit končí

Tento nedostatek je téměř vždy nalezen na dlouhých vlasech, stejně jako na suchém krátkém nebo tenkém. Dlouhé vlasy mohou být často vidět nejen šlehané, ale vidličkou podél nebo dokonce rastroennymi. Jako péči by měla být pravidelně odříznuta a ošetřována pomocí kosmetiky. Je velmi vhodné aplikovat horké nůžkové účesy nebo obnovení vlasových keratinů.

V obou případech jsou vlasy utěsněny, v důsledku čehož je zabráněno jejich dalšímu oddělení a průřezu. Můžete také použít speciální nástroje, které "slepí" vlasy: okamžitě se aplikují na suché nebo mokré vlasy a nevyžadují oplachování. Můžete také použít rýžové proteiny, kukuřici a pšenici - pomáhají vám snadněji se hřebetat, obnovují rozdělené konce.

Vyčerpané vlasy

Jedná se o hrubé vlasy, které při stylingu ztratily svůj lesk a poslušnost. Jsou to důsledky nesprávné péče, hladovění nebo diety, stres. Pokud se takové změny objeví rychle a náhle, měli byste o tom přemýšlet a v některých případech - jít k lékaři, vypít vitamín, postarat se o sebe a vaši stravu.

Tenké vlasy

Takové vlasy nejsou vážným problémem a jedinou věcí, kterou jim chybí, je objem.

 • snadno zmaten
 • jsou roztrhané
 • účesy neudržují tvar

Naneštěstí tloušťka vlasů v této fázi vývoje vědy zůstává nezměněna. Můžete se jen naučit správně pečovat o ně a starat se o ně, dělat šetrné účesy, podvádět na objem na kolečkách (a ne na curling). Kadeřníkům doporučujeme, aby provedli jasný geometrický řez a udržovali průměrnou délku vlasů.

Měli byste také přemýšlet o výživě pokožky hlavy a používat speciální masky, jako je želatina nebo procedury salonu, jako je eluce, laminace a regenerace vlasových keratinů. Některé značky kosmetiky specificky uvolňují výrobky pro jemné vlasy.

Tlusté vlasy

Tento typ srsti se vyznačuje neposlušností, tloušťkou a silou. Pro takové vlasy není vždy potřeba speciální nástroje. Jsou to těžké chlupy, takže je neměte vážit s krémy, vosky nebo spreje. Takové vlasy špatně drží kadeřnictví, ale jsou velkou hrdostí mnoha dívek.

Vlnité nebo kudrnaté vlasy

Tento typ srsti je velmi komplikovaný v péči a léčbě.

 • tenký nakloněný k řezu,
 • bundle nezbedný
 • dlouho držet účesy z tkaní zmatený,
 • jsou roztrhané
 • špatně česané mají porézní strukturu
 • náchylné k pronikání škodlivých látek z atmosféry
 • rychle namočte a usušte
 • tlačí

Mohou být krásně a rychle stylizovány, ale aby vypadali krásně, jsou potřeba speciální šampony, balzámy a masky na vlasy. Měli byste také pravidelně navštěvovat salony a kadeřníky, kde najdete správné účesy a nabídnete dobrý postup pro obnovu nebo jen pro udržení krásy. Zajímavostí je, že vlasy mohou změnit svůj typ po celý život.

Práce mazových žláz je například aktivnější u mladých lidí v obchodních, sportovních nebo mobilních oblastech, ve stáří se vlasy stávají tenčí, ztrácejí keratinovou náplň, častěji se rozpadají a vypadávají. Ve vzácných případech se opakuje, když se vlasy stáří s věkem. Aby se zachovala jejich krása déle, je třeba začít se starat o ně z vlastní mládeže: vypít vitamíny, jíst správně a ne zletit. Takže sledujte své vlasy a buďte krásní a zdraví!

Struktura vlasů, jak zjistit

Pro správnou a efektivní péči je také důležité vědět, jaká je struktura vlasů, tedy jejich tloušťka. Je třeba poznamenat, že typy vlasů neovlivňují jejich strukturu. Podle této klasifikace jsou rozděleny do následujících typů:

 • tlusté - nejsilnější, obtížnější než jiné, aby byly barvené, rozjasněné nebo zvlněné
 • střední tloušťka - nejběžnější forma. Všechny ostatní jsou tradičně srovnávány s ním. Kadeřnice jsou poměrně pružné, nezpůsobují žádné potíže v žádném postupu.
 • tenké - velmi náchylné, proto je nutné minimalizovat jakýkoli dopad, aby nedošlo k jejich poškození

Jak určit typ kudrlin?

Jak zjistit, jaký typ vlasů? Tato otázka se dotazuje mnoho žen, které si začínají uvědomovat, že dříve používali špatnou péči o vlasy. Takže to lze provést několika způsoby. První je nejjednodušší.

 1. Umyjte si vlasy šamponem, opláchněte a vysušte.
 2. Není nutné používat klimatizační jednotky nebo balzámy.
 3. Pak vezměte pergamenový papír.
 4. Připojte jej k horní části hlavy, zadní části hlavy nebo ke kůži za ušima.
 5. Podívejte se na papír.
 6. Pokud na něm jsou mastné značky, pak to naznačuje přítomnost podkožního tuku na pokožce hlavy.
 7. A jeho tak rychlý vzhled po umytí hlavy naznačuje nadměrnou aktivitu mazových žláz.
 8. To znamená, že máte mastné vlasy. Pokud není mastná skvrna, pravděpodobně máte suchý nebo normální typ kudrlin.

Jak se starat o různé typy vlasů?

Po rozhodování o typu vlasů jste pravděpodobně přemýšleli, jak se o ně správně starat.

Takže, pokud máte normální vlasy, nepouštějte je víc než za 3-4 dny. Pravidelně používejte kosmetické masky. Navíc můžete navštívit kadeřník a provádět různé chemické postupy.

Pokud máte mastné vlasy, musíte provádět vodní procedury každé dva dny. V tomto případě byste měli použít jemný šampon. Použití kosmetických masek může být, ale ne příliš často. Také musíte upravit své jídlo.

Suché vlasy by se neměly umyt víc než jednou týdně. Během ošetření vodou byste měli používat hydratační šampony, které postrádají silikon. Před každým mytím udělejte domácí zvlhčující masky. Rovněž doporučujeme pravidelně stříhat rozdělené konce. Takže váš účes bude mít zdravý vzhled.

Kombinované vlasy potřebují zvláštní péči. Měl by být vypraný 2krát týdně. Zároveň je třeba používat různé balzámy a kondicionéry, které by neměly být používány příliš často. Pro kombinované vlasy, oplachování bylinami, odvar z dětských olejů je velmi dobrý.

Nyní víte, jak pochopit, jaký typ vlasů máte a jakou péči potřebujete. Vše, co musíte udělat, je jít do lékárny a koupit vhodnou kosmetiku.

Proč se mění typ vlasů?

Je také nutné vědět, že typ vlasů se může lišit v průběhu života člověka. A bez ohledu na to, aby se zachovalo zdraví a přitažlivost kudrlin po dlouhou dobu, je vhodné se starat o jejich stav od samého mládí: brát vitamíny, jíst správně a ne být nemocný. Sledujte své vlasy, buďte atraktivní a zdravé.

Typ vlasů se může lišit v závislosti na tom, co znamená osoba a jaké škodlivé faktory jsou přítomny. To znamená, že je barvení, sušení, curling, žehlení - mohou změnit typ vlasů. Perm může změnit typ vlasů. To znamená, že vlasy mohou jít například z mastných na suché a usušené vlasy.

Pokud má pacient nějaké vnitřní onemocnění, může se objevit seborrhea a uvidíme přechod k mastným vlasům. Stává se to také. Ale nejčastěji se jedná o špatnou péči, tedy o časté používání čisticích prostředků, o vysychání vlasů. Častěji tyto důvody vedou ke změně typu vlasů.

Test typu vlasů

Snadno zjistíte, jaký typ vlasů, pokud budete postupovat podle praktických doporučení. Začněte s analýzou obsahu tuku, připravte předem papírový ručník nebo ubrousek. Přečtěte si více: Struktura vlasů.

 1. Několikrát umyjte prameny šamponem, nepoužívejte balzámové oplachování. Blotujte vlasy ručníkem a nechte při pokojové teplotě až do úplného vysušení. Nepoužívejte vysoušeč vlasů k přesnému určení výsledku.
 2. Vezměte pergamenový papír nebo papírový ručník. Stiskněte první okraj na pokožku hlavy v oblasti koruny (rovná rozkrojení), přiveďte druhý okraj do oblasti za ušima. Počkejte 10 sekund, vyhodnoťte výsledek.
 3. Pokud jsou na ubrousech mastné skvrny, vlasy jsou mastné. To dokládá zrychlená tvorba podkožního tuku ihned po umytí hlavy.
 4. V případě, že je typ vlasu normální, suchý nebo kombinovaný, na papíře nebudou žádné skvrny. Formu budete muset určit na základě vašich vlastních pozorování a obecných charakteristik.

Trikki - testy pro dívky

Autor:

Další testy:

Komentáře

S největší pravděpodobností jste vlastníkem kombinovaného typu srsti.
-----------
Skvělý test, +3

Aktuálnost: 5 z 5
Design: 3 z 5
Chyby: 5 z 5
Atmosféra: 5 z 5
Plagiátorství: 5 z 5
Pouze 23 z 25
Kvalita obrázků je velmi nízká.

Jste jedním z vlastníků suchého typu vlasů.
Suchý typ vlasů je poměrně častý a zvláště mezi majiteli kudrnatých nebo kudrnatých vlasů. Typ suchého vlasu se vyznačuje zvýšenou křehkostí a průřezem. Nejčastěji tyto vlasy vypadají jako sláma a vypadají uměle. Chcete-li normalizovat stav suchých vlasů, doporučuji vám, abyste si přečetli moje tipy ohledně péče o ně. Doufám, že během jejich čtení získáte některé užitečné nové znalosti a informace. Začněme! :)

1) Opláchněte vlasy lehkým hydratačním šamponem určeným výhradně pro suché vlasy. Většina suchých vlasů vhodných šamponů, obsahující ve svém složení vysokou koncentraci hydratačních olejů a mastných živných kyselin. Nedoporučuje se příliš často omyjte suché vlasy a příliš dlouho je držte na hlavě. Je nutné šampón protáčet špičkami prstů, rychle se přesouvat od kořenů ke špičkám. Nedoporučuje se umyt si vlasy, ohýbat se a shromáždit celou hromadu vlasů na hlavě. Tento přístup značně zhoršuje jejich stav. Majitelé suchých vlasů doporučujeme používat studenou vodu.

2) Po nanesení šamponu doporučujeme použít hustou hydratační masku s mastnou konzistencí a vysokým obsahem oleje v kompozici. Nejlepším řešením by bylo použít prostředky ze stejného řádku současně.

3) Po použití masky se doporučuje aplikovat na vlasy hydratační kondicionér, olej nebo sprej.

Majitelé suchých vlasů mohou podle potřeby používat zvlhčující nezmazatelné prostředky. Doporučuje se pokládat suché vlasy co nejméně a podstoupit tepelné ošetření co nejméně.

Rád bych vám však připomněl, že tento test je jen obyčejný, malý test, který vám nedokáže poskytnout sto procent pravdy. Proto jej neberte příliš vážně. Hodně štěstí! :)
-----
O mých vlasech
+3

S největší pravděpodobností jste vlastníkem kombinovaného typu srsti.. To je případ.
+3

Typy vlasů. Jak zjistit typ srsti? Test

Pro správnou péči o vlasy je nutné určit, do jakého typu patří vaše vlasy. Záleží na druhu vlasů by měly být vybrané výrobky péče, ale jinak můžete nejen zlepšit zdraví vlasů, ale také způsobit vážné poškození jejich stavu.

Jak zjistit svůj typ vlasů? Není to těžké. Stačí je sledovat. A pokud máte nějaké potíže, náš stolek vám s tím pomůže.

Existují tři typy vlasů:

 • suché;
 • tuku;
 • smíšené (suché vlasy na špičkách a mastné u kořenů).

Můžete také rozdělit vlasy na zdravé a vyčerpané, silné a tenké. Nezapomeňte, že typ vlasu se může mírně lišit v závislosti na zdravotním stavu, klimatu, péči - aby se stal suché nebo mastné, zdravější nebo vyčerpané.

Výhody a nevýhody každého typu vlasů

Například mastné vlasy mohou vypadat zdravěji a leskleji (i když ne dlouhé), jsou méně náchylné na změny související s věkem. Olejové vlasy závisí na hladině mastné pokožky pokožky hlavy a činnosti mazových žláz, stejně jako na typu jídla - množství sacharidů ve formě sladkostí, stejně jako mastné, smažené, kořeněné potraviny a rychlé občerstvení způsobují, že kůže a vlasy jsou tlustší.

Suché vlasy nevyžadují časté umývání, protože na dlouhou dobu neztuhnou a neznečistí. Nevýhody suchých vlasů jsou to, že vypadají matně a bez života, rozdělené na konci, velmi zmatené a roztrhané. Může se vyskytnout suchá, jemná lupa. Často, suché vlasy nejsou přirozeně přírodní, ale v důsledku nesprávné péče nebo zneužití určitých postupů - barvení, perm, styling žehlička, vysoušeč vlasů.

Smíšený typ je typický pro dlouhé vlasy, když jsou vlasové kořeny poněkud mastné, ale špičky maziva nestačí, což je dělá suché a rozštěpené. Vyčerpané vlasy jsou hrubé na dotek, porézní, nezbedné, ztrácejí lesk a pružnost.

Níže uvedená tabulka vám řekne, jak určit typ vlasů, ale pouze pokud jsou vlasy víceméně zdravé, nepoškozené a nevyčerpané. Ve skutečnosti řada škodlivých faktorů a kosmetických postupů někdy vede k velmi silným změnám ve stavu vlasů.

Například tenké vlasy jsou roztrhané a rozštěpené, ať už jsou alespoň suché, dokonce mastné a husté - někdy je nemůžete zničit.

Tabulka pro určení typu vlasů:

Normální

Mastné

Suchý

Smíšené (mastné v kořenech, suché na špičkách)

Potřeba umýt

Každých 2 až 3 dny

Jednou týdně

Každých 2 až 4 dny

Skalp, vlasové kořeny

Po praní je normální po několika dnech mastné

Po promytí normální večer první den nebo ráno druhého znovu tučného

Po praní - suché nebo normální, 3-4 dny normální, 7. den - tučné

Po promytí, normální, po 2-3 dnech, mastné

Tipy (střední délka vlasů)

Normální nebo mírně suché, špičky mohou být mírně rozděleny.

Nedělují se nebo se téměř nerozdělí.

Suchý, křehký, může mít mnoho zlomených nebo rozštěpených konců

Po mytí - čistý lesk, po 2-3 dny - lesk v kořenech

Čistý lesk po promytí, mastný až do konce prvního dne nebo rána druhé

Po umytí - světlo svítí, pak vlasy rostou nudné

Po umytí čisté lesk na kořeny, trochu lesk - u špiček. Po dobu 3-4 dnů - mastný lesk na kořenech a nedostatek lesku na špičkách

Pomp a objem

Pouze okamžitě po umytí nebo vůbec ne.

Střední, tipy mohou tlačit

Možná na špičkách

Styling bez stylových nástrojů

Vlasy mohou být stylizované, ale netrvá dlouho

Špatný styling

Nyní víte, jak zjistit svůj typ vlasů a zda jste schopni řádně pečovat o vlasy. Mnoho zajímavých článků o léčbě a péči o masky naleznete na našich webových stránkách.

Buďte krásní a nezapomeňte být dokonalí - je to snadné!

Viz také: Péče o normální vlasy doma

Viz také: Suché vlasy a péče o ně

Viz také: Olejové vlasy! Čištění, péče, výživa a léčba

Viz také: Smíšený typ vlasů? Čištění, výživa a péče

Pro Více Informací O Suché Vlasy