logo

Tónování vlasů je

Každý rok stylisté upozorňují na různé účesy, odstíny a barvicí techniky. Přirozeně je někdy nemožné držet krok s módou a vaše vlasy nebudou odolávat častým změnám barev. Nejlepším řešením by bylo najít mistra, který vám pomůže najít dokonalý obraz. Co nám přinese rok 2018?

Balayazh

To je velmi populární barvicí technika. Její podstatou spočívá v kombinaci dvou nebo tří odstínů, které hladce procházejí z jednoho do druhého a "se táhnou" po celé délce vlasů.

Vlasy po takovém zbarvení vypadají velmi přirozené a jemné. Také vizuálně získávají neuvěřitelnou částku.

Shatush

Barvení vlasů "shatush" jistě zůstane na vrcholu módy v roce 2018. Tato barva má mnoho výhod, včetně přírodní barvy. Výsledkem shatushové techniky je účinek slunečně bělených vlasů.


Ombre

Tento typ tónování po několik sezón neztratil svou popularitu. Podstata tohoto zbarvení je hladký přechod z jedné barvy na druhou. Technika ombre má mnoho možností, ale nejpopulárnější je klasická ombra, v takovém případě jsou kořeny ztmaveny a konce se rozjasní.

Sombre

Jedná se o jednu z nových barevných technik. Ale mnoho módních žen se jí podařilo tuto techniku ​​milovat. Je to podobně jako ombra technika, rozdíl je, že přechodová linka může běžet nejen vodorovně, ale i vertikálně. Toto zabarvení je velmi praktické, protože problém regrown kořenů v tomto případě není relevantní. Barvy po tmavé budou vypadat rozmazané a velmi krásné.

Technika tónování

 • Tónování techniky je podobné klasickému zbarvení vlasů.
 • Používejte rukavice.
 • Namažte tuky krémovými oblastmi pokožky, které mohou dostat tonikum.
 • Squeeze out tónování složení na ruce a rovnoměrně naneste na prameny.
 • Hřebenové kadeře hnízdí s velkými zuby.
 • Chcete-li dodržet čas uvedený v pokynech.
 • Umyjte si vlasy dobře pod tekoucí vodou se šamponem a balzámem.

Závěr

Závěrem by se mělo říci o péči o vlasy po tónování. Nepracujte s vlasy dva dny po ukončení procedury. Používejte výrobky určené pro barevné vlasy. Tyto výrobky pomohou udržet bohatou barvu po delší dobu, stejně jako pozitivní vliv na stav vlasů.

Není divu, že mnoho žen dává přednost tónování vlasů, výsledky po něm jsou působivé. Nebojte se experimentovat a buďte vždy v trendu.

Tónování vlasů: typy a funkce

Změna barvy vlasů je zásadní krok, ale ne každá žena je připravena drasticky změnit obraz a styl. Výsledek závisí na správné volbě prostředků a technologií barvení. A zkusit nový obrázek a neškodit vlasům, zkuste tonizovat.

Co je tónování

Tento postup je barvení vlasů nestabilními a šetrnými prostředky, jehož součástí je amoniak v minimálním množství nebo zcela chybí. Dává vám možnost vyzkoušet různé odstíny před radikální změnou barvy vlasů.

V jakých případech tonizuje:

 • Změna barvy vlasů na několik tónů.
 • Chcete-li změnit barvu vlasů bez ztmavnutí a zesvětlení, například: udělejte zlatý odstín hnědým vlasům.
 • Chcete-li zdůraznit přirozený odstín, zesílit nebo obnovit barvu.
 • Není-li šedé vlasy vyšší než 40%, obnoví se jejich přirozená barva.
 • Jako další péče o vlasy po trvalém barvení.
 • Po bělení nebo zvýraznění, vyrovnání barvy obnovte a posilujte oslabené vlasy.

Jak se tónování vlasů liší od trvalého barvení?

Hlavní rozdíl v úsporném působení - pigment je fixován na povrchu vlasů a nevniká do něj hluboko. Nový odstín se proto rychle odmyje a nepoškozuje strukturu vlasů.

Výhody a nevýhody

 • Vlasy po tonizaci zůstávají zdravé a nedotčené, protože nástroj nepronikuje do vlasů.
 • Postup je vhodný pro ty, kteří rádi experimentují, protože nový odstín trvá několik dní až 2 měsíce.
 • Hranice mezi kořeny vlasů a barvicí zónou není viditelná.
 • Mnoho tonizačních produktů obsahuje pečující ingredience, které dělají vlasy zdravé a krásné.
 • Protože pigment je rychle vymyt, je nutné pravidelně tónovat vlasy.
 • Radikální změna barvy není možná.
 • Výsledek závisí na základní barvě vlasů. Tónování znamená pád krásně a přirozeně pouze na rovnoměrně zbarvených vlasech. V opačném případě se na pramenech objeví ostré přechody barev, které zdůrazňují nepřesný účes.

Náklady na tonizaci závisí na několika faktorech - délce a tloušťce vlasů, složitost techniky a vybraný nástroj.

Intenzivní. Tyto formulace obsahují oxidační složky, které poskytují intenzivnější a trvalé barvení. Výsledek je uložen až několik měsíců. Tato technologie je vybrána, když chtějí zesvětlit vlasy o 1 tón nebo je tmavší. Pro intenzivní tónování vlasů budou vyžadovány polostálné barvy.

Jemný. Barva se udržuje na vlasy od 2 do 4 týdnů, aby se zachoval účinek tónování, postup se bude muset opakovat často. Jako barvivo používající barvu a tonikum bez amoniaku.

Snadné Pigment se po prvním mytí vlasů vypláchne. Pro lehké tonování používejte řadu kosmetických přípravků - šampon, sprej, balzám, řasenku, pastelky, přírodní barviva (heřmánek, čaj atd.).

Tonizační výrobky

Kosmetické

Nejvhodnější a nejoblíbenější nástroj pro nástřik. Nenechte se zastrašit bohatou barvou šamponu, po jeho použití se kudrlinky stávají jen lehkým odstínem. S tím můžete neutralizovat nepříjemný odstín po neúspěšném experimentu s vlasy. Nejoblíbenější šampony od L'Oreal a Kapous.

Tato skupina produktů je určena pro okamžitý účinek, který se objeví ihned po použití. Podobný produkt je v produktové řadě L'Oreal - sprej MagicRetouch. Nástroj poskytuje zbarvení obnovených kořenů nebo šedých pramenů. Doporučuji jej používat mezi odolným barvením.

Kombinuje vlastnosti dvou výrobků - pro styling a tónování vlasů. Je velmi snadné aplikovat pěnu, protože neteče. Ze všech prostředků je pěna uznána za nejbezpečnější, protože je vyloučen neočekávaný výsledek. Jediná nevýhoda - pěna se rychle vymyla. Při výběru tónování je důležité, aby se nezaměňoval s barvicí pěnou. Je vyráběna značkami jako:

Jedná se o speciální poloprostorovou barvu. I po několika tonifikačních postupech zůstávají vlasy zdravé a neporušené. Efekt přetrvává několik měsíců. Tento výrobek vyrábí značky Estel a Matrix. Barva Estelle byla uznána odborníky za nejjemnější.

Balzám a kondicionér.

Ideální pro domácí použití. Výsledek po skončení procedury je uložen do 1 měsíce. Nejoblíbenější balzám od firmy Rocolor. Nevýhody - malá paleta.

K dispozici jsou také odstínové balzámy v profesionálních liniích: Concept, Estel, Kapous, Londa.

Tonizační masky jsou skvělým nálezem pro ty, kteří jsou spokojeni s přirozenou barvou kudrlin, ale chci ho osvěžit, přidat lesk a vitalitu. Maska může být použita po barvení, v tomto případě se barva stává nejpřirozenější. Nejvyhledávanější značky jsou Nouvelle, Inebrya, Estel a Schwarzkopf.

Přírodní tónovací produkty

 • Heřmánkový odvar. Perfektní pro blond vlasy. Výsledkem je krásný a zlatý odstín.
 • Výrobky na bázi ořechů jsou nejvhodnější pro majitele hnědých vlasů. Vlasy se stanou odstínem od zlaté až po kaštan.
 • Cibulové peelingové majáky používají šedé vlasy, aby se zbavili bělených pramenů.
 • Citronová šťáva dokonale zesvětluje kudrlinky a dává jim lesk. Tento nástroj je lepší používat se suchými a křehkými kadeřemi.
 • Henna a Basma jsou nejlepší přírodní barviva. Jsou hypoalergenní a bezpečné. Čím déle držíte složení na vlasu, tím bohatší bude odstín - od zlaté po modročerné.

Henna neprochází strukturou vlasů, ale výsledek tonování trvá až několik měsíců. Také prášek má dobrý účinek na stav vlasů: vyživuje ho a dodává mu lesk. Použití basma ve své čisté podobě může vést k zelené barvě. Proto je obvykle smíchán s hennou, aby získal různé odstíny.

Technologie tonování, fotografie před a po

Tmavé vlasy

Změna barvy nebo zesvětlení tmavých vlasů nefunguje, můžete jim dát pouze hlubší a sytější barvy. Nejsnadnější způsob, jak dosáhnout čokolády, červené, měděné nebo fialové odstíny. Pro tento účel se používá intenzivní tonizace vlasů s neamoniakovým nátěrem nebo odstínem balzámu. Také vhodné a přírodní prostředky - henna a basma.

Blond vlasy

Blondýnky se ocitly v nejvýhodnější situaci, protože pomocí tónování mohou vlasům poskytovat stíny. Nejoblíbenější barvy jsou stříbro, popel, měď, béžová, zlatá a dokonce i tmavá paleta. Můžete také získat mimořádné a jasné odstíny - růžové, modré nebo lila. K tomu se hodí všechny možnosti tónování.

Světle hnědé vlasy

Hnědé vlasy, které jsou odolné vůči tónování, nejsou tak dobré jako světlo, ale nejsou tak složité jako tmavé. Mohou být zesvětleny nebo ztmaveny několika tóny. Pro tento postup se hodí všechny prostředky kromě šamponu.

Černé vlasy

V tomto případě se používá pouze barva bez čpavku, s níž po trvalém barvení vytváří světle modrý odstín nebo obnoví bohatou černou barvu.

Šedé vlasy

Tonizační prostředky nebudou schopny namařit šedé vlasy, ale pouze světelné prameny poskytnou stín. Nejlepší je zvolit zlaté nebo popelavé barvy. Po ukončení procedury získávají vlasy účinek zvýraznění. Tmavé tóny způsobí, že šedé vlasy budou viditelné.

Po zvýraznění, změně barvy a barvení

Po složitých metodách barvení (balayazh) a zvýraznění (chlorace) je někdy nutné mírně upravit barvu vlasů. Pro tento účel jsou vhodné všechny možnosti tónování.

Obvykle se objeví po zvýraznění nebo změně barvy. Můžete bojovat jen s pomocí intenzivního tónování. Kosmetika by měla být zvolena speciálně, jinak se ukáže jako špinavý odstín se zelenavým odstínem. Neutralizovat žlutý odstín může být mírně fialový tón. Čím méně žluté na vláknech, tím kratší trvání postupu.

Odstraňte odstín oranžové / měděné.

Protiváhou pro červené a měděné odstíny je modrá a modrozelená barva, která je přítomna v tónu "popel".

Odstraňte červené a zelené odstíny.

Červené nebo zelené odstíny vlasů - důvod konzultovat odborníka, jako doma k neutralizaci tohoto účinku je obtížné. Červené tóny odstraňují pomocí zelené barvy. Stejným principem je zvolen odstín pro korekci zeleného tónu - pomocí červené barvy. Postup je prováděn profesionální neamoniakový nátěr.

Získat odstín popelu

V závislosti na zdrojových datech je vybrán odstín barviva. Může to být lehký nebo tmavý popel.

Intenzivní tónování je vhodné pro tmavé vlasy, musíte zvolit odstíny z maximální palety studené. Výhodně 1-2 tóny tmavší než vaše vlastní. Výjimkou je, pokud jsou vaše vlasy nejprve nasycené červené nebo měděné barvy. Nejdříve je nutné odstínit odstín, čímž je méně nasycený a potom provádět tonizaci.

Pro blonďatou technologii je jednodušší - můžete použít šampon nebo balzám s tónovacím účinkem v odstínu popela.

Tónování vlasů doma

Je žádoucí provádět proceduru pouze na zdravých vlasech a vybrat stín, vedený speciálními tabulkami, které odpovídají barvě vlasů a tónu kosmetiky. Před zahájením postupu si pečlivě přečtěte návod k použití.

Postup:

 • nosit rukavice;
 • aplikujte mastný krém na obličej, kde se může sloučenina dostat, vyčistěte pokožku po barvení bude snazší;
 • stlačte produkt na ruku, aplikujte na vlasy a rovnoměrně roztírejte po celé délce;
 • doba trvání postupu je uvedena v instrukcích; čím déle budete držet kompozici, tím intenzivnější bude odstín;
 • opláchněte čistou a teplou vodou.

Jak umýt tónování

Nejprve si to vyřešit - opravdu potřebujete vyčistit nový stín, protože po krátkém čase zmizí sám. Z výsledků zbarvení se zbavte v následujících případech:

 • Nový odstín není pro vás absolutně vhodný;
 • odstín se nevymaže esteticky (pro černou a červenou barvu).

Chcete-li obnovit přirozené barvy, existuje několik způsobů:

 • nejjemnější mytí barviv;
 • Americký šampon;
 • šampon;
 • vlasové masky;

Americký šampon. V hotové podobě se neprodává, ale můžete to udělat sami. Smíchejte 1 díl prášku pro vyčištění a 1 část šamponu. Směs je aplikována na čisté, vlhké vlasy, rychle pěny a neustále masírovat vlasy. Je důležité neustále kontrolovat účinek na prameny, poté opláchnout a aplikovat balzám. Trvání závisí na požadovaném efektu.

Masky. Můžete použít masku brusného kefíru nebo na základě rostlinných olejů - oliv, slunečnice nebo lopuchu. Jsou smíchány s jablečným džusem.

Pokud potřebujete omýt barvu z blond vlasů. Koupit speciální, jemný, kyselý odstraňovač.

Nejradikálnějším způsobem je použití odolné barvy. Tato metoda je vhodná pouze tehdy, pokud jste vlasy zbarvili co nejblíže k přirozenému.

Tónování je účinný postup, který dává vlasům výraz a zdravý lesk. Hlavním úkolem je dodržovat pokyny a doporučení pána a výsledek bude jistě všiml a ocení všichni kolem.

Jak tónovat vlasy: tipy a nástroje

Chcete, aby vaše vlasy byly jasné, stylové a lesklé? Snažíte se změnit stín? Tónování vlasů - zde je to perfektní východisko!

Co je tónování?

Tónování se nazývá zbarvení vlasů různými tónovými činidly (pěny, šampony, spreje, pěny, tonery a balzámy), které nepoškodí jejich zdraví a strukturu.

Barviva pro tónování jsou tři hlavní typy:

 1. Intenzivní - obsahují malé množství oxidačního činidla, udržujte až 1 až 1,5 měsíce.
 2. Střední intenzita - poskytněte výsledek nejvýše 2 týdny.
 3. Světlo (pěna, pěna, spreje, šampony) - velmi rychle vymývané, doslova ve 3 mycích místech.

Tento postup má mnoho důležitých výhod:

 • Jemný efekt. Za prvé, barviva nepronikne uprostřed, ale obalí jádro. Za druhé, v tonifikačních přípravcích (amoniak a peroxid vodíku) neexistují žádné škodlivé látky;
 • Starostlivý efekt. Složení kosmetiky barvy často obsahuje vitaminy, minerální oleje a další užitečné složky, které posilují vlasy, stejně jako zabraňují jejich vyblednutí a sušení;
 • Postup je k dispozici jak v salonu, tak doma;
 • Široká paleta barev - můžete zaznamenat téměř jakýkoli tón. Postup je vhodný pro blondínky a brunety, červené a hnědé vlasy;
 • Barvivo se postupně odstraňuje, takže rozdíl mezi barvenými a nenavonovanými prameny bude zcela neviditelný;
 • Pokud se vám to nelíbí, nemějte strach - odstín zmizí s každým šamponem;
 • To je nejlepší způsob, jak osvěžit barvu vlasů (barvené nebo přirozené);
 • V procesu vyfarbení můžete použít jeden nebo více tónů. Neméně důležité a tónování pruhovaných vlasů - bude to neuvěřitelně krásné.

Chcete-li lépe posoudit opodstatněnost postupu, podívejte se na fotografii před a po.

Pokud jde o nedostatky, nebudou tolik. Tónovací činidla:

 • nelakujte přes šedé vlasy 100%;
 • Nezměňte obraz drasticky. Původní tón lze měnit pouze 2-3 odstíny;
 • vyžadují pravidelné opakování kvůli rychlému proplachu barvy.

V následujícím videu se seznámíte s tónováním vlasů tónováním:

Nejlepší značky pro tónování pramenů

Jaký druh tonizační barvy poskytne výsledek? Který nástroj je lepší vybrat? To vám jistě pomůže s krátkým přehledem značek.

V řádku tohoto balzámu jsou prezentovány až 40 různých odstínů - od přírodních až po odvážných a neobvyklých (růžová, modrá, fialová atd.). Tonic "ROCOLOR" je k dispozici ve vhodných nádobách s těsně uzavřeným uzávěrem. Má příjemnou vůni a neobsahuje amoniak. Kromě toho obsahuje mnoho vitamínů a extrakt bílého lnu, které hydratují a vyživují vlasy. Vlasy po barvení získají silný lesk, který je dokonale viditelný na slunci.

Je to důležité! Chcete-li zachovat jasné barvy, měli byste pravidelně opakovat tonifikační postup nebo promíchat šampon s balzamem s každým šamponem. Pokud se vám nelíbí výsledek, použijte nástroj nazvaný ReTonika.

Belita-Vitex Color Lux

Colour Lux balzám obsahuje dva tucty různých nátěrových přípravků:

 • 14 - pro přírodní prameny;
 • 3 - pro bělené vlasy;
 • 3 - pro šedé vlasy.

V jejich složení najdete přírodní olivové a bambucké máslo, které vlasy dodávají jemné a lesklé. V takových balzámy nejsou agresivní složky. Po 5-6 šamponování se barva vypláchne.

"Estel Sense De Luxe"

Polostálná barva Estel Sense De Luxe neobsahuje amoniak - umožňuje jemné ovlivnění pramenů i pokožky hlavy. Mezi ingredience můžete vidět řadu nutričních složek. Tento nástroj nemá žádný nepříjemný zápach typický pro barvy, snadno se aplikuje na prameny a zcela se shoduje s obrázkem na obalu.

Tónové prostředky této značky se často používají v kosmetických salonech. Nemají kapku amoniaku a jiných agresivních látek, ale množství ceramidů a zvlhčujících látek, které pokrývají vlasy speciální glazurou. Řada Matrix nabízí 75 různých barev pro každou chuť.

Další částečně trvalé barvivo, jehož paleta má 32 odstínů. Barva struktury obklopuje každý vlas a činí to lesklé a pružné. Tonery Paul Mitchell mohou skryté šedé prameny, pokud nejsou příliš mnoho z nich. Oni také chrání proti škodlivým UV paprsky.

Pěny a šampony Kemon Kroma-Life jsou určeny pro různé typy pramenů. Obsahují zpevňující a zvlhčující přísady, které jsou přínosné pro zdraví vlasů.

Jedná se o řadu barevných šampónů a balzámů s velkou dávkou vitamínů. Díky nim dokonce i vlasy, které hoří, budou schopny obnovit původní strukturu.

Tónování světlem s efektem laminace. Trvá až 2 týdny.

Produkty na barvení vlasů

Tato kolekce obsahuje tónované šampony a pěny, které lze aplikovat po zvýraznění jakéhokoliv druhu.

"Kydra sladká barva"

Jediný toner, který lze kombinovat s jinými podobnými prostředky.

"Igora Expert Mousse" od firmy "Schwarzkopf"

Mousse je k dispozici ve 100g lahvích a má přibližně 20 odstínů. Pomůže udržet barvu barvených vlasů a jas přírodních pramenů. S pěnovitou strukturou se nástroj snadno aplikuje a vůbec neteče. V závislosti na požadovaném výsledku může být doba trvání 5 až 20 minut. Pigment začne vymývat po 8 promývání.

Tento jemný tonizující šampon nejenom zabarvuje vlasy, ale chrání je. "Víno" je bohaté složení - olej z granátového jablka, kokosový ořech, hroznové semeno, kakao, malinové semeno a lískové ořechy. Ale hlavní výhodou "Irida" je absence žluté barvy na bělených vlasech. Výrobce slibuje, že efekt bude obsahovat až 15 mytí. V případě náhodného kontaktu s pokožkou se produkt velmi snadno odmyje.

Jak udělat doma?

Každý z vás může udělat tónování. Stačí použít tuto podrobnou instrukci:

 • Krok 1. Opatrně si přečtěte pokyny pro nástřik nástrojů a proveďte test portability součástí. Chcete-li to udělat, aplikujte malou dávku přípravku na vnitřní záhyby lakta nebo zápěstí a počkejte 15 minut. Pokud se kód neobjeví zčervenání nebo jiných nepříjemných reakcí, bezpečně přejděte na hlavu vlasů.
 • Krok 2. Osušte oblast podél linie vlasů velmi silným krémem nebo dokonce vazelínou. To neumožní absorbci prostředků do obličeje a krku. Ruce lépe chrání gumové rukavice.
 • Krok 3. Opatrně hřeben a s ostrým hrotem hřebenu je rozdělte do zón.
 • Krok 4. Použijte speciální štětec a namažte celou délku od rozkroků až po špičky.
 • Krok 5. Po zpracování celé hlavy s tónovacím prostředkem znovu ořezáte prameny a jemně masíte kůži rukama.
 • Krok 6. Počkejte na čas uvedený v pokynech.
 • Krok 7. Vyčistěte barvivo dostatečným množstvím teplé vody. Není třeba používat šampon!
 • Krok 8. Chcete-li opravit efekt, aplikujte výrobek dvakrát. Podruhé - jako balzám na 5-10 minut.
 • Krok 9. Opláchněte prameny a přirozeně vysušte.

Při výběru nástroje nátěru nezapomeňte zvážit původní barvu vlasů.

Například pouze podobné barvy jsou ideální pro tmavé prameny (tón dvě je tmavší / jasnější), protože světlé pigmenty na nich prostě nebudou brát. Vyberte čokoládu, fialovou, vínovou, červenou nebo kaštanovou. Ale pro světlé a blond vlasy můžete bezpečně používat naprosto tón!

A ještě jedna věc: nezapomeňte zkontrolovat datum vypršení platnosti barviva, protože jinak nebudete jen plýtvat svými penězi, ale také dostanete těžkou alergickou reakci.

Jak se starat o zbarvené vlasy?

Jemné působení tónovacích prostředků neznemožňuje správnou péči o vaše vlasy, zvláště pokud pravidelně provádíte tento postup.

 • Používejte šampony a kondicionéry pro barevné vlasy;
 • Chcete-li udržet kudrlinky před vysycháním, zlikvidujte denní šamponování. V opačném případě vypláchnete ochrannou vrstvu vytvořenou pokožkou, která chrání prameny před vnějším prostředím;
 • Po samotném zákroku nepouštějte vlasy po dobu tří dnů;
 • Nekombinujte tónování s chemickou vlnou. Mezi nimi musí být nejméně 2 měsíce;
 • Používáte-li nesmazatelné pěny nebo spreje, aplikujte je před vytvořením stylu a ujistěte se, že vlasy fixujete lakem;
 • Pokud by prameny byly barveny Basma nebo hennou, zastavte se na měkkých prostředcích - intenzivní balzámy mohou dát strašlivou barvu. Ještě lépe, udělejte si pár měsíců;
 • Pokud jsou na obličeji lakované barvy, otřete je libovolnou tekutinou obsahující alkohol;
 • Z pod malbou nehtů lze snadno odstranit acetonem;
 • Pro každodenní nošení zvolte zblízka odstíny. Pro party se hodí velmi jasné barvy.

Viz také: Jak používat barvu vlasů?

Všechna tajemství tónování vlasů

Pro milovníky experimentů s obrazem jsou šetrné barvicí kompozice pro kadeře perfektní. Tónování má méně agresivní efekt než permanentní barvivo, neruší vlasovou šachtu. Paleta barev od moderních výrobců působí svým rozmanitostí. Oba milovníci vyhrazených klasiků a fanoušků extravagantních rozhodnutí si mohou vybrat správný tón. Je možné osvěžit pomocí neškodných barviv jakýkoli účes. Postup má své vlastní vlastnosti, které vám řekneme podrobněji.

Co je neškodné tónování vlasů

Tónovací prostředky jsou bezpečnější než permanentní barviva. Oni vůbec neobsahují oxidační činidlo nebo jeho poměr je tak malý, že nemůže způsobit vážné poškození vlasů. Pigmenty neprocházejí hluboko do vlasů a nemění barvu na chemické úrovni. Jsou namontovány na povrchu a postupně se vymyjí.

Barvení nebude dlouhodobé, zvláště pokud jste si vybrali jasné ne přirozené odstíny. A to není absolutně žádný důvod pro frustraci, protože se rozšiřují obrovské rozměry experimentů.

Pros

Stejně jako všechny postupy pro změnu barvy má tonování své výhody i nevýhody. Navíc tento typ barvení, samozřejmě, více. Hlavní je neškodnost. Výrobky nezbavují přirozený pigment, protože po úplném zbavení tonikátu budete mít svůj vlastní přirozený tón vlasů.

Také výrobci dodávají do kosmetiky výživné a zvlhčující přísady, které chrání a posilují prameny. Po tonizaci obdržíte nejen nový světelný tón, ale i zotavení.

Další pozitivní aspekty postupu:

 • schopnost často experimentovat s barvami kudrlin;
 • jemný rozdíl mezi rostoucími kořeny a barvenými vlasy;
 • poskytující přirozený odstín jasu a sytosti;
 • schopnost zakrýt žlutost a jiné škody po trvalém zbarvení;
 • Šikovný výběr trendových a klasických barev.

Nevýhody

Nevýhody barvení s tonikou také. Nejzřejmější z nich je křehkost barvy. Tam jsou prostředky, které drží nejdéle 1-2 týdny, v závislosti na frekvenci mytí vlasů.

Oblíbený odstín bude muset být často aktualizován. Ale pokud se domníváme, že tonikum nezpůsobuje vlákna takového poškození jako odolná barviva, můžeme tento postup bezpečně provést nejméně jednou týdně.

 • schopnost měnit barvu pouhých 2-3 tónů a tmavší odstín je jednodušší, než ten světlý;
 • neumožňuje 100% barvu na šedých vlasech;
 • jestliže před tonizací došlo k objasnění nebo barvení s perzistentními sloučeninami, pigment se může zdát zcela nepředvídatelný.

Tonování lze provést různými nástroji. Některé z nich neobsahují amoniak, peroxid vodíku a další látky, které ovlivňují trvanlivost barvy.

Existují více odolné léky, které zahrnují malý počet chemických složek. Nicméně, nezničí vlasy a umožní vám rychle vrátit přirozený odstín vlasů.

V závislosti na trvanlivosti je tónování rozděleno na následující hlavní typy:

 1. Intenzivní, když s patřičnou péčí trvá od 1 do 1,5 měsíce, v barvách je obsaženo malé množství oxidačního činidla, které se také nazývají polostálem.
 2. Jemné, které zahrnuje úplné vyluhování pigmentu po 2 týdnech.
 3. Snadno, když se používají poměrně neutrální produkty s nestabilním pigmentem, je dostatek tónování za pouhé 2-3 dny.

Zbarvíme vlasy různých barev

Proces jemného zafarbení přípravky bez amoniaku zahrnuje práci s přizpůsobením barev. Než aktualizujete tón, musíte si být zcela jisti, že vám vyhovuje.

Je také důležité znát základy barvení, abyste se ujistili, že pigment je správný. Například, pokud umístíte jasný jasný odstín na žlutohnědý blond, můžete získat špinavý zelený tón namísto ušlechtilého stříbra.

Budeme zvažovat vlastnosti tónování vlasů různých barev a zjistíte, jak vybrat správnou gama.

Na tmavých kadeřích

S pomocí barvy bez čpavku se vypálená brunetka nebo hnědovlasá žena nebude moci stát blonďatou, ale tonizující balzám pomůže zlepšit a obnovit vzhled. Změna barvy se vyskytne pouze 1-2 tóny. Je možné barvit celou hlavu vlasů i jednotlivé prameny.

Někteří mistři používají techniky, které se týkají pouze tipů, jednotlivých kudrlin nebo ran. Zvláště účinně zdůrazňují dlouhé vlasy. Chcete-li odstín více saturovaný, některé pre-prameny mohou být rozjasněny doslova do několika tónů.

Na světle hnědých vlasech

Blondýnka je ideální pro tónování, pigmenty na něm budou vypadat jasněji a bohatěji. Výběr stínu znamená, že je třeba vzít v úvahu typ barvy.

Studený tón zahrnuje použití perlových, stříbrných, pšeničných a kouřových barviv. Nejvýhodněji zvýrazní krásu přirozených vlasů, dodají jim lesk a dodatečný objem.

Pro dívky s lehkými vlasy teplého typu je tato paleta nejvhodnější:

 • med;
 • hořčice;
 • karamel;
 • měď;
 • všechny odstíny zlatého ořechu.

Na blond vlasy

Majitelé světlých kadeří měli nejvíce štěstí, protože pomocí toniků bez amoniaku mohou nejen zdůraznit hloubku své přirozené barvy, ale také zcela změnit obraz. Výsledek bude samozřejmě krátkodobý, ale je to skvělá volba, abyste pochopili, jak vypadáte v úplně novém vzhledu.

Také použití odstínu znamená obnovit krásu a zářivost kudrlin, které jsou vypáleny pod sluncem.

Další možnosti tónování:

 • reinkarnace z blondýnky na brunetku poskytnou pigmenty z gaštanové, karamelové a čokoládové palety;
 • Přidávejte objem na světle hnědé kadeře po zvýraznění pomocí pšenice, kouřového a hnědého tonika;
 • po vyčištění pomáhají tónování vrátit živou hru vlasů o 1-2 tóny odlišné od přirozené barvy.

Na červených kadeřích

"Sun-polibkované" krásy mohou tónovat, ale jejich účinek nebude dlouhý. Faktem je, že červený pigment sám o sobě je poměrně stabilní a struktura objednávky je taková, že po prvním mytí hlavy se začíná objevovat jakýmkoliv balzámem nebo barveným šamponem.

Ale stále existují možnosti. Například můžete absolvovat salonní proceduru bezbarvého zbarvení, které pomůže obnovit strukturu kudrlin. Bude to důležité zejména pro majitele červených kadeří.

Zvýraznění vlasů a přidání nových akcentů pomůže použít jasnější tóny:

 • redwood;
 • škorice;
 • měď-zlato;
 • červená měď;
 • zlato

Tónování doma

Krátké nebo středně dlouhé kudrlinky, které předtím nemohly být trvalé nebo trvalě obarvené, mohou být tónovány doma. Udělejte to docela jednoduché, speciální znalosti a dovednosti nebudou potřebné. Postup trvá nejvýše 1 hodinu a vaše vlasy budou jiskřit novými modulacemi.

Pokyny od stylistů: nešetřete barvami, je nejlepší upřednostňovat vysoce kvalitní profesionální nástroje, jejichž efekt je časově ověřen. V opačném případě může dojít k úplně nepředvídatelnému výsledku.

 • Pečlivě prostudujte anotaci na tonikum a pak proveďte test alergie. Aplikujeme malé množství výrobku na zápěstí nebo na vnitřní straně lokte, počkejte 15 minut. Pokud kůže neodpovídá, můžete pokračovat přímo k barvení.
 • Zóny růstu vlasů zpracováváme tukovým krémem. Po tomto postupu se pigment vyjme z kůže spolu s ním a nebude se absorbovat do pokožky. Používejte gumové rukavice na ruce.
 • Můžeme mokré vlasy hřebetovat s nekovovým hřebenem, rozdělit je na 4 části: okcipitální, korunní, dvě časné.
 • Pomocí speciální štětce aplikujeme barvicí kompozici, vycházející z kořenů. Pečlivě studujeme každou zónu.
 • Po rozložení barviva s hřebenem po celé délce masírujete pokožku hlavy prsty.
 • Zajišťujeme složení vlasů podle pokynů.
 • Vyplácíme tonikum pod teplem (ne horký!) Běžící voda, dokud se nerozsvítí. Používání šamponu není nutné.
 • Aplikujte pigment znovu na kadeře, bude sloužit jako balzám. Vydržte dalších 5 minut, umyjte vodou.
 • Dejte kudrlinky suché, používejte vysoušeč vlasů není žádoucí.

Tajemství péče

Navzdory skutečnosti, že bezammiachnye barviva poškozují vlasy méně než trvalé, po jejich použití vlasy potřebují zvláštní péči.

Pokud správně dodržujete všechna doporučení kadeřníků, můžete prodloužit zářivost barvy a udržet zdravé zdraví. Nezapomeňte, že postupy by měly být pravidelné, pouze abyste mohli dosáhnout dobrých výsledků.

 • Pro barevné vlasy používáme pouze speciální kosmetiku;
 • nepoužívám hlavu víc než jednou za tři dny, abych nedokázal překrývat kudrlinky;
 • Nekombinujeme postup s permem, měl by trvat nejméně 2 měsíce;
 • po tónování, nepouštějte vlasy po dobu tří dnů, nechte barvu usadit;
 • čekáme na 2 měsíce, jestliže jsme předtím obarveni hennou nebo basma, jinak bychom měli neočekávaný a ne velmi příjemný výsledek;
 • Opatrně používejte olejové masky pro vlasy po barvení, protože mohou odstranit pigment.

Zkuste to shrnout

Tónování je poměrně jednoduchý postup, který lze provést samostatně doma. Pokud si však nejste jisti, že získáte požadovaný tón (to platí zejména v případě, že jste nedávno zbarvili trvalou kompozicí), je nejlepší kontaktovat salon profesionální pomoci.

Před použitím nádechu se na kadeře použije speciální praní, které odstraňuje pigment. To je nezbytné pro dosažení rovnoměrného a krásného tónu.

Dlouhotrvající dívky také nemohou bez vnější pomoci, protože je poměrně obtížné rovnoměrně rozložit složení na dlouhou hlavu vlasů.

Změňte svůj obraz kompetentně, abyste si užívali nové odstíny pramene a užívali si potěšení z reinkarnace.

Uvažujete o tom, zda potřebujete tónovat vlasy? Hodnotit výhody a nevýhody!

K dispozici stylistům a barevníkům mnoho moderních technik zbarvení vlasů.

Jedním z nejoblíbenějších postupů je tónování.

Provádí se v salonech nebo doma pomocí klasických krémových barviv, barevných šampónů, toniků a dalších léků.

S přesným dodržováním technologie je postup pro vlasy bezpečný, v procesu pramenu získávají nejen bohatou barvu, ale také krásný přírodní lesk.

Tónování vlasů - co to je?

Tónování se nazývá poločasné barvení vlasů za použití barviv bez amoniaku.

Postup je pro vlasy bezpečný, intenzita barvy závisí na zvoleném barvivu, stavu a přirozené barvě pramenů.

Tonování lze provádět v salonu, ale některé dívky úspěšně zbarvují vlasy doma.

Postup se liší od barvení, protože semirezistentní léky nepronikují vlasové šachty. Pokryjí povrch tenkou vrstvou, vyhlazují keratinové váhy a dodávají přírodním leskům prameny.

Chcete-li, aby prameny byly lehčí, potřebujete bělení. Odstraňuje barvicí pigmenty z prutu, v závislosti na koncentraci drogy, vlasy se mohou zesvětlit v několika tónech nebo úplně ztratit původní barvu.

Vylepšení možností - zvýraznění. S tím se jednotlivé prameny změní barvou, procedura vizuálně zvětšuje objem vlasů. Po osvětlení mohou být jednotlivé kadeře nebo celá hlava vlasů zbarveny pomocí krémových make-upů, pěn, toniků nebo šamponů.

Výhody a nevýhody

Tonování má mnoho výhod oproti tradičnímu zbarvení.

 • Postup je možné provádět často změnou barvy dle libosti;
 • barvy bez čpavku jsou méně pravděpodobné, že způsobí podráždění kůže a alergické reakce;
 • postup může být proveden doma, malé chyby nejsou zřejmé;
 • podle technologie nejsou vlasy poškozeny.

Navzdory četným výhodám jsou zde nevýhody tonování.

 1. Lehké povrchové barviva nejsou schopny úplně skrýt šedé vlasy.
 2. Časté používání toniků může změnit pigmentaci vlasů.
 3. Některé drogy způsobují suchou pokožku hlavy.
 4. Tónovací léky zdůrazňují špatný stav kudrlin. Pokud se prameny rozštěpí a odtrhnou, je třeba provést terapeutický kurz a teprve poté pokračovat v barvení.
 5. Tónování by se nemělo provádět na vlasy barvené Basma nebo hennou. Tento postup by měl trvat nejméně 3 měsíce.

Fotografie před a po zbarvení

Pravidla pro výběr barev pro tónování

Tónování barev může znamenat, že přirozená barva je živější a dá zajímavé poznámky. Na tmavých barvách jsou barviva téměř nepostřehnutelná, ale dávají hloubku přirozenému stínu. Brunetky se vejdou do červené, vinné, mahagonové nebo fialové odstíny. Tam jsou také různé odstíny černé, ztmavlé kaštany nebo tmavě blond prameny.

Pro dívky s růžovou, sněhovou nebo olivovou kůží jsou vhodné studené tóny různých saturací: světle hnědá, popelka, čokoláda, stříbro, platina. Majitelé horké zlaté, broskvové nebo opálené pokožky by měly vyzkoušet med, karamel, načervenalost.

Aby byla barva živější, je možné předbleskat nebo zvýraznit. Postup se provádí v kabině nebo doma. V závislosti na obecné představě o účesu mohou být prameny na konci odlehčeny nebo zcela zvýrazněny. Není nutné bělit je, můžete omezit vysvětlení na několik tónů. Tonování se provádí několik dní po změně barvy.

Co znamená vybrat?

Všechny léky používané ke změně barvy lze rozdělit do několika kategorií.

 1. Klasické krémové barvy. Před čerpáním smíchat s oxidačním činidlem podle pokynů. Zajistěte jasnější odstín, aplikujte na přirozené, melirovanné nebo bělené vlasy. Pevnost závisí na barvě, obvykle barva trvá 2-3 týdny.
 2. Tonizující šampony. Velmi snadné použití, jsou používány pro lehké barvení a podporu vybraného odstínu vlasů. Výsledek trvá nejdéle 1 týden, místo běžného pracího prostředku lze použít šampony.
 3. Tonika a pěny. Vhodné pro přirozené a barevné vlasy. Výsledek trvá až 2 týdny, přípravek může vlasy mírně vyschnout.
 4. Lucky, řasenka, tužky. Patří do kategorie dekorativní kosmetiky pro vlasy, umožňují vám během pár minut změnit barvu několika pramenů nebo celé vlasy. Neprovádějte hluboko do jádra a vytvářejte barevný film na povrchu. Umyjte šamponem.

Nejlepší barva

Na prodej najdete řadu léků, které mění barvu vlasů. Dobré přípravky jsou uvedeny v různých barevných kategoriích. Při výběru je nutné se zaměřit na stav vlasů a doporučení výrobce.

 • Kapous. Profesionální polostálná barviva vhodná pro bělení vlasů. Gamma je vybrána pro přirozené a obarvené blondýnky, zahrnuje jak průsvitné možnosti, které poskytují lehkou záři a více sytých barev. Doporučuje se používat s bělícím práškem stejné značky.
 • Estel. Velmi si váží milovníci neobvyklých odstínů blond vlasů. Sortiment představuje různé odstíny popela, platiny, stříbra. Chcete-li poskytnout krásný trvalý lesk, můžete je smíchat s gelem stejné společnosti, který obsahuje keratin, vitamíny a perleťové pigmenty.
 • Wella Color Touch. Oblíbená profesionální barva, kterou lze použít doma. Široký sortiment zahrnuje jak přírodní, tak zdůrazněné neobvyklé odstíny. Rozdílem v pevném stavu trvá až 3 týdny. Přípravek obsahuje karoten, který zlepšuje stav poškozených vlasů a dodává jim přirozený lesk.
 • Tonic. Velmi cenově dostupné a levné, vhodné pro začátečníky. Široký sortiment zahrnuje velké množství červenohnědých, červených, kaštanových odstínů. Nezasychá prameny, ale je rychlejší než profesionální barvy.

Domácí barvení: instrukce

Doma můžete vyzkoušet několik možností tonování. Nejčastěji používají klasickou metodu. Zvolená barva je smíchána s oxidačními činidly. Poměr závisí na barvě vlasů a doporučení výrobce.

Můžete vyzkoušet jemnější volbu smícháním barvy s oxidačním činidlem, šamponem a balzámem. Do směsi se přidá trochu vody, všechno je šleháno až do úplné homogenity.

 1. Před zahájením procedury se vlasy neperou 2-3 dny. Pásky jsou pečlivě česány a rozděleny na části, které bodají každou s holičkou.
 2. Postupně se uvolní kadeř. Pod každým uzavřeným páskem fólie se na vlákno nanáší barva a fólie se skládá na polovinu.
 3. Chcete-li získat světlejší odstín, fólii nelze použít. V tomto případě je zředěná barva rozložena na vlasy plochým syntetickým kartáčem s volnými zdvihy.
 4. Droga stárne na vlasy ne více než 10 minut. Pokud jsou prameny velmi tenké a slabé, doba expozice se sníží na polovinu.
 5. Barva se omyje teplou vodou bez šamponu a výživný balzám se nanáší na prameny.

Při zbarvení pruhovaných vláken můžete bodnout většinu vlasů a uvolnit pouze bělené kadeře. Barva se nanese na fólii po dobu 7-10 minut.

Chcete-li, aby vlasy měly pěkný stříbrně bílý odraz, bude barva modrá nebo fialová. Zředí se balzamem a oxidačním činidlem, aplikuje se na vybrané prameny po dobu 5-7 minut a poté se důkladně umyje.

Péče o vlasy po proceduře

Aby se zachoval nový odstín vlasů co nejdéle, je třeba pečlivě pečovat o ně. Potřebné doporučení mohou dát hlavnímu barikovi, ale pro dosažení ideálního výsledku je důležité dodržovat nejjednodušší pravidla.

 1. Umyjte hlavu teplou vodou, příliš horké přispívá k rychlému a nerovnoměrnému mytí pigmentu.
 2. Pro péči je lepší zakoupit výrobky určené pro barevné vlasy. Zvláštní profesionální série, obohacená o vitamíny, ceramidy a další cenné prvky. Šampon je vybrán v závislosti na typu vlasů.
 3. Chcete-li zachovat jas barev, pomůže jim tónované šampony. Odstraňte nepřirozenou žlutost a osvěžte chladné odstíny, které pomáhají modrým nebo fialovým prostředkům, oživte červenohnědé prameny, které mohou mít červené šampony. Pro blondýnky existují možnosti se stříbrnými, třpytivými nebo zlatými odstíny.
 4. Jednou týdně je třeba dělat výživné masky. Profesionální průmyslové kompozice udělají, ale mohou být nahrazeny domácími produkty na bázi kefír, černého chleba, vajec, medu.
 5. Olejové zábaly a oleje mohou změnit intenzitu barvy a poskytnout vybledlé vlasy slámový odstín. Stejný účinek mají některé bylinné přípravky (například henna).
 6. Stylové nástroje se nejlépe používají v minimálních množstvích. Pěny, gely, laky činí barvu méně intenzivní, zbavují pramenů přírodního lesku.
 7. Po umytí vlasů je lepší vyschnout ve venkovním prostředí. Sušičky vlasů, curlingové žehličky a žehlení by měly být používány co nejméně.
 8. V teplé sezóně by měly být vlasy chráněny před přímým slunečním světlem. Zajišťují zámek křehký, suchý a křehký, vlasy ztrácejí a ztrácejí lesk. K neutralizaci škodlivého účinku pomohou spreje s vysokým SPF, které jsou rovnoměrně rozloženy po celé délce pramenů. Doporučujeme používat kosmetiku určenou pro barevné vlasy.

Tyto stejné tipy jsou vhodné pro tónování vlasů po zvýraznění.

Sledujte video na:

Tónování je skvělá volba pro dívky, které nechtějí drasticky změnit barvu vlasů. Postup vám umožňuje experimentovat s nádechem pramenu bez poškození. Po zvednutí potřebné barvy je možné rozhodnout o odolném zbarvení, ale někteří dávají přednost použití toniků, které jemně ovlivňují hlavu vlasů.

Tónování vlasů: co je to?

Obsah článku:

Tónování vlasů, co to je

Tónování se nazývá nestabilní barviva pro barvení vlasů, které neobsahují amoniak a jiné agresivní přísady. Kosmetický průmysl nabízí přípravky různých textur: klasické krémy, pěny, gely, šampony, balzámy, maskáry, pastelky. Tyto nástroje neporušují strukturu vlasových šachet, obalují všechny vlasy, dávají jim požadovaný odstín, měkkost a lesk.

Tónovací činidla dodávají pramenům lesk a dobře upravený vzhled.

Tonery se používají

 • osvěžující rozteč;
 • přirozené zesílení barev;
 • dávající pramenům lesk a dobře upravený vzhled;
 • obnovení po neúspěšném zbarvení trvalými přípravky;
 • mírné bělení nebo ztmavnutí.

V závislosti na struktuře a vlastnostech léčiv může změnit tón vlasů na 1-4 úrovních. Lehčí kudrlinky, tím výraznější je účinek poloprstvé barvy. Tonování je často spojeno s bělení nebo zvýrazněním. Při použití aktivních depigmenterů se zvyšují keratinové váhy, část pigmentu se vymyje. Ihned po bělení vlasy nevypadají to nejlepší, jsou matné, suché, s nerovným odstínem a výrazným žlutým zářezem. Tónování odstraňuje tyto nevýhody. Pod vlivem měkkých kompozic jsou váhy vyhlazeny, kudrlinky získávají požadovaný odstín, měkkost, lesk, snadno se vejdou do vlasů.

Tónování barev je vhodné pro kreativní zbarvení: brondirovaniya nebo ombra, Kalifornie nebo benátské zvýraznění. V jednom účesu můžete kombinovat několik odstínů najednou. Prostředky různých textur jsou dobře kombinovány. Například barvením vlasů pěnou nebo gelem si můžete udržet barvu s tónovaným šamponem a samostatnými zámky s jasnou riasenkou.

Tónování: výhody a nevýhody

Tónovací léky mají velmi mírnou kompozici. Neobsahují amoniak a peroxid vodíku. Některé barvy obsahují živiny: cenné oleje, vitamínové komplexy, hedvábné bílkoviny a rostlinné ceramidy.

Na prodej lze nalézt jako neutrální přírodní a zdůraznil jasné barvy.

Coloristy rozdělují přípravu na tónování do 3 velkých skupin. První zahrnuje poloprůběžné produkty, které obsahují malé procento světlejších složek. Obvykle mají tyto léky konzistenci tlusté barvy nebo pěny. Před použitím se smíchají v aktivátoru nebo oxidační emulzi. Tyto produkty mění barvu vlasů o 3-5 úrovní a zůstávají na vlasu po dobu až 3 týdnů.

Druhá skupina obsahuje gely, šampony, balzámy. Přípravky se vyznačují velmi jemným složením a pomáhají měnit barvu o 1-2 tóny. Vhodný pro křehké, porézní, slabé vlasy, poškozené častými barvivy, horkým stylingem, chemickými permi. Do této kategorie patří také barvy, které se aplikují přímo z trubice bez přidání aktivátorů. V závislosti na složení léků se uchovávají na vlasy od 5 do 14 dnů.

Druhá skupina zahrnuje jatečně upravená těla, pastelky, barvicí spreje. Jsou vhodné pro zvýraznění pramenů, zvýraznění barev, expresní tónování regrown kořenů. Přípravky zůstávají na vlasu až do prvního praní, mohou být použity společně s tradičními barvami nebo pěnou.

Výhody tonizačních léků zahrnují

 • měkký vzorec, který traumatizuje pruty;
 • široká barevná paleta;
 • snadné použití;
 • možnost salonu nebo domácího zbarvení;
 • Prostředky jsou vhodné pro krátké, střední a dlouhé vlasy jakékoliv textury.

V barvících barvách, pěnách a balzámách jsou nevýhody:

 1. Všechny výrobky v této kategorii jsou rychlejší než trvalé barvy. To je obzvláště patrné při použití jasných barev a komplexního kreativního zbarvení.
 2. Nezdravé výrobky, jako jsou pastelky nebo maska, mohou skvrnit oděv a kůži.
 3. Některé chloupky nevnímají měkké, jemné formulace a jsou nerovnoměrně zabarveny.
 4. Tonery by neměly být používány po barvení s basma nebo hennou nebo po perm.

Výběr odstínů

Při výběru barvy tónování se musíte zaměřit na přirozené barvy vlasů, kůže a očí. Je-li plánováno předběžné bělení, rozšiřují se možnosti domácích barevníků. Když tonizujete přirozené vlasy, musíte zvážit, že drogy změní základní barvu přibližně o 3 úrovně.

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu vlastní barvu.

Brunetky se mohou pokoušet zlepšit přirozené barvy a zesílit je. Kostým černo-černá, karamelově černá, bohaté víno, čokoláda. Hnědovlasé ženy si mohou vychutnávat ořech, kávu, brandy se zlatým nebo načervenalým leskem. Hnědé vlasy mohou zbarvovat prameny v módní popolce nebo stříbrošedé barvě.

Blondýnky by se měly soustředit na celkový typ barvy. Pro dívky s hřejivou kůží a hnědé nebo zelené oči, měkké béžové, karamelové, zlaté tóny udělají. Platinový, stříbrný, popínavý tón bude vyhovovat chladným modrookým blondům skandinávského typu.

Nejdéle na vlasu jsou udržovány červené odstíny. Modrá, lila a popel se velmi rychle vymyjí, což vyžaduje časté aktualizace.

Ti, kteří chtějí vyzkoušet více neobvyklých možností, budou vyhovovat jasným nebo pastelovým barvám: modrá, růžová, fialová, levandule, korálové, smaragdové. Mohou být použity jednotlivě nebo obarvené prameny v různých barvách. Pro tmavé vlasy jsou vhodné bohaté odstíny, lehké mohou být zbarveny jemnými akvarelovými květy.

Nejlepší přípravy na změnu barvy vlasů

Klasické krémové barvy a pěny jsou vhodné pro dlouhodobé tónování. Nejlepší léky najdete v profesionálních řadách slavných značek. Jsou odlišeny od domácností bohatšími kompozicemi a širokým spektrem odstínů. Mezi nejoblíbenější možnosti:

Matrix. Nabízí 2 řádky pro jemné a intenzivní tónování. Sbírka obsahuje řadu akvarel pro barevné vykreslování včetně originálních růžových, lilačních, modrých a citrónových tónů. Zlepšení nabízených barevných značkových posilovačů. Další zajímavá linka kombinuje červené tonery od jasně červené až burgundské.

Estelle Značka vyrábí několik barevných odstínů. Začátečníci jsou doporučeni Estel Celebrity, kit obsahuje aktivátor, ochranné rukavice a další potřebné příslušenství. V řadě 20 odstínů pro přirozené nebo bělené vlasy. Pro ty, kteří mají zkušenosti s domácím zbarvením, hodí Estel de Luxe řadu řádek pro kreativní, pastelové, akvarely nebo intenzivní tónování. Aktivační nebo oxidační emulze budou muset kupovat více na vlastní pěst.

Londa Professional. Značka nabízí 46 nejoblíbenějších odstínů tónovaných inkoustů, včetně směsí, které lze smíchat s jinými inkousty pro dosažení perfektní kombinace. V řadě mnoha módních blond odstínů se nachází studená ashenová a platinová blond, stříbrná, fialová.

Ve všech profesních sbírkách jsou šampony a balzámy, které přispívají ke zlepšení a zachování barvy. Pro zbarvené blond vlasy jsou vhodné bělící masky vhodné pro odstranění ošklivého žlutého vlasu.

Jak zbarvovat prameny doma

Nejčastěji se používá pro tonizování poloprůběžných barev. Před aplikací na vlasy je třeba je smíchat s oxidační emulzí nebo smetanovým aktivátorem. Poměry jsou uvedeny v pokynech, obvykle se doporučuje převzít barvu a oxidační látku rovnoměrně. Pokud jsou vlasy oslabeny nebo vysušeny, může se podíl oskigentu zvýšit. Správně připravená směs by neměla být příliš tekutá.

Pro dosažení dokonalého výsledku je lepší použít barviva a oxidační látky stejné značky.

Lék je rozložen po celé hlavě nebo jednotlivých pramenů pomocí plochého kartáče s tvrdou umělou štětinou. Každé zvlnění je namalováno zvenku a uvnitř. Pro intenzivnější tonizační prameny lze zabalit do fólie nebo filmu. V závislosti na tloušťce vlasů se barva udržuje po dobu 15-40 minut.

Vypláchněte toner teplou vodou bez šamponu. Na závěr se prameny zpracovávají výživným balzámem a opláchnou se znovu. Barva neztrácí sytost, lepší vysychání hlavy venku, bez vysoušeče vlasů. Jemná péče pomůže zachovat odstín po dlouhou dobu pomocí jemných profesionálních produktů: balzámy, masky, kondicionéry, šampony.

Pro Více Informací O Suché Vlasy