logo

Byliny pro psoriázu

Léčba bylinné psoriázy je označována jako nekonvenční léčba. Dozvíme se, jaké bylinky se doporučují pít s psoriázou nebo používají v koupelích a pleťových vodách.

Účinnost nemoci

Léčba bylinné psoriázy se provádí v případech, kdy je zapotřebí zvýšit účinnost hlavních metod léčby. Někdy se pacienti obracejí na tuto metodu z důvodu nedostatečného účinku po použití tradičních prostředků a někdy se stávají oběťmi obsedantní reklamy na doplňky stravy.

Použití léčivých rostlin pomůže dosáhnout následujících výsledků:

 • snížení závažnosti svědění v postižené oblasti;
 • snížení počtu plaků;
 • zlepšení stavu pokožky;
 • bojovat s lokálním zánětlivým procesem;
 • zrychlení regeneračních procesů tkáně.

V moderních podmínkách se mnoho druhů rostlin používá ke stabilizaci stavu lidí s dermatologickými onemocněními. Získejte účinný recept v konkrétní situaci.

Před použitím bylinných přípravků se poraďte s lékařem nebo odborníkem v příslušném oboru.

Vlastnosti bylinné medicíny

Použití přírodních složek pro léčbu psoriázy má řadu vlastností. Určují způsob užívání léků, dávku a trvání léčby.

Byliny pro psoriázu - pomocná složka průběhu obnovy. Hlavní výhody této léčby:

 • Bezpečnost Většina bylinných léků je dobře tolerována lidským tělem. Mají minimální počet kontraindikací a žádné nežádoucí účinky. I když bychom neměli zapomínat na to, že mezi přírodními sloučeninami existují nejsilnější jedy, včetně rostlinných. Proto nezanedbávejte pokyny.
 • Měkká účinnost. Použití léčivých rostlin pomáhá snižovat závažnost symptomů onemocnění.
 • Nízká cena. Přípravky založené na přírodních složkách jsou levnější než synteticky vytvořené analogy. Existují však importované doplňky stravy "z přírodních surovin" za vysoké ceny. Jsou prohlášeny za všelék, ale není.

Bylinné léky pro psoriázu mají mnoho nevýhod. Mezi nimi je neschopnost předvídat účinnost takové léčby. Nemoc může postupovat příliš rychle a odmítnutí tradičních léčiv je plné zhoršení situace. Fytoterapii proto nelze přirovnat k hlavní léčbě a ještě více ji nahradit používáním bylin.

Doba zotavení pomocí rostlinných přípravků přesahuje 1-2 měsíce. To znamená, že osoba musí takové prostředky používat po dlouhou dobu. Jejich účinnost je mnohem nižší než syntetické drogy.

Účinné byliny

V přírodě mnoho léčivých rostlin ne všichni pomáhají s psoriázou.

Níže je seznam populárních léčivých bylin.

Dědictví

Rostlina, která je považována za užitečnou pro léčbu dermatóz. Tajemství je v chemickém složení. To zahrnuje hodně:

Díky těmto komponentům léčba vlakem zlepší stav kůže a urychlí přechod psoriázy do fáze remisí. Tráva se používá jak navenek, tak i dovnitř.

Masti pro psoriázu

Moisturize pokožky. Normalizuje výměnné reakce. Eliminuje svědění, snižuje lokální zánětlivý proces. K jeho přípravě bude zapotřebí:

 • 5 lžíce drceného sušeného vlaku;
 • stejné množství alkoholu;
 • 10 polévkových lžic vazelinového oleje nebo lanolinu.
 1. Trávu promíchejte ethanolem.
 2. Trvejte 72 hodin na tmavém místě.
 3. Přidávejte vazelínu nebo lanolin.

K dosažení výsledku se masť nanese na postiženou pokožku přes noc.

Psoriasový čaj

Při požití se používá čaj ze série. Příprava zahrnuje vaření 1 lžičky (10 g) sušených bylin ve sklenici vroucí vody. Po ochlazení je čaj užíván třikrát denně, 1/3 šálku. Léčba takového čaje zlepšuje stav kůže.

Heřmánek

Má výrazné antiseptické a protizánětlivé účinky. Bojuje se svěděním, prodlužuje dobu remisí. Má mírné sedativní vlastnosti, které pomáhá pacientům s neustálými paralelními účinky stresu.

Heřmánek se používá ve formě vodní infuze. Je užíván jak uvnitř, tak ve formě lotionu. Nástroj má složitý účinek na pokožku pacienta se psoriázou. Chcete-li vytvořit přírodní léčivo, budete potřebovat:

 • 3 lžíce sušených nasekaných surovin;
 • 200 ml vroucí vody.
 1. Tráva nalila vroucí vodu.
 2. Trvejte na 1-2 hodiny.
 3. Vyfiltrujte.

Populární přírodní lék, který je účinný při jakémkoli dermatologickém onemocnění. Aloe má silné protizánětlivé vlastnosti, bojuje proti houbovým infekcím pokožky, zvlhčuje.

Rostlinný extrakt se používá k výrobě léků používaných k léčbě psoriázy.

Čerstvá šťáva

Nejjednodušší metodou léčby je použití aloe šťávy. Rozdrtil několik velkých listů rostliny. Tekutina, která se z nich získává, se vypije dvakrát denně. Nejprve byste se měli poradit se svým lékařem, protože jsou možné alergie.

Lotiony

Vytvoření externího léku na psoriázu bude vyžadovat:

 • 5-6 sukulentní listy rostliny;
 • gáza

Zelené části aloe jsou mleté, aby se vytvořila šťáva. Jsou impregnovány tkaninou složenou v několika vrstvách. Aplikuje se na postiženou pokožku po dobu půl hodiny. V prvním týdnu se podobný postup provádí denně. Ve druhé - za den. Ve 3. a 4. týdnu - každých 72 hodin.

Louhový

Herb se silnými protizánětlivými vlastnostmi. Zlepšuje metabolismus v hlubokých vrstvách dermis. Zrychluje clearance epitelu plaku. Normalizuje pohodu.

Pro boj s psoriázou se používá pro obklady. K vytvoření finančních prostředků bude zapotřebí:

 • 5 polévkových lžic sušených nebo čerstvě mletých surovin;
 • 250 ml vroucí vody;
 • několik vrstev gázy.
 1. Rostlinný materiál se nalije horkou kapalinou.
 2. Směs se vaří 5 minut při nízké teplotě.
 3. Vyfiltrujte.
 4. Nechte vychladnout po dobu 20-30 minut.

Dokončený přípravek (tráva po ošetření vroucí vodou) je zabalena do gázy. Poté se aplikuje na postiženou kůži.

Piktogram je považován za jedovatou rostlinu. Nedoporučuje se těhotným ženám a dětem do 6 let věku. Používá se s opatrností u lidí s tendencí k alergiím. Před použitím proveďte zkoušku tolerance trávy a položte ji na několik minut na jemnou pokožku v oblasti ohybu kolena.

Břečťan obecný

Rostlina se silnou tannickou vlastností. Snižuje intenzitu zánětlivého procesu. Obsahuje kyselinu askorbovou. Vzhledem k přítomnosti vitaminu C v jeho složení normalizuje mikrocirkulaci v nárazové zóně a zvyšuje regeneraci tkání.

Dekoky na bázi rostlin mají regenerační účinek a zlepšují stav pokožky. Stává se měkčí a rychleji odstraňuje plak.

K vytvoření tohoto nástroje budete potřebovat:

 1. Surová voda se nalije.
 2. Nechte vařit 15 minut.
 3. Filtr nechte vychladnout.

Vezměte hotový výrobek do 100 ml na jedno použití denně.

Bylinné poplatky

Populární mezi lidmi zůstává likvidace bylinné psoriázy. Podstata této léčby spočívá v kombinaci hojivých vlastností několika rostlin najednou. Musí mít silnější a trvalejší účinek.

V praxi je obtížné stanovit stupeň účinnosti takové terapie. Století staré zkušenosti fytoterérů (léčitelů, léčitelů) potvrzují příznivé účinky rostlinných přípravků na pokožku při psoriáze.

Neočekávejte zázrak a nepřehlédněte lidové recepty jako všelék. Většina z nich má selektivní účinnost a ne vždy zlepšuje stav pacientů.

Níže budou považovány některé populární možnosti pro přípravu terapeutických činidel. Častěji se používají ve formě čajů, tinktur, lotionů, obkladů. Znakem zůstává dlouhá doba trvání takové léčby.

Recept číslo 1

Chcete-li vytvořit rostlinnou sbírku, budete potřebovat následující složky:

 • semena bodláku;
 • neurčité květenství;
 • listy máty peprné;
 • některé semena koriandru;
 • drcený měsíček.

Vytvoření opravného prostředku zahrnuje následující kroky:

 1. 2 lžíce surovin (sběr) nalijte 500 ml vroucí vody.
 2. Trvejte 40 minut.
 3. Filtrujte a nechte vychladnout.

Spotřebujte 100 ml třikrát denně před jídlem. Pokud je to žádoucí, a při absenci alergie, přidejte med. Dává mu lék sladkou chuť.

Číslo receptury 2

Stejné množství kombinuje následující složky zařízení:

 1. Tyto přísady se nalijí na litr vroucí vody.
 2. Nechte trvat na noci.

Hotový produkt je filtrován a spotřebováván po celý den.

To vede k normalizaci metabolismu v těle, zlepšuje stav kůže, eliminuje svědění. Zrychluje přechod nemoci na fázi remise, snižuje negativní účinky stresu.

Recept číslo 3

Tato rostlinná sbírka snižuje závažnost zánětlivého procesu. Stimuluje mikrocirkulaci.

Chcete-li jej vytvořit ve stejných množstvích, spojte následující zařízení:

Příprava nápravy psoriázy zahrnuje následující kroky:

 1. Jedna a půl lžíce surovin je rozdrcena.
 2. Nalijte všechny 600 ml vroucí vody.
 3. Přiveďte k varu a držte jej na nízké teplotě po dobu 20 minut.
 4. Deformujte a ochlazujte.

Vezměte 200 ml třikrát denně před jídlem. Kurz terapie je od 1 měsíce. Poté udělejte přestávku po dobu nejméně 14 dnů.

Bezpečnostní opatření

Byliny a jiné rostlinné léky jsou pro člověka poměrně bezpečné. Ve srovnání s tradičními léky jsou méně pravděpodobné, že způsobí nežádoucí účinky.

Přesto je třeba si uvědomit, že nekontrolované užívání takových léků je také plné nežádoucích důsledků. Častěji jsou doprovázeny dyspeptickými poruchami, pokud se orální přípravky a infuze užívají. Mezi tyto nežádoucí účinky patří:

 • ztráta chuti k jídlu;
 • nevolnost;
 • zvracení;
 • někdy průjem postupuje.

U psoriázy je alkohol kontraindikován v jakékoli formě. Proto se vyvarujte používání bylinných tinktur na alkohol.

Bylinné čaje, odvarky nebo infuze jsou kontraindikovány v případě individuální nesnášenlivosti jejich složek a také se nedoporučuje odmítat léky bez souhlasu ve prospěch samotného bylinného léčiva.

Léčba bylinné psoriázy

Psoriáza je jednou z nejčastějších chronických dermatóz a je charakterizována kožními lézemi, vytvářením šedo-bílých plátů. Pacienti mají obavy ze svědění a podráždění. Kromě kožních příznaků existují různé odchylky od vegetativního a centrálního nervového systému, imunologické a endokrinní poruchy. Na patologický proces mohou být zapojeny hřebíky a klouby. Průběh onemocnění je nepředvídatelný a příčiny nebyly zcela identifikovány. Léčba je zaměřena především na odstranění příznaků a dosažení dlouhodobé remise. Důležitým místem v komplexní terapii psoriázy je použití léčivých bylin. Mnoho receptů se používá dlouhou dobu, některé se začaly uplatňovat nedávno. Při správném výběru rostlinných léčiv je možné dosáhnout dobrého výsledku, ale tato terapie může být použita pouze jako doplněk hlavního jídla.

Použité léčivé byliny

Jaké bylinky pro psoriázu jsou efektivnější? Nejoblíbenější jsou: Celandine, Chreda, Licorice, Hop, Sage, Calendula, Repeshk a Sassaparille.

Celandine

Záchvaty z bolestivého svědění účinně odstraňují odlupování kůže. Šťáva rostliny má protizánětlivý, baktericidní účinek na hojení ran. Při léčbě psoriázy doma se tráva používá ve formě kompresí, rozmazaných čerstvými šťávami psoriatických plaků, přidá se vývar do vody do lázně.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Při požití může na základě rostlinného vzplanutí způsobit zánět trávicího traktu. Tráva často způsobuje alergie. Nemůže být použita pro epilepsii, bronchiální astma, anginu, během těhotenství a kojení.

Dědictví

Hojivé vlastnosti rostliny jsou způsobeny jedinečným složením. Bylina obsahuje velké množství olejů, které uvolňují zánět, který se vyskytuje během psoriázy, a podporuje rychlé hojení nemocných oblastí. Série také má antibakteriální a antialergické vlastnosti. Když požívaná infuze pomáhá očistit játra, reguluje tok metabolických procesů.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Při vnitřním podání může infuze rostliny vyvolat podrážděnost, nervové vzrušení, záchvaty paniky.

Dřevitá sůl

Má protizánětlivé vlastnosti, zlepšuje tok metabolických procesů, má laxativní účinek, urychluje eliminaci zbytečného odpadu z těla. Při aplikaci externě snižuje podráždění, svědění, čistí pokožku.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Lékořice není určena k léčbě hepatitidy, cirhózy, diabetu, selhání ledvin. Zvyšuje krevní tlak, proto není indikován pro hypertenzi. Použití lékořice během těhotenství je také nežádoucí.

Chmel

Infúze kužele má uklidňující účinek, zmírňuje bolest, zánět, normalizuje gastrointestinální trakt.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Nástroj nelze použít v případě gynekologických onemocnění: cysty, polypy, nádory, polycystická onemocnění, endometrióza. Estrogeny obsažené v borovicových kužlích mohou vyvolat jejich růst a degeneraci. Použití infuzí a odvarů někdy způsobuje alergickou reakci ve formě kožních vyrážek, zánětu sliznic.

Sage

Bylina účinně pomáhá s psoriázou, včetně hlavy. Prostředky založené na něm uvolňují zánět, stimulují lokální imunitu, mají antibakteriální a antifungální účinky. S porážkou šalvěje šalvěje se jako kondicionér používá odvar. Vedle terapeutických účinků stimuluje růst vlasů i lesk.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Při použití byliny proti lupénce je nutné vzít v úvahu její možné negativní účinky na tělo. Takže šalvěj se nedoporučuje za sníženého tlaku, patologií ledvin, snížení funkce štítné žlázy. Nepoužívá se při kojení, protože látky obsažené v rostlině snižují produkci mateřského mléka. Při dlouhodobém používání trávy není vyloučen výskyt symptomů otravy.

Kalendula

Při požití infuze květů má protizánětlivý, baktericidní účinek, podporuje práci jater. Používání bylin zvenčí urychluje hojení poškozených tkání, dezinfikuje kůži, snižuje zánět. Pro psoriázu se používá infuze rostlin a masti připravené na jejich základě.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Kalendula nelze užívat perorálně při užívání léků se sedativním účinkem a barbituráty. Léčba infúzí rostlin není indikována u dětí do 12 let a u dospělých s kardiovaskulárními chorobami, hypotenzí, v akutní fázi onemocnění trávicího traktu (gastritida, žaludeční vředy). Externí použití produktů na bázi nealkoholu někdy vyvolává alergie, zvýšené svědění, podráždění.

Rýže

Požití této bylinky s psoriázou pomáhá očistit krev, posiluje imunitní systém, má antialergický účinek, zlepšuje metabolismus a uklidňuje nervový systém. Při aplikaci zvenčí má infuze a odvar z rostliny protizánětlivý, antibakteriální účinek.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Vnitřní příjem prostředků založených na agrimonii je nežádoucí s tendencí k zácpě, individuální intoleranci rostliny a během těhotenství.

Sassaparil

Rostlina vykazuje čistící, tonizující, protizánětlivé vlastnosti, reguluje hormony, aktivuje eliminaci toxinů. V poslední době je kořen byliny často používán jako součást léčivých čajů proti lupénce.

Kontraindikace, vedlejší účinky

Jedinou kontraindikací použití rostlinných produktů je individuální nesnášenlivost. Dlouhodobé požití infuze nebo odvaru sassaparilie může vyvolat zánět sliznic membrány trávicího traktu.

Koupelny

Léčba psoriázy s přidáním léčivých bylin je velmi účinná. Z příznaků dermatózy dokonale ulehčí borovice, jedle, lněná, šalvějová lázeň. V počátečním období se doporučuje, aby byly pod lékařským dohledem, pak můžete pokračovat v samostatné léčbě. K přípravě lázně použijte sušené rostliny nebo jejich výtažky.

Pravidla postupu

Pro noční lázeň je zapotřebí 10 litrů vody, sedátka - 25-30 litrů, plná koupel - 200-250 litrů. Doporučuje se použít dlažbu nebo smaltovanou koupel. Při plné koupeli by měl pacient ležet v něm zcela uvolněný a položit si ručník pod hlavu. Voda by měla pokrýt celé tělo, kromě horní části hrudníku. Po léčebném postupu byste měli odpočívat 30-40 minut.

Piniová koupel

Pro jejich přípravu je nejvhodnější použít briketovaný nebo tekutý jehličnanový extrakt. Briketa nebo 100 ml extraktu se rozpustí ve sklenici vody a pak se přivede na požadovaný objem. Optimální teplota vody je 36-38 stupňů, doba trvání postupu je až čtvrt hodiny. Dostatečný efekt může být dosažen při plném průběhu 15-20 zasedání.

Borovicové pupeny mohou být také použity pro léčebné lázně. Pro 3 litry vody bude vyžadovat 150 g pupenů. Potřebují vařit ve vodní lázni asi 30-40 minut a nalijte do nádoby. Piniové koupele jsou vhodné pro palmar-psoriázu.

Doporučené postupy s infuzí čerstvě nasekaných borovicových větví. Jsou prostě nalit vroucí vodu, nechá trvat. Teplota hotové borové infuzní lázně by měla být 37-38 stupňů. Ruce nebo nohy ponořené do vody po dobu půl hodiny. Je lepší uspořádat procedury večer.

Sage Baths

Sage je jedna z nejúčinnějších bylin používaných při lupénce. Lázně s touto léčivou rostlinou mají protizánětlivý, antimikrobiální, adstringentní účinek. Používají se hlavně v pomalu se pohybujících formách onemocnění. Léčivými surovinami jsou sušené listy rostliny. 100 gramů listů šalvěje se nalije litrem vody, vaří se hodinu a nechá se na infuzi 1 den. Připravený vývar je přidán do vody pro koupání.

Aromatická koupel

Z psoriázy pomáhá koupel na základě sbírky těchto bylin:

 • řezník;
 • citrónový balzám;
 • pelyněk;
 • mátou;
 • břízy nebo borovice.

Všechny součásti mají stejný poměr - 20 gramů. Jsou vařeny v 1 litru vody a nalití se do lázně. Doba trvání procedury je 10 minut. Má tonikální a čisticí účinek. Doporučeno pro použití v stacionární fázi psoriázy.

Valerijské lázně

Valerij má pomalý, ale stabilní účinek. Účinkem je především odstranění zvýšené podrážděnosti a vnitřního napětí. Pro tento postup můžete použít tekutý extrakt z léčivých rostlin. Jednoduše se vleje do teplé vody v množství 50-70 ml na 1 koupel. Doporučená teplota vody je až 38 stupňů.

Je velmi efektivní na léčbu lupénky s použitím smíšených lázní - např. Jehličnan-valerijský nebo jehličnan-šalvěj. Takové postupy umožňují současně dosáhnout několika činností kvůli léčebným vlastnostem použitých bylin.

V některých případech jsou koupele kontraindikovány

Postupy úpravy vody nelze provádět za následujících podmínek a chorob:

 • plicní tuberkulóza;
 • hypertenze;
 • srdeční selhání;
 • angina pectoris;
 • ateroskleróza;
 • diabetes mellitus;
 • kožní léze infekčního a houbového původu;
 • epilepsie;
 • pozdní termíny těhotenství.

Požití

Podle jedné z nejpopulárnějších teorií je tato dermatóza spojena s třením těla. Proto je možné účinně léčit psoriázu pouze v případě, že je tělo očistěno. Za tímto účelem proveďte sifonovou črevnou výplach s bylinnými infuzemi. Které bylinky by měly být použity, závisí na individuální toleranci a charakteristikách onemocnění. Univerzální volbou pro tento postup jsou noky, rašeliniště a kopřiva. Jsou přijímány ve stejném množství. Pro jeden postup je zapotřebí 8-9 litrů 10% infúze. Mytí se provádí dvakrát týdně.

Prostředky pro orální podání

U psoriázy lze dosáhnout optimálního výsledku současným externím a vnitřním ošetřením. Neměla by být omezena pouze na koupání. Současně musíte pít bylinné infuze a odvarky. Jaké bylinky jsou vhodnější pro požití, aby se odstranily příznaky onemocnění?

 1. Účinným prostředkem pro léčbu psoriázy je řada. Může být připravena nezávisle nebo zakoupena v sušené formě. Infuze rostliny se připraví následujícím způsobem: 4 lžíce surovin se vlijí do termosky, přidá se litr vody a ponechá se 2 hodiny. Připravená infuse se ochladí a přidá pár lžiček tekutého medu. Přípravek konzumoval 100 g třikrát denně. Při léčbě psoriázy u dětí může být dávka infuzní sekvence snížena o 3-4 krát v závislosti na věku dítěte.
 2. Optimálním způsobem vnitřní terapie onemocnění je používání lékařských poplatků. Mají složitý účinek na tělo. Následující sbírka dokonale napomáhá v případě progresivní psoriázy:
  • Třezalku tečkovanou;
  • celandin;
  • posloupnost;
  • marshmallow;
  • valerián.

Infuze se připraví na základě jedné lžíce směsi a 200 ml vody. Vezměte 100 ml dvakrát denně.

 • Následující sbírka bylin pro psoriázu se osvědčila:
  • chmelové kužele;
  • kořen lékořice;
  • posloupnost;
  • kořen lopuchu;
  • motherwort;
  • kopřiva (listy).

  Komponenty se odebírají v stejných částech, kromě kořenu lékořice: musí se užít 3krát více než ostatní bylinky. Lžíce směsi se nalije do vroucí vody (1/2 litru) a trvá 12 hodin. Konzumujte ve formě tepla 100 ml. Tento nástroj je určen pro dlouhodobé použití - přibližně 6-12 měsíců.

 • Při léčbě lupénky se doporučuje podávat infuze bylin s laxativním a choleretickým účinkem. Patří sem:
  • květiny neplodné;
  • květiny;
  • list sena;
  • kukuřičným hedvábím.

  Přijímání infuzí založených na těchto rostlinách pomáhá normalizovat trávení a pohyblivost střev, vyčistit organismus, což nakonec vede ke zmírnění symptomů psoriázy.

 • Dobrý výsledek může být dosažen tím, že se ráno vezme směs tinktury z kandidanu a eleutherococcus (každá po 15 kapech).
 • Nakrájený sassaparilla root se naplní vodou (20 g suroviny na 1 litr). Vaříme čtvrt hodiny. Jedna sklenka se okamžitě opíje po přípravě v horké formě a zbytek bujónu - během dne v malých dávkách.
 • Existují důkazy o významném zlepšení stavu kůže u pacientů užívajících léčivé odvar na základě těchto bylin:
  • posloupnost;
  • kořen lékořice;
  • elderberry flowers;
  • listy z kopřivy;
  • kořen lopuchu;
  • kalamus rhizomy.

  Přísady se odebírají ve stejných částech. Lžíce směsi se nalije vroucí vodou a vaří se 5 minut. Připravený bylinný odvar může být použit pro léčbu psoriázy zevnitř a externě - pro komprese na postižených oblastech.

 • Chcete-li odstranit příznaky, použijte jedle. Doporučuje se užít ji během 1,5 měsíce. Režim - třikrát denně, 100 ml.
 • Bylinné byliny, které se tradičně používají pro psoriázu, zahrnují agrimonii. Jeho infuze pomáhá normalizovat metabolické procesy, zlepšuje trávení. Nástroj se užívá až 4krát denně.
 • Tření, obklady, aplikace

  1. Celandinová šťáva je jednou z nejběžnějších léků používaných pro psoriázu v různých částech těla. Jak jej aplikovat? Lidové recepty zahrnují několik použití pro tuto rostlinu.
   • První metoda je k dispozici pouze během období květu rostliny. Tato technika je extrémně jednoduchá a spočívá v tom, že kandid je vykořeněná, rozložená otevřená a čerstvá šťáva se aplikuje na místa umístění psoriatických plaků. Postup lze provést po dobu 3 měsíců, zatímco rostlina nadále kvetou. Podle tradiční medicíny se během této doby plaky stávají téměř nepostřehnutelnými. Abychom se zcela zbavili symptomů onemocnění, měl by se tento kurz opakovat po tři léta v řadě.
   • Druhou metodou léčby lupénky s celandinem je použití tinktury založené na kořenech rostliny, aby se třela problémová místa. Tinktura je připravena následovně: 4 lžíce nakrájených kořenů nalijte 500 ml lékařského alkoholu. Po několika hodinách je náprava připravena k použití.
  2. Pro psoriatické komprese používejte následující léčivé bylinky nebo jejich poplatky:
   • nealkohol;
   • přeslička;
   • ořechový list;
   • celandin;
   • řezník;
   • přítok;
   • list lopuchu;
   • list černého rybízu.

  Sušené byliny se smíchají, mletí, připraví se infuze (směs sklenice + 200 ml vody), která se používá pro komprese.

 • Perfektně čisté kožní aplikace od Kalanchoe. Z čerstvých listů rostliny se připraví suspenze, která se aplikuje na postižené oblasti a nechá se několik hodin.
 • Můžete použít napar z květin z heřmánku v lékárně. Suroviny se nalívají vroucí vodou, takže květy byly ve vroucí vodě. Kontejner je uzavřen víkem, zabalen a ponechán po dobu 30 minut. Napařené květy se aplikují na pláty, pokryté gázou namočenou v heřmánkové infuzi, s polyethylenem, bandážovány a ponechány přes noc.
 • Dobrý lék na psoriázu - komprese na bázi bylin, vařené v mléce. Všechny součásti se odebírají ve stejném poměru. Čerstvé listy lopuchu a hroznů se rozdrtí, přidá se lněné semínko, nalije se mléko a ponechá se na nízkém ohni po dobu 5 minut. Gáza je impregnována výsledným odvarem a aplikována na postižené oblasti.
 • Připravte si tinkturu na základě čerstvě vybraných neplodných květin. Můžete použít nástroj lékárny. Bandáž nebo gáza je zvlhčena v tinkturu a aplikována na oblasti psoriatických plaků a vyrážky po dobu čtvrthodiny.
 • Smíchejte celandinovou šťávu a infuzi neplodu. Přijaté prostředky denně postihují postižené oblasti.
 • Léčivé byliny mohou být použity k přípravě mastí pro psoriázu.

  • Suché růžové boky jsou spálené, výsledný popel je smíchán s vazelínou v poměru 1: 1. Nástroj se používá pro denní mazání psoriatických plaků.
  • Připravte masti na základě 2 dílů rozdrcených listů celandinu, 1 díl lanolinu a 1 díl vazelíny. Používá se podle potřeby.
  • Z symptomů psoriázy dokonale odstraňuje masť z tinktury série. Hotová tinktura se smíchá s lanolinem a vazelínou a denně se na postižených místech potřísní.
  • Práškové kořeny labaznika rozemleté ​​do prášku by měly být smíchány s vazelínou nebo olejem, výsledná hmota se umístí do skleněné nádoby a vaří se ve vodní lázni. Masti používají k ošetřování plaků.

  Fytoterapie pro psoriázu pokožky hlavy

  Jaké bylinky pomohly s tímto typem psoriázy? Při lokalizaci plaků na hlavě lze dosáhnout nejlepšího výsledku pomocí aloe, celandinu, amarantu. Dlouhodobé užívání jedné rostliny je nežádoucí, protože vede k závislosti. V každém případě se doporučuje sledovat odpověď těla na použitý prostředek.

  Někdy je výborným výsledkem i denní aplikace aloegelu na postiženou kůži, v jiných případech je nutné kombinovat několik výrobků.

  1. Při léčbě psoriázy hlavy dobře napomáhat pleťovému krému založenému na odvaru bylinného rostliny. Doporučuje se, aby byly prováděny každý den, dokud nebudou plaky úplně zmizely. Hojivý bujón také má preventivní účinek: zabraňuje šíření postižené oblasti.
  2. Jako lék na psoriázu se amarantový olej osvědčil dobře. Aplikuje se na plaky 1 nebo 2 krát denně. Pro oplachování vlasů lze použít vývarové semínko a listy amarantu (2 lžičky semínka + 1 lžička listů + 750 ml vody).
  3. Vtírejte do pevného masti pokrytého pokožkou ve směsi s tinktví rostliny, západní thujy nebo eleutherococcus.
  4. Doporučuje se používat bylinné výplachy na základě následujících léčivých rostlin:
   • celandin;
   • lovage kořeny;
   • lopucha;
   • yakorets;
   • celer;
   • semena ječmene;
   • ostružinové listy;
   • jalovec (včetně bobulovin);
   • mladé výhony thujy;
   • yucca listy.

  Kontraindikace, vedlejší účinky

  Při použití jakýchkoli receptů na léčbu psoriázy je třeba vzít v úvahu kontraindikace užívání jeho složek, včetně individuální intolerance některých rostlin.

  Používáme bylinky k léčbě psoriázy

  Posledním místem léčby psoriázy není fytoterpie. Bylinná terapie je velmi populární. Mnohé pozitivní recenze pacientů naznačují poměrně vysokou účinnost receptů založených na léčivých rostlinách. V mnoha případech se pro optimální výsledky doporučuje, aby byliny pro psoriázu byly užívány interně. Tento druh léčby poskytuje lepší penetraci prospěšných složek do krve a přispívá k dosažení pozitivních výsledků v krátkém časovém období.

  Vzhledem k tomu, že psoriáza je vážným onemocněním kůže, použití bylin může být vynikající adjuvantní metodou pro jeho léčbu. U mírnějších forem onemocnění může být také fytoterapie nezávislým typem terapie. V článku zjistíme, které rostliny pomáhají zbavit se psoriatických lézí, stejně jako některé oblíbené recepty používající bylinky.

  Pomáhají bylinky s psoriázou

  Léčba psoriázy s bylinami doma, jako každá nemoc, zahrnuje soubor opatření nezbytných k odstranění problému. Psoriáza vyvolává mnoho příčin, které zahrnují následující faktory:

  • snížil imunitní obranu osoby;
  • nezdravá strava;
  • hormonální poruchy;
  • metabolické poruchy;
  • stres a emoční stres;
  • chemické a mechanické podráždění kůže.

  V důsledku takových negativních účinků na lidskou kůži se mohou psoriatické léze objevit ve formě červených skvrn. V lékařské praxi se takové projevy nazývají plaky nebo papuly. Místa s onemocněním vyčnívají nad povrchem kůže, svědění a odlupování. Téměř vždy zánětlivý proces spojuje tyto symptomy, což dává člověku spoustu nepříjemných pocitů.

  Léčba bylinné psoriázy

  Bylinky pro léčbu psoriázy mají účinky, které jsou schopny pečlivě a účinně odstranit hlavní příznaky onemocnění, které mají minimální toxické účinky na lidské vnitřní orgány. Fondy musí být vybrány na základě příčin nemoci. Například, pokud je vyrážka způsobena psychologickým aspektem, rostliny jako valerián, motherwort, citrónový balzám se uklidní a přivedou emoční stav zpět do normálu. V těchto případech, jestliže osoba trpěla těžkými infekčními chorobami, třezalka, mátou a ženšen přispěje ke zvýšení imunity.

  Dále v článku budeme uvažovat, které bylinky se nejčastěji používají pro psoriázu a jaké jsou recepty na jejich přípravu.

  Vývar z léčivých rostlin

  Snad jeden z nejoblíbenějších receptů na léčbu psoriázy je odvar. Pro jejich přípravu použijte následující rostliny:

  • heřmánek;
  • Třezalku tečkovanou;
  • posloupnost;
  • celandin;
  • řezník;
  • devatenáct;
  • kořen pampelišky;
  • motherwort a mnoho dalších.

  Léčba bylinné psoriázy bude účinná pouze tehdy, pokud správně připravíte a odvádíte odvar. Recepty na léčivé odvar jsou poměrně jednoduché. Skládá se z následujících: vzít polévkovou lžíci bylin, naplnit ji sklenicí vroucí vody a odeslat ji do vodní lázně. Odvar je silně nepravdivý. Nástroj by měl mizet na nízké teplotě po dobu 10-15 minut. Můžete použít jeden druh byliny k vaření odvaru nebo několik najednou. Zvýšením množství suché směsi o polovinu se také zvyšuje množství tekutiny. Vezměte odvar z lžíce 3-4krát denně, před jídlem nebo po jídle.

  Termosky

  Velmi pohodlný způsob je vařit byliny v termosku. Chcete-li to udělat, potřebujete termos malé velikosti, vhodnou kapacitu 500 g nebo jeden litr. V termosku umístěte 2-3 lžíce rostliny a nalijte vroucí vodu. Dále se prostředek infunduje v uzavřeném obalu po dobu 3-4 hodin. Poté je léčivo filtrováno a používáno ve formě čaje.

  Příprava tinktů

  Byliny pro psoriázu lze také použít jako tinkturu. K tomu je 100 g rostlin nalita 500 g alkoholu nebo pravidelné vodky. Tvrzení znamená nejlépe ve skleněné nádobě. Pro tento vhodný plechovku nebo lahvičky s opakovaně uzavíratelným víkem. Doba přípravy tinktury je obvykle od dvou týdnů do měsíce. Pokrmy s léčivými přípravky by měly být v temné místnosti a příležitostně se třást. Po vaření je nástroj filtrován a uložen v chladničce. Přijmu tinkturu na 20-30 gramů 3-4krát denně. Frekvence a počet závisí na stupni onemocnění.

  Populární recepty psoriázy

  Léčba bylinné psoriázy může být ve formě následujících receptů:

  1. Infuze ostružinových listů. Následující recept se poměrně dobře vyrovná s projevy psoriázy: ostružinové listy v množství 100 g se nalije litrem vroucí vody a nechávají se 3-4 hodiny. Výsledný léčivý přípravek je filtrován a konzumován v poloviční sklenici třikrát denně po dobu 30 dnů.
  2. Velmi účinný bylinkový kirkazon se psoriázou. Má antiseptické účinky, snižuje zánět, čistí lymfy a krev dobře. K přípravě léku se lžíce rostliny nalije litrem vroucí vody a nechá se infuze po dobu 8-10 hodin. Vezměte nástroj ve filtrované formě jedné čajové lžičky před jídlem třikrát denně.
  3. Bylinková terapie se provádí také pomocí agaru. Tato bylina urychluje metabolické procesy v těle, pomáhá při vytváření metabolických procesů a čištění krve. Při přípravě léku se lžíce rostliny nalije do vroucí vody a vloží se do skleněné nebo smaltované misky po dobu 4-5 hodin. Přípravek se užívá třikrát denně před jídlem po dobu 20-30 dnů.
  4. Odvar z heřmánku, kopřivy a pampelišky. Tento recept je určen ke snížení silného pocitu svědění a zánětu při psoriáze. Tráva a kořeny ve stejném množství (1 polévková lžíce) jsou umístěny v hrnci a nalije se litrem vroucí vody. Při nízkém tepotu se výrobek uvede do varu a okamžitě se vyjme. Lék by měl být podán infuze po dobu nejméně 8 hodin. Poté je filtrován a konzumován v poloviční sklenici ráno a večer na prázdném žaludku.
  5. Tinktura kořene devyasila. Kořeny v množství 100 g jsou dobře rozdrceny a vloženy do skleněné nádoby. Pak se nalí 500 g vodky a trvají na chladném místě, chráněné před přímým slunečním světlem. Pravidelně musí být droga otřesena. Doba vaření 15-20 dní. Poté je tinktura po jídle filtrována a spotřebována dvakrát během dne. Průběh léčby trvá od 10 do 30 dnů, v závislosti na intenzitě kožních lézí.

  Pamatujte si, že i neškodná léčba ve formě bylin může vyvolat mnoho vedlejších účinků. Fytoterapie by měla být používána s opatrností u dětí, těhotných žen, pacientů s rakovinou a dalších závažných onemocnění. Je třeba dávat pozor při léčbě, přísně dodržovat recepturu a dávku a po určité námaze bude vaše kůže čistá a zdravá.

  Jak léčit psoriázu s bylinami?

  Každý rok dochází k rostoucímu trendu psoriázy. Bohužel moderní medicína dnes nenabízí efektivní metody terapie. A léky předepsané lékaři jsou zaměřeny pouze na odstranění vnějších příznaků, kromě toho, že jsou všechny na hormonálním základě.

  Ale nezoufejte, mezi oblíbené recepty na bázi bylinek najdete spoustu efektivních poplatků a odvarů z psoriázy. Oba mohou být opilí a aplikováni zvenčí.

  Jaké bylinky pomáhají při lupénce?

  Pokud jste "dost štěstí", abyste se setkali ve stěnách zdravotnického zařízení, je odborník, který je připraven k léčbě známými postupy (fototerapie, laserová terapie) s přidáním kurzu léčivých injekcí a slibuje, že problém vyřeší, je podvod. Dosáhnete stavu odpuštění několik měsíců, pro některé může trvat až několik let. Ale dříve nebo později se choroba vrátí.

  Pokud jde o tradiční medicínu, přinese vám pozitivnější výsledky. Léčivé byliny pro psoriázu jsou dobrou nápovědou a vedou k dlouhodobé remisi a jsou na rozdíl od farmaceutických léčiv téměř neškodné.

  Mezi bylinami, které mohou být opilé psoriázou, jsou nejoblíbenější:

  Tráva mylinyanka

  Tradiční medicína doporučuje připravovat léčivé infuze za použití listů a kořenů léčivé byliny z borůvkových bylin. Pomáhá s psoriázou a řadou dalších onemocnění: cholecystitida, kašel, gastrointestinální patologické stavy, faryngitida, ekzém, revmatismus, zácpa, dna a pokles. Jeho terapeutické vlastnosti jsou způsobeny diuretickými, antimikrobiálními, hojivými a antivirovými účinky.

  Receptura: Vezmeme tři lžíce mýdla z láhve trávy a naplníme jí 100 ml alkoholu nebo moonshine (70%), necháme jej stát na tmavém místě asi 14 dní. Nástroj lze aplikovat ve formě pleťových krémů na postiženou pokožku.

  Jak si vzít kirkazon?

  Kirkazon se vyznačuje schopností škodlivě působit na bakterie a prvoky v lidském těle, dilatuje krevní cévy, má diuretické vlastnosti a zvyšuje srdeční tep. Tato bylina je schopna léčit hypertenzi, tuberkulózu, nemoci nervového systému, edém, účinný proti lupénce, mastitidě, scrofula. Pokud jsou vředy přítomny na hlavě, na obličeji, na těle, pomozte lázni s circales.

  Recept: Budete potřebovat dvě lžíce bylin, nalijte na ně 250 ml vařící vody a nechte asi 10 minut ve vodní lázni, pak nechte vařit po dobu jedné hodiny a nechte je odfiltrovat. Připravte lázeň s vodou na 36-38 stupňů, přidejte vařený produkt. Proveďte proceduru na dvacet minut.

  Užitečné vlastnosti celandinu

  Celandin je také velmi účinný proti lupénce, eliminuje svědění, zvýšené odlupování kůže. Bylinná šťáva má baktericidní, protizánětlivý účinek a pomáhá hojit rany rychle.

  Pokud se rozhodnete léčit onemocnění doma pomocí lidových receptů, můžete doporučit různé komprese, koupele s odvarováním rostlinného rostlinného rostlinného rostlinného oleje a použití čerstvého džusu postižené kůži.

  Vezmeme-li odvar od trávy uvnitř, dejte si pozor na nežádoucí účinky, mohou se projevit jako alergie a záněty trávicího traktu. V takovém případě budete muset přestat užívat tento lék. Mezi kontraindikace k předepisování celandinu patří těhotenství, kojení, astma, epilepsie.

  Elecample, bodlák a bodlák

  Série má jedinečnou kompozici. Obsahuje mnoho olejů, které rychle ulehčují zánětlivé reakce spojené s psoriázou a podporují regeneraci postižené kůže. Kromě toho má rostlina antibakteriální a antialergický účinek. Pomáhá eliminovat toxiny z jater, zvyšuje metabolismus.

  K léčbě psoriatických plaků můžete použít masti na základě kořenu elecampanu, stejně jako lázně s přídavkem bylinných nebo kompresí. Nevyasil se vyznačuje protizánětlivým účinkem a dokonale čistí tělo mnoha parazitů. Pokud jde o bodlák, může být použit v různých recepturách pro psoriázu, a to jak samostatně, tak jako součást poplatků. Sníží závažnost onemocnění, minimalizuje růst kožních lézí a eliminuje deskvamaci.

  Sbírání trávy

  Mezi efektivní odvar psoriázy na bázi sběru bylin lze identifikovat a takové (v receptu označuje počet částí):

  • celandin - 1;
  • série 3;
  • Třezalka - 3;
  • elecampan - 2;
  • černá květy (květiny) - 2;
  • kalamus obyčejný (kořen) - 3;
  • lingonberry (listy) - 2;
  • kukuřičný hedvábí - 2;
  • přeslička - 2.

  Byliny mohou být mleté ​​v mlecím stroji. Pak je třeba vzít dvě lžíce bylin, nalít 400 ml horké vody a vařit ve vodní lázni po dobu sedmi minut. Nechte to stát. Doporučuje se pít prostředky na 100 ml před jídlem a po něm. Kurz je 30 dní.

  Nezapomeňte, že bylinky určené k léčbě psoriázy mohou být užívány pouze v případě, že pečlivě prozkoumáte jejich kontraindikace. V opačném případě místo očekávaných přínosů můžete výrazně podkopat své zdraví.

  Chmel

  Zvažte recept na vaření hejna chmele. Takže v 200 ml vařené vody vařte jednu lžíci nasekaných bylin. Je nutné pít třikrát denně na jednu polévkovou lžíci. Můžete také použít pro orální podání farmakologickou tinkturu alkoholu, používá se pro 20-30 kapek třikrát denně.

  Léčivé měsíčky měsíčku

  Pomoc psoriázy a léčivé žlázy. Z toho je třeba připravit odvar. Chcete-li to provést, vezměte 200 ml vody a deset gramů sušených květin. Vezměme perorálně 2-3 jídla lžíce třikrát denně po jídle.

  Vany a obklady

  Jak již víte, koupele a obklady založené na léčivých bycích jsou velmi užitečné pro psoriázu. Pomáhají léčit kožní léze na hlavě a v těle. Ale aby se usnadnil průběh onemocnění a vnímané nepohodlí, můžete si koupit sódu a navíc pít léčivé rostliny.

  V koupelně budete potřebovat 250 g sody a teplé vody. Postup by neměl trvat déle než dvacet minut a měl by být proveden nejvýše jednou za dva dny. Poté, co se to nedoporučuje, utřete kůži. Podle dalšího receptu lze k vodě ke koupání přidávat perborát hořčíku - 15 g, soda - 40 g, uhličitan hořečnatý - 20 g.

  Byliny pro psoriázu na hlavě

  K léčbě vředů na hlavě nebude dostatek místních aplikací bylinných léků. Ale ve spojení se zeleninovými poplatky, které jsou dovezeny uvnitř, bude to jistě potěšit. Je dobré pít čínský nebo klášterní čaj na psoriázu, Altai bylinné přípravky na kožní onemocnění a další.

  Recept na vlasovou pokožku na bázi želatiny: vezměte tři sta gramů celandinu, otočte v mlecím stroji a vytlačte džus. Zředí se 30 ml suchého červeného vína. Nástroj je ideální pro lotion, který je aplikován na léze po dobu patnácti minut. Poté, co se pokožka musí vypláchnout.

  Psoriasová bylina na těle a na rukou

  Další účinný recept, který dokáže léčit psoriázu, je taková sbírka bylin:

  Vše je ve stejném poměru, rozdrcené a smíšené. Poté nalijte 1 polévkovou lžíci. l shromážděním stejného množství vody, ponechte na nízké teplotě asi 6 minut. Dejte vařeným šedesát minutám. Připravený přípravek je vhodný k léčbě plaků vytvořených na pokožce. Potřebují co nejčastěji namazat bolestivé oblasti.

  Nyní máte ve svém arzenálu řadu účinných receptů na různé odvarky z této neestetické nemoci, kterou můžete vypít nebo použít k potříkání pokožky a užívání léčebných lázní. Používejte je a zůstaňte zdraví!

  Byliny pro psoriázu

  Bylinné léky na psoriázu patří k nejúčinnější léčbě. Používá se jako adjuvantní terapie a hlavní, má méně nežádoucích účinků a kontraindikací než tradiční.

  Jaké bylinky pomáhají při lupénce

  Chcete-li zjistit, které bylinky léčí psoriázu, je nutné pochopit, jaká opatření by měla mít:

  • snížit závažnost zánětu;
  • zlepšit regeneraci;
  • k suchu;
  • odstranit mikroby, houby;
  • obnovit epidermis;
  • snížit bolest

  Phytopreparace mohou být použity různými způsoby: uvnitř, jako komprese, lázně. Můžete použít jednu továrnu nebo kombinovat. Pomáhají učinit příznaky méně výraznými a prodlužují remise. Doporučuje se dodržovat základní pokyny lékaře.

  Tráva mylinyanka - použití s ​​psoriázou

  Kromě léčby psoriázy se myanyanka používá k eliminaci patologických stavů gastrointestinálního traktu, revmatismu, cholecystitidy, dny a dalších.

  Má antimikrobiální účinek, urychluje procesy regenerace, bojuje proti virům, eliminuje přebytečnou tekutinu.

  Recept: 3 polévkové lžíce. l byliny nalévají 100 ml alkoholu, trvají 2 týdny v chladu.

  Jak si vzít kirkazon

  Kirkazon tráva má takové léčebné vlastnosti: má výrazný antibakteriální účinek, rozšiřuje krevní cévy, odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla a zvyšuje srdeční tep. Má účinek proti psoriázě, patologickým stavům prsu, tuberkulóze, onemocněním centrálního nervového systému a edému.

  Recept: 2 polévkové lžíce. l bylinky nalijte 1 polévkovou lžíci. voda, vařte na nízké teplotě po dobu 15 minut, trvejte a zatěžujte.

  Užitečné vlastnosti celandinu

  Neméně účinný celandin s psoriázou. Rychle odstraňuje příznaky zvýšeného loupání a svědění. Odstraňuje zánět, pomáhá urychlit uzdravení.

  Můžete si s ní vyrobit obklady nebo lázně. Je povoleno odvádět trávu uvnitř, ale pozorně sledovat reakce. Mohou se objevit gastrointestinální zánětlivé onemocnění a alergie. Pokud se projeví nežádoucí reakce, je nutné ji přestat užívat.

  Elekampion, posloupnost a mléko Thistle přínos bylin pro psoriázu

  Řada se vyznačuje svým složením, obsahuje oleje, které napomáhají při odstraňování zánětu a urychlují regenerační procesy.

  Rostlina pomáhá zmírnit příznaky alergie, má pozitivní účinek v boji proti infekci. Série psoriázy je vysoce účinná, pomáhá eliminovat toxiny, zlepšuje metabolismus. Stringová léčba je účinná v kombinaci s jinými bylinami.

  Léčba plaků může být prováděna s použitím masti na bázi elecampanu nebo koupelového bylinného odvaru. Odstraňuje zánět a čistí tělo toxických látek.

  Populární medicína je mléko bodlák. Je účinná jako přísada pro bylinné, ale často se používá samostatně. Je to pravděpodobnost šíření patologie, snižuje olupování, pomáhá odstranit akutní záchvaty onemocnění.

  Bylinné poplatky Bylinné recepty

  Mezi fytootvarovem lze rozlišovat rostlinnou sbírku psoriázy:

  • 1 díl rostlin;
  • 2 - slunečnice, jarní borovice, jarní borovice, kukuřičný hedvábí, přeslička;
  • 3 části série, Hypericum, calamus.

  Smíchejte směs, vezměte 2 lžíce. l trávu a nalijte vodu. Vařte po dobu 7 minut, trvejte na tom. Pít po jídle nebo před jídlem po dobu až 30 dnů.

  • celandin, kopřivy, kořeny devyasila, ostružiny;
  • květy elderberry, brusinaté listy.

  Požití

  Existuje rozšířená teorie, že dermatóza je spojena s ucpáním těla struskami. Léčba psoriázy s bylinami je podle ní čistá. Za tímto účelem, vezmeme bylinky uvnitř.

  Chcete-li zjistit, kterou bylinku pijete na psoriázu, musíte pochopit, že podmínkou pro úspěšné a rychlé zotavení je současné užívání několika produktů pro vnitřní a kožní použití. Jedním z nich je série. Můžete to udělat takto: dát 4 polévkové lžíce. l suroviny v litrovém termosku a nalijte vroucí vodu. V ochlazené infuse přidejte med.

  Konzumujte drogu na 100 g. 3 krát denně

  Přijetí léčebných poplatků přispívá k rychlému nástupu účinku, zejména v kombinaci s externími činiteli. S progresivním průběhem onemocnění tento recept pomáhá: rovnoměrně se mísit rostlina, šňůra, altai, valerián a třezalka tečkovaná. 1 polévková lžička. l nalije se 0,5 litru vroucí vody a vlije se. Recepce: 2 x 100 ml.

  Sbírka se ukázala jako špatná: lékořice, lopucha, chmelové korýše, kopřiva. Vezměte přísady ve stejných objemech (třikrát lékořice), promíchejte. Lžíce nalijeme 0,5 litru vroucí vody a trváme na noc. Aplikujte 100 ml. Nástroj je používán po dlouhou dobu, po dobu nejméně šesti měsíců.

  Při léčbě psoriázy jsou choleretické a laxativní byliny účinné pro zmírnění symptomů. Patří mezi ně: listy Seiny, kukuřice, neplodnost a nemorál. Přijímání bylinných léků přispívá ke zlepšení metabolismu a motility gastrointestinálního traktu, k čištění těla. To vede k poklesu projevy nemoci.

  Bylinný odvar: sladovnice, šňůra, starší, lopuch a kalamus. 1 polévková lžička. l mix brew. Vnitřně by měly být tyto bylinky pro psoriázu opilé po dobu 2 týdnů a vnější aplikace je povoleno.

  Vany a obklady

  Symptomy jsou nejúčinněji eliminovány jedlemi, borovicemi, lněnými semínky nebo šalvějí. Nedoporučuje se předepisovat samoléčbu, je žádoucí získat souhlas lékaře. Můžete si vzít jak sušené rostliny, tak i jejich výtažky. Klíčová doporučení:

  • Pro noční lázeň se používá asi 10 litrů vody, 25 až 30 míst pro sednutí.
  • Pokud jste byli plní, musíte si lehnout a relaxovat a položit polštář pod krk.
  • Voda může pokrýt celé tělo bez horní části hrudníku. Poté, co potřebujete zbytek alespoň 30 minut.

  Piniová koupel

  Jehličnanový extrakt se používá v tekuté formě (100 ml). Rozveden ve sklenici, přidal do koupelny (36-37 stupňů). Postup by neměl trvat déle než 10-50 minut. Znatelný účinek je dosažen po 10-15 procedurách.

  Můžete vařit a borovice pupeny. Vezmou 150 gramů na 3 litry vody. Po varu se do nádoby nalije 30 minut. Můžete použít infuze z větví.

  Postupy s borovicemi jsou výhodnější před spaním.

  S šalvějí

  Sage s psoriázou se používá poměrně často a má výraznou účinnost. Má astringentní a antimikrobiální účinky.

  Připravte odvar takto: 100 g sušených listů nalijte 1 litr vody, vařte hodinu. Přidat do koupelny.

  Aromatická koupel

  Sbírka bylin má výrazný účinek na tuto chorobu: citrónový balzám, máta, pelyněk, řebříček a borovice. Každá z výše uvedených složek musí být odebrána v množství 20 gramů.

  Smíchejte směs s litrem vody a vaříme, nalijte ji do koupelny a proveďte postup, ale ne více než 10 minut. Léčba se provádí v akutním stadiu onemocnění.

  Valerij

  Akce jsou postupné, ale stabilní. To má za následek zmírnění podráždění.

  Použijte tekutý extrakt. Do lázně se přidá 50 až 60 ml.

  Kontraindikace

  • plicní tuberkulóza;
  • dekompenzovaný diabetes;
  • ateroskleróza;
  • epilepsie;
  • třetí trimestr těhotenství;
  • bakteriální a plísňové infekce;
  • zvýšený tlak;
  • chronická kardiovaskulární nedostatečnost.

  Komprese a tření

  Jedním z nejúčinnějších je celandin. Mohou rozmazat plaky, stlačit džus. Metoda je však vhodná pouze v době kvetení.

  V jiných obdobích můžete použít infuzi svých kořenů. Připravuje se takto: 4 polévkové lžíce. l jemně nakrájené suroviny nalil 0,5 litru vodky. Nástroj je dostatečně rychlý na infuzi - po 2-3 hodinách může být již použit pro tření.

  • listy lopuchu;
  • přeslička;
  • jetel;
  • celandin;
  • listy černého rybízu;
  • Marigold.

  Můžete použít některé z těchto bylin nebo jejich kombinace. Chcete-li to provést, vysušte je nakrájíme a promícháme. Nalijte vodu v poměru jeden k jednomu a zhotovte komprese po naléhání.

  Dobře pomozte zmírnit příznaky onemocnění komprese z heřmánku odvar. Květy se nalije a trvají půl hodiny, pak obléknou na postiženou kůži, obalí se gázou, namočí do vývaru a zpevní, odjede do rána

  Neméně účinná a komprese celeru. Léčivé přípravky jsou vyrobeny z kořenů rostlin. Aplikují se na místa po dobu dvou hodin, doba trvání 8 týdnů, platí denně. Můžete si vyrobit lotion od Echinacea šťávy nebo použít pro aplikace.

  Byliny pro psoriázu na hlavě

  Léčba plaků na hlavě je komplexní. Poplatky se odebírají uvnitř a jako lotiony. Účinně pomáhá čínskému čaji, Altai bylinkovým.

  Často se používá pro vnější ošetření celandinu, zředí se suchým vínem a vyrábí komprese. Neméně účinné jsou léky na bázi rostlin - japonská sopora:

  • Sophora olej pro psoriázu. Poloviční výplň litrové nádoby s plody rostliny. Přidejte vroucí vodu nahoru. Počkejte 2 hodiny, vypusťte vodu a nakrájejte ovoce mixérem. Nalijte olej na jednu až tři a určte teplo po dobu jednoho měsíce.
  • Odvar. 4 polévkové lžíce. l květy nalijte 0,5 litru vody, vařte a podržte oheň po dobu 5 minut. Po ochlazení napněte a protřepte.

  Chaga u psoriázy. Přijďte k záchranné masti na základě finančních prostředků. K tomu je potřeba následující složky:

  • 1 lžička. soda;
  • 3 žloutky;
  • 200 ml kuřecího tuku;
  • 2 polévkové lžíce. l březový dehet;
  • 0,5 c chagi (kotleta);
  • 2 polévkové lžíce. l prádelní mýdlo
  • 2 polévkové lžíce. l žluči.

  Tuk se zahřeje, přidá se bříza a míchá se. Po nalití zbytku složek a smíchání vzniklých plaků pro roztírání léků. Léčba psoriázy s chagou je dlouhá, ale chaga psoriázy je účinná.

  Sage také pomáhá dobře. Používá se jako lotiony. 20 g trávy nalijeme 0,5 litru vody a vaříme 3-5 minut, poté trváme 2 hodiny. Omezení používání patologie ledvin a pankreatu.

  Psoriasová bylina na těle a na rukou

  Nejúčinnějším způsobem, jak snížit závažnost projevů onemocnění, je následující sbírka léků. Kopřiva, sladovnice, liška, kalamus, šňůra, lopuch se odebírají ve stejném množství.

  1 polévková lžička. l sbírka je naplněna vodou (ve stejném množství a zchladí se při nízkém ohni po dobu 6 minut, hodina je naplněna.) Osušte ruce a tělo pomocí připraveného komprese.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy