logo

Jak používat dýně pro krásné vlasy

Pokud jste již v kuchyni plní dýňových pokrmů, použijte dýně pro kosmetické účely s dobrými vlasy.

Dýně je neuvěřitelně dobrá pro vaše vlasy a kůži. Jak maso, tak i semena této zeleniny obsahují mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů, jmenovitě alfa a beta-karoten; vlákna; vitamíny A, C a E; draslík; a hořčíku, které poskytují řadu výhod pro vlasy, pokožku, podporu zdraví a kontrolu chorob.

Dýně pomáhá udržovat a zvlhčovat vlasy a také chrání proti ultrafialovému záření slunce. Je velmi užitečné pro suché, poškozené nebo příliš chemicky ošetřené vlasy, podporuje růst vlasů.

Zde jsou dva jednoduché domácí recepty na výrobu dýňových produktů pro péči o vlasy.

Dýňová maska ​​na vlasy

 • Pikantní pyré - 3 lžíce
 • Kokosový olej (přírodní hydratační krém) - 2 lžíce
 • Med (přírodní zvlhčovač) - 2 lžíce

Můžete použít čerstvé, zmrazené nebo konzervované bramborové kaše, ale ujistěte se, že v bramborové kaši nejsou žádné konzervační látky.

Mix 2 lžíce medu a kokosového oleje. Přísady důkladně promíchejte.

Pečlivě aplikujte malé množství masky na předčesané vlasy.

Obal se sprchovým uzávěrem a nechte masku nasáknout do pokožky a vlasů po dobu 20 minut, poté je opláchněte studenou vodou.

Použijte masku jednou týdně pro měkké a lesklé vlasy.

Kondicionovací maska ​​pro dýňové vlasy doma

 • Dýňová pyré - 1 šálek
 • Kokosový olej (zvlhčovač) - 1 polévková lžíce
 • Med (změkčuje vlasy) - 1 polévkovou lžíci
 • Klasický jogurt (s kyselinou mléčnou) - 1 polévková lžíce

Do misky nalijte 1 šálek čerstvého dýňového pyré. Přidejte 1 polévkovou lžíci medu, kokosového oleje a jogurtu do dýňového pyré. Směs důkladně promíchejte, aby se vytvořila hladká pasta.

Opláchněte vlasy šamponem a rovnoměrně naneste masku na vlasy a pokožku hlavy.

Nechte masku po dobu 30-45 minut a poté ji omyjte studenou vodou.

Opakujte postup každých 10 dní pro jemnější, hladké a hedvábné vlasy.

Dýňové masky na vlasy

Výživové vlasy v chladném období jsou často nedostatečné, což nevyhnutelně vede ke zhoršení jejich stavu. Chcete-li obnovit vitalitu a krásu na kadeře, je třeba věnovat větší pozornost péči. Pro ošetřovací postupy se používají různé kosmetické přípravky z chemických a přírodních materiálů. Pro péči o vlasy mezi přírodními produkty dýně našla široké uplatnění.

Zelenina je nejčastěji obsažena v maskách na vlasy, tam jsou také takové prostředky, kde dýně je hlavní složkou. Produkt má vynikající hydratační účinek a má pozitivní vliv na stav vlasů.

Výhody dýňových vlasů

Pro procedury péče o zámky doporučujeme čerpat čerstvě připravené džusy a dýňovou dužinu. A pokud je nemůžete dostat, můžete použít džus pro malé děti, které najdete v oddělení dětských potravin v každém obchodě. Tekvicová dužnina může být předem připravená, ale nebude mít všechny užitečné vlastnosti, spíše než čerstvé.

Dýňové masky na vlasy

Dýně obsahuje mnoho užitečných složek, mezi které patří vysoký obsah kyseliny askorbové, retinolu a draslíku, protože mají příznivý účinek na vlasy.

Maska na vlasy s džusovou šťávou

K přípravě nástroje potřebujete dýňový džus (1 šálek), kokosový olej (30 ml), citrónovou šťávu (15 ml), olivový olej (5 ml) a jojobový olej na vlasy (30 ml).

V hrnci, musíte důkladně promíchat všechny ingredience a jemně aplikovat na kudrlinky, snaží obejít kořeny vlasů a pokožky hlavy. Pak se zpracované vlasy umístí pod oteplovací víčko z polyethylenu a ručníků. Doba trvání procedury je v průměru 15 minut. Nástroj lze použít pro všechny typy vlasů.

Tekvicová maska ​​s medem na vlasy

Pro přípravu vaření je třeba vzít dýňovou kaši (100 gramů), jogurt (100 ml), med (25 gramů), mandlový olej (50 gramů).

Dýně je umístěna v parní lázni, kde by měla být před získáním měkkosti. Jako alternativu je vhodné varu produktu ve velmi malém množství kapaliny. Změkčená zelenina by měla být ochlazena a smíchána s ostatními přísadami.
Pokud jsou ve vařené dýně vláknité vměstky, pak by měly být mleté ​​v mixéru, dokud nejsou homogenní. Gruel se aplikuje po celé délce kudrlin. Session trvá 20-25 minut.

Maska na vlasy z dýně a medu №2

Tento nástroj obsahuje surovou dýňovou buničinu, strouhanou na struhadle (100 gramů), med (50 gramů), brandy (20 mililitrů).

V nádobě smícháme strouhanou zeleninu s medem a necháme 30 minut. Směs se umístí na vodní lázni a přidrží se tak, až se vytvoří homogenní kaše. Kompozice se filtruje. Přidejte brandy do roztoku. Maska rozdělujte vlasy z kořene na špičku. Po 30-40 minutách opláchněte teplou vodou.

Tato výše finančních prostředků bude postačovat pro krátké vlasy a kudrlinky střední délky. U dlouhých vlasů by měla být dýňová maska ​​připravena ve větších množstvích, aby se udržely poměry. Přítomnost 15-20 gramů oleje přírodního původu v masce je přínosem pro suché vlasy.

Zaregistrujte se do našeho online magazínu na vlasy a budete vždy vědom nejoblíbenějších a nejúčinnějších produktů péče o vlasy.

Maska ze sluneční tekvové výživy pro suché a křehké vlasy

Často sucho je výsledkem vnitřních problémů těla - různých onemocnění a metabolických poruch. Existují však lidé, jejichž vlasy jsou přirozeně suché, porézní, nudné a spíše daleké. V každém případě je pro řešení tohoto problému ideální domácí dýňová maska.

Proč je dýně užitečná?

Vysoký obsah vitamínů A a C v této zelenině je dobře známým faktem. Jen málo lidí ví, že vedle nich v dýně obsahuje mastné kyseliny nezbytné pro normalizaci pokožky a správnou funkci vlasových folikulů, stejně jako antioxidanty, které chrání před agresivními vlivy prostředí.

Maskovaná dýně se nejčastěji používá v kombinaci s různými oleji - olivami, jojobou, kokosem a dalšími. Komponenty se navzájem doplňují a vytvářejí plný rozsah péče o suché vlasy. Oleje hydratují a dodávají lesku, zatímco živiny obsažené v dýně vyživují a posilují kořeny.

Jak si vařit dýňovou směs doma?

 1. Dýňová dužina (200g.) Smrtíme v mísiči nebo hněteme v misce s pravidelnou vidličkou do stavu brambor.
 2. Přidejte olej - jojobu, kokos, 2 lžíce. Pokud nemáte tyto oleje, není nutné jít po nich do skladu, je zcela možné je nahradit lněným semenem, olivami nebo lopuchem.
 3. Pro velmi suché vlasy můžete přidat 1 lžíci medu.
 4. Směs důkladně promíchejte (může být v mixéru).
 5. Aplikujte masku v husté vrstvě na vlasové kořeny a poté rozdělte zbývající směs po celé délce.
 6. Pro větší účinnost můžete nosit oteplovací víčko - gumovou čepičku a zabalit ručník. Nechte 30 minut.
 7. Po uplynutí této doby důkladně opláchněte masku teplou vodou a poté si umyjte hlavu šamponem.

Je to důležité! Všimněte si, že oleje (zejména rašelina) a med jsou poměrně obtížné umýt. Pokud nejste připraveni věnovat značné množství času a úsilí na mytí vlasů, je lepší být omezena na dýňovou buničinu a minimální množství oleje.

[vc_wp_tagoud title = "Co jsou vaše vlasy?" taxonomy = "post_tag"]

Malé triky

Na podzim získat čerstvou dýně není problém, ale po zbytek roku můžete vytvořit podobné masky, které nahrazují čerstvou dýňu s konzervovanou nebo dokonce dýňovou šťávou. Můžete použít také dýňový olej na vlasy. Stojí však za to, že džus a olej poskytnou tekutou konzistenci masky a po aplikaci se rozšíří. Abyste tomu zabránili, zesílejte přidáním husté kysané smetany nebo medu.

Efekt masky dýně

Tento nástroj poskytne vlasům lesk a hladkost, pomůže odstranit účinek "pampelišky", posílí vlasové kořeny, nasytí vlasové folikuly potřebnými stopovými prvky. Při pravidelném používání (1-2 krát týdně) bude účinek výraznější a stabilnější.

Stříkací masky pro ošetření vlasů

Použití lékařských masky pro vlasy doma je účinným způsobem, jak léčit vlasy, ale ne každý má rád práce spojené s jejich výrobou. Pro správné použití masky je zapotřebí seznámit se s komplikací použití směsí, stejně jako s určitými zkušenostmi s použitím jednotlivých složek. Proto, aby se ušetřilo času, nebo kvůli nezkušenosti, že neškodí vlasům, si ženy a muži vyberou pohodlnější, připravené k použití terapeutické směsi ve formě spreje:

 • Přípravka na vypadávání vlasů a jejich obnovení Ultra Hair System
 • Lék na plešatost a obnovení hustoty vlasů Azumi
 • Stříkací maska ​​pro obnovu vlasů Glam Hair

Tyto nástroje, jako domácí masky, jsou založeny na bezpečných přírodních složkách, ale účinnost některých z nich je podpořena inovativními molekulárními složkami.

Správná péče o vlasy

Krása a zdraví vlasů - výsledek kompetentní péče o ně. Při nepřítomnosti řádné péče o vlasy každodenně nebudou mít žádoucí terapeutické masky na vlasy. Zvykněte si:

 1. Používejte šampony, balzámy a kondicionéry podle typu vlasů.
 2. Skrýt vlasy v zimě pod kloboukem nebo kapucí a v létě nosit klobouk, takže kudrlinky nemají zažívací škody při vysokých a nízkých teplotách.
 3. Minimalizujte traumatické faktory. Je zřejmé, že v podmínkách moderního světa a urychleného rytmu života je obtížné úplně opustit vysoušeč vlasů a stylistů, ale používání šetřících zařízení pro styling je docela reálné. Dávejte pozor na kadeřnické výrobky, jejichž topné prvky mají turmalínový nátěr:
  • Instyler Tulip Safe Hair Curler
  • Zařízení pro narovnávání kadeří Rychlá žehlička na vlasy
 4. Pravidelně upravujte tipy, i když rostete vlasy. Koneckonců, špičky trpí nejvíce z tření proti oblečení, česání a styling. Chcete-li zlepšit konce vlasů, není nutné jít do kadeřníka, můžete si sami doma seříznout milimetry chloupků pomocí speciálního zařízení:
  • Zařízení pro zbavit se rozštěpených konců Rozdělit Ender

A pamatuj! Je snazší zabránit poškození vlasů než později v boji o jejich obnovení.

Výhody dýně pro ženy - domácí salon krásy

Nejjednodušší a nejjednodušší recept na zachování krásy kůže: stačí si otřít tvář plátkem surové dýně a po patnácti minutách prostě umyjte pokožku studenou vodou. Dýně obsahuje maximální množství kyseliny salicylové. Co dělá to nádherný omlazující peeling a osvěžovač pokožky. A to není jediný užitečný majetek dýně - fantasticky silný lékař!

Výhody dýně pro ženy - domácí salon krásy

Tekvicové masky

Maska na tvář "královna krásy":

 • vařená dýně - 2 polévkové lžíce;
 • vaječný žloutek - 1;
 • přírodní med - 1 lžička.

Všechny součásti jsou smíšené. Poté se směs lehce zahřeje a působí na její obličej. Nechte ponechat 15 minut a vypláchněte mírně chladnou vodou. Tato maska ​​výrazně osvěžuje a zvlhčuje kůži na obličeji, a také zpřísňuje póry a zmírňuje to z akné.

Obličejová maska ​​"hydratační":

 • vařená dýně - 1 polévková lžíce;
 • olivový olej - 1 lžička.

Všechny součásti jsou smíšené. Směs se aplikuje na kůži. 15 minut nechte směs na obličeji a vypláchněte mírně studenou vodou.

Maska "Moje dýňová láska"

 • 1 šálek čerstvě vyrobeného dýňového pyré
 • 2 lžíce hladkého jogurtu
 • 2 polévkové lžíce medu
 • 1/4 čajové lžičky olivového oleje nebo kokosového oleje

Tato částka je pro vás dostačující a pro oblast dekoltu.

Smíchejte všechny přísady dohromady a naneste rovnoměrně na obličej. Nechejte 20-30 minut nebo dokud maska ​​nevysuší. Opláchněte teplou vodou a vše! Vaše pokožka se bude cítit tak hladká a jemná, že se zamilujete do této masky

Je velmi užitečné, aby pokožka začala pít čerstvý džusový džus každý den po dobu nejméně 10 dnů. To dá dobrý zvuk zevnitř.

Dýně na vlasy

"Tekutý hydratační kondicionér"

Dýně je zvláště vhodná pro zvlhčující suché nebo poškozené vlasy. Pro takové vlasy musíte v týdenní péči obsahovat masku dýně pro vlasy. Zde je recept, který lze použít na vlasy i na obličeji současně.

 • dýně - 150 gramů
 • med - 1 polévková lžíce
 • jogurt (nebo kyselé mléko) není tučný - 1 polévková lžíce

V kuchyňském robotu nebo mixéru rozemleteme nakrájenou dýňu na homogenní hmotu. Měl by dělat bramborovou kaší. Přidejte jogurt a med do brambor a znovu promíchejte. Aplikujte na vlhké a čisté vlasy. Zakryjte plastovou čepičkou a držte masku po dobu 15-30 minut. Tato maska ​​je omyta obyčejnou vodou a dává vliv na klimatizaci.

Nechcete-li se maskovat, můžete si jednoduše vytřít dýňový džus 30 minut před umytí vlasů na kořeny vlasů.

"Tekvicová maska ​​pro měkké vlasy"

Tento recept masky a skutečné zkušenosti s jeho aplikací jsem vzal z jedné americké stránky. Přečtěte si a pokud máte zájem - zkuste to.

Miluju dýňové pyré a dýňovou kaši. Pokud jste ji ještě nemilovali, pak jen google na internetu přínos jíst tykve. Ale výhody dýně může být zvýšena, pokud ji nejen vezmete dovnitř, ale také jej aplikujete zvenčí. Dělám masku na dýňové vlasy.
V závislosti na délce vlasů doporučuji použít dva recepty.

Osobně mám krátké vlasy na bradě. Pokud máte stejné, použijte:

 • ½ šálku dýňového pyré;
 • 2 polévkové lžíce oleje, které se vám nejlépe líbí (mandle, kokos nebo olivový olej).

Pokud máte dlouhé vlasy, použijte následující recept:

 • 1 šálek dýňového pyré;
 • 4 lžíce oleje (mandlové, kokosové nebo olivové).

Máslo a máslo mícháme s vidličkou na více nebo méně homogenní hmotu a aplikujeme směs na vlasy. Zakryjte vlasy plastovým uzávěrem a počkejte 20 minut, poté důkladně opláchněte vlasy šamponem.

Fotografie ukazují, jak jsem si na vlasy opravdu vyrobila dýňovou masku. Tak jsem dělal dýňové pyré na mixéru a smíchal s mandlovým olejem.

Tekutá maska ​​na vlasy. Vlasy se "zmrzly". Vypadalo to jako oranžový chignon.

Pak jsem zakryl vlasy kloboukem. Osobně jsem použil jednorázový uzávěr, který je obvykle distribuován v hotelech a dokonale se hodí. A můžete použít sprchovou čepičku nebo běžnou tašku z celofánu.

Takže moje vlasy trvaly 45 minut (namísto 20).

Doufala jsem, že budu moci poprvé umýt masku z vlasů, ale musel jsem dvakrát provést tento postup. Ale to je způsobeno přítomností oleje v masce.

Výsledek! Ráda bych vám řekla, jak se moje vlasy změkčily! Ale nemůžu! Musíte zkusit tuto masku sami. Kromě měkkosti se staly brilantními.

Také vám chci říci, jak bláznivý John (můj manžel) je, když jsem viděl celý proces zvenčí. Byl jsem soustředěn na vlasy a uviděl kaštanové brambory rozložené po celé koupelně. Ale život je plný kompromisů)))

Jak si vybrat lahodnou dýně

Podělte se o článek "Výhody dýně pro ženy - domácí salon krásy"

Dýně pro recepty na masku a způsob, jak aplikovat dýňový olej

Většina lidí při zmínce o dýní si pamatuje svátek Halloween nebo lahodné jídlo. Jen málo lidí si myslí, že s touto rostlinnou úpravou vlasů lze úspěšně provést. Dýňové vlasy jsou neuvěřitelně užitečné díky bohaté vitaminové a minerální kompozici. Tekvicová maska ​​je číslo jedna podzimní lék na obnovu vlasů po horkém letním vzduchu a slané mořské vodě.

Výhody dýňových vlasů

Správně pečující o vlasy neznamená, že byste hodili peníze na kosmetiku, tekvová maska ​​na vlasy je účinná proti křehkým vlasům, průřezům, pomalému růstu a ztrátám. Tato zelenina je 90% vody a zbývajících 10% je vitamin-minerální koktejl.

 • komplex vitaminů: E, C, PP, B1, 2, T;
 • minerály: draslík, vápník, železo, hořčík, měď, kobalt, zinek, fluor, křemík.

V kosmetologii se používají všechny dýně: buničina, džus, semena a olej. Čerstvá buničina nebo šťáva je nejvhodnější, pokud není možné je získat, je vhodná šťáva pro dětské jídlo nebo džusovou domácí šťávu.

Třešňový olej na vlasy

Dýňový olej je velmi užitečný, pomáhá vrátit objem vlasů, lesk a dokonale hydratuje. Dýňový olej je ve složení mírně odlišný od buničiny, v některých případech je ještě užitečnější.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Složení dýňového oleje:

Užitečné vlastnosti vlasového oleje:

 1. Zastaví ztrátu vlasů, posiluje folikuly;
 2. Vyživuje, bojuje s křehkostí a průřezem, dává elastičnosti pramenům;
 3. Stimuluje růst, probuzení spících folikulů;
 4. Snižuje podráždění a svědění kůže, regeneruje malé rány.

Aplikace dýňového oleje

Nejlépe je použít šampon. Každým mytím přidejte do šamponu několik kapek oleje, napěňte na mokré vlasy a opláchněte. Tento postup nevyžaduje mnoho času, ale pomáhá oživit vlasy, zvlhčit a dát lesk.

Domácí recepty na dýňové masky na vlasy

Dýňové masky na vlasy nejsou tak oblíbené jako u obličeje. Pro přípravu účinných prostředků je lepší užívat čerstvou buničinu nebo šťávu, protože tyto složky jsou více obohaceny kvůli nedostatku zpracovatelského zpracování.

Maska pro růst

Zvyšuje rychlost růstu dlouhých vlasů, hydratuje, vyhlazuje váhy a dodává lesku.

Komponenty:

 • 150 gr. dýňová pyré;
 • 20 ml kokosového oleje;
 • 20 ml jogurtu.
Příprava a použití:

Rozemlete čerstvé plátky dýně v mixéru, promíchejte teplým olejem a jogurtem bez příchutí při pokojové teplotě. Směs dýňové buničiny se nejprve aplikuje na pokožku hlavy, pak se rozloží na prameny. Nechte pod filmu 40 minut, umyjte se.

Anti-dropout maska

Účinek složek směsi je zaměřen na posílení vlasového folikulu, intenzivní výživu žárovky a vlasové šachty.

Komponenty:

 • 20 ml dýňového oleje;
 • vejce;
 • 1 cibule;
 • 2 l.
Příprava a použití:

Oloupeme a nakrájíme cibuli v pyré, smícháme s vejcem a máslem. Aplikujte získanou kávu hlavně na pokožku hlavy, rozdělíme ostatní zbytky. Nosíme 40 minut pod teplou čepicí. Opláchněte velkým množstvím vody a šamponu, opláchněte vývarem.

Maska pro posílení

Zpevňující maska ​​zlepšuje průtok krve v pokožce, zlepšuje metabolismus a výživu žárovek, obnovuje zdravý účes.

Komponenty:

 • 1 polévková lžička. dýňová pyré;
 • 30 ml medu;
 • 10 ml jojoby;
 • 10 kapek kopřivy;
 • 5-10 kapek oleje z dýní a máty;
 • 3 kapky levandulového éteru.
Příprava a použití:

Dýně je mletá nebo mletá v mixéru, smíchána s teplým medem, jojobou, na konci mícháme všechny étery. Výsledná homogenní hmota se rozdělí na čisté vlasy, udržuje se na teple po dobu 40 minut. Omyjte standard.

Maska pro jemnost a lesk

Směs s dýňovými semínky plně splňuje výživu a hydrataci vlasů díky komplexu vitamínů a minerálů. Vlasy jsou lesklé a na dotek jsou hedvábné.

Složení:

 • semena z dýně;
 • vody
Příprava a použití:

Surové semínky se oloupou, rozemelou na mouku, promíchají se horkou vodou v poměru 1:10. Pevně ​​uzavřete nádobu víkem a trvejte 3 hodiny. Aplikujte hotovou směs na celou délku vlasů po dobu 40 minut, důkladně ji umyjte.

Tekvicové masky na vlasy a tělo

V každém ročním období stojí na ulici, vlasy a tělo vždy potřebují péči. A co může být lepší než přirozené vlasy a tělové masky, které můžete snadno vyrobit doma z jednoduché a levné zeleniny a ovoce. Nabízím vám dnes masky na vlasy z dýně, a také masky z dýně pro tělo pro každý vkus. Navíc dýně nyní prodává hodně a je levná. A máme dýně a děláme vlastní, ze zahrady.

Možná vás zajímá článek masky z dýně na obličej.

Tekvicová maska ​​na vlasy

Maska na suché vlasy

Recept 1

 • 2 polévkové lžíce medu
 • 70 g přírodního jogurtu bez přísad
 • Pumpkin Puree - 100 g
 • 1 čajová lžička dýňového oleje

Dýňové pyré můžete vařit vyplněním dýně poloviční sklenicí vody a vařením na nízké teplotě pod víkem, dokud měkké, a pak jen hněte ochucené dýně v bramborové šťávě. Do dýňového pyré přidejte všechny výše uvedené složky a dobře promíchejte.

Aplikujte masku na mokré vlasy, počínaje kořeny, nezapomeňte si položit klobouk a zůstat tak půl hodiny. Poté masku vypláchněte teplou vodou a myjete vlasy šamponem, který obvykle používáte. Aplikujte 2 krát týdně, tato maska ​​bude vaše suché vlasy lesklé a měkké.

Recept 2

Požadováno pro tuto masku:

 • 2 lžíce strouhaného surového dýňového těsta
 • 2 lžíce kokosového mléka
 • 1 čajová lžička mandlový čokoládový extrakt
 • 1 čajová lžička vanilkového oleje
 • 1 lžička mandlového oleje
 • 1 čajová lžička kokosového oleje

Nalijte mandlový a kokosový olej do malého kastrolu a zahřejte, přidejte všechny zbývající součásti masky a poraďte se směšovačem.

Masku naneste na vlhké vlasy s masážními pohyby. Po 15 minutách vypláchněte teplou vodou, v případě potřeby omyjte pokožku hlavy šamponem. Používejte jednou týdně.

Maska pro posílení vlasů

Recept 1

 • 2 lžičky lněného oleje
 • 150 g surové dýňové buničiny

Grate dýně a stlačte džus přes gázu. Přidejte lněný olej do lisované dýňové šťávy.

Aplikujte masku na vlasové kořeny a masírujte do pokožky hlavy. Pokud směs zůstává, rozdělte ji po celé délce vlasů. Nasaďte uzávěr a nechte 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou v šamponu. Používejte jednou týdně.

Recept 2

 • 400 ml vody
 • 120 ml kefíru
 • 150 g surové dýňové buničiny
 • 2 polévkové lžíce medu
 • 3 lžíce mandlového oleje

Dýně ušetříte největší množství vitamínů k vaření, dokud nebude měkká na parní lázni nebo s minimálním přídavkem vody. Chladničky míchají v bramborové kaši, promícháme všechny zbývající komponenty. Aplikujte zpevňující masku dýně na mokré vlasy po celé délce, nechte 20 minut. Je možné trvat až dvakrát týdně.

Domácí masky pro vypadávání vlasů

Tekvicová maska

 • polovina cibule
 • 1 vejce
  1 lžíce dýňového oleje
 • 3 litry bodavé kopřivy

Jak vyrobit masku: cibuli očistěte, nakrájejte na mlíku nebo mixér, dobře promíchejte s vejcem a máslem a mírně zahřejte ve vodní lázni po dobu 3 minut.

Vlasy by měly být vlhké, takže je navlhčete před aplikací masky, aplikujte masku proti vypadávání vlasů na kořeny a nechte půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou pomocí šamponu, po umytí hlavy, opláchněte vlasy odvar z kopřivy. Pro dobrý výsledek použijte masku 3-4 dny týdně každý druhý den po dobu 30 dnů.

Maska s dýňovým olejem a koňakem proti vypadávání vlasů

 • 1 polévková lžíce brandy
 • 1 lžíce dýňového oleje
 • 100 g čerstvého slepičího masa

No, jestli takovou masku uděláte v období cukety, pak obsahují nejvíce vitamínů a účinek masky bude lepší. Rozemlejte cuketa přes rolování masem nebo pomocí mixéru.

Výsledná kaše se zahřívá ve vodní lázni po dobu 3 minut, poté se nalije brandy a dýňový olej, promíchá se. Aplikujte na kořeny vlhkých vlasů a nechte 20 minut, položte klobouk. Poté opláchněte teplou vodou a šamponem. Je potřeba, aby byla maska ​​prováděna každé tři dny každý druhý den, po dobu jednoho měsíce, pokud vlas vypadne silně.

Maska ztráty vlasů s dýní a česnekem

 • Dýňová buničina - 150 g
 • Česnek - 1 zub
 • Olivový olej - 1 polévková lžíce
 • Koňak - 1 polévková lžíce

Rozkrojte dýně jakýmkoliv způsobem vhodným pro vás, nejlépe s mixérem. Osušte česnek a projděte lisem, dobře promíchejte olejem. Zahřejte směs česneku a oleje ve vodní lázni po dobu 3 minut (je nutné ho ohřát ve vodní lázni, aby zničily více užitečných látek z komponent masky na otevřeném ohni). Přidejte ke směsi dýně a brandy, promíchejte.

Aplikujte na kořeny po dobu 20 minut, promyjte teplou vodou a šamponem po uplynutí stanovené doby. Masku aplikujte stejným způsobem jako předchozí.

Maska pro vypadávání vlasů se třemi oleji a dýní

1 čajová lžička dýňového oleje

1 lžička olivového oleje

2 čajové lžičky lopuchového oleje

150 g surové dýňové buničiny

Chcete-li vytvořit tuto masku, vytřete dýně do malého struhadla a vytlačte džus přes gázu. Přidejte do něj všechen olej a promíchejte. Aplikujte na vlasové kořínky a masírujte do pokožky hlavy. Rozložte zbývající směs po celé délce vlasů. Noste klobouk a držte masku na vlasy po dobu půl hodiny. Umyjte jako obvykle teplou vodou a šamponem. Aplikujte 1-2 krát týdně.

Maska na růst vlasů s dýní

 • 1 lžíce kokosového oleje
 • 1 lžíce přírodního jogurtu bez přísad
 • 160 g surové dýňové buničiny

Oloupeme dýně, rozdrtíme buničinu, přidáme jogurt a kokosový olej. Dobře = promíchejte na hladkou konzistenci. Aplikujte masku na růst vlasů na mokré vlasy po dobu 20 minut, poté opláchněte teplou vodou a šamponem, jako obvykle.

Maska na slabé a rozštěpené konce s dýňovým džusem

Složení masky obsahuje citrónovou šťávu, která dodá vašim vlasům lesk, dýně pomůže zlepšit jejich strukturu a pampeliška bude mít jedinečnou měkkost a hedvábnost.

 • Dýňová šťáva - 50 ml
 • Citronová šťáva - 50 ml
 • Infuze listů pampelišky

Smíchejte šťávu a přidejte pudinkovou infuzi. Po šamponování se pokryjte pokožku hlavy a vlasů, nechte 10 minut a pak opláchněte teplou vodou. Proveďte tento postup po dobu 2 týdnů 1x týdně.

Dýňová tělovka

Péče o celulitidu

150 g vařené dýňové buničiny

2 lžíce hnědého cukru

1 čajovou lžičku drcených hřebíček

Dýňová dýně, promíchejte s cukrem a hřebíčkem. Aplikujte výsledné křoviny na tělo masážními pohyby, věnujte největší pozornost problémovým oblastem. nasaďte na 5 minut, umyjte teplou vodou, křovina může být použita nejvýše dvakrát týdně.

Kůže dýňová křovina

 • 5 lžící dýňového pyré
 • 1 vejce
 • 1 lžíce rozdrcených dýňových semen
 • 1 lžíci nakrájených jader z vlašských ořechů
 • 60 ml mléka

Smíchejte dýňové pyré s vejci, přidejte nakrájené semena a ořechy, mléko, promíchejte a aplikujte na tělo jemným županem, masírujte kůži a opláchněte teplou vodou. Používejte 1-2 krát týdně.

Masová maska ​​pro suchou blednou pokožku s dýní a mořskou solí

100 g mořské soli

450 g surové dýňové buničiny

3 litry teplé vody

Rozkrájeme dýně, vložíme do skleněné nádoby, přidáme vodu a sůl a necháme stát 1 hodinu. Zavolejte do koupelny teplou vodou, nalijte do ní mléko a infuzi, osušte při teplotě vody 30 ° C, utřete pokožku ručníkem a aplikujte hydratační krém na tělo. Tento postup lze provést třikrát týdně po dobu 30 dnů.

Omlazující tělovou masku s dýní

 • 7 lžící surové mleté ​​dýňové buničiny
 • 2 vejce
 • 4 lžíce kokosového oleje
 • 1 lžíce olivového oleje
 • 10 kapek silice Neroli
 • 5 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
 • 5 kapek citronového silice

Přidejte éterické oleje do olivového oleje. Roztřepeme kokosový olej ve vodní lázni a přidáme k němu dýně, poté promícháme v olejové směsi.

Bít bílky v silné pěně a přidat do zbytku hmoty, promíchat. Maska by měla být aplikována na kůži vyčištěnou křovím a ponechána po dobu 20 minut. Umyjte teplou vodou. Používejte jednou týdně.

Doufám, že se vám budou líbit masky, které jsem zvolil za použití dýně a jejích součástí pro péči o vlasy a tělo. Buďte zdraví a krásní přírodními silami!

beauty.ua

Překvapivě, takový podzimní superfood jako dýně je užitečný nejen pro organismus zevnitř, ale také venku pro naši kůži a vlasy. Přečtěte si v materiálu, proč byste měli přidávat dýně k vaší každodenní péči.

Co je užitečné pro dýňovou kůži?

Věděli jste, že dýně v kosmetice je velmi cennou přísadou? Chcete-li získat maximální užitek z toho, měli byste nejen přidat podzimní zeleninu do své stravy, ale také použít pro péči o kůži a vlasy.

Výhody dýně pro pokožku jsou nesporné. Za prvé, toto ovoce obsahuje vitamíny B, které chrání pokožku před slunečními paprsky. Za druhé, dýně je bohatá na kyselinu nikotinovou, která vrací tvář čerstvý a zdravý vzhled.

Dýně také poskytne tonizační účinek a přítomnost škrobu ve tvaru dýně pomáhá změkčit pokožku a bělit pigmentované oblasti. Podzimní zelenina obsahuje vitamíny A a E, které nejen zpomalují proces stárnutí pokožky, ale také pomáhají obnovit krásu a mládí.

Podzimní superfood je také skvělý pro udržení krásy a zdraví vašich kadeř. To přispívá k vysokému obsahu antioxidantů a mastných kyselin, stejně jako k přítomnosti vitaminů A, C a zinku. Tyto komponenty pozoruhodně posilují a obnovují vlasy a kořeny, vytvářejí kudrlinky krásné, zdravé a objemné.

Jak aplikovat dýně v péči?

Nejčastějším způsobem, jak plně využít dýně, je vyrobit masku z její buničiny. Maska na dýně dokonale zvlhčuje a zjemňuje pokožku, červenost a pigmentové skvrny jsou méně nápadné. Kůže se stává pevnější, hladší a vyrážka a zánět zmizí.

Chcete-li připravit takovou masku, měli byste použít surovou dýně nebo je vařit pro pár. Dýně bude užitečná pro dívky s různými typy pleti a může být omyta čistou vodou. Hlavní věc je, že tato zelenina nevyvolává alergie!

A pokud použijete dýkovou masku na vlasy, brzy se stanou měkčí, silnější a zdravější a obnoví se suché a poškozené prameny. Pokud pomalu rostou vlasy nebo máte problém se ztrátou, dýňový olej pro vlasy přijde k záchraně. Zlepšuje stav pokožky hlavy, posiluje vlasy a podporuje jejich rychlý růst.

Fondy s dýní ve složení

Ale pokud si sami nechcete připravovat přípravky na péči, můžete najít kosmetické výrobky s dýní v řadě různých značek. Mezi ně patří:

Alginátová maska ​​s dýní z Naturalissimoo 85 uah

Studený lisovaný tekvicový olej z kokosového oleje 47 UAH

Lehký zvlhčovač s přírodním výtažkem z Clarena 762 UAH

Změkčování těla křoviny "Dýně pro Popelku" z Organic Shop 49 uah

Organický krém na ruce "Dýně" z Desert Essence 322 UAH

Tekvicové masky pro péči o vlasy

Dýňové masky pro vlasy jsou o nic méně populární než dýňové masky. Pro ně používají jak semínka, tak i semena rostlin. Navíc, velmi účinné nástroje vyrobené z oleje z dýní a džusu. Tyto domácí směsi pomáhají předcházet vypadávání vlasů, snižovat poleptání, poskytují lesk a lesk na kadeře a zabraňují jejich křehkosti.

Tekvicové olejové recepty na vlasy

Recept 1

Požadováno. 1 polévkovou lžíci dýňového oleje, 1 čajovou lžičku mletého česneku, 2,5-3 litru heřmánku.

Vaření Smíchejte česnek dobře s dýňovým olejem. Směs se zahřívá na vodní lázni po dobu 3 minut.

Aplikace. Do vlasů na kořene aplikujte dýňový olej a nechte 30 minut. Umyjte teplou vodou pomocí šamponu, pak opláchněte vlasy a oddejte výsadbou z heřmánku. Doporučuje se užívat 4 dny v týdnu (každý druhý den) po dobu jednoho měsíce proti vypadávání vlasů.

Recept 2

Požadováno. 1 polévková lžíce oleje z dýňového semínka, 1 vejce, 0,5 cibule, 2,5-3 litrů odvaru z nettle.

Vaření Oloupeme cibulí, nakrájíme je do mixéru a dobře promícháme s máslem a vejcem. Zahřejte na vodní lázni po dobu 3 minut.

Aplikace. Aplikujte na vlasové kořeny a nechte 30 minut. Opláchněte teplou vodou pomocí šamponu a opláchněte vlasy odvar z kopřivy. Doporučujeme používat tenký olej na vlasy 3-4 dny týdně (každý druhý den) na 1 měsíc proti ztrátě.

Recept 3

Požadováno. 1 lžíce dýňového oleje, brandy, 100 g dužiny.

Vaření Smetana cuketa v mixéru spojte s máslem. Zahřejte na vodní lázni po dobu 3 minut. Přidejte koňak a promícháme.

Aplikace. Aplikujte dýňový olej na vlasy na kořeny a nechte 20 minut. Umyjte teplou vodou pomocí šamponu. Doporučuje se používat tento přípravek na péči o vlasy každých 3 dní (každý druhý den) po dobu jednoho měsíce proti vypadávání vlasů.

Recept 4

Požadováno. 2 lžíce dýňového oleje a oleje z hroznového semínka.

Vaření Oleje se mísí a zahřívají ve vodní lázni.

Aplikace. Do pokožky hlavy natřeme teplou směs oleje. Noste klobouk, nechte 1-2 hodiny. Umyjte teplou vodou pomocí švestek z lopuchu. Doporučuje se postup opakovat každý týden po dobu 2 měsíců. Tato maska ​​na vlasy s dýňovým olejem je účinná proti vypadávání vlasů.

Recept 5

Požadováno. 100 g dýňového pyré, 50 g jogurtu bez přísad, 2 lžíce tekutého medu, 1 lžička dýňového oleje.

Vaření Chcete-li připravit tento recept je třeba kombinovat ingredience v malé nádobě, dobře promíchat.

Aplikace. Aplikujte masku na vlasy, počínaje kořeny, položte klobouk a nechte 30 minut. Pak opláchněte teplou vodou a myjte vlasy šamponem. Tato maska ​​je vhodná pro suché vlasy, které jsou lesklé a měkké. Použití dýňového oleje pro vlasy smíchané s bramborovou kaší, jogurtem a medem se doporučuje 1-2 krát týdně.

Dýňová celulóza pro vlasy

Recept 6

Požadováno. 2 polévkové lžíce drcené buničiny ze surové dýně, kokosového mléka, 1 lžíce mandlí, kokosového oleje, 1 čajové lžičky mandlové, čokoládový extrakt, vanilkový olej.

Vaření Mandlový a kokosový olej se mísí v malé pánvi, teplo. Přidejte zbývající přísady a na 30 sekund protřepejte mixér.

Aplikace. Aplikujte na mokré vlasy s masážními pohyby. Po 10 minutách opláchněte teplou vodou. Použijte 1-2 krát týdně, abyste přidali lesk na suché vlasy.

Recept 7

Požadováno. 4 lžíce surové dýňové buničiny, 1 lžíce mandlového oleje.

Vaření Pulp hněte, míchat s máslem.

Aplikace. Aplikujte směs na vlasy a nasaďte plastovou čepičku. Nechte masku po dobu 30 minut, poté opláchněte šamponem. Aplikujte 1 krát týdně, abyste posílili všechny typy vlasů.

Recept 8

Požadováno. 4 polévkové lžíce surové dřeně, 1 polévkovou lžíci rostlinného oleje, 2 lžičky medu.

Vaření Mash dužinu, míchat s máslem a medem až do hladké.

Aplikace. Aplikujte směs na vlasy, nasaďte plastový uzávěr a nechte 20-25 minut. Po opláchnutí šamponem. Aplikujte 1 krát týdně, abyste posílili všechny typy vlasů.

Recept 9

Požadováno. 100 g strouhaného surového dýňového těsta, 2 lžíce medu, 1 lžíce brandy.

Vaření Připojte drcené dýně a med, nechte 20-30 minut. Pak se výsledná hmota vloží do vodní lázně a zahřeje se, až se med zcela rozpustí. Nakládejte směs, odstraňte dýně a spojte zbývající kapalinu s brandy. Míchání.

Aplikace. Aplikujte směs na vlasové kořeny a rozetřete po celé délce. Příjemný prostředek pro vlasy střední délky. Vhodný pro poskytnutí lesku všem typům vlasů.

Recept 10

Požadováno. 100 g drcené dýňové buničiny, 1 žloutku, 2 lžíce medu, 1 polévkovou lžíci brandy, olivový olej.

Vaření Připojte dýně a med, nechte 30 minut. Zahřejte ve vodní lázni, až se med zcela rozpustí. Masové namáhání, odstraňte dýně, ve zbývající části přidejte zbytek přísady a promícháme.

Aplikace. Aplikujte směs na vlasové kořeny a rozetřete po celé délce. Doporučuje se pro výživné vlasy náchylné k suchu. Stávají se měkkými a lesklými. Aplikujte 1-2 krát týdně.

Recept 11

Požadováno. 150 g dýně, 1 polévková lžíce kokosového oleje, jogurt bez přísad.

Vaření Pečená dýně, sekaná buničina v mixéru. Přidejte jogurt, kokosový olej. Dobře promíchejte, dokud nejsou hladké

Aplikace. Aplikujte směs na vlhké vlasy po dobu 15-20 minut. Umyjte teplou vodou a myjte vlasy jako obvykle. Tato dýňová maska ​​na vlasy stimuluje jejich růst.

Recept 12

Vyžaduje 100 gramů surové dřeně, 2 čajové lžičky lněného oleje.

Vaření Třepejte dýně a protlačte gázu. Šťáva smíchaná s máslem.

Aplikace. Směs se aplikuje na vlasové kořeny a vtírá do pokožky hlavy. Rozdělte zbytky po celé délce. Nasaďte si klobouk a přidržte jej 30 minut. Umyjte teplou vodou a šamponem. Aplikujte 1-2 krát týdně, abyste posílili všechny typy vlasů.

Recept 13

Potřebuje se 100 g dýňové dužiny, 2 lžičky lopuchového oleje, 1 čajová lžička dýně a olivového oleje.

Vaření Třepejte dýně a protlačte gázu. Do šťávy přidáme olej, promícháme.

Aplikace. Aplikujte na vlasy směs dýně a protřepte pokožku hlavy. Rozdělte zbytky po celé délce. Noste klobouk a pod ním udržujte vlasy po dobu 20-30 minut. Umyjte teplou vodou a šamponem. Vhodný pro všechny typy vlasů. Aplikujte 1-2 krát týdně proti vypadávání vlasů.

Recept 14

Vyžaduje 100 g dýňové dužiny, 1 vejce, 2 lžičky řepkového oleje.

Vaření Plátek dýně, míchat s vejcem, míchat v mixéru. Přidejte máslo a zopakujte.

Aplikace. Aplikujte směs na vlasové kořeny, protřete pokožku hlavy. Rozdělte zbytky po celé délce. Nosit klobouk. Nechte 20-30 minut. Umyjte teplou vodou a šamponem. Vhodné pro všechny typy vlasů, které se používají 1 krát týdně a dodávají lesk.

Recept 15

Požadováno. 100 g surové dřeně, 3 lžíce mandlového oleje, 2 lžíce medu, 500 ml vody, 100 ml kefíru.

Vaření Vařte dýňu, dokud nebude měkká v parní lázni nebo s minimálním přídavkem vody. Vlákna mírně chladná, kombinujte s ostatními složkami. Dobře promíchejte.

Aplikace. Aplikujte na vlasy po celé délce a nechte 15-20 minut. Vhodné pro všechny typy vlasů. Aplikujte 1-2 krát týdně, aby se posílila.

Recept 16

Požadováno. 100 g dýňová dužina, 1 polévková lžíce olivového oleje, brandy, 1 stroužek česneku.

Vaření Smrdíme dýně v mixéru. Osušte česnek, nalijte ho lisem a dobře promíchejte olejem. Zahřejte na vodní lázni po dobu 3 minut. Přidejte koňak a dýně. Míchejte po celou dobu.

Aplikace. Aplikujte na kořeny a nechte 20 minut. Umyjte teplou vodou pomocí šamponu. Aplikujte anti-spadávací agent každých 3 dny (každý druhý den) po dobu 1 měsíce.

Recepty na džusové džusy pro péči o vlasy

Recept 17

Požadováno. 50 ml dýňového a citrónového džusu, infuze listů pampelišky.

Vaření Směs šťávy, doplňte infuzi.

Aplikace. Smíchejte směs připravenou podle tohoto receptu do pokožky hlavy a vlasů po šamponování po dobu 10 minut, opláchněte teplou vodou. Postup je prováděn jednou týdně po dobu 2 týdnů k posílení oslabených a rozštěpených konců.

Dýně zlepšuje strukturu vlasů, citrónovou šťávu je lesk a pampeliška tinktura je měkká. Tyto komponenty oslabují a poškozují vlasy lesklé a hedvábné.

Recept 18

Požadováno. 100 ml dýňového džusu, 2 lžíce kokosového oleje, 1 polévková lžíce citronové šťávy, 1 čajová lžička olivového oleje, jojobový olej.

Vaření Všechny složky se dobře míchají.

Aplikace. Aplikujte ke vlasům směs dýňového džusu, s výjimkou kořenů a pokožky hlavy. Obalte plast a ručník a nechte 10-15 minut. Vhodný pro poskytnutí lesku všem typům vlasů. Aplikujte 1-2 krát týdně.

Recept 19

Požadováno. 100 ml dýňového džusu, 1 lžíce medu, 1 žloutek.

Vaření Bít žloutek s medem, nalijte šťávu a dobře promíchejte.

Aplikace. Aplikujte směs na vlasy a nechte 30-40 minut. Umyjte teplou vodou a šamponem. Aplikujte 1-2 krát týdně, abyste získali jemnost vlasů.

Recept 20

Požadováno: 3 čajové lžičky dýňového džusu, ricinového oleje, 2 lžičky mandlového oleje a 1 žloutku.

Vaření Nakrájejte žloutek šťávou, přidávejte olej a zopakujte dobře.

Aplikace. Aplikujte směs na vlasy, nechte 1 hodinu. Opláchněte teplou vodou a jemným šamponem. Používejte 1-2 krát týdně, aby byly suché vlasy měkké.

Recepty z tekvicových semen pro vlasy

Recept 21

Požadováno. 20 g loupaných surových dýňových semen, 1 čajová lžička z 10% octu, 700 ml vody.

Vaření Dýňové semínky se rozemelejí na prášek. Dejte je do sklenice a nalijte do ochlazené vařené vody. Vmasírujte a pevně zavřete víko.

Aplikace. Než si umyjete vlasy, použijte tuto směs dýňových semen na vlasy a pokožku hlavy. Přilepte bavlněný ručník nahoře. Nechejte 20-30 minut, pak vlasy promyjte mírným šamponem a opláchněte okyselenou vodou (1 čajová lžička z 10% octu v 5 litrech vody). Tato maska ​​podporuje léčivé vlasy, zjemňuje je. Použijte 1 krát týdně pro všechny typy vlasů.

Recept 22

Požadováno. 20 g loupaných dýňových semen, 2 kapky citrónového esenčního oleje, 700 ml vody.

Vaření Chcete-li udělat tento recept, dýňová semena by měla být rozemletá na prášek, v kombinaci s máslem. Převeďte směs do skleněné nádoby a nalijte ochlazenou vařenou vodu. Vše důkladně promíchejte, dokud nebude hladké.

Aplikace. Než si umyjete vlasy, aplikujte směs na pokožku hlavy a vlasy. Přilepte bavlněný ručník nahoře. Nechte 20 minut a pak si vlasy promyjte mírným šamponem. Aplikujte 1 krát týdně, abyste posílili všechny typy vlasů.

Jak používat dýně pro krásné vlasy

Pokud jste již v kuchyni plní dýňových pokrmů, použijte dýně pro kosmetické účely s dobrými vlasy.

Dýně je neuvěřitelně dobrá pro vaše vlasy a kůži. Jak maso, tak i semena této zeleniny obsahují mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů, jmenovitě alfa a beta-karoten; vlákna; vitamíny A, C a E; draslík; a hořčíku, které poskytují řadu výhod pro vlasy, pokožku, podporu zdraví a kontrolu chorob.

Dýně pomáhá udržovat a zvlhčovat vlasy a také chrání proti ultrafialovému záření slunce. Je velmi užitečné pro suché, poškozené nebo příliš chemicky ošetřené vlasy, podporuje růst vlasů.

Zde jsou dva jednoduché domácí recepty na výrobu dýňových produktů pro péči o vlasy.

Dýňová maska ​​na vlasy

 • Pikantní pyré - 3 lžíce
 • Kokosový olej (přírodní hydratační krém) - 2 lžíce
 • Med (přírodní zvlhčovač) - 2 lžíce

Můžete použít čerstvé, zmrazené nebo konzervované bramborové kaše, ale ujistěte se, že v bramborové kaši nejsou žádné konzervační látky.

Mix 2 lžíce medu a kokosového oleje. Přísady důkladně promíchejte.

Pečlivě aplikujte malé množství masky na předčesané vlasy.

Obal se sprchovým uzávěrem a nechte masku nasáknout do pokožky a vlasů po dobu 20 minut, poté je opláchněte studenou vodou.

Použijte masku jednou týdně pro měkké a lesklé vlasy.

Kondicionovací maska ​​pro dýňové vlasy doma

 • Dýňová pyré - 1 šálek
 • Kokosový olej (zvlhčovač) - 1 polévková lžíce
 • Med (změkčuje vlasy) - 1 polévkovou lžíci
 • Klasický jogurt (s kyselinou mléčnou) - 1 polévková lžíce

Do misky nalijte 1 šálek čerstvého dýňového pyré. Přidejte 1 polévkovou lžíci medu, kokosového oleje a jogurtu do dýňového pyré. Směs důkladně promíchejte, aby se vytvořila hladká pasta.

Opláchněte vlasy šamponem a rovnoměrně naneste masku na vlasy a pokožku hlavy.

Nechte masku po dobu 30-45 minut a poté ji omyjte studenou vodou.

Opakujte postup každých 10 dní pro jemnější, hladké a hedvábné vlasy.

Dýňový vlasový olej - recepty a recenze

Dýně byla dlouho známá pro své výhody pro lidské tělo. Obsahuje spoustu monosacharidů a sacharidů, které tělo dokonale vstřebává. Dýňové pokrmy jsou nepostradatelným jídlem pro diabetiky, stejně jako pro lidi, kteří vedou zdravý životní styl.

Tato zelenina obsahuje mnoho minerálů a vitamínů, které přispívají k práci všech orgánů a systémů v lidském těle. Z dýňových semen produkuje užitečný olej, který v koncentrované formě obsahuje všechny složky nezbytné pro život.

Tento produkt se používá ve stravě, naplní saláty, studené nádobí. Kromě toho se v kosmetickém průmyslu používá tekvicový olej. Dýňový olej je považován za nepostradatelný prostředek péče o všechny typy vlasů a stimuluje jejich vlhkost, výživu a růst.

Výhody dýňového oleje pro vlasy

Mezi hlavní prospěšné vlastnosti oleje z dýňových vláken patří:

 • snížení ztrát vlasů a zpevnění kudrlin;
 • podpora normálního metabolismu;
 • pokračování růstového cyklu;
 • lepší hedvábnost a pružnost;
 • snížení svrbení a podráždění pokožky hlavy;
 • léčba ekzému, psoriázy a řady dalších kožních onemocnění.

Je to důležité!

Než začnete jíst tykvový olej, lidé s diabetem by měli konzultovat lékaře.

Tento produkt někdy působí na tělo jako projímadlo. Proto se nedoporučuje pravidelná konzumace dýňového oleje, protože se může objevit žaludek. Pokud je člověk náchylný k žlučové kameny, olej ze semen dýně může poškodit tělo, je třeba brát s rezervou, protože má choleretic vlastnosti, a to v pořadí, může vést k pohybu žlučových kamenů.

Aplikace tekvicového oleje na vlasy

Díky dýňovému oleji se zlepšuje hladkost vlasů, posílí se folikuly. Měl by být aplikován ne více než třikrát týdně, pak vaše kadeře budou krásné a silné. Také tento výrobek stimuluje růst vlasů. Abyste měli dlouhou dobu, prasknouce silou v kadeře, protřejte olej do pokožky hlavy a za tři měsíce uvidíte úžasný efekt. Pokud již máte dlouhé a svěží barvy vlasů, tekvicový olej vám pomůže zbavit se lupů, křehkosti a rozštěpení.

Pro lidi, jejichž kudrlinky trpí suchostí a různými zraněními, může dýňový olej rychle obnovit jejich hladkost, jas a měkkost. Pokud máte pevné nebo vlnité kudrlinky, pak pomocí takového produktu je můžete měkčí a změnit strukturu. Pak nebudete těžké dát kudrlinky do nejmódnějšího účesu.

Masky na vlasy s dýňovým olejem

Receptura na vlasy

Dýňový olej má vynikající pozitivní účinek na vlasy a stimuluje jejich růst. Pokud máte ztrátu vlasů, doporučujeme vám udělat masku z dýňového oleje a paralelně užívat dvě čajové lžičky tohoto výrobku orálně třikrát denně.

Při přípravě masky potřebujeme:

 • 1 lžička česnekové šťávy;
 • 1 lžíce oleje z dýňových semen.

Smíchejte čerstvě vymačkaný česnek a dýňový olej. Poté jemně protřejte směs do pokožky hlavy a počkejte půl hodiny, poté opláchněte. Tento postup se provádí tři nebo čtyři dny po dobu dvou měsíců. Díky této masce pokožku hlavy a vlasů jsou živeny potřebnými látkami a kudrlinky jsou posíleny a jejich růst je stimulován.

Dýňový olej, za použití své antiseptické vlastnosti, spolu s minerály a vitamíny, včetně zinku, reguluje funkci mazových žláz, a to má větší přínos v případě lupů a akné.

Dýňový olej pro růst vlasů

Pro růst vlasů můžete vytvořit masku s tekvicovým olejem smíchaným s kolečkem a lopuchovým olejem.

Pro tento účel užívejte následující složky:

 • 2 lžíce dýňového oleje;
 • 2 lžíce lopuchového oleje;
 • 2 lžíce ricinového oleje;
 • 2 kapky rytmu esenciálního oleje.

Všechny součásti by měly být smíchány a položeny masku na kadeře sami, stejně jako dobré tření v kořenech. Pak byste měli zahřát vlasy, obléknout si celofánovou čepičku a zabalit si hlavu přes ručník a počkat dvě hodiny. Pak důkladně omyjte vlasy.

Tam jsou některé tipy na použití oleje z dýní pro masky:

 1. Před použitím by měl být olej poněkud zahřátý ve vodní lázni.
 2. Použijete masku pouze na umyté vlasy.
 3. Poté, co si umyjete hlavu, opláchněte ji odvar z kopřivy nebo vody s citrónovou šťávou nebo jablečným jablečným octem.

Recept na křehké vlasy

Pomocí následujícího receptu můžete odstranit křehké vlasy, mastnou pleť, stejně jako zbavit se lupů.

Při přípravě takové masky byste měli:

 • 2 lžíce dýňového oleje;
 • 2 lžíce oleje z hroznového semínka.

Mícháme přísady a zahříváme ve vodní lázni. Poté směs protřepejte v hlavě a roztírejte po celé délce kadeř. Masírujte svou hlavu a nedotýkejte se ji po dobu dvou hodin a poté masku opláchněte.

Tento postup lze provádět každý týden po dobu dvou měsíců, dokud neucítíte konečný výsledek. Díky této masce budou vaše vlasy lesklé a krásné.

Dýňový olej na vlasy: recenze aplikací

Valeria, 34 let

Koupil jsem tekutý olej v lékárně nedávno. Udělala masku s obalem pro výživné vlasy, ještě nedokončila celý kurz, ale výsledky se mi líbí. Kromě toho denně piji na čajovou lžičku na prázdný žaludek.

Cesnak a dýňový olej - a tak jsem se rozhodl, že se z nich pokusím vyrobit masku na vlasy. Sen o dlouhých hustých vlasech. Zdá se, že se dostává.

Při práci zaměstnanec doporučil, aby si v hlavě uhryzl dýňový olej, aby se zbavil lupů. Po týdnu použití je lupy pryč. Očekával jsem ani takový výsledek.

Pro Více Informací O Suché Vlasy