logo

Dítě škrábe hlavu, ale žádné vši: co dělat a jak zacházet

Existuje názor, že pokud dítě má svědící hlavu, musí to být vši. Tento útok nastává dnes u dětí není tak často jako dříve. Již vynalezené a dobré drogy a preventivní metody, které fungují. Vůdce člověka, nits, vši budou někdy poraženi. Kromě lidského těla neexistuje žádný biotop pro tento typ parazita. Symbióza je nemožná. Výhody této pohromy jsou málo. Ale drogy, které pomohou za pár dní, ještě nebyly vynalezeny. Jenom zůstává rodičům a dětem, aby se vyrovnali se stavem věcí a vědcům, aby i nadále pracovali tvrdě a hledali řešení. Co se týče jiných nemocí, situace není uklidňující. Problémy, bohužel, po vítězství nad všemi se nezmění. Hlava dítěte může svědčit z mnoha důvodů, které nebudou nadbytečné pochopit.

Takže pokud dítě poškrábá hlavu a žádné hlavičky, co to znamená? Konzultovat odborníka včas - je to důležité. Maminka a tatínek si dobře uvědomují toto pravidlo, protože některé nemoci jsou velmi nákazlivé. Zároveň se hlava někdy stane z důvodů, které lze těžko klasifikovat jako závažné. Co by se dalo očekávat, jít k lékaři?

Kůži

Někdy nemoc, která podkopává zdraví, je kožní onemocnění. Těžké svědění je jedním z příznaků. Nemoc je nakažlivá. Musíte se připravit na nemocnici. Pokud se takový parazit jako vousy neobtěžuje, může parazit, houba, rušit. Jedná se o houbový mikroorganismus, který způsobuje kožní onemocnění. Ovlivňuje kůži, mění její strukturu. Imunitní systém získává sílu v průběhu let, obzvláště zranitelný v dětství. Proto kožní onemocnění snadno přežívá v těle dětí ve věku od 4 do 14 let, rychle postupuje. Některé formy jsou přenášeny z člověka na člověka, jiné z domácích zvířat.

Nebezpečí je všude a jediný způsob, jak se chránit, je posílení imunitního systému. Zdravá mikroflóra pokožky je účinnou obranou.

Samozřejmě s přímým kontaktem s houbou infekce nelze vyhnout. Ale pokud je imunitní systém v dobrém stavu, bude snazší obnovit a obnovit.

Správnou diagnózu může provést pouze lékař po pečlivém výzkumu. Mohou to být dermatofytóza, kožní onemocnění a mikrosporie. Jejich příznaky jsou stejné:

 • postižené oblasti jsou kulaté, svědí;
 • nejprve se objeví mírné zarudnutí, pak se oloupe;
 • vlasová línie v těchto místech je ztenčující - vlasy se prostě zlomí.

Po nalezení podobných příznaků na pokožce dítěte byste měli okamžitě vyhledat pomoc odborníka. Čím dříve začne léčba, tím lépe. Boj bude snazší, nikdo v okolí nebude trpět.

Demodekoz - možná příčina svědění

Když dítě má svědící hlavu, je pravděpodobné, že klíště je na vině. Zejména existují poměrně často případy parazitizace akné feritu. Zvyčajné stopy jejího pobytu mohou být viděny v krku, ušnicích, v očních víkách, na obličeji. Toto je nakažlivá nemoc. Nemocným, opět, se nelze vyhnout. Klíště se přenáší přímým kontaktem s nosičem, infikovanou osobou. Snadno proniká do tkáně, pokud je poškozena imunitní bariéra kůže. Oni jsou méně pravděpodobné, že se nakazí, pokud je vše v pořádku s imunitním systémem.

Z jakých důvodů můžete zjistit, že jde o demodikózu? Kdo se v životě nikdy nestal klíšťaty? Jen málo lidí na planetě Zemi. Klíšťata jsou nepříjemnou součástí biosféry. Co s tím dělat? Není možné se přestěhovat na jinou planetu. V blízké budoucnosti se možná změní situace. Mezitím se tomu nestalo, musíte se s tím vyrovnat: klíšťata různých druhů zasáhla a bude i nadále zasahovat lidi, teplokrevná zvířata. Z nich jen některé druhy mají imunitu a to je částečné.

Pokud jde o demodikózu, pokuste se vyléčit onemocnění standardními způsoby, které by měly být pro každou dospělou osobu neznámé. To oslabí imunitní systém jen - naruší přirozenou mikroflóru pokožky. Potřebujete konzultovat s lékařem. Určí, že parazit napadl dítě, přijde léky, které mohou pomoci.

Zpočátku se zdá, jako vždy v případě napadení klíšťaty, nepochopitelná. Proč se hlava začne svrbět, je obtížné určit. Ale svědění je jasným znamením, že je něco špatně. Přítomnost parazita se brzy projeví. Nemoc vypadá takto:

 • kůže na některých místech svědění;
 • brzy začervenaly se úhoři;
 • vlasy z folikulů vypadnou;
 • horní vrstva se začne rychle odlupovat a v oblastech nárazu se objeví peeling;
 • v některých případech je v očích bolest.

Zvětšená plocha se nezvyšuje - jsou nové, s charakteristickými znaky deformace. Kombinace s nimi se nedoporučuje, což je pro děti obtížné. Rodiče budou muset dodržovat pokyny lékaře.

Dítě může být alergické

Alergická reakce je celý komplex různých příznaků, od nachlazení po svrab. Lze předpokládat, že příčina obsesivních pocitů spočívá právě v alergické reakci těla na něčem. Co je to alergie? Toto je modifikovaná imunitní odpověď. Tělo trpí příslibem příliš vážně, zachází to negativně, i když se zdá, že to není důvod. Lékařství je známo pro velmi závažné typy alergií, které jsou pravděpodobně smrtelné, bohužel. Škrábání hlavy není nejhorším příznakem. Je pravda, že neexistuje žádný důvod, proč bychom se mu měli zbavit očí. Neopatrný postoj ke zdraví dítěte je nepřijatelný. Co mohou rodiče v této situaci dělat? Jen se poraďte s lékařem. Co může lékař? Nemocnice by se neměla bát.

Doposud nejsou příčiny alergie zcela známy, výzkum probíhá. Současně je k tomu lék. Nemohou léčit, ale symptomy se rychle vylučují. Proto je třeba co nejdříve konzultovat s lékařem - tím se sníží úroveň morálního napětí u dítěte. Psychogenní faktor nezáleží na tom. Alergie se vyvíjí bez ohledu na to, jak jí dítě zachází. Škrábání hlavy může být dočasnou reakcí na konzumovanou potravu, kvetoucí rostliny nebo jiný dráždivý účinek. Co přesně je zdrojem problému? Lékař poskytne odpověď po důkladné diagnostice a vyšetření.

Osobní hygiena

V některých situacích vzniknou problémy s pokožkou hlavy, protože šampon nesedí, nebo proto, že dítě dostatečně neumývají hlavu. Osobní hygiena je dovednost, která je součástí socializace a musí být zvládnuta. Proces je předmětem zákonů přírody, závisí na vlastnostech nervového systému. Dospělí po dlouhou dobu musí sledovat dodržování pravidel osobní hygieny. Tělo dítěte musí být plně tvořeno, silnější.

Kosmetika, vytvořená speciálně pro děti, vám umožní přizpůsobit se realitě 21. století hladce, postupně. Účinně odstraňují špínu. Ale je to špína, která způsobuje záněty folikulů a svědění někdy. Rodiče by měli být na tento úkol pozorní - šamponování, koupání. Standardní věta "děti, umýt si ruce" nestačí. Na počátku životní dráhy představuje ohrožení zdraví špína, nezralá imunita. Bohužel mezi léčivým blátem Mrtvého moře a prašným vzduchem je málo společného. Je třeba změnit, aby dítě bylo zdravé, šťastné, postavilo se.

Metabolická porucha

Poměrně závažná porucha v těle je metabolickou poruchou. Jeho hlavním příznakem je nadváha. Zdá se, že metabolismus je příliš pomalý. V tomto případě se podmíněně patogenní mikroflóra pokožky stává patogenní. Potové žlázy a mazové žlázy jsou nuceny pracovat rychleji, jsou o něco rychlejší, než u dětí, které nejsou nakloněny k tělu. V důsledku této nerovnováhy je cítit avitaminóza. Chci jíst ještě víc, ale to jen zhoršuje situaci. Tvorba vnitřních orgánů je nerovnoměrná. Oslabená imunita je jedním z problémů. Potop je vhodným prostředkem pro rostoucí populace oportunních mikroorganismů.

Podráždění způsobuje, že dítě neustále poškrábá hlavu a jiné oblasti těla, kde má pocit vystupovat do větší míry. Jediným řešením je racionalizace výživy. Zrychlení metabolických procesů umožňuje stravu na základě produktů s nízkým glykemickým indexem. Jsou bohaté na vitamíny a současně obsahují několik takzvaných pomalých sacharidů. Dnes je glykemický index považován za vědecký objev, který změnil průběh dějin. Možná ano.

Příliš rychlý metabolismus je méně častý. Je méně často doprovázena takovým nepříjemným příznakem jako svědivá hlava. Zrychlený metabolismus není spojen s patologií, ačkoli to může znamenat problém v práci vnitřních orgánů. Pokud dítě má dobrou chuť k jídlu, neznamená to, že zdraví je v pořádku.

Co dělat, pokud má dítě svrbenou hlavu

Pokud jsou hlavy mladých dětí nebo adolescentů neustále svěděné, pak rodiče okamžitě věří, že příčina svědění spočívá v pedikulóze. Důvody, proč se hlava dítěte mnohem více dotýká, a ne vždy leží na povrchu. Před léčbou zkontrolujte příznaky a zjistěte přesnou příčinu svědění.

Možné příčiny

Následující jsou nejčastější příčiny svědění a odlupování novorozence, kojenců a starších dětí.

Alergie

Nejčastější příčinou svědění na hlavě je alergická reakce na chemické látky v těle v důsledku vystavení šamponům nebo lékům na pokožce hlavy.

Je to běžný případ, kdy dítě mění šampon nebo sprchový gel, a je zde problém se svěděním. Na kůži se mohou objevit puchýře, pupínky nebo vyrážka.

Pokuste se vrátit se k používání předchozích nástrojů, počkat na nějaký čas (pokud nejsou žádné další problémy se svěděním) a následovat výsledek.

Je to důležité! Alergická reakce způsobí onemocnění pokožky hlavy, pouze pokud je problém ve věci, s níž osoba umyl hlavu. V opačném případě by svědění by se šířilo po celém těle, než aby bylo lokální.

Kožní onemocnění

V úvodních stádiích infekce bude pozorováno slabé zarudnutí, svědění bude mírné, ale následně se zhorší. Je lepší přijmout naléhavá opatření a jít do nemocnice k vyšetření. Možné problémy:

Psoriáza může být zaznamenána mírným olupováním kůže, která se vyskytuje lokálně v určitých oblastech, a nikoli všude. Nejzranitelnější částí je zadní část hlavy. Pokud si nemoc nezaznamenáte včas, šupinaté místo začne svědčit a zčervenávat.

Někdy s vývojem onemocnění na kolenou a loktech dítěte se objevují nepostřehnutelná místa.

Příčina onemocnění nebyla konečně identifikována, ale hlavní je genetická predispozice a zhoršující faktory zahrnují:

 • stálé napětí;
 • výskyt jiných infekčních onemocnění;
 • nestabilní hormony (během puberty);
 • nepříznivé domácí prostředí;
 • poškození pokožky hlavy.

Psoriáza nepatří k infekčním onemocněním, takže nemůže být úplně vyléčena, ale můžete snadno zmírnit průběh nemoci tak, aby se nezjistila. Současně často předepisuje silné léky, které lze koupit pouze na předpis ošetřujícího lékaře. Vyšetření trichologem je zapotřebí.

Hlavním příznakem, který lze snadno pozorovat při dermatitidě, je velké množství lupů. Dermatitida postihuje velké množství dospívajících - asi 30% všech dětí trpí tímto onemocněním.

Vitamín D, speciální léčebné šampony (zakoupené v lékárně), imunostimulanty a správná výživa, které tvoří lékaři, pomáhají při léčbě této nemoci. Další příčinou dermatitidy je stres. Je třeba se vyvarovat a pokud nefunguje, užívejte sedativa nebo antidepresiva.

Je to důležité! Nezapomínejte na možné problémy se stresem u dítěte. Mylná představa, že by neměl užívat antidepresiva a dokonce ani horší, když se rodiče domnívají, že dítě nemůže být stresováno.

Microsporia (kožní onemocnění) je doprovázena oblastmi plešatosti, díky nimž je onemocnění rozeznatelná a pozorovatelná. Důvod - virové houby, které mohou být infikovány ze zvířat nebo z jejich vlny.

Tyto antropofilní houby jsou přenášeny z dítěte na dítě, což může vést k epidemickým rozměrům v předškolním nebo školním zařízení. Můžete je infikovat i v případě, že se často ocitnete v špinavé zemi kontaminované patogenními spórami (veřejné prostory).

První známkou toho, že onemocnění nadále pokrývá tělo, je vzhled červených skvrn v oblasti řas a obočí. Pokud jde o kožní onemocnění, musíte použít jednu z následujících léků:

 • Ketokonazol nebo griseofulfin;
 • Clotrimazol jako masť;
 • Speciální šampony (Nizoral);
 • Suprastin nebo Loritadin.

Nerovnováha látek

To se stává poměrně často u adolescentů, kteří aktivně experimentují s účesy. Různé barvy nebo bělící činidla poškozují nejen vlasy, ale i kůži. Nejčastěji porušovaná lipidová rovnováha u adolescentů, protože jsou citlivější vůči působení chemie.

U malých dětí může být onemocnění způsobeno tím, že na polštáři ležejí na zádech a během spánku se znervózňuje. V takové situaci je nutné každodenní šamponování.

Někdy se problém stává suchým skalpem, který je těžké se zbavit. Lidé dělají chybu, že denně začínají umývat vlasy. V tomto případě se tuk vyrábí více a poškozuje více. Je třeba použít komplex minerálních látek (například ve formě šamponu), provádět procedury a nejlépe navštívit dermatologa. Šampon by měl být specifický pro suchou pokožku.

Pediculóza (vši)

Vznik a vývoj pedikulózy je sledován ve všech veřejných institucích. Koneckonců infikované dítě nemůže být kontaktováno s ostatními. Léčba by měla probíhat pro celou rodinu.

Pokud je onemocnění, pak můžete hmyz (vši) vyčistit s běžným hřebenem, ale jejich vajíčka zůstanou na kůži.

Nákup běžných mastí a aerosolů také nedává sto procent výsledku, kvůli němuž někteří rodiče používají lidové metody.

V praxi se vyskytly případy, kdy byl použit kerosen, ale to nevedlo k ničemu dobrému - objevily se těžké popáleniny, těžší se zbavit než vši. Proto byste neměli užívat léky, jejichž použití lékaři nepotvrdili.

Pro léčbu bude nutné:

 • opatrně žehlit všechno z dítěte a rodiny;
 • používat speciální léky: Nittifor, Pair Plus nebo Pediculen aerosol, dokud škůdci nezemřou úplně.

Peeling kůže dítěte

Když je v děloze, dítě je obklopeno vodou. Při narození začne ovlivňovat jeho tělo a tělo se postupně přizpůsobuje. Mazové žlázy začínají okamžitě vyrábět požadované množství látek, takže existuje pravděpodobnost, že dojde k problémům. Jedním z nich je peeling, který trvá několik měsíců.

Někdy se však někdy objevuje kožní peeling kvůli některým dalším faktorům:

 • nadměrné používání čisticích prostředků (suší kůži);
 • použití pracího prášku nízké kvality;
 • promytí vodou obsahujícím velké množství chloru;
 • levné syntetické povlečení nebo dětské oděvy;
 • nestandardní barviva používaná při výrobě dětského oděvu;
 • problémy s teplotou u kojenců - nadměrné pocení;
 • příliš mnoho slunečního světla;
 • suchý vzduch.

Někdy může být hlavní problém vážnější:

 • Alergická reakce těla dítěte na cokoli. Není to riziko, je lepší jít okamžitě k lékaři, abyste zjistili, že tělo reaguje tak silně (jinak se alergie může stát vážným problémem).
 • Než začnete krmit umělé směsi, obraťte se na lékaře. Někdy je dítě alergické na látky, které jsou součástí nepřirozené kojenecké výživy.
 • Mateřské mléko nemusí mít dostatek vitamínů. Zbavte se problému bez pomoci lékařů. Jít do nemocnice je nutností.

Způsoby léčby

Pro bezpečnost preferují užívání drog s přírodními složkami. Někdy mohou být vyrobeny nezávisle, například odvar z heřmánku nebo vlaku. Masti a krémy, které zabraňují svědění a odlupování, jsou také oblíbené:

 • dětský krém;
 • zinkovou masti;
 • Bepanten;
 • Depantenol.

Tyto metody však pomáhají pouze v případě přirozených příčin problémů se skalpem. Existují chvíle, kdy tato léčba nestačí, takže nejdůležitějším řešením před zahájením léčby je konzultovat s lékařem, abyste zjistili příčinu tohoto problému.

Prevence

Je lepší nechat výskyt a vývoj nemoci, než se ho zbavit dlouho a bolestivě. Základní pravidla pro dítě (některé z nich jsou vhodné pro dospělé), aby se zabránilo problémům se skalpem:

 • udržovat hygienu;
 • používat řádně vybraný šampon, který neobsahuje velké množství chemických činidel;
 • nezakrývejte vlasy v mladším věku;
 • jíst správně, včetně sacharidů, bílkovin a tuků;
 • vyhnout se stresovým situacím;
 • pravidelně podstupují vyšetření lékařem.

Některé nemoci, jako je psoriáza nebo ekzém, jsou dědičné a je téměř nemožné vyhnout se jejich vzhledu. Při správné prevenci však jejich projevy nebudou patrné a nemoc samotné nebude mít vážné důsledky pro zdravotní stav pacienta. Nepřehánějte ji hygienou, nýbrž dostatečným množstvím vlasů k mytí jednou denně nebo jednou za dva až tři dny, pokud je pokožka hlavy suchá.

Každé onemocnění může být zvládnuto bez operace, ale léčba bude bezbolestná a rychlá pouze tehdy, pokud se onemocnění objeví včas. Dětská pokožka hlavy by měla být monitorována co nejblíže, aniž by ignorovala malé začervenání a odlupování.

Proč to svědí hlavu, pokud nejsou vši a jak odstranit svědění

Když je hlava svědící, člověk okamžitě začne třídit důvody nepříjemného pocitu. První myšlenka byla, že osoba měla vši, ale další vyšetření hlavy ukázalo, že ve vlasech nebyli špinaví škůdci. Co další mohou být příčiny podivného příznaku, ve kterém jsou postižena kůže a zdraví?

Proč je to svědění?

Nezapomeňte okamžitě na paniku s nepříjemným příznakem, důvodem může být skutečně neškodný. Pokud je hlava svědčící, ale neexistují vši, pak stojí za to projít různými možnými možnostmi, jak zjistit, s jakým bojem a jakými metodami. Důvody, proč je pokožka hlavy svědivá, ale nebyly nalezeny žádné vši:

 1. Nedodržování hygienických šamponů.
 2. Alergická reakce na složky vlasové péče: šampon, balzám, gel, lak.
 3. Nesprávně vybraný typ šamponu nebo balzámu.
 4. Barvení vlasů (osvětlení).
 5. Hubová onemocnění.
 6. Nedostatek vitamínů a minerálů.
 7. Rozrušená práce vnitřních orgánů člověka.
 8. Špatná strava.
 9. Stresující situace.
 10. Zhoršená lipidová rovnováha kůže.

Svědění a lupy

Pokud má člověk svědí hlavu, ale nemá vši, je třeba věnovat pozornost dalším příznakům. Mezi tyto příznaky patří lupy. Proč dochází k závažnému svědění a vylučování lupů z vlasů:

 • Olejnatá skalp, neustálý svědivý pocit pod vlasy naznačuje seborrheu kůže nebo seboroickou dermatitidu (když je kůže plstnatá, na hlavě se objevují červené skvrny, což vede ke svědivé hlavě). Je velmi obtížné tyto nemoci léčit samy, proto se včasné oslovení trichológa nebo dermatologa rychle pomůže vyřešit situaci.
 • Stresující situace nebo nervové napětí.
 • Slabá imunita, nedostatek látek pro zvýšení ochranné reakce těla.
 • Porušení hormonálního pozadí člověka.
 • Zvýšená tvrdost vody.
 • Spotřeba příliš mnoho sladkostí, tučných potravin.
 • Psoriáza, která se vyskytuje z jednotlivých důvodů: problémy se zátěží na nervovém systému, výživa, oslabený imunitní systém.

Svrbivé a šupinaté

Na těle hlavy není žádná vši, takže stojí za to hledat jiné důvody pro odlupování kožních vah. Proč se hlava rozední a vločky vytváří nepohodlí:

 • Příliš suchá pokožka hlavy.
 • Kožní houba, která potřebuje komplexní léčbu.
 • Alergická reakce na nový vlasový přípravek.
 • Avitaminóza způsobená nesprávnou stravou nebo hladem. Často se vyskytuje na podzim nebo na jaře, kdy množství vitamínů prudce klesá.
 • Seborrhea (dalším příznakem je mastná skalp). Onemocnění není snadné, léčba je dlouhá, takže je nejlepší kontaktovat specialisty, který předepíše komplexní terapii.
 • Dědictví.
 • Vystavení slunci na pokožce hlavy, vystavení ultrafialovým paprskům.

Svědění a zarudnutí

U některých pacientů se zvýší citlivost a objeví se červené skvrny na hlavě pod vlasy, které jsou nechutně dráždivé. Abyste se vypořádali s významnými nepohodlími, musíte znát důvody, proč se příznak objevil:

 • Pokles teploty vzduchu. Trvalý kontrast chladu a tepla nepříznivě ovlivňuje stav pokožky a vypouští ji. Suchá pokožka hlavy začíná svědění. Je třeba chránit hlavu před sluncem s hlavou a pravidelně zvlhčovat masky, balzámy, chránit speciální chemickou ochranou.
 • Mytí vlasů příliš teplou vodou, špatné mytí šamponu, masku, balzám.
 • Konstantní používání vysoušeče vlasů, žehlení, curlingových kadeří.
 • Špatný typ výrobku na vlasy, alergický na komponenty.
 • Hubové léze hlavy.
 • Ekzém.
 • Psoriáza nebo jiné druhy lišejníků.
 • Špatný hřeben.
 • Špatné jídlo.
 • Barvení vlasů, příliš dlouhá expozice barvivu nebo blesku.

Svrbení po mytí

Přesvědčena, že po tom, co jsi si umyla vlasy, se objevilo svědění? Příčiny tohoto jevu mohou být:

 • Složení šamponu, balzámu, masku se tomuto osobě nehodilo. Vyzdvihněte více příznivých, přírodních prostředků.
 • Alergie na ručník umyté novým práškem. Ne vždy prášek a gelové výrobky jsou kvalitativně vypláchnuty. Pokud máte citlivou pokožku, potřebujete hypoalergenní léčbu.
 • Špatně vypláchl jeden z produktů péče o vlasy.

Svrbení a vypadávání vlasů vypadá

Pokud dojde k vypadávání hlavy a vlasů, je to vážný důvod konzultovat specialisty. Příčiny vypadávání vlasů jsou:

 • Nedostatek vitamínů, kvůli tomu, co žárovky oslabují a vlasy se rozpadají.
 • Houbová onemocnění, která jsou doprovázena strašlivým svěděním. Taková onemocnění zahrnují kožní onemocnění a jiné druhy lišejníků.
 • Slabá ochranná imunitní odpověď.
 • Zhoršení vnitřních orgánů a systémů.

Svědění a vředy

U lidí dochází k poruchám, takže stojí za to zvážit řadu onemocnění, které postihují vaši hlavu:

 1. Psoriáza a další lišejníky. Virový chrup - chronická patologie, která musí být léčena pod dohledem odborníka.
 2. Lupus Doprovázeno nervovými, hematologickými a dalšími abnormalitami.
 3. Seboroická dermatitida. Můžete určit malou bílou exfoliací na pokožce hlavy.
 4. Seborrhea. Objevuje se kvůli poruše mazových žláz.
 5. Dermatitida Citlivá reakce těla na kosmetiku.
 6. Impetigo Škrábání na pokožce, způsobené reprodukcí pod kůží stafylokoků, streptokoků, které se často projevují purulentními ložisky. Hlava je nejen svědící, ale také může bolet.
 7. Podkožní klíšťata. Vykazuje se ve všech oblastech hlavy: na zadní straně hlavy, u uší, pod vlasy, na krku a na čele.

U dětí

Problém nepohodlí ovlivňuje různé věkové kategorie: dospělí, kojenci, děti školního věku. Příčiny svědění u dětí:

 • Psoriáza
 • Dermatitida
 • Alergie na šampon nebo mýdlo. Výrobci firem, které se zabývají péčí o vlasy pro děti, by neměli používat alkohol v kompozici, která je příliš suchá. Přečtěte si složení šamponu před nákupem a pozorujte reakci po prvním praní.
 • Zbavte se a houby.
 • Velmi silné zážitky, stres. Pro děti má psychologický stres důležitou roli. Někdy, jestliže dítě má svědící hlavu - to není fyziologický, ale psychologický problém (stres ve škole, nelibost, špatný spánek).
 • Přebytek jídelníčku, sladkosti, tučné pokrmy.
 • Vliv slunečního světla na nechráněnou pokožku hlavy. Panama, čepice, šátek, bandana - volba je velká, přehnaná kůže od slunce není mýtus, takže dávejte pozor na to, že nosíte klobouk.

Jak odstranit závažné svědění pokožky hlavy

Odvolání specialisty na kompetentní léčbu je prvním a hlavním krokem. Pokud zjistíte příčinu nemoci, bude úloha výrazně zjednodušena. Co musíte udělat doma pro péči o pokožku na hlavě, pokud se to stane, a vši nebyli nalezeni:

 1. Korekce stravy. Žádné škodlivé, mastné potraviny, eliminují nápoje a potraviny s vysokým obsahem cukru. Je mnohem užitečnější jíst vlákninu, zeleninu, ovoce, bobule.
 2. Odstraňte špatné návyky. Stav pokožky hlavy, tvorba volných radikálů v něm je ovlivněna nikotinem, který ničí užitečné vitamíny a vyvolává peeling, svědění.
 3. Správný výběr. U různých typů pleti jsou potřebné různé výrobky péče: některé jsou zvlhčující, některé jsou výživné nebo protizánětlivé.
 4. Ketokonazol a březový dehet. Tyto složky by měly být přítomny v prostředcích pro praní vlasů, aby se eliminoval loupání, neutralizujte houby.
 5. Uklidňující odvar. Je zapotřebí pro oplachování hlavy, aby uklidnil jeho ochranný kryt.

Změkčovače pleti

Opatření na zvlhčení pokožky hlavy jsou nutná, a to i na lékařskou péči. Co je zapotřebí, když hlavička svrbí:

 1. Pít víc čistou vodu.
 2. Odstranění všech produktů, které obsahují alkohol a silikon.
 3. Změkčení pokožky pomocí tradiční medicíny: odvarky, infuze, masky.
 4. Užitečné výživné a zvlhčující masky pro vrstvu pokožky.
 5. Aromaterapie.
 6. Obalování

Masky

Doma můžete nezávisle připravit nástroj, který změkčuje a uklidňuje pokožku. Zde je několik možností:

 1. Pokud vás to bolí hlavu, vezměte lžičku ricinového oleje, medu, aloe šťávy, promíchejte, aplikujte po dobu půl hodiny. Potom omyjte složení, umyjte vlasy pravidelným šamponem.
 2. Smíchejte dva žloutky, 4 velké lžičky ricinového oleje a přidejte dvě malé lžíce glycerinu, jablečného octa. Pokryjte pokožku maskou, zabalte plastovou tašku, ručník na 20 minut. Důkladně opláchněte šamponem.
 3. Aplikujte na pokožku směs dvou žloutků a 4 velké lžičky ricinového nebo olivového oleje po délce vlasů po dobu 20-25 minut. Umyjte teplou vodou.

Proč dítě dráždí hlavu a jak mu pomáhat

První věc, která na rodiče přichází na mysli, je to, když se jejich dítě otřese hlavou - pedikulóza. Pokud během inspekce neexistují vši nebo nitky, důvodem je jinde.

Mohou to být jak infekční onemocnění, tak metabolické poruchy. V článku se budeme zabývat hlavními důvody, proč mají děti svědící hlavu, jak s nimi jednat a jak správně zabránit potenciálním svědění.

Příčiny pruritu

Takže pokud dítě poškrábá hlavu, ale neexistuje žádná vši na hlavě, kam jít? Nejprve budete potřebovat pediatra - provede první zkoušku a provede testy.

Dále v závislosti na tom, jaká diagnóza je podezřelá, bude odvolána k odborníkovi dermatologem, neurológem, alergikem, imunologem atd.

Je velmi důležité provést správnou diagnózu včas a zahájit léčbu. Samozřejmě, že ne všechny důvody, proč dítě neustále škrábání hlavy jsou vážné, ale existují i ​​ty, které se mohou stát chronickými nemocemi.

Jaké diagnózy může lékař udělat?

Alergie

Druhé místo po pedikulóze, které vyvolává těžké svědění hlavy. Alergie - specifická (imunitní) reakce těla na určité faktory. Mohou to být:

 • potraviny - potravinové alergie;
 • látky, které lze vdechnout - respirační;
 • položky životního prostředí - kontakt.

Někdy příčinou pruritu v novém prášku nebo mýdle, častěji - jídlo, dokonce i nejčastější, na který náhle reagoval imunita. Při diagnostice alergické dermatitidy je hlavní věcí správné rozpoznání alergenu nebo jeho povahy.

K tomu jsou děti předepsány testy alergie - zdaleka nejinformativnější metodou určování osobní intolerance těla různých druhů chemických dráždivých látek (alergeny).

Asi 60% dětí vyrůstá z atopické dermatitidy. Zbytek jde do dospělé podoby. Pokud pravidelně provádíte preventivní opatření, můžete se zcela zbavit těchto příznaků.

Hlavním úkolem rodiče při odhalování provokujících faktorů je odstranění kontaktu dítěte s alergenem. Čím lépe se to děje, tím větší je pravděpodobnost, jak se zbavit dermatitidy. Dlouhodobá interakce s provokatéry je navíc plná vážných důsledků až po anafylaktický šok.

Psoriáza hlavy

Psoriáza se týká neinfekčních dermatologických onemocnění s chronickým průběhem. Patologie má opakující se povahu a projevuje se ve formě lézí pokožky. Nejčastější formou onemocnění je psoriáza hlavy, obvykle začínající od zadní části hlavy.

Dítě v tomto případě neustále škrábá hlavu, vypadají suché lupy, na hlavě jsou výrazné krusty. Dalšími kvalifikačními znaky dětské psoriázy jsou skvrny na kolenou a loktech.

Etiologie nemoci není plně zavedena - týká se autoimunních onemocnění, tedy těch případů, kdy tělo bojuje proti sobě. Bohužel je rovněž nemožné se zotavit z psoriázy, ale existuje reálná šance, jak výrazně zmírnit příznaky a odstranit svědění.

Je zajímavé, že ačkoli většina lékařů má tendenci dědičných faktorů, psoriáza se neobjeví. Objevuje se na pozadí jiných patologií:

 • stres a silné emoční zkušenosti;
 • nesprávná výživa a přítomnost alergenů ve stravě;
 • hormonální úprava - tzv. puberty;
 • poškození pokožky hlavy;
 • nepříznivé prostředí atd.

Protože psoriáza není nakažlivá, izolace pacienta není nutná. Lékaři předepisují kortikosteroidy a antihistaminikum. Relaxační terapie s sedativními léky je nutná pro zmírnění podráždění, svědění a stabilizaci nervového systému.

Seboroická dermatitida

Seboroická dermatitida je kožní onemocnění s charakteristickými lézemi a lupinami. Výživným médiem pro vývoj seborrhy jsou mazové žlázy, proto nejčastěji dermatitida postihuje oblast pokožky s hypersekrecí mazové žlázy. Toto onemocnění je extrémně vzácné u dětí a velmi často u dospívajících.

Faktem je, že houba rodu Malassezia je přítomna v 99% světové populace, aniž by způsobovala většinu problémů. To je podle konvence normální mikroflóra epidermis.

Za určitých okolností (stres, chlazení, hormonální úprava) se aktivita houby zvyšuje, odpadní produkty blokují práci mazových žláz, což vede ke svědění, luprám a dalším poruchám.

Pro léčbu se používají antiabsorrheické šampony na bázi antimikrobiálních a antifungálních léků, které inhibují houbovou aktivitu a obnovují sekreci.

Anti-seborriny pro dospělé a děti jsou různé. Šampon pro dospělé má vysokou koncentraci účinné látky a může poškodit kůži dítěte a dokonce i dospívajícího. Nejlepší je použít směsi na bázi břízy, kyseliny salicylové a zinku.

Kůži - mikroskopie

Hubová choroba, která postihuje kůži a vlasy, přinejmenším - pleť na nehty. Příčinným činidlem je houba rodu Microsporum. Charakteristickým příznakem onemocnění jsou holé skvrny na pokožce hlavy, kde se vlasy v podstatě rozpadají v kořene. Ve skutečnosti to je důvod, proč onemocnění a volal ringworm.

Infekce je nakažlivá, zvířata nejčastěji působí jako obchodníci, méně často děti samy. Léčba je dlouhodobá, směřuje nejen k potlačování aktivity houby, ale i k jejímu úplnému odstranění z kůže.

Pro léčbu používejte antifungální sloučeniny, které jsou odebírány zvenčí a uvnitř. Ujistěte se, že všechny vlasy na hlavě oholete, aby nedošlo k opakované infekci. Po měsíci provést prevenci.

Pro potvrzení diagnózy mikrosporie pomáhá dřevěná lampa - diagnostické zařízení pro rozpoznání houbových onemocnění a patogenních mikroorganismů. Více informací o tzv. "Ringwormu" u dětí zde naleznete.

Zhoršená rovnováha pH pokožky hlavy

Od narození má pokožku na hlavě a vlasy pH 5, ale v závislosti na prostředí a prostředcích péče může být váha narušena.

K tomu dochází v následujících případech:

 • použití klobouků, polštářů, postelí ze syntetických materiálů;
 • zhoršená tvorba kožního mazu.

V prvním případě se mění syntetika přírodních materiálů - pro polštáře se používají polštáře z bavlněné tkaniny. Ve druhém případě se posuzuje stav pokožky hlavy a zvyšuje se nebo se snižuje počet hygienických postupů.

Pokud se vlasy dítěte rychle znečišťují a hlava se neustále poškrábá, doporučujeme jej umýt minimálně každý druhý den s dětským mýdlem. V opačném případě - kůže je příliš suchá, ale hlava je stále svrbivá, umyjte ji jednou týdně, ujistěte se, že používáte zvlhčovače. V tomto případě je mýdlo lepší nahradit dětský šampon pro suchou pokožku.

Metabolická porucha

Do dospívání je metabolismus poměrně stabilní. Pouze se špatnou výživou a častým stresem u dítěte mohou být pozorovány příznaky jako je svědění, zejména při spánku, hyperemie a nálady.

U dospívajících se vyskytuje hormonální výbuch a může se dotýkat všech orgánů a systému. V těžké formě může lékař předepisovat hormonální léky, ale často tento proces začíná a končí přirozeně.

Pediculóza

Kohl jsme začali mluvit o tom, proč se hlava dítěte stále dotýká, není možné diskutovat o tématu vši. Dokonce i v nejvíce prosperující rodině se všichni nacházejí u dětí - infekce se vyskytuje během několika vteřin, po níž se hmyz začne aktivně rozvíjet nové území.

Pokud zjistíte, že dítě je poškrábáno, na hlavě jsou zřetelné zranění, na některých místech je nápadný namodralý nádech, to vše mluví o činnosti vši. Moderní léky proti pedikulóze jsou velmi účinné, hlavním úkolem je vydržet průběh léčby a vyčistit vlasy z nití po každé léčbě. Nittifor, Pair Plus nebo Pediculen jsou nejúčinnější léky.

Prevence pruritu

Hygienická pravidla opatrně očkování dítěte od narození. Čím pečlivěji postupujeme, tím menší je riziko různých potíží.

Obecná doporučení jsou:

 1. Pravidelné mytí hlavy a těla dítěte.
 2. Využití prostředků podle věku.
 3. Všechny dětské podesty musí být umývány při maximální teplotě a musí být žehlé.
 4. Pro praní je lepší používat dětské nebo hypoalergenní prostředky.
 5. Dítě by mělo mít vždy osobní hřeben, klobouk nebo čepici.

Několik slov na závěr

Zdraví dětí v rukou svých rodičů. A to nejsou jen hygienická pravidla, která jsme zmínili výše, ale plnohodnotnou stravu, která poskytuje normální metabolismus a zdravou duševní situaci v rodině, což vylučuje stresy a obavy dítěte.

Srdce dítěte hlavy

Svrbení hlavy dítěte není život ohrožující, ale může ho dráždit, dokud nebude problém vyřešen. Existuje několik důvodů, proč může dítě poškrábat hlavu. Mezi nejběžnější patří dva ekzémy a vši.

Důvody

Ekzém se vztahuje na řadu kožních chorob, které způsobují podráždění, zarudnutí a svědění. Podle ChildHealth rozvíjí tento stav přibližně 1 z 10 dětí.

Mezi další důvody, které dítě poškrábá na hlavě, patří vši hlavy (pedikulóza) nebo kožní onemocnění.

Pediculóza může způsobit zánět a svědění pokožky hlavy. To může trvat několik týdnů pro dítě se všemi začít svědění, v závislosti na tom, jak citlivou je jeho kůže. Všichni jsou vysoce nákazliví a snadno se šíří z člověka na člověka, zejména ve školách, kde jsou děti velmi blízko sebe.

Kožní onemocnění je houbová infekce, která se nejčastěji vyskytuje na pokožce hlavy. Jeho projev je jako červený prsten nebo skupina prstenů s jasným středem. Tato infekce způsobuje, že dítě projeví svrbení.

Ekzém Kožní onemocnění Pedikulóza (vši)

Známky

Příznaky, že dítě může mít ekzém, se obvykle objevují předtím, než má 3 měsíce a téměř vždy předtím, než je pět let. Symptomy zahrnují sucho, svědění, zarudnutí a malé rány na tvářích, na čele nebo na pokožce hlavy. Vyrážka se může rozšířit do dalších částí těla.

Vší představují zkoumání hlavy dítěte. Nits (vši vejce), než se vylíhnou, vypadají jako malé žluté nebo hnědé tečky. Dospělé vši jsou šedavě bílé nebo hnědé a ne větší než sezamové semeno.

Kožní onemocnění může začínat jako kulaté, načervenalé, bolest podobné akné a poté se stává šupinatým, šupinatým nebo křehkým, což způsobuje svědění kůže hlavy. Může také způsobit otoky, zarudnutí a křehké vlasy.

Komplikace

Tento problém není život ohrožující a základní příčina je snadno zacházet. Komplikace mohou nastat, když dítě pokoří kůži krve, což může vést k bakteriální infekci. Proto je důležité vyvarovat se poškrábání pokožky a zakrýt případné otevřené rány.

Léčba

Pro léčbu ekzému jsou běžně užívány masti s kortikosteroidy. Podle KidsHealth, více než polovina dětí s ekzémem, bude pokračovat v dospívání. A jen malý počet lidí bude v dospělosti.

Léčba všemi zahrnuje použití speciálního šamponu nebo krému k zabíjení vší. Neměl byste používat medikovaný šampon pro děti do dvou let věku. Budete muset odstranit nits a vši ručně. Měl byste také umyt veškeré ložní prádlo a oblečení, vákuové koberce a nábytek a namočit výrobky na ošetřování vlasů a nástroje v alkoholu.

Léčba kožních onemocnění hlavy zahrnuje užívání léků na předpis na předpis.

Prevence

Podle dětského zdraví vědci věří, že ekzém je dědičným onemocněním; proto nemůžete dítě pomoci tomu, aby se tomu vyhnul.

Jako preventivní opatření pro většinu infekcí, které způsobují děsivou pokožku hlavy u dětí, byste se měli vyvarovat osobního kontaktu se školou nebo hraní s ostatními dětmi, sdílením vlasových doplňků a kartáčů a udržováním blízkého kontaktu s každým, kdo má vši nebo kožní onemocnění. lichen.

Co dělat

Kromě skutečnosti, že je důležité obrátit se na pediatra, je-li k dispozici vyrážka, změna pokožky, měli byste dodržovat následující tipy.

Změňte proceduru koupání

Někdy může dítě začít škrábat hlavu z podráždění při koupání. Každodenní mytí vlasů nebo používání teplé vody může způsobit podráždění. Dr. Jim Sears říká, že musíte umývat hlavu dětí asi jednou týdně a že častější postup může uschnout pokožku hlavy, což způsobí, že jí svědí. Pokud se vlasy dítěte znečišťují, předtím je opláchněte teplou vodou.

Změna šamponu

Mnoho šamponů obsahuje tvrdé chemické složky, které mohou uschnout pokožku hlavy, a to i ty, které jsou určeny pro děti. Pokud dítě trpí svěděním skalpem, mohou rodiče zkusit změnit šampon tak, aby byl speciálně navržen pro citlivou pokožku. Americká akademie dermatologie doporučuje vybrat šampony, které neobsahují vůně a další přísady. Rodiče by měli hledat produkt, který je speciálně určen pro děti, protože mají citlivější pokožku než dospělí a některé šampony a mýdla ji mohou dráždit.

Jemná péče

Rodiče mohou pomoci minimalizovat podráždění pokožky hlavy pomocí jemné péče o vlasy. Místo utírání vlasů ručníkem nebo použitím vysoušeče vlasů je třeba lehce namočit ručníkem nebo je nechat vyschnout. Můžete si naplánovat nějakou neaktivní hru nebo příběh po koupeli a nechat vlasy suché před spaním. Použití měkkého kartáče může být také jemnější než plastové nebo tvrdé.

Hydratační

Pokud je pokožka hlavy podrážděná, dobrý zvlhčovač může pomoci uklidnit a zmírnit svědění. Olivový a dětský olej je dobrým prostředkem pro děti, protože jsou přírodní a nebudou dráždit pokožku. Pokud se na pokožce hlavy vyskytují chrastění nebo úlomky, mohou rodiče v těchto oblastech otřít trochu oleje, aby je změkčili. Olej by měl být po několika minutách zcela šampónován nebo může způsobit vyrážku.

Co dělat, když se zdá, že svědivá hlava dráždí

Určitě neexistuje žádná osoba, která by alespoň jednou nemusela stěžovat na problémy pokožky hlavy, a to nejčastější potíže, jako je svrbená hlava, mluvit o tom, proč se točí. Může to být několik důvodů. Nejčastěji může na tuto otázku jasně odpovědět pouze lékař, zvláště když dochází ke vzniku ostré vypadávání vlasů spolu se svěděním, nebo se na pokožce hlavy objevují nepříjemné vředy nebo vyrážky. Jakékoliv nervové napětí nebo stres může také způsobit svědění na hlavě. Existují případy, kdy se hlava špatně zhoršuje ze skutečnosti, že bolest se objevuje na zadní straně hlavy, v rameni nebo na zádech. Výsledné napětí svalů v těchto orgánech může také ovlivnit stav hlavy. A někdy se objevuje svědění hlavou kvůli těmto faktorům. A tak pokračujeme k důvodům, proč je hlava neustále velmi svědivá, a my se pokusíme tento problém vyřešit.

Proč je to svědění?

Odborníci tvrdí, že nadměrná ztráta vlasů je také důvodem, proč se hlava stéká. Z pohledu medicíny se tato nemoc nazývá trihodynie. Jeho léčba velmi často zahrnuje dlouhodobou léčbu, jejíž význam je obnovení normálního metabolismu. Na konci léčby zpravidla dochází ke svržení hlavy a vypadávání vlasů.

Důvody

Zvažte nejznámější důvody, proč svrbená hlava. První věc, která vám přijde na mysl pro mnoho lidí, je pravděpodobnost výskytu parazitů, které mohou začít ve vlasech. To platí zejména pro děti. Případy klíšťat nebo vší jsou v praxi tricholů poměrně dobře známé.

Další pravděpodobnou příčinou svědění na hlavě může být běžná alergie na šampon. Pokud po změně čisticího prostředku hlava vyprchá, pak jistě máte běžné alergie na složky šamponu. V tomto případě doporučují trichologové změnit šampon a dále sledovat stav pokožky hlavy. Existuje také alergie na barvivo na vlasy. Proto před barvením vlasů proveďte test alergie, který je napsán v každé instrukci k barvivu.

Vzhled svrbivé pokožky hlavy může být také způsoben fyziologickou suchostí pokožky. V takovém případě je lékařem doporučeno používat zvlhčující šampon. Mimochodem, suché kůže může být velmi časté použití vysoušeč vlasů. Proto jej nepoužívejte. Koneckonců, suchá kůže bude jistě provokovat nevyhnutelné svědění pokožky hlavy, a svědění, zase, lupy. Toto stanovisko odborníků je skutečně potvrzeno. V případě selhání přirozené obnovy pokožky hlavy se objeví lupy.

Srdce dítěte hlavy

Důvody, proč je postižena hlava dítěte, je také bohatá. Nejčastějšími jsou psoriáza, infekce vši a seboroická dermatitida.

Takže mluvení o psoriáze se v dětství objevuje téměř u 15% lidí. Psoriáza může být rozpoznána některými červenými skvrnami různých velikostí, které se mohou objevit nejen na pokožce hlavy, ale i na kolenou a loktech. V případě, že onemocnění je vysoce běží, v místech původu těchto bodů existuje silná svědění hlavy dítěte, a objevují stříbřité šupiny na sebe náplastí. Důvody, které mohou způsobit psoriázu, zahrnují špatnou ekologii, různé druhy stresu a genetickou predispozici. Zajímavostí je, že léčba této nemoci přichází rychleji, když je dítě pravděpodobnější opalovat.

Srdce dítěte hlavy

Další chorobou, která způsobuje vážné svědění pokožky hlavy dítěte, je seboroická dermatitida. Často se to vyskytuje u adolescentů, kteří aktivně reorganizují hormony těla. Onemocnění je způsobeno těžkými lupy. Jeho velikost je srovnatelná s obilovinami. Seboroická dermatitida se obvykle vyskytuje kvůli některé houbě, která se aktivně reprodukuje za příznivých podmínek. Léčte dospívající ze seboroické dermatitidy pomocí slunění a speciálních lékařských šamponů.

Nejvíce trapné důvody, proč se jedná o hlavu dítěte, jsou nepochybně vši. To je poměrně běžné onemocnění v moderní společnosti navzdory všem úspěchům civilizace. Pokuste se pravidelně kontrolovat hlavu dítěte. Většina pedikulózy je běžná u dětí, protože je mohou dostat od dětí v mateřské škole, v škole nebo jen na procházku. Pokud má vaše dítě pedikulózu, neměňte paniku. Musíte mobilizovat své znalosti a sílu, jít do lékárny pro speciální přípravu. Dnes je výběr léků proti pedikulóze velmi různorodý - to jsou krémy, spreje a šampony. Je však nutno zacházet s všemi všemi členy rodiny. To je považováno za nezbytný předpoklad v boji proti vši všem.

Pokud je vaše hlava velmi svědivá, je pravděpodobné, že můžeme hovořit o houbové infekci kůže. Obvykle se silné tělo podaří vypořádat se s houbou samo, ale pokud je vaše tělo oslabené podvýživou a neustálým nedostatkem spánku, slabá imunita nemůže být překonána bez pomoci lékaře. Za účelem léčení hlavy z houbových infekcí se používají speciální šampony obsahující pyroctonolamin, climbazol a pyrithion zinečnatý. Velmi účinné masky, které obsahují esenciální olej čajovníku.

Proč má dítě srdeční hlavu?

Dcera 6 let. Před týdnem a půlkem se začala dívat na její hlavu a krk.

Ten den jsme byli u kadeřníka, možná je to náhoda. ona jen zdobila špičky a všechny.

Škrábance neustále, pravidelně. Skalp je čistý a na krku se objevují malé škrábance.

My pravidelně umýváme. Hygienické výrobky se nezměnily, používají je od narození (Eared Nyan)

Okamžitě jsem jí dal nadrženou dávku a pak jsme pili zodak, ale nejsou žádné změny.


Pediatr naznačuje, že je to něco, co se často nemocí (jednou za měsíc) nebo nervózní (mám velmi emocionální). Dnes jsem koupil valerijské pilulky, dávam pilulky na noc.

Neaplikovali na dermatologa, protože je od nás velmi vzdálený, a kymácel její dceru a ona (chřipka) byla nemocná, jen se zlepšila.

Možná jeden z vás je kadeřník a nemáte zájem o žádné zřejmé důvody?

Komentáře

Nechci tě vyděsit, ale moje dcera z kadeřníka přinesla vši. Trvalo to dlouho, protože si to nevšimli. Také tam byly červené skvrny za ušima jako první. Podívejte se na vlasy pečlivě.

Písař je prostý, mám také vši. Jak jsem si uvědomila, že má dcera vši, všimla si, až se postaví na nohy. Rozhodla jsem se ji sama rozšířit o prevenci, protože Nemůžu se uklidnit. Začali se hrnout přes koupelnu a tam jsou. Pokud jde o stavnenie s malými dcerami, bylo 6 kusů.
Poprvé byl ošetřen vodou z hellebore. Dnes obojí ošetřeno Hygienic, pak šampon parsit.
Zdá se, že má dcera má nits, vyřezaná, noční můra, nejsou vyčesané, jsou odstraněny pouze nehty.
A po sobě znovu v koupelně vši obnozhuila, jeden byl dokonce živý. Horor, to se ukáže Hygienic je kompletní odpadky.

Teď jsem četl, že plné známky jsou dobrým nástrojem, zítra budu jít koupit.
Nakreslil jsem si hlavu se sebou, píšu, že to dobře pomáhá a dobře se slučuje.

Zajímavé je 6leté dětské vlasové barvivo Londýn.

asi osm let starý číst, že maloval, mohu také malovat

Vložit obrázek

Do textu můžete nahrát obrázek z počítače:

Pro Více Informací O Suché Vlasy