logo

Dr. Komarovsky o příčinách vypadávání vlasů u dětí

Rodiče jsou zmateni - vypadají vlasy dítěte. Co způsobilo tento nepříjemný jev a co dělat? S takovými otázkami se matky a otcové často obracejí na lékaře, včetně slavného pediatra Jevgenije Komarovského.

Dokumentace

Evgeny Olegovič Komarovský - doktor nejvyšší kategorie. Pediatr se stal známým pro své podrobné a podrobné vysvětlení podstaty a metod léčby různých dětských nemocí. Je předním televizním projektem "Doktorka Komarovského" a také autorem mnoha knih napsaných pro rodiče a v přístupné formě, která vysvětluje, jak zdokonalit zdravého člověka.

Důvody

Ztráta vlasů může být pozorována u dětí ve velmi odlišném věku a často je způsobena věkovými charakteristikami. Například u novorozenců vlasy vypadají pouze jako dospělí, ve skutečnosti jsou slabší, špatně chráněni před vnějším prostředím. A protože jejich ztráta je považována za normální proces změny pokožky hlavy, protože jsou nahrazeny silnějšími kudrlinami, se silným kořenem a silnou strukturou. Nejčastěji se první účes začíná aktivně měnit po roce.

Barva a tloušťka vlasů nezávisí na výživě a vitamínech, ale na vrozených genetických vlastnostech dítěte. Slabé je však možné posílit, ale až poté, co se dítě stane ve věku 2 let. Konečně získají "dospělou" strukturu pouze 5 let.

Komentář Dr. Komarovského o příčinách vypadávání vlasů u dětí.

Pokud se po dvou letech začaly vypadat vlasy u dítěte a tento proces je spíše intenzivní, Dr. Komarovský důrazně doporučuje úplné a důkladné vyšetření pediatrem. Možná, že dítě nemá dostatek vitamínů, nebo jeho strava není správná. Mohou existovat hormonální příčiny ztráty, které lze stanovit pouze za laboratorních podmínek. Často vypadávají vlasy v důsledku poškození skalpů houbami a parazitickými onemocněními.

Někdy vypadá, zvláště na zadní straně hlavy, je nepřímým příznakem rachitidy u dítěte. Ale taková diagnóza není určena pouze pro tento příznak, vyžaduje to potvrzení odborníků.

Důvodem ztráty kudrlin může být stres. To platí ovšem především u dětí ve školním věku, zejména u žáků základních škol.

Nejnepříjemnější příčiny vypadávání vlasů jsou v alergické reakci, která poškozuje kořeny. Podle Komarovského tato podmínka ještě není plně pochopena, a proto je velmi obtížné se s takovým problémem vyrovnat.

Další nepříjemnou příčinou vypadávání vlasů je hypotyreóza, dysfunkce štítné žlázy.

Tipy Dr. Komarovského

Pokud vlasy vypadnou po roce na dítě nebo dítě, nebojte se. Jedná se o fyziologický proces, který je úzce spojen s hormonálními změnami v rostoucím těle. Navíc zdůrazňuje Komarovsky, že dítě nejčastěji leží za půl roku, a proto ztráta kudrlin na zadní straně hlavy je způsobena obvyklým "utíráním". Jevgenij Olegovič doporučuje, aby se o tom nezálilo a nepsalo dítě s pacienty s hroznou chorobou - rachity.

Výrobky péče o vlasy nejsou potřebné pro děti do 3 let. Je důležité, aby si rodiče pamatovali, že dětské šampony by neměly být "agresivní", se silnými parfémy a dráždivými látkami. Dětské produkty v ideálním případě neobsahují alkalické základny a toto se liší od dospělých. Komarovsky vám nedoporučuje, abyste si každý den umyl vlasy šampony. Použití těchto nástrojů by nemělo být více než jednou týdně.

Sledujte pečlivě dítě, které právě navštěvuje školu nebo mateřskou školu. Často silný stres z takových radikálních změn v životě dítěte vede k částečné nebo úplné plešatosti. Nicméně je dočasné. A tomu lze předejít tím, že dítěti poskytneme včas psychologickou pomoc a jednoduše tím, že vytvoříme atmosféru přívětivosti a podpory.

Mnoho druhů ztráty vlasů je doprovázeno nedostatkem vitaminů v těle. Dr. Komarovsky poukazuje na nutnost užít speciální dětské komplexy, které nutně obsahují vitamíny A, B, C, D a E. Evgeny Olegovič zdůrazňuje, že děti nemají k dispozici dospělé vitamínové komplexy, jejich vzorec není vhodný pro děti. A předávkování vitamínů, zejména skupiny A, může také negativně ovlivnit stav vlasů.

Dětské jídlo musí obsahovat potraviny s dostatečným množstvím vápníku, hořčíku, zinku a železa.

Pokud jde o otázku, zda je třeba rozebrat dítě po roce, Komarovskij odpoví, že jde o soukromou záležitost rodiny. Kvalita vlasů neovlivní kvalitu vlasů.

Komarovský důrazně nedoporučuje přehřátí pokožky hlavy dítěte, takže později neexistují vážné problémy s vlasy. Rodiče, kteří jsou zvyklí oblékat dítě do tří klobouků, pak riskují dlouhou dobu na léčbu plešatosti u jejich potomků.

A teď nám řekne Dr. Komarovskij o krivkách a nedostatku vitamínů jako příčině ztráty vlasů.

Proč děti vypadnou z vlasů, příčiny a léčba

Začal jste si všimnout, že vaše dítě má vlasy na vlasy. Alopecie u dětí není neobvyklá, zvláště v dětství. Nyní budeme podrobně zkoumat příčiny částečné plešatosti a závažnosti celé situace, stejně jako určení nejúčinnějších metod léčby.

Co je alopecie?

Alopecie u dětí je nadměrná ztráta vlasů, což může vést k tvorbě plešatých plevelů a dokonce k úplné plešatosti.

Pokud dítě mladší než 2 roky vypadne z malých vlasů, neměli byste se bát, protože obvyklá dětská chmýří musí být během pohybů vyčesána a nahrazena silnějšími a silnějšími vlasy. V případě těžké plešatosti nebo nadměrné ztráty vlasů v dospělém věku doporučujeme obrátit se na pediatra, protože chcete zjistit skutečnou příčinu těchto jevů.

Typy alopecie:

 1. Úplné nebo úplné. Když na dermis žádné vlasy vůbec. Označuje vážné porušení těla vašich drobků.
 2. Vrozené, když se novorozenci narodí bez vlasů na vlasy. Děti nemají vlasové folikuly. Taková alopecie je spojena se změnami v těle matky.
 3. Telogenová alopecie. Vypuštění není okamžitě. Za prvé, vlasy přestanou růst a pak postupně zmizí z koruny (přičemž samotné folikuly zůstávají). Tato podmínka je zpravidla spojena s přenášenými zraněními nebo operacemi, předávkováním vitamíny a léky. Během doby, kdy bude tělo obnoveno, se obnoví růst vlasů.
 4. Standardní alopecie. Ztráta pryadoku se provádí na určité části hlavy - zadní části hlavy, čela, v chrámech, zatímco vlasový folikul je zničen. Tyto jevy jsou spojeny s poruchami v imunitním systému, onemocněními a silnými nervovými poruchami.
 5. Alopecia areata. Odkazuje na autoimunitní onemocnění. Vyráběl se ve formě plevelů ve tvaru oválů nebo kruhů na různých částech vlasů. Není to nebezpečné, protože po určité době vlasy obnoví svůj růst.

Důležitý bod! Chcete-li zjistit alopecie areata, podívejte se na nehty dítěte. Pokud mají neštandardní deprese, pak s největší pravděpodobností má dítě tento druh plešatosti.

Symptomy alopecie

Příznaky alopécie u dětí jsou poněkud odlišné od příznaků plešatosti u dospělých. Záleží na typu onemocnění. Zde jsou nejčastější:

 • s ohniskovou alopecií, na vlasu se objevují kadeřavé kruhy;
 • s celkovou alopecií, vlasy zcela chybí a na těle se vůbec nevyskytuje, zvláště v obočí a víčkách;
 • kořen chlupů se ztuhne a po celé délce se stávají tenkými, a proto se často lámou;
 • v oblasti svrbení plešatosti a nadměrné váhy pokožky;
 • změna v celé struktuře kudrlin.

Příčiny

V závislosti na věku dítěte a určitých příznaků jsou různé příčiny alopecie.

Dětské vlasy vypadnou: 3-7 měsíců

Pokud jste šťastní rodiče malých drobků, neměli byste se příliš zoufat v případě plešatých plevelů u kojenců. Skutečnost je, že malé děti na hlavě vlasů nemají silné a silné vlasy, ale dětská chmýří, která se může jednoduše pohybovat kvůli častému ležení na zádech nebo na boku.

Když se tedy v tak malém věku vytvářejí "plešaté ostrovce" v oblasti okluzu a chrámů, není absolutně nutné potírat paniku a běžet do lékárny pro speciální léky.

Je třeba sledovat celkový stav dítěte. Pokud je zdraví normální a dítě je veselé a veselé, problém není vážný. Ale stane se, že dítě slabě získává váhu, trpí dysbiózou a dalšími problémy gastrointestinálního traktu, pak je to jen zlepšení stavu intestinální mikroflóry pitím probiotik - a vlasy se brzy vrátí do normálu.

Je však důležité, aby se neztratilo vrozená alopécia, když dítě nemá zcela vlasy nebo alopecie určitých oblastí. To je způsobeno genetickým onemocněním, při kterém dochází k narušení syntézy aminokyselin. Včasná terapie, která se začala v raném věku, může eliminovat tento nepříjemný proces.

Jedná se o léčbu glukokortikoidů, vitamínů A a D, fyzioterapii, léčbu dermis hlavy s mastimi a krémy a také stanovení stravy.

Je to důležité! Příčinou silné ztráty kudrlin v kojencích může být rachita. Podívejte se na další projevy: špatný spánek, letargie, zvýšené pocení a časté změny v barvě kůže - pokud si všimnete podobné symbiózy, nezapomeňte pít vitamín D.

Ztráta vlasů u dětí mladších 10 let

Obvykle se v období 5-6 let hormonální systém stává u dětí. Takové změny ovlivňují změnu vlasů - přecházejí z měkčích na pevné tzv. "Dospělé" vlasy.

U některých dětí probíhá změna průchodů bez povšimnutí, zatímco u jiných se začaly hojně vyklenout kudrlinky. V tomto případě je problém kosmetické povahy, protože na hlavě se tvoří balvany, které brání normálnímu česání. Rodiče by se měli starat o své děti a zajistit řádnou péči o vlasy.

Příčiny ztráty vlasů u dětí po 6 letech:

 • tón a konstantní napětí měkkých tkání, což má za následek upnutí vlasových folikulů;
 • nadměrné zatížení ve škole, nervové šoky a další;
 • problémy s játry (orgán se nemůže vypořádat s eliminací toxinů, takže vlasové folikuly trpí nadbytkem);
 • hypotyreóza spojená s nerovnováhou v štítné žláze;
 • nezdravá strava (když dítě nedostává dost vitamínů skupiny B a také E, C a A s jídlem);
 • metabolismus je zlomený;
 • kožní onemocnění, které zachytilo dítě (vypadá to jako kulatá nebo oválná plešatina s dermatickým zánětem);
 • hloubka alopecie, ke které dochází kvůli poklesu imunity (něco jako kožní onemocnění, je rozptýleno po celých vlasech, ale nemá zánětlivý proces na kůži pokožky hlavy);
 • nadměrně těsné pigtaily a ocasy, které brání normálnímu přístupu živin do vlasového folikulu.

Děti předškolního a školního věku mohou vyvinout zvyk samostatně vytáhnout vlasy (vědecky, trichotillomania). Je snadné ji vystopovat, vy si všimnete, jak dítě roztrhává vlasy. Jako léčbu je v tomto případě zapotřebí pouze práce psychologa, zaměřené na formování behaviorálních reakcí.

Teenage Alopecia

Ztráta vlasů u dospívajících je obvykle spojena s hormonálními změnami. Oni mají nadbytek hormon dihydrotestosteronu, který právě vede k nadměrné ztrátě chloupků. Ve větší míře vyniká z chlapců než od dívek, takže fenomén v pubertálním období je hlavně charakteristický pro silnou polovinu lidstva.

Mezi příčiny alopecie u dospívajících patří:

 • hormonální nerovnováha;
 • nedostatek vápníku spotřebovaného v potravinách;
 • stresové situace;
 • užívání antibiotik;
 • časný sexuální život;
 • poranění vlasového folikulu v případě použití ploek, termo-curler, vysoušeč vlasů, stylingové výrobky.

Dávejte pozor! Pokud vaše dítě začne hromadit vlasy, nezapomeňte kontaktovat dermatologa a trichologa. Po dárcovi krve pro hormony a screeningu bude endokrinolog určovat důvod a přiřadit správnou léčbu.

Jak zacházet

Pokud zjistíte, že vaše dítě začalo těžce ztratit vlasy, pak nejprve projděte kompletní vyšetření se specialistou - dětským dermatoložcem nebo tricholožkou. Po zjištění přesné příčiny tohoto jevu bude vašemu tomboji předepsán kurz terapie, který se zpravidla skládá z:

 • kosmetická péče o dermis hlavy;
 • bylinné léky;
 • návštěva fyzioterapie v dětské klinice;
 • správná výživa;
 • předepisování průběhu vitamínů;
 • léčba drogami (v případě, kdy příčinou nemoci jsou plísňové onemocnění, oslabená imunita, seborrhea, ekzém nebo kožní onemocnění).

Léčba léků

Co dělat, když je dětská plešatě? Samozřejmě, neupravujte léky, ale navštivte úzce zaměřený lékař, který pomůže identifikovat příčinu alopécie a předepíše správnou léčbu. Budete vybráni speciální krémy a masti, které zlepšují stav dermis, imunomodulační lék v případě, že příčinou ztráty vlasů byla oslabená imunita, speciální šampony, vitamíny a další postupy.

V případě celkové plešatosti jsou předepsány hormonální přípravky:

 • Krém Advantan (15 g vám bude stát 550 rublů). Povoleno pro děti, kurz by neměl přesáhnout 4 týdny. Je určen pro dermatitidu pokožky hlavy a ekzému.
 • Lokoid. K dispozici ve formě krému nebo masti v hodnotě 230 rublů. Použití od 3 měsíců je povoleno. Aplikujte na postižené oblasti a lehce se vteřte do dermis. Průběh užívání trvá několik týdnů a dvakrát se třepe do dermis hlavy denně.
 • Elokom. Má protizánětlivý účinek na pokožku. Aplikujte tenkou vrstvu 1 den denně, dokud není odstraněna dermatóza. Neměli byste rozdělovat příliš mnoho peněz (po konzultaci se svým lékařem promočte minimální dávku), jinak může růst a vývoj vašich dětí zpomalit. Cena je 650 rublů.
 • Afloderm. Poměrně nízké náklady na trubku o objemu 40 g činí 340 rublů. Patří k kortikosteroidům střední intenzity. Povoleno od 6 měsíců věku, ale pouze v malých oblastech.

Mezi imunomodulátory, které jsou určeny k posílení celkového stavu těla, patří:

 • Viferon. K dispozici v gelové formě pro vnější použití. Zvyšuje imunitní aktivitu těla proti bakteriím. Při aplikaci na kůži tvoří určitý druh filmu. Opětovné použití gelu je povoleno. Povoleno pro děti. Stojí 90 rublek (prodáváno bez předpisu).
 • Kipferon. Je určen k léčbě střevních infekcí, eliminace virů a jiných parazitů. Mohou být použity dětmi od jednoho roku. Zadává se rektálně. Tato droga vyprázdní vaši peněženku za 370 rublů.
 • Anaferon. Medicína pro děti je předepsána od jednoho měsíce věku. Tablety se rozpouštějí v ústech v době mezi jídly. Náklady na 20 tablet začínají od 240 rublů.
 • Imunální. Dostupné ve formě tablet, které je možné užít ve věku od 4 let, nebo roztok užívaný od 1 roku. Určeno pro posílení imunitního systému, prevenci virových onemocnění a jako další nástroj, který může zlepšit reakci těla na používání antibiotik. Tento imunomodulátor můžete zakoupit za 320 rublů.

Šampony pro růst vlasů a proti ztrátám

Děti si mohou umýt vlasy těmito způsoby:

 • Ropa proti spádům z Elfy. Aktivní složka znamená nasycené vlasové folikuly s užitečnými látkami z lopursového oleje, normalizuje práci mazových žláz a snižuje zánět pokožky hlavy. Nemá žádné věkové omezení, proto je povoleno používat od 3 let. Náklady na mytí hlavy jsou 100 rublů.
 • Vichy Dercos. Neobsahuje škodlivé parabeny, ale je nasycený vitamíny B. V případě kontaktu s očima je nutné je opláchnout velkým množstvím vody. Ceny šamponu se pohybují od 630 do 750 rublů.
 • "Pevnost vlasů" od společnosti Biokon. Má limit 18+, protože účinek na kadeře dětí nebyl studován. Ale můžete vyzkoušet kosmetiku pro dospívající. Šampon Ukrajinská výroba vás bude stát 130 rublů.
 • Recepty Babička Agafi. Vzhledem k tomu, že výrobek sestává převážně z přírodních složek, děti od 3 let mohou používat. Cena je pouze 70 rublů.
 • Aleran proti spadnutí. Tento nástroj se bohužel nedoporučuje dětem a dospívajícím. Náklady na pozastavení jsou 350-400 rublů.

Léčba vitaminem

Pro zlepšení růstu vlasů musí lékaři předepisovat komplexy vitamínů. Mohou to být:

 • Vitamishki, jehož příjem je povolen od 3 let (cena 430 rublů);
 • Junior Neo +, který bude vyhovovat dětem od 3 let (náklady na komplex je 1920 rublů);
 • Pikovit, v hodnotě 180 rublů (může být odebráno od 4 let);
 • Abeceda (povolená od 1 roku, cena 230 rublů);
 • Supradin Kids (začíná být zadáno od 5 let věku, bude stát 620 rublů);
 • Mylty-tabs (ve formě sirupu lze vzít od narození, cena komplexu multivitamin začíná na 400 rublů);
 • samostatně vitamíny A, C a E a také B.

Důležitý bod! Je zakázáno dávat dětem pít speciální vitamínové komplexy pro růst vlasů, zaměřené na dospělé. Faktem je, že překročení dávky může vést k problémům s ledvinami, játry a gastrointestinálním traktem.

Lidové prostředky

Existuje mnoho nástrojů tradiční medicíny, které mohou zlepšit stav dermis, zabránit vypadávání vlasů a stabilizovat make-up vlasového folikulu. Jsou to různé infuze, speciální masky, oleje, kořeny a další přírodní rostliny.

Ropový olej

Olej extrahovaný z kořene lopuchu je vynikajícím nástrojem, který zabraňuje vypadávání vlasů. Konkrétně:

 • podává vlasový folikul s příznivými látkami;
 • hydratuje pokožku hlavy;
 • upravuje mazové žlázy;
 • dělá vlasy "živé" a elastické;
 • podporuje lepší regeneraci pokožky.

Jeho aplikace je poměrně jednoduchá. V lékárně získáte léčivou látku, vyhříváte ji na teplotu 45 stupňů a předtím ji umyjte lehkým masážním pohybem do kůže hlavy. Nechte 20-30 minut.

Průběh léčby: 2 x týdně po dobu jednoho měsíce.

Maska aloe vera

Budete potřebovat:

Příprava a použití:

 1. Rozkrojte listy pokojových rostlin do stavu kaše a stlačte šťávu.
 2. Ve vytěženém čerstvém stavu zadejte vaječný žloutek a dobře promíchejte.
 3. Výsledná hmotnost se zahřeje na pokojovou teplotu.
 4. Aplikujte zázračnou směs na pokožku hlavy.
 5. Počkejte asi 15 minut.
 6. Opláchněte je hladkou teplou vodou.

Proveďte podobnou masku nejméně jednou týdně a poté zámky vaší milované králíčky nebo malé princezny začnou růst lépe a získávají krásný lesk.

Vyplachování vlasů

Po každém šamponování se doporučuje opláchnout vlasy a dermis speciální odvar z bobulí, která zlepší mikrocirkulaci kůže, stabilizuje mazové žlázy, zabraňuje zamotání vlasů a eliminuje bakterie.

Látka se pozitivně prokázala na základě:

Příprava a použití:

 1. Smíchejte bylinky ve stejných poměrech (stačí 1 lžíce) a přidejte do nich nasekaný kořen lopuchu.
 2. Nalijte 1 litr vody, oheň a přiveďte k varu.
 3. Varejte vývar po dobu 7-10 minut.
 4. Nechejte jej stát alespoň hodinu.
 5. Filtr.
 6. Po každém umytí je opláchněte kudrnatými.

Hořčičná maska

Hořčice, jako červená paprika, může zlepšit mikrocirkulaci kůže. Proto je zahrnut v mnoha maskách proti plešatosti.

Složení:

Příprava a použití:

 1. Proveďte vajcovodní jamku a přidejte do ní hořčičný prášek.
 2. Do směsi vložte kefír.
 3. Aplikujte na kůži hlavy.
 4. Kryt dítěte zakryjte filtrem a pak ručníkem.
 5. Počkejte 30 minut. Snadné mravenčení je dobré znamení.

Proveďte podobnou masku jednou týdně během měsíce.

Je to důležité! Očekávaný efekt nemůže být blesk. Je nutné, aby uplynulo nejméně 1 měsíc, takže stav vlasových folikulů po aplikaci masti, masky a domácími odvarmi se vrátí k normálu a začnou produkovat zdravé vlasy.

Alternativní léčba

V dospívání můžete uplatnit:

 • Darsonval (výtoky proudu postihují dermis skalpu);
 • ultrafialové ozařování, když je pokožka hlavy předem nasycená krémy Ammifurin nebo Beroxan a ozařována lampou;
 • mezoterapie (akupunktura vitamínů);
 • transplantace vlasů v případě, že je přítomna cévní alopecie, a konzervativní léčba nevedla k výsledkům.

Prevence

Aby vaše dítě mělo krásnou a tlustou hlavu vlasů bez náznaku nejmenších plešatých míst, měli byste stanovit preventivní opatření, která se snižují na správnou péči o vlasy a správnou výživu.

Preventivní opatření:

 1. Vyberte správný dětský šampon, nejlépe bez laurylsulfátu a dalších parabenů.
 2. Kudrlinky se umyjí pouze několikrát týdně (ne více!). Pokud vaše dcera roste, nebuďte líní, abyste vlasy opláchli bylinkovým odvarem, nebo jen s vodou a citronem (můžete jej nahradit jakýmkoliv octovým ovocem).
 3. Připravte správné jídlo pro vaše dítě. Ve stravě patří zelenina a ovoce, semena, maso, játra a ryby, mléčné výrobky, luštěniny a vždy ořechy.
 4. Obklopte dítě s teplem a péčí. Pokud náhle jeho rovesníci urazí, zapište dítě na recepci psychologovi.
 5. Můžete se uchýlit k tradiční medicíně. Chcete-li to udělat, připravte si masku na základě odvarů bylin, medu, kefír a olejů. Doba expozice není 30-40 minut, ale pouze 20. V případě zarudnutí, olupování, svědění, kopřivky na kůži, vyhoďte jejich další použití.
 6. Pokud máte dítě, vyzdvihněte speciální šampony pro drobky, opláchněte kudrlinky s odtučněným heřmánkem a nenechte se na hlavě, když se drobky zůstanou doma.
 7. Pravidelně před spaním udělejte masáž dětské hlavy. Chcete-li to provést, můžete použít kartáč s kulatými tryskami na koncích zubů. Díky tomuto jednoduchému postupu se zlepšuje mikrocirkulace, což znamená, že prospěšné látky dosáhnou cíle - vlasového folikulu.

Mnozí rodiče, kteří chtějí zlepšit stav vlasů, jdou do velmi nepříjemného kroku k jejich dítěti - smykují ho na plešatý, věří, že nové vlasy se rychle zrychlí a zaplní celou hlavu vlasů. Ve skutečnosti takové manipulace nevedou k ničemu dobrému.

U ročních dětí může holení poškodit dermis a u dívek ve věku 3 let a více způsobuje morální nepohodlí spojené s nesprávným zacházením s ostatními dětmi.

Alopecie u dětí tak slouží jako signál, že v těle došlo k poruše. Proto je naléhavá potřeba identifikovat a vyřešit problém.

Čím dříve začnete léčbu pomocí speciálních přípravků, krémů, masti a alternativní medicíny, tím rychleji se obnoví vlasy vašeho dítěte a přestane naslouchat otravnému posměchu svých vrstevníků.

Máte-li dítě v dětství, může dojít k výskytu plešatých plevelů v zadní části hlavy a na chrámech kvůli banálnímu vyřazení, ale v symbióze s jinými příznaky může znamenat rachitu. Proto je lepší říci o tomto pediatře.

Užitečná videa

Alopecie (alopecie) u dětí: příčiny a léčba. Prevence plešatosti u dětí a dospělých.

Alopecie. Ztráta vlasů u dítěte. Co dělat Tipy pro rodiče.

Co dělat, když vypadají špatně vlasy dítěte: jaký je důvod a účinná léčba?

Zatímco česání dítěte, některé matky si všimnou, že je na štětce hodně chloupků. To není typický jev u dětí, takže nepříjemný objev strachuje rodiče. Proč se to děje a jak to vysvětlit? Řekneme vám, jaké jsou příčiny náhlé ztráty vlasů u dětí a jak zjistit možnou patologii.

Ztráta vlasů u kojenců - norma nebo patologie?

Poprvé rodiče některých dětí čelí problému vypadávání vlasů. Jednoho dne matka, která si sundá uzávěr, neodhalí na vnitřní straně jeden nebo dva vlasy, ale svou hustou vrstvu (viz také: schémata pletené čepice s jehlou pro novorozence). Někdy se na hlavě dítěte objevují plešaté vlasy - nejčastěji na chrámech nebo na zadní straně hlavy. To se děje od 1 do 3 měsíců, a pak dítě začne růst nové vlasy. Odborníci se domnívají, že ztráta vlasů u kojenců je variantou normy a neměli byste alarm poplachovat pouze na základě tohoto příznaku.

Tento jev vyplývá z fyziologických důvodů. Každá srst prochází několika etapami svého života. Jedná se o období růstu, odpočinku a telogenu. U dospělých trvají všechny tyto fáze 3-7 let a u novorozenců pouze 2-4 měsíce. V tomto ohledu do konce tohoto období vypadnou vlasy a nahrazují se novými, se silnější kořenem a zdokonalenou strukturou.

Nicméně pokud je proces prolapy doprovázen jinými znaky, mohou spolu naznačit rachity. Zvažte, na co byste měli věnovat pozornost:

 • vzhled mramorového vzorku pod kůží - když jsou kůže viděny přes epidermis;
 • dítě často a bez pocitů pocení (doporučujeme číst: dítě se velmi poteší - co dělat?);
 • strouhanka odmítá prsa, špatně spí, neustále pláče;
 • dítě má zácpu nebo horečku.
Pokud kromě ztráty vlasů dítě nemá žádné negativní příznaky a drobky se cítí skvěle, není důvod k obavám.

Proč vypadají vlasy u dětí ve věku 4-5 let?

Ztráta vlasů v děsadovských dětech má také několik příčin. Za 4-5 let může být tento jev způsoben hormonálními změnami v těle dítěte. Trichologové tvrdí, že v tomto věku se vlasy dítěte opět změní na nové, se silnějším kořenem a silným jádrem. To by se však mělo stát postupně, téměř nepostřehnutelně.

Stojí za to sledovat proces a zjistit, zda má dítě klíčky nových vlasů. Někdy ztráta nastává spontánně a po jednom nebo dvou týdnech se proces zastaví. Poté se nové vlasy stávají silnějšími, mají jinou strukturu a dokonce mění stíny. Mnozí rodiče si povšimli, že ve věku 4-5 let jsou vlasy dítěte tmavší než dříve.

Charakteristiky fyziologie dětí 6-8 let

Procesy regenerace a změny vlasů v lidském těle trvale pokračují. Ve věku 6-8 let vstoupí dítě do další fáze vývoje, která končí blíž k 9 rokům. Tělo podléhá procesům optimalizace hormonálního pozadí, které splňuje nové podmínky. Pravděpodobně v tomto věku dostávají předškolní děti status prvního stupně, který je spojen s určitým stresem. To může vést k spasmu hypodermálních cév, což způsobuje selhání přívodu krve do vlasových folikulů.

Někdy pravidelné rozhovory s dítětem, stejně jako společné procházky s rodiči pomáhají zmírnit stres. Před spaním může dítě dostat masáž hlavy - pomalu si česá vlasy štětcem.

Níže uvážíme hlavní příčiny ztráty spojené s patologiemi.

Nemoci vedoucí ke ztrátě vlasů u dítěte

Někteří odborníci doporučují počítat počet chloupků klesaných za den. Za normálních okolností může být asi 100. Pokud je výsledek překvapen a zdá se být významný, určitě byste dítě měl vzít pediatrům. Je možné, že lékař doporučí poradenství se specialisty (tricholog, endokrinolog), aby prošel testy. Uvádíme patologie, které by měly být vyloučeny:

 • Jednou z nejčastějších příčin ztráty vlasů je porucha endokrinního systému, který zahrnuje nadledviny, pankreas a štítnou žlázu, hypofýzu. Je třeba zajistit, aby nedošlo k žádným chorobám, jako je diabetes mellitus, hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy) nebo dysfunkce nadledvin.
 • Hypovitaminóza. Nedostatek vitamínů A, B, C, D a dalších může vést ke ztrátě vlasů.
 • Problémy s játry. Pokud se játra zcela nevyrovná s její funkcí, to znamená, špatně čistí krev toxinů, to vede k problémům s kůží - výskytu lupů, skvrn na kůži, svědění atd. Takové jevy se mohou stát příčinou ztráty vlasů.
 • Kůži. Tato infekční nemoc, jejíž původcem je houba, se často vyskytuje u dětí. Charakteristickým příznakem ztráty je výskyt oblastí na ploše v rozmezí od 3 do 10 cm, zcela bez vlasů (více informací viz léčba zrání hlavy dítěte).
Kůži
 • Alergie. Někdy se alergické reakce vyskytují nejen v exponovaných oblastech pokožky, ale také na pokožce hlavy. To platí zpravidla při pravidelném pronikání dráždivého do těla. Stojí za pozornost ostatní části těla - šupinaté, červenavé místa mluví o vážných problémech.
 • Poruchy střev. Dysbakterióza může způsobit ztrátu základních mikroživin a vitamínů. Správně formulovaná strava dítěte nebude kompenzovat nedostatek živin, protože je narušena absorpce v podrážděném střevě.

Externí příčiny

Pokud ztráta vlasů není spojena s onemocněním, problém může být vyvolán vlivem vnějších negativních faktorů. Zvažte, co by mohlo způsobit:

 • Nedostatečná péče. Pokud matka zřídka umyje srst dítěte, špatně hřebeny, žárovky jsou slabší. Škrábání masíruje pokožku hlavy, zatímco pravidelná hygiena čistí póry. To zvyšuje krevní oběh a zlepšuje výživu žárovek.
 • Špatná ekologie. V oblastech, kde je vzduch nasycen toxickými látkami (asi továren a dalších podniků, které porušují přirozenou rovnováhu), kůže a vlasy obyvatelé trpí.
 • Účesy silně připoután ocasy nebo copánky, zvláště ne odvíjí v noci. Jsou-li těsné proutěné narušen prokrvení pokožky hlavy a vlasy poškozené žárovky brzy klesat.
 • Dlouhodobá léčba systémových chorob, léky - antibiotika, hormonální léky.
 • Stres. Dítě, které se bojí, že nesplňuje vysoké požadavky rodičů, opatrovatelů nebo učitelů, žije ve stálém stresu. Také trpí děti z dysfunkčních rodin, které se pravidelně stávají svědky rodičovských skandálů.
Nervový ráz a stres - dobré důvody pro vypadávání vlasů

Metody boje proti vypadávání vlasů

Jak se vyrovnat se ztrátou vlasů u dětí? Pokud lékař doporučuje konzultovat s trichologem nebo jiným odborníkem, dítě bude diagnostikováno. V tomto případě byste měli dodržovat doporučení lékaře a podstoupit kompletní léčbu. Někdy se maminka a táta rozhodnou bojovat s problémem samy. Pak můžete použít tradiční metody, které posilují žárovky a zesilují vlasy:

 1. Ropový olej. Tento vynikající nástroj lze použít k léčbě dítěte bez obav z poškození. Vyhřívaný olej potřebuje mast hlavy a vlasové kořeny, ponechá půl hodiny a pak opláchne. Postup se provádí pokaždé, když si umyjete vlasy - jednou týdně nebo 10 dní.
 2. Oplachování nálevů bylin, heřmánek. Pro přípravu infuze musíte nalít sklenici vařené vody 2 lžíce. l suché syrové, trvejte 1 hodinu, vyčerte. Připravená k opláchnutí hlavy po opláchnutí, současně ji otíráte do pokožky hlavy. Neplachujte.
 3. Aloe šťávy a žloutky. Smíchejte obě složky ve stejných poměrech, lehce ohřejte, aplikujte na kořeny. Vypláchnout po 15 minutách teplou vodou.

Kromě toho, že je nutné přezkoumat jídelníček dítěte a ujistěte se, že tam jsou potraviny bohaté na vápník, fosfor, železo. Můžete požádat lékaře, aby předepsal léčbu vitamínem pro vaše dítě.

Co by nemělo být prováděno během léčby?

Mnoho rodičů vidí atypické vypadávání vlasů u jejich dítěte, panika. To je plné skutečnosti, že máma a táta mohou dítě poškodit špatnými akcemi. V žádném případě by neměl:

 • Dítě vyděsit, panikovat o jeho ztracených vlasech. Nevytahujte nadměrnou pozornost problému, aby nedošlo k jeho zhoršení, což způsobuje stres dítěte.
 • Používejte kosmetiku plešatosti pro dospělé bez konzultace s lékařem. Nesprávně vybraná kosmetika může způsobit alergie, způsobit popáleniny nebo záněty.
 • Poskytování vitaminů pro růst vlasů, z nichž většina je určena pro dospělé. Tato léčba vede k problémům s játry, ledvinami a závažnými alergiemi.
 • To by měl být kladen na dítě v závislosti na počasí, ho nutí nosit klobouk v létě - přehřívání vlasy bolí. Je nutné chránit vlasy před sluncem - UV záření je velmi negativní dopad na stav vlasových folikulů.

Dětské vlasy vypadnou: proč a co dělat?

Ztráta vlasů u malých dětí se vyskytuje poměrně často. Naštěstí vlasy rostou zpět a není vyžadována žádná léčba. Zpravidla vypadají vlasy v samostatných částech.

Proč se to děje?

Ve většině případů se děti narodí plešatě, ale v některých případech mohou mít děti malou vlasovou čáru. V každém případě mají děti velmi tenké a slabé vlasové folikuly. Většinou vypadají tyto vlasy po narození. Proto byste neměli paniku, jestliže je hlava dítěte během prvních měsíců života holá plešatá. Když dítě dosahuje jednoho roku, jeho hlava se pokrývá hrubými a tlustšími vlasy. Na zadní straně hlavy však mohou být plešatiny, které vznikají v důsledku tření hlavy proti polštáři nebo lůžku. Taková ztráta vlasů by neměla rodiče dělat starosti.

Ztráta vlasů u dětí starších jednoho roku.

Pravděpodobně jste sledovali své dítě na větru na prstech nebo ho škubli, když se bojí nebo neví, co dělat. Jedná se o tzv. Nervový klíšťák, který se nazývá trichotillomania, který má být léčen. Rovněž částečná plešatost může být způsobena výskytem onemocnění, jako je neurogenní alopecie nebo plešatost. Jedná se o velmi závažné onemocnění, které je doprovázeno výskytem na hlavě dětských oblastí zcela zbavených vlasů. Plešatost vzniká v důsledku přenosu jakékoli nemoci nebo po nervovém šoku. Přirozeně to vypadá nepříjemně a rodiče začínají panicovat. Plešatost však zmizí během 1-2 měsíců a hlava dítěte je znovu pokrytá vlasy.

Navíc příčinou plešatosti může být onemocnění houbami. Současně na hlavě arašídů se vytvořily malé otisky velikosti. Kůže na nich vločky, svědění se objeví.

Stává se také, že vlasy rostou pomalu z genetických důvodů. V některých případech dochází k vypadávání vlasů v důsledku chemoterapie, která se provádí pro krevní onemocnění a zhoubné nádory.

Co by rodiče měli dělat?

Prvním krokem je zjistit příčinu vypadávání vlasů a pokusit se uklidnit dítě. Promluvte si s dítětem, podpořte ho, protože, jak víte, děti jsou velmi kruté a mohou posmívat vaše dítě.

Dítě si roztáhni vlasy. Pokud je dítě plaché na své plešatiny, dejte si klobouk, aby je skryl. Při stírání vlasů na polštáři může pomoci kapota z přírodní, měkké látky. Noste jeho dítě před spaním a všechno bude v pořádku.

Pokud je příčinou plešatosti houba, poraďte se se svým lékařem, který předepisuje léčbu ve formě gelů a krémů.

Nezapomeňte, že ztráta vlasů je dočasná. Nestákejte se. Poraďte se s lékařem, identifikujte příčinu a postupujte podle pokynů lékaře.

Ztráta vlasů u dítěte 2 roky příčiny a léčby

Vlasy nejsou jen dekorace, kterou člověk přirozeně dává člověku, ale také prostředek ochrany hlavy před negativními účinky prostředí. Podle lékařů je vlasy jedním z ukazatelů lidského blahobytu. Ale proč mohou děti začít ztrácet vlasy na hlavě? Jak zjistit příčinu tohoto problému u dětí a dospívajících, přečtěte si článek.

Proč dítě vypadá z vlasů?

Ztráta vlasů u dětí do jednoho roku: když se nemusíte bát?

Většina novorozenců se narodí s měkkým dnem na hlavě. Nezapomeňte však, že se vaše dítě narodilo plešatě. Rodiče by měli vědět, že aktivní růst vlasového folikulu začíná u dětí pouze ve věku 2 let. Ztráta vlasů až na 3 měsíce (někdy až do jednoho roku) je považována za normu - jemná chmýří na hlavě je nahrazena hustšími a tvrdšími vlasy, které trichologové nazývají "střední".

Takže během prvních měsíců života jsou slabé a tenké vlasy nahrazeny silnějšími "středními" vlasy. To se děje postupně. Taková ztráta vlasů u kojenců by neměla rodičům způsobovat obavy.

Chtěl bych okamžitě objasnit, že "trichologie" je relativně nová věda v naší zemi, která studuje strukturu vlasů a jejich chemické složení. Trichologové jsou lékaři, kteří se podílejí na léčbě vlasů a pokožky hlavy. Dále v našem článku se vrátíme k tomuto termínu.

Pokud dojde k vypadnutí vlasů celého těla a plešatosti (alopecie) doslova přes noc, neměli byste ztrácet čas, musíte se poradit s pediatrem.

Existuje řada důvodů způsobujících patologické vypadávání vlasů u kojenců:

 • Oslabená imunita.
 • Stres a duševní trauma.
 • Poruchy štítné žlázy.
 • Hubová choroba - kožní onemocnění.
 • Předávkování léky nebo komplexů vitamínů. Taková alopecie se nazývá "telogen" a je dočasná.
 • Anemie nedostatku železa.
 • Místní infekce.
 • Zranění vlasového folikulu. Nejčastěji způsobuje poškození folikulů, protože dítě dělá hlavu. Lidé si mysleli, že holení hlavy pomáhá zlepšit růst a kvalitu srsti. Toto je mylná představa, protože vlasové folikuly (vlasové kořeny) u dětí jsou umístěny blízko povrchu kůže. Holení je velmi snadné poškodit. Rodiče by měli vědět, že poškozené žárovky nejsou prakticky obnoveny.
 • Hypervitaminóza - přebytek vitaminu A.
 • Diabetes.
 • Ricky (nedostatek vitaminu D vedoucí k nedostatku vápníku). Pokud má vaše dítě nadměrné pocení, jí špatně, často křičí, teplota stoupá, vlasy vypadnou intenzivně a barva kůže je mramor - okamžitě se poraďte s lékařem. Možná, že vaše dítě má rakety. Jedním z hlavních příznaků rachity jsou: patologická plešatost v krku a změna tvaru hlavy.

Prevence vypadávání vlasů u kojenců

 • Správná volba kosmetiky. Pro mytí hlavy musíte používat pouze dětské šampony s označením "hypoalergenní". Měl byste umyt hlavu víc než dvakrát týdně. Trichologové nedoporučují používat obyčejné mýdlo, protože příliš schnou kůži. Netřete vlasy příliš tvrdě ručníkem, mohou se jen trochu mokrý.
 • Během spánku by dítě mělo ležet v různých podobách.
 • Sledujte velikost čelenky dítěte, příliš těsné nebo příliš teplé víčko způsobí ztrátu vlasů.
 • Před spaním občas noste na hlavu dítěte měkký a lehký uzávěr, který se pohodlně zapadne do hlavy.
 • Chraňte srst dítěte pouze speciálním hřebenem se zaoblenými zuby.

Příčiny ztráty vlasů u dětí ve věku 2-6 let a dospívajících

 • Ve věku 3 let se vlasy dítěte postupně nahrazují plně tvarovanými "dospělými" vlasy. Tento proces může trvat 3 až 5 let.
 • Ve věku 7 let mnoho rodičů zaznamenává další výpad vlasů u dětí. Je zpravidla spojeno s nervovým přetížením, stresem. Dítě šlo do školy.
 • Nejčastěji ve věku 8 let vypadá vypadávání vlasů. Nervový systém dítěte se přizpůsobuje novému prostředí.
 • V dospívání se mnoho dívek a chlapců znovu začalo stěžovat na problémy s vlasy.

Adolescence a ztráta vlasů u dětí

Okamžitě bych rád poznamenal, že puberta začíná u dětí ve věku 12 let. Ale pro dívky končí čtrnáct a pro chlapce pouze sedmnáct let. Během tohoto období se v těle dospívajících vyskytují závažné hormonální změny, které mohou negativně ovlivnit stav vlasů. Pokud vypadnou vlasy velmi intenzivně, je nutné vyhledat radu od endokrinologa. Často je patologická ztráta vlasů u chlapců spojena s přebytkem hormonu dihydrotestosteronu. Tento důvod je zpravidla dědičný. Samozřejmě, v mladistvém věku se mladí lidé nestanou plešatými, ale v budoucnu to může být způsobeno dědičnou predispozicí.

Hlavní příčiny patologické ztráty vlasů u dětí:

 • Stres a nervové napětí.
 • Zhoršené trávení v důsledku nesprávné stravy.
 • Endokrinní poruchy.
 • Poruchy jater, ledvin, nadledvin.
 • Příliš časté užívání léků, včetně antibiotik a hormonálních léků.
 • Dědičná predispozice
 • Kouření, alkohol v dospívání.
 • Špatná péče o vlasy.
 • Utahování vlasů elastickým páskem, tkaní těsných pruhů atd.

Podle studií trichologů, vlasy, rámování čela a vlasy na chrámech, v průměru "žijí" dva nebo tři roky. Změny vlasů na okcipitální a horní části hlavy se objevují po pěti až deseti letech.

Dítě má chlupy vlasů: diagnóza a léčba

Alopecia areata

Pokud zjistíte, že vaše dítě má svazky vlasů, okamžitě kontaktujte svého lékaře. Je možné, že vaše dítě má spíše závažnou chorobu - ohniskovou alopecii. Někdy se tato nemoc nazývá hnízdní alopecie.

Hlavní příznaky ohniskové alopecie u dětí:

- vypadávání vlasů v některých oblastech pokožky hlavy.

- Vytvoření kruhových "hnízd" na povrchu celé hlavy.

- Silné pálení, svědění na místě vypadávání vlasů.

- Žádné příznaky zarudnutí nebo zánětu v plešatých oblastech hlavy.

- Kůže se neodlupuje.

Alopecia areata patří do skupiny autoimunitních onemocnění a vyžaduje léčbu steroidy. Vedle léčby léky, dermatologové zpravidla předepisují fyzioterapii. Takové děti potřebují neustálý dohled dermatologem nebo tricholožkem.

Kůži

Toto je houbová onemocnění charakterizovaná intenzivní ztrátou vlasů v některých oblastech. Na hlavě dítěte se vytvářejí kulaté skvrny, které se odlupují. Spousta plešatosti má jasné hranice. Vlasy na těchto místech, jako by byly krátce ořezány. Doktorka tricholog nebo dermatolog může diagnostikovat toto onemocnění. Pro diagnostiku se provádí škrábání z postižené oblasti hlavy. Kůži je léčen antifungálními přípravky pomocí speciálních masti a šamponů.

Trichotillomania

Toto onemocnění je obtížné léčit a vyžaduje zásah psychologa. Trichotillomania má dítěti naprostou chuť vyndat si od sebe vlasy, které okamžitě dělá. Při traumatizování vlasů má dítě radost. Co dělat, když dítě roztrhává vlasy, říká psycholog, pediatr.

Diagnostika

Ztráta vlasů u dětí je vážným problémem, který vyžaduje okamžité ošetření specialisty. Chcete-li určit příčinu ztráty vlasů v kusech, musíte projít:

 • krevní testy hormonů, sérové ​​železo, vitamíny skupiny B.4
 • obecná klinická analýza;
 • vyšetřit endokrinolog a dermatolog.

Včasná diagnóza a správně zvolená léčba se s tímto problémem úspěšně vyrovnají.

Co nemůžete dělat při ztrátě vlasů u dítěte?

Mnoho rodičů si všimne prvních příznaků plešatosti u dítěte, paniky a začne se léčit, což není v žádném případě nemožné. Nesprávná léčba může vést k vážnému zhoršení problému. Nezapomeňte, že nejprve musíte stanovit diagnózu a teprve poté pokračovat v léčbě! Ale tento problém nemůžete ignorovat. Ztráta vlasů může být jedním z příznaků vážné nemoci.

Rodiče by se měli dozvědět, že děti (pro husté vlasy) nemohou používat masky založené na esenciálních olejích, dospělých kosmetických přípravcích a používat dehty k léčbě. Jediné, co mohou rodiče v tomto případě udělat, je analyzovat stravu svého dítěte a vyloučit z něj všechny škodlivé produkty. Dětské menu by mělo obsahovat zeleninové pokrmy bohaté na vitamíny a mikroelementy.

Nezapomeňte, že dítě by mělo pravidelně vyšetřovat pediatr, zubní lékař, dermatolog, tricholog.

Sdílet s přáteli:

Alopecie u dětí je hojná vypadávání vlasů jako reakce na nežádoucí účinky různých faktorů na tělo, od houbových onemocnění až po nervové šoky.

Na rozdíl od dospělých mají děti mnohem více příčin, které mohou vyvolat alopecii, a každý věk má své vlastní specifické příčiny.

Obecně platí, že mnoho rodičů nepovažuje rychlé ztenčení vlasů dítěte za významné. Až dosud se mnozí lidé domnívají, že děti musí snížit vlasy tak, aby jejich vlasy rostly silnější, dívky je třeba krátce zkrátit, aby nedošlo k poškození vlasů při česání atd.

A málo lidí ví, že hojná ztráta vlasů je stejný příznak jako horečka, kašel nebo rýma. Pouze důvody výskytu tohoto příznaku jsou mnohem větší a často doktor může najít příčinu a někdy může být potřeba společná práce lékařů několika specialit.

Neexistuje univerzální léčba alopecie u dětí. V každém případě je léčba předepsána až po vyšetření a stanovení hlavní diagnózy, jejíž příznakem je zvýšená ztráta vlasů u dětí.

Jaké jsou typy vypadávání vlasů u dětí:

 • difuzní alopecie;
 • ohniskovou plešatost.

Plešatost u dětí různého věku

U novorozenců a dětí v prvním roce života

Všechna malá děti jsou něco podobného: všichni aktivně prozkoumávají svět a jsou všichni náchylní k vývoji rakety, zvláště těm, kteří se narodili na podzim a v prvních měsících života nedostávali dostatek UV záření.

Proto dítě má dva hlavní důvody, proč se chloupky na zadní straně hlavy mohou výrazně ztenčovat:

 • neustálé tření od toho, že dítě otočí hlavu;
 • vypadávání vlasů jako jeden z projevů rachity.

Obvykle se rachiti pouze ztráta vlasů neděje. Existuje celá řada příznaků, které mohou být podezření na onemocnění. Pokud se vaše dítě stará o tento problém, věnujte pozornost tomu pediatrovi.

Léčba předepsaná lékařem po vyšetření a nezbytném vyšetření.

Foto: Genetická alopécia u dětí

Existuje vrozená forma plešatosti, která je způsobena genetickými vadami. Obvykle vlasy vypadnou a přestanou růst na hlavě - je to celková alopecie. Na tváři a celé tělo - univerzální alopecie. Celková alopecie také vede ke ztrátě obočí a řas.

V dětském věku

Některé děti jsou ve věku 1-2 let, méně často do 3 let, mají zvyk neustále hladit hlavy nebo vytáhnout vlastní vlasy. Tento zvyk na počet takových charakteristických návyků pro dítě, jako je palce sání nebo bradavky, potřeba vytáhnout pokrývku. Obvykle může být takový zvyk ignorován.

Pokud však opakované pohyby vedou ke zvýšené ztrátě vlasů, pak mohou být vlasy zkráceny, takže jsou vystaveny méně mechanickému namáhání. Takové chování může trvat po 3-5 letech, ale je to důvod, proč kontaktovat dětského psychologa, aby zjistil příčinu a odstranil problémové chování.

U dětí ve věku od 3 let

V tomto věku začíná dítě aktivně komunikovat s dětmi v dětském týmu se zvířaty mimo město. Proto častější výskyt houbových onemocnění u dětí, který může vést k vzhledu zaoblených center plešatosti. Patří sem:

 • mikrosporie pokožky hlavy;
 • strih lichen.

Diagnóza onemocnění zjištěním myceliu houby v škrábání z povrchu kůže ohniska. Houbové nemoci jsou ošetřeny antifungálními šampony a mastmi, v těžkých případech užíváním antifungálních léků perorálně.

Ohnisková alopécia u dětí (gestační) se také objevuje u dětí ve věku od 3 let.

Foto: focální alopecie chlapce

K dnešnímu dni není žádná studie, která by vysvětlila příčiny onemocnění.

Proto se nejčastěji drží teorie autoimunního původu alopecie alopecie: selhání v imunitním systému vede k tomu, že rozpoznávají své vlastní buňky tělních tkání jako cizí a napadají je.

Následující fakta hovoří pro tuto teorii:

 • centry ztráty vlasů s alopecie areata jsou tvořeny rychle, obvykle do 1 dne;
 • kůže v lézích se nezmění: žádný peeling, známky zánětu;
 • dobrý účinek dává použití glukokortikosteroidů, které mají imunosupresivní účinek (potlačují aktivitu imunitního systému).

V průběhu času se ohniska vypadávání vlasů může spojit a vést k celkové alopecii.

Broseova pseudopeláda je další formou ohniskové plešatosti, která se vyznačuje nejen ztrátou vlasů, ale také nezvratnou atrofií oblastí pokožky hlavy.

Foto: forma ohniskové plešatosti u dětí

Na rozdíl od povrchních mykóz nejsou žádné krusty, zlomené vlasy a známky zánětu na lézích. Na rozdíl od alopecie areata se kůže v ohniskách stane tenčí, hladká a lesklá.

Obrysy lézí připomínají plameny. Obnovení vlasů v ohniscích následně nedochází. Léčba umožňuje pouze zastavení šíření atrofie kůže v přilehlých oblastech.

Věk 6-7 let

Obvykle v tomto věku děti chodí do školy. Očekávání rodičů narůstá, resp. Zvyšuje psychologické zatížení dětí, což může mít vliv na jejich zdraví a pohodu. V tomto věku se vyskytují onemocnění, jako je trichotilomanie a telogenová alopecie.

Trichotillomania je porucha, při níž dítě potřebuje vytáhnout vlasy ven.

Nezávisle na tom dítě nemůže ovládat tento zvyk, proto je obvykle třeba pomoc psychiatra.

Často tato obsesivně-kompulzivní porucha není omezena pouze na vytahování vlasů a je doprovázena zvykem jíst vaše vlasy. Proto tyto děti v žaludku mohou tvořit hrudky nerozděleného vlasu.

Telogen plešatina je reakce vlasových folikulů na všechny problémy v těle.

Jeho příčiny mohou být:

 • napadení škůdcem;
 • jakákoli nemoc, zejména pokud je doprovázena horečkou a těžkou intoxikací;
 • léky (u dětí jsou nejčastěji tyto antibiotika);
 • předávkování vitamínem A;
 • anémie s nedostatkem železa;
 • dlouhodobý stres (potřeba přizpůsobit se školám a nové požadavky pro dítě);
 • chudé, monotónní jídlo;
 • nemoci štítné žlázy.

Telogen plešatost sama o sobě nevyžaduje léčbu. Je třeba identifikovat a odstranit příčinu, která ji způsobila. Obvykle vlasy začínají vypadávat několik týdnů nebo měsíce po akutním působení na tělo.

Trvání může trvat až 6 měsíců. Poté vlasové folikuly trvá nějakou dobu, aby znovu získaly normální funkci. Asi rok po nástupu telogenové plešatosti se obnoví hustota vlasů.

Bez ohledu na věk se dětské vlasy liší od dospělých vlasů v jeho větší křehnutí, náchylnosti k suchu s nevhodnou péčí, náchylnosti k vypadávání vlasů v důsledku snadno se vyskytující nerovnováhy v těle.

Pokud dítě nemá vážná onemocnění a všechny závažné příčiny, které by mohly způsobit ztrátu vlasů, jsou odstraněny, pak si můžete vzít v úvahu naše jednoduché doporučení pro správnou péči a prevenci alopecie v budoucnu.

Věděli jste, že pokud vlasy dítěte nedosáhnou věku dvou let, může alopecie trvat celý život? Jaké jsou druhy plešatosti? Přečtěte si více o tomto v článku - alopecia areata u dětí.

Charakteristické příznaky alopecie u dětí jsou ztráta vlasů v čelních a okcipitálních oblastech. Zjistěte, jaké lidové prostředky jsou známy pro ztrátu vlasů u dětí na této adrese.

Co byste neměli dělat na léčbu alopecie u dětí?

Řekněte to dobře

Každé dítě postupně vytváří představu o sobě. a v tomto pohledu mají vlasy určitý význam. Vzhledem k tomu, že dokonce i krátký účes po dlouhém období nošení dlouhých vlasů u malého dítěte je nepříjemné.

Když je oholený plešatý, dítě zažívá dvojitý stres: jeho vzhled se mění a přestává být jako ostatní lidé z prostředí, kde všichni chodí s vlasy. Zvýšení hustoty této techniky nepomáhá, protože množství vlasů na pokožce hlavy, jejich tloušťka a průměrná životnost každého vlasu jsou určovány geneticky a mohou být jen mírně upraveny výživou a péčí.

Používejte esenciální oleje a rostlinné extrakty a dehet

Čisté éterické oleje mohou způsobit poleptání kůže. Převážná většina esenciálních olejů, i když je zředěna, je v dětství zakázána používat kvůli své schopnosti způsobit alergie.

Používejte olejové masky

U dětí je práce mazových žláz stále velmi nedokonalá, proto je použití masky z olejů nežádoucí. Olej lze smíchat s vodou a emulgátorem (lze je zakoupit v obchodě pro přípravu domácí kosmetiky).

Používejte kosmetické přípravky pro léčbu vypadávání vlasů určené pro dospělé

Příčiny ztráty vlasů u dětí a dospělých nejsou totožné, protože zdravotní a kosmetické výrobky by měly být vybrány s ohledem na věk a příčiny alopecie.

Video: Boj proti vypadávání vlasů a plešatost

Co lze udělat pro posílení vlasů dítěte

Správně si umyjte vlasy

Často moderní chlapci mají tendenci každým dnem koupat své dítě. To je dobré z hygienického hlediska a přispívá k rychlému spánku ve večerních hodinách. Obvykle po koupání se pro pokožku těla použije zvlhčovač. A pokožka hlavy zůstává bez ochranného mastného filmu. To může vést k výraznému vysušení pokožky hlavy a poškození vlasů.

Dodržujte dietu dítěte

Bude škodlivé jako nadměrné krmení a nedostatek stravy. Pro zdravé vlasy je důležité mít dostatečné množství bílkovin z potravin, vitamínů a stopových prvků.

Malouzhek by se neměl krmit silou nebo neustále vyjadřovat své obavy a nespokojenost, že dítě jedl málo. Psychický stres také nepodporuje zdraví těla obecně a zvláště vlasů.

Pomohou zde vyvážené vitamín-minerální komplexy, vybrané podle věku a dalšího příjmu rybího oleje.

Rybí tuk může být podáván v kapslích, protože jeho nepříjemná chuť nyní není překážkou pro děti. Rybí olej obsahuje omega-3 polynenasycené mastné kyseliny v optimálních koncentracích. Tyto kyseliny jsou dobré pro zdraví kardiovaskulárního systému, zlepšují stav kůže, vlasů a nehtů.

Foto: Alopecie Alopecie u dítěte

Vytvořte lehké zvlhčující masky s výraznou suchou kůží a vlasy dítěte

Nejjednodušší, nejúčinnější a nejbezpečnější maska ​​pro děti je:

 • 1 čajová lžička černé ředkvičové šťávy;
 • 1 čajová lžička šťávy z aloe (může být čerstvě vymačkaná, může být připravena ke koupi, ale bez alkoholu);
 • 1 lžička avokádového oleje.

Všechny součásti jsou smíchány a aplikovány na pokožku hlavy již v koupelně při koupání. Maska by měla být rozložena na pokožku hlavy jemnými masážními pohyby a ponechána po dobu 5 minut. Pak se vlasy opláchnou běžným dětským šamponem.

Video: Trichologie - tajemství problémových vlasů

Další možností masky je:

 • 1 čajová lžička mleté ​​piniové ořechy rozdrcené;
 • 1 lžička mandlového oleje (lze nahradit nerafinovanou olivou);
 • 1 čajová lžička mléka.
 1. Mush by měl být smíchán s mlékem.
 2. V případě potřeby můžete přidat trochu více mléka.
 3. Směs trvá 2 hodiny.
 4. Přidejte máslo a promíchejte.

Je ideální přidat do tohoto receptu kvasnice na špičku nože, ale vůně kvasnic je pro děti příliš nepříjemná a mohou vůbec odmítnout použít masku. Maska se aplikuje na vlasy stejným způsobem ve vaně a ponechá se 20 minut, pak se vypláchne mírným šamponem.

Není nutné používat hořčice ani červené papriky v maskách ani pro chov.

Tyto komponenty jsou oblíbené s příznivci lidových způsobů péče o pokožku hlavy a vlasů. Ale takovéto výrobky u dětí mohou způsobit nesnesitelné svědění a podráždění na pokožce místo příjemného tepla, které jsou známé dospělým.

Ztráta vlasů po porodu je proces, který lze snadno vysvětlit z hlediska změn, ke kterým došlo v ženském těle. Naučte se vše o vypadávání vlasů po porodu.

Dnes jsou velmi oblíbené masky pro zpevnění vlasů se ztrátou vlasů. Jak si vyrobit domácí masky, přečtěte si zde.

Jaké jsou způsoby a prostředky plešatosti pro muže? Více o tomto v tomto článku.

Chraňte vlasy správně

Broušení vlasů od špiček ke kořenům je považováno za správné, zvláště pokud jsou vlasy dlouhé. Vlasy, náchylné k zamotání, je lepší nesnášet, zejména na ulici.

Vyberte volné účes

Je lepší upřednostňovat takové účesy, které nestačí na vlasy a nepoškozují pokožku. Může to být ocas, pigtail a hromada. Nejdůležitější je vytvořit střihy pomocí měkkých elastických pásů a vláken, které nedrhají kůži.

Německo psací papír

mírovou dohodu podle návrhů Wilsona

Ztráta vlasů u dětí 10 let a mladší, ačkoli atypická, je stále považována mnoha odborníky za poměrně časté. Hlavní problém při řešení tohoto problému spočívá v tom, že všechny příznaky mohou být způsobeny různými faktory. A zde klíčem k určení úspěchu léčby bude identifikace skutečné příčiny nesrovnalostí ve vývoji vlasů.

Níže vysvětlíme, proč děti ztrácejí vlasy a jak je lze předejít.

Existuje mnoho možných příčin dětské a dospívající alopecie.

Analýza příčin

Začneme se pokusit zjistit, co způsobuje dětskou alopecii (jiný název pro plešatost):

 • První období, během kterého rodiče obvykle zaznamenávají vzhled plešatých plevelů na hlavě, je dětství. Přibližně v tomto okamžiku dochází k nahrazení generické pistole skutečnými vlasy, a protože tento proces je nerovnoměrný, může navenek vypadat jako vzhled malých plešatců.

Výměna kojenecké vlasy je nerovnoměrná, takže se nebojte.

 • Boj proti tomuto jevu by neměl být: jestliže je dítě zdravé, pak bude nahrazení vlasů docela rychle.

Dávejte pozor! Lidová výuka doporučuje holí holky plešatý - tak říkají, že dospělé vlasy budou silnější. Ve skutečnosti je hustota účesů určována geneticky, takže byste neměli vystavovat vaše dítě dalšímu stresu.

 • Další vrchol je ve věku 3 let (u některých dětí může trvat až pět). Zde jsou dětské tyče nahrazeny plně tvarovanými tyčemi, které se ve struktuře neliší od vlasů dospělých. Tato situace je také normální a stojí za to navštívit trichlóga pouze s výskytem velkých plešatostí nebo podráždění. Pokud dojde k postupnému nahrazení krytu, je vše v pořádku.
 • Hlavní příčiny vypadávání vlasů u dětí jsou však spojeny s adaptací do školy. Problémy obvykle začínají ve věku 6-7 let a ve věku 8 let mohou buď odejít samy nebo se zhoršit. V druhém případě budeme muset přijmout opatření, o nichž budeme diskutovat v další části.

Foto ohnisková plešatost

Nicméně všechny výše uvedené jsou typické pro situace, kdy je tělo dítěte, přestože je relativně zdravé. V některých případech může být ředění vlasů spojeno s onemocněními a poruchami metabolismu.

 • Kožní onemocnění a další infekce houbových vlasů.
 • Alergické reakce.
 • Nedostatek bílkovin.
 • Hormonální poruchy.
 • Traumatické účinky.

Ve všech těchto případech byste neměli problém řešit vlastními silami - je lepší kontaktovat odborníka, který předepíše vhodnou léčbu nebo nápravný postup.

Důsledky kožního onemocnění

Prevence a léčba

Odstranění příznaků

Takže máte představu o možných příčinách, nyní musíte odpovědět na otázku - co dělat?

Optimální strategie velmi závisí na tom, co způsobilo plešatost:

 • Pokud se vlasy ztrácejí v důsledku onemocnění - obrátili jsme se na lékaře, předepsané léky užíváme ve striktním souladu s receptem. Po ukončení léčby se vlasová linie zotaví poměrně rychle.

Vitamíny pro ztráty vlasů pro děti mohou být užívány ve formě tablet, ale je lepší vyvážit stravu

 • Abychom odstranili následky narušení metabolických procesů, nejprve opravíme dietu. Dítě by mělo jíst úplně, získávat všechny potřebné vitamíny a minerály.

Tip! Nejlepší je použít tyto přísady s jídlem, ale pokud to není možné, měli byste si koupit speciální vitamíny pro ztrátu vlasů u dětí. Takové přípravky obsahují zinek, kobalt, měď a vitaminy skupiny B (B2, B6, B12), bez kterých není úplný vývoj vlasů nemožný.

 • Je-li důvodem stres z pohybu nebo nastartování školy, pak postupujeme podle toho. Za prvé, poskytujeme dítěti efektivní adaptaci v nových podmínkách a za druhé přispíváme k posílení jeho duše. To pomůže a dokončí společný volný čas, a kurzy s profesionálním psychologem a podporou drog.

Spuštění školy je silným stresovým faktorem.

 • V jakémkoli stadiu bude účinné používat látky stimulující vlasové folikuly. Nejdříve se jedná o masáž pokožky hlavy (zvyšuje tok kapilár v krvi), stejně jako dětský šampon pro vypadávání vlasů. Takové přípravky obsahují bylinné výtažky, které stimulují aktivaci nových žárovek vlasů místo těch, které jsou poškozeny stresem nebo nemocí.

Tip! Stojí za to koupit šampony od světově proslulých výrobců: ano, cena je poměrně vysoká, ale jsou hypoalergenní, což je obzvláště důležité při léčbě dětského těla.

Zabraňte exacerbacím

Pokud problém ve vašem případě není vysloven, nebo chcete jen předejít možným excesům, je nejlepší použít lidové prostředky pro ztrátu vlasů u dětí:

 • Za prvé, můžete přidat do krmení semínka pšeničné krupice, zrna hrášku a pařeniště. Biologicky aktivní látky obsažené v nich aktivují práci vlasových folikulů a přispívají ke zesílení vlasů.
 • Vysokou účinnost dokládají i masky na vlasy. Jako základ pro takové masky si vezměte med, kefír, šťávu z aloe, ředkvičky atd.

Dávejte pozor! Při přípravě masky nemůžete užívat léky na alkohol (suchá kůže), stejně jako éterické oleje (ve vysokých koncentracích může způsobit podráždění). Nejlepší je omezit přírodní složky, zvláště pokud léčba není prováděna s lékařským, ale s preventivním účelem.

 • Údržba hygienického stavu hlavy přispívá k absenci problémů: pravidelné mytí s vhodnými (tj. Dětskými) šampony, česání se vzácným dřevěným hřebenem při masáži kůže, včasné odstranění parazitů.

No a nezapomeňte na úpravy v životním stylu: dobrá výživa, nedostatek stresu a mírné cvičení na čerstvém vzduchu nejsou horší než značkové kosmetické výrobky.

Cvičení na čerstvém vzduchu je velmi užitečné!

Závěr

Ztráta vlasů u dětí ve věku 7 let, spojená se stresem ve škole, stejně jako problémy s vlasy u dětí může být zcela zabráněno. K tomu je důležité upozornit příznaky včas a poraďte se s odborníkem, abyste zjistili skutečnou příčinu. V některých případech vše "odchází samo od sebe", ale někdy musíte přijmout spíše radikální opatření.

Některá doporučení k tomuto problému jsou uvedena výše a získáte více informací studiem videa v tomto článku.

Zatímco česání dítěte, některé matky si všimnou, že je na štětce hodně chloupků. To není typický jev u dětí, takže nepříjemný objev strachuje rodiče. Proč se to děje a jak to vysvětlit? Řekneme vám, jaké jsou příčiny náhlé ztráty vlasů u dětí a jak zjistit možnou patologii.

Pokud je u dospělých malá ztráta vlasů normální, u dětí může alopecie indikovat přítomnost souběžného onemocnění.

Ztráta vlasů u kojenců - norma nebo patologie?

Poprvé rodiče některých dětí čelí problému vypadávání vlasů. Jednou máma, po odstranění uzávěru z drobků, neobjevuje jeden nebo dva vlasy na vnitřní straně, ale jejich hustou vrstvu. Někdy se na hlavě dítěte objevují plešaté vlasy - nejčastěji na chrámech nebo na zadní straně hlavy. To se děje od 1 do 3 měsíců, a pak dítě začne růst nové vlasy. Odborníci se domnívají, že ztráta vlasů u kojenců je variantou normy a neměli byste alarm poplachovat pouze na základě tohoto příznaku.

Tento jev vyplývá z fyziologických důvodů. Každá srst prochází několika etapami svého života. Jedná se o období růstu, odpočinku a telogenu. U dospělých trvají všechny tyto fáze 3-7 let a u novorozenců pouze 2-4 měsíce. V tomto ohledu do konce tohoto období vypadnou vlasy a nahrazují se novými, se silnější kořenem a zdokonalenou strukturou.

Nicméně pokud je proces prolapy doprovázen jinými znaky, mohou spolu naznačit rachity. Zvažte, na co byste měli věnovat pozornost:

 • vzhled mramorového vzorku pod kůží - když jsou kůže viděny přes epidermis;
 • dítě často a bez pocitů pocení;
 • strouhanka odmítá prsa, špatně spí, neustále pláče;
 • dítě má zácpu nebo horečku.

Pokud se kromě vypadávání vlasů u kojenců nevyskytují žádné negativní příznaky a drobky se cítí skvěle, není důvod k obavám. Proč vypadají vlasy u dětí ve věku 4-5 let?

Ztráta vlasů v děsadovských dětech má také několik příčin. Za 4-5 let může být tento jev způsoben hormonálními změnami v těle dítěte. Trichologové tvrdí, že v tomto věku se vlasy dítěte opět změní na nové, se silnějším kořenem a silným jádrem. To by se však mělo stát postupně, téměř nepostřehnutelně.

Stojí za to sledovat proces a zjistit, zda má dítě klíčky nových vlasů. Někdy ztráta nastává spontánně a po jednom nebo dvou týdnech se proces zastaví. Poté se nové vlasy stávají silnějšími, mají jinou strukturu a dokonce mění stíny. Mnozí rodiče si povšimli, že ve věku 4-5 let jsou vlasy dítěte tmavší než dříve.

Charakteristiky fyziologie dětí 6-8 let

Procesy regenerace a změny vlasů v lidském těle trvale pokračují. Ve věku 6-8 let vstoupí dítě do další fáze vývoje, která končí blíž k 9 rokům. Tělo podléhá procesům optimalizace hormonálního pozadí, které splňuje nové podmínky. Pravděpodobně v tomto věku dostávají předškolní děti status prvního stupně, který je spojen s určitým stresem. To může vést k spasmu hypodermálních cév, což způsobuje selhání přívodu krve do vlasových folikulů.

Někdy pravidelné rozhovory s dítětem, stejně jako společné procházky s rodiči pomáhají zmírnit stres. Před spaním může dítě dostat masáž hlavy - pomalu si česá vlasy štětcem.

Pokud se vlasy nezastaví během 11-14 dnů, měli byste jít na pediatra - lékař zjistí kořen tohoto problému.

Níže uvážíme hlavní příčiny ztráty spojené s patologiemi.

Nemoci vedoucí ke ztrátě vlasů u dítěte

Někteří odborníci doporučují počítat počet chloupků klesaných za den. Za normálních okolností může být asi 100. Pokud je výsledek překvapen a zdá se být významný, určitě byste dítě měl vzít pediatrům. Je možné, že lékař doporučí poradenství se specialisty (tricholog, endokrinolog), aby prošel testy. Uvádíme patologie, které by měly být vyloučeny:

 • Jednou z nejčastějších příčin ztráty vlasů je porucha endokrinního systému, který zahrnuje nadledviny, pankreas a štítnou žlázu, hypofýzu. Je třeba zajistit, aby nedošlo k žádným chorobám, jako je diabetes mellitus, hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy) nebo dysfunkce nadledvin.
 • Hypovitaminóza. Nedostatek vitamínů A, B, C, D a dalších může vést ke ztrátě vlasů.
 • Problémy s játry. Pokud se játra zcela nevyrovná s její funkcí, to znamená, špatně čistí krev toxinů, to vede k problémům s kůží - výskytu lupů, skvrn na kůži, svědění atd. Takové jevy se mohou stát příčinou ztráty vlasů.
 • Kůži. Tato infekční nemoc, jejíž původcem je houba, se často vyskytuje u dětí. Charakteristickým příznakem ztráty je výskyt v oblasti hlavy o rozměrech od 3 do 10 cm, zcela bez vlasů.
 • Alergie. Někdy se alergické reakce vyskytují nejen v exponovaných oblastech pokožky, ale také na pokožce hlavy. To platí zpravidla při pravidelném pronikání dráždivého do těla. Stojí za pozornost ostatní části těla - šupinaté, červenavé místa mluví o vážných problémech.
 • Poruchy střev. Dysbakterióza může způsobit ztrátu základních mikroživin a vitamínů. Správně formulovaná strava dítěte nebude kompenzovat nedostatek živin, protože je narušena absorpce v podrážděném střevě.

Pokud ztráta vlasů není spojena s onemocněním, problém může být vyvolán vlivem vnějších negativních faktorů. Zvažte, co by mohlo způsobit:

 • Nedostatečná péče. Pokud matka zřídka umyje srst dítěte, špatně hřebeny, žárovky jsou slabší. Škrábání masíruje pokožku hlavy, zatímco pravidelná hygiena čistí póry. To zvyšuje krevní oběh a zlepšuje výživu žárovek.
 • Špatná ekologie. V oblastech, kde je vzduch nasycen toxickými látkami (asi továren a dalších podniků, které porušují přirozenou rovnováhu), kůže a vlasy obyvatelé trpí.
 • Účesy silně připoután ocasy nebo copánky, zvláště ne odvíjí v noci. Jsou-li těsné proutěné narušen prokrvení pokožky hlavy a vlasy poškozené žárovky brzy klesat.
 • Dlouhodobá léčba systémových chorob, léky - antibiotika, hormonální léky.
 • Stres. Dítě, které se bojí, že nesplňuje vysoké požadavky rodičů, opatrovatelů nebo učitelů, žije ve stálém stresu. Také trpí děti z dysfunkčních rodin, které se pravidelně stávají svědky rodičovských skandálů.

Nervový náraz a stres - dobré důvody pro ztrátu vlasů. Metody boje proti vypadávání vlasů.

Jak se vyrovnat se ztrátou vlasů u dětí? Pokud lékař doporučuje konzultovat s trichologem nebo jiným odborníkem, dítě bude diagnostikováno. V tomto případě byste měli dodržovat doporučení lékaře a podstoupit kompletní léčbu. Někdy se maminka a táta rozhodnou bojovat s problémem samy. Pak můžete použít tradiční metody, které posilují žárovky a zesilují vlasy:

 1. Ropový olej. Tento vynikající nástroj lze použít k léčbě dítěte bez obav z poškození. Vyhřívaný olej potřebuje mast hlavy a vlasové kořeny, ponechá půl hodiny a pak opláchne. Postup se provádí pokaždé, když si umyjete vlasy - jednou týdně nebo 10 dní.
 2. Oplachování nálevů bylin, heřmánek. Pro přípravu infuze musíte nalít sklenici vařené vody 2 lžíce. l suché syrové, trvejte 1 hodinu, vyčerte. Připravená k opláchnutí hlavy po opláchnutí, současně ji otíráte do pokožky hlavy. Neplachujte.
 3. Aloe šťávy a žloutky. Smíchejte obě složky ve stejných poměrech, lehce ohřejte, aplikujte na kořeny. Vypláchnout po 15 minutách teplou vodou.

Někdy se zastavit vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst revidovat stravy dítěte dostatečně obohatit nabídku se všemi potřebnými vitamíny a stopové prvky

Kromě toho, že je nutné přezkoumat jídelníček dítěte a ujistěte se, že tam jsou potraviny bohaté na vápník, fosfor, železo. Můžete požádat lékaře, aby předepsal léčbu vitamínem pro vaše dítě.

Co by nemělo být prováděno během léčby?

Mnoho rodičů vidí atypické vypadávání vlasů u jejich dítěte, panika. To je plné skutečnosti, že máma a táta mohou dítě poškodit špatnými akcemi. V žádném případě by neměl:

 • Dítě vyděsit, panikovat o jeho ztracených vlasech. Nevytahujte nadměrnou pozornost problému, aby nedošlo k jeho zhoršení, což způsobuje stres dítěte.
 • Používejte kosmetiku plešatosti pro dospělé bez konzultace s lékařem. Nesprávně vybraná kosmetika může způsobit alergie, způsobit popáleniny nebo záněty.
 • Poskytování vitaminů pro růst vlasů, z nichž většina je určena pro dospělé. Tato léčba vede k problémům s játry, ledvinami a závažnými alergiemi.
 • To by měl být kladen na dítě v závislosti na počasí, ho nutí nosit klobouk v létě - přehřívání vlasy bolí. Je nutné chránit vlasy před sluncem - UV záření je velmi negativní dopad na stav vlasových folikulů.

Ztráta vlasů je pro člověka vážným problémem. Pokud se však u dítěte objeví, způsobí to rodičům úzkost a paniku. V tomto případě je nutné určit příčinu patologie a nasměrovat všechny síly, aby se odstranila.

Důvody

Vznik patologického stavu u dětí lze pozorovat z různých důvodů. Nejčastěji dochází, když:

 • Nesprávná péče. Pokud jsou prostředky pro mytí hlavy nesprávně zvoleny, vede to ke ztrátě kudrlin. Dívky trpí patologií, pokud maminky udělají příliš těsné účesy.
 • Poruchy nervového systému. Patologie je často diagnostikována ve stresových situacích a neurózách.
 • Podvýživa. Ztráta kudrlin je diagnostikována, když v potravě není dostatek potravin bohatých na vitamíny a minerály.
 • Kůži. Nemoc má houbovou povahu a vede k křehkosti pramenů.
 • Diabetes mellitus. Onemocnění je doprovázeno metabolickými poruchami.
 • Mechanické poškození. Z tohoto důvodu kudrlinky ztrácejí děti, protože jsou neustále v ležaté poloze a otáčejí hlavami.
 • Hypertyreóza. S touto nemocí je poškozen stav štítné žlázy, což vede k narušení metabolismu.
 • Rahite S touto nemocí v těle dítěte je nedostatek vitaminu D, což vede ke ztrátě.

Existuje řada důvodů, proč se patologie objevuje. To je důvod, proč se rodiče musí řádně starat o děti a okamžitě léčit různé nemoci.

Baby

Výskyt patologie je diagnostikován 2-3 měsíce po narození dítěte. To je způsobeno nadměrnou měkkostí chloupků a jejich nedostatečným uchycením ve folikulích. Ztráta pramenů během tohoto období je normální. Po několika měsících se dítě zažije vzhledu nových a zdravých kudrlin.

3 roky

Patologie je pozorována u většiny dětí ve věku tří let, což je vysvětleno první hormonální změnou v těle dítěte. Jedná se o přechodnou plešatost, která přechází na vlastní pěst. Aby se odstranily další příčiny ztráty, doporučuje se vyšetřit dítě u trichlóga.

4 roky

V tomto věku je často pozorována ztráta vlasů. To se vysvětluje skutečností, že podél obrysu rostou kadeře, které mají malou střední délku života. Jsou systematicky aktualizovány.

Pokud dítě ztratí vlasy v malých množstvích, pak by se rodiče měli obávat zimního zmrznutí. V opačném případě je dítě doporučeno ukázat odborníka.

5 let

U některých dětí může být ztráta vlasů pozorována po 5 letech. Vysvětluje to skutečnost, že vlasy na koruně nemohou žít déle než 5 let. Během tohoto období je aktivní aktualizace.

POZOR! Pokud ve věku pěti let v oblasti koruny hlavy vzniknou plešaté plevy, pak budou moci během několika let růst samy.

Ztráta vlasů podél obrysu v tomto věku není běžným procesem, protože jejich obnovení probíhá ve věku tří let. Vzhled této nemoci lze diagnostikovat s kůží a dalšími onemocněními kůže. Pokud je po vyšetření diagnóza potvrzena, dítě je předepsáno léčebnou terapií s antifungálními léky.

6 let

Většina dětí ve věku šesti let chodí do školy. To je pro dítěti velmi zátěž. Ztráta kudrlin v tomto období je pozorována na pozadí stresové situace.

Při nadměrné ztrátě vlasů se doporučuje pacientovi užívat sedace. Za účelem posílení obranyschopnosti těla se dítěti dostávají imunomodulátory.

Vzhled patologie lze pozorovat při poruchách činnosti orgánů, jako jsou játra, žlučník, střeva, ledviny atd. V tomto případě se doporučuje provést komplexní vyšetření dítěte, které určí příčinu patologie a zvolí správnou léčbu.

7 let

V tomto věku dochází ke změně životního stylu dítěte. Přizpůsobuje se pravidlům školy, učí se sedět ve třídě atd. To vede ke zvýšenému napětí a tónu, proti kterému se vlasové folikuly nemohou dodat vlasy.

V tomto věku je ztráta vlasů dočasná. Rodiče však musí vyvinout veškeré úsilí, aby dítěti tolerovaly co nejteklší podmínky nových škol.

Během tohoto období se děti začnou starat o sebe. Nejčastěji jsou špatně česané, což vede k traumatizaci vlasových folikulů a ztrátě. Některé děti rádi hrají s kudrnatými vlasy a navíjejí je na prstech. To může vést k lámání chloupků a jejich ztrátě z žárovek.

8 let

V tomto věku musí dítě komunikovat s velkým počtem lidí ve škole. To vede k rozvoji komunikačních dovedností. Tato situace může způsobit stres dítěte, což může vést ke vzniku ztráty.

Dítě se zvykne nejen na novou každodenní rutinu, ale i na jiné menu, které vede k emočnímu nadměrnému zatížení. Po několika měsících si dítě zvykne na nový životní styl a přestane ztrácet vlasy.

10 let

Ve věku deseti let nemůže docházet ke ztrátě vlasů na pozadí hormonálních změn nebo stresu. Z tohoto důvodu, pokud vznikne podobný problém, je nutné okamžitě konzultovat s tricholožkou.

Nejčastěji v tomto věku je plešatost diagnostikována nedostatkem vitamínu. Příčinou patologie může být anémie s nedostatkem železa. Pokud má dítě nevyváženou stravu, pak to může způsobit patologii. Ztráta pramenů u dětí v tomto věku nastává s hypotyreózou.

POZOR! K určení přítomnosti nebo nepřítomnosti endokrinních poruch v těle dítěte je nutné provést ultrazvukové vyšetření štítné žlázy.

Při vzhledu patologů a pacienta je nutné kontrolovat periodické hormony. Za tímto účelem se doporučuje dítě předložit krevní test. Teprve po obdržení výsledků může lékař předepsat odpovídající léčbu patologie, která je vyslána k odstranění příčiny.

Teenageři

V dospívání dochází také k hormonálním změnám v těle dítěte, což způsobuje patologii. Existuje řada provokujících faktorů, proti nimž je onemocnění pozorováno.

Během tohoto období dívky stále více věnuje pozornost jejich vzhledu a používá kudrlinky, curlingové žehličky a vysoušeče vlasů k vytváření účesů. To vede k horkému porušení.

Ztráta kudrlin v tomto věku může být diagnostikována s lokální alopecí. V tomto případě jsou na hlavě dítěte holé záplaty. Tato situace vyžaduje naléhavou léčbu.

Ztráta kudrlin v dětech je normální proces, který je vysvětlen určitými stadii života. Pokud má dítě nadměrnou ztrátu pramenů, musí být vyšetřováno odborníkem, který může správně určit příčinu a předepsat odpovídající terapii.

Ve většině případů se problém plešatosti potýká s lidmi v dospělosti, ale často začnou vypadat vlasy u dětí, stejně jako dětí a dětí předškolního věku.

Ve srovnání s dospělými je u kojenců tento proces intenzivnější. Nejčastěji je dětská plešatina jedním z vážných příznaků kožních onemocnění nebo některých poruch v těle.

Proto, aby se zabránilo komplikacím, je důležité v případě prvních příznaků této nemoci, měli byste kontaktovat zkušeného lékaře, který určí správný průběh léčby vypadávání vlasů.

Dětské vypadávání vlasů

Vlasy mohou vypadat u dětí různého věku - od několika měsíců do 10 let. V každém případě - jejich jednotlivé důvody, které nelze v žádném případě ignorovat.

Obvykle poprvé začnou vlasy dítěte vypadávat ve věku dvou nebo tří měsíců.

To je způsobeno skutečností, že v této fázi jsou houbovité srsti příliš měkké a nejsou pevně drženy ve svých folikulárních hnízdách.

Tento jev je naprosto normální a neměl by vyvolávat žádné starosti o péči o rodiče, protože po několika měsících se na hlavu dítěte objeví nové chloupky, které budou silné a zdravé.

Za tři až čtyři roky je ztráta vlasů způsobena tím, že se v těle dítěte odehrává první hormonální úprava. V tomto věku je tento estetický problém krátkodobý, takže není důvod k obavám.

Ve věku od 4 do 5 let může dítě zahubit vlasy na horní a zadní straně hlavy. To se vysvětluje skutečností, že průměrná délka života chlupů v této oblasti je jen čtyři až pět let. Během tohoto období dochází k přirozené změně vlasů.

POZOR! Pokud je dítě v tomto věku pozorováno

po obrysu obličeje se doporučuje konzultovat kvalifikovaného lékaře, protože při správném vývoji dochází první změna srsti v této oblasti přibližně na tři roky.

Některé děti jsou vystaveny ztrátě kudrlin, když dosáhnou 6-8 let. V takovém případě, pokud dítě vypadne špatně kvůli stresovým situacím spojeným se začátkem školní docházky, neobvyklé situaci, změnám v každodenní rutině, obavám dětí a nedostatku potřebných komunikačních dovedností.

Jakmile emoční stres ustoupí a dítě se úspěšně přizpůsobí novým podmínkám, vlasy už nebudou vypadávat.

Většina rodičů by měla být opatrná, pokud se objeví známky plešatosti u dítěte ve věku deseti let, protože v této fázi nemá nic společného s přirozenými hormonálními změnami.

Ztráta kadeřnictví u dětí, které dosáhly věku deseti let, může být způsobeno nedostatkem vitaminu, hypotyreózou, anémií způsobenou nedostatkem železa a nevyváženou výživou.

Známky a příčiny dětské plešatosti

Při zjišťování ztráty vlasů u dítěte mohou být příčiny jiné. Existuje několik důležitých příznaků patologické plešatosti, které vyžadují časovou pozornost k přijetí vhodných opatření.

  Malé děti docela často
  náchylné k výskytu takového rozšířeného onemocnění, jako je kožní onemocnění.

Charakteristickým znakem tohoto onemocnění je vzhled plešatých plevelů, které mají tvar kulatých skvrn.

Někdy může být dětská alopecie
způsobit vývoj rahátek. To se může stát, pokud slabé tělo dítěte nedostane dostatečné množství cenných živin.

Aby se zabránilo nebezpečným onemocněním, doporučuje se vstoupit do stravy všechny potřebné vitamíny a minerály.

Při hypotyreóze, tj. Snížení funkce štítné žlázy u dětí

tělo je porušením přirozených metabolických procesů.

V důsledku toho se kvalita výživy vlasových folikulů zhoršuje, díky čemuž kořeny značně oslabují a samotné chloupky začínají vypadávat.

 • Ztráta kudrlin v dítěti může být spojena s poraněním vlasových folikulů způsobených použitím nepohodlného a špatně kvalitního česání, utahováním příliš těsných ocasů a také s negramotnou péčí o vlasy dětí obecně.
 • Někdy se u dětí projevují alopecie areata, u nichž jsou dostatečně velké plešatiny doprovázeny nárazem nebo záhyby, které se objevují na povrchu nehtových desek. Tyto příznaky jsou velmi závažné a vyžadují okamžitý přístup k kvalifikovanému lékaři.
 • Telogenová alopécia u dětí vyžaduje značnou pozornost. Toto onemocnění narušuje proces rozvoje vlasů sestávající z několika po sobě jdoucích fází. Ve finální, telogenové fázi místo starých, doslova usínácích vlasů se z folikulu nevytváří žádná nová.
 • Dalším faktorem, který je považován za trichotillomanii, je zvláštní druh emoční poruchy, kdy dítě vytahuje vlasy na hlavu. Správnou cestou z této situace bude včas oslovení kvalifikovaného dětského psychologa.
 • Alergie trpí často ztrátou vlasů. V tomto případě může být hlavním dráždivým alergenem oblečení z nekvalitní syntetické tkaniny, některé potraviny, čisticí prostředky atd.
 • Co dělat, když děti vypadnou z vlasů? Máte-li některý z těchto příznaků, měli byste co nejdříve poradit se svým lékařem o cenných doporučeních týkajících se správné léčby.

  Jaká je diagnóza?

  K určení správného průběhu léčby je důležitá včasná diagnóza alopecie. Chcete-li to provést, kontaktujte několik specialistů:

  • dětský dermatolog;
  • tricholog;
  • gastroenterolog;
  • endokrinologa;
  • neurologovi.

  Všichni tito lékaři by měli poskytovat důležité odborné rady, jak zacházet se ztrátou vlasů u dětí.

  Proces diagnostiky dětské alopécie zahrnuje tři povinné postupy:

  • trichogram;
  • fototrichogram;
  • počítačová diagnostika kůže hlavy.

  DŮLEŽITÉ! Kromě toho by dítě mělo podstoupit analýzu výkalů pro dysbakteriózu a v některých případech podstoupit ultrazvukové vyšetření břišní dutiny a štítné žlázy.

  Hlavní typy léčby

  Aby léčba alopecie u dětí byla co nejúspěšnější, je třeba vzít v úvahu hlavní příčiny této nemoci. Kromě toho by terapeutický proces měl být víceúrovňový a kombinovat několik metod, které se navzájem doplňují.

  Jako celkovou restabilizační terapii pro všechny typy alopécie je předepsáno předepisování:

  • komplex dětských vitamínů pro vypadávání vlasů - A, B1, B6, B12, C a E;
  • imunomodulační léčiva;
  • kyselina pantothenová, fytin a methionin.

  HELP! Pokud jsou u dítěte známky celkové alopécie, lze předepsat hormonální terapii, která by měla být prováděna pod pečlivým dohledem lékaře.

  Mezi nejúčinnější metody léčby plešatosti doporučené pro pacienty v dětství patří postupy jako:

  • darsonvalizace pokožky hlavy;
  • masáže;
  • léčba lézí alopécie beroxanem, ammifurinem, meladininem, stejně jako dalšími fotosenzibilizujícími léky;
  • aplikace laserového hřebene;
  • tříštění zeleninových tinktur.

  Jak víte, děti nejsou zobrazeny všechny postupy, které jsou vhodné pro dospělé pacienty.

  Proto mezi nimi je třeba zvolit nejbezpečnější a nejzákladnější.

  Jako doplněk léčby a fyzioterapie se doporučuje lehká masáž pokožky hlavy.

  Pro maximální efektivitu může tento postup kombinovat několik technik:

  • hladení ve směru od čela k okcipitálním a časovým oblastem;
  • měkký tlak;
  • tření celé chlupaté části;
  • snadné poklepání s měkkými prsty.

  Doporučuje se provádět takovou masáž po dobu pěti až deseti minut denně. Proces darsonvalizace zahrnuje dopad na dítě na slabé impulzní proudy vysoké frekvence a napětí na pokožce hlavy. Provádí se na klinice nebo doma za pomoci speciálního přístroje. V důsledku toho se aktivuje průtok krve do vlasových folikulů a zlepšuje se stav epitelu.

  Použití laserového hřebene také vede k efektivním výsledkům. Toto zařízení může vypadat jako běžný hřeben nebo kartáč, jehož zuby jsou uspořádány v několika řadách. Jeho centrální část je vybavena speciálními laserovými výbojkami a tlačítka na vnější straně nebo na straně jsou umístěna pro zapnutí a nastavení vibračního režimu. Laserový efekt je velmi příznivý pro uvolnění a vypadávání vlasů, lupy, seborrhea, stejně jako poruchy oběhu v kůži hlavy.

  POZOR! Použití laserového hřebene je kontraindikováno u dětí mladších 12 let. Doporučuje se ji používat k léčbě vypadávání vlasů od adolescentů spojených s hormonálními změnami.

  Lékárny a lidové prostředky

  Existuje mnoho farmaceutických a lidových léků pro účinné léčení plešatosti v dětství. Zkušení lékaři v takových případech doporučují následující typy léků:

  • lékárenské komplexy multivitaminy pro ztráty vlasů pro děti a minerály;
  • léky, které mají imunomodulační účinek;
  • přípravky ze železa;
  • léky, které zvyšují citlivost pokožky.

  Často předepsal průběh injekcí s léčivými přípravky na bázi aloe a rostlinné placenty, stejně jako použití speciálních krémů obsahujících steroidy a urychlení růstu nových zdravých vlasů.

  A co ještě posílit vlasy dítěte z pádu? Aby se vyléčila dětská plešatost s maximálním účinkem a nezpůsobila sebemenší škody, mnoho rodičů, kteří pečují, dávají přednost používání lidových léků na bázi bezpečných bylinných přísad. Zvažte nejúčinnější možnosti.

  Nejjednodušší maska ​​pro děti na vlasy je připravena na bázi černé ředkvičky a aloe šťávy, stejně jako avokádový olej. Všechny ingredience, které potřebujete, abyste si vzali jednu čajovou lžičku a důkladně promícháme. Výsledná hojivá hmota se doporučuje aplikovat na pokožku hlavy dítěte při koupání a jemně ho rozšiřuje z kořenů po celé délce vlasů. Po pěti minutách důkladně opláchněte šamponem.

  Oříšková maska ​​je velmi účinná, pro kterou budete potřebovat jednu čajovou lžičku:

  • zemní piniové ořechy;
  • mandlový olej;
  • mléko

  Mletá oříška by měla být smíchána s mlékem a infuse po dobu dvou hodin. Pak přidáme máslo a důkladně promícháme. Aplikujte takovou masku po dobu dvaceti minut a pak pečlivě umyjte. Doporučuje se maska ​​aloe vera. Chcete-li vařit, musíte nakrájet několik listů z této rostliny a míchat s jedním vejcem bílé. Držte dětské vlasy po dobu 15-20 minut a poté opláchněte jemným šamponem.

  To je nejkomplexnější odpověď na otázku: "Co dělat, když má dítě na hlavě vlasy?"

  Průběh léčby

  V závislosti na zvolených prostředcích a postupech může trvání léčby dětské alopecie trvat v průměru jeden až tři měsíce.

  Pokud z jakéhokoli důvodu není účinná žádná z uvedených metod, je nutná okamžitá konzultace s lékařem.

  V jemném dětství je důležité vybrat nejbezpečnější možnosti, aniž byste zapomněli na preventivní opatření. V žádném případě by se neměly používat éterické oleje v čisté formě, dehty, extrakty z horké pepře, hořčice, stejně jako jiné složky, které mohou vyvolat podráždění.

  Ztráta vlasů u dítěte přináší mu hodně zklamání a jeho rodičům. Pokud však zahájíte včasnou léčbu pod dohledem zkušeného lékaře, tento problém bude poražen!

  Užitečné video

  Příčiny ztráty vlasů u dětí, které by měly být rozlišeny. Stejně jako další akce rodičů při detekci alopecie:

  O více příčinách ztráty vlasů, včetně neurologických. Léčiva, která mohou být použita při léčbě této nemoci:

  Vlasy každé zdravé osoby jsou neustále nahrazovány novými. Jedná se o fyziologický proces regenerace, ve kterém stará musí růst, aby mohla růst. Obvykle může dospělý člověk průměrně asi 100 vlasů denně.

  Kdokoli z nás, při pohledu na intenzivně vypadající vlasy, by byl znepokojený a rozrušený. Ale když začnou vypadat dětské vlasy, rodiče dostanou opravdový šok! Zdá se, že úplně mladé tělo by nemělo vážně selhat. Mezitím mohou být děti postiženy různými nemocemi a poruchami zdraví než dospělí. A stejně jako u dospělých může být ztráta vlasů u dětí fyziologickou normou.

  Ztráta vlasů u kojenců

  Poprvé se rodiče setkávají s tímto jevem v období dětství. Obecné chmýří chloupky (lanugo), měkké a tenké, se postupně rozvinou a vypadnou. Vzhledem k tomu, že novorozené dítě leží většinu času a současně otočí hlavu na boky, na hlavě se objevují plešatosti a mezery.

  Není nutné spojovat tyto jevy s rachity nebo jinými nemocemi, jestliže je obecně zdraví dítěte normální. A nemusíte se ani bát: velmi brzy se začnou znovu rozvíjet vlasy dítěte a vlasy budou obnoveny. Dále je třeba poznamenat, že je také nesmyslné snižovat vlasy dětí s cílem zlepšit a aktivovat růst vlasů: to nijak neovlivňuje hustotu vlasů, protože je geneticky injikováno.

  Ztráta vlasů u dítěte: 4 roky, 5 let

  Další období, kdy může být ztráta vlasů dítětem normou, je věk 4 až 5 let. Některé děti dříve a některé později, ale přibližně během tohoto období dochází k hormonální změně těla dítěte, během něhož jsou "dítě" vlasy nahrazeny "dospělými".

  U některých dětí tento proces roste bez povšimnutí rodičovského oka: vlasy vypadají mírně a další rychle rostou na svém místě. Existují však případy, kdy se změna dětských vlasů děsí: zdá se, že je příliš mnoho z nich, což je zvláště patrné při česání.

  Abyste se nemuseli starat o žádný důvod, je lepší navštívit dětský tricholog a objasnit příčinu vypadávání vlasů ve vašem případě. Také je třeba konzultovat s lékařem, pokud vaše dítě má vlasy před tímto věkem: odborníci říkají, že délka života vlasů rostoucích podél obrysu hlavy vlasů (rámování obličeje) je v průměru 2-4 roky a zbytek se nachází uvnitř tohoto obrysu (nahoře a nape) - 5-10 let.

  Mimochodem, blond vlasy jsou tenčí, ale vždy rostou větší než husté a tvrdé tmavé. A protože ztráta vlasů mezi majiteli různých barev vlasů může proudit a vypadat jinak.

  Ztráta vlasů u dítěte 6, 7, 8 let

  Existuje další důvod, proč děti (adolescenti mají samostatný rozhovor) vypadají vlasy docela "přirozeně": je to doba adaptace ke škole, její pravidla, pracovní zátěž, nový tým a sebevědomí v nové sociální roli - žáka. Pro mnohé děti (ale vůbec ne) je to velmi stresující fáze jejich života, což může být doprovázeno mimo jiné ztrátou vlasů. To je způsobeno hlavně zvýšeným napětím a tónem, při kterém jsou vlasové folikuly upnuty a nejsou schopny plně vyživovat vlasy, které z nich rostou.

  Tento jev by měl být dočasný, pokud adaptace jde dobře, ale hodně závisí na učiteli a rodičích. Dítě musí pomoci nejlépe vstoupit do týmu a učebního procesu.

  Jedná se o nejvíce neškodné a "normální" příčiny vypadávání vlasů u dětí v různých věkových kategoriích. Existují však i závažná porušení, která vyžadují zvláštní léčbu a kvalifikovanou lékařskou pomoc.

  Příčiny ztráty vlasů u dětí

  Pokud ztráta vlasů získává velkou hybnost, měla by být příčina tohoto jevu jistě nalezena a vyloučena. Mezi takové příčiny mohou mít děti následující patologické stavy:

  • Kožní onemocnění a další kožní léze. Tato houbová kožní choroba se často vyvine u dětí. Deprive postihuje chlupaté části těla - hlava, obočí, řasy. V místě vývoje houby se vytvářejí skvrny v důsledku odloučení nebo vypadávání vlasů, které mohou být viditelné zbytky vlasů. Kůže v těchto oblastech ztmavne a vločky, oheň nebo svědění.
  • Ohnisková (gnezdná) alopecie. Alopecie nebo plešatost také ovlivňuje pokožku hlavy ihned ve velkých oblastech. Jsou zde tvořeny plešatiny (někdy najednou, v jedné noci nebo v několika hodinách), ale na rozdíl od předchozího případu se pokožka hlavy stává hladká, bez viditelných změn a bez zbytků vlasů. Pokud máte podezření na ohniskovou alopecii u dítěte, musíte naléhavě vyhledat lékařskou pomoc, protože tento proces je velmi intenzivní. Alopecie se může rozšířit na celé tělo, doprovázené tuberositou nebo záškuby na nehty, ale včasná léčba začala, ve většině případů zmizela bezpečně, i když léčba vyžaduje poměrně dlouhou léčbu.
  • Telogenová vypadávání vlasů. Lidské vlasy - od počátku růstu až po ztrátu - procházejí několika životními cykly. V poslední fázi, nazývané klidová nebo telogenová fáze, vlasy zřejmě usínají a po chvíli je vytlačena z nové, vyrůstající z téže žárovky. Telogen plešatost je stav, při kterém spívají "spící chloupky", ale nové místo místo toho rostou. K tomu dochází v důsledku stresu, chirurgického zákroku s použitím anestezie, léčby drogami, velmi vysoké tělesné teploty nebo těžkého onemocnění, přebytku určitých vitamínů v těle, zejména vitaminu A.
  • Akutní nedostatek živin v těle. Děti často vypadají z tohoto důvodu. Plešatost může doprovázet křehkost u dítěte, ale může být také důsledkem banálního nedostatku určitého nebo komplexu některých látek. Nejčastěji se jedná o nedostatek zinku, vápníku, hořčíku a vitamínů skupiny B.
  • Porušení vnitřních orgánů: střeva, žaludek, játra, žlučník, ledviny atd.
  • Hormonální poruchy, zejména v endokrinním systému.
  • Alergie a sklon k alergickým reakcím. Pokud máte alergické dítě, možná začátek vypadávání vlasů je způsoben reakcí na nějaký alergen. Navíc může být buď potravinářským výrobkem nebo externí látkou: detergenty, toxické výpary. Takové případy se vyskytují v rodičovské praxi, ale není vůbec nutné, aby byla alergie doprovázena takovým znamením. Někdy ztráta vlasů začíná po podání farmakoterapie.
  • Traumatizace vlasových folikulů. To se může objevit z různých důvodů: nesprávné česání a česání dítěte (vlasy s pečlivě sbíranými vlasy, těsné splétání copánků), použití hřebenů špatné kvality, zvyk dítěte tahat a otáčet vlastními prsty na prstech popálenin a poškození.
  • Emoční stres. Kromě adaptace na již zmíněnou školu může být také začátek návštěvy mateřské školy, smrt nebo odloučení od milovaného člověka a velké množství dalších situací, které udivují psychiku dítěte.

  Další skutečnou příčinou ztráty vlasů u dětí je jejich dlouhý pobyt na monitorech počítačů a televizorů a obecně množství těchto zařízení v obývacích pokojích moderních rodin. Skutečnost spočívá v tom, že počítačové a domácí spotřebiče, které pracují ze sítě, která nemá zem, vydávají vysokointenzivní elektromagnetické pole, které mimo jiné má destruktivní účinek na vlasové folikuly.

  Samostatně by se mělo říci o kvalitě vody a voda, která se spotřebuje uvnitř a voda, která se používá na mytí vlasů, je také důležitá. V druhém případě, pokud není možné použít čištěnou vodu, zkuste umýt hlavu dítěte vařenou a / nebo předem usazenou vodou. Můžete změkčit vodu kyselinou (přírodní jablečnou, citronovou) a opláchnout si vlasy po mytí.

  Důležitější je voda, kterou dítě pije. Za prvé, měla by hodně pít, protože tělo potřebuje živou vlhkost. Za druhé, je nutné pít čistou a živou vodu: varené a sterilizované pro pravidelné použití nejsou vhodné. Pouze surový, vyčištěný z nečistot a nebezpečných bakterií, ale konzervovaných minerálních látek, je schopen podílet se na vitálních procesech v těle a udržovat zdraví na úrovni buněk. Abyste se s takovými úkoly vyrovnali, může být voda, která byla vyčištěna dobrým systémem pro domácnost (ale ne reverzní osmóza!).

  Co dělat, když vypadnou vlasy dítěte: léčba

  Pokračujeme v rozhovoru a řekneme hned, že je třeba poskytnout dítěti vysokou kvalitu vody a opevněnou vyváženou pestrou výživu, jak pít! To se týká každého dítěte, nejen člověka, který má vypadávání vlasů. Zkontrolujte u pediatra, zda stojí za to a jaké vitamínové přípravky by měly být podány dětem.

  Pokud dojde k stresové situaci, musí být její důsledky vyloučeny. Dětský psycholog vám pomůže při výběru vašich metod, v závislosti na případu. Možná pomůže banální změna scenérie a pozitivních emocí: vzrušující výlet, nový nákup, čas strávený společně.

  Problémy s pokožkou na hlavě, kvůli které vypadají chloupky na dítě, musí být vyřešeny společně s dermatologem, porušení trichológa pomůže odstranit poruchy ve fungování vlasových folikulů.

  Pokud nemůžete nezávisle prokázat, proč vypadnou vlasy dítěte a nevíte, kde se obrátit o pomoc, začněte konzultaci s pediatrem: pomůže vám s dalšími akcemi.

  Pokud jde o tradiční medicínu, mohou se používat také lidové prostředky pro ztrátu vlasů u dětí. Mohou zahrnovat masky na vlasy, tření terapeutických přípravků do pokožky hlavy, oplachování vlasů a další aktivity. Vzhledem k tomu, že postupy jsou určeny pro věkové kategorie dětí, je třeba si uvědomit následující:

  • Vždy je nutné provést zkoušku tolerance před použitím jednoho nebo druhého léku, protože mnoho léčivých rostlin, kosmetických prostředků a běžných potravin používaných při léčbě alopécie na národní úrovni může způsobit alergie.
  • Nepoužívejte esenciální oleje v boji proti plešatosti u dětí z téhož důvodu.
  • Nepoužívejte masky na vlasy, zvláště s mastným make-up, příliš dlouho na hlavu dítěte.
  • Nepoužívejte při vypadávání vlasů v dětském dehtu, má toxický účinek na tělo pro děti.

  Masáž pokožky hlavy bude prospěšná jak pro děti, tak pro dospělé. Je lepší držet ji večer před spaním: stisknutím prstů na kůži s polštářky "chodíte" kruhovým pohybem ve směru od linie vlasů až po korunu. Provádějte pohyby, jako byste podporovali kůži, ale bez péče. Na konci procedury velmi opatrně vytahujte prameny v blízkosti kořenové části.

  Dobrý aktivační účinek na česání vlasů, ale pro to je lepší použít masážní kartáček z přírodních štětin.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy