logo

Pravidla péče o vlasy po vyrovnání keratinu

Mezi fair sex keratin vlas rovnání je velmi populární. Po něm jsou kudrlinky lesklé, zdravé a silné, hladké, problém řezných konců zmizí. Aby se efekt konsolidoval a co nejdéle prodloužil, je nutné vlasy pravidelně a správně pečovat.

Výhody rovnání keratinu

Keratin je bílkovina, která pokrývá vlasovou šachtu ve formě malých měřítek. V průběhu času se váhy zničí, vlasy se stávají tenkými, křehkými a bez života. Rovnání dochází kvůli molekulárnímu účinku aldehydů na strukturu vlasů, v níž jsou všechny vlasy dodávány s potřebným keratinem, zabalené do tenkého ochranného filmu. To je důvod, proč rovnání keratin je považováno nejen za kosmetiku, ale také za lékařskou proceduru.

Způsob se skládá z nanášení prostředku, jeho sušení a žehlení. Kompozice reaguje s keratinem a ničí disulfidové vazby působením tepla, čímž vlasy vypadají jako kadeř. Kudrlinky jsou hladké a zdravé, stávají se silnějšími, těžšími, narovnávají, snadno skládají, zachovávají si tvar i ve větru a dešti. Účinek trvá od 2 do 6 měsíců a závisí na tom, jak se bude provádět péče o vlasy po rovnání keratinu.

Video: Pravidla pro péči o vlasy po skončení procedury: odborné stanovisko

Péče o vlasy během prvních 72 hodin po narovnání

Aby nedošlo k poškození vlasů a prodlužování účinku postupu, měly by první 3 dny po rovnání keratinů dodržovat určitá pravidla péče:

 1. Nemůžete si umyt vlasy ani je namočit. Měli byste se zdržet chůze po ulici za vlhka, opustit saunu, bazén, koupat a navštívit moře. To je způsobeno tím, že keratin ještě nebyl absorbován. Pokud dojde k namáčení z jakéhokoli důvodu, okamžitě narovnejte kudrlinky s plochým železem.
 2. Pro spánek je lepší použít saténový nebo hedvábný polštář na polštář tak, aby se pokožka hlavy nepotla.
 3. V prvních dnech po vyrovnání keratinu nelze použít žádné zařízení, které zahřívá vlasy, ať už je to železo, kadeřník nebo vysoušeč vlasů.
 4. Musíte se co nejméně dotknout vlasů, protože v tuto chvíli ztrácejí keratin. Po této proceduře nejsou chloupky ještě zralé, takže se mohou snadno zlomit. Není třeba zdobit vlasy, dělat účesy, položit uši. Měli byste je nosit v uvolněném stavu.
 5. Nelze použít pro stylingové laky, pěny, pěny, vosky. To vede k chemické reakci s keratinem, což může způsobit poškození vlasů.
 6. Pokud chcete změnit barvu vlasů, je lepší udělat to týden před zahájením léčby nebo dva týdny po ní. Pro barvení zvolte barvy, které neobsahují amoniak. Střih může být proveden do tří dnů po narovnání.
 7. Pro prodloužení účinků hojení vlasů se lékařské procedury provádějí ve formě masky. Používejte také speciální šampony a balzámy.

Denní péče o vlasy po proceduře

Po třech dnech po vyrovnání keratinu můžete umýt hlavu. K tomu použijte šampony bez chloridů sodných a sulfátů. Po promytí musí být aplikován balzám nebo kondicionér stejné barvy. To znamená, že změkčují vlasy, dodatečně je chrání před negativním nárazem, usnadňují česání.

V salonech, kde se prodávají profesionální kosmetické výrobky, si můžete zakoupit speciální výrobky pro každodenní péči o vlasy. Typicky tyto nástroje obsahují přísadu ve formě keratinu. Tam si můžete také koupit masky s keratinem, které se doporučuje 1-2 krát týdně.

V bazénu nezapomeňte nosit pogumované víčko, které chrání vlasy před chlórovou vodou. Ochranná látka (balzám nebo emulze) se aplikuje na vlasy, pokud plánujete plavat v otevřeném rybníku. Po koupání v moři, musíte okamžitě umýt vlasy dobře, nenechávejte sůl suchou.

Péče o vlasy po narovnání vlasů

Vývoj problémů můžete zabránit pomocí profesionálních nástrojů. V domácnostech je také možné připravovat výživové přípravky s využitím dostupných přísad.

Maska s čajem

Vhodné pro mastné vlasy. Je třeba vařit silný čaj, zelená je lepší. Po ochlazení položte do ní lžičku cukru. Opláchněte vlasy tímto nástrojem, nechte 5 minut a opláchněte čistou vodou.

Pivní maska

Chcete-li připravit, musíte míchat sklenici živého světlého piva a kuřecího žloutek se směšovačem. Aplikujte na vlasy po dobu 10-15 minut, poté opláchněte.

Kokosová maska

Vezměte si sklenici mléka, medu, ricinového oleje, vše promíchejte a naneste na vlasy. Po 20 minutách vypláchněte. Výrobek je vhodný pro suché vlasy.

Olejová maska

Pro výživovou a hydratační směs lopuch, olivový a ricinový olej. Aplikujte směs na vlasy po dobu půl hodiny, poté si důkladně umyjte vlasy.

Domácí ústní voda

 1. Po šamponování, místo balzám, je dobré použít oplachování kefír. Chcete-li to udělat, v netučné kefír (0,5 šálků) přidejte ½ lžičky. škorice a lopuchového oleje. Aplikujte kompozici na vlasy po celé délce, snažte se nedotýkat se pokožky hlavy, podržte po dobu 3-5 minut a důkladně opláchněte. Po takovém opláchnutí se vlasy stane leskem, zjemní.
 2. Rozpusťte 1 polévkovou lžíci. l Brandy v 1 šálku odvar z heřmánku. Po šamponování aplikujte na vlasy, nechte odtok. Tato kompozice nelze vyprať.

Nelze použít po oplachování keratinu pomocí octu, kyseliny citrónové nebo citronové šťávy. Tyto nástroje mají účinek sušení, mohou poškodit keratinovou vrstvu.

Pravidla péče o vlasy po rovnání keratinu

Keratinové zarovnání vlasů je dnes velmi populární. A to není překvapující, protože po takovém postupu se kudrlinky léčí, získávají lesk, stávají se silnými a hladkými. Dále je řešen problém špičkové části. Bohužel však tento účinek není konstantní. Po nějaké době, prameny opět ztrácejí svou poslušnost, lesk, začnou elektrifikovat a vypouštět. Abyste tomu předešli, potřebujete pravidelnou a správnou péči o vlasy po rovnání keratinu.

Pokud se nestaráte o péči, nestaráte se a nevíte, jak si vlasy po keratinovém napínání umyt, rychle se vrátí do předchozího stavu. V ideálním případě hladké a poslušné kudrlinky po dobu 10 týdnů - to je docela možné, pokud podléhají řadě pravidel.

První 3 dny

Aby nedošlo k poškození kudrlin a maximalizaci účinku získaného v důsledku postupu, je třeba během prvních 72 hodin po narovnání dodržovat pravidla péče o ně. Zde je poznámka s jejich popisem.

Pro každý den

Některé ženy si myslí, že od té doby, co se vlasy staly tak krásnými, už nebudete muset starat se o své vlasy. To je mylná představa. Péče po keratinovém vyrovnávání vlasů by měla být naopak posílena. Jinak mohou tlačit, vypadnout, zlomit, tipy se začnou znovu rozštěpovat. Ve velmi krátkém čase budou kudrlinky po proceduře ztraceny hladkostí a leskem.

Proto je nutné vyvinout maximální úsilí, aby účinek získaný z vyrovnání zůstal po dlouhou dobu. A dělejte to každý den, a to nejen v prvních 2-3 dnech po návštěvě kosmetického salonu.

Existuje řada požadavků na péči o keratin vlasy. Jedná se především o šamponování, stejně jako použití speciálních kosmetických prostředků - masky, balzámy, spreje a oplachy.

Co umýt

Musím si vlasy vyprat před vyrovnáním keratinu? Požadováno. Ale hned po něm - to je nemožné. To lze provést až 4. den po skončení procedury.

Vezměte prosím na vědomí, že k mytí vlasů s keratinem můžete použít pouze nesulfátový šampon. Po umytí hlavy použijte kondicionér nebo balzám na kadeře. Tyto prostředky jsou nezbytné pro zmírnění pramenů, ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy a pro usnadnění česání.

Několik známých značek získalo pozitivní zpětnou vazbu od odborníků. Mimo jiné mluvíme o produktech péče o tyto značky:

 • Natura Siberica;
 • Schwarzkopf Color Freeze;
 • Melvita.

Pokud se rozhodnete narovnat vlasy keratinem, nezapomeňte, že po ukončení procedury nebudete schopni je mýdlovat jako dříve. Aplikace šamponu na keratinizované vlákna by se měla provádět správně - což by mělo vliv pouze na kořenovou zónu. Hroty budou vyčištěny mýdlovou vodou tekoucí dolů.

Konce vlasů se doporučují dále ošetřovat kaletinem obsahujícím balzam-oplach. Mělo by pokrývat více než polovinu celkové délky kadeřnic. Je velmi žádoucí, aby byl výrobek ze stejné řady jako šampon. Pokud výrobce, který potřebujete, neukončí šampon s balzámovým kondicionérem, můžete si koupit nějaký jiný keratinový výrobek.

Ochrana

Navštěvujete bazén? Nezapomeňte nosit speciální pogumované víčko. Je nutné chránit narovnané vlasy před vodou, ke kterému personál obvykle přidává látky chlóru a jiné chemikálie k dezinfekci.

Plánujete plavat v přírodním rybníku? Nezapomeňte na vlákna (speciální balzám nebo emulzi) aplikovat nějaké ochranné prostředky. Když opustíte moře, okamžitě si umyjte vlasy. Nemůžete opustit slanou mořskou vodu na kadeře - sníží účinek keratinizace na nulu.

Dalším způsobem péče o vlasy v období po narovnání keratinem je speciální ochranný sprej. S tímto nástrojem by se měla pokaždé manipulovat s hlavou, než se za špatného počasí vydáte venku nebo před odpočíváním na řece nebo jezeře. Vypláchnutí není nutné.

Masky

Péče o narovnané keratinové vlasy lze provést pomocí masky. Potřeba takové péče se objevuje po 2-3 týdnech.

Všimněte si, že maska ​​patří do kategorie vysoce intenzivní kosmetiky. Po profesionálním narovnání jsou vlasy dobře nasycené všemi druhy dobroty. Proto během prvních 2 týdnů k aplikaci masky není nutné. Ale od třetího týdne je přípustné - ale pouze ne více než jednou za 6-7 dní.

Pokud jde o výrobce, značka nezáleží. Hlavní podmínka - maska ​​nesmí obsahovat žádné sulfáty. Někteří mistři jsou proto přesvědčeni, že je lepší připravit kosmetiku na vlastní péči vlastními silami.

Domácí recepty

Postup rovnání keratinu zahrnuje zničení některých prvků v struktuře vlasů a pak - její obnovu pomocí přírodních bílkovin.

Většina žen je velmi znepokojena starostí o jejich zámky poté, co jsou narovnány keratinem. Koneckonců, chci dělat všechno, aby prameny neublížily, a účes udržuje obnovenou hladkost a lesk, jak je to možné. A používat kosmetiku péče o obchod, nebo neexistuje žádná možnost, nebo se obávají nákup nekvalitní falešné.

Naštěstí dobré výživné prostředky pro vlasy mohou být vyrobeny doma na vlastní pěst. Složky pro jejich přípravu jsou k dispozici téměř všem.

Domácí masky

Domácí masky se obvykle vyrábějí z běžných výrobků. Nejlepšími základními složkami jsou kuřecí vejce, odstředěné mléko, jedlá želatina, cibule. Hlavní podmínkou je, že by se měly aplikovat i ty, které se skladují, pouze jednou týdně.

Kondicionéry

Důležitým bodem: po rovnání keratinu byste neměli v žádném případě opláchnout vlasy octem, čerstvou citronovou šťávou nebo zředěnou kyselinou citronovou. Tyto přísady suší kudrlinky a poškozují keratin.

Vytváření domácího máchání není vůbec těžké. Zde jsou některé z nejoblíbenějších receptů:

 • Kefír. Přidejte kefír bez obsahu tuku (požadovaný objem - 0,5 šálků) lopuchového oleje a skořice (poloviční čajová lžička). Aplikujte výrobek na celou délku vlasů, aniž byste se dotýkali pokožky hlavy. Doba expozice - od 3 do 5 minut. Pramínky dobře umyjte pod tekoucí vodou.
 • Koňak a květinové. Proveďte odvar z heřmánek květiny (1 polévková lžíce) a rozpusťte brandy (1 polévková lžička). Umyjte si vlasy a opláchněte kudrlinky s připraveným produktem. Nechte vypláchnout proplach. Flush není nutné.

Zákazy

Odborníci, kteří provádějí rovnání keratinu v salonech, obvykle vysvětlují, co nemůžete dělat s vlasy v procesu péče. Pokud jste však zapomněli tyto body objasnit s vaším pánem, buďte si vědomi, že:

 1. Je přísně zakázáno používat mastné výživné přípravky, pokud máte přirozeně mastné vlasy. Ignorování tohoto pravidla může nejen snížit na nulu efekt získaný po postupu, ale také zhoršit obecný stav zámků.
 2. Nemůžete použít šampony pro hluboké čištění, stejně jako obsahovat ve svém složení chlorid sodný a všechny sulfity. Tyto látky nepříznivě ovlivňují vlasy, bez ohledu na to, zda byly narovnány keratinem nebo ne.
 3. Nedoporučujeme provádět stohování pomocí curlingového železa a usměrňovače. Neexistuje žádný kategorický zákaz těchto zařízení. Nicméně, proč se obtěžovat vystavit vlasům tepelné expozici ještě jednou, pokud je dokonale dodržován po pravidelném vysušení?

Stylistické triky

K udržení konců vlasů suché, stylisté navrhnout, aby se uchýlili k některým trikům. Například ti z těch, kteří pracují s hvězdami, doporučují jednoduchý, ale velmi účinný prostředek - jakýkoli vyživující nebo zvlhčující krém. Mastná struktura takové kosmetiky zcela zakrývá konce a dokonale zvlhčuje.

Navíc dobře známí mistři doporučí další elementární a přesto efektivní nástroj - ricinový olej.

Dostupnost ricinového oleje vám umožňuje v případě potřeby jej použít. Naneste ho na konce vlasů. Pokud vaše kudrlinky nemají přirozenou tendenci k tuku, je povoleno olej rozložit po celé délce.

Jak jste již viděli, je naprosto jednoduché pečovat o narovnané keratinové vlasy. V dobrém salonu zkušený odborník poskytne více než jednu praktickou radu o používání speciálních přípravků, které vám vyhovují. Nezapomeňte také na lidové recepty. Koneckonců, někdy mohou být efektivnější kosmetikou.

V každém případě, hlavní věc - nepřehánějte to. Nadměrné nadšení pro produkty péče může poskytnout přesný opak.

Pravidla pro péči o vlasy po rovnání keratinů

Technika keratin vlas rovnání je velmi populární. Postup je prováděn doma av kosmetických salonech. Kudrnaté prameny se stávají hladké a nevytvářejí a problém konců řezů se snižuje na minimum. Správná péče o vlasy po vyrovnání keratinu opraví efekt po dlouhou dobu.

Jak postupuje

Servisní keratinové vyrovnání se nachází v seznamu každé holičství. Existují dva hlavní typy postupů: americký a brazilský. Obsah korozívních látek z amerických léků je menší.

Při rovnání podle následujícího schématu:

 1. Důkladné broušení kudrlin a šamponování se speciálním keratinovým šamponem pro hluboké čištění a odhalení vlasových vah.
 2. Sušení s ručníkem.
 3. Rozdělení na prameny a aplikaci vyrovnávacího séra. V této fázi trvá asi půl hodiny, protože zpracování by mělo být maximální.
 4. Sušení ve směru růstu.
 5. Laminování se stylizátorem (žehličkou) nastaveným na vysokou teplotu. Ohřívání přístroje by mělo dosahovat přibližně 230 stupňů. Toto utěsní tekutou bílkovinu uvnitř vlasů a zpomalí její vyplavování.

Je to důležité! Tento postup nejen umožňuje vyrovnat každý zvlnění, ale také dát vlasům hladký a lesklý vzhled.

Následující období bude vyžadovat zvláštní péči. Pravidla jsou povinná k provedení, neboť jejich ignorování urychlí vylupování kompozice z vlasové struktury a obnoví původní stav pramenů.

Pravidla péče v prvních dnech

Zdravý vzhled, poslušnost při pokládání, zhutnění a nedostatek plynulosti jsou výsledky léčby keratinem. Tvar účesu je udržován bez ohledu na povětrnostní podmínky. Jak dlouho bude účes trvat, je velmi ovlivněn dovedností holičky.

Doba trvání účinku se pohybuje od dvou měsíců do šesti let. Termín je ovlivněn dodržováním pravidel péče a ovládání kadeřníka

Stanovení výsledků a prodloužení znamená zavedení řady tipů na tři dny:

 1. Vlhčení nebo mytí kadeřů je zakázáno.
 2. Nechte se opustit dům v deštivém počasí, stejně jako návštěva bazénu, sauny, moře a lázně. Keratin se dosud zcela neabsorboval do struktury, takže v případě jakéhokoli kontaktu s vlhkostí je nutné okamžitě narovnat prameny pomocí stylu.
 3. Je nutné měnit pokrývku na polštáře po určitou dobu a položit na polštář saténový nebo bavlněný výrobek (aby se zabránilo vyčerpanému vylučování pokožky hlavy).
 4. Je kontraindikováno použití jakýchkoli topných zařízení a přístrojů na vlasy.
 5. Dotknutí se pramenů je nezbytné pouze v případě potřeby, protože vlasy ještě nemají čas na to, aby se zpevnili. Mezi zákazy patří také všechny účesy, položení uší a bodnutí. Nejlepším řešením je nechat vlasy uvolněné po dobu 72 hodin.
 6. Nepoužívejte žádné pěny, gely, laky, pěny a vosky k pokládání, aby nedošlo k chemické reakci a následnému poškození kadeř.

Doporučuje se pravidelně používat masky jako léčebnou a preventivní terapii.

Následně

V kadeřnických salonech si můžete koupit kosmetiku pro každodenní péči profesionálního typu. Ve většině případů tyto produkty obsahují keratin. Chcete-li udržet krásu kadeří, doporučujeme použít masky s kapalnými bílkovinami dvakrát týdně.

Šamponování

Umožňuje si vlasy oplachovat až 72 hodin od okamžiku narovnání. Používejte pouze šampony, které neobsahují sírany ani chlorid sodný. Z tohoto důvodu stojí za to praní vlasů před procesem narovnání keratinem.

Pásky na srážení by měly být prováděny opatrně, aplikujte nástroj na kořenovou zónu. Při propláchnutí roztoku mýdla se vypustí na špičky, což vám umožní vyčistit všechny vlasy.

Pozor! Spodní část kadeřnic vyžaduje další výživu, což zajistí použití balzámu. Keratinové kosmetiky jsou upřednostňovány.

Šampony bez sulfátu

Pokud byl postup prováděn v kosmetickém salonu, měli byste si s velitelem zkontrolovat názvy vhodných výrobků pro péči. Stanovení přítomnosti síranu v šamponu je snadné. Názvy komponent jsou uvedeny na štítku. Často na štítku výrobce uvádí, že výrobky neobsahují parabeny, laureth sulfát a silikon. Náklady na tyto šampony jsou vyšší, takže si můžete koupit dětský nástroj. Nepoužívá síran.

Proces mytí bez keramiky bez síranů je povinným kritériem, protože používání konvenční kosmetiky povede k vyluhování keratinu ze struktury. Klimatizační jednotka, maska ​​nebo balzám nebudou zasahovat. Výsledkem je, že účinek přímých vlasů zmizí téměř okamžitě.

To je způsobeno ztrátou bílkovin v důsledku váhy. Pouze speciální šampon bez síranu si zachová sloučeninu, protože ve většině výrobků je přítomen kapalný keratin. Podobné výrobky jsou doporučovány pro péči o melirovannymi nebo barevné kadeře, takže saturace odstínu byla udržována co nejdéle.

Nicméně, nedostatek laurethsulfátu způsobuje rychlejší znečištění vlasů, což povede k častějšímu mytí. Obvyklé použití laků, gelů, pěn, vosků nebo pěny pro styling bude obtížné, protože je nemůžete umýt zcela bezsulfátovou kosmetikou.

Takové šampony také přispívají k eliminaci zvýšeného obsahu tuku v kořenové zóně a křehkosti špiček, protože nezničí ochrannou vrstvu pokožky hlavy.

Pomocí příznivého účinku na vzhled kudrlinky - získávají lesk. Navíc řešil problém lupů, svědění a sucha.

Masky pro péči

Intenzivní výživa vlasů po vyrovnání keratinu poskytne masku. Kupní nebo hotové výrobky budou dělat. Hlavním stavem je absence sulfátu. Nejúčinnější bude směs s keratinem.

Pozor! Frekvence aplikace se může lišit jednou až dvakrát týdně.

Pro recepty pro domácí použití, které zahrnují použití přírodních složek. Patří mezi ně: želatina, mléčné výrobky, vejce, cibule a citrón. Zakázané přísady: med, éterické oleje a sůl. Tyto látky urychlují vyluhování keratinu ze struktury vlasů.

Doporučujeme seznámit se s nejlepšími keratinovými maskami na našich webových stránkách.

Zpevňující spreje

V obchodech profesionální kosmetiky pro kadeřníky by si měli koupit sprej s tekutými bílkovinami. Náprava je obzvláště účinná, pokud prší venku nebo je plánován výlet do jezera nebo řeky. Kosmetika nemusí být omyta.

Styling

Použití stylingových výrobků, vysoušečů vlasů a usměrňovačů by mělo být omezené. Buff a vysoké účesy by měly být provedeny pouze v případě potřeby. Rovnání se provádí tak, aby vlasy byly hladké, takže vlasy nemusí být dodatečně položeny.

Barvení

Pokud plánujete změnit barvu vlasů nebo vykreslení kořenů, postup se nejlépe provádí 7 dní před vyrovnáním keratinu.

V případě, že se hladování již stalo, budete muset vyčkat 2 týdny. Pouze formulace bez amoniaku jsou povoleny. Střídání můžete dosáhnout 3 dny po narovnání.

Top 5 šampónů bez síranů

Estel Otium

Detergent určený pro profesionální každodenní péči o vlasy. Hlavní výhodou produktu je udržení vlhkosti uvnitř každého vlasu. Díky tomu je každé vlákno posíleno a získává optimální výživu. Maximální vylučování vlhkosti a suchosti jsou hlavními výhodami značky. Jedinečná kompozice poskytuje příznivý účinek na pokožku hlavy. Průměrné náklady na 690 rublů.

Výhody:

 • intenzivní hydratace;
 • dávají vlasům lesk;
 • pozitivní zpětná vazba;
 • posilování vlasů;
 • snadné česání;
 • neobsahuje sírany;
 • znatelný regenerační účinek;
 • nedostatek barviv.

Šampon však končí velmi rychle, což způsobuje, že nákup je nehospodárný.

Natura Siberica s lesy cédrového elfinu a plicní plíce

Přípravek bez síranů s výtažky rostlin ve směsi umožňuje dosažení pozoruhodných výsledků při pravidelné péči. Vlasy jsou nasycené vitamíny C, A, B a E. Šampon obsahuje také extrakty rostlin, jako je bodlák, rakytník, heřmánek a řada. Rostlinný olej poskytuje hladkost kadeřům.

Je to důležité! Hlavním plusem produktu je absence škodlivých látek (parabeny, silikon a sulfáty). Průměrná cena 300 rublů.

Výhody:

 • vyvážené složení;
 • žádné škodlivé složky;
 • velký objem;
 • rozumnou cenu;
 • vysoká kvalita;
 • snadno se vypláchne;
 • většina recenzí je pozitivní;
 • bezpečnostní kadeře.

Mezi mínusy lze zaznamenat rychlou spotřebu, protože je špatně pěnová.

Matrix biolage

Třetí místo v žebříčku nejlepších šamponů bez síranů je obsazeno produkty oblíbené společnosti Matrix. Kozmetika této značky patří do segmentu prémií. Vysoká kvalita odpovídá ceně. Složení výrobku je navrženo s přihlédnutím k ochraně odstínu barevných kadeří a prodloužení účinku rovnání keratinu. Šampon se dokonale vyrovnává s čištěním i dlouhých a silných pramenů.

Hluboká penetrace aktivních složek přispívá k plnění konstrukce pomocí užitečných mikroelementů. Průměrné náklady na 810 rublů.

Výhody:

 • 98% pozitivní zpětná vazba;
 • vysoká účinnost;
 • třpyt;
 • změkčující a zvlhčující vlasy;
 • zachování saturace barev;
 • má příjemnou vůni;
 • vyvážené složení.

Jediný problém je, že hlava po něm je rychle špinavá.

Kapous Professional Careing Line denně

Italský bezsulfátový čisticí přípravek na vlasy zajišťuje optimální denní péči o vlasy po rovnání keratinů. Profesionální kosmetika firmy Kapous Professional obsahuje v jádru pomerančový extrakt a ovocné kyseliny. Tato kombinace poskytuje měkkost a objem.

Pro obohacení kompozice jsou používány vitaminy a zdravé oleje, které poskytují vizuální zlepšení ve vzhledu kadeří. Průměrná cena 270 rublů.

Výhody:

 • univerzální pro všechny typy vlasů;
 • vhodné pro každodenní použití;
 • pomáhá zbavit se sucha;
 • posiluje kudrlinky;
 • rozumnou cenu;
 • další antibakteriální účinek.

Nicméně, všechny výhody dosažené vysokým obsahem chemikálií, které lze přičíst nevýhodě.

Recepty Agafi "White Bath"

Zabývá se samostatným místem v žebříčku špičkových nesulfátových detergentů. Šampon obsahuje výtažky z rostlin, jako je tansy, kurilový čaj, olej z řešetláku a lantonberries. Kombinace rostlinných složek se používá pro příznivý účinek na vlasy a pokožku hlavy. Produkt rychle odstraňuje nečistoty a snadno se vymyje z kadeř. Průměrné náklady na 50 rublů.

Výhody:

 • nízká cena;
 • pěny rychle;
 • pomáhá péči o kadeře po rovnání keratinu;
 • pomalu spotřebováván;
 • vhodná láhev;
 • navíc obsahuje balzám;
 • to voní dobře.

Nevýhody:

 • suší vlasy;
 • obtížné kombinovat prameny.

Top 5 nejlepších balzámů

Balzám z Matrix Oil Wonders

Kondicionér s obsahem oleje od amerického výrobce Matrix s arganovým olejem je velmi oblíbený u mnoha dívek. Jeho poptávka je způsobena takovými vlastnostmi, jako je výrazné vyhlazování, zvýšení přírodního lesku kudrlin a jemnost. V důsledku aplikace kosmetiky pro každodenní péči jsou vlasy překvapivě měkké, snadněji se skládají a hřebeny. Průměrná cena 700 rublů.

Výhody:

 • mírná spotřeba;
 • Dvě dávky balzám si můžete vybrat.

Nevýhody:

 • vysoká cena;
 • nepřítomnost ochranné membrány v trubce.

Okamžitá vlhkost od Paula Mitchella

Kondicionér obsahuje užitečné oleje, extrakty rostlin a řasy. Značka Paul Mitchell patří do segmentu luxusu. Produkt vám umožňuje poskytovat i poškozené prameny s kvalitní péčí. Také vhodný pro normální a suché kadeře. Vhodný pro každodenní použití.

Balzám poskytne hluboké zvlhčení vlasů, stabilizuje přirozenou rovnováhu kapaliny, dodá vlasům lesk, pružnost a také eliminuje průřez konců. Průměrné náklady na 1700 rublů.

Výhody:

 • různé objemy, z nichž si můžete vybrat;
 • pomáhá starat se o prameny po ošetření keratinem;
 • ekonomicky vynaložené;
 • intenzivně vyživuje strukturu.

Nevýhody:

Balsam Hyaluron a zástupný symbol od Gliss Kur

Přípravu na obnovu od německého výrobce obsahuje hyaluronový komplex a kapalný keratin. Navrženo pro péči o suché vlasy, zředěné a křehké. Navržené pro obnovení struktury vlasů, posílejte a zkraťte pružnost a objem. Průměrné náklady na 250 rublů.

Výhody:

 • přijatelné náklady;
 • kumulativní účinek.

Nevýhody:

Balsam Paris Elseve od L'Oreal

Komplex tří odrůd hodnotné hlíny (modrá, zelená a bílá) je velmi oblíbený u dívek. Pokud si myslíte, že recenze, pak je to nejlepší nástroj značky L'Oreal. Produkt je určen pro majitele kůže s vysokým obsahem tuku a suchých konců. Jeho působení je zaměřeno na usnadnění česání, hydratace, osvěžení a stabilizace mazových žláz. Průměrná cena 200 rublů.

Výhody:

 • ekonomická spotřeba;
 • malá cena

Kondicionér s balzámem Visible Repair od Londa Professional

Prostředky pro poškozené prameny od německého výrobce nemusí být omyty. Profesionální kosmetika obsahuje hedvábné bílkoviny a mandlový olej, vhodné pro péči o bezduché kudrlinky, matné, porézní, odbarvené, rozdělené a přezrážené. Poškozené plochy se naplní. Hlava vlasů je opatřena intenzivní výživou, regenerací, eliminací křehkosti a elektrifikací. Stylový proces je zjednodušený. Průměrné náklady na 600 rublů.

Výhody:

 • minimální spotřeba;
 • nepotřebuje proplachování;
 • kumulativní účinek;
 • dávkovač pumpy pro pohodlí.

Mezi nevýhody patří vysoká cena.

Rekonstrukce vlasů po proceduře

Účinek rovné vlasy po proceduře je dočasný, protože keratin je postupně vymyt ze struktury. Potom se vrátí předchozí stav pramenů bez jakéhokoli zásahu. Je možné to udělat rychleji - aktuální otázka s neuspokojivým výsledkem pokládky. Existuje však několik způsobů, jak vynutit problém.

Nejradikálnější metodou je opláchnutí kudrlin se slanou vodou. Chlorid sodný odstraňuje přebytečný keratin, což urychluje návrat k předchozímu stavu vlasů. Taková rozhodující metoda bude vyžadovat dodatečné použití speciálních šamponů a masky k obnovení rovnováhy stopových prvků.

Pozor! Můžete si zakoupit speciální masku na vlasy, která obsahuje vitamíny a příznivé látky. Tím se zajistí návrat k přirozenému stavu pramenů, které se zhoršují v důsledku expozice chemickým látkám při narovnávání.

Pokud máte otázky ohledně použití konkrétního agenta, je lepší předem konzultovat s velitelem, který provedl postup narovnání keratinu. Důležitým předpokladem pro správnou péči bude individuálně zvolená kosmetika.

Pokud vypadnou vlasy po narovnání keratinu, měly by se k regeneraci kadeří použít následující složky:

 • kokosový ořech, olivový olej, rajčatový nebo ricinový olej jemně odstraní přebytek, který byl aplikován během procesu narovnání (vhodný pouze pro normální a suchý typ vlasů);
 • mandlový olej nebo získaný z jojoby (přednostně pro suchou pokožku hlavy);

Při pravidelném používání esenciálních olejů je možné urychlit růst pramenů a zároveň složitou regeneraci vlasů. Až dosud nebyla nalezena jedinečná metoda, která by obnovila vlasy po rovnání keratinu, takže stojí za to dobře myslet předem a teprve tehdy souhlasit s takovými experimenty s kudrlinami.

Podrobnosti o tom, jak rychle a bezpečně vypláchnout keratinu z vlasů, si můžete přečíst na našich webových stránkách.

Závěr

Bezpečnost keratinového stylingu a jeho účinnost se dosahuje pouze s relativně zdravými vlasy. Použití přípravků na tenké a přehnané prameny povede k plešatosti. Kvalifikaci odborníka je také vážným kritériem, protože výsledek přímo závisí na správném provedení keratinové stylingové techniky.

Pokud pán nemá dostatečné zkušenosti nebo znalosti, je nebezpečí, že vlasy se po prvním praní začnou opět tlačit a kroutit. Dalším problémem může být vypadávání vlasů po rovnání keratinu.

Postup je poměrně komplikovaný, a proto byste se neměli snažit provádět doma, pokud nejsou k dispozici potřebné dovednosti. Špatně provedený styling, díky němuž se vlasy staly houbou, způsobí další výdaje na výživné balzámy, šampony a sérum.

Alternativní způsoby narovnání vlasů doma:

Užitečná videa

Keratin vlas rovnání a péče od L'oreal Professional.

Jak péče o vlasy po vyrovnání keratinů.

Keratin vlasové rovnání

Mezi dívky, které mají ráda péči o kudrlinky, je rovnání keratinů velmi oblíbené. Postup je zvláště vhodný pro vlasy, které postrádají lesk, zdraví, pružnost a hustotu. Po narovnání pokožky jsou vlasy vyhlazeny, vlasy silnější a silnější. Péče o vlasy po vyrovnání keratin by měla být zvláštní, takže léčebný účinek je udržován po dlouhou dobu.

Péče o vlasy po narovnání

Keratin je speciální látka, která pokrývá vlasy ve formě malých částic. S nesprávnou péčí se zhroutí, takže jádro zvlnění se stává křehkým, bez života. Rovnání během keratinového postupu je způsobeno účinkem aldehydů na strukturu vlasů. Kudrny po vyrovnání keratinu získají užitečné prvky, jsou "zahaleny" v ochranném plášti. Proces narovnání proto nejen kosmetický efekt, ale i léčebný.

Proces péče o keratinu spočívá v aplikaci speciálního terapeutického produktu, který se suší na kadeřích, a pak se masér na kompozici horkým teplem, tj. Vlasy, pramenem pramenem, působí horkým železem. Dochází k interakci mezi lékem a keratinem. Pod tepelným vlivem jsou disulfidové vazby zničeny, což způsobuje zvlnění oblouku. Účinek postupu:

 1. Prameny jsou lesklé, dobře upravené a zdravé.
 2. Kudrnaté vlasy se narovnaly.
 3. Po proceduře zůstávají účesy delší, nebojí se větru a deště.
 4. Výsledek je stanoven na 3 až 7 měsíců, vše závisí na péči o vaše vlasy.

Péče v prvních 72 hodinách

Vlasy po ošetření vyžadují zvláštní péči. Během prvních 72 hodin se s nimi zachází opatrně, dodržujte určitá pravidla. Jak se starat:

 1. Nedovolte, aby voda spadla na prameny nebo se nacházela ve vlhkém prostředí. Například v koupelně nebo na ulici po dešti. V prvních 3 dnech po narovnání nemělo živinová keratinová směs čas nasáknout do vlasů, takže pokud jsou prameny namočené, jsou znovu vysušeny a znovu narovnány železem.
 2. Během spánku se používá bavlněný polštář, aby nedošlo k pocení.
 3. Je zakázáno používat zařízení, která zahřejí vlasy: žehlení, curlingové žehličky, vysoušeč vlasů.
 4. Nedoporučuje se je častěji dotýkat, což přispívá k jejich křehkosti a průřezu.
 5. Nezakrývejte prameny vlasovými vlasy, nečistěte uši, nezaklánějte na kolečkách, aby nedošlo k záhybům. Pokud je to možné, kadeře by měly být vždy narovnány.
 6. Pěny, pěny a laky se nepoužívají, protože chemicky reagují s živinami. Pokud se k tomuto pravidlu nedržíte, budou poškozeny prameny.
 7. Pokud potřebujete barvit vlasy, je lepší to udělat 7 dní před zahájením léčby.
 8. Pro barvení se používají barvy bez amoniaku. Před zahájením procedury je lepší, pokud je to nutné, předběhnout účes předem.
 9. Pro obnovení vlasů jsou lékařské procedury opatřeny speciálním olejem, jsou vyráběny masky.
 10. Nemůžete si stylovat vlasy po proceduře během prvních 3 dnů.

Denní péče

Po uplynutí prvních tří dnů můžete umýt hlavu. Mytí se provádí striktně s šampony, které neobsahují sírany sodné a chloridy. Také by tyto látky neměly obsahovat balzámy, kondicionéry, masky a další kosmetiku, které se po ošetření rovnováhu starají o prameny. Speciální kosmetika chrání prameny, dělá je brilantnější, poslušnější a živější, pomáhá jim růst rychleji.

Je lepší používat profesionální nástroje prodávané ve specializovaných prodejnách. Mezi kosmetické výrobky patří keratinová látka. Zvláště po postupu jsou keratinové masky důležité, jsou vyrobeny nejméně dvakrát týdně.

Pokud dívka ráda navštíví bazén, je lepší použít speciální gumovou čepičku, chrání kudrlinky před vodou obsahujícím velké množství bělidla. Pokud plánujete plavat v přírodě, aplikujte ochranný krém nebo emulzi v takovém množství, jak je to nutné. Po vodních procedurách jsou kadeře promyty tekoucí čistou vodou, nemohou být vysušeny bezprostředně po koupání, aniž by je opláchly. To může vést k přerušení vazby, které drží vlasy rovně.

Domácí masky

Aby vlasy po dlouhém narovnání zůstaly dobře upravené, krásné a lesklé, potřebujete správně vybrané profesionální nástroje. Doma můžete také připravit směsi, které poskytují potřebnou péči o prameny. Používá dostupné přísady, které jsou vždy po ruce doma. Pokud je typ mastného vlasu, doporučujeme masky s čajem. Silný zelený čaj se vaří, při ochlazování se do něj vloží lžíce hnědého cukru. Kompozice je pečlivě promyta kudrlinky, pak se infúze drží na prameni po dobu 5 minut, pak se opláchne teplou vodou. Stejně jako následující užitečné masky:

 1. Složení s pivem. Rozumí se živé světlé pivo, mixér se smíchá se žloutkem čerstvých kuřecích vajec. Maska se aplikuje na kadeře, po 25 minutách se promyje teplou vodou bez šamponu.
 2. Maska s kokosem. Péče o vlasy po narovnání se provádí složením ricinového oleje, medu a mléka. Vezměte 200 ml teplého mléka, 20 g medu, 6 kapek oleje, všechny složky důkladně promícháme. Kompozice se odmyje po 25 minutách. Maska se používá, pokud vlasy začaly rychle růst.
 3. Mastná. Pro zotavení po proceduře, takže neexistují kudrliny, použije se tato maska. Rostlinný olej, olivový olej a lopuchový olej se smíchají ve stejném poměru. Kompozice se nanáší na pokožku hlavy, pak se rozdělí po celé délce vlasů, ponechá se 30 minut, pak se promyje šamponem a teplou vodou.

Použití oplachů

Poté, co byly vlasy narovnány pomocí keratinového postupu, musí být řádně umyty a zesíleny. Místo balzám se používá kefír. Polovina šálku čaje přidá polovinu čajové lžičky skořice a stejného množství lopuchového oleje. Balzám se nanáší bez ovlivnění pokožky. Po 5 minutách se vypláchne. Po tomto kondicionéru kudrlinky jsou lesklé, dobře upravené a měkké.

A také následující složení balzámu je populární: 1 polévková lžíce brandy se rozpustí v 250 ml heřmánek.

Když jsou vlasy umyté, opláchnou se po celé délce. Držel se na hlavě 2 minuty, pak se jeho vlasy otřásly. Tento nástroj není nutné vyprázdnit.

Po terapeutickém narovnání je zakázáno používat oplachy na bázi octa, citronové šťávy nebo kyseliny citronové. Proč ne: tyto složky jsou velmi suché prameny, mohou poškodit ochrannou vrstvu keratinu.

Typy procedur v kosmetickém salonu

Nyní majitelé kosmetických salonů nabízejí svým zákazníkům 2 typy rovnání keratinu: pravidelné rovnání a použití nanokeratinu. Postup se provádí nejen pro rovnání kadeř, ale i pro jejich ošetření. Proto je důležitý správný způsob aplikace terapeutické kompozice. Typy procedur:

 1. Normální rovnání keratiny. Za prvé, mistr důkladně promyje hlavu a poté použije speciální odbornou kompozici. Tekutý keratin je absorbován do chloupků, dlouho fixován na každém vlákně. Pro dokončení postupu jsou prameny vytaženy horkým železem. Při běžném postupu se vlasy stávají hladkými, lesklými a naprosto rovnými. Ale obnovení jejich struktury nedochází. Po dokončení kosmetického postupu je důležitá správná péče po rovnání vlasů. Speciální šampony a balzámy se používají k praní kudrlin, které jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny nuance keratinového ošetření.
 2. Nanokeratin rovnání. Toto je lepší léčba. Používají se dlouhé částice bílkovin, které jsou rozděleny na malé nano prvky. Velikost částic je velmi malá, takže snadno pronikají do vlasové šachty, zavírají všechny vrstvené kůžičky, plní praskliny a poškozují vlasy. Nanoscale podle principu výkonu se neliší od obvyklého postupu.

Po ošetření vlasů je zapotřebí řádné péče, která pomůže udržet částice keratinu na povrchu pramenů. Pokud není správná péče, pak se vlasy v průběhu času opět zvlní.

Profesionální nástroje

Po proceduře salonu je lepší použít regenerační výživné šampony, které jsou navrženy speciálně pro vlasy a jsou narovnány keratinovým způsobem. Profesionální kosmetika má zpevňující účinek, vyživuje žárovky, pomáhá vyrovnat se zvýšeným zatížením, protože po proceduře se vlasy vážou. Oblíbené značky šamponů, které se doporučují po narovnání:

 1. Molekulární regenerační šampon od společnosti Echosline Ki Power. Kromě částic keratinu obsahuje nástroj hyaluronovou kyselinu, která se stará o pokožku hlavy.
 2. Bio sójový protein, Biotique BioSoya Protein Čerstvé vyvažování. Šampon má silné složení, obohacené všemi nezbytnými prvky pro výživné vlasy po proceduře salonu: mandlový olej a hořčice, borůvky, divoký kurkuma, extrakt ze sójových bílkovin. Šampon obnovuje a vyživuje vlasy. Na základě použité kosmetické vody z Himalájí. Zabraňuje procesu šedění chloupků a také obnoví PH vyváženost.
 3. Kleral System Biokeratin. Nástroj nejen čistí kadeře, ale také je vyživuje pomocí užitečných prvků.
 4. CHI Keratin. Je to regenerační šampon, který jemně čistí každý pramen. Vlasy po použití krásně lesk, nástroj kompenzuje nedostatek keratinu, který se vymyje v průběhu času. Kompozice obsahuje jojobový olej a argan, obnovují a vyživují vlasové folikuly.
 5. Přírodní vzorec Keratin Intense. Pokud máte pochybnosti o tom, který šampon si umyjte vlasy po vyrovnání keratinu, je lepší vybrat si od tohoto výrobce nápravu. Kompozice obsahuje silikony a speciální zvlhčovače. Pomáhají vlasům být silní, ne zlomit, nedávají rozdělené konce. Šampon dokonale chrání vlasy před nežádoucími chemickými účinky. Prací prostředek je doporučen pro dívky, které používají kadeřnictví, kleště nebo vlasy, které jsou suché.
 6. Dixidox de Luxe od společnosti Simone. Šampon je určen pro křehké vlasy, které rostou pomalu. Kromě toho se stará o vlnité folikuly, probuzení a aktivování růstu nových pramenů. Kompozice zahrnuje kvasnice a kaštan, dávají kudrlinky svěžest a dobře upravený vzhled.
 7. Sibiřský zpevňující šampon se souborem léčivých látek: bylinkové bylinky, biftek, vosk, cedrový extrakt, jedlový smrk, cedrový propolis. Nástroj posiluje prameny a aktivuje jejich růst. Péče nejen o vlasy, ale také o pokožku hlavy.
 8. Intenzivní opravy od Zelených lidí. Detergent má pozitivní účinek na vlasy, posiluje je, dodává lesk a měkkost. Stejně jako složení přípravku bojuje proti lupům a vypadávání vlasů. Kompozice obsahuje extrakt ze zeleného čaje, takže šampon dává vlasům lesk, pevnost a elasticitu.

Po procesu narovnání je nutné používat pouze šampony bez síranů. Pokud toto pravidlo nebudete dodržovat, účinek tohoto postupu zmizí.

Ženy recenze

Co znamená starat se o prameny po narovnání - lidové nebo koupené v obchodě, sama dívka se musí rozhodnout a každá najde něco vlastní:

Rozhodla jsem se zkusit keratinové narovnání docela nedávno, protože moje kadeře jsou zvlněné a husté. Po každém umytí jsem je musel napravit železem. Po vyrovnání jsem zapomněl na horké železo. Moje vlákna jsou vždy hladká, měkká a rovná!

Po narovnání používám šampon Dixidox de Luxe od společnosti Simone. Výrazně zlepšuje kvalitu kudrlin, pomáhá jim udržet rovně.

Mám keratinové narovnání už po třetí, jsem spokojen s tímto postupem. Mám špinavé a kudrnaté prameny, po ošetření jsou lesklé a rovné po dobu 6 měsíců bez žehlení a stylingových výrobků.

Keratin vlasové rovnání

Moderní techniky umožňují dětem úspěšně upravit strukturu vlasů. Na počátku století XXI v Brazílii se objevilo množství přípravků na bázi formaldehydu a rostlinného keratinu nazývaných Keratinová léčba pro léčbu vlasů. Postupně se technologie zlepšila, stala se bezpečná a rozšířila se na západ a asi před 10 lety do Ruska. Dnes je léčba keratinem spojena s vyrovnáváním vlasů.

Keratin rovnání činí vlasy silné, zdravé a lesklé. Ale pro udržení vzhledu a stavu vlasů budete muset sledovat sebe. V článku se budeme zabývat charakteristikami péče o vlasy po narovnání, zaměříme se na to, co byste neměli dělat, poskytneme užitečné doporučení pro zachování krásy vlasů po několik měsíců.

Charakteristiky postupu

Zpočátku struktura zdravých vlasů obsahuje přírodní keratin - přirozený protein, díky kterému jsou vlasy zdravé, silné a lesklé. Pokud je tento protein nestačí, může být doplněn díky postupu rovnání keratinu a následné udržování účinku se speciálními šampony a balzámy. V procesu rovnání keratin může kadeřník používat běžný a pokročilý nanokeratin.

 • První metodou je použití kapalného keratinu na prané a sušené vlasy, zatímco keratin obaluje každý z nich důkladně. Poté jsou prameny pečlivě narovnány speciálním železem. Po rovnání obvyklých keratinových kadeří vypadají naprosto rovně, ale nikoliv účinek jejich zotavení.
 • Druhá metoda je založena na schopnosti nanočeratinových částic "implantovat" do poškozených vlasů kvůli jejich malým rozměrům. Jedná se především o postup péče. Nanokeratin dělá vlasy silné a silné, protože vyplňuje každou trhlinu ve vlasové šachtě. Další postup postupu je podobný jako první způsob.

Kromě toho existují dva hlavní typy keratin vlasové rovnání.

 • Brazilský. Pro brazilské narovnání nebo brazilskou léčbu keratinem se používá formaldehyd, který nepříznivě ovlivňuje lidské tělo. Pokud překročíte bezpečí pro lidskou normu, může vyvolat zánět a vážně narušit hydrobalanci pokožky. Pokud je však správně provedeno, je brazilské vyrovnání keratinem bezpečné a slouží jako prostředek k ochraně vlasů před vnějšími faktory. Na srsti neovlivní ultrafialové paprsky, vítr, změny teploty. Vlasy budou vypadat rovně a zdravě po dobu až šesti měsíců. Když se brazilské narovnávací vlasy objeví bazální objem a pružnost, zmizí nafouknutí a zamotání.

Postup brazilského narovnání keratinu je však zakázán těhotným a kojících ženám, aby se předešlo možným negativním rizikům pro dítě.

 • Američan Pro rovnání keratinu se formaldehyd nepoužívá. Tato metoda je bezpečnější, ale bude stát víc a bude mít také krátkodobý efekt. S dobrou péčí bude vaše vlasy vypadat perfektně po dobu až 3 měsíců. Kromě toho, když se americká vlasová rovnováha nebude chránit před účinky negativních vnějších faktorů.

Technologie provedení

Průměrná délka trvání procedury je 3 hodiny. Při procesu narovnání keratinu chybí kouř, specifický zápach a nepříjemné pocity. Konečný výsledek nemá vliv na to, zda jsou vlasy barveny nebo ne. Nechtěte však vlasy méně než 2 týdny před narovnáním keratinem. Keratin rovnání má následující kroky:

 • před zahájením procedury je hlava důkladně umyta, takže na kadeře nejsou žádné součásti stylingových výrobků a jsou vysušeny; nejčastěji se mytí vlasů provádí přímo v salonu;
 • vlasy česané hřebenem s častými jemnými zuby;
 • nejdůležitějším krokem je aplikace kapalného keratinu po dobu 40 minut; k dosažení pozitivního výsledku musí obalovat všechny vlasy;
 • poté, co byly vlasy pečlivě česány, vysušeny;
 • je třeba "pájit" keratin, každý pramen je narovnán železem, což je důvod, proč je keratin fixován na vlasy - to je nejdelší fáze.

Mistr dokončí svou práci. Další péče o vlasy padá na ramena: stav vlasů a trvání účinku závisí na vás.

Pravidla péče v prvních 72 hodinách

Správná péče v prvních dnech je rozhodující a určuje trvání účinku salonu. Kromě uzavřeného keratinu zůstává další část, která musí být absorbována nezávisle. Za prvních 72 hodin se setkáte s následujícím cílem: je třeba se vyvarovat přerušení pramenů, které byly podrobeny složitému postupu, aby se zabránilo návratu kudrnatých pramenů. Proto je v prvních třech dnech po rovnání keratin zakázáno mnoho.

 • Jakýkoliv efekt vlhkosti na vlasy. Nemůžete si umyt vlasy, jít do bazénu, do sauny, do deště. Některé z nich usnadňují návštěvu bazénu, doporučují vám, abyste nosili klobouk, ale pod ním může protékat vlhkost a vaše hlava se může potnout z fyzické aktivity. Potřebujete spát v dobře větraném pokoji na přírodních polštářcích (nejlépe na hedvábí nebo satén), abyste zabránili vypadnutí potu na vlasy.
 • Expozice teplot. Nepoužívejte žehličku, kadeřník a jiné permutované nebo usměrňovače, a také vysušte. Existuje však výjimka z tohoto pravidla, kterou odborníci doporučují, aby se uchýlili pouze jako poslední možnost: když se vytvoří zlomenina, je nutné obejít poškozenou oblast železem, aby se narovnal. Nezapomeňte: čím menší oblast bude vystavena teplotě, tím delší bude keratinový účinek na vlasu.
 • Účesy a styling. Během prvních tří dnů se zdržujte od chvostů, copánků a dalších, dokonce i jednoduchých účesů. Nejlepší je, abyste ještě jednou neodstranili prameny za ušima, abyste se vyhnuli přestávkám, na které jsou zákryty po postupu náchylné.
 • Stylové výrobky, masky. Po dobu 72 hodin se zdržujte používání prostředků pro vlasy, dokonce i přirozené.

Je to důležité! Čím méně se dotknete podlouhlých kadeří, tím lépe. Dejte keratinu pevně na vlasy. Doba letí rychle a profesionální účinek narovnání můžete udržovat po několik měsíců po dodržení nezbytných bezpečnostních opatření.

Další denní péče

Po prvních třech dnech se můžete vrátit ke svému obvyklému životnímu stylu a vzpomenout si na tři "ne" po rovnání keratin:

 • bez síranu sodného;
 • bez chloridu sodného;
 • Během stylingu nedochází k žádnému agresivnímu používání nití.

Je třeba dodržovat následující pravidla týkající se péče o vlasy po rovnání keratin:

 • interakce se síranem a chloridem sodným vede ke zničení vrstvy keratinu, proto je zakázáno plavat v bazénu bez víčka a po koupání ve slaných nádržích je nutné vlasy důkladně umýt, protože sůl negativně ovlivňuje keratinový povlak;
 • Nedoporučuje se vyrábět sůl, med a olejové masky na vlasy;
 • hlava by měla být promyta čistým masážním pohybem;
 • po umytí použijte balzám;
 • s největší pravděpodobností budete muset koupit speciální produkty, protože sírany jsou přítomny téměř ve všech běžných značkách šamponů; ve specializovaných prodejnách profesionální kosmetiky naleznete výrobky pro vlasy po rovnání keratinů;
 • Je lepší zakoupit šampony obsahující keratin a mytím vlasy nejméně dvakrát týdně, aby se udrželo optimální množství keratinu ve vlasech a prodloužila se doba trvání postupu;
 • pravidelně používejte masky - můžete si koupit hotovou masku nebo ji vyrobit na bázi želatiny, cibule, vejce;
 • Než vyjdete ven, doporučujeme použít speciální spreje na vlasy, neutralizující účinky vnějších faktorů; jsou zvláště důležité po americkém vyrovnávání keratinem;
 • Můžete udělat nějaký účes, ale vyhnout se příliš agresivní expozici, která nebude mít prospěch kudrlinky, a to ani bez keratinového zásahu, a vlasy po proceduře by měly být věnovány mnohem větší pozornost.

Přehled finančních prostředků

Péče o vlasy po vyrovnání keratinu zahrnuje použití velkého množství obchodních i lidových prostředků. Oba je třeba vzít v úvahu.

Stojí za pozornost těmto výrobcům vlasových výrobků po rovnání keratin:

 • Kerastase;
 • Estel;
 • Kapous;
 • Schwarzkopf;
 • Melvita;
 • Matrix;
 • Natura Siberica;
 • Gliss Kur;
 • L'Oreal.

Připomeňme si, že finanční prostředky by neměly obsahovat sírany, praný uzavřený keratin. Taková kosmetika je dražší, takže některé dívky kupují dětské šampony, které by podle GOST neměly obsahovat sírany.

Mezi nejznámější šampony bez síranu patří Matrix Biolage, Kapous Professional Daily Careline, Estel Otium. Samostatně v této sérii je šampon "Recepty babičky Agafyy", který osloví milovníky řešení lidí s rozpočtem.

Chcete-li dodat vlasy s lidovými prostředky, můžete vytvořit speciální masky. Chcete-li to provést, budete potřebovat užitečné nástroje, které lze nalézt v každé kuchyni nebo v nejbližším obchodě, například želatinu, cibuli nebo čaj. Zde jsou některé efektivní recepty.

 • Želatinová maska Želatinu zředte podle receptury na obalu ve vodní nebo mléčné lázni na jednotnou konzistenci a aplikujte na vlasy po dobu 20 minut, pak si umyjte vlasy šamponem. Chcete-li zabránit suchu, můžete v masce umístit vaječný žloutek nebo hustou teplou smetanu.
 • Čajová maska Udělejte silný zelený čaj, přidejte 1 čajovou lžičku cukru a naneste na umyté vlasy po dobu 5 minut a poté opláchněte teplou tekoucí vodou. Tato maska ​​je vhodná pro mastné vlasy.
 • Pivní maska V jedné šálce (250 ml) přidejte jeden dobře zbitý žloutek a důkladně promíchejte, dokud nebude hladký. Rozdělte masku rovnoměrně z kořene na špičku, nechte 20 minut. Umyjte si vlasy šamponem.
 • Cibulová maska. Existují dva typy této masky: cibulový džus nebo cibulová kůra.
  1. Tato maska ​​zabrání vypadávání vlasů, protože posiluje vlasové folikuly. Smíchejte 2 lžíce cibulové šťávy, 1 žloutek a 1 polévkovou lžíci brandy. Zmáčkněte směs, dokud nebude hladká a aplikujte na vlasy po dobu 15 minut, věnujte zvláštní pozornost kořenům. Umyjte masku šamponem.
  2. Maskovací odvar cibulové slupky pomáhá vyhnout se silnému zápachu. Po dobu 30 minut vařte cibuli na střední teplotu. Výsledný odvar musí být po každém mytí opláchnuty. Tato maska ​​ve svém účinku bude schopna nahradit med, což je zakázáno, když jsou vlasy narovnány keratinem.
 • Maska na vajíčka. Existuje obrovské množství variací vaječné masky na vlasy, zastavme se na nejjednodušším a nejobecnějším receptu z vaječného žloutku. Oddělíme bílé a žloutek, rozkousáme žloutek a aplikujeme na kořeny vlasů. Do masky můžete přidat ½ polévkové lžíce vitaminu A nebo E. Všimněte si, že vitamín A se nedoporučuje po dobu delší než jeden a půl měsíce, protože může způsobit hypervitaminózu.

Vysoce kvalitní keratinové masky obsahují následující:

 • Keratin Restore (Wella SP, Německo);
 • Keratin Masque (Spa Pharma, Izrael);
 • Estel Keratin (Estel, Rusko);
 • Keratin Perfect Mix Prášek (Lador, Korea).

Jakákoli maska ​​přinese nejlepší efekt, pokud obalíte vlasy ručníkem a zahřejete ho proudem vysoušeče vlasů. A také výsledek nezůstane dlouho, pokud uděláte masku jednorázově. Stabilní efekt lze dosáhnout pouze pravidelným používáním masky: alespoň 1-2krát týdně.

Co neudělat?

V některých částech článku jsme se již zabývali některými zákazy po keratinovém narovnání vlasů, například síranů a chloridů. Přidejte a systematizujte seznam. Takže po rovnání vlasů keratin je zakázáno:

 • použití hluboce čistících vlasů (na bázi síranů);
 • použití octa, citronové šťávy, medu, soli, olejů;
 • příliš časté agresivní účinky se zařízením pro curling;
 • zneužívání agresivních agresivních bouffantů;
 • barvení vlasů dříve než dva týdny po vyrovnání keratinu;
 • plavání v bazénu bez víčka.

Je to důležité! Neměli byste dělat několik postupů narovnání v řadě. To bude tenké vlasy, aby bylo suché a křehké.

Kadeřnické doporučení

Profesionálové doporučují, aby se s nezkušeným mistrem nesetkali s nedostatečnou pozitivní zpětnou vazbou. Poradí, aby věnovali pozornost těm recenzím, které se provádějí nějaký čas po skončení procedury. Bude viditelný výsledek v čase. Keratin rovnání ze strany pouze zdá jednoduché, ale má mnoho nuance. Začátečník nebo neověřený domácí mistr musí striktně dodržovat prováděcí protokol a nezapomněl ani na důsledky špatně provedeného postupu.

Musíte si zvolit dobrý salon, který bude kupovat vysoce kvalitní keratin s platným obsahem formaldehydu. Salon keratin musí být certifikován a mít oficiální povolení k použití v zemi. Kvalitní postup zachovává disulfidové sloučeniny, zabraňuje tvorbě mikrotrhlin.

Pokud se rozhodnete doma postupovat, doporučujeme stylistům věnovat pozornost dodržování uznávaných standardů keratinu, stejně jako schopnost železa utěsnit prameny, aby teplota byla stabilní.

Stylisté doporučují používat jednu řadu produktů pro péči o vlasy, protože jejich kompozice se navzájem doplňují a pomáhají poskytovat komplexní péči ve všech fázích a úrovních. Pokud se chcete zbavit zbytků procedurálního keratinu ve vlasech, doporučujeme kadeřníkům umýt se solnými výrobky nebo je odstranit olejovými maskami. Nezapomeňte na další péči o vlasy, protože se ztratily po ztrátě významné části "jádrové" složky. Často aplikujte výživné masky, navíc můžete vypít vitamín-minerální komplex.

Podle odborníků negativní zpětná vazba na keratinové vyrovnávání vlasů souvisí hlavně se selháním klientů s dodržováním základních požadavků na péči. Z tohoto důvodu není efekt fixován nebo se projeví během několika týdnů. Pokud se rozhodnete pro postup, zvážíte všechny výhody a nevýhody, zvolte vhodnou dobu ticha, když nemusíte spěchat nebo naléhavě dělat neplánovaný profesionální styling. Pokud je to nutné, dokonce i ověřte si předpověď počasí. Nebojte se měnit, zkusit něco nového, držet krok s novými trendy.

Keratin rovnání bylo úspěšně provedeno v Rusku po dobu 10 let a je absolutně bezpečné, když provádí pán.

Pro Více Informací O Suché Vlasy