logo

Péče o přímé holicí strojky

Nebezpečná holicí strojka - nástroj, který vyžaduje speciální ošetření. Aby zůstala v dobrém stavu a aby byla zachována ostrost, musí být péče o holicí strojek správná: měla by být pečlivě udržována a pečlivě udržována.

Hlavní pravidlo vlastníka strachu je co nejméně. Břitva by měla přicházet do kontaktu s vodou a vlhkým vzduchem co nejméně: pod jejich vlivem čepel (v závislosti na kovu) rezistuje nebo oxiduje. Z tohoto důvodu odstraňte zbytky štětin a zbytků pěny během holení, je nejlepší neoplachovat, ale otřete čepel na měkkou látku bez chloupků ve svislé poloze (vilí se mohou dotýkat lemu, což není pro něj dobré). Pro tento účel se nejlépe hodí ručník na vafle - zavěste ji na volnou ruku a opatrně si jej otevírejte.

Nástroj byste neměli opláchnout, protože voda mu v první řadě zabraňuje vklouznutí a nutí ho "klepat" na kůži. Za druhé, při tomto postupu se můžete nechtěně dotýkat tenké hrany baterie a poškodit ji. Vyhýbejte se a dokonce se dotýkat ostří na tvrdých předmětech. Rovněž se nedoporučuje, aby se holicí strojka spustila, pokud však vyklouzla z vašich rukou, nesnažte se ho chytit - je velmi ostrá a může způsobit vážné zranění. Nakonec, dokonce i poté, co břitva spadne, se stane, že se obnoví.

Při skladování v nebezpečí by neměla být žádná vlhkost, měla by být zcela suchá. Opatrně utřete přístroj po každém použití měkkým hadříkem bez chlupů. Otevřete holicí strojek a otřete čepel, rukojeť a zejména uvnitř - může se mezi polovičními rukojeťmi skrývat zrádná kapka vody, která zanechá na čepeli tmavou skvrnu. Obecně platí, že tvorba tmavých skvrn způsobených vlhkostí na kovu je normální. Při správném skladování se častější používání a pravidelné narovnání skvrn na opasek objevují méně často.


Nejtmavší skvrny na čepeli způsobené nesprávným uložením holícího strojku

Udržujte holící strojky na suchém, odvětraném místě (to znamená, že není v koupelně, kde je vlhkost vysoká). A je-li nástroj pracovníkem, je extrémně nežádoucí držet jej v uzavřeném případě, musí "dýchat".

Při dlouhotrvajícím skladování (několik měsíců nebo déle) jemně namažte ostří speciálním olejem pro zachování kovu. Zachrání kovový materiál před poškozením, protože mu dojde k uzavření přístupu vlhkosti a vzduchu.

Jak připravit holicí strojek pro první použití? Pokud nebezpečí přichází právě ze skladu, stačí jej umýt mýdlovou vodou (všechny nové holicí strojky jsou kryty olejem pro bezpečnost). Pokud je přístroj používán, také jej umyjte mýdlem a jemně jej otřete měkkým hadříkem s alkoholem. Nepoužívejte vroucí vodu a kyselinu k dezinfekci holicího stroje a nepodléhjte změnám teploty.

A konečně - použijte nástroj pouze pro určený účel - oholejte si vlasy a buďte opatrní: holicí strojek je velmi ostrý!

Úprava, ostření a udržování přímé břitvy: pokyny pro uživatele

Nebezpečné holicí strojky - jediné, co muži mají holí, který byl původně použit k dnešnímu dni. Pokud stroje, holicí strojky a další způsoby depilace způsobují závažné podráždění kůže, pak po aplikaci nebezpečné břitvy jsou rizika takových následků téměř nulová. Proto je tento nástroj oblíbený mezi zkušenými kadeřníky a kadeřníky, stejně jako mezi muži samotnými.

Nebezpečné holicí strojky vyžadují určité normy a pravidla údržby, stejně jako pravidelné ostření, protože holicí strojky by měly být co nejrychlejší. Několik mužů ví, jak ostřit holící strojek a jakými nástroji to udělat. Proto před tím, než začnete používat takový nástroj k holení, doporučujeme seznámit se s pravidly pro ostření, úpravu a péči o holicí strojek.

Co používat pro ostření holicích strojků a jak je používat?

Úprava a ostření nebezpečného holícího strojku jsou dva různé postupy, jako v případě ostření, je odstraněna kovová vrstva na nožičkách a při úpravě je oblast vybledlá z přítomnosti nepravidelností na kovu a špičkách špičky. Nebezpečná holící strojka obsahuje v nezbytných podmínkách za předpokladu použití brusného pásu, kamínků, brusného papíru nebo speciálních obalů. O tom, jak ostřit holicí strojku, se člověk teoreticky nebo vizuálně naučí o recenzích videa.

Pás

Pro ostření holicího strojku používám dva typy pásů - závěsné pásy nebo dřevěné rukojeti. Ale první možnost je více populární, protože umožňuje nezávisle nastavovat roztahování. Je nutné zvolit pás tak, aby jeho šířka zcela pokrývala čepel a zanechala ještě větší okraj. S dřevěnými úchyty jsou pásy oblíbené u začátečníků, protože jsou již fixní a mají jednu úroveň napětí.

Pomocí pásu se člověk může naučit, jak editovat holicí strojček. Takové řemeny mají zpravidla kůži na jedné straně a jemnozrnnou látku na druhé straně. Úpravy pásu probíhají pod přesným řízením napětí a rohu funkčního povrchu.

Použijte vyrovnávací popruh pro holicí strojek následujícím způsobem:

 1. Nejprve je třeba položit žiletku širokou stranu na povrch;
 2. Podél hřbetní strany by měl být kotouč umístěn dopředu;
 3. Je zakázáno lisovat čepel, protože to může vést k ohnutí okraje;
 4. Při editaci dosáhnete extrémního bodu, je nutné provést stejné manipulace jako v druhém odstavci instrukce, ale v opačném směru.
 5. Všechny pohyby musí být síly, aby se čepel nepoškodil a nepoškodil integritu koženého pásu.

Stone

Pouze odborníci vědí jistě, jak ostřit žiletky s kamenem. Navíc je většina nebezpečných čisticích prostředků na obličej při výrobě ostřejší. Pokud se lopatky stávají nudné, obvykle se předpokládá použití pásu. Pokud by však žiletka byla během používání poškozena a poškozena, může být stále užitečné ostření.

Mnoho společností prodává kameny, liší se výrobními materiály a principy provozu. Nejoblíbenější dnes jsou syntetické kameny s přijatelnou cenou a vynikající kvalitou práce. Při použití kamene je důležité si uvědomit, že žiletky jsou velmi citlivé na jakékoliv hrubé mechanické účinky, nesprávný pohybový vektor a úhel ostření kamením mohou způsobit škrábance, škrábance a nepravidelnosti.

Obnova ostrosti a hladkého povrchu listů pomocí kamene se provádí následovně:

 • Nejprve musíte kámen navlhčit vodou.
 • Potřebujete držet holicí strojček palcem a ukazováčkem.
 • Prsty musí současně upnout hřeben a konec čepele.
 • Pro ostření je nutné použít samozřejmě holicí strojek podél samotného kamene.
 • Na konci kamene by se holicí strojek měl obrátit, stlačit podle druhého odstavce instrukcí s druhou stranou a opakovat pohyby podle čtvrtého odstavce.

Otáčení holícího strojku při ostření kamenů je nutné pouze přes hřeben, aby nedošlo k jeho poškození.

Úhel ostření během práce musí být stabilní a konstantní, aby nedošlo k poškození integrity kovu. Pokud se použije vodní kámen, instrukce pro ostření holicího strojku naznačují následující pravidla:

 • lisovací síla by měla být malá;
 • celá rovina holicího strojku musí být v kontaktu s povrchem kamene;
 • při pohybu žiletky podél kamene by měl být stupeň stlačování stabilní;
 • hřeben je natažený páskou tak, aby nedošlo k jeho poškození kamenem.

Málo se jí podaří uplatnit při holí holicího strojku s kamenem poprvé, čas je zapotřebí k tomu, aby úsilí dosáhlo dokonalosti. Dobrý kámen pro ostření by měl zachovat svůj tvar, ne přidělit velké množství suspenze, mít homogenní strukturu s jemnými zrny a bez hrud. Velikost kamene před vlastním ostřením by měla být v ideálním případě 50x150.

Ostatní materiály

Lopatky lze upravovat a brousit jinými nástroji, jako je například brusný papír nebo brusný papír. Jedná se o nejoblíbenější materiály používané začátečníky v těchto záležitostech. Způsob použití brusného papíru pro ostření je podobný principu používání pásu, protože nalezení vhodného zrnitého papíru je spíše problematické. Arsenal pro použití těchto zařízení je jednoduchý - voda, brusný papír nebo brusný papír, hladký povrch.

Předání pro ostření nebo ostření: všechny výhody a nevýhody

Pouze zkušený odborník si jistě uvědomuje, jak ostré holicí strojky zaostřit a jak to udělat správně, aby ostří byly ostré a zachovaly si původní vzhled. Pokud člověk nemá dovednosti pracovat s brusnými zařízeními, je lepší vyhledat pomoc odborníka. Nejčastěji se takové řešení využívá v případě, že narovnání pásu nedává jeho výsledky.

Ne každý muž může ostřit a upravovat žiletku s kamenem. Protože při absenci dovedností a znalostí o tom, jak obnovit starý vzhled a ostrost čepele s kamenem, je lepší kontaktovat odborníka. Nezávisle je mnohem snazší opravit ostrost holícího strojku pásem, stejně jako další materiály, jako je například brusný papír. Taková práce je méně riziková ve stupni traumatu holicího strojku.

Jak uložit přímé holicí strojky?

Pouze s řádnou péčí může člověk chránit svůj nebezpečný holící strojek před rezavostí, otupělostí čepele a snížením jeho funkčnosti. Přímé holicí strojky jsou velmi sofistikované předměty, které vyžadují zvláštní péči. Po manipulaci s holicí strojkou ho opláchněte pod tekoucí vodou, vylepte ji hadříkem nebo papírovým ručníkem, abyste odstranili veškerou zbytkovou vlhkost.

Udržujte holící strojek ve ventilované a suché místnosti, aby byl kov usazen. Pokud se holicí strojka používá extrémně vzácně, parafínový olej by měl být nanesen na jeho čepel, aby byl chráněn před korozí. Pro každodenní holení s takovým nástrojem, odborníci doporučují, aby měli několik setů, aby neměli nožku s neustálou manipulací.

Proč je břitva důležitá?

Jak již bylo zmíněno dříve, přímá holicí strojka je zranitelné a citlivé zařízení, které může trpět nějakým mechanickým nárazem. Břitva proto potřebuje zvláštní péči a pečlivou aplikaci, aby ostří zůstaly ostré a efektivní co nejdéle. Dobrý přísný holicí strojček bude trvat dvanáct let člověku, během něhož bude břitva potřebná k mazání, leštění a vládnutí.

Odborníci poznamenávají, že břitva potřebuje odpočinek. Proto se nedoporučuje používat holicí strojček denně. Potřebujete kov uložit na místo s nízkým podílem vlhkosti, v koupelně to není absolutně vhodné. Vlhký vzduch a častý kontakt s vodou vedou k oxidaci kovů a koroze. Nedoporučuje se břitva, protože to porušuje integritu čepele.

Závěr

Ne každý člověk může své ostré holící strojky ostřit, takže cenný nástroj pro holení se často předává velitelům pro ostření a úpravu. Vědí jistě, jaký pás a kámen obnoví ostrost čepelí, na kterou stranu pásu pohání holicí strojku a jak vyrovnat a upravit vzhled holicího strojku. Průměrný člověk si může také takové úkoly zvyknout, pokud přísně dodržuje pokyny.

Skladování a péče o holicí strojky

Při nákupu prvního přímého holícího strojku nemnoho lidí přemýšlí o tom, jak si zachovat svou vlastní, někdy poměrně drahou věc v původní podobě. Jak ukazuje praxe, holicí strojek s pravým postojem k němu může trvat celý život a může dokonce být úspěšně zděděn.

V této eseji pro začínající milovníky klasického holení bych rád zvážil několik otázek týkajících se skladování a péče o holicí strojek.

Především bych chtěl uvažovat o takovém problému, jako je koroze na břity z uhlíkové oceli.

Vzhledem k tomu, že holicí strojky jsou mnohem větší než ušlechtilá ocel, a nikoli pouze holicí strojek z nerezavějící oceli není opravdu rezavý, tento problém je obzvláště akutní. Poté, co jsem si koupil holící strojek, se mi mnoho klientů obrátilo s poměrně častým problémem: po jednom nebo dvou použití se na břitvu objevila tmavá skvrna.

Ve spravedlnosti musím říci, že se to děje daleko od všech holicích strojků, ale říci, který z nich bude vystaven korozi více a co je méně nemožné. Skutečnost je, že různí výrobci použili trochu odlišné složení oceli, různé způsoby tepelného zpracování, to vše společně vedlo k jiné odolnosti proti korozi holičů holicích strojků.

Je zřejmé, že pokud se holicí strojka nepoužívá dostatečně dlouho, je lepší na něj aplikovat vrstvu konzervačního oleje, zabalit jej a skladovat na suchém tmavém místě, je žádoucí, aby to byl nějaký druh dřevěné nebo kartónové krabičky obsahující adsorpční sáčky, jako je silikagel. které najdete v krabicích s botami.

Co dělat, pokud se na pravidelném holicí strojce objevují škody?

Za prvé, skvrny mohou být odstraněny pravidelnou stříbrnou leští nebo jemnou diamantovou pastou. Také různé leštidla se prodávají v obchodech pro motoristy. Nakonec můžete použít notoricky známou pastu GOI. Po odstranění skvrn leštidlem byste se měli obzvláště pečlivě starat o holicí strojek a v případě opětovného výskytu koroze se postarat o uložení holicího strojku v konzervačním oleji po celou dobu použití, což způsobuje určité nepříjemnosti, ale je snadné vyčistit olej před holením a 125 ml stačí na několik let použití.

Mimochodem, výběr konzervačního oleje je také důležitý.

Jednou jsem byl touto otázkou zmatený a nejdříve jsem narazil na parafínový olej, který se doporučuje pro ochranu, ale rozhodl jsem se jít dál a obrátit se na obchod s zbraněmi. Tak jsem narazil na 2 americké značky, které vyrábějí oleje Hoppe'selitegunoil a Break free clp. Oba tyto oleje mají vynikající protikorozní vlastnosti, poskytují kovové povlaky ochrannou fólií a po dlouhou dobu jsem nezaznamenal problémy s koroze na holičkách, se kterými jsem použil tyto oleje. Navíc olej bez přetržení má vlastnosti, které pomáhají odstranit včasnou korozi oceli v podobě mělkých tmavých míst.

Shrnutí, chci říct následující.

Po holení vždy holicí strojek vysušte, musíte ji chvíli otevřít a během holení se také vyhnout vlhkosti pod axiálním kolíkem. Rukojeť by neměla být během holení vůbec mokrá. Měl by být skladován na suchém místě, chráněn před vlhkostí zvnějšku, nejlépe přítomností pytlů silikagelu, zejména pokud žijete v oblastech s vlhkým klimatem. Tato opatření by měla chránit vaše břitva před korozí a problémy by neměly vzniknout. Pokud se však objeví skvrny, použijte lešticí prostředek a současně je nutné leštit pouze plochy, které jsou náchylné k korozi, a vyhýbat se kontaktu s holicí strojkou na RC. Při opakovaném výskytu skvrn na této břitové destičce budete muset trvale sledovat skladování s použitím pistolového oleje pro holení a holení.

Doufám, že moje zkušenosti budou pro někoho užitečné a budou schopny vyřešit některé problémy.

Děkujeme, že jste si přečetli tento článek.

Vše o holičce

Lidé různých pohlaví a věku se uchýlí k odstranění nadměrné vegetace. Každý hledá pohodlný a praktický nástroj, který splňuje jeho požadavky. A trh je opravdu množství návrhů a možností, které pomohou vyrovnat se s nechtěnými vlasy. Často však použití těchto prostředků nepříznivě ovlivňuje kůži. Pokud jste nuceni uchýlit se k holení každý den, měli byste se seznámit s takovým zařízením jako holící strojek, stejně jako s pravidly používání, jak se o něj starat, druhy ostření tohoto stroje.

Typy holičů

Stále populárnější mezi muži získávají tzv. Holicí strojky. Tento nástroj má dostatečné výhody: nedráždí pokožku, holí je vysoce kvalitní, proces je sám o sobě zajímavý a zábavný pro mužský sex. Nebezpečná holicí strojka může dobře konkurovat strojům ve tvaru písmene T a elektrickým holičům.

Nebezpečné holicí strojky jsou dodávány ve dvou formách:

 • klasický roubík;
 • holicí strojek s vyměnitelnou čepelí.

Klasický holicí strojček

Klasická holicí strojka má dvě hlavní části - čepel a rukojeť. Jsou vzájemně propojeny malým nýtem. V rukojeti je štěrbina pro čepel, která umožňuje skládat holicí strojku na polovinu, což je velmi výhodné - při přepravě bude kotouč chráněn. Zpravidla se na výrobu rukojeti používá plast nebo dřevo, ale existují výjimky. V rukavicích na zakázku lze rukojeť vyrobit ze slonoviny nebo jiného dražšího materiálu. Čepel dále obsahuje následující prvky:

 • pracovní plátno (1);
 • jazyk (2);
 • krk (3);
 • čepel (4);
 • zadní část (5);
 • hlava (6);
 • pata (7).
Razítko se skládá z pracovní čepele, jazyka, krku, čepele, zad, hlavy a paty

Shavetka

Nebezpečná holící strojka s vyměnitelnou čepelí (shavetka) má strukturu podobnou klasickému nebezpečnému holicí strojku. Jediným rozdílem je, že tento druh má schopnost vyměnit čepel. Mnozí najdou tuto možnost pohodlnější, protože není třeba ostřit ostří. Takové žiletky, které se používají u konvenčních strojů, jsou docela vhodné. Výjimkou mohou být pouze některé modely, ale jejich náhradní díly jsou již součástí sady. Shavetka je označována jako nebezpečná holicí strojka, jejíž čepel lze vyměnit

Tabulka: Hodnocení kotouče pro přímé holící strojky

Fotogalerie: žiletky

Jak si vybrat břitvy

Pokud jste noví, kteří pracují s holicí strojkou, je lepší se řídit některými tipy, které vám pomohou učinit správnou volbu.

Tabulka: nebezpečné parametry holicího strojku

Jak používat holicí strojky

Hlavním pravidlem použití - holicí strojka by měla být docela ostrá, jinak riskujete poškození pokožky. Předtím, než začnete proces, stojí za to, abyste správně drželi "obavy".

Existují 3 způsoby, jak stroj držet:

 1. Umístíme palcem na krk, položíme malý prst na jazyk a necháme všechny ostatní prsty na zadní straně břitvy.
 2. Malý prst na jazyku, palec je ponechán na zádech zevnitř a ostatní prsty na zádech zvenku.
 3. Index a střední prsty jsou umístěny na zadní straně zevnitř, prstencový prst a malý prst jsou umístěny na jazyku, palcem držíme místo, kde je jazyk spojen s plátnem.
Než začnete používat, zjistěte, jak držet holicí strojček.

Pravidla pro holicí strojky

Pokud jste se tedy naučili správně držet holicí strojek ve vašich rukou, můžete pokračovat do fáze odstranění nežádoucí vegetace. Existují tipy, které vám pomohou dosáhnout požadovaného výsledku:

 1. Roztáhněte tvář. Můžete si vzít teplou sprchu nebo připojit ručník dříve namočený v horké vodě.
 2. Namočte štětcem do šálku horké vody.
 3. Očistěte si obličej pravidelným mýdlem, kartáčem, dobře utřete oblasti, se kterými budete pracovat. Gely a pěny na holení nejsou vhodné, pokud používáte holicí strojky.
 4. Během holení je třeba protahovat kůži prostředním a indexovým prsty. Protahování je nutné před každým pohybem holicího strojku. Ujistěte se, že vaše prsty jsou 2-3 cm od čepele.
 5. Napínání probíhá ve směru opačném k pohybu nože.
 6. Úhel mezi kůží a holicí strojkou by měl být přibližně 30 °.
 7. Netiskněte nůž! To způsobí podráždění pokožky nebo střih.
 8. Během holení by měla být pouze ruka mobilní.
 9. Ostřeďte centrální část čepele, protože je nejvíce ovládaná.
 10. Chcete-li, aby tvář byla dokonale hladká, musíte udělat alespoň 3 průchody s čepem. První průchod vlasovou čárou, nejprve krátkými a trhavými pohyby, pak s delšími údery. Druhý a třetí - proti růstu vlasů. Nezapomeňte použít mýdlový roztok mezi uličkami.
 11. V oblasti pod nosem musíte být obzvláště opatrní, protože prudký vzestupný pohyb může vést k vážnému krácení.
 12. Po dokončení holení vypláchněte pěnu studenou vodou.
 13. Použijte hydratační poter.

Video: jak se oholit rovnou břitvou

Zajímavé je, že v devadesátých letech 20. století byla přímá holicí strojka považována za retrotool, skutečně exotickou. Ale ve století XXI se zájem o toto zařízení opět zvětšil a stále více společností začalo vyrábět holicí strojky.

Existují věkové hranice

Obličejové vlasy se začínají objevovat u chlapců ve velmi mladém věku. V průměru 12-16 let. Jakmile nastane takový okamžik, mladí lidé se ptají, jaký je nejlepší způsob, jak se zbavit nechtěných vlasů. Nejběžnější možností je pravidelný holicí stroj. Ale způsobuje podráždění a vyrážku na jemné mladistvé kůži. Mohu použít břitvy jako teenager? Samozřejmě, že kůže kůže je mnohem méně, ale musíte vědět, jak to zvládnout. Mladý muž, jehož zkušenost s holením není tak velká, se nedoporučuje používat samořeznou holicí strojku.

Bezpečnostní pravidla při holení holícím strojkem

Chcete-li získat kvalitní výsledek bez následků, stojí za to pamatovat na bezpečnostní opatření při použití holicího strojku. Koneckonců, jméno tohoto stroje hovoří samo za sebe, a pokud ignorujete pravidla, můžete vážně poškodit zdraví.

Jak se chránit:

 • Nepoužívejte mýdlové pěny na akné a vypuklé krtky, aby nedošlo k jejich poškození během holení;
 • pečujte o břitvu, jinak by to mohlo být tupé nebo rezavé;
 • Nepoužívejte přímé břitové stroje, pokud je na čepeli závada;
 • Nehladzte si tvář holícím strojkem v hlučném prostředí, protože jakékoli škubnutí nebo náhlý pohyb může způsobit zranění;
 • v žádném případě nevyhýbejte a neotáčejte žiletky zbytečně;
 • Vždy držte na krku hemostatický prášek, prodává se v lékárnách.

Péče o přímé holicí strojky

Pokud se chcete "strach" podávat co nejdéle, pak ji pečlivě pečujte. V tom není nic těžkého, hlavním pravidlem je minimalizovat průnik vlhkosti na čepel. Při holení byste neměli umýt holicí strojek pod tekoucí vodou, je lepší odstranit jakoukoli pěnu ručníkem. A také vyloučit jakékoli mechanické poškození. Pokud dojde k dotyku s tvrdým povrchem, může rovné holící strojky způsobit závady, které nelze opravit. Pokud chcete čepel dezinfikovat, použijte alkohol nebo mýdlovou vodu. Na holicí strojek nikdy nepokládejte kyselinu nebo ji opláchněte horkou vodou! Nebezpečný holicí strojek netoleruje náhlé změny teploty. Udržujte takový nástroj suchý a na místě. Koupelna pro tyto účely nebude fungovat. Nezakrývejte přímé holicí strojky v krytech a pouzdrech, potřebuje "dýchat". Pokud je to potřeba, můžete zpracovávat ostří speciálním olejem pro konzervování kovu.

Jak ostřit holicí strojček doma

Nebezpečná holicí strojka má tendenci tlouci. Chcete-li jej vrátit do původního stavu, můžete kontaktovat odborníka na ostření. A můžete ostřím ostří doma. Existují dva hlavní způsoby ostření ostré břitvy:

 • pomocí pásu;
 • s kamenem.

Jak ostřit přímý holicí stroj

Pokud jste vlastníkem nebezpečného holícího strojku, je povinností položky přítomnost pásu pro ostření. Pás musí být tak široký jako vaše čepel, v takovém případě bude povrch hladší. Úprava holicího strojku s pásem má své vlastní nuance:

 • pro každou 50. břitvou se pohybuje podél kožené části pásu 15 pohybů;
 • pás by měl být zcela plochý, bez ohybů a knoflíků;
 • Sledujte napětí řemenu, mělo by být silné.

Proces ostření:

 1. Položte kotouč na pás.
 2. Vytáhněte čepel směrem dozadu po pásu.
 3. Při práci pracujte opatrně.
 4. Když dosáhnete jednoho okraje pásu, otočte břitvou přes záda a začněte pohybovat v opačném směru.
 5. Udělejte si čas během procesu.

Video: Editace přímé břitvy

Jak ostřit holící strojek s kamenem

Zaostření holícího strojku s kamenem se provádí v případě vážného poškození ostří, často byste tento postup neměli provádět. Algoritmus práce je následující:

 1. Používejte gumové rukavice, které chrání ruce.
 2. Před prací namočte svůj kámen.
 3. Umístěte kotouč na kámen, protlačte prsty na povrch.
 4. Pohyb by měl probíhat podél kamene.
 5. Po dosažení okraje kamene otočte břitvou přes záda a začněte pohybovat v opačném směru.
 6. Silně stlačte nůž nestojí za to.

Video: jak ostřit holící strojek na kámen

Recenze na používání nebezpečných holicích strojků

Podráždění holení je přímým důsledkem... nudného holicího strojku. Dokonce i s vestou se můžete poměrně dobře oholit, i když se změní kazeta poprvé, jindy je čistý masochismus. Jsem přesunuta do reklamy na lože po holení, všichni říkají, že lotion je lék na podráždění. Kecy Lék, téměř všeléka, je dobře ostřílený holicí strojček. Po přechodu na běžný (nebezpečný) holící strojek jsem zapomněl na podráždění a už si nevzpomínám, že ani pleťové vody nejsou potřebné.

Tras krom

forum.guns.ru

Pro lidi s bezproblémovou pokožkou a měkkou, měkkou tváří do tváře - opravdu není žádný rozdíl, co a jak se oholit, ačkoli s dřevěným pravítkem. Pro lidi se silnými štětinami je rovnou holicí strojkou osudu. Mám rád kraz s takovým strništěm a pro mě paměť T-strojů, giletů, nemluvě o elektrických holicích strojích - špatný sen, ne všechny holicí strojky, ale parodie holicího strojku, něco, co by mělo být oholeno, ani v hladkosti ani rychlosti ani v pohodlí, ani v hygieně, všechny tyto parodie holicího strojku nehrají proti nebezpečnému, ale s porážkou ztrácejí.

Poslední

forum.guns.ru

Upřímně nemůžu se radovat, jsem velmi rád, že jsem nějak náhodou narazil na stránku o nebezpečných holičkách. Určitě budu pokračovat v oholení a rozvíjení stále většího množství dovedností pro další pohodlné holení s holicí strojkou!

dka

http://britva.ru/forum/

Holicí holicí strojek není příliš složitý. Ale rozhodně vyžaduje školení a znalosti. Pokud je vaším cílem hladká kůže bez vyrážky, pak při výběru upřednostněte nebezpečné břitvy.

Břitvy

Dnešní holicí strojky jsou považovány za retro-anachronismus. Takové čepelky jsou prezentovány jako mimořádný dárek k narozeninám a jen málo z nich je používáno neustále. Moderní muži pro holení dávají přednost používání bezpečných strojů, které nevyžadují pečlivou údržbu. Nicméně, móda pro vousy a kníry a provokuje starodávnou touhu po studené ocelce, která je v krvi každého člověka.

Obsah:

Není žádný důvod potlačit touhu po sobě samém, ale stojí za to vyřešit řadu otázek týkajících se pravidel pro používání holičů v každodenním životě. Zvažte vše: od filozofického "proč?" K běžnému "jak ukládat?".

Barbers věda je tak jemná, že někteří z nich vykonávali chirurgické výkony ve viktoriánské Evropě

Z historie holicího zařízení

Otázka obnovení pořádku na tváři člověka se objevila již v dávných dobách, kdy se na jeho obličeji dostalo v kategorii "neslušného" ve vysoké společnosti nočník. Vegetace na bradě nosila výhradně "barbaři", se kterými se civilizovaný svět (Egypt, Řím, Etruscan, Alba a další) nechtěli sdružovat.

Postup holení byl velmi nebezpečný. Samoobsluha nástrojem s přímým ostřím byla skutečně sebevražedná. Není náhodou, že profesi holičství existovala bez jakýchkoliv změn po stovky a stovky let a holičství v Evropě často provádělo některé lékařské postupy. Holičští jsou jako bílí žraloci, jejich dovednosti jsou tak jemné a dokonalé, že se prostě nemusejí vyvíjet.

Z hlediska kvality holení má "strach" spoustu výhod oproti obráběcím strojům.

Zajímavé je, že obloukové čepele na holení se objevily už v 1. tisíciletí před naším letopočtem, o čemž svědčí archeologické nálezy. Téměř nezměněná klínovitá břitva existovala až do počátku XX. Století. Všechno změnilo vzhled stroje Gillette ve tvaru T, který zaručoval bezpečnost, pohodlí a... zhoršení sakrálního procesu holení na něco nesnesitelně obyčejného.

Ve 20. století se "strach" stal předmětem retrou. Takové zařízení téměř přestalo být používáno v každodenním životě. V podstatě to koupili kadeřníci, protože je velmi pohodlné s čepelí na opravu vousů, chrámů a zadní části hlavy.

Výhody přímého holicího strojku

Nezasvěcený může požádat o spravedlivou otázku: "Proč používat takový artefakt pro holení, pokud existují jednorázové stroje a dokonce i elektrické spotřebiče?". Zde je pět argumentů proti jednomu:

 1. Břitva holí vlasy na bradě a krku lépe díky velkému povrchu holícího strojku.
 2. "Nebezpečí" zabraňuje vzniku vrozených chloupků, které se často nacházejí u mužů s hustými štětinami, pomocí jednorázových strojů.
 3. Nebezpečný holicí stroj nevyvolává podráždění pokožky a také nevyžaduje opakované procházení touto plochou obličeje nebo krku.
 4. Tato holicí strojka je vhodnější pro holení tvrdých štětin, protože ostrost a délka čepele opatrně odstraňuje hrubé a silně rostoucí chloupky.
 5. Konečně, banální prestiž a trvanlivost takových zařízení. Pokud se jiné stroje musí pravidelně měnit, pak může být dokonce i dědičná kvalita.

Jediné mínus "strachů", které však mohou být nakonec vyloučeny, vyžaduje určité schopnosti holení. Ale jak zkušený PRO ujišťuje: "Je to jen rameno, které získává pevnost, jak se tento proces stává příjemným."

Rozmanitost holičů

V dnešních obchodech existují oba "nebezpečí" se stacionárními lopatkami a šavetkami. Ty jsou charakterizovány skutečností, že namísto tlusté řezací nůžky se v ní používají vyměnitelné desky, včetně stroje T ve tvaru písmene T. Shavetki - nevyžaduje sterilizační zařízení vytvořená speciálně pro kadeřnické procedury. Po holení je žiletka odstraněna a likvidována jako domácí odpadky.

Existuje mnoho forem žiletky. Pro nezasvěcené jsou rozděleny pouze na dva hlavní typy - s přímým a konkávním (klínovým) holicím nožem. Profesionálové, kteří si naplnili své ruce, se budou vyrovnávat s jakýmkoli zařízením, neboť pro ně hrají zásadní roli pouze dvě kritéria: kvalita oceli a stupeň ostření ostří. Pro začátečníky se doporučuje holičům používat holicí strojku s plně konkávním povrchem pro lepší výsledky. Tento typ čepele umožňuje odstraňovat chloupky i na vzdálených místech.

Stejně důležitá v odrůdě holičů je tloušťka holicího nože. Výrobci vyrábějí stroje s šířkou čepele od 2/8 do 8/8 palce. Hmotnost holičů se proto liší. Profesionální holičky pro tradiční práci tradičně používají těžké břitvy a pro jemnější místa používají lehčí. Toto pravidlo mohou následovat začátečníci, ačkoli bude nákladné kupovat dva "obavy" najednou. Můžete se podívat na něco středně těžkého a neváhejte se používat pro různé části obličeje a krku.

Základní pravidla holení "obavy"

Nejprve musí být holicí strojek správně po ruce. Stejně jako psací pero je obvyklé držet holicí strojček s třemi prsty. Optimální úhel sklonu čepele je 30 °. V tomto směru rostou vlasy na tvářích.

Při holení s takovým zařízením ujistěte, že jste dotáhli pokožku opačným směrem, než je pohyb nože. Musíte to udělat prsty a umístit je ve vzdálenosti 3 centimetrů od holicího nože. Před holením nové oblasti obličeje je nutné znovu natáhnout kůži.

Celé tajemství holení "opatrností" je potřeba oddálit pokožku před čepelí.

Čepel musí pracovat hladce, bez tlaku. Pouze ruční upnutí holícího strojku by se mělo podílet na holení, jinak se zvyšuje nebezpečí střihu. Je lepší zahájit proceduru z chrámů a postupně se přesunout k bradě. Přinejmenším je krk oholil. Aby nedošlo k poškození Adamova jablka, je kůže v oblasti "Adamova jablka" vytažena stranou, po níž prochází lopatkou ve směru růstu štětin.

Před holením pokožky na tvářích a krku se můžete rozdrtit štětcem a samotná čepelka "nebezpečí" na několik minut ponořit do teplé vody. Tyto manipulace jsou navrženy tak, aby redukovaly trauma postupu, aby jí poskytly příjemný pocit. Samotné zařízení samozřejmě musí být pečlivě broušeno, protože řezání tupým ostřím je mnohem jednodušší.

Pravidla pro ostření, úpravu a skladování holičů

Ostření a editace "strachu" je bez nadsázky kouzelným rituálem, který vám umožní, aby vaše ostří vykonávala své poslání "hladce". Před ostřením je důležité vyhodnotit tvar (geometrii) a náklon čepele. Pro efektivní provedení tohoto postupu musí být holicí strojek v otevřené podobě položen na průhledný povrch (sklo nebo plast). To bude přesně odhadovat úhel sklonu. Důležité je také zkoumat ostří pro přítomnost hlubokých třísek a štěpení, neboť takové zranění vyžadují profesionální zásah.

Pro ostření "nebezpečí" vhodného kola s zrnitostí 800-1000 zrnitosti

Ostření

Pro ostření holicích strojků se používá osel (kameny) s jiným brusným povrchem. Pouze pro ostření můžete použít zrnitost 800-1000 zrnitosti. Hák na holící strojky musí ležet na nápravě a břit musí být ve stejné rovině s ním. Potom je žiletka vedena podél kamene. Otočte holicí strojek pouze nahoře.

Nezkontrolujete ostrost papíru, je to bezvýznamné zkreslení ostří.

Předpokládá se, že dobře zaostřené zařízení snadno snižuje chloupky. Nedoporučuje se kontrolovat ostrost čepelky při řezání listů papíru, protože takovýto pokus povede k zarovnání ostří. Průměrné ostření ostré břitvy by nemělo trvat déle než jednou za 2-3 měsíce. Někdy lze tento postup provést pouze jednou za šest měsíců, vše závisí na frekvenci užívání.

Upravit

Úpravy holicího strojku se provádí pravidelně před každým použitím stroje. Pro tento postup potřebujete speciální kožený opasek, stejně jako pastu, která se nanáší na povrch řemene. Klíčem je dobře vybrán pás, který by měl být roven nebo mírně větší než délka řezného kotouče.

Vyrovnávací popruh musí být roven nebo mírně větší než délka čepele.

Při editaci holicího strojku je důležité silně utažit pás kůže. Současně se nůž pevně přitisknutá na tkaninu táhne hřebenem nejméně 50krát dopředu. Při editaci je nutné zajistit, aby se dotýkal celého povrchu řezného kotouče. V opačném případě může být holicí strojka zničena. Úprava břitvy se nerozostří, ale pouze udržuje řezný povrch v požadovaném stavu. Proto by měl být tento postup prováděn pravidelně, na rozdíl od ostření.

Skladování

Pokud je třeba holicí strojku na chvíli položit "v krabičce", pak je nutno jej předem namazat "měkkým" olejem, který zabrání korozi kovu. Po každém použití musí být čepel opláchnut v horké vodě a osušen, a teprve poté je třeba vyčistit na suchém místě až do dalšího použití.

Je důležité, aby holicí strojka zůstala suchá a na suchém místě a před prodlouženou "dobou volnoběhu" namažte "měkký" olej

Závěr

Nebezpečné holicí strojky jsou elitní zařízení pro skutečné muže, které vyžadují nejen dovednosti při manipulaci, ale také řadu dodatečných pleťovek (opasek, kolečka, pasty). Nicméně, jakmile jednou koupil podobný přístroj na holení, muž bude schopen přeložit rutinní postup holení do posvátného rituálu, který je k dispozici pouze pro úzký okruh milovníků vitajové dokonalosti v každém detailu.

Ostření a holení břitvy: upravte

Po dokončení honingu nastává čas na úpravu. Hlavním bodem procesu není ostření čepele, ale vyrovnání ostré hrany.

Publikováno 19. března 2009
v sekci: Břitvy

 • Nové
 • Populární

Úpravy neostří břitva, ale jednoduše zarovná hrany kovu na špičce čepele. Tŕň se obvykle skládá ze dvou částí - kůže (opasek) a tkaniny nebo lnu. Křída se aplikuje na lnu jako jemné brusivo a pasta GOI se nanáší na kůži.

Důležité je zvolit popruh správné šířky - je žádoucí, aby byl trochu širší nebo rovný délce žiletky, v takovém případě můžete jednoduše rovnoměrně korigovat špičku, protože celý list se vejde na pás. V opačném případě budete muset při pohybu pohybovat malým posunem, protože ostří musí být rovnoměrně ostré.

Často je oblast tkaniny ignorována a je určena pouze kůže. V obecném případě platí pravidlo 15 50 až 15 krát na látku a 50 krát na kůži. Proces je zde obrácen na honování: držení holícího strojku "nohou" na jedné straně a držením dvou nebo tří prstů, na druhé straně je čepele umístěna na opasek rovně a táhne se po "hřebenu" dopředu. Opět je důležité lehce přitlačit holící strojek a zajistit tak kontakt po celém povrchu - od "hřebene" až po okraj čepele, jinak byste mohli ohýbat okraj a zničit holicí strojek.

Pás musí být napnutý, jinak bude mít vlnitý tvar, což povede k ohnutí okraje. Ostrý holicí strojek při rovnání vytvoří výrazný zvuk.

Směr čepele

Na konci pohybu, když břitva dosáhne krajního bodu, musí být obrácena, aby mohla pokračovat v pohybu - je to způsobeno pohybem, jako je válcování tužky. Neměli byste dělat velké úsilí, nebo to rychle jako holič ve filmu - nejčastěji to vede k menší kontrole břitvy a zbytečnému riziku na prsty a opasek.

Úprava rovné břitvy

Mezi ostřením je třeba po několikanásobných hodinách holení upevnit ostří na řemen. Paste je vyzvednout na holicí strojku a pás - diamantovou pastu, pastu na oxid chrómu, hematit.

V tomto okamžiku je proces ostření holicího strojku u konce. Možná nebude tak špatný nápad, jak začít s holicí strojkou, která již byla naostřena, protože pokud jste uneseni honováním a editací, možná se nedostanete k nejvíce vzrušující činnosti - holení.

Kromě ostření, v péči o holicí strojek, se musíte zabývat korozí. Necháte-li holicí strojku po dlouhou dobu, stojí za to rozmazání lehkými oleji. A pokaždé po holení - omyjte teplou vodou a osušte ji, uložte na suché místo, které není pro děti přístupné.

Tipy pro péči o břitva

Rovná holicí strojka vyžaduje pravidelnou a řádnou péči. Aby "strach" věrně sloužil po mnoho let a zachoval si své řezné vlastnosti, musí být pečlivě postaráno.

Základním zákonem vlastníka nebezpečného holicího strojku je co nejvíce omezit pronikání vlhkosti do čepele. Poskytněte holicí strojku "suchou" práci s nejmenší interakcí s vodou a vlhkostí: kvůli vlivu na nebezpečnou čepel (materiál také hraje roli) může dojít k korozi. Proto je mnohem lepší otřít zbytky vlasů nebo pěny měkkým hadříkem vertikálně dolů (aby nedošlo k poškození okraje) namísto tradičního oplachování vodou.

Ručník na vafle je vynikající volbou, držte ji v ruce nebo zavěste vedle sebe a během holení klidně protřete kotouč proti sobě.

Interakce s vodou břitvy nemůže být ještě kvůli skutečnosti, že vlhkost zabrání tomu, aby se kotouč správně posunoval a holící strojek se "držel" na obličeji. Při holicí proceduře se navíc můžete nechtěně dotýkat kohoutku nebo silného tryskového proudu s tenkým okrajem a způsobit jeho poškození. Je také nutné vyloučit možnost poškození čepele a dokonce i dotýkání se s tvrdými předměty. Mimochodem, jestliže "strach" stále klesá, nehazujte na podlahu, jen aby jste ho chytili: nezapomeňte, že se jedná o velmi ostrý předmět. Někdy i po pádu existuje šance na obnovu.

Je nutné pouze ukládat opatrnost, která je absolutně suchá a na suchém místě (ne v koupelně, je zde velmi mokrá). Kromě toho nemůže být uložen v různých "případech", "krytech". Musí "dýchat". Očistěte holicí strojek po holení měkkým hadříkem. Suché strany břitu, rukojeti a uvnitř, na tomto místě velmi často dochází k vlhkosti, díky čemuž se téměř ve všech případech objeví černé skvrny. V zásadě je častý výskyt černých skvrn od vlhkosti na holicí strojku (a kov obecně). V souladu s normami skladování, pravidelným používáním a častým editováním na koženém pásu dochází k častějšímu výskytu černých skvrn.

Pro dlouhodobé skladování (několik měsíců) použijte speciální olej na ochranu kovu, který se aplikuje na ostří nebezpečného holicího strojku. Díky němu se holicí strojka nezhorší prostým prostojem.

Co dělat s holičkou na "první rande"? Pokud jste právě koupili holicí strojek, měli byste jej lehce umyt mýdlem a vodou (vyráběné holicí strojky jsou vždy pokryty olejem pro dlouhodobé skladování před nákupem). Pokud už někdo používáte holící strojek, obzvláště jej umyjte pro hygienu a jemně otřete čepel alkoholem. Nepoužívejte k dezinfekci horkou vodu ani kyselinu a neumožňují náhlé změny teploty.

Jak správně pečovat o opatrnost při broušení: ostření nebezpečného holicího strojku

Během provozu se holicí strojka stává tupá, někdy se ohýbá a je třeba ji upravovat nebo ostřit. Před každým použitím musí být tento nástroj opraven na pásu. Úpravy neostří ostré hrany, ale pouze zarovnávají kovové hrany a drobné závady, což v některých případech nestačí. Například po nárazu, pádu nebo dotyku pilového kotouče s tvrdým povrchem musíte tento nástroj nasměrovat pomocí brusných kamenů.

Chcete-li zkontrolovat, zda je holicí strojek dostatečně ostrý, musíte nástroj nainstalovat s čepem nahoru a přenést vlasy zespodu (kolmo k ostří). Pokud se rozpadne ve dvou, sotva se dotýká čepele, nástroj je dostatečně ostrý a připraven k pohybu.

Pokud obnovení pásu nestačí k obnovení ostrosti, bude se muset ostnat kolem kamene. Vyrábí se jinak než ostření nože nebo nůžky. Tento proces je poměrně složitý a specifický a jeho výkon závisí na účinnosti, kvalitě holení a životnosti zařízení. V ideálním případě by tedy mistr, který má příslušné znalosti, dovednosti a zkušenosti, měl ostřit břitva.

Co potřebujete pro ostření a úpravu nebezpečného holicího strojku

Čelenka ostří je ve výrobním závodě a v budoucnu je potřeba jen pravidelné oblékání - broušení z ostružin a nepravidelností okrajů. Pokud je však čepel poškozen, potřebuje ostření pomocí kamene. Tento postup zahrnuje odstranění části kovové tkaniny.

Hlavní požadavky na broušení kamene z důvodu strachu:

 • homogenní jemnozrnný povrch - 4000/8000 zrnitost;
 • přetrvávající zadržení tvaru;
 • nedostatek těsných kusů;
 • minimální uvolnění suspenze.

Chcete-li upravovat holicí strojky, potřebujete speciální závěsný řemen nebo dřevěné rukojeti. Jeho šířka je zvolena nejméně po délce čepele. To vám umožní rovnoměrně zpracovat celý povrch nástroje. Úpravy se provádějí na koženém a / nebo textilním pásu, aniž by se k němu použil abrazivní prostředek.

Zpracování nástroje na pásu s pastou je již dolaďování nebo ostření a doporučuje se provádět pouze tehdy, když je to skutečně nutné, když obyčejná úprava nevede k potřebným výsledkům. Pastu lze aplikovat samostatně a některé pásy mají povrch, který byl vložen do továrny.

Jak upravit holicí strojček na pás

Algoritmus akce je následující:

 1. Buďte opatrní, když na jedné straně držíte "holení" a přidržte 2-3 prsty od opačné strany.
 2. Vezměte čistý a hladký pás s čistým povrchem kůže (bez pasty) a tkaninami s minimální zrnitostí. Je nutné vyčistit skvrny a odstranit závady. Před použitím důkladně protřete pás s dlaní - až do okamžiku, kdy pocítíte teplo a hladkost. Zajistěte ho a udržujte v napnutí, nejlépe v poloze rovnoběžné s podlahou.
 3. Umístěte kotouč na opasek rovně a protáhněte "hřeben" podél něj, lehce se ho dotkněte bez silného tlaku. Zajistěte kontakt po celé ploše, od "hřbetu" až po břit. Bez námahy a tlaku! To způsobuje pouze ohnutí čepele a zabraňuje kontaktu pásu s koncem lemu.
 4. Po dosažení koncového bodu otočte holicí strojek pohybem, který se podobá válcování tužky, pomalu a opatrně, zcela ovládající přístroj. Otočte jej přes zadní část a ne přes bod, jinak hrozí nebezpečí vystřihnutí pásu, ohnutí ostří a zničení holícího strojku. Nedovolte nástroji, aby se zastavil na okrajích: před otočením nože, odtrhněte okraj a po otočení nože se při pohybu pohybujte přesně na povrch pilového kotouče.
 5. Je-li přístroj v pořádku, stačí 15-40 průchodů v obou směrech. Pro každých 50 příspěvků na kůži je tkaninou 15 průchodů. Následná editace je bezvýznamná, protože kvalita řezu zůstane přibližně na stejné úrovni.
 6. Pokud dosáhnete dosažené ostrosti holícího strojku, zaostřete zařízení na pásu s pastou - stačí ji 1-2 krát držet. Pokud se kvalita řezu nezlepšila, po 6-8 průchodech pásu s pastou je zbytečné pokračovat v pokusech - v takových případech je třeba výrobek ostřit na kameny.

Pravidla ukládání pásu

Čisté a lepené pásy by měly být odděleny. Nedotýkejte se čistého abrazivního pásu a nepoužívejte pasty různých velikostí zrn. Při přepravě a skladování je důležité tyto výrobky chránit před deformací - jejich zkroucení nebo skládání nevyhnutelně vede k záhybům a vráskám, které jsou prakticky neodstranitelné. Tato zařízení by měla být uložena v krytech nebo uzavřených skříních, aby se minimalizovala pravděpodobnost vzniku prachu. Skladování těchto výrobků ve vlhkých oblastech je nepřijatelné.

Příprava na ostření na kamenech

Abychom pochopili, jak má břitva ostřit a jaký kámen je nejlepší použít v konkrétním případě, je třeba analyzovat geometrické parametry zařízení. Za tímto účelem je umístěte na rovnou plochu a položte na něj zvedák a vstup. Zvažte stranu lemu a zadek. Zkontrolujte, zda jsou v této oblasti mezery mezi zařízením a základnou, na které leží. Pokud je utěsnění volné, musíte použít velké brusivo.

Zkontrolujte zařízení ze dvou stran. Navíc zkontrolujte okraj na "správném úsměvu". Pokud jsou s ním problémy, před ostřením ostří je nutné opravit zpětný úsměv pomocí hrubého abraziva, který se nachází v rovině, s pohyblivými pohyby.

Jak ostřit holicí strojček doma

Při zahájení ostření holicího strojku na kameny nezapomeňte, že čepel tohoto zařízení je velmi citlivý a při nesprávných pohybech může dojít k různým vadám. Chcete-li zvládnout dovednosti zdokonalit nebezpečí na kamenech, potřebujete čas, trpělivost a přísné dodržování technologie. Ostření takového nástroje na liště je nutné v extrémních případech - pokud je kotouč vážně poškozen a vyrovnání pásu nepřináší požadované výsledky.

Chcete-li žiletku vrátit do ostrého stavu, potřebujete:

 1. Navlhčete lištu vodou.
 2. Držte holící strojek s ukazováčkem a palcem, současně zatlačte hřeben a okraj ostří. Před hřebenem je žádoucí lepit pásku, abyste ji chránili před poškrábáním. Tlak by měl být zanedbatelný. Je důležité zajistit konstantní kontakt roviny zařízení s povrchem tyče.
 3. Držte nástroj podél kamene stejnou intenzitou - pro rovnoměrné ostření. Je důležité, aby se kotouč držel v kontaktu s tyčí a udržoval úhel.
 4. V krajním bodě otočte přístroj přes hřeben, zatlačte ho na druhou stranu a podobně jej držte v opačném směru.
 5. Opakujte postup až do požadovaného efektu.

Ostření na kamene je efektivní, ale složitá a nákladná technologie. Chcete-li úplně zaostřit hloupé holicí strojky, musíte použít ne jeden univerzální tyč, ale několik kamenů. Nejlepší je provést tento postup v dílně.

Jak pečovat o přímé holicí strojky

Chcete se vás dlouho a věrně bát, musíte ji pečlivě používat a ukládat pečlivě. Hlavním požadavkem je minimální kontakt s vodou a vlhkým prostředím, aby se zabránilo korozi nebo oxidaci kovu. Před prvním použitím stačí umýt mycí roztok mýdlem a otřete použitý přístroj měkkým hadříkem navlhčeným alkoholem. Nepoužívejte kyselinu nebo vroucí vodu k dezinfekci a nevystavujte přístroj náhlým teplotním skokům. Použijte holicí strojku přesně pro svůj určený účel, dejte pozor a opatrně.

Je důležité chránit taková zařízení před pádem, poškozením a dokonce se dotýkat ostří na tvrdé předměty. Musí být skladovány na suchých a dobře větraných místech mimo dosah dětí. Před dlouhodobým skladováním musí být přístroj ošetřen parafínem nebo jiným lehkým olejem. Po každém použití musí být čepel důkladně opláchnut horkou vodou a zcela vysušen pomocí ručníku nebo ubrousku (samozřejmě ze strany bezpečného).

Nezapomeňte, že efektivita, snadné používání a životnost přímého holicího strojku přímo závisí na tom, jak je postaráno. Zajistěte své nástroje správným skladováním a péčí a holíte s radostí!

A k nákupu vysoce kvalitních nebezpečí, pásky pro jejich úpravy a další užitečné doplňky pro holení jsou prospěšné a pohodlné v online obchodě BeardBoard.

Pro Více Informací O Suché Vlasy