logo

Vše o vertikálních permích vlasů

Krásný účes je slib krásného vzhledu, ani ten nejsložitější obraz nebude úplný a harmonický bez účesu. Perfektně položené vlasy jsou obtížně dostupné, zvláště denně. Řešením problému může být perm vlasy - vždy zůstávají v podobě vybraného typu kudrlin. Tento postup pomůže zamezit potřebě neustálého větrání vlasů a tím poškození vysokými teplotami. Postup má však své vlastní jemnosti, které musíte pochopit, než se rozhodnete jej provést.

Co je to vertikální kadeřnictví?

Vertikální vlna - to je jeden ze způsobů, jak dlouhou dobu zvlnit vlasy, zvláštnost procedury je princip vytváření kudrlin - kadeře se vytvářejí pomocí speciálních svislých cívek, kompozice lze použít velmi odlišně. Nejpozoruhodnější je, že takový perm vypadá na dlouhých vlasech, neboť "odvádí" značnou část délky, s nárazy a bez nich. Tento postup byl dlouho považován za velmi škodlivý pro vlasy, i když nebyl zastaven, ale dnes je možné použít benigní formulace, které mají minimální negativní vliv na stav chloupků a s náležitou péčí je možné je odstranit později.

Existuje několik typů procedur v závislosti na použitých lécích:

 1. kyselý (dává dlouhotrvající výsledek, ale spíše škodlivý pro vlasy);
 2. alkalická (měkká metoda, vhodnější pro tenké vlasy);
 3. biowave;
 4. hedvábí perm;
 5. typu lipid-protein.

Nejlepší ze všeho je, že perm spočívá na vlasech, které nebyly předtím barveny nebo narovnány pomocí speciálních příprav dříve než před 6 měsíci. Problém v takových případech spočívá nejen v charakteristice složení použitého pro postup, ale také ve stavu samotných chloupků.

Bohužel, takový postup není k dispozici pro všechny, existuje seznam omezení, která činí provádění curlingu nežádoucí nebo zcela nemožné:

 • období kojení a těhotenství;
 • závažné vyčerpání těla po dlouhé nemoci nebo stresu;
 • vlasy příliš poškozené a vyčerpané, vyžadují léčbu;
 • alergie na složky kompozice pro curling;
 • použití vlasových produktů s přísadou silikonu (pokud je složka součástí šamponu, stačí pouze upozornit pána a on si umyje hlavu, aby odstranil zbytky).

Výhody tohoto typu curlingu vlasů

Chemické vertikální curling se dobře drží na vlasy jakékoliv délky a typu a má mnoho výhod:

 • trvání výsledku. Po jediném postupu můžete dostat kudrlinky, které se budou držet na hlavě po dobu až šesti měsíců, a žádné vlhké počasí nepoškodí účes, což nelze říci o vlivu kudrlin a běžných vlasových kadeřníků;
 • Důležité je také to, aby se odfukování a zvlnění získaly ze samotného kořene dokonce i na dlouhých vlasech. To je obzvláště důležité, pokud je tam málo vlasů - množství zábalu z kořenů přidává;
 • denní instalace již nebude muset trávit spoustu času;
 • možnost použití různých složek v závislosti na počátečním stavu vlasů. Možná použití jemných biologických prostředků k choulostivým účinkům;
 • vlasy budou čirší;
 • formulace používané během postupu, uvolněte přebytečný tuk v hlavě, takže mytí může být prováděno méně často.

Mělo by být zřejmé, že každá další permina prováděná v řadě bude mít méně trvalý účinek ve srovnání s předchozím, protože dříve modifikovaný keratin nebude v budoucnosti tak silně reagovat na chemický účinek. Dříve nebo později se budou vlasy jednoduše "odmítnout" kroutit a pak budete muset počkat, dokud nebudou růst nové prameny.

Vertikální technologie Perm

Kudrliny se krouží z toho, že hustota keratinu - bílkovina, z níž jsou chlupy postavena - oslabuje, otevřené váhy a zámky snadno přebírají tvar, ve kterém jsou zabaleny. Postup je následující:

 1. Začněte, vlasy jsou důkladně omyty, aby se odstranily všechny zbytky tuku, jinak by bylo možné téměř dosáhnout pružných kadeří;
 2. vlasy jsou rozděleny do několika sekcí, takže soubor může být rovnoměrně umístěn;
  prameny jsou navinuty na kolečkách s vybraným průměrem. Tloušťka závisí na tom, jak intenzivní kliky jsou preferovány klientem;
 3. když je celá masa vlasů sourozene, dětský krém je aplikován podél růstové linie, aby byla chráněna kůže;
 4. na zkroucené vlasy rozdělí prostředky pro curling. To se obvykle provádí pomocí houby, takže každá část může být rovnoměrně namočená. Mokrý účinek vyžaduje použití specializovaného agenta;
 5. Na hlavu je položena oteplovací čepička, která zůstává po určitou dobu (tento parametr je určen individuálně);
 6. po umytí hlavy, ne odvíjení koleček a ošetření fixačním prostředkem. Tento krok se opakuje dvakrát, aby se výsledek bezpečněji vyřešil;
 7. v důsledku toho se cívky odstraní a všechny použité léky se konečně omyjí z vlasů. Pro sušení se obvykle nepoužívají vysoušeče vlasů, protože by to mohlo v takovém případě poškodit vlasy.

Během postupu jsou vlasy postiženy nejen chemickým typem, ale také fyzickým, jmenovitě napětím a tlakem, protože jsou navinuté na cívkách spíše těsně. Výsledkem je, že pružnost kadeří závisí na několika parametrech najednou: čas potřebný k udržení výrobku na vlasu, kvalita a typ kompozice, struktura vlasů a dokonce i teplotní podmínky, které jsou vytvořeny v místnosti.

Při rozhodování o chemickém přehnutí vlasů a chtějí získat nejlepší výsledek, je lepší řídit se několika tipy:

 • doba trvání účinku závisí na tloušťce vlasů a tenčí chloupky, tím rychleji ztrácejí textura vytvořenou pro ně. Pokud jste vlastníkem tenkých vlasů, je proto lepší provést procedury pro posílení vlasů;
 • je lepší upřednostnit jemné formulace, aby se minimalizoval negativní dopad;
  neměli byste se při výběru mistrů spoléhat na volbu nízké ceny, je důležité vybrat si dobrý profesionál. V opačném případě hrozí vysoké riziko vzniku špatného výsledku a vážného poškození vlasů.

Jaké kolečka budou pro tento postup zapotřebí

Prvním důležitým faktorem při výběru kuliček je jejich průměr. Čím tenčí jsou cívky, tím pružnější a plynulější budou kudrlinky. Ale v okamžiku postupu nemá tento parametr naprosto žádný vliv. Pro svislé kadeření vlasů obvykle používají cívky zvláštního tvaru - kuželovité, takže se ukáže, že se dosáhne přirozenějšího zkroucení pramene. Pro zákazníky s rovnými třesky mohou být vybírány kadeřníky různých velikostí, takže díky tomuto rozdílu lze dosáhnout přirozeného a krásného přechodu.

Pokud jde o materiál, z něhož by se měly vyrábět zvlhčovače, přední řemeslníci preferují dřevo nebo polymery - materiál by neměl reagovat na chemický účinek použitých přípravků.

Jak provést vertikální chemii doma

Můžete provést postup chemického mávání doma, ale měli byste pochopit, že bez náležitých zkušeností nepotřebujete experimentovat s výkonnými profesionálními nástroji - můžete si způsobit mnoho škod. Je lepší upřednostnit speciální výrobky s nepatrným účinkem, které jsou nabízeny speciálně pro domácí použití.

Jak přesně tento postup provedete, bude uvedeno v pokynech výrobce, protože každá jednotlivá lék bude mít své vlastní vlastnosti. Předběžné ověření, zda je nástroj vhodný. Nejprve naneste chemické složení na malé vlákno, počkejte několik minut a pokuste se ho vytáhnout - pokud se snadno rozbije, pak nemůžete směs používat. Druhým stupněm testu je reakce pokožky hlavy.

Obvykle jde vše podle standardního vzoru: hlava je umývaná, přirozeně vysušená, rozdělena na rovnoměrné prameny, každá z nich je pečlivě česána a navinuta na vybranou šroubovici. Dále, pomocí houby, chemické složení je distribuováno přes vlasy. Po uplynutí doby uvedené v pokynech se vlasy umyjí vodou a aplikuje se fixační kompozice. Na konci po umytí vlasů je nutné ošetřit prameny opatrným prostředkem.

Video: jak zvlnit vertikální kadeře

Bavlna umožňuje dosáhnout účinku snadných, přirozených kudrlin. Toto video podrobně popisuje proces provádění procedury u klienta s krátkými vlasy. Použití spirálových měkkých kuliček v takové situaci pomáhá zvýšit přirozenost konečného účesu.

Foto vertikální chemie pro dlouhé, střední a krátké vlasy

Jak porozumět, zda kontaktovat salon pro vertikální curling vlasy? Po přezkoumání všech informací se budete muset podívat pouze na fotografii před a po skončení procedury a rozhodnutí bude provedeno velmi jednoduše - velkolepý výsledek s pružnými kudrlinami - spirály po celé délce nenechá nikoho lhostejný.

Recenze

Lida: Nějak jsem to zvládl u nešťastného mistra. Nevím, co tam používala, ale po týdnu všechno vyšlo a vlasy se staly jen hrozné - suché a křehké.

Christina: Postup je dobrý, mám dostatek železa po dobu 4 měsíců. Vlasy jsou prostě úžasně krásné, oči nelze odtrhnout.

Lisa: Velmi potěšena, že si můžete vybrat tloušťku pramenů. Vždycky jsem si myslel, že mávání je vždy "pudlovitý" efekt, ale byl jsem zvednutý velkými kadeřníky a měl jsem výborné přirozené kudrlinky.

Margot: Perm nemůže být nikdy přirozený. Všechno to strašně kazí vlasy, je lepší používat měkké kolečka na noc.

Vertikální perm vlasy

Kdy se ta móda na kadeře? Je nesmírně obtížné odpovědět na tuto otázku, protože příběh si od nich zachoval vzpomínky již od dávných dob. Například, ve starověkém Řecku, ženy se kadeřily a kroutily vlasy na železných tyčích - kalamis. Speciálně vyškolení otroci, kalamisté, jim v tom pomohli. Ve starém Římě byly také velmi oblíbené kudrlinky, které se odehrály jak na původních vlasech římských žen, tak na nádherných parukách.

Láska ke kudrnatým vlasům se dodnes zachovala, a to vše proto, že kadeřiny v jakémkoli formátu vizuálně vytvářejí vlasy silnější a objemnější a dáma - hezčí, krásnější a ženská několikrát. Vertikální kadeře jsou obzvláště zdobené a atraktivní a speciální způsoby curlingu - vertikální chemie a podobná biovláda pomáhají je trvat.

Co je to vertikální kadeřnictví?

Kolečka také potřebují speciální - kuželovitou nebo spirálovou. Obvyklé cívky s jejich vertikálním uspořádáním nedají požadovaný účinek.

Výsledek vertikální chemie je silný, ne kruhový tvar, ale spirálovité kudrlinky, harmonické natažené kadeře nebo krásné hollywoodské vlny. Získaný efekt závisí na několika faktorech:

 1. Použité složení.
 2. Doba expozice znamená.
 3. Původní délka, tloušťka a struktura vlasů.
 4. Napínací síly.
 5. Tvar a délka cívky.

Při natáčení vlasů na kadeře musíte postupovat podle určitého pořadí, které závisí na délce vlasů. Podrobné informace o posloupnosti akcí pro dlouhé, krátké a střední vlasy jsou podrobněji popsány v příslušném odstavci.

Vertikální mávání a jeho výhody

Vertikální chemie před svými horizontálními protějšky a klasické metody tvarování kudrlin (curling iron, hair curlers) má řadu významných výhod:

 • Dlouhodobý účinek - od 3 měsíců do 6 měsíců.
 • Harmonická a čistá forma kudrlin, která krásně rámuje obličej.
 • Odstranění potřeby každodenní instalace, což vede k obrovskému úsporu času, úsilí a trpělivosti.
 • Hromadné a pompové vlasy.
 • Postup jakéhokoli dlouhodobého kroucení v různých stupních vyschne vlasy, což příznivě ovlivňuje mastné vlasy.
 • Četnost mytí hlavy je snížena na frekvenci každé tři dny.

Vertikální technologie Perm

Technologie vertikálního permu se neliší od horizontální metody. Jedinými významnými rozdíly jsou způsob umístění cívky a posloupnost jejich navíjení.

Jinak algoritmus akcí zůstává nezměněn:

 1. Šamponování probíhá, zaměřené na odmašťování vlasů pomocí speciálních výrobků.
 2. Pramínky se suší přirozeným způsobem s dalším navlhčením suchým hadříkem pohlcujícím vlhkost.
 3. Celá hmota vlasů je rozdělena na čtverce, jejichž výška je obvykle stejná jako délka připravených kadeřníků.
 4. Pásky předepsaným způsobem navinuté na cívkách.
 5. Každý zkroucený pramen je hojně navlhčen prvním složením curlingového komplexu.
 6. Kompozice stárne na vlasu po požadovanou dobu, individuální pro každou látku.
 7. Proplachování zvlněných vlasů se provádí pod tekoucím proudem vody.
 8. Vlasy jsou namočené ručníkem.
 9. Druhá sloučenina se aplikuje z komplexu, který působí jako fixační činidlo a udržuje se čas uvedený v instrukci.
 10. Vlasy jsou promyty ve vířivé podobě.
 11. Odstraněny pečivo na vlasy.
 12. Vlasy se opláchnou bez šamponu, aplikuje se ochranný balzám.

Vertikální chemie pro střední vlasy

Vertikální chemie, vyrobená na středně dlouhých vlasech, pomáhá vytvářet vlasy svěží a obraz je jasnější a zajímavější. Kvůli tomu, aby získané kadeře netrpěly a nevypadaly jako prasečí chvost, doporučuje se použít svinovací cívky během svislého zvlnění na střední srsti. Umožňují vytvářet zvlnění podobné těm, které vytváří mateřská příroda. V tomto případě bude přechod z kořenové zóny na kadeře hladší a čistší.

Při výběru křivkového formátu je třeba se zaměřit na následující body:

 • Vertikální perm výrazně snižuje délku vlasů, což není dobré pro baculaté dámy, které raději preferují nakloněné kudrlinky nebo vlny.
 • Majitelé ostrých bradách a ideálně oválná tvář se dokonale hodí k silným elastickým kadeřím.
 • Je lepší zakřivit šikmé rany na středně dlouhých vlasech spolu s hlavní hmotou, ale nechte rovnou přímku tak, jak je, protahujte přechod z náběhu na kadeře na předních zámcích (slabší vinutí).
 • Dámy s dlouhými obličejovými vlnami jsou kontraindikovány. Je lepší, aby se rozhodli pro nedbalé, ale silné kudrlinky.

Sekvence navíjení pramenů na cívce je stejná pro dlouhé a střední vlasy a zahrnuje následující povinné kroky.

 1. Vlasy jsou obvykle rozděleny na 9 čtverců. Od první k šesté - to je okcipitální zóna, začíná od krku k vrcholu, 7. část je parietální zóna, 8 a 9 čtverců jsou časové.
 2. Zaoblení začíná prvním čtvercem v dolní části hlavy, kuličky jsou uspořádány vertikálně, směr pohybu pramenu je vždy stejný a napětí vlasů je střední.
 3. Po dokončení prvních čtverců je nutné posunout a zpracovat celou zadní část hlavy, pak temnotu (cívky jsou umístěny vodorovně, to je rovnoběžné s čelem) a teprve poté jsou chrámy (vertikálně).

Vertikální chemie pro dlouhé vlasy

Na dlouhých vlasech vypadá vertikální chemie nejvíce luxusní, protože dostatečná délka pramenů pomáhá plně odhalit krásu a originalitu kudrlin. Je nutné vybrat kolečka tak, aby jejich délka byla dostatečná pro bezproblémové zapletení celého pramene. Schéma kroucení pramenů na cívkách se neliší od schématu, které bylo výše popsáno pro střední vlasy.

V případě dlouhé hlavy vlasů existuje jeden rozdíl, který je vyjádřen v doplňkové metodě vertikálního kroužení, což způsobuje zcela odlišný účinek. Pokud jsou vlasy velmi dlouhé, pak se celá vlákna nemohou navinout z kořene k špičce, ale pouze její spodní polovina. V takovém provedení bude výsledkem nádherný romantický a ženský účes se svraštěnými konci v silných kudrlích.

Dlouhá vertikální chemie jde bez výjimky na všechny dámy, ale pouze proto, aby určila přítomnost třesků a jejího vzhledu. Například se nedoporučuje nosit rovný třes na obočí žen s okrouhlými obrysy, ale nakloněné šikmé a dlouhé vidlice, naopak jsou velmi dobré. Účes bez bobů může být také vynikající volbou pro ženy s širokou tváří. S příliš rozšířeným oválem, tlusté přímé rány s rovnoměrným řezem na obočí v kombinaci s dlouhou vertikální chémií nemohou dělat.

Tloušťka budoucích kadeří je určena průměrem kuliček a je zvolena jednotlivě. Majitelům tlustých vlasů se nedoporučuje vytvářet silné elastické kadeře malého průměru, protože v tomto případě se vlasy změní na obrovský kudrnatý šok. V tomto případě je lepší vytvářet protáhlé tenké nebo silné tlusté kadeře. Ale s tenkými a řídkými vlasy je situace naprosto opačná. Čistější je hlava vlasů, tenčí a četnější cívky by měly být.

Krátká vlasová vertikální chemie

Provedení vertikální chemie na krátké vlasy má své vlastní charakteristiky:

 • Používání tenkých cívek je povoleno pouze v případě, že paní má velmi vzácné vlasy, jinak může být výsledkem pudla nebo pampelišky.
 • Nejlepší volbou jsou středně velké průvlaky na vlasy, při výběru silných typů nebude dámka dostávat kudrlinky, ale volumetrické vlnité vlny nebo špatně tvarované kudrlinky, které vypadají stylově, ale nejsou vhodné pro všechny účesy.
 • Střih na vlasy by měl být promočen na kudrlinky vypadat harmoničtěji.
 • Curling by měl být měkčí, takže kadeřnice úhledně spadnou do tvaru.
 • Ovíjení by mělo být prováděno podle zvláštního schématu - kolem koruny k zadní části hlavy, kvůli nejkratší délce vlasů na zadní straně hlavy.
 • Přímé rány, pokud nedosáhnou mostu nosu, zůstanou tak, jak je. Zbývající druhy jsou navinuty spolu se všemi vlasy.
 1. Perm způsobuje dlouhotrvající účinek a silné kadeře, ale vážně poškozuje vlasy.
 2. Biowave z větší části má měkčí účinek, ale téměř nerozkládá a nehojí vlasy, vyživuje je, zvlhčuje a obnovuje strukturu.

Níže je několik fotografií vertikálních perm ve formátu před a po.

Vertikální chemie je tedy vynikajícím řešením pro dlouhé a střední vlasy, stejně jako alternativa k jiným metodám pro krátké vlasy.

Vertikální chemie - získáváme krásné kudrlinky a usnadňujeme každodenní styling

Kolik žen sní o nádherně zkroucených vlasech nebo jemně tekoucích vlnách vlasů. Pokud se jejich každodenní curling s kadeřníkem nebo kolečky dává jen dočasný výsledek, pak vertikální perm umožní elegantní a zároveň stabilní kadeře.

Co je

Vertikální odolný proti chemikáliím, vyrobený na vertikálních kolečkách pomocí speciálního chemického složení.

Pod jeho působením se pokožka pokrývající vlasovou šachtu oslabuje a její váha se otevře, což umožňuje pramenům, které se navíjejí na kadeřnicích, aby získaly zvlněný tvar. Po nanesení fixační kompozice se kutikulové vločky zavřou, přičemž tvar zvlnění se udržuje po dobu 3-6 měsíců.

Vzorec kompozice se vybírá individuálně v závislosti na typu vlasů - jejich tuhosti a křehkosti. Nejpopulárnější z kompozic pro chemii nedávno získal biologické přípravky s mírným působením.

Rada Maximální účinek curlingu se dosahuje, když se provádí na nenatřených pramenech a na ty, které byly podrobeny narovnání speciálními přípravky před více než 6 měsíci.

Náklady na

Postup takového permu je spíše namáhavý, v závislosti na tloušťce a délce kadeří, jeho trvání je 3-5 hodin. Náklady na chemii se značně liší, protože jeho formování je ovlivněno několika faktory - délkou a hustotou pramenů, použitou kompozicí, zkušeností majitele nebo popularitou kabiny.

V průměru to je:

 • pro krátké vlasy - 5000 r;
 • u středních pramenů - 3000 r;
 • pro dlouhé kadeře - 5000 stran.

Výhody a nevýhody

Provádějte chemické permutě na téměř všech vlasech, bez ohledu na jejich typ, délku, tloušťku nebo tuhost, je třeba poznamenat, že po stočení účesu se kratší o 3-6 cm.

Mezi přednosti vertikální chemie je třeba poznamenat:

 • trvalé kudrlinky, které trvají 3-6 měsíců;
 • významné snížení času stráveného stylingem;
 • snížení hmotnosti vlasů a vzhled objemu.

Vzhledem k tomu, že i nejmenší účinek chemických složek na prameny vede ke změně jejich struktury, vertikální curling může způsobit suchost a často i křehkost vlasové šachty. Proto se po jeho zavedení vždy doporučuje používat speciální přípravky, které mají revitalizační, revitalizační a hydratační účinek.

Kontraindikace pro

Hormonální pozadí má určitý vliv na citlivost kudrlin na účinky chemických složek, proto je vertikální chemie kontraindikována, protože kudrlinky nemusí pracovat během:

 • kritické dny;
 • užívání hormonálních léků;
 • kojení;
 • těhotenství.

Pozor! Vertikální chemie vyrobená na tenkých a křehkých vlasech nebude trvat déle než 3 týdny. Jaká chemie je vhodná pro tenké vlasy, přečtěte si naši webovou stránku.

Důvodem dočasného nebo trvalého odmítnutí vertikální chemie je také:

 • alergie;
 • vysoká horečka;
 • stres;
 • vypadávání vlasů;
 • henna nebo basma barvení.

Vlasy s hustou strukturou se obtížně zvlňují. K určení jejich náchylnosti na perm je možné navíjením malého suchého pramene na cívku a držením po dobu asi 15 minut. Pokud nekryté vlákno udržuje vlnitost, znamená to, že vlasy mohou být zkroucené, pokud ne, pak vertikální chemie nebude fungovat.

Křivky: typy a funkce výběru

Chcete-li vytvořit kudrlinky, používají se kadeřníky s tvarovou tyčí, které mají specifický tvar:

 • válcové;
 • zakřivená - klesá směrem ke středu a směřuje k okrajům;
 • kuželovitý tvar.

Takové kolečka jsou také nazývány cívky. Mohou být dřevěné nebo polymerové, velké a malé, mají rozdíl v průměru. Další informace o typech a pravidlech používání cívek na vlasy naleznete na našich webových stránkách.

Curlingové kadeře na kuželovitých cívkách dávají nejvíce přirozenou vlnu.

Stav vlasu ovlivňuje volbu velikosti cívky:

 • cívky s velkým průměrem jsou určeny pro dlouhé, pevné kadeře;
 • střední průměr - pro tlusté prameny střední tvrdosti;
 • cívky s malým průměrem - pro řídké, tenké a krátké vlasy jakékoliv tvrdosti.

Podvádění na tenkých cívkách dává pružnější a malý zvlnění, čím větší je průměr cívky, tím bude měkčí zvlnění. Při navíjení je povoleno používat obě cívky stejného typu (stejného průměru) a kombinovat cívky různých průměrů. Taková kombinace umožňuje majitelům plynulých bangů dosáhnout přirozeného efektu v přechodové délce.

Rada Neměli byste používat cívku s velkým průměrem pro jemně kroucené vlasy, protože vertikální chemie prostě nebude s nimi pracovat.

Závislost na typu obličeje a délce vlasů

Vertikální chemie se může provádět na pramenů jakékoliv délky a účesů různých tvarů. Účesy s pružnými kadeřemi jsou vhodné zejména pro majitele tvarů oválných nebo kulatých obličejů as lehkými kudrlinami nebo měkkými vlnami - pro ty, kteří mají trojúhelníkový tvar obličeje.

Držitelé krátkých vlasů, kteří chtějí udělat neupravené kudrlinky pomocí vertikální chemie, se doporučují nejprve provést účes - podlouhlé čtyřky, zkrácené kaskády nebo čtyři boby.

Vertikální chemie na pramenech střední délky vám umožňuje provádět účesy s různými efekty - měkkými vlnami, lehkými nedbalými kadeřemi, elastickými kadeřemi.

Ale zvláště efektivně vertikální chemie vypadá na dlouhých vlasech, o čemž svědčí foto níže.

Fotografie před a po

Curling doma: jemnost procedury

Navzdory skutečnosti, že vertikální perm je lepší provádět s kvalifikovaným velitelem, může to být provedeno nezávisle, pomocí průvodce krok za krokem. Pro postup bude zapotřebí:

 • sada cívků 1-3 sady;
 • profesionální souprava pro curling vlasů;
 • rukavice a plastové víčko.

Provádění permutů začíná zkouškou individuální nesnášenlivosti. Která kapka kompozice by měla být aplikována na zápěstí a počkat 15 minut. Vzhled svědění nebo zarudnutí naznačuje, že tento lék není vhodný. Pokud se takové příznaky nevyskytly, můžete pokračovat v postupu.

 1. Promyjte si vlasy šamponem a pak je utřete ručníkem.
 2. Aplikujte na kůži tukový krém podél linie vlasů.
 3. Aplikujte obalové mléko na mokré délky po celé délce.
 4. Rozdělte kudrlinky do malých nebo středně velkých zámků, přitiskněte je směrem od zadní části hlavy. Omotat na cívkách se svislým koncem vyrobeným z kořenů.
 5. Použijte platnou směs, nasaďte na polyetylénový uzávěr a dodržte čas uvedený v pokynech.
 6. Pak nanášejte neutralizační směs a opláchněte další 5 minut, opláchněte vodou (bez šamponu).
 7. Odstraňte cívky a bez vyčesávání suché kadeře.

Náklady na set pro self-perm je v průměru 1000-2500 rublů. Náklady na současné složení (bez neutralizátoru / fixativ) je v průměru 400-800 rublů.

Pro vertikální chemii doma se doporučuje používat soupravy:

 • Wella Professional Wave - má jemný účinek a trvanlivost až 4 měsíce;
 • Schwarzkopf Glamor Wave Natural Styling - má mírný účinek, poskytuje pružné kadeře po dobu 3 měsíců;
 • Revlon Professional Up Perm - pro tvrdé kadeře;
 • Acme Color Energy Lock - pro všechny typy pramenů.

Jak se starat o vlasy po

Jako každý jiný účes, vertikální chemie, aby vypadala esteticky příjemná, vyžaduje určité množství péče a jedno mytí hlavy nebude fungovat. Pečlivá péče o kadeře pomáhá zachovat jejich vzhled a strukturu.

Kromě mytí vlasů se šamponem, které se provádí jen 3 dny po vertikálním kroutí, je péče o kadeře prováděna restorativními procedurami.

Zahrnují pravidelnou aplikaci výživných mask, sér, balzámů, olejů na vlasy, opláchnou je odvar z bylin nebo okyselené vody, a také následující podmínky:

 • po umytí by se kudrlinky měly namočit ručníkem, aniž by se stékaly nebo kroutily;
 • můžete je vyčesat až po úplném vyschnutí pomocí hřebene se vzácnými zuby;
 • v případě potřeby sušení vlasů sušičem na vlasy, měli byste zvolit mírně teplý nebo studený režim a trysku "difuzor";
 • Můžete použít vlasové válečky pro styling vlasů a pěnu, balzámy a vosk k opravě;
 • odstín tónů na přírodních základech;
 • pro ochranu proti ultrafialovému záření v letním období, které má vliv na strukturu vlasů, doporučujeme je pokrýt kloboukem, šatkou a speciálním ochranným vybavením.

Pozor! Vyhlazení mikrotrhlin, způsobující průřez špiček nebo křehkost, přispívá k aplikaci prostředků pro péči obsahující tekuté proteiny.

V péči o chloupky podrobené vertikální chemii je zakázáno:

 • spánek s nedosaženými prameny;
 • osušte je teplým vzduchem;
 • kartáčování;
 • dělat bouffant
 • k fixaci laku na vlasy;
 • malovat kudrlinky dříve než 3 týdny po zakřivení.

Jak dlouho trvá účinek?

Díky řádné a pravidelné péči může účinek vertikálního zvlnění vlasů trvat až 3-6 měsíců.

Vertikální chemie na prameny jakékoliv délky je příležitostí získat krásné kudrnaté kudrlinky, které nejen usnadňují každodenní styling, ale také vám umožňují vytvářet nové, úžasné účesy.

Klíčem k dobrému výsledku bude výzva pro profesionálního pána. Bude schopen správně posoudit stav vlasů, zvolit optimální složení, provést perfektní vertikální zvlnění.

Přehled oblíbených kadeřnic:

Jaký typ perm si můžete zvolit na střední srsti

Existuje mnoho odrůd perm, které jsou známy, které jsou rozděleny do:

 • modifikace použitého chemického složení;
 • metody navíjení.

Typy chemických permů

Radikální

Otáčejte pouze bazální část, aniž byste se dotýkali zbývajících konců pramenů. Toto by mělo být provedeno pouze ve formě půl osmi. Poté, co jste provedli potřebné množství otáček, zajistěte elastický pás.

Poté použijte vhodné chemické složení. Nechejte to po dobu 10-20 minut. Dalším stupněm je fixace. Chcete-li to provést, vezměte 50 gramů. 3% peroxidu vodíku. Můžete aplikovat s aplikátorem nebo pravidelnou houbou, trochu pěnit a nechat na deset minut.

Když se pěna trochu rozpadne, vše se odvíjí. A opět použijeme fixační prostředek po dobu čtyř minut, ne více. Opláchněte důkladně vodou. No, pak je vše v pořádku: sušení, neutralizace, styling atd.

Tato metoda je vhodná pro ženy:

 • se vzácnou hlavou vlasů;
 • často pomocí tohoto postupu;
 • kteří chtějí získat hlasitost, jen kořeny vlasů.

Vertikální

Je nutné vítat prameny začínající od kořenů, postupně dosahovat velmi špičky. Používají se pouze cívky ve tvaru kužele. Musí to být polymer nebo dřevo. S otvorem uprostřed pro závitové prameny.

Obvykle je proces rozdělen na následující etapy:

 1. Povinné šamponování.
 2. Hřeben rozdělte všechny prameny na čtverce. A každý by měl být roven průměru cívky. Musíte začít od zadní části hlavy.
 3. Zabezpečte speciální klipy.
 4. Počínaje špičkami naneste chemickou houbu.
 5. Závit se prochází otvory cívky.
 6. Twist.
 7. Opravte ji pomocí gázové pásky. Musí být předem nasyceno chemickým složením.
 8. Na všech cívkách je třeba utáhnout upínací gumový kroužek.
 9. Znovu chemické složení zpracováváme.
 10. Vlasy zahřejte teplým vzduchem pomocí speciálně vytvořeného přístroje.
 11. Opláchněte hlavu.
 12. Fixace.

Spirálovité zvlnění

Proveďte pouze speciální cívky. Vlasové prameny se velmi pevně natočily do svazku. Další točit se na cívce. Cívky by se měly pohodlně uchytit. Tyto akce dělají v jednom směru. A pak je vše jako obvykle: fixace, použití vhodné kompozice, upevnění apod.

Japonské technologie

Říká se tomu proto, že jeho implementace používá speciální složení protein-lipid - LC2. Vezměte klobouk z polyethylenu. Má mnoho děr, díky kterým je speciální zařízení a venku odstraňuje.

A pak se vše dělá předepsaným způsobem. Tato metoda je vhodná pro ženy, které mají zdravotní potíže. Koneckonců, pokožka bude chráněna před negativním kontaktem s chemikáliemi. Postup je tedy méně nebezpečný.

Wet Curl

Chemické látky pocházejí z jiné třídy. Výsledkem jsou malé, pružné kudrlinky, které zůstávají až na čtyři měsíce. Pro pokládku je třeba použít pouze pěnu s účinkem vlhkých vlasů.

Ne pro každého:

 • pokud jsou kudrlinky těžké, efekt bude krátkodobý;
 • tučné kudrlinky, po tomto postupu, bude spíš jako dlouhá neochota.

Snadná chemie nebo řezba

Má nejméně škodlivý účinek. Používá se běžně pro:

 • uvedení chybějícího objemu;
 • mávání;
 • dlouhé stohování.

Ona drží formulář asi dva měsíce. Tyče se používají v různých průměrech. K tomu je třeba jen vysoce kvalifikovaní mistři v dobře zavedených salonech.

Velká zvlnění

Velké kudrlinky vypadají velmi neobvykle. Možná proto jsou tak populární. Ovládání pružnosti kroužení je rychlé. Stačí řídit čas expozice.

Velikost bude vždy záviset na použité tloušťce cívky. Pro fixaci musíte pro takové účesy používat speciální přípravky pro péči. Objem bude trvat až devět týdnů.

Rozmanitost typů zakřivení

Perm může magicky přeměnit hladké vlasy na kudrlinky nebo svěží kadeře, které tě potěší, vzrušující kudrlinky, vertikální spirály. A to i přes skutečnost, že výsledek perm bude přímo záviset nejen na použitých chemikáliích, ale také na použité technologii.

Když se rozhodnete pro vertikální perm, jistě nebudete litovat. Tam je spousta možností, ale je lepší věřit profesionálním kadeřníkům.

Jaký typ a typ zvolte pro střední vlasy

Nejvíce ideální volba by byla perm. Pro jeho implementaci můžete vyzvednout jakýkoliv druh permu. Použití různých velikostí a jakéhokoliv průměru je možné: vlasy, kolečka, cívky.

Spirála: lze také úspěšně aplikovat na takové kudrlinky. Vyrábí to spirálovité kolečka různých průměrů, a to pomocí:

 • papillotok;
 • speciální jehly;
 • "Boomerangy" atd.

Typy spirálových curlingů:

Existují následující typy chemických ochranných opatření:

 • neutrální;
 • aminokyselina;
 • s hedvábnými bílkovinami;
 • kyselé.
Stupeň poškození kudrlin, neutrální metoda kroužení nehraje žádnou roli

Neutrální

Dobré pro všechny typy vlasů. Platí pouze dva měsíce. Výhoda je nepopiratelná, má hojivý účinek na pokožku hlavy a vaše prameny. Stupeň poškození kudrlin, neboť nehraje žádnou roli.

Alkalické

Velmi odolný, se silnou fixací. Vhodné pro všechny typy. Ale škody, které může způsobit význam. Bude nutné po ní po dlouhou dobu zotavit. Obsahuje thioglykolát amonný. Tato směs kyseliny glykolové a amoniaku. Snadno se dostane dovnitř a poskytuje tak vynikající odolnost proti kudrlinkám. Neuplyne dlouho, až na pět měsíců.

Kyselé

Nejedná se tak agresivně, ale může držet formulář nejvýše dva měsíce. Vhodná pro ne velmi zdravé nebo tenké vlasy.

Aminokyselina

Nejméně škodí zdraví. A to je obzvláště důležité, největší odporový účes. Užitečné složky, které jsou ve svém složení, jsou: aminokyseliny, bílkoviny. Během procedury se jdou hluboko dovnitř a dokonale je obnoví. Má jiné jméno - řezba. Uchovávání není delší než tři měsíce.

S hedvábnými bílkovinami

Obsahuje hedvábné bílkoviny. Pomáhají zlepšit strukturu vlasů. lze použít i pro dříve bělené vlasy. Ale můžete udělat jen průměrnou délku. Držet po dobu dvou měsíců.

Perm má špatný účinek na strukturu vlasů: dělá to křehčí, suchý

Která kompozice si vyberete

Když jsou vlasy zdravé, ale zesílená a silně navinutá a po dlouhé době netrvá dlouho, můžete se rozhodnout pro alkalický zvlnění. A cívky mají lepší výběr média.

Pokud je obvyklá tloušťka, ale špatně zachovává styl, hodí se:

Můžete si vzít všechny druhy hole. Vše závisí na vašich přáních a schopnostech. Pokud jsou vaše kudrlinky přirozeně tenké a ty také nedávno využívaly tyto služby, pak je třeba vybrat jednu z nejblížejších - řezbářství. Pouze zkušený kadeřník může pomoci při volbách.

Jak probíhá proces perm na středních vlasech

Zpočátku postup začíná:

 1. Důkladné umývání hlavy.
 2. Dále vítám budoucí kudrlinky na speciálních cívkách. Jejich velikost bude záviset na délce kudrlin a na vaší chuti.
 3. Pak musíte rychle zpracovat vhodné chemické roztoky nebo více neškodného léku.
 4. Kryt s oteplovací čepičkou.
 5. Trvalo 20 až 30 minut. Přesněji to může určit pouze mistr.
 6. Otočte se na několika místech a zkontrolujte připravenost.
 7. Pokud vás uspokojí, opláchněte teplou vodou.
 8. Zachyťte fixační prostředek.
 9. Po uplynutí 5 minut vyjměte cívky a znovu zpracujte pojistný prostředek.
 10. Po dvou minutách důkladně opláchněte.
Krok za krokem perm vlasy

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • vzácné vlasy budou objemné;
 • Můžete si vyrobit nejen požadované kudrlinky, ale i barvy ihned v požadované barvě;
 • denní styl může být také zanedbáván;
 • kudrlinky způsobují, že ženská tvář je ženská a skrývá některé vady.

Nevýhody a kontraindikace:

 • perm má špatný účinek na strukturu vlasů: dělá je křehčí, suchý;
 • Můžete se ho zbavit jen jedním způsobem - účesem;
 • kteří mají předispozici k alergii, je třeba se živit a konzultovat s lékařem;
 • neměli byste to dělat během těhotenství, "ženských" dnů, kojení;
 • při užívání silných léků;
 • nemoci, všechny druhy stresových situací;
 • při malování hennou.

Cena chemických perm je středně dlouhá srst od 1800 rublů.

Péče o proceduru

 • Hlava není třeba umývat po dobu tří dnů.
 • Nepoužívejte vyhřívané válečky, elektrické kleště, vysoušeč vlasů apod.
 • Nehromažďujte si vlasy, zatím jen hřeben.
 • Nemůžete dlouho trvat pod sluncem.
 • Nedoporučuje se plavat ve slané vodě.
 • Pro praní je lepší použít balzámy, oplachy a šampony pro chemické perm.
 • Provádějte kurz wellness.
 • Pro styling, vezměte pěnový balzám, má ochranné a hojivé vlastnosti.

Recenze

Po provedení vertikální chemie jsem s výsledkem spokojen. Jedna věc, kterou jsem prostě neměl rád, bylo, že nejdříve jsem nemohl použít vysoušeč vlasů. Dobře, když potřebujete například rychle uschnout hlavu, co potom dělat?

A myslím, že pokud najdete dobrého mistra, který vám může říct o stavu vašich kadeří, zvážíte všechno dobře a pak se dostanete do práce. Pak výsledek bez ohledu na to, nepřinese problémy. A vaše oblíbené kudrlinky nebudou trpět. Nezapomeňte se poradit o další péči. Chemie není strašná, ale neopatrný pán. Hodně štěstí všem!

Mám z povahy pravidelné rysy. Ale vlasy jsou velmi vzácné a tenké u babičky. Vyčerpaný ráno, aby přinesl hlavu v božské podobě, se odvážil jít do salonu po práci. A nejen první. A pouze na doporučení mnoha přátel. Možná je to štěstí a štěstí, kombinované, nevím. Ale všechno šlo skvělé a já byla potěšena. A cítím výsledek, zejména na ulici, když se nadcházející kluci dívají s potěšením. A v zrcadle vidím toto potvrzení.

A musel jsem jít znovu do kadeřnictví a krájet si vlasy. Namísto šikovného objemu něco na hlavě udělali mezi pampeliškou a vosím hnízdo. Vlasy nemilosrdně spálily, to jsem nečekal. Měla jsem ráno následujícího dne, aby nechodila do práce, ale do kadeřnictví.

Perming ve způsobu vertikálního ovíjení

Mnoho dívek ráda experimentuje s jejich vzhledem a mění vlasy. Ti, kteří dávají přednost kudrnatým vlasům, vědí o různých tvarech, strukturách kudrlin, stejně jako skutečnosti, že majitel kudrlinky již dlouhou dobu pomáhá "chemii". Jedna taková metoda dlouhodobého stylingu je vertikální perm.

Dozvíme se vše o této metodě pokládání - komu je vhodná, technologie implementace, výhody a nevýhody, jaké nástroje a kompozice se používají, a jak vytvořit doma vertikální perm vlasy.

Co je vertikální perm?

Perm byl vynalezen vertikální metodou již v 60. letech 20. století, ale získal obrovskou popularitu až do konce 80. let, kdy se do módy dostaly dlouhé kudrnaté vlasy.

Výhodným rozdílem této metody je, že délka vlasů neovlivňuje kvalitu zvlnění - zvlnění je získáno stejně pružně od kořene k špičce.

Metoda vertikálního navíjení je úspěšně použita pro kroutící se účesy jakéhokoli stylu. To je jediný způsob, jak zvlnit vlasy, řezat "pod náměstí".

Perm perm je vhodný i pro ty nejtěžší a nejtěžší vlasy a po dlouhé době vypadá působivě. Vertikální stylování vizuálně zvyšuje objem vlasů, ale výrazně snižuje délku vlasů v důsledku intenzivního zvlnění.

Schéma kadeřnictví vlasů

Před nástupem na vertikální perm je nutné studovat vzhled kroucení vlasů různých délek a přesně je sledovat.

Uspořádání cívek pro dlouhé a střední vlasy je stejné. Pro krátké účesy existuje samostatný podvod. Nedodržení podmínek krepování nevyhnutelně povede k tomu, že kudrlinky budou vystupovat v různých směrech. Obecně se zdá, že vzhled vlasů po takovém kadeře je neopatrný, s účinkem neúplného zkroucení.

Krep pro dlouhé a střední vlasy

Standardní schéma krepování krok za krokem pro vertikální perm metodu pro střední a dlouhé vlasy je následující.

 1. Rozdělte vlasy na malé čtverce od spodní části hlavy.
 2. Náměstí čtverce by nemělo překročit průměr základny zvlnění.
 3. Twist pramínky na cívky potřebují v jednom směru.
 4. Ujistěte se, že vlasy nejsou v napjatém stavu, ale jsou těsně navinuty.
 5. Je nutné začít postupně zvyšovat krepové prameny ze spodní části stonku. Jakmile se dostanete nahoru, pokračujte do vinutí časových oblastí. Po dokončení práce s chrámy, jděte na korunu. Nejvyšší zóna vlasů je navíjena z čelní části, pohybující se směrem k koruně.

Vertikální permina na velmi dlouhých vlasech (pod pasem) je často obtížná, protože pramenící rána se nehodí na kolečkách. Tento problém lze snadno vyřešit, pokud zbytek vlasů na druhém cívce pokračuje.

Krátké vlasy

Mělo by se pamatovat na to, že z každého pravidla existují výjimky a ne všechny styly účesů, je možné jej vítat ve standardním vzoru. Takže na krátké vlasy musí být v kruhu nakloněna vertikální "chemie". Sestupte z koruny k okcipitálním a temporálním oblastem a zachyťte parietální část vlasů.

oříznutá spodní část krátkého účesu není navinuta

Tato schéma je způsobena charakteristikami krátkých účesů, kde spodní spodní část hlavy nedosahuje alespoň jednoho otočení cívky.

Tvorba nuancí pro účesy s třeskem

bang není zkroucený

Technologické nuance existují s vertikálním krolingem na středních vlasech, pokud je kontrastní tón. Majitelé Kleopatrových třesků nebo jakýkoli jiný, jehož délka je kratší než most nosu, pokud chcete vytvořit perm, musíte zvážit následující jemnosti.

 1. Ovíjení parietální oblasti se provádí z vrcholu. Směr pečení by měl být "jménem."
 2. Samotný třesk není navíjen, protože po zvlnění je vizuálně zkrácený a vylétá v různých směrech.

Pokud nechcete ponechat přímý třesk, postup kroucení je lepší odložit, dokud se nerozviní alespoň do středu nosu.

Nástroje pro vertikální "chemii"

Křivkové vertikální metodě nelze provést pomocí běžných nástrojů. K tomu potřebujete speciální kolečka pro vertikální curling, které jsou dvou odrůd - kuželovité a rovné s otvorem na základně. Jsou vyrobeny z termokeramiky, plastů nebo silikonu. Keramické nástroje se nejčastěji používají pro stálou "chemii".

Šňůry pro vertikální perm také potřebují speciální. Přicházejí ve dvou podobách - spirálovité a rovné, a mají také díru. Pro výrobní použití: dřevo, silikon nebo plast. Při práci jsou dřevěné cívky velmi nepohodlné, protože absorbují nepříjemný zápach, dlouhodobě vyschnou a prasknou, pokud jsou usušeny na baterii nebo jiných zdrojích tepla.

kuželovité tvarovky a spirálovité cívky

Než budete pokračovat s navíjením, musíte přeskočit pramen do otvoru na spodní straně kolečka. To bude vyžadovat speciální tahací zařízení, jehož vzhled se podobá navíjecímu jehlu. Rozdělené vlasové prameny by měly být nejdříve procházeny zařízením pro závitování a tažná tyč by měla být zasunuta do otvoru cívky nebo kolečka a poté zkroucena. To je nezbytné, aby se vlasy udržely bezpečně a nebyly odvíjeny.

Když se "chemie" provádí na kuželových kolečkách, měl by být druhý průměr cívky stejný jako dno první. Pokud nedodržíte toto pravidlo, bude dokončené zakřivení nerovnoměrné a zlomené.

Papilotky pro horizontální "chemii" nejsou vhodné pro vertikální způsob curlingu.

Zkouška rozbití vlasů

Aby se zvlnění mohlo pružně a dlouhou dobu zachovat tvar spirály, používají se sloučeniny na bázi kyseliny thioglykolové a alkalické látky s vysokou koncentrací, které aktivně ovlivňují vlasy. Proto před kroužením nezapomeňte vyzkoušet jeden pramen křehkosti. Chcete-li to provést, je třeba nakrájet několik chloupků a ošetřit je pomocí prostředků pro curling. Po uplynutí doby trvání zkontrolujte napnutí a prasknutí pramenu. Pokud se jeho struktura stala vadou, pogumována nebo roztrhaná, měla by být opuštěna vertikální metoda curlingu ve prospěch jemnější metody.

Pokud nemáte v úmyslu ustoupit od vašich záměrů a přesně jste se rozhodli udělat přesně tento typ dlouhodobého stylu, použijte procedury pro obnovu vlasů v kosmetickém salónu. Po ukončení léčby by měl být test opakován. Pokud pramen pod vlivem léčiva nezměnil své vlastnosti, pak směle dělat perm. Ale v případě, kdy se vlasy stále rozpadají, bude muset být opuštěna vertikální "chemie".

Jak udělat vertikální perm

Technologie provádění vertikálního permu vyžaduje určité profesionální dovednosti, protože zvlhčení pramenů se složením se provádí bezprostředně před navíjením. To je způsobeno skutečností, že pokud je aplikována předem, část pramene vytaženého otvorem cívky zůstává nezpracovaná.

Technologie provedení

Abyste získali dobrý výsledek z realizace vertikálního permu, musíte dodržet následující podmínky.

 1. Opláchněte vlasy důkladně čistým šamponem bez použití balzámu nebo kondicionéru.
 2. Rozdělte pokrývku vlasů čtverci na čtverce rovnající se základně kolečka.
 3. Před navíjením navlhčete každý pramen houbou pomocí houby.
 4. Chcete-li dodržet přesný čas uvedený v pokynech pro danou drogu.
 5. Oplachujte velkým množstvím teplé vody bez odstranění cívky.
 6. Aplikujte fixační fázi na vlasy a počkejte na polovinu stanoveného času.
 7. Demontujte cívky, znovu nasaďte fixační fázi a udržujte zbývající čas.
 8. Umyjte si hlavu stabilizujícím šamponem, abyste zastavili chemickou reakci uvnitř vlasů. Pak ošetřete speciální balzám, vyhlaďte vrstvu šupinatého.

Pilírování

Aby nedocházelo k rušení tvaru kudrlin, pro styling by měly být pro svislé vlasy použity speciální kuličky nebo curlingové kadeře. Pokud upřednostňujete pruty, musíte je zvolit termostatem. To vám umožňuje řídit pracovní teplotu zahřátého povrchu nástroje tak, aby nedošlo k poškození struktury vlasů. Po okrajích se ve vlasech může objevit mírná pórovitost, takže styling s vysokými teplotami je kontraindikován. Teplo by nemělo přesáhnout 190 ° C.

Curlingové žehličky pro vertikální navíjení vlasů se liší od obvyklých při absenci speciálního upínacího "jazyka". Tvar nástroje pro tento styl může být:

 • válcové;
 • válcový se spirálovitou drážkou;
 • kuželovitý;
 • kuželovitý se spirálovitou štěrbinou;
 • oválný;
 • trojúhelníkový;
 • čtverec.

Poslední tři formy tyčí jsou zřídka dostupné. Můžete si je koupit ve specializovaných profesionálních prodejnách pro mistry krásy.

Zářez na kadeře pomáhá vytvářet kadeře elastické struktury.

Vertikální chemické biologické záření

Perm vertikální curling znamená tvrdé, pružné zvlnění s výraznou strukturou, pro tento postup jsou použity silné formulace. Ale vertikální zvlnění vlasů může být děláno jemně. V tomto případě se používají biopreparace, které se skládají z komplexu aminokyselin a jemně tvoří disulfidovou vazbu. Vertikální chemická biologická zátěž se bude lišit v lehkém rozložení kudrlin, ale bude trvat na vlasy ne více než tři měsíce.

Šetrné přípravky s nízkou koncentrací účinných složek se pro vertikální vlasy nedoporučují. Slabě vytvořená disulfidová vazba poskytne rychlou deformaci kudrlin.

Technologický proces vertikální "biochemie" se neliší od standardní metody tohoto permu.

Vertikální zvlnění doma

Pokud se rozhodnete udělat "chemii" mimo holičství, měli byste vědět, že je přísně zakázáno odchýlit se od technologických pokynů pro proceduru curlingu.

 1. Nemůžete nahradit speciální šampony a balzámy domácími výrobky každodenní péče.
 2. Profesionální kolečka pro vertikální curling doma nemůže být nahrazena domácností.
 3. Nástroje pro domácí použití nelze použít pro procedury poskytované kosmetickými salony.

Pokud vaše rozhodnutí provádět "chemii" doma zůstává nezměněno a máte vše, co pro to potřebujete, měli byste své dovednosti cvičit v práci s cívkami a tažnými zařízeními. Je třeba se naučit, jak rychle kroutit vlasy na peří, protože se používá silná sloučenina, která se nanáší na prameny před krepováním.

Ujistěte se, že místnost, ve které hodláte provést perm, je dobře větrána. Nezapomeňte prověřit citlivost pokožky. To pomůže vyhnout se alergickým reakcím během postupu.

Ujistěte se, že používáte ochranné vodotěsné příslušenství (peignoir, rukavice). Při práci s chemickými sloučeninami nepoužívejte kovové nástroje.

Na závěr připomínáme, že vertikální perm je dlouhodobý stylingový postup, který se provádí působením koncentrovaného přípravku na vlasy. Hlavními výhodami vertikální "chemie" je to, že vám umožní zapomínat na curling a žehličky po dobu půl roku, řeší problém mastných kořenů a také vizuálně zvyšuje objem vlasů. Ale každý postup má nedostatky a vertikální perm není výjimkou. Hlavní nevýhodou je to, že to nemůže být provedeno na slabých vlasech. Domácí podmínky nejsou zcela vhodné pro profesionální procedury vertikálního permu, nicméně v závislosti na pravidlech podvádění získáte docela dobrý výsledek. Obecně platí, že vertikální "chemie" je skvělý způsob, jak se stát dlouhou dobu kudrnatý.

Pro Více Informací O Suché Vlasy