logo

Curling na krátkých, středních a dlouhých vlasech

Perm vlasy je ideální způsob, jak radikálně změnit vzhled a dát svým vlasům neuvěřitelné množství.

Příprava na postup

Chcete-li zvlnit vlasy v bezpečí, připravte si prameny pro další postup. Příprava sestává ze šesti důležitých kroků.

Fáze 1. Hodnocení struktury vlasů (pružnost, síla, typ, hustota). Provádí se výběr typu curlingu.

 • Pro husté vlasy budete potřebovat prostředky nejsilnější fixace, protože je velmi obtížné je zvlnit;
 • Vzácné tenké prameny se snadno krouží - potřebují zvednout slabší drogu;
 • Vlasy s nízkou elasticitou se mohou výrazně protáhnout a nebude se moci vrátit k původnímu vzhledu. Chemie je pro ně kontraindikována;
 • Příliš suché vlasy by neměly být zkroucené - roztrhnou se.

Fáze 2. Analýza pokožky hlavy. Pro rány, zranění a nemoci související se skalpem je lepší zapomenout na perm.

Fáze 3. Test citlivosti. Chcete-li ji držet, namočte bavlněnou houbičku s curling složením pramenů a namažte oblast za uchem. Počkejte 10 minut. Pokud se neobjeví žádné zarudnutí, vyrážka, podráždění, jděte do zvlnění. Pokud máte potíže, rychle otřete kůži peroxidem vodíku. Chemie je pro vás kontraindikována.

4. krok Kontrola vlasů na zámku. To je nezbytné pro stanovení dávky a koncentrace prostředků. Vezměte malý zámek, navlhčete ho přípravkem a nechte 5 minut. Zkontrolujte, zda vlasy nejsou poškozené. Pokud zůstane silná, mohou se prameny zvlnit. Pokud to vypadá jako vlečení a snadno se rozbije, je řešení slabší.

Krok 5. Šamponování. Šampon uvolní váhy a zlepší výsledek.

Stádo 6. Střih. Může se provádět před kroužením nebo po něm, aby se zakončily a tvarovaly vlasy.

Je to důležité! Před zahájením procedury nezapomeňte odstranit zlaté šperky a brýle, stejně jako chránit pokožku před proniknutím chemikálií.

Druhy "chémie" vlasů

Moderní perm může být rozdělena na typy chemických prostředků aplikovaných na prameny.

Tento jemný curling je považován za univerzální, protože je vhodný pro všechny. Zvlnění je silné a pružné, výsledek trvá od 3 do 6 měsíců a přímo závisí na struktuře vlasů.

Zvláštní fixační prostředek založený na kyselině thioglykolové proniká do vlasů, ale nepoškozuje jeho strukturu, protože je považován za jemný. Výsledkem toho je, že se dostáváme do tvrdého zvlnění - trvá to jeden měsíc. U tenkých a měkkých pramenů není tato metoda vhodná - ztratí tvar a protáhnou se v kořenech. Totéž platí pro dívky s citlivým typem pokožky a suchými vlasy.

Při alkalickém typu kroužení dojde k proniknutí příchytky dovnitř a otevření váhy. Výsledkem je odolnější - bude trvat asi 90 dní na vlasu. Dává pružné kadeře, přirozeně vypadá, působí mnohem měkčí než předchozí verze. Ale na těžkých tvrdých pramenech nebude výsledek stabilní - po zhruba měsíci ztratí tvar křivky. Za cenu levnější než kyselina perm.

Složení fixačního činidla zahrnuje aminokyseliny a bílkoviny, které ošetřují a vyživují vlasy. Aminokyselinová "chemie" neškodí zdraví pramenů. Kadeřnice vypadají přirozeně, ale, bohužel, krátkotrvající. Tato "chemie" není vhodná pro tvrdé a dlouhé prameny - v takových těžkých kadeřích se rychle vyvine.

Ve složení nenajdete agresivní součásti. Jsou nahrazeny jinými prostředky podobnými molekule vlasů. Biowave dává krásný přirozený lesk a velmi trvanlivý výsledek.

Je to ideální způsob, jak dát načechranou hlavu vlasů tím, že nastavíte hlasitost na několik týdnů nebo dokonce měsíce najednou (vše závisí na držáku). Také bazální chemie je vhodná pro ty, jejichž vlasy byly předtím zkroucené, ale měly čas růst.

Složení tohoto léku zahrnovalo hedvábné proteiny. Starají se o vlasy a zlepšují jejich strukturu. Dokonce i poškozené vlasy jsou zdravější. Kudrna vychází velmi měkká a trvá až šest měsíců. Cena je mnohem dražší než jiné možnosti.

Vychutnává si velkou poptávku mezi moderními fashionisty. Umožňuje vám získat elastickou a velkou vlnu. S tímto typem vlnobití jsou potřeba zejména velké velikosti - to je Olivia Garden. Připojují se k sobě ostrými zuby. Kadeřnice tohoto typu nezanechávají žádné vrásky a nevystavují kudrnaté kudrlinky.

Malý nebo africký

Doporučeno pro ženy s jemnými a vzácnými vlasy. Často se provádí na středně dlouhých vlasech. Ale doporučujeme obzvlášť odvážným ženám, aby se ujali rizika - africká chemie pro krátké vlasy vám s tím určitě pomůže. Silueta bude sférická a objem - neuvěřitelný! Jedinou nevýhodou je, že bude velmi obtížné pečovat o vaše vlasy a je téměř nemožné vytvořit nový styl. Pro "chemii" v afrském stylu jsou zapotřebí papiloty nebo malé spirály. Tento proces bude trvat asi 5 hodin, můžete to udělat jen v kabině.

To je také nazýváno lipid-protein (LC2). Pokud porovnáte s předchozím, Japonci vydrží déle a přinášejí velké výhody. Je zcela bezpečný díky neutrálnímu pH a normalizuje vlhkost příliš suchých vlasů. Tímto máváním můžete získat elastické a objemné kudrlinky, které budou trvat 2 až 6 měsíců.

Perm pro střední, krátké (ne více než 20 cm) a vzácné prameny. Vytváří vlasy více luxusu, zvlnění - měkké a přirozené. Viditelně zvyšuje vlasy u kořenů a také obnovuje obraz. Řezání funguje pouze s povrchem vlasů, aniž by se tím poškodilo, jako u klasického typu. Pokud jsou vlasy silné, vezměte velké cívky - velké kadeře pomohou vytvořit nádherný obraz.

Přečtěte si více o vyřezávání vlasů v tomto článku.

Spirála nebo vertikální "chemie" je nejlepší volbou pro dlouhý a silný opletek, který nelze navinout vodorovně. V tomto případě jsou cívky umístěny svisle (od kořene ke koncům) a pramen se spirálovitě zkroutí. Několik slov o kuličkách! Pro postup potřebujete dlouhé kuželovité cívky s otvory, kterými jsou prameny nataženy. V ideálním případě by měly být vyrobeny z plastu nebo dřeva. Tento formulář vám umožňuje kroutit rovnoměrně zvlnit.

Účinek mokrých vlasů vypadá skvěle na vertikální kadeře. Je také výhodné, aby rostoucí kořeny mohly být snadno překrucovány. Kompozice může být libovolná - záleží na tom, jak dlouho chcete s vaším novým účesem. Zdraví pramenů navíc závisí na léku. Po skončení procedury budou buď slabé a nudné, nebo lesklé a živé.

Lze jej používat pouze na zdravých vlasech a pouze v osvědčených salonech. Nejprve jsou prameny navlhčeny, pak jsou krouceny na cívkách a připojeny k zařízení (doba expozice a teplota jsou regulovány). Výsledkem tohoto postupu budou krásné kudrlinky.

Kdo by neměl dělat "chemii"?

Perm je zakázáno v následujících případech:

 • Těhotenství;
 • Kojení;
 • Velmi suché, tenké a poškozené vlasy;
 • Tendence na alergie (na začátku musíte provést alergický test)
 • Předbarvení s basma nebo hennou;
 • Akutní onemocnění;
 • Léky.

Péče o vlasy po "chemii"

Po stárnutí vlasů potřebuje péči. Chcete-li to provést, postupujte podle několika jednoduchých pravidel.

 • Pravidlo 1. Chcete-li umýt hlavu, potřebujete speciální šampon pro zvlněné vlasy.
 • Pravidlo 2. Zvlhčujte vlasy speciálními maskami. Měly by obsahovat panthenol, kolagen, hedvábné bílkoviny nebo keratiny.
 • Pravidlo 3. Jako domácí lék můžete bezpečně použít infuzi koření z žitného chleba (nalijte 300 gramů chleba s 1 litrem vroucí vody a nechte 5 hodin v termosku), kopřivu nebo chmele. Různé oleje (mandle, broskve, lopuch) mohou být také užitečné. Musí být mírně zahřátý.
 • Pravidlo 4. Vezměte rybí tuk.
 • Pravidlo 5. Pravidelně střílejte špičky a namažte je speciálním krémem.
 • Pravidlo 6. Chraňte svůj hřeben s širokými zuby - neublíží to pramenům.
 • Pravidlo 7. Několik dní po curlingu, nemyjte si vlasy a podrobte prameny tepelnému ošetření.
 • Pravidlo 8. Chraňte vlasy před horkým slunečním zářením.
 • Pravidlo 9. Neodstraňujte omyté vlasy, ale jemně skvrnit.
 • Pravidlo 10. Nezapívejte s mokrou hlavou.

Moderní typy vlasů perm

Kudrlinky - ideální pro majitele tenkých a bez objemu, vlasy. Tento účes vytváří dojem hustoty a síly kadeřnictví, dává vzhled romantismu a ženskosti. Chcete-li vytvořit určité kudrlinky, odborníci používají různé typy perm.

Kyselina a aminokyselina

Zpočátku se k vytvoření tohoto stylingu použila kyselina thioglykolová nebo merkaptooctová. Jedná se o univerzální látky, které, v závislosti na dalších složkách, podporují barvení vlasů, jejich curling a dokonce jsou součástí některých depilačních krémů. Princip technologie je založen na schopnosti kyselin pronikat hluboko do struktury pramenů.

Kadeřníci používají kyselé perm pouze ve výjimečných případech. Například pokud jsou vlasy těžké a silné. Žádná jiná metoda zde nebude dostatečně efektivní. Během práce s měkkými konstrukcemi se kudrlinky nebudou držet déle než 1,5 měsíce.

Tato strukturající struktura technologie má mnoho nevýhod. Tato technika je charakterizována silným zápachem a silným účinkem. Vzhledem k velkému počtu vedlejších účinků a kontraindikací se nyní provádí pomocí vyvážených kyselých směsí. Na rozdíl od drtivé většiny metod perm, nemá katastrofální vliv na kudrlinky.

Typy metod:

 • Endotermní. Pro reakci se hlava zahřívá externími zdroji tepla. Může se jednat o vysoušeč vlasů nebo o speciální stojan. Tato metoda byla v 70. a 80. letech 20. století v Sovětském svazu velmi běžná.
 • Exotermní. Zde se ohřev provádí v důsledku průběhu samotné reakce. Metoda se týká nových technologií. Je jemnější a může být použita pro curling barvené nebo melirovannyh vlasů.

Holicí chemické holení se provádí podle standardního schématu. Nejprve se na kadeře aplikuje změkčující látka, která poněkud "rozpouští" horní vrstvu rohovky vlasů. Pak na plátně rozetřete agresivní kyselinu a fixujte kudrnaté v určité poloze. Pro podvázané vlasy byly použity čisté plastové soubory. Zřídka - žvýkačka, která se kadeřila.

Alkalická chemická vlna

Poprvé tato technika byla navržena ve druhé polovině 20. století vědci a stylisty kadeřníků na částečný úvazek, Ralph Evans a Everett McDonahoe. Poměrně agresivní směs kyseliny amonné a glykolové se používá jako aktivátor a fixátor kadeří.

Jak je alkalické perm s videem:

 • Pro ni nejsou obyčejné papilotky s pevnou základnou, ale používají se zvláštní tampony. Jsou impregnovány alkalickou kompozicí, po níž jsou na nich navinuty prameny vlasů.
 • Tato směs se udržuje až 40 minut a opláchne se čistou vodou bez šamponu. Na rozdíl od moderních technik není nutné fixátor znovu aplikovat.
 • Výsledné kudrlinky se lehce narovnávají a styl je považován za kompletní.

Jedná se o velmi efektivní, ale nebezpečný postup. Po něm se kudrlinky stávají křehkými, nudnými. Alkali má nepříjemnou vlastnost k zničení vlasové šachty, což také zvyšuje křehkost folikulů. O něco později, v osmdesátých letech, bylo navrženo používat vyvážené kyselé formulace. Nyní se alkálie používají velmi vzácně, protože jsou považovány za nebezpečné.

Neutral Perm

Prakticky všechny typy chemických látek, které jsou, používají agresivní kyseliny jako trvalé sloučeniny. Zasypávají horní vrstvu vlasů. V důsledku toho se prameny stávají bez života a křehkou. Naproti tomu se s látkami s nízkým pH provádí neutrální chemická perm.

Jako další součásti je alantoin součástí prostředků pro takové ukládání. To je produkt oxidace močoviny, získaný zpracováním močoviny. Jeho hlavní vlastností je změkčení stratum corneum a urychlení regenerace tkání. Látka pomáhá obnovovat prameny po kyselině a normalizuje práci mazových žláz.

Chemická biologická ochrana

Recenzí tvrdí, že jde o alternativu ke zmíněným kyselinovým variantám. To je nejmírnější metoda všech typů permů, jak si vyrobit dlouhotrvající kudrlinky na středních vlasech. Často biozávěsy se skládají pouze ze dvou složek - fixačních a redukčních látek. Jako součást pro modelování se používá cysteamin a kyselina glykolová. Jedná se o zcela přírodní složky, které jsou přítomné v lidském těle.

Jako pomocné produkty najdete keratinový nebo mořský komplex, vitamíny, aminokyseliny a dokonce i oleje jako součást fixačních prostředků. Hlavní výhodou techniky nad všemi ostatními je schopnost rekonstruovat vlasy, aniž by na ně měla negativní vliv.

Silk

Jemná verze vlasového permu s použitím nečpavkových přípravků. Je vhodný pro majitele dlouhých a středně tenkých vlasů. Charakteristickým rysem této techniky je přítomnost přírodních hedvábných proteinů v aktivní kompozici. Pro obohacení vlasů se dále používá kolagen a rafinóza. Rafinóza je druh rezervních sacharidů, je schopen zadržovat vlhkost a posílit jádro zvlnění.

Nejznámějším prostředkem pro tuto instalaci je CHI komplex. Neexistují žádné látky, které by traumatizovaly strukturu vlasů. Pro tento komplexní curling se používá kvintesence, skládající se z curlingových emulzí, aktivátoru a neutralizátoru. Na rozdíl od jiných podobných výrobků, po použití hedvábných permů, není z vlasů žádný nepříjemný zápach.

Vyřezávání vlasů

To je lehká chemie. To není podobné jakémukoli jinému typu vlasů perm, protože ve skutečnosti je styling. Existují různé výrobky pro carving: Wella, Londa, Schwarzkof a Cutrin. Uvedené sady neobsahují agresivní kyselinu glykolovou, místo toho jsou obohaceny karnitinovými a vitamínovými komplexy.

Metoda dlouhodobého stylu má jak výhody, tak i nevýhody. Výhody technologie zahrnují všestrannost (dělá se na krátkém, dlouhém a středním vlasu), trvanlivost, schopnost změnit účes. Nevýhodou: kadeře jsou velmi suché, křehké, nemohou být vysušeny bez difuzéru a stylingových výrobků.

Japonská mávání

Nekonečný koberec bez alkálií, vyrobený na zvýraznění, ombre a bělené vlasy. Používá jako aktivní složky cystein, matrix a betain. To vše - přírodní látky, které jsou součástí zrnitých částic lidského těla, včetně vlasů.

 • Cystein Aminokyselina s vysokým obsahem síry. Je považován za silný antioxidant, chrání tělo před účinky záření;
 • Betaine. Kyselina trimetylaminooctová. Je charakterizován mnoha pozitivními účinky na tělesné tkáně. Má zvlhčující, ochranný, změkčující a zpevňující efekt.
 • Matrix. Součást srsti, která je zodpovědná za růst a vývoj folikulů. V kosmetice se používá jako molekulární složka. To dává vlákna hladkosti a síly, má příznivý účinek na žárovky.

V důsledku tohoto permu jsou získány ideální velké kadeře. Vzhledem k velkému množství hydratačních složek jsou kadeře jasné, lesklé, elastické. Bohužel tento efekt po curlingu trvá jen 1 měsíc. Pro jeho další zpevnění je nutné neustále využívat klimatizační zařízení a balzámy.

Spirála americká

Moderní stylisté se odvolávají na tento typ permu na disko styl. To bylo v 80. letech minulého století, že tendence ke zkroucení pramenů na vlasy se narodila. Byly umístěny kolmo k centrální části. Díky tomuto systému vypadaly výsledné kudrlinky maximálně přirozené.

Navzdory stereotypu jsou takové nekonvenční kousky velké, malé, střední. Nejmódnější a časově náročnější volba je Afro. V něm jsou vlasy navinuty na nekonečné množství tenkých papilotoků. Jako fixační činidla se používají biologické prostředky a lehký pergamen.

Způsoby, jak otáčet prameny

Jak bude vlna vypadat do značné míry závisí nejen na vybraném typu, ale také na způsobu obalování koleček, jejich průměru a celkové struktuře pramenů. Jaké jsou typy cívek pro perm:

 • Spirála. Na nich vítr zlobivý, tvrdý vlas, který je špatně udržován na hladkých cívkách;
 • Válcové. Představte válec bez výstupků nebo zjevných přechodů. Na nich pryadka je zraněna od samého konce. S jejich pomocí se vytvářejí krásné kadeře. To je tento typ vlasy natáčky, který se používá k práci na afro účesy.

Níže uvedený seznam shrnuje hlavní způsoby, jak zabalit složky pro perm, jejich fotky a jména:

 • Klasický. Všechny cívky jsou navinuty pouze proti obličeji. První prvek z čela je považován za referenční bod. Je zabalen kolmo k centrální části;
 • Obdélníkový. To se také nazývá blok. Podmíněně je hlava rozdělena na několik vertikálních obdélníkových bloků. Po každé lince papilotki;
 • Šachy Nejčastěji se používá k ošetřování účesů. První navíjecí kolečka na straně. Za nimi postupně ležely boční kadeře;
 • Schémata zohledňující průměr cívky. Skvělá možnost pro tvorbu přirozené chemie. Přírodní kudrlinky nemohou mít stejnou velikost. K dosažení efektu měkkého přechodu jsou na rozdělení navinuty malé a velké cívky střídáním. Obdobně se opakuje s časovými a bočními plochami;
 • Ve třech cívkách. Tato technika se používá velmi vzácně, výhradně pro dlouhé vlasy. Vlákno je navinuté na papillu ze středu, po kterém je volná plocha rozdělena na dvě. Obě poloviny jsou zase zabaleny v kolečkách.

Také existují tzv. Nekonvenční metody podvádění. Například trojitý nebo diagonální. Jedná se o velmi zvláštní možnosti, které jsou vhodné pro vytvoření velkolepých večerních účesů nebo kadeří velmi hustých a dlouhých vlasů.

Různé typy vlasů perm: jak se neztratit v dosahu

Perm - postup pro vytváření kudrlin a vln v důsledku destrukce keratinu ve struktuře vlasů agresivními chemickými látkami a po fixaci zvlnění se speciální fixací. Dnes existují různé typy vlasů perm.

Ale zdraví kudrlin trpí. Proto chcete co nejdéle zachovat účes, je důležité vybrat vhodný typ make-upu a řádně se o něj postarat. Přečtěte si více o tomto v tomto článku.

Přečtěte si v tomto článku.

Moderní typy vlasů perm

Všichni lidé mají různé typy vlasů. Někdo prameny tenké a měkké, jiné těžké a těžké. Proto se v průběhu času kadeřníci přišli s různými formulacemi pro perm. Navíc každý z nich může vytvořit speciální kudrlinky. Existují následující typy perm vlasy.

Kyselé

K provedení této metody se používá kyselina thioglykolová a kyselina merkaptooctová. Procházejí hluboko do jádra, mění svou strukturu a dělají ji flexibilní pro curling. S pomocí kyselé chemie může tento efekt trvat několik měsíců.

Ale má vážné nedostatky. Během postupu je vůně velmi silná a kudrlinky jsou poměrně těžké. Kyselinová permita je však nepoškodila.

A tady více o pravidlech péče o vlasy.

S aminokyselinami

Twist vlasy s aminokyselinami a bílkovinami. Výsledkem je, že kudrlinky nejsou poškozené, dokonce i naopak jsou ošetřovány a zlepšují jejich vzhled. Kudrlinky vypadají přirozeně. Ale takové chemické ošetření by nemělo být na těžkých a dlouhých vlasech, protože kadeře se rychle uvolňují.

Kudrnatá s aminokyselinami a bílkovinami

Alkalické

Směs pro perm obsahuje kyselinu amonnou a glykolovou. Je velmi agresivní a nebezpečná. Tato metoda se provádí pomocí měkkých tamponů impregnovaných chemickým složením. Pásky jsou navinuty a drženy od 20 do 40 minut v závislosti na délce a tuhosti kadeří.

Neutrální

V takovém případě aplikujte látku s nízkým pH, což je poměr 7,4, což umožňuje minimálně poškodit vlasy. Jako další součást se používá alantoin, který změkčuje stratum corneum a urychluje regeneraci. Tyč se příliš nezvětvuje, takže prameny nemají přílišný stres. Proto vlasy rychle zlepšují svůj vzhled, normalizuje se práce mazových žláz. Účinek postupu je stabilní a kadeře jsou dobře udržovány.

Chemická biologická ochrana

Tento druh je považován za nejbezpečnější. Ve směsi nejsou žádné agresivní a škodlivé látky, jako je peroxid vodíku, amoniak, pouze kyselina glykolová a cysteamin. Obě složky jsou příbuzné lidskému tělu. Také v fixačním a redukčním činidle jsou vitamíny, keratiny, mořské minerály a někdy i oleje.

Podívejte se na video o chemickém biologickém záření:

Ukazuje se, že vlas změní svůj tvar bez poškození. Kudrlinky vypadají dobře upravené a přirozeně trvají až šest měsíců. A na kudrnaté vlasy obecně, skoro rok. Mimochodem, pro tuto chemii aplikujte natáčky a papilotky různých velikostí a průměrů.

Hedvábné vlny

V formulaci kolečka jsou přítomny hedvábné proteiny. Tento typ je považován za nejmodernější, což dále zlepšuje stav vlasů. Nejčastěji se používá pro objasnění. Navíc je kompozice obohacena kolagenem a rafinózou, tj. Sacharidy, které zadržují vlhkost a posilují jádro zvlnění. Nejlepší je použít tuto metodu na tenké vlasy krátké nebo střední délky, aby se nestály pod svou vlastní hmotností.

Carving

Druhy permed vlasů zahrnují další novou metodu zkroucení. Je zařazen do zvláštní kategorie, protože v kompozici nejsou žádné agresivní látky. Jedná se spíše o dlouhodobý účes. Příprava obsahuje vitamíny a obrázek. Vlasy mohou být zkroucené jako v malých kudrlích, vytvářet svislé kudrlinky nebo pláži bez námahy.

Efekt trvá nejdéle několik měsíců, a když to vypadne, kudrlinky se pomalu vyrovnají a nezanechávají stopy zpracování. Proto tato metoda stylingu není vhodná pro tvrdé, dlouhé a silné vlasy. Rychle se narovnávají pod svou váhu. Ale pro mastné vlasy je skutečný nález, protože jsou sušené a méně znečištěné.

Japonská metoda

Jedná se o metodu nealkalického kroužení, která používá cystein, matrix a betain. Všechny tyto látky jsou ve složení keratinizovaných vlasových částeček. Cystein je speciální aminokyselina se sírou, která je silným antioxidantem. Betaine zvlhčuje, zjemňuje a posiluje vlasy. Matrix podporuje růst folikulů, vytváří kudrlinky hladké a lesklé.

Po ukončení procedury můžete získat velké kudrlinky. Držte kudrlinky nejdéle 3 - 4 týdny.

Další možnosti pro spřádání pramenů

Moderní typy permových vlasů zahrnují nejen typ složení léčiva, ale i způsob kroucení pramenů. Vzhledem k tomu, že konečný výsledek závisí na tom, jak je vlákno připojeno k cívce. Průvodce zvolí metodu v závislosti na stavu vlasů, jejich typu a tvaru obličeje. Techniky vinutí jsou:

 • Americká cesta znamená kolmé uspořádání koleček vzhledem k středovému odstupu. Výsledek je velmi přirozený, jde o lidi s velkými obličejovými rysy.
 • Antichémie se používá pro kudrnaté vlasy nebo pro odstranění nadbytku po chemii. Kudrliny jsou neustále česané během působení drogy.
 • S pomocí vellaformeru vytvářejí přírodní kudrlinky ve stylu plážových vln. Chcete-li to provést, použijte speciální sáček, ve kterém jsou zakulacené kadeře.
 • Vertikální metoda je běžněji používána pro dlouhé vlasy. Za tímto účelem jsou určeny speciální špirálové kolečka. V tomto případě je cívka rovnoběžná s pramenem vlasů a navíjí ji z kořenů na konce. Nicméně, s nárůstem, přechod z přímých do kadeří se ukáže být velmi ostrý.
Vertikální způsob navíjení
 • Nejčastěji se používá horizontální metoda. Tyčinky jsou kolmé na kořeny. Páska je navinuta od špičky ke dnu.
 • Dvoucestný způsob kroucení vlasů se používá pro dlouhé vlasy. Kořeny používají cívky malého průměru.
Metoda horizontálního navíjení
 • Pouze na špičkách kadeřnické kadeře nebo tenkých řídkých kadeří. Takže efekt trvá déle a vypadá přirozeněji.
 • Radikálně navržená pro korekci převrácených kadeřů nebo krátkých vlasů, které dávají účesu velký objem.
 • Trapézová se používá k vytvoření kudrnatých pramenů po obličeji, aniž by se dotýkala koruny. Účes v retro stylu se ukáže.

Co perm je vhodné pro délku

Při výběru druhu léku a způsobu likvidace je důležité zvážit počáteční délku, typ a stav. Permové vlasy na různých typech kadeří vám poskytnou vynikající výsledky.

Na krátké vlasy

Pásky by měly být co nejvíce zdravé, protože poškozené špičky posunou a zkazí vzhled. Ale na druhou stranu není třeba speciální styling, postačí, abyste si rukama svalili vlasy a zakryli je pěnou nebo lakem.

Je důležité si pamatovat, že po chemii se délka ještě snižuje. Vlasy mohou skákat skoro 5-6 cm, takže účes může být ještě kratší než původní účes. Typy perm pro krátké vlasy mohou být následující:

 • kyselé, pokud jsou prameny tuhé a husté;
 • alkalické pro neposlušné;
 • neutrální pro všechny typy vlasů;
 • biowave, jako méně traumatické pro krátké kadeře;
 • horizontální;
 • radikál

Střední kudrlinky

Tato délka je nejjednodušší a všestranná. Jsou vhodné velké a lehké vlny. Vytváří romantický a přirozený vzhled. Pro střední vlasy jsou vhodné následující typy permut:

 • kyseliny a aminokyseliny;
 • alkalické;
 • hedvábí;
 • řezbářství;
 • v americkém způsobu;
 • vellaformer;
 • lichoběžníkovitě.

Dlouhé vlasy

Takové vlasy jsou nejtěžší k curl. Dokonce i když nejsou tuhé a těžké, stále se začínají narovnávat mnohem rychleji pod svou váhu. Pohledy v tomto případě jsou zmenšeny na způsob kroucení na kolečkách. Nejdelší držení:

 • Americké spirály;
 • dvojitý obal;
 • zkroucené špičky, pokud jsou prameny tenké a světlé;
 • vertikální, což vytváří mokrý efekt.

Kadeřnice pro jemné vlasy

Tento typ je pro chemický styl dobrý i špatný. Kudrliny se snadno krouží do kudrlin, ale také rychle ztrácejí svůj tvar. Masters pro jemné vlasy často používají následující moderní typy perm:

 • alkalické;
 • neutrální;
 • hedvábí a biowave;
 • řezbářství;
 • Perm pouze tipy.

Velké kudrlinky

Tento účes je nejvíce univerzální. Může být provedeno pro různé příležitosti a události jak pro práci, tak pro oslavy. Kromě toho velké kudrlinky přicházejí skoro všechno. Vytvářejí obraz ženský, lehký a mírně sexy. Pro velké kadeře fit:

 • Kyselina nebo zásaditá látka, která mohou vytvářet pružné kadeře.
 • Hedvábí a biochémie šetří vlasy, ale kadeře jsou měkké a brzy zmizí.

Aby se dostaly hladké vlny, v tomto případě se používají papilotky nebo velké kolečka. Malé a spirálové cívky se nepoužívají.

Upozorňuje na to, že kadeřníci mlčí

Ne každý salon se dozví o nepříjemných následcích a kontraindikaci perm. Ale než se dostanete k pánovi, měli byste vědět, že:

 • Pokud jsou vlasy řídké a suché, pak po postupu budou zmateni a rozbíjeni ještě víc. Musíme získat celý arzenál produktů péče.
 • Nepríjemná chemická vůně trvá déle než týden. Můžete je zbavit, pokud přidáte kapky rozmarýnu, levandule a citronové šťávy při opláchnutí.
 • Když vysušíte, musíte poprvé zapnout studený vzduch
 • Aby se zabránilo vypadnutí vlasů, je třeba pít vitamínové komplexy před a po proceduře.
 • Bang se radši nedotýká.
 • Škodlivé všechny druhy drog pro perm vlasy.
 • Látky se mohou objevit po opravě kůže.
 • Po nějaké době se konečky vlasů začnou silně rozštěpovat.

Je také důležité si uvědomit, že perm potřebuje opravu, protože kořeny rostou rovně. Může to vypadat ošklivě a nedbalo, zvláště pokud jsou kadeře těsné a pružné.

Podívejte se na video o tom, zda stojí za to udělat perm:

Jak udělat perm doma

Najděte inteligentního mistra může být obtížné a cena postupu "kousnout". Některé dívky proto dávají přednost chemii doma. To je možné, pouze je třeba zvážit následující body:

 • Vyberte si, měli byste být osvědčené a vysoce kvalitní nástroje. Patří sem produkty Estel Professional, Schwarzkopf, Matrix, Paul Mitchell, GOLDWELL.
 • Koklushki a kolečka by měly mít nejvyšší kvalitu, aby nereagovali na chemikálie. Je také důležité zvážit jejich počet a průměr. Pro krátké vlasy jsou malé a střední asi 40 kusů, průměrná délka - asi 30 a dlouhá - 20 - 30. Čím déle budou vlasy, tím větší je průměr.
 • Držte lék by měl být přesně tolik času, jak je uvedeno v pokynech.

Sekvence domácí perm je následující:

 • Kompozice se aplikuje na prameny a rovnoměrně se rozdělí. Zatímco vlasy jsou mokré, je třeba rychle zkroutí kolečka.
 • Po době působení léčiva (bez mytí!) Dejte neutralizátor a dodržte předepsanou dobu, jak je uvedeno v pokynech.
 • Po vyjmutí koleček nelze provést česání. Možná budete muset kompozici umýt.
 • Je nemožné barvit vlasy a uschnout nebo ležet několik dní.

Obnova a ošetření kudrlin po proceduře

Aby vlasy udržovaly zdravý vzhled a udržovaly si tvar co nejdéle, je důležité se o ně pečlivě postarat. K tomu potřebujete:

 • Použijte medové masky na kudrlinky, tipy na zpracování s aloe šťávou.
 • Ropové a ricinové oleje fungují dobře, stejně jako speciální produkty z profesionálních linek.
 • Pravidelně provádějte rekonstrukční procedury salonu, zvláště pokud je chemie konstantní.
 • Nemůžete barvit vlasy po proceduře. Henna je zvláště škodlivá. Je lepší udělat to předtím.

A zde je více o rekonstrukci vlasů.

Vysoce kvalitní perm poskytuje objem a tvar. Účes je již napůl hotový, takže ráno styling je mnohem jednodušší. Můžete vytvořit hravé a špinavé kudrlinky, romantické kadeře a sexy vlny. Je také snadné maskovat různé nedostatky ve tvaru a velikosti hlavy.

Perm vlasy

Krásné kudrliny jakéhokoli tvaru a velikosti, které trvají několik měsíců, jsou výsledkem postupu známého jako permed vlasy. Ona je v módě několik desetiletí za sebou. Během této doby se změnila kvalita kompozic, byly přidány nové typy koleček a způsoby, jak se otáčet prameny. A přesto, přes závažné inovace, je chemie stále považována za škodlivou pro vlasy. Nebudeme vás přesvědčit jinak, ale místo toho vám řekneme, jak chránit kudrnaté před poškozením a obnovit jejich strukturu po curlingu. Naučte se, jak bezpečně provést postup doma a zda je možné se zbavit kudrlinky bez nešťastných následků, pokud experiment s vlasy nebyl úspěšný.

Popis postupu

Hlavním rysem permu je změna struktury vlasů pomocí speciálních řešení. Pásky je třeba našroubovat na kolečkách vybraného tvaru a průměru, zpracovat je pomocí kompozice a po chvíli je vypnout. Po 10 až 30 minutách účinná látka proniká do kadeřnic, což zajišťuje trvalý výsledek kroucení.

Řešení pro chemii vyrábí mnoho kosmetických firem. Je třeba zvolit vhodný nástroj s přihlédnutím k typu a stavu vlasů. Příslušné značky jsou vždy na obalech nebo lahvích.

Mimochodem. První experimenty s chemickým účesem se datují do počátku 20. století. Byly to nudné procedury, které trvaly 5-10 hodin. Studená cesta bez použití elektrických spotřebičů se objevila o něco později. Stal se základem moderní chemie.

Existuje několik klasifikací chemických vln, jejichž hlavním kritériem je:

 • typ kuliček - bumerangy, cívky nebo jiné;
 • metodu ovíjení pramenů - vertikální, horizontální, kruhová, kombinovaná;
 • pořadí akcí (nejprve ošetřete vlasy roztokem a pak je zahněte na papilotky);
 • druh chemikálie. Kompozice jsou kyselé, alkalické, neutrální a jiné. Všechny z nich mají jasné pokyny pro použití.

Alkalické činidlo nemusí na tlustých, pevných vlasech vytvářet kudrlinky a kyselé mohou vážně poškozovat měkké, pružné prameny. Abyste se nestali hlavní hrdinou příběhu o neúspěšně provedené chemii, měli byste před zahájením procedury konzultovat zkušený kadeřník.

Také jsme uspořádali jakýsi vzdělávací program a podrobně popsali vlastnosti různých typů řešení, včetně příkladů výrobků populárních značek. Pomocí těchto doporučení můžete snadno vybrat bezpečnou kompozici pro vaše vlasy.

Náklady na

Cena klasického permu v salonu je od 2 000 rublů. V malém městě najdete levnější ubytování a ve městě budete muset zaplatit ještě víc. Také náklady jsou ovlivněny zvoleným složením a délkou vlasů. Pokud si koupíte chem. drogy pro nezávislé experimenty, můžete splnit 1000 rublů.

Pro některá řešení od známých kosmetických firem bude muset položit trochu víc, až 2 tisíce rublů. K dispozici jsou hotové sady se vším, co potřebujete za cenu od 300 do 1200 ruble nebo jednotlivé lahve s aktivátory a fixacemi, z nichž každý stojí asi 200-900 rublů.

Rada Výrobky firem LONDA, Schwarzkopf, ESTEL, Selective Professional, Wella a dalších firem, jejichž jména jsou populární v kadeřnickém prostředí, jsou dobře známa.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhody perm:

 • změní účes a tím i celý obrázek;
 • trvá dlouho;
 • vhodné pro vlasy libovolné délky;
 • má mnoho variací;
 • snižuje čas každodenního stylingu - účes s minimálním úsilím vypadá skvěle.

Nevýhody postupu:

 • má škodlivý účinek na vlasy. V závislosti na kompozici může být více či méně zřejmá, ale struktura kadeří stále trpí;
 • mohou sušit prameny a mírně změnit jejich barvu;
 • má kontraindikace a omezení;
 • vyžaduje zvláštní péči zaměřenou na obnovu vlasů;
 • nedoporučuje se časté opakování. Je třeba dát kudrlinkám příležitost uvolnit se.

Kontraindikace

Hlavní seznam zákazů a omezení platí pro takové situace:

 1. Modifikované hormony. Během těhotenství, laktace, během menstruace nebo během menopauzy byste neměli dělat perm. Spory týkající se toho, zda aktivní činidla poškozují budoucí nebo kojící matku a její dítě, stále pokračují. Pokud vás to nezastaví, je zde další silný argument: kvůli hormonálním změnám se kudrlinky nemusí správně formovat.
 2. Přijetí antibiotik nebo jiných silných léků (včetně hormonů).
 3. Alergie ke složkám roztoku. Tento faktor by měl být před zahájením léčby odstraněn.
 4. Odřeniny, rány, trhliny ve vlasové pokožce, stejně jako svědění, peeling, lupy.
 5. Silná ztráta vlasů, křehké vlasy. Nezáleží na tom, s čím souvisí: avitaminóza, deprese nebo průběh onkologických postupů. Chemie uvolňuje vaše prameny ještě víc.
 6. Stresové stavy.
 7. Exacerbace chronických onemocnění.
 8. Akutní infekční nemoci, komplikované zvýšením tělesné teploty.
 9. Barvení vlasů, po kterém uplynulo méně než 2-3 týdny.
 10. Některé vnější faktory: návštěva holičce na prázdném žaludku, chlad v pokoji také nepříznivě ovlivňují kvalitu kudrlin.

Typy koleček a způsoby vinutí

Pokud kompozice pro perm ovlivňuje, jak dobře vycházejí kudrlinky, pak kolečka určují vzhled účesu jako celku.

Hodně závisí na tloušťce pramenů a způsobu balení. Kudrnaté kudrlinky, které vypadají velmi přirozeně - jsou výsledkem kruhového zábalu na papilotkách. Chcete-li získat volumetrické kadeře, použijte vhodné horizontální uspořádání válečků na hlavě. To je často používáno doma - pro začátečníky to je jednodušší a jasnější než jiné metody.

Chcete-li vytvořit krásné tekoucí kudrlinky, musíte zvládnout vertikální cestu. Často se kombinuje s horizontálním, ale toto uspořádání by mělo být svěřeno pouze zkušené odborné veřejnosti. Tato volba je jedna z nejvhodnějších pro dlouhé vlasy.

Pokud se chcete stát majitelem nádherného účesu, kupte papilotky velkého průměru pro chemické perm. Vyberte bumerangy nebo kužely. Zajistěte krásné, téměř přirozené vlny, které mohou Olivia Gardin natáčet. Chemie používající tyto válce se nazývá americká. Velké kudrlinky budou zdobit vlasy téměř jakékoliv délky, takže jsme vám shromáždili tipy a triky, abyste vytvořili takové kudrlinky doma.

Nejvhodnější pro všechny chemické vlny jsou plastové papilloky. Jsou pohodlné a snadno se umýt stopy drogy. Pomocí plastových cívek různých velikostí bude možné od kořenů modelovat krásné svislé kudrlinky. Snad instalace bude trvat hodně času, ale výsledek stojí za to.

Při určování velikosti produktů zvážte stav vlasů. Zjistěte, co jiného by mělo být určeno výběrem cívky pro vertikální perm.

Tyčové kuličky jsou hladké nebo se speciálními drážkami - drážkami. Druhý typ je určen pro spirálovou chemii. Proces podvádění takových cívků vyžaduje hodně trpělivosti a pozornosti. Spusťte to sami o sobě je docela obtížné. Stojí za to udělat takový perm jen tehdy, když jste získali pomoc vaší matky, sestry nebo přítelkyně a také jste předtím sledovali instruktážní video.

Pro ty nejodvážnější dívky jsme připravili kompletní sadu informací o tom, jak provést spirální chemii doma.

Stejné cívky budou užitečné i pro ženy, které chtějí provést trvalý účinek mokrých vlasů. Kromě nich můžete použít sáčky na míč, americké nebo japonské hůlky. Každá z těchto složek pomůže dosáhnout účinku vždy vlhkých vlasů.

Správně vybrané cívky, optimální složení pro váš typ vlasů a podrobný návod k postupu - to vše bude klíčem k dobrému výsledku. Podrobně vysvětlíme, jak provádět mokré chemie na vlastních vlasech, aniž byste ohrozili zdraví pramenů a kvalitu kudrlin.

Mimochodem. Dávejte pozor na originální kolečka pro permed vlasy: vlasy, zvlněné talíře, cívky se svorkami a další.

Můžu dělat na tenkých, malovaných pramenech

Barevnost, doplněná permatem, je vážným testem na vlasy. Nicméně, mnoho dívek úspěšně kombinovat novou barvu pramenů a dlouhotrvající kudrlinky. Hlavním doporučením v tomto případě je dodržení intervalu mezi postupy: je žádoucí, aby procházel nejméně 2-3 týdny. Pokud by se vlasy několikrát podléhaly bělení, je lepší odmítnout chemii.

V důsledku trvalého barvení vlasy částečně ztrácí svou elasticitu, stává se zranitelnějším, takže další účinek agresivních léků může ještě více vyvolat jejich zdraví. Budeme odhalovat hlavní tajemství úspěšného permutu barevných barvových vláken a vysvětlíte, které sloučeniny je možné použít v tomto případě.

Pokud jsou vlasy přirozeně silné, silné a nepodléhají častému malování, je to významný bonus při provádění chemie. Ale tyto vlasy nemá každou ženu, která sní o kadeře a další objem. Samozřejmě, to neznamená, že majitelé tenkých, oslabených kudrlin nelze ani myslet na chemické perm. Nyní, s pomocí šetřících léků, jsou možné téměř všechny experimenty s účesem. Zjistěte, jaké doporučení pro zavádění chemie na tenké prameny dávají kadeřníkům a co potřebujete udělat pro zdravé vlasy po proceduře.

Docela často si dívky vyberou perimetru, aby dodaly větší objem vlasů. V tomto případě nemůžete použít agresivní drogy po celé délce kadeř. Alternativa k vysoce kvalitní chemii - bazální. To dělá tenké, řídké vlasy více bujné, opravuje regrown prameny, které byly uměle zvlněné, a také vytváří hlasitost na kudrnaté vlasy hlavy. Stejně jako každý jiný typ chemického prostředku má bazální stylování své vlastní nuance, které podrobně popisujeme v recenzním materiálu s fotografiemi, videozáznamy a podrobnými pokyny postupu.

Funkce související s délkou kadeří

Kudrlinky budou důstojnou výzdobou vzhledu, pokud zvolíte správnou velikost a tvar. Velké kadeře jsou na tenkých, řídkých vlasech nežádoucí - je lepší vybrat malé. Kulaté obličej by měl být zarámovaný kudrlinami, jejichž průměr postupně klesá od kořenů ke špičkám a čtvercové nebo obdélníkové - s volumetrickými horizontálními písmeny. Důležité je při výběru velikosti a typu kolečka délka pramenů.

Rada Vypadá dobře perm, vyrobený na tříděných vlasů, kadeřnictví.

Dlouho

Na hlavě vlasů, které sjíždí pod středem zad, jsou vhodné kudrliny libovolného tvaru a velikosti. Dlouhé vlasy ukáží krásu zručně provedeného kroucení. V tomto případě bude skutečně obtížné. Poprvé můžete provádět chemii pouze na špičkách nebo uprostřed kadeří. Pokud se vám nelíbí výsledek, můžete jednoduše řezat kudrlinky. Řekneme vám podrobně o dalších nuancích provádění postupu na dlouhých vlasech a pomůžete se rozhodnout, zda se pokusíte tímto způsobem doma.

Průměrný

Takové prameny jsou také dobré pro různé typy koleček a způsoby vinutí. Perm pouze v kořenové zóně nebo na špičkách, na bumerangách nebo cívkách, horizontální, vertikální, kombinované a jiné metody - střední délka vlasů neomezuje vaši představivost a schopnosti. Zároveň si uvědomte, že některé typy chemie mohou vizuálně zkrátit vlasy: kudrlinky se silně zvlňují a stávají se pružnými jako pružina. Abychom se vyhnuli všem druhům překvapení při vedení permu, pomůže nám rada.

Krátké

Přes malou délku je obtížné tyto vlasy natáčet rukama. V závislosti na účesu, tloušťce pramenů, může být metoda curlingu kolečka šachová, obdélníková, vertikální. Důležité jsou také tvar, průměr kolečka a kvalita řešení. Budeme mluvit o všech nuancích postupu pro krátké vlasy, stejně jako vysvětlit, jak pečovat o vlasy po chemii, v salonu nebo doma.

Postup doma

Příprava vláken pro chemické perm začíná několik týdnů před postupem. Věnujte zvláštní pozornost péči o zámky: hýčkat vlasy výživnými maskami, odpočinout si od kadeřnického žehličky, vysoušeče vlasů a žehlení. Aktualizujte střih, pokud je to nutné - předem zbarvte vlasy. Přečtěte si recenze týkající se provádění chemie doma, vyzvednutí kompozice, natáčení, stejně jako všech dalších souvisejících nástrojů a materiálů.

Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme podrobný seznam toho, co je zapotřebí pro perm, a pečlivě popsali všechny kroky postupu. Krok za krokem s tipy a životními hackami bude dobrá pomoc na cestě k transformaci.

Doba trvání a korekce

S pomocí permu je nemožné, aby se vlasy navlékaly navždy. Přes rychlý vývoj moderních technologií nebyla tato metoda zatím vynalezena. Účinnost chemie trvá v průměru 2 až 6 měsíců, někdy až na 9. Doba trvání výsledku je ovlivněna zvoleným složením (kyselinou nebo zásadou), druhem a strukturou pramenů (tenká, tlustá, řídká, tvrdá), jejich délka (kratší tím lépe jsou kudrlinky zachovány), velikost kadeří (volumetrický odvíjení rychleji), individuální charakteristiky každé hlavy vlasů.

Při chemickém stylingu je na rozdíl od biowaveho výraznější hranice mezi pěstovanými a zvlněnými vlasy. Proto po několika týdnech účes může vyžadovat opravu. V tomto případě je lepší vytvořit spodní okraj. Opakovaná chemie po celé délce kadeří se doporučuje maximálně 1-2 krát za rok.

Pokládání a další péče

Během několika prvních dnů si vlasy potřebují odpočinout. Neumývejte jej ani jej zabalte, pokud je to možné, nečistěte jej ani ho opláchněte. Během této doby se nakonec tvarují kudrlinky. Koupit speciální stylingové nástroje, které vám pomohou udržet vaše vlasy v pořádku.

Gely, pěny, spreje a další produkty přinesou krásný, zdobený vzhled na kadeře. Shromáždili jsme v jednom přehledu popis populárních produktů a doporučení, jak s jejich pomocí vytvářet volumetrický, klasický nebo mokrý styling.

Péče o atraktivní vzhled vlasů musí být současně doprovázena náležitou péčí o ně. Obnova, krmení struktury kadeří je hlavní věc, která potřebuje pozornost. Pokud má roztok sušené prameny, přidejte zvlhčovače do hlavního make-upu.

Velmi užitečné drogy určené pro poškozené, slabé vlasy. Řekneme vám, jak se postarat o vlasy po chemickém stylingu a vysvětlit, proč budete s největší pravděpodobností muset změnit hřeben.

Ne každá chemie přináší nadšení pro nový účes. Existují případy, kdy z nějakého důvodu kudrlinky nejsou zkroucené, jak jste čekali. Někdy postup způsobuje zvýšené ztráty, rozbití pramenů nebo způsobuje alergickou reakci na kůži, utahuje a usuší. Méně dramatická verze událostí je také možná - pokládání se vůbec nelíbilo nebo bylo nudné. Ve všech těchto situacích vám pomohou tipy, jak se zbavit chemie profesionálními a populárními metodami uvedenými v našem článku.

Bez ohledu na to, jak moc mluví o nebezpečí kadeřavých vlasů pro dívky, které sní o kadeřích, to se nezastaví. Pokud si vyberete kvalitní kompozici, proveďte postup podle všech pravidel a pak zajistěte zámky s důstojnou péčí - existuje každá šance na zachování zdraví vlasů. Nezapomeňte na kontraindikace. Touha změnit obraz musí být vždy vyvážena zdravým rozumem a péčí o vlasy.

Typy a metody stmelování vlasů

Existuje nejméně tucet typů trvalých perm, a není tak snadné dát přednost nejoptimálnějšímu. Moderní typy vlasů perm, které jsou šetrnější než ty, které byly použity v minulém století a nezpůsobují tak silnou škodu.

Neexistuje tolik způsobů, jak se udržet, takže výběr toho nejoptimálnějšího pro sebe není tak obtížné. Vše závisí na tom, co chcete získat kudrlinky - měkké vlny, vertikální spirály nebo jen zvětšit objem vlasů, dělat "chemii" jen na kořenech vlasů.

Jaké jsou typy permů a způsoby, jak podvádět vlasy, zjistíte na této stránce a budete mít možnost vybrat to nejvhodnější. Také uvidíte fotografii, jaké jsou chemické permuty a seznámit se s jejich popisem.

Kadeřavé vlasy v kyselém typu

Acid perm - dnes je nejoblíbenější a nejodolnější technologie perm vlasů. Chová si vlasy až 6 měsíců. Aktivní složkou přípravku pro perm kyseliny je glycerylmonothioglykolát. Hodnota pH této kompozice je nižší než pH alkalického roztoku a pohybuje se v rozmezí od 6,9 do 7,2 pH.

Přestože kyselinové vlasy se nedají nazvat úplně neškodné a bezpečné, mají významnou výhodu oproti jiným technologiím. Výrobek pro curling proniká hluboko do vlasů přes vnější vrstvu váhy, ale nezjistí samy váhy. V jazyku fyziky se tento proces nazývá osmóza. Kyselina perm je doprovázena vystavením vysokým teplotám, díky čemuž jsou vytvářeny trvanlivé kadeře.

Přípravky pro chemické kyselinové přípravky, na rozdíl od alkalických, nevyvolávají silné otoky vlasů, proto mohou prameny být zabaleny a upevněny s určitým napětím. Bez napětí budou kadeře různých tvarů a budou slabé. Výsledkem je, že zvlnění je poměrně houževnaté a trvá několik měsíců.

Bohužel tato metoda permingu nevyhovuje všem. Tenké a měkké vlasy pod vlivem drog se roztáhnou na kořeny a špatně drží tvar. Kyselina navíc vytváří křehčí vlasy. Pokud jste se rozhodli upřednostňovat kyselinu ze všech druhů permových vlasů, nezapomeňte, že tato metoda není bezpečná pro majitele citlivých vlasů a křehkých suchých vlasů.

Alkalický přípravek na vlasy

Hodnota pH přípravků pro alkalické konce je od 8 do 9,5. Alkalické curling méně odolné než kyselé. Trvá asi 3 měsíce. Alkalický perm se používá hlavně pro styling nesourodých vlasů. Také se provádí v případě, že byl zákazník dostat slabě. Tato metoda perm vám umožňuje získat strmější zvlnění. Po alkalických curlingových kadeřích je elastická a přirozená.

Aktivní složkou kompozice pro alkalické curling je thioglykolát amonný. Je to chemická sloučenina, která vzniká reakcí kyseliny glykolové s amoniakem. Přípravky pro alkalické permety pronikají dovnitř vlasů, odhalují kožní váhy. Tento typ curlingu je rychlejší než kyselina. Navíc je pro vlasy bezpečnější, protože nevyžaduje použití vysoké teploty. Samozřejmě, lék v žádném případě nemůže být udržován na vlasy déle, než je doba stanovená v pokynech.

Když analyzujete, jaké chemické kudrlinky jsou a zvolíte pro sebe přijatelnější, víte, že alkalická kadeřnice jemněji ovlivňuje vlasy. Ale nezapadá na všechny vlasy. Například na rovných, tvrdých a těžkých vlasech se alkalická permina zhoršuje a zmizí po 1,5 měsíci.

Koncentrace alkálie v přípravku na mávání je vysoká. Proto mistr potřebuje dovednost pracovat s takovými léky, aby se zabránilo poškození struktury vlasů a chemických popálenin pokožky klienta.

Barvy odbarvování nejsou barveny na šedých vlasech, takže pokud chcete vědět, jak se podívat na nový odstín při jejich koupi, mějte na paměti: váš vzhled nebude přesně stejný jako při malování odolnou barvou.

Tento typ perm vlasů znamená povinné curling nebo obal. Pod vlivem alkalických vlasů výrazně vzrůstá objem. Pokud jsou zabaleny s přílišným napětím, lék bude rozložen nerovnoměrně a vlasy budou poškozeny.

Jak je vidět na fotografii, při provádění tohoto typu permu by měly být vlasy zkrouceny na cívkách bez silného napětí, ale tak, aby se pohodlně hodily na povrch kolečka.

Typ perm s kyselinou thioglykolovou

Tento typ perm je považován za jemný. Vlákna při chemickém zpracování není tak silně nafoukaná jako při kyselém nebo alkalickém zvlnění. To lze dokonce provést i na barvených vlasech. Efekt však bude krátkodobý. Perm s kyselinou thioglykolovou začíná běžet za měsíc.

Neutrální typ perm vlasů (s fotografií)

Hodnota pH přípravku pro neutrální perm je 7,4. Prostředky pro takovýto prostředek jsou vyrobeny s ohledem na vodoodpudivé (hydrofobní) zóny a zóny, které snadněji absorbují přebytečnou kapalinu. Neutrální perm vyváží tyto rozdíly. S tímto druhem perm se vlasy příliš nezvětvují a neobsahují další stres. Kudrna vzniklá z neutrálního permu je spíše perzistentní, ale ve vzhledu se liší od alkalického.

Dávejte pozor na fotografii: tento typ permových vlasů poskytuje silné, elastické kudrlinky, které vypadají přirozeně:

Neutrální zvlnění vlasů je vhodné pro jakékoliv kadeře, a to i pro velmi měkké.

Co je třeba udělat: aminokyseliny perm

Základ přípravku pro perm - aminokyseliny a bílkoviny. Pokud jste dosud nerozhodli, co máte udělat, můžete si vybrat tuto metodu, neboť poskytuje jemný postup, který minimalizuje poškození, které chemické látky způsobují vlasům.

Navíc aminokyseliny a bílkoviny vyživují a léčí vlasy. Kudrlinky jsou měkké a přirozené. Aminokyselinové perm vlasy však nelze připisovat perzistenci. Proto se nedoporučuje dělat to na tvrdých, dlouhých a těžkých chlupách: pod vlivem své vlastní hmotnosti se tyto vlasy vyvíjejí ještě rychleji než jiné.

Moderní vypadající vlasy s hedvábnými bílkovinami

Tento moderní typ permed vlasů s hedvábnými bílkovinami se také nazývá hedvábí perm, nebo hedvábná vlna. Složení přípravků pro takovou vlnu zahrnuje hedvábné proteiny. Zlepšují stav vlasů. Taková chemie je užitečná i pro bělené vlasy.

Podívejte se na fotografii tohoto typu perm: kudrlinky jsou měkké a trvají asi 2 měsíce:

Chcete-li kroutit hedvábné bílkoviny byly odolnější, doporučuje se provádět na krátké vlasy nebo vlasy střední délky. Pak se nevyrovnají pod svou vlastní váhu.

Biowave - druh permu

Hair biowave je relativně nový a již velmi módní typ perm. K dnešnímu dni je tento druh vlasů perm považován za jeden z nejbezpečnějších. Hlavním rysem přípravků na bázi biopaliv je to, že neobsahují amoniak, peroxid vodíku a kyselinu thioglykolovou. Místo toho používají léky podobné molekulám vlasů. Kudrlinky jsou odolné a přirozené, vlasy vypadají zdravě a dobře upravované.

Chemické biologicky šetrné vlasy drží vlasy od 3 do 6 měsíců. Curly hair perm může trvat až 9 měsíců.

Tato volba perm vlasy se provádí ve třech fázích. Za prvé, vlasy jsou navíjeny na kadeře a ošetřovány speciálními prostředky pro curling. V této fázi jsou vlasy nasyceny bílkovinami. Pak velitel použije následující složení, které způsobuje zesílení bílkovin, které nasákají vlasy v prvním stupni. Konečně jsou vlasy ošetřeny třetí kompozicí, aby se obnovila normální acidobazická rovnováha a fixovaly kadeře.

Pro biowave pečivo jsou používány s různým průměrem, což umožňuje upravit množství kudrlin. Chcete-li vlasy vypadat přirozeněji, můžete používat kadeřníky několika průměrů současně.

Nejlepší ze všech biopaliv se získává na normálních nebo mastných vlasech. Nedoporučuje se provést takovýto perm na suché, poškozené, křehké, bělené vlasy, s plešatostí. Konečný výsledek biopaliv závisí převážně na profesionalitě kadeřníka, stejně jako na kvalitě přípravků používaných k ošetřování vlasů.

Jaká je chemická vlna: vyřezávání vlasů (s fotografií)

Pokud vás zajímá, jak se vyskytuje více chemických vln, doporučujeme seznámit se s novým způsobem. Vyřezávání vlasů je technologie pro ošetření vlasů se zvláštním chemickým složením, aby mu poskytl potřebný tvar. Přestože jsou pro ni používány chemikálie, nelze tento typ vlny připsat chemické látce.

Jak je vidět na fotografii, vyřezávání vlasových výtahů na kadeře u kořenů, díky nimž účes získává pomp:

Curling vlasy řezbářství umožňuje získat malé kudrlinky, napodobovat vertikální chemii, mírně zkroutí hroty vlasů nebo zvlnění všech vlasů v kudrlích. Pokud si přejete, můžete vytvořit pocit nedbalosti - tzv. "Umělecké poruchy". Není náhodou, že tento typ curlingu se nazývá "dlouhodobý styling".

Ve srovnání s běžnými perm technologií je řezba co nejbezpečnější pro vlasy. Vlasy, vytvořené pomocí řezbářství, vydrží 1-2 měsíce. Po tomto období se vlasy postupně narovnaly. Dobře vyřezaná řezba nepoškodí vlasy, a když kudrlinky vyrazí, nebude stopa permu.

Jak zkroutí vyřezávání vlasů

Jak probíhá řezba a jak dlouho trvá tento postup, jsou problémy, které se týkají mnoha. Tento způsob curlingu vám v průměru trvá přibližně 1,5 hodiny. Průvodce aplikuje chemické složení na vlasy a zkroutí prameny na kadeřnicích, které tvoří účes. Po uplynutí nastavené doby se peelingy odstraní, vlasy se umyjí, položí a vysuší.

Jako každá jiná technologie, řezba má své omezení. Není praktické provádět ho na dlouhých, hustých, tvrdých a těžkých chlupách, protože se rychle vyrovnávají pod svou vlastní hmotností.

Řezání je užitečné pro majitele mastných vlasů. Díky němu budou vaše vlasy vysušeny a vypadat lépe.

Bez ohledu na to, jak je bezpečná technologie řezbářství, je stále spojena s chemickou úpravou vlasů. Proto, postup se nedoporučuje pro slabé, tenké, melirovannyh nebo bělené vlasy.

Je lepší vyřezávat ne příliš dlouhé vlasy, dostatečně silné a zdravé, aby normálně přenášely léčbu. Vlasy by měly být dostatečně měkké, aby byly zkroucené.

Americký způsob, jak podvádět vlasy

Konečný výsledek perm závisí na zvoleném způsobu balení vlasů. Kadeřník určuje optimální metodu, zaměřenou na účes klienta, stavbu a stav vlasů, tvar obličeje, tvar. Existuje několik způsobů podvádění vlasů.

Americký způsob podvádění vlasů se obvykle provádí na dlouhých vlasech a dlouhých vlasech. Vlasy podvádí na speciálních peřích nebo pletacích jehlách. Kudrliny jsou velké, tvrdé a vypadají přirozeně.

Taková permina je velmi vhodná pro lidi s velkými obličejovými rysy, protože kudrnaté obličeje dobře obličeje. Výhodou této metody zábalu je, že při růstu vlasů zůstává hranice mezi zakřivenou a nezakrčenou částí téměř nepostřehnutelná. Nicméně to není tak levné "americká chemie".

Typ vlasů podvádění antihimis a jeho fotografie

Antichémie vlasů je narovnávání kudrlin. Tento druh vlasového obalu se provádí na kadeře, silně zvlněný přírodou. Umožňuje také odstranit nedostatky obvyklého perm v případě, že kudrliny jsou příliš strmé. K provádění antichémie se na vlasy aplikuje permový roztok a pak během období léčebného účinku se vlasy neustále hnízdí hřebenem.

Jak je vidět na fotografii tohoto typu obalu, vlasy se nestaly zcela hladké, ale výrazně narovnaly:

Perm Vellaformer

Vellaformer není název metody perm, ale zařízení, se kterým se provádí. Vellaformer je latexové tašky, které dávají pramen vlasů. Tašky jsou stlačeny, díky nimž se vlasy kudrlí. Toto perm je vhodné pro vlasy střední délky nebo o něco delší.

Vertikální perm vlasy a její fotografie

Vertikální perm je vhodná pro dlouhé vlasy. Pro jeho vytvoření jsou používány dlouhé spirálovité kolečka.

Dávejte pozor na fotografii: s vertikálním chemickým kroucením je cívka umístěna vertikálně vzhledem k povrchu hlavy a z ní je navíjen pramen z kořenů ke špičkám. Poté se pece připevní.

Vertikální perm vlasy vypadá velmi krásně, ale má vážnou nevýhodu. Jak rostou vlasy, hranice mezi klenutými a neklenenými plochami se stávají stále více viditelnými. Proto se pro vlasy s rekonstruovanou vertikální chemií vyžaduje komplexní péče.

Horizontální perm vlasy (s fotografiemi)

Horizontální perm - nejobvyklejší způsob, jak se natáčet na cívkách jakékoliv velikosti. Tyče jsou umístěny horizontálně vzhledem k základně pramene. Toto umístění je pozorováno na všech částech hlavy.

Jak je vidět na fotografii, s vodorovnou chemickou koncovkou, prameny jsou navinuty od konců k základně:

Dvojité vinutí s chemickou vlnou

Dlouhé vinutí s chemickým permutím se provádí na dlouhých vlasech. Aby se kadeře ukázaly být intenzivnější, radikální část nití musí být navinutá na cívkách menšího průměru.

Tyče by měly být navinuty k sobě navzájem, potom budou prameny rovnoměrně natočeny po celé své délce. Každý pramen je oddělen oddělením cikcaku, pečlivě česán a zraněn.

Způsob ustálených vlasových špiček

Způsob ustálených konců vlasů je skvělý pro tenké a řídké vlasy řezané v kaskádě. Toto perm je vlasy načechraný, usnadňuje další modelování účesů. Vložené tipy vlasů také pomáhají vizuálně rozšiřovat trojúhelníkový obličej zezadu.

Chemické mávání na papilotkách (s fotografiemi)

Papilotky jsou měkké cívky. Výsledek perm per papilotki se liší od perm na obvyklých tvrdých cívkách. Pomocí papillotoku získáte na koncích pramenů měkké přírodní kudrlinky bez záhybů.

Tímto způsobem je pramen oddělen odděleným cikcakem, česán a navinut na podložce, snaží se co nejvíce přiblížit k pokožce hlavy. Konce papillotoku jsou složeny do kroužku pro upevnění zkrouceného pramene.

Jak je vidět na fotografii, curling na filedies začíná prameny vyřezané od okraje vlasů:

První tři papilotky se nacházejí na čele a chrámech. Vlasy okcipitální zóny se vinou z krku na korunu podél obrysu tak, aby se v tomto obrysu snadno položily další řady papilotoků. V důsledku toho jsou papilotky umístěny kolem hlavy v řadách, pohybující se od krku k koruně.

Špirálová curling na papilotkách se provádí na středně dlouhých vlasech. Vlasy začínají vítat s okcipitální zónou. Vertikální vlasy se rozdělují na tenké prameny, které se ve spirále skrývají do cívky a pohybují se nahoru. Kvůli různým délkám vlasů může být obtížné. Abyste se jim vyhnuli, použijte papír. Papilotki fixuje ohyb ve tvaru písmene L.

Metoda perm v kořenech vlasů

Perm u kořenů vlasů se provádí na krátkých účesů, které musí být dány objemem. Tato metoda podvádění je také používána pro opravu vlasů, jestliže předtím zkroucené vlasy vzrostly zpět a kudrlinky dosud nezmizely. V druhém případě jsou vlasy navíjeny na kadeře a pokryty slabší kompozicí. Pouze kořenová část vlasů je chemicky ošetřena.

Chemické pero v kořenech může být provedeno na rovném vlasu, aby se dosáhlo většího objemu nebo se vysušily problémové oblasti.

Bohužel účinek takového permu je krátkodobý. Vlasy roste a zkroucená část se pohybuje dolů z kořenové zóny.

Trapézové vinutí s koncovkou

Trapézové vinutí s chemickým perimetrem umožňuje přidávat další objem do vlasů kolem obličeje, ale téměř nezvyšuje nádheru vlasů na koruně av kořenové zóně.

Větrné vlasy začínají od dolní okcipitální zóny. První vlákno je oddělené od okrajové linie růstu vlasů a je navíjeno na cívku až k jejímu základu. K tomuto rámu připevněte cívku. Je zapotřebí, aby se zbývající cívky udržely ve formě lichoběžníku.

Následující vlákna nejsou navinuty po celé délce, ale v závislosti na budoucím účesu. Předchozí prameny by se měly překrývat s dalšími.

Francouzská metoda bubliny

Francouzská metoda bublina perm byla nejprve navržena známou francouzskou společností L'Oreal. Zvláštnost této metody spočívá v tom, že před aplikací na vlasy se kompozice pro perm zháká do pěny.

Název metody - "bublina". Díky pěně jsou k dispozici potřebné teplotní podmínky vlny a vlasy jsou nasyceny kyslíkem, který se vytváří při šlehání přípravku. Kudrlinky jsou velmi přirozené, takže se tento způsob mávání doporučuje iu mužů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy