logo

Vitamin E + retinol (vitamín E + retinol)

LÉČBY PŘIJÍMAJÍCÍCH DOVOLENÁ PŘIJÍMAJÍ DO PACIENTA LEN LÉKAŘEM. TENTO POKYNY POUZE PRO LÉKAŘSKÉ PRACOVNÍKY.

Popis účinné látky Vitamin E + Retinol * / Vitamin E + Retinol *.

Vzorec: C31H52O3 + C20H30O, chemický název: 3,4-dihydro-2,5,7,8-tetramethyl-2- (4,8,12-trimethyltridecyl) -2H- 1 -benzopyran- 9,13-Dimethyl-7- (1,1,5-trimethylcyklohexen-5-yl-6) -non-tetraen-7,9,11,13-ol (ve formě palmitátu nebo acetátu).
Farmakologická skupina: metabolické látky / vitamíny a látky podobné vitaminu / vitaminy a vitamínové látky v kombinaci.
Farmakologický účinek: kompenzuje nedostatek vitaminu A a E, snižuje křehkost a propustnost krevních cév.

Farmakologické vlastnosti

Účinek tohoto kombinovaného léčiva je určen vlastnostmi vitamínů E a A rozpustných v tucích, které jsou jeho součástí. Funkce vitaminu E (alfa-tokoferol) není plně pochopena. Jako antioxidant vitamín E zpomaluje tvorbu volných radikálových reakcí, zabraňuje vzniku peroxidů, které poškozují subcelulární a buněčné membrány, což je důležité pro normální funkci svalových a nervových systémů, vývoj organismu jako celku. Vitamin E je kofaktor části enzymových systémů. Vitamín E společně se selenem zabraňuje hemolýze červených krvinek, zpomaluje oxidaci mastných kyselin (nenasycených). Vitamin E normalizuje tkáňovou a kapilární propustnost, obnovuje kapilární oběh, zvyšuje tkáňovou odolnost vůči hypoxii.

Vitamín A (retinol) je nezbytný pro normální reprodukční funkci, růst kostí, embryonální vývoj, regulaci diferenciace a rozdělení epitelu (obnovuje buněčnou populaci, zvyšuje proliferační procesy v epiteliálních buňkách kůže, zpomaluje procesy keratinizace). Retinol je nezbytnou složkou pro normální funkce sítnice: váže se na červený pigment sítnice (opsin) a tvoří vizuální fialový rhodopsin, který je nezbytný pro přizpůsobení zraku ve tmě. Retinol se podílí na různých biochemických procesech jako kofaktor.

Indikace

A- a hypovitaminóza E a A, stejně jako podmínky, při nichž se zvyšuje tělesná potřeba vitamínů E a A a / nebo snižuje jejich příjem: průjem, gastrektomie, steatorea, Crohnova choroba, celiakie, malabsorpční syndrom, biliární atrezie, chronická cholestáza, obstrukční žloutenka, podmínkou dlouhodobé stresu, tropickou sprue, cystická fibróza slinivky, infekční onemocnění (včetně nachlazení a chronické), xeroftalmie, den-oslepnutí, keratomalacia, nevyvážená a podvýživa (včetně parenterální výživa), závislost na nikotinu, rychlá ztráta hmotnosti, hypertyreóza, drogová závislost, užívání kolestipolu, cholestyraminu, minerálních olejů, produktů obsahujících železo, neomycinu, s dieta vysokým obsahem polynenasycených mastných kyselin; abetalipoproteinemie; nekrotizující myopatie; periferní neuropatie; účinnost léku nebyla prokázána při porušení trofického stavu tkání, aterosklerotických změn cév a vylučování endarteritidy.

Způsob použití vitamínu E + retinolu a dávky

Lék je užíván bez ohledu na požití úst, denně 1 kapsle denně; intramuskulárně injekčně podáván 1 ml denně. Doba trvání terapie je 20 - 40 dní s přestávkami 3 - 6 měsíců. Možné opakování kurzů.
Strava se zvýšeným obsahem aminokyselin obsahujících síru a selen snižuje potřebu vitamínu E. Aby se zabránilo vzniku hypervitaminózy A a E není větší než doporučenou dávku.

Kontraindikace

Hypersenzitivita, věk do 14 let, hypervitaminóza E a A.

Omezení používání

Tyreotoxikóza, stavy, které jsou doprovázeny zvýšenou vaskulární permeabilitou (chronická glomerulonefritida, chronického srdečního selhání, a další), cholecystitida, cirhóza, selhání ledvin, virové hepatitidy, alkoholismus, laktace, těhotenství (zejména 1 trimestr), hypoprotrombinemie (ve srovnání s nedostatkem vitaminu K hypoprothrombinémii se může zvýšit při užívání vitamínu E v dávce vyšší než 400 IU), stáří.

Používejte během těhotenství a kojení

Nežádoucí účinky léku vitamín E + retinol

Epigastrická bolest, alergické reakce (včetně kožní vyrážky), dyspepsie (nauzea, průjem, zvracení); Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách může dojít k exacerbaci chronické pankreatitidy a cholelitiázy; lokální reakce se zavedením intramuskulárně: bolesti, kalcifikace měkkých tkání, tvorba infiltrace.

Interakce léčivého vitaminu E + retinolu s jinými látkami

Kolestiramin, minerální oleje, colestipol, neomycin snižují absorpci vitaminů E a A (mohou vyžadovat zvýšení jejich dávky). Změna úrovně iontů vápníku v krvi a účinnosti léčiv, které obsahují vápník, vitamín A může Perorální antikoncepční zvyšovat plazmatické hladiny vitamínu A. společné užívání vysokých dávek (50,000 nebo více jednotek) vitaminu A a tetracyklin zvyšuje riziko intrakraniální hypertenze. Isotretinoin zvyšuje možnost toxicity vitamínu A. vitaminu E zvyšuje účinek antioxidantů, nesteroidní protizánětlivé léky, glukokortikoidy, zvyšuje účinnost a snižuje toxicitu srdečních glykosidů, vitaminy D, A Joint použití vitaminu E v dávkách vyšších než 400 jednotek za den spolu s antikoagulancii (deriváty indandiona a kumarin) zvyšují pravděpodobnost krvácení a hypoprothrombinemii. Vitamin E u pacientů s epilepsií (kteří mají zvýšené hladiny lipidových peroxidačních produktů v krvi) zvyšuje účinnost antiepileptických léků. Vysoké dávky železa zvyšují oxidační procesy v těle, což zvyšuje potřebu vitaminu E.

Předávkování

Příznaky akutní toxicity retinolu (objeví po 6 hodinách po podání) u dospělých: letargie, ospalost, dvojité vidění, bolesti hlavy, závratě, nevolnost, průjem, silné zvracení, podrážděnost, neklid, krvácení dásní, zmatenost. Příznaky chronického předávkování retinolu: anorexie, suchou a popraskanou pokožku a rty, bolesti kostí, suchostí sliznic v ústech, zvracení, gastralgie, horečka, bolesti hlavy, slabost, fotosenzitivita, nykturie polakisurie, polyurie, vypadávání vlasů, podrážděnost, žlutý oranžové skvrny na dlaních, chodidlech a nasolabiálních trojúhelníku, zvýšený nitrooční tlak, hepatotoxický účinek oligomenorhey, hemolytická anémie, portální hypertenze, křeče, změny v kostní rentgenových snímků; fototoxické účinky: u člověka - retardace růstu, malformace močového systému, předčasné uzavření zón růstu epifýzy; u zvířat dochází k malformacím páteře, centrálního nervového systému, hrudníku, očí, genitourinárního systému, srdce, horního patra.

Známky Vitamin E intoxikace: recepce po dlouhou dobu v dávkách 400 - 800 IU denně - závratě, rozmazané vidění, bolest hlavy, průjem, slabost, nevolnost, gastralgie; pokud jsou užívány v dávkách vyšších než 800 IU denně po dlouhou dobu - zvyšuje pravděpodobnost krvácení u pacientů s hypovitaminóza K, poruchy sexuální funkce, poruchy metabolismu hormonů štítné žlázy, tromboflebitida, nekrotizující kolitidy, trombóza, sepse, hyperbilirubinémie, hepatomegalie, selhání ledvin, hemoragické mrtvice, hemoragie sítnice, ascites. Zrušení léčiva, provádějící symptomatickou léčbu.

Mohu užívat současně Retinol a Vitamin E?

Retinol a vitamin E ve farmakologické skupině patří k vitamínům a vitamínům. Obě látky jsou rozpustné v tucích. Nedostatek těchto prvků může vést k řadě problémů: od oslabení imunitního systému až po vznik onemocnění.

Retinol a vitamin E ve farmakologické skupině patří k vitamínům a vitamínům.

Režim retinolu

Retinol provádí v těle následující funkce:

 • zajišťuje růst kostní tkáně;
 • posiluje imunitní systém;
 • podílí se na tvorbě embrya;
 • podporuje obnovu buněk pokožky;
 • podporuje zdravý stav sítnice;
 • pomáhá vizuálním orgánům přizpůsobit se tmě.

Aktivita vitaminu e

Vitamín E (tokoferol) je nezbytný:

 • jako antioxidant, brání reakcím volných radikálů, oxidačním procesům a poškození buněčných membrán;
 • zvyšuje odolnost tkání a orgánů k hladování kyslíkem;
 • pomáhá předcházet zničení červených krvinek a výdechu hemoglobinu;
 • stimuluje krevní oběh uvnitř kapilár;
 • zpomaluje stárnutí pokožky.

Vitamin E zpomaluje stárnutí pokožky.

Indikace pro současné užívání retinolu a vitaminu E

 1. Zvýšená potřeba těl pro tyto látky.
 2. Snížení příjmu retinolu a tokoferolu s jídlem v důsledku stravy.
 3. Průjem, Crohnova choroba, celiakie, malabsorpce, žlučových atrézie, cholestáza, gastrektomie, obstrukční žloutenka.
 4. Oslabení těla v důsledku prodlouženého stresu.
 5. Tropické sprue.
 6. Cysty a fibróza v pankreatu.
 7. Nemoci způsobené infekcí.
 8. Onemocnění štítné žlázy.
 9. Závislost na drogách, kouření tabáku.
 10. Zvýšený příjem železa a polynenasycených mastných kyselin.
 11. Porušení tkáňového trofismu, aterosklerózy, enteritidy obliterans.

Kombinovaný účinek retinolu a vitamínu E

Oba vitamíny se doporučují užívat v komplexu, protože podporují vzájemnou absorpci a tokoferol zabraňuje rozkladu retinolu. Použití těchto postupů vede k těmto změnám:

 • cévy a kapiláry jsou méně křehké a propustné;
 • imunita je posílena;
 • zlepšuje tkáňové dýchání;
 • udržuje zdravou pokožku, vlasy, kosti, oči.

Kontraindikace

Vitamíny A a E se nedoporučují užívat v těchto podmínkách:

 1. Individuální citlivost.
 2. Přebytek tělních vitamínových látek v těle.
 3. Děti do 14 let.

Opatrnosti je třeba věnovat pacientům s těmito stavy:

 • hyperthyroidismus;
 • vysoká vaskulární propustnost;
 • chronické selhání srdce a ledvin;
 • hypotrombinémie;
 • glomerulonefritida;
 • alkoholismus;
 • cirhóza jater;
 • virové příznaky hepatitidy;
 • v prvním trimestru těhotenství;
 • během kojení;
 • starší lidé.

Musíte pečlivě užívat vitaminy A a E v prvním trimestru těhotenství.

Jak užívat retinol a vitamín E

Dospělí a děti od 14 let jsou předepsány 1 tobolka vitamínového komplexu obsahujícího 0,1 g tokoferolu a 100 000 IU retinolu denně. Můžete užívat drogu bez ohledu na jídlo.

Nástroj ve formě injekcí se podává v dávce 1 ml denně.

Průběh léčby je 3-6 týdnů. Až 3 kurzy za rok.

Pokud pacient užívá látky obsahující síru nebo selén, lze denní dávku retinolu a tokoferolu snížit. Tetracyklin v kombinaci s vitamínem A vysoké dávky může vést k intrakraniální hypertenze, a proto je důležité, aby se zabránilo předávkování.

Při použití neomycinu může být nutné překročit dávku tokoferolu a retinolu.

Nežádoucí účinky

Mohou nastat negativní stavy:

 • bolest žaludku;
 • dyspeptické poruchy;
 • nevolnost, zvracení, uvolněné stolice;
 • bolesti hlavy;
 • alergické reakce;
 • exacerbace některých chronických onemocnění gastrointestinálního traktu (s prodlouženým užíváním).

Po užívání vitamínů se může objevit bolest žaludku.

Přebytečné doporučené dávky mohou projevovat intoxikaci, zvýšené riziko krvácení, poruchy vědomí, křeče, sucha v ústní dutině, ztráta vlasů, zežloutnutí nohou a rukou, anémie.

Stanovisko lékařů

Lékaři různých specialit často předepisují vitamín E a komplex retinolu svým pacientům, protože jejich normální koncentrace podporuje práci všech tělesných systémů. Tyto vitamíny regulují reprodukční funkci, zlepšují krevní oběh a srdeční funkce a udržují pružnost cévních stěn. Díky antioxidačnímu účinku brání tvorbě rakoviny retinolu a tokoferolu.

Hodnocení pacientů

Marina, 42 let, Murmansk

Vzala Aevita po závažném zánětu, aby zdravě uklidnila. Do konce měsíce jsem cítil nápor sil a energie. Kombinoval jsem komplex vitaminů s hepatoprotektory, možná to pomohlo vyhnout se nežádoucím účinkům, které jsou uvedeny v pokynech.

Vitamín E s retinolem byl předepsán terapeutem, protože jsem dlouho nemocný. Nejsem si jistý, že zvýšili imunitu, ale kůže a vlasy se zrodily. Pleť se zlepšila, vlasy přestaly vypadávat a rostly rychleji. Jak budou vitamíny krásy pít a další

Aevit (Retinol + Vitamin E)

Farmakologický účinek

Kombinované léčivo, jehož účinek je určen vlastnostmi jeho vitamínů A a E rozpustných v tucích. Retinol (vitamin A) je nezbytnou složkou pro normální funkci sítnice oka: vazba na opsin (červený pigment sítnice) tvoří vizuální fialový rhodopsin, který je nezbytný pro vizuální přizpůsobení ve tmě. Vitamín A je nezbytný pro růst kostí, normální reprodukční funkce, embryonální vývoj, pro dělení a diferenciace epitelu regulace (zesiluje reprodukce kožní epiteliální buňky, obnovuje buněčné populace inhibuje keratinizace procesy). Vitamin A se podílí jako kofaktor v různých biochemických procesech. Funkce alfa-tokoferolu (vitamín E) zůstává nejasná až do konce. Jako antioxidant zabraňuje vývoji reakcí s volnými radikály, zabraňuje vzniku peroxidů, které poškozují buněčné a subcelulární membrány, což je důležité pro vývoj těla, normální funkci nervového a svalového systému. Společně se selenem inhibuje oxidaci nenasycených mastných kyselin (součást mikrosomálního elektronového transportního systému) zabraňuje hemolýze červených krvinek. Je to kofaktor některých enzymových systémů. Obnovuje kapilární krevní oběh, normalizuje kapilární a tkáňovou propustnost, zvyšuje odolnost tkání proti hypoxii.

Indikace

Hypo a avitaminóza A a E, stejně jako zvýšený stav potřebě těla vitaminů A a E a / nebo snížit jejich příjem: gastrektomií, průjem, steatorrhea, celiakie, Crohnova nemoc, malabsorpční syndrom, chronická cholestáza, cirhóza, biliární atrézie traktu, obstrukční žloutenka, cystická fibróza slinivky břišní, tropická sprue, infekční onemocnění (včetně chronických a nachlazení), denní slepota, xeroftalmie, keratomalacia, vadný a nevyvážené stravy (včetně parenterální výživě), prudce Nadu, závislost na nikotinu, závislost na drogách, alkoholismus, dlouhodobý stav, stres, přijímání cholestyramin, colestipol, minerální oleje, neomycin, železné výrobky, vyznačující se tím, přiřazení dietu s vysokým obsahem polynenasycených mastných kyselin, hypertyreóza, těhotenství (včetně multifetal), laktace. Periferní neuropatie, nekrotizující myopatie, abetalipoproteinémie. Efektivita není prokázána - aterosklerotické změny krevních cév, porušování tkáňového trofismu, obtížná endarteritida.

Kontraindikace

Hypersenzitivita, hypervitaminóza A a E, děti věku (do 14 let). S opatrností. Tyreotoxikóza, cholecystitida, stav doprovázen zvýšenou propustností cév (CHF, chronická glomerulonefritida, atd), cirhózy jater, virová hepatitida, selhání ledvin, zneužívání alkoholu, těhotenství (zejména I trimestru), laktace, stáří, dětství, hypoprotrombinemie (v pozadí nedostatku vitaminu K - se může zvýšit s dávkou vitaminu E o více než 400 IU).

Nežádoucí účinky

Alergické reakce (včetně kožní vyrážky), bolest v oblasti epigastrie, dyspepsie (nauzea, zvracení, průjem). Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách může dojít k exacerbaci cholelitiázy a chronické pankreatitidy. Lokální reakce: při intramuskulární injekci - bolesti, infiltrace, kalcifikace měkkých tkání, předávkování. Příznaky akutního předávkování vitaminu A (vyskytující se po 6 hodinách po podání): hypervitaminózy A: dospělí - malátnost, letargie, dvojité vidění, závrať, bolesti hlavy, nevolnost a závažné zvracení, průjem, podrážděnost, osteoporóza, krvácení dásní, suchost a ulcerace ústní sliznice, peeling rtů, kůže (zejména dlaně), agitovanost, zmatenost. Příznaky chronické intoxikace s vitaminem A: nechutenství, bolesti kostí, zlomeniny a suchost kůže, rtů, suchost ústní sliznice, gastralgie, zvracení, horečka, slabost, bolesti hlavy, fotosenzitivita, polakisurie, nykturie, polyurie, podrážděnost, ztráta vlasů, žlutý - nepravidelná místa na podrážkách, dlaních, v oblasti nasolabického trojúhelníku, hepatotoxické účinky, zvýšený nitrooční tlak, oligomenorrhea, portální hypertenze, hemolytická anémie, změny na rentgenových snímcích kostí, křeče; fototoxické účinky: u lidí - malformace močového systému, zpomalení růstu, brzké uzavření zón růstu epifýzy; u zvířat dochází k malformacím centrálního nervového systému, páteře, hrudníku, srdce, očí, horního patra, močového ústrojí. Příznaky předávkování vitaminu E: příjem po dlouhou dobu v dávkách 400-800 IU / den - rozmazané vidění, závrať, bolest hlavy, nevolnost, průjem, gastralgie, astenie; když se vezme více než 800 IU / den, po dlouhou dobu - nárůst u pacientů s hypovitaminóza rizikem krvácení poruchy K metabolismus hormonů štítné žlázy, sexuální poruchy funkce, tromboflebitida, tromboembolie, nekrotizující kolitidy, sepse, hepatomegalie, hyperbilirubinemie, selhání ledvin, krvácení do síťoviny skořápka oka, hemoragická mrtvice, ascites. Léčba: stažení léků; symptomatická léčba.

Dávkování a podání

Uvnitř, bez ohledu na jídlo, denně za 1 čepice / den; V / m - 1 ml / den. Doba trvání léčby je 20-40 dní v intervalech 3 až 6 měsíců. Možné opakování kurzů.

Zvláštní instrukce

Aby nedošlo k rozvoji hypervitaminózy A a E, nepřekračujte doporučené dávky. Při užívání drogy je třeba vzít v úvahu vysoký obsah vitaminu A v něm (100 tisíc IU) a také to, že je lékem léčebným a nikoliv preventivním. Dieta s vysokým obsahem semen a aminokyselin obsahujících síru snižuje potřebu vitaminu E.

Interakce

Vitamin A oslabí účinek léků Ca2 +, zvyšuje riziko hyperkalcémie. Kolestiramin, Kolestipol, minerální oleje, neomycin redukují absorpci vitaminu A a E (možná budete potřebovat zvýšit dávku). Perorální antikoncepce zvyšují koncentraci vitaminu A v plazmě. Izotretinoin zvyšuje riziko intoxikace vitaminem A. Současné užívání tetracyklinů a vitaminu A ve vysokých dávkách (50 tisíc jednotek a vyšších) zvyšuje riziko vzniku nitrolební hypertenze. Vitamin E zvyšuje účinek GCS, NSAID, antioxidantů, zvyšuje účinnost a snižuje toxicitu vitaminů A, D, srdečních glykosidů. Podávání vysokých dávek vitaminu E může způsobit nedostatek vitamínu A v těle. Vitamin E zvyšuje účinnost antiepileptických léčiv u pacientů s epilepsií (kteří mají zvýšené peroxidační účinky krve v krvi). Současné užívání vitaminu E v dávce vyšší než 400 IU denně s antikoagulancií (deriváty kumarinu a indandionu) zvyšuje riziko hypoprothrombinémie a krvácení. Vysoké dávky Fe zvyšují oxidační procesy v těle, což zvyšuje potřebu vitaminu E.

Aevit Vitamin E Retinol

Pokyny: Aevit

Mezinárodní název: Retinol + Vitamin E (Retinol + Vitamin E)

Aktivní složky: Retinol, Vitamin E

Farmakologický účinek Aevitum - kombinovaný přípravek, jehož účinek je dána vlastnostmi ustavujícím vitamínů rozpustných v tucích A a E. retinol (vitamin A), je nezbytnou součástí pro normální funkci sítnice: vazbu na opsin (červený pigment sítnice) tvoří vizuální fialová rhodopsin, potřebné pro vizuální adaptaci ve tmě. Vitamín A je nezbytný pro růst kostí, normální reprodukční funkce, embryonální vývoj, pro dělení a diferenciace epitelu regulace (zesiluje reprodukce kožní epiteliální buňky, obnovuje buněčné populace inhibuje keratinizace procesy). Vitamin A se podílí jako kofaktor v různých biochemických procesech. Funkce alfa-tokoferolu (vitamín E) zůstává nejasná až do konce. Jako antioxidant zabraňuje vývoji reakcí s volnými radikály, zabraňuje vzniku peroxidů, které poškozují buněčné a subcelulární membrány, což je důležité pro vývoj těla, normální funkci nervového a svalového systému. Společně se selenem inhibuje oxidaci nenasycených mastných kyselin (součást mikrosomálního elektronového transportního systému) zabraňuje hemolýze červených krvinek. Je to kofaktor některých enzymových systémů. Obnovuje kapilární krevní oběh, normalizuje kapilární a tkáňovou propustnost, zvyšuje odolnost tkání proti hypoxii.

Indikace: hypo a avitaminóza A a E, stejně jako zvýšená stavu nouze těla vitaminů A a E a / nebo snížit jejich příjem: gastrektomií, průjem, steatorrhea, celiakie, Crohnova nemoc, malabsorpční syndrom, chronická cholestáza, cirhóza jater, žlučových atrézie, obstrukční žloutenka, cystická fibróza slinivky břišní, tropická sprue, infekční onemocnění (včetně chronických a „nachlazení“), denní slepota, xeroftalmie, keratomalacia defektní a nevyvážené stravy (včetně parenterální výživě ), Rychlým úbytkem hmotnosti, závislost na nikotinu, závislost na drogách, alkoholismus, dlouhodobý stav, stres, přijímání cholestyramin, colestipol, minerální oleje, neomycin, železné výrobky, vyznačující se tím, přiřazení dietu s vysokým obsahem polynenasycených mastných kyselin, hypertyreóza, těhotenství (včetně multifetal) období laktace. Periferní neuropatie, nekrotizující myopatie, abetalipoproteinémie. Efektivita není prokázána - aterosklerotické změny krevních cév, porušování tkáňového trofismu, obtížná endarteritida.

Kontraindikace: Hypersenzitivita, hypervitaminóza A a E, děti věku (do 14 let).C opatrnost. Tyreotoxikóza, cholecystitida, stav doprovázen zvýšenou propustností cév (CHF, chronická glomerulonefritida, atd), cirhózy jater, virová hepatitida, selhání ledvin, zneužívání alkoholu, těhotenství (zejména I trimestru), laktace, stáří, dětství, hypoprotrombinemie (v pozadí nedostatku vitaminu K - se může zvýšit s dávkou vitaminu E o více než 400 IU).

Nežádoucí účinky: alergické reakce (včetně kožní vyrážky), bolest v epigastrické oblasti, dyspepsie (nauzea, zvracení, průjem). Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách může dojít k exacerbaci cholelitiázy a chronické pankreatitidy. Lokální reakce: při intramuskulární injekci - bolesti, infiltrace, kalcifikace měkkých tkání, předávkování. Příznaky akutního předávkování vitaminu A (vyskytující se po 6 hodinách po podání): hypervitaminózy A: dospělí - malátnost, letargie, dvojité vidění, závrať, bolesti hlavy, nevolnost a závažné zvracení, průjem, podrážděnost, osteoporóza, krvácení dásní, suchost a ulcerace ústní sliznice, peeling rtů, kůže (zejména dlaně), agitovanost, zmatenost. Příznaky chronické intoxikace s vitaminem A: nechutenství, bolesti kostí, zlomeniny a suchost kůže, rtů, suchost ústní sliznice, gastralgie, zvracení, horečka, slabost, bolesti hlavy, fotosenzitivita, polakisurie, nykturie, polyurie, podrážděnost, ztráta vlasů, žlutý - nepravidelná místa na podrážkách, dlaních, v oblasti nasolabického trojúhelníku, hepatotoxické účinky, zvýšený nitrooční tlak, oligomenorrhea, portální hypertenze, hemolytická anémie, změny na rentgenových snímcích kostí, křeče; fetotoxické účinky: muž - malformace močového ústrojí, zpomalení růstu, předčasného uzavření růstových epifýzy zón; u zvířat dochází k malformacím centrálního nervového systému, páteře, hrudníku, srdce, očí, horního patra, močového ústrojí. Příznaky předávkování vitamínem E: při dlouhodobém užívání v dávkách 400-800 IU / den - rozmazané vidění, závratě, bolest hlavy, nauzea, průjem, gastralgie, asténie; když se vezme více než 800 IU / den, po dlouhou dobu - nárůst u pacientů s hypovitaminóza rizikem krvácení poruchy K metabolismus hormonů štítné žlázy, sexuální poruchy funkce, tromboflebitida, tromboembolie, nekrotizující kolitidy, sepse, hepatomegalie, hyperbilirubinemie, selhání ledvin, krvácení do síťoviny skořápka oka, hemoragická mrtvice, ascites. Léčba: stažení léků; symptomatická léčba.

Dávkování a způsob podání: Aevit se podává perorálně, bez ohledu na denní dávku, za denní dávku 1 čípku / den; V / m - 1 ml / den. Doba trvání léčby je 20-40 dní v intervalech 3 až 6 měsíců. Možné opakování kurzů.

Zvláštní indikace: Aby nedošlo k rozvoji hypervitaminózy A a E by neměly překročit doporučené dávky. Při užívání drogy je třeba vzít v úvahu vysoký obsah vitaminu A v něm (100 tisíc IU) a také to, že je lékem léčebným a nikoliv preventivním. Dieta s vysokým obsahem semen a aminokyselin obsahujících síru snižuje potřebu vitaminu E.

Interakce s jinými léky: Vitamin A oslabí účinek léků Ca2 +, zvyšuje riziko hyperkalcémie. Kolestiramin, Kolestipol, minerální oleje, neomycin redukují absorpci vitaminu A a E (možná budete potřebovat zvýšit dávku). Perorální antikoncepce zvyšují koncentraci vitaminu A v plazmě. Izotretinoin zvyšuje riziko intoxikace vitaminem A. Současné užívání tetracyklinů a vitaminu A ve vysokých dávkách (50 tisíc jednotek a vyšších) zvyšuje riziko vzniku nitrolební hypertenze. Vitamin E zvyšuje účinek GCS, NSAID, antioxidantů, zvyšuje účinnost a snižuje toxicitu vitaminů A, D, srdečních glykosidů. Podávání vysokých dávek vitaminu E může způsobit nedostatek vitamínu A v těle. Vitamin E zvyšuje účinnost antiepileptických léčiv u pacientů s epilepsií (kteří mají zvýšené peroxidační účinky krve v krvi). Současné užívání vitaminu E v dávce vyšší než 400 IU denně s antikoagulancií (deriváty kumarinu a indandionu) zvyšuje riziko hypoprothrombinémie a krvácení. Vysoké dávky Fe zvyšují oxidační procesy v těle, což zvyšuje potřebu vitaminu E.

Sdílet

Vitamíny Aevit: instrukce, recenze, analogy

Vitamíny, které jsou součástí komplexu Aevit - retinol (vitamín A) a tokoferol (vitamín E). Jedná se o silné antioxidanty, které mají imunostimulační účinek. Jejich nedostatek vede ke zhoršení zraku a stavu kůže. Proces stárnutí buněk se zrychluje, rozvíjí se anémie.

V tomto článku budeme zvažovat, proč lékaři předepisují Aevit, včetně pokynů k použití, analogy a ceny tohoto léku v lékárnách. Skutečná zpětná vazba od lidí, kteří již využili Aevit, je možné přečíst v komentářích.

Složení a formulář pro uvolnění

V současné době je přípravek Aevit k dispozici ve dvou dávkách:

 1. Kapsle v želatinové skořápce pro orální podání;
 2. Olejový roztok v ampulích pro intramuskulární injekce.

Jako účinné složky injekční roztok a kapsle obsahují vitamín A ve formě retinol-palmitátu a vitaminu E ve formě alfa-tokoferol-acetátu. Každá kapsle obsahuje 100 000 IU vitaminu A a 100 mg vitaminu E. Jeden mililitr roztoku oleje obsahuje 100 mg vitaminu E a 35 mg vitaminu A (přibližně 38 000 IU).

Proč užívat Aevit?

Přípravek Aevit je předepsán pacientům, kteří trpí nedostatkem vitaminů A a E. Pro zvýšení vlastností vitaminů A a E je třeba je používat v kombinaci. Indikace pro průběh aplikace Aevity jsou:

 1. Atrofie optického nervu;
 2. Hemeralopie, populárně označovaná jako "noční slepota";
 3. Xeroftalmie;
 4. Zhoršená mikrocirkulace a trofické tkáně;
 5. Ateroskleróza krevních cév, plaky;
 6. Vyhlazující endarteritidu;
 7. Psoriáza jakékoli fáze;
 8. Lupus erythematosus;
 9. Retinitis pigmentosa.

Také použití přípravku Aevita je indikováno u lidí s přísnou dietou s nedostatečným příjmem vitamínů A a E.

Farmakologický účinek

Kombinovaný lék, jehož účinek je určen vlastnostmi jeho vitamínů A a E rozpustných v tucích.

 • Retinol (vitamin A). Je nezbytnou složkou pro normální funkci sítnice: spojení s opsinem (červeným pigmentem sítnice) tvoří vizuální fialový rhodopsin, který je nezbytný pro vizuální adaptaci ve tmě. Vitamin A je nezbytný pro růst kostí, normální reprodukční funkci, embryonální vývoj, pro regulaci dělení a diferenciace epitelu. Vitamin A se podílí jako kofaktor v různých biochemických procesech.
 • Vitamin E (tokoferol). Hlavním regulátorem všech metabolických procesů těla. Má výrazný ochranný účinek, který zabraňuje oxidaci peroxidu. Také zvyšuje výživu tkání v důsledku rozšiřování malých cév a zvýšeného průtoku krve. Navíc vitamín zvyšuje odolnost všech tkání těla proti nedostatku kyslíku a podílí se na syntéze nukleových kyselin.

Kombinace vitamínů A a E poskytuje jedinečný komplexní účinek, který poskytuje antioxidační, antisklerotický, imunostimulační a regenerační účinek. Jinými slovy, vitamínový komplex Aevit ovlivňuje organismus jako celek a zlepšuje fungování všech orgánů a systémů. Lék se po interakci s kyselinami absorbuje v gastrointestinálním traktu, vyloučí se do tří týdnů po jednom použití.

Návod k použití

Z pokynů pro Aevita víte, že vitamíny musí být podávány po jídle. Samotná kapsle se nesmí žvýkat, ale spolknout celý, s ne méně než půl sklenice vody.

 • Zpravidla dospělá osoba užívá kapsle Aevity 1 jednou denně. Průběh léčby je přibližně 30-40 dní.

Pokud potřebujete léčbu re-vitaminem, pokračujte v užívání kapslí nejméně 3 měsíce (rozpad až na šest měsíců). V každém případě odborník předepisuje dávkování a dobu trvání léčby v závislosti na typu onemocnění a charakteristikách pacienta.

Kontraindikace

Podle pokynů je přípravek Aevit kontraindikován u osob, které mají zvýšenou citlivost na složky léku.

Nástroj nelze užívat u pacientů, kteří trpí selháním oběhu, chronickou glomerulonefritidou, tyreotoxikózou. Pouze pod dohledem lékaře může být přípravek Aevit podáván pacientům se zvýšeným rizikem tromboembolie, infarktu myokardu, akutního nebo chronického zánětu ledvin.

Nežádoucí účinky

Lék je pacientům dobře snášen, avšak ve vzácných případech může dojít k nežádoucím účinkům, jako je nevolnost, zvracení, poruchy stolice, gastralgie a alergické reakce.

 • U pacientů, kteří dlouhodobě užívají přípravek Aevit, je možné exacerbace žlučníku a chronické pankreatitidy.

Při prodlouženém užívání léku a dlouhodobém užívání léku v dávkách vyšších, než je doporučeno, mohou pacienti vyvinout hypervitaminózu A, jejíž příznaky jsou léze centrálního a periferního nervového systému (včetně bolesti hlavy, poruchy spánku a bdělosti, podrážděnosti, apatie, parestézie), stejně jako suchost a trhliny kůže dlaní a chodidel, alopecie, seborrhea, bolesti v kloubech, změny chůze a zvýšení velikosti jater a sleziny.

Těhotenství a kojení

Buďte opatrní jmenovaní během těhotenství (zejména termínu I), během laktace.

Analogy Aevity

Na domácím farmaceutickém trhu existují dvě přípravky ekvivalentní Aevitu na aktivní složky - to je Vitaminel a Aevit Mite. Tyto analogické přípravky, jako je Aevit, obsahují jako účinné složky vysoké dávky vitaminů A a E.

Průměrná cena AEVIT, kapsle v lékárnách (Moskva) je 16 rublů.

Podmínky prodeje

Můžete si koupit vitamínový přípravek bez předpisu.

Jak užívat vitamíny AEvit kapsle

Aevit je kombinovaný multivitaminový přípravek, který je k dispozici ve formě kapslí a ampulí pro injekční podání. Nedostatek těchto vitaminů v těle může vést k závažným poruchám a nemocem. Přestože se tento nástroj používá k prevenci beriberi a ke zlepšení stavu a růstu vlasů, kůže, hřebíků, před použitím vitaminů AEvit, doporučujeme konzultovat odborníka.

Složení a dávkování

Hlavní účinné složky Aevita - retinol (vitamín A) a tokoferol (vitamín E) mají imunostimulační a antioxidační účinek. Kromě toho se složky léčiva podílejí na mnoha fyziologických procesech v těle, ovlivňují metabolismus lipidů a bílkovin, stimulují růst kostí a reprodukci epiteliálních buněk, stejně jako jsou potřebné k udržení vizuální a reprodukční funkce.

Vitamin A (retinol). Nedostatek této látky vede k "noční slepotě", tj. Neschopnosti oka přizpůsobit se tmě, proto je retinol obzvláště užitečný pro udržení normálního vidění a očního zdraví. Vitamín A je nezbytný pro regeneraci pokožky. To je docela často, že se používá v anti-stárnutí kosmetických krémů, protože má tendenci stimulovat přirozený mechanismus regenerace kůže na úrovni buněk.

Vitamin E (tokoferol) je silný antioxidant a je také užitečný a nezbytný k tomu, aby pokožka normalizovala propustnost stěn cév a obnovila krevní oběh v kapilárách.

Indikace pro použití

 • Avitaminóza nebo hypovitaminóza.
 • Průjem
 • Cirhóza jater.
 • Obstrukční žloutenka.
 • Chronická cholestáza.
 • Onemocnění štítné žlázy (hypertyreóza).
 • Porušení metabolických procesů v těle způsobených alkoholem, nikotinem nebo drogovou závislostí.
 • Při komplexní léčbě zhoršení zraku a očních onemocnění.
 • Aterosklerotické vaskulární změny.
 • Při léčbě kardiovaskulárních onemocnění (hypertenze, stabilní angina pectoris).
 • Psoriáza
 • Systémový lupus erythematodes.
 • Crohnova choroba, celiakie, malabsorpce.
 • Gastrektomie.
 • Nevyvážená nebo nezdravá strava, rychlá úbytek hmotnosti.
 • Dieta
 • Periferní neuropatie.

Vitamíny Aevit také prokázaly zlepšení stavu vlasů, kůže a nehtů - pomáhají řešit takové problémy, jako jsou:

 • Zpomaluje růst vlasů.
 • Ztráta pramenů.
 • Bez života a matnost vlasů.
 • Poškození a suché vlasy.
 • Křehkost a lakování nehtů.
 • Pomalé růstové nehty.
 • Akné, kožní defekty, akné.

Kontraindikace

 • Individuální intolerance k složkám léku.
 • Hypervitaminóza.
 • Věk do 14 let.
 • Těhotenství
 • Kongestující srdeční selhání.
 • Infarkt myokardu.
 • Anamnéza sarkoidózy.
 • Těžká kardiální skleróza.
 • Onemocnění žlučníku.

Přípravek AEvit se používá opatrně při onemocněních jater (cirhóza, cholecystitida a virová hepatitida), selhání ledvin a další onemocnění ledvin, tyreotoxikóza, stejně jako alkoholismus a stavy, které jsou doprovázeny vysokou vaskulární permeabilitou.

Nežádoucí účinky

Vitamín A a E jsou rozpustné v tucích, a proto se v těle prodlužují po delší dobu než ve vodě rozpustné vitamíny, například C. Z tohoto důvodu není zapotřebí konzumovat je denně a existuje riziko předávkování léky.

Nežádoucí účinky zahrnují:

 • závratě nebo bolesti hlavy;
 • letargie a ospalost;
 • nevolnost nebo intenzivní zvracení;
 • zmatenost nebo ztráta vědomí;
 • křeče;
 • bolesti v kostech;
 • zvýšené sucho v ústní sliznici a kůži;
 • průjmy a epigastrické bolesti;
 • alergické projevy - svědění, zarudnutí kůže a vyrážka.

Obvyklá dávka léku je 1 kapsle (1 injekce) denně, ale doba podávání se může pohybovat od 20 do 40 dnů s intervalem 3 až 6 měsíců. Překročení stanoveného dávkování může být předepsáno pouze lékařem, protože to může vést k předávkování a vzniku nežádoucích účinků.

Přečtěte si také o významu vitamínu B12 pro lidské tělo ao tom, jaké potraviny obsahují většinu z něj http://woman-l.ru/v-kakix-produktax-soderzhitsya-mnogo-vitamina-v12/

Přípravek Aevit je kontraindikován u dětí mladších 14 let, protože dávka v jedné kapsli léčiva je 5násobek povoleného množství látek používaných pro terapeutické účely u dítěte. Aby se zabránilo hypervitaminóze, vyznačující se vysokou teplotou, zvracením, zvýšeným intrakraniálním tlakem, podrážděností, poruchou funkce motoru, bolestivým pocitem v kostních tkáních atd. je nutné kompenzovat nedostatek vitamínů A a E jinými léky vytvořenými speciálně pro děti ve věku od 0 do 14 let.

Během těhotenství

Zvýšený příjem vitamínu A v těle těhotné ženy může nepříznivě ovlivnit růst a tvorbu plodu. Nicméně nedostatek nezbytných vitaminů v těle není žádoucím stavem. Proto v hotelových případech je přípravek AEvit předepsán těhotným ženám s opatrností a plně v souladu s pokyny pro použití.

Pro aktivní složky v AEvit jsou 4 analogy - AEvit mit, AEvit uvi, VitAE a Vitaminel.

Pokud se vám líbí náš článek a máte něco přidat, podělte se o své myšlenky. Je pro nás velmi důležité znát svůj názor!

Zdroj: http://instrukciya-otzyvy.ru/62-vitaminy-aevit-po-primeneniyu-analogi-kapsuly-kozha-volosy-nogti-sostav.html, http://instrukciya-po-primeneniyu.com/vitaminy- aevit /, http://woman-l.ru/vitaminy-aevit-v-kapsulax/

Obchodní název léku

INN nebo název seskupení

Vitamin E + retinol

Dávková forma Aevit

Složení Aevit

1 tobolka obsahuje

retinol palmitát (vitamín A) - 100 000 ME

alfa - tokoferol acetát (vitamin E) - 100 mg.

Pomocné látky: slunečnicový olej.

Složení želatinových tobolek: želatina, glycerol, methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, purifikovaná voda, barviva: okouzlující E-129 červená, žlutá E-104 chinolinová žlutá, diamantová modř E-133.

Popis kapslí aevit

Tobolky jsou měkké, želatinové, sférické, od tmavě žluté až světle hnědé.

Obsah kapslí - olejový roztok od světle žluté až tmavě žluté. Přítomnost hnilobného zápachu není povolena.

Farmakoterapeutická skupina

Farmakologický účinek

Kombinované léčivo, jehož účinek je určen vlastnostmi jeho vitamínů A a E rozpustných v tucích. Retinol (vitamin A) se podílí na tvorbě vizuálních pigmentů nezbytných pro normální soumrak a barevné vidění; zajišťuje integritu epiteliálních tkání, reguluje růst kostí. Tokoferol (vitamin E) má antioxidační vlastnosti, chrání nenasycené mastné kyseliny v membránách před lipidovou peroxidací; podílí se na tvorbě mezibuněčné látky, kolagenu a elastických vláken spojivové tkáně, hladkého svalstva cév, trávicího traktu. Aevit obnovuje poškozenou kapilární oběh, normalizuje kapilární a tkáňovou propustnost, zvyšuje odolnost tkání proti hypoxii.

Farmakokinetika.

Retinol se po emulgaci žlučovými kyselinami vstřebává v gastrointestinálním traktu. Metabolizováno v játrech. Metabolity retinolu se vylučují do žluči (retinylpalmitát, sítnice, kyselina retinová) a močí (retinoylglukuronid). Eliminace retinolu je pomalá, možná

Vitamin E: přibližně 50% přijaté dávky se pomalu vstřebává z gastrointestinálního traktu, maximální hladina v krvi se zjistí po 4 hodinách. Deponovány v nadledvinách, varlatech, tukové a svalové tkáni, červených krvinkách, játrech. Vylučováno z těla nezměněné a ve formě metabolitů s žlučí (nad 90%) a moči (přibližně 6%).

Indikace k použití kapslí Aevit

V komplexní terapii:

-lézí a kožních onemocnění doprovázených porušením tkáňového trofeje (psoriáza, některé formy ekzému, ichtyóza, seboroická dermatitida).

Kontraindikace

Přecitlivělost na složky léčiva, hypervitaminóza A a / nebo E, děti do 14 let, těhotenství, laktace.

Opatření: tyreotoxikóza, cholecystitida, stav doprovázen zvýšenou vaskulární permeabilitu (chronického srdečního selhání, chronická glomerulonefritida), jaterní cirhóza, virová hepatitida, selhání ledvin, alkoholismus, laktace, pokročilý věk, hypoprotrombinemie (ve srovnání s nedostatkem vitaminu K - může být zvýšena dávka vitaminu E více než 400 ME).

Dávkování a způsob podání kapsle Aevit

Uvnitř Jedna kapsle denně, bez ohledu na jídlo. Průběh léčby je 30-40 dní. Po konzultaci s lékařem je možné provést druhou léčbu.

Nežádoucí účinky

Alergické reakce (kožní vyrážka), zřídka - pocit nepohodlí v epigastrické oblasti, nevolnost, průjem. Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách může dojít k exacerbaci cholelitiázy a chronické pankreatitidy.

Předávkování

Příznaky akutního předávkování vitaminu A (vyskytující se po 6 hodinách po podání) u dospělých - malátnost, letargie, dvojité vidění, závrať, bolesti hlavy, nevolnost, perniciózní zvracení, průjem, podrážděnost, osteoporóza, krvácení dásní, suchost a ulcerace sliznice dutiny ústní, peeling rtů, kůže (zejména dlaně), agitovanost, zmatenost, zvýšený nitrolební tlak; u kojenců - hydroencefalie, výčnělek pružiny.

Příznaky chronické intoxikace s vitaminem A: nechutenství, bolesti kostí, zlomeniny a suchost kůže, rtů, suchost ústní sliznice, gastralgie, zvracení, horečka, slabost, bolesti hlavy, fotosenzitivita, polakisurie, nykturie, polyurie, podrážděnost, ztráta vlasů, žlutý -oranzhevye skvrny na chodidlech, palmy, v nasolabiálních trojúhelníku, hepatotoxické účinky, zvýšený nitrooční tlak, oligomenorhey, portální hypertenzi, hemolytická anémie, kostní změny na rentgenových snímcích, křeče; fetotoxické účinky: muž - malformace močového ústrojí, zpomalení růstu, předčasného uzavření růstových epifýzy zón; u zvířat dochází k malformacím centrálního nervového systému, páteře, hrudníku, srdce, očí, horního patra, močového ústrojí.

Příznaky předávkování vitamínem E: při dlouhodobém užívání v dávkách 400-800 IU / den - rozmazané vidění, závratě, bolest hlavy, nauzea, průjem, gastralgie, asténie; když se vezme více než 800 IU / den, po dlouhou dobu - nárůst u pacientů s hypovitaminóza rizikem krvácení poruchy K metabolismus hormonů štítné žlázy, sexuální poruchy funkce, tromboflebitida, tromboembolie, nekrotizující kolitidy, sepse, hepatomegalie, hyperbilirubinemie, selhání ledvin, krvácení do síťoviny skořápka oka, hemoragická mrtvice, ascites.

Léčba: stažení léků; symptomatická léčba.

Interakce s jinými léky

Vitamin E zvyšuje účinek glukokortikosteroidů, nesteroidních protizánětlivých léků, antioxidantů, zvyšuje účinnost a snižuje toxicitu vitaminů A, D, srdečních glykosidů. Podávání vysokých dávek vitaminu E může způsobit nedostatek vitamínu A v těle.

Vitamin E zvyšuje účinnost antiepileptik u pacientů s epilepsií (u koho

produkty peroxidace krevních lipidů).

Současné užívání vitaminu E v dávce vyšší než 400 IU denně s antikoagulancií (deriváty kumarinu a indandionu) zvyšuje riziko hypoprothrombinémie a krvácení.

Vysoké dávky Fe zvyšují oxidační procesy v těle, což zvyšuje potřebu vitaminu E. Vitamin A zeslabuje účinek přípravků vápníku, zvyšuje riziko hyperkalcémie.

Perorální antikoncepce zvyšují koncentraci vitaminu A v plazmě.

Izotretinoin zvyšuje riziko intoxikace vitamínem A.

Současné užívání tetracyklinů a vitaminu A ve vysokých dávkách (50 000 IU nebo více) zvyšuje riziko vzniku nitrolební hypertenze.

Kolestiramin, kolestipolové minerální oleje, neomycin redukují absorpci vitamínů A a E (možná budete potřebovat zvýšit dávku).

Formulář uvolnění

10 tobolek v blistrovém balení, 2 blistrové balení spolu s pokyny pro použití v balení kartonové krabičky.

Podmínky skladování

Na suchém tmavém místě při teplotě od 15 do 25 ° C

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nepoužívejte po uplynutí doby platnosti.

Podmínky prodeje lékáren

Bez předpisu.

Výrobce

UE "Minskinterkaps", Běloruská republika, 220075, Minsk, PO Box 112, ul. Engineering, 26

NÁZVY OBCHODU

FORMA PŘÍPRAVKU MEDICINY

JAK PŘÍPRAVA PRACUJE?

Kombinovaný přípravek sestávající z vitamínů A a E. rozpustných v tucích. Retinol (vitamin A) je nezbytný pro přizpůsobení zraku tmě. Vitamin A je nezbytný pro růst kostí, normální reprodukční funkci, embryonální vývoj, pro reprodukci kožních buněk. Podílí se na mnoha biochemických procesech v těle.

Tokoferol (vitamin E) zabraňuje tvorbě peroxidů, které poškozují buněčné membrány. Je důležitý pro vývoj těla, pro normální funkci nervového a svalového systému. Společně se selenem zabraňuje vitaminu E ničení červených krvinek. Obnovuje kapilární krevní oběh, zvyšuje odolnost tkání proti nedostatku kyslíku.

V jakých případech vás jmenuje lékař?

• U hypo a avitaminózy A a E.
• Při zvýšených potřeb těla na vitaminy A a E: po odstranění části žaludku, průjem, celiakie, Crohnova nemoc, malabsorpční syndrom, chronická cholestáza, cirhóza jater, žlučových cest atrézie obstrukční žloutenka, infekčních chorob.
• s hemeralopií (noční slepota), keratomalacia.
• V případě vadné a nevyvážené výživy (včetně parenterální výživy), rychlý úbytek hmotnosti.
• S nikotinovou závislostí, drogovou závislostí, alkoholismem, prodlouženým stresem.
• Při užívání minerálních olejů, neomycinu, výrobků obsahujících železo je třeba stanovit dietu s vysokým obsahem polynenasycených mastných kyselin.
• U hypertyreózy.
Během těhotenství (včetně násobku) během laktace.

POUŽITÍ PŘÍPRAVY

PRAVIDLA PŘIJETÍ
Retinol + Vitamin E se podává perorálně, bez ohledu na příjem jídla, denně 1 kapsle denně.

Intramuskulární podání 1 ml / den. Aby nedošlo k rozvoji hypervitaminózy A a E, nepřekračujte doporučené dávky. Je třeba si uvědomit, že lék je terapeutický, nikoliv profylaktický!

DOBA PŘIJETÍ
Doba trvání léčby je 20-40 dní. Doba trvání léčby v intervalech 3 až 6 měsíců. Možné opakování kurzů.

V PŘÍPADĚ PŘÍPRAVKU DÁVKU
Pokud vynecháte dávku, užívejte přípravek co nejdříve, jakmile si vzpomenete. Pokud se blíží čas k užívání další kapsle, přeskočte dávku a užívejte ji podle předchozího plánu. Neužívejte dvojnásobnou dávku léku.

PŘERUŠIT
Předávkování může nastat u jedné dávky velké dávky léku. Příznaky akutního předávkování vitaminu A (vyskytující se 6 hodin po příjmu) u dospělých - malátnost, dvojité vidění, závrať, bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, průjem, podrážděnost, snížení hustoty kostí, krvácení z dásní, sucho a slizniční ulcerace ústní dutina, peeling rtů, kůže (zejména dlaně), agitovanost, zmatenost.

Příznaky chronické intoxikace s vitaminem A: nechutenství, bolesti kostí, zlomeniny a suchá kůže, rtů, suchost ústní sliznice, bolesti žaludku, zvracení, horečka, slabost, bolesti hlavy, časté močení, ztráta vlasů, žlutooranžové skvrny na podrážkách, dlaních, hepatotoxické účinky, zvýšený nitrooční tlak, menstruační poruchy, žloutenka, změny v rentgenových kostech, křeče.

Vývojová porucha: malformace močového ústrojí, retardace růstu, předčasné uzavření zón růstu epifýzy.

Příznaky předávkování vitamínem E: při dlouhodobém užívání v dávkách 400-800 IU / den - rozmazané vidění, závratě, bolest hlavy, nevolnost, průjem, bolest břicha, slabost. Vezme-li se více než 800 IU / den, po dlouhou dobu - nárůst u pacientů s hypovitaminóza rizikem krvácení poruchy K metabolismu hormonů štítné žlázy, poruchy sexuální funkce, trombózy, embolie, sepse, hyperbilirubinemie, selhání ledvin, krvácení v sítnici, je hemoragické mrtvice ascites.

Pokud se vyskytnou známky předávkování, je nutné vyvolat zvracení, vzít aktivní uhlí a okamžitě vyhledat lékaře.

EFEKTÍVNÍ A BEZPEČNÉ OŠETŘENÍ

KONTRAINDIKACE
Přecitlivělost na léčivo, hypervitaminóza A a E.

NEPŘÍTOMNÉ ÚČINKY
Alergické reakce, bolest v oblasti epigastrie, poruchy zažívacího traktu (nauzea, zvracení, průjem). Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách může dojít k exacerbaci žlučníku a chronické pankreatitidě.

Při intramuskulárním podání léku se mohou objevit následující nežádoucí účinky: bolest, infiltrace, kalcifikace měkkých tkání.

POTŘEBA ZPRAVODAJTE
• užíváte jakékoli jiné léky, včetně léků bez předpisu, bylin a doplňků stravy.
• Máte někdy alergickou reakci na jakýkoli lék?
• Máte bolesti v správném hypochondriu (zejména po jídle mastných jídel).
• Máte bolesti v epigastrické oblasti, zejména po jídle kořeněných potravin a alkoholu.
• Máte abnormální funkci štítné žlázy.
• užíváte perorální antikoncepci, isotretinoin, tetracykliny.

Pokud jste těhotná
Retinol + vitamin E musí být pečlivě užíván během těhotenství (zejména v prvním trimestru). Před použitím se poraďte se svým lékařem.

Pokud kojíte
Lék je nutno pečlivě užívat při kojení. Před použitím se poraďte se svým lékařem.

Pokud trpíte jinými nemocemi
Je nutné užívat lék opatrně při thyrotoxikóze, zánětu žlučníku, chronické srdeční selhání, jaterní cirhózu, virovou hepatitidu, selhání ledvin, alkoholismus, hypoprothrombinemii.

Pokud máte více než 60 let
Je nutné opatrně užívat lék u starších pacientů.

Pokud dáte drogu dětem
Retinol + vitamín E nelze používat u dětí mladších 14 let!

INTERAKCE
Používejte s jinými léky
Vitamíny A + E oslabují účinek doplňků vápníku, zvyšují riziko hyperkalcémie. Perorální antikoncepce zvyšují koncentraci vitaminu A v plazmě. Isotretinoin zvyšuje riziko intoxikace vitaminem A. Pokud jsou tetracyklin a vitamín A používány společně ve vysokých dávkách (50 000 IU nebo více), existuje riziko zvýšeného intrakraniálního tlaku. Vitamíny A + E zvyšují účinnost glukokortikoidů, nesteroidních protizánětlivých léků a antioxidantů. Vitamíny A + E zvyšují účinnost vitaminu D a srdečních glykosidů a snižují jejich toxicitu. Vitamin E ve vysokých dávkách způsobuje nedostatek vitamínu A. Kombinovaný příjem vitaminu E v dávce vyšší než 400 U / den a antikoagulancia (deriváty kumarinu a indandionu) zvyšují riziko krvácení.

SKLADOVACÍ PRAVIDLA
Skladujte při teplotě nepřevyšující 25 ° C v suchém prostředí, které není pro děti přístupné.

Farmakologický účinek

Aevit je komplexní vitaminový přípravek s antioxidačním a imunostimulačním účinkem. Kromě toho se složky léčiva podílejí na různých fyziologických procesech v těle, včetně stimulace reprodukce epiteliálních buněk a růstu kostí, podílejí se na procesech regenerace tkáně, ovlivňují metabolismus bílkovin a lipidů a jsou také nezbytné k udržení reprodukční a vizuální funkce. Léčivo Aevit pomáhá zlepšit kapilární krevní oběh, normalizuje propustnost cévní stěny a trofizmus tkání. Přípravek obsahuje aktivní složky alfa-tokoferol acetátu a retinol-palmitát. Mechanizmus působení a terapeutické účinky léčiva jsou založeny na farmakologických vlastnostech účinných složek v jeho složení.

Retinol palmitát (vitamin A) je vitamín rozpustný v tucích, který reguluje metabolismus tkáně. Lék se podílí na tvorbě vizuálního signálu v důsledku přeměny proteinového opsinu na rodopsin, což je látka nezbytná pro vizuální adaptaci ve tmě. Retinolpalmitát má posilující účinek, zvyšuje myelopoietic, stimulace funkce makrofágů, zvyšuje humorální a buněčnou imunitní systém, snižuje riziko onemocnění sliznice zažívacího traktu a dýchacího systému. Vzhledem k přítomnosti velkého množství nenasycených vazeb v molekule retinolu se lék účastní různých oxidačních redukčních reakcí v těle a také hraje důležitou roli při syntéze glykosaminoglykanů, lipidů a proteinů. Vitamin A se podílí na metabolismu tuků, zejména se podílí na tvorbě cholesterolu. Retinol palmitát má pozitivní vliv na funkci žláz vnitřní a vnější sekrece, včetně ovlivnění funkce slzných, mazových a potních žláz, zvyšující sekreci trypsinu a lipázy. Léčba se podílí na tvorbě kostí a růstu kostí a také má pozitivní vliv na reprodukční funkci a je nezbytná pro normální vývoj embrya. Vitamin A má pozitivní vliv na kůži, a to zejména retinolpalmitát stimuluje množení kožních buněk, obnovuje populace buněk a snižuje počet buněk umístěných podél dráhy terminální diferenciace, a zpomaluje proces keratinizace.

Antioxidační účinek léčiva je způsoben přítomností velkého množství nenasycených vazeb v molekule retinolu, díky čemuž je schopen interagovat s různými typy volných radikálů. Kromě toho retinolpalmitát potencuje antioxidační účinek tokoferolu, který zase zabraňuje oxidaci retinolu a zabraňuje rozvoj jeho prooxidačních vlastností a zabraňuje tvorbě toxických peroxidových produktů.
Alfa-tokoferol acetát je vitamín rozpustný v tucích s výrazným antioxidačním účinkem, stejně jako regulace metabolických procesů v těle. Antioxidační účinek léčiva je založen na jeho schopnosti zpomalit oxidaci nenasycených mastných kyselin, omezit tvorbu peroxidů a zabránit hemolýze červených krvinek. Dále, ochrana buněk před působením peroxysloučeniny a volných radikálů, vitaminu E se provádí schopností molekuly alfa-tokoferol acetátu začleněna do buněčné membrány, čímž se zabrání kontaktu kyslíkových radikálů bez a nenasycených lipidů buněčné membrány.
Alfa-tokoferol acetát je kofaktor různých enzymových systémů. Má pozitivní účinek na vaskulární systém, stimuluje mikrocirkulaci a normalizuje tkáňový trofismus, zlepšuje kapilární oběh a normalizuje tkáňovou a kapilární propustnost. Vitamin E přispívá ke zvýšení odolnosti tkání proti hypoxii způsobené stabilizací mitochondriální membrány a snížením spotřeby kyslíku buňkami. Zaznamenává se vzájemná potenciace působení vitaminu E a ubichinonu. Inhibicí aktivity fosfolipázy A2 lysozomu alfa-tokoferol acetátu chrání fosfolipidovou vrstvu buněčných membrán před destrukcí. Léčivo se podílí na syntéze nukleových kyselin, hemu, cytochromů a dalších proteinů obsahujících hem. Vitamin E má imunostimulační účinek, zejména acetát alfa-tokoferolu stimuluje buněčnou a humorální imunitu, zvyšuje aktivitu T-lymfocytů. Společně s retinol-palmitátem se alfa-tokoferol-acetát podílí na udržování reprodukční funkce, je nezbytný pro normální embryonální vývoj a pro tvorbu reprodukčního systému.

Farmakokinetika léku je založena na farmakokinetických vlastnostech jeho složek.
Absorpce a distribuce: retinolpalmitát absorbovány v gastrointestinálním traktu po interakci se žlučovými kyselinami, alfa-tokoferol-acetátu se pomalu absorbuje v trávicím traktu. Biologická dostupnost alfa-tokoferol-acetátu je přibližně 50%, vrchol plazmatické koncentrace vitaminu E je pozorován 4 hodiny po perorálním podání. Složky léčiva jsou rovnoměrně rozděleny do orgánů a tkání, zatímco nadbytek retinolu je uložen v játrech. Alfa-tokoferol acetát je uložen v játrech, svalovině a tukové tkáni, erytrocytech, varlatách a nadledvinách.
Metabolismus: Retinol acetát se metabolizuje v játrech za vzniku řady farmakologicky aktivních a neaktivních metabolitů. Alfa-tokoferol acetát se metabolizuje v těle za vzniku farmakologicky neaktivních metabolitů.
Vylučování: Retinol se vylučuje ve formě metabolitů žluči a moči. Alfa-tokoferol se vylučuje hlavně žlučí a v nezanedbatelném množství močí, jak nezměněný, tak ve formě metabolitů. Retinol se z těla pomalu odstraňuje, po jedné aplikaci se během 3 týdnů vyloučí z těla 34% přijaté dávky léku.

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Aevit. Prezentované recenze návštěvníků webu - spotřebitelé tohoto léku, stejně jako názory lékařů specialistů na používání Aevity v jejich praxi. Velký požadavek na aktivnější přidání zpětné vazby k léčivému přípravku: léčivo pomohlo nebo nepomohlo k odstranění nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvedl výrobce v anotaci. Analogy Aevity za přítomnosti dostupných strukturálních analogů. Používejte ke zlepšení vzhledu a zdraví pokožky, vlasů, hřebíků, stejně jako celkové posilování těla u dospělých, dětí, stejně jako během těhotenství a laktace. Jak užívat (pít) vitamíny a jaký efekt očekávat.

Aevit je kombinovaný lék, jehož účinek je určen vlastnostmi jeho vitamínů A a E rozpustných v tucích.

Retinol (vitamin A) je nezbytnou složkou pro normální funkci sítnice: spojení s opsinem (červeným pigmentem sítnice) vytváří vizuální fialový rhodopsin, který je nezbytný pro vizuální adaptaci ve tmě. Vitamín A je nezbytný pro růst kostí, normální reprodukční funkce, embryonální vývoj, pro dělení a diferenciace epitelu regulace (zesiluje reprodukce kožní epiteliální buňky, obnovuje buněčné populace inhibuje keratinizace procesy). Vitamin A se podílí jako kofaktor v různých biochemických procesech.

Funkce alfa-tokoferolu (vitamín E) zůstává nejasná až do konce. Jako antioxidant zabraňuje vývoji reakcí s volnými radikály, zabraňuje vzniku peroxidů, které poškozují buněčné a subcelulární membrány, což je důležité pro vývoj těla, normální funkci nervového a svalového systému. Společně se selenem inhibuje oxidaci nenasycených mastných kyselin (součást mikrosomálního elektronového transportního systému) zabraňuje hemolýze červených krvinek. Je to kofaktor některých enzymových systémů. Obnovuje kapilární krevní oběh, normalizuje kapilární a tkáňovou propustnost, zvyšuje odolnost tkání proti hypoxii.

Složení

1 tobolka obsahuje retinol palmitát 100 000 IU a alfa-tokoferol acetát 0,1 g; 25 kusů ve skleněné nádobě nebo 10 kusů v blistrovém pásu.

1 lahvička s 1 ml injekčního roztoku obsahuje 0,035 g acetátu retinolu a 0,1 g alfa-tokoferolacetátu; v kartonu 10 ks.

Indikace

Hypovitaminóza a avitaminóza A a E (nedostatek těchto vitaminů v těle), a stav zvýšené potřeby těla vitaminů A a E a / nebo snížit jejich příjem: gastrektomií, průjem, steatorrhea, celiakie, Crohnova nemoc, malabsorpční syndrom, chronická cholestáza, cirhóza, biliární atrézie, obstrukční žloutenka, cystická fibróza slinivky břišní, tropická sprue, infekční onemocnění (včetně chronické a „nachlazení“), den-oslepnutí, xeroftalmie, keratomalacia a nevyvážená defektní annoe potravy (včetně parenterální výživy), rychlým úbytkem tělesné hmotnosti, návyku na nikotin, drogová závislost, alkoholismus, dlouhodobé stavu stresu, přijímání cholestyramin, colestipol, minerální oleje, neomycin, železných výrobků, přičemž přiřazení dietu s vysokým obsahem polynenasycených mastných kyselin, hypertyreóza, těhotenství (včetně mnohočetného těhotenství), kojení.

Periferní neuropatie, nekrotizující myopatie, abetalipoproteinémie.

Efektivita není prokázána - aterosklerotické změny krevních cév, porušování tkáňového trofismu, obtížná endarteritida.

Formy uvolnění

Kapsle v lahvích, plechovkách nebo puchýrech.

Roztok pro intramuskulární injekční olej v 1 ml ampulích (injekční forma léku).

Pokyny pro použití a dávkování

Uvnitř, bez ohledu na jídlo, denně 1 kapsle denně; intramuskulárně - 1 ml denně. Doba trvání léčby je 20-40 dní v intervalech 3 až 6 měsíců. Možné opakování kurzů.

Existuje také údaj o použití vitamínového přípravku jako vnějšího prostředku pro mazání nehtových desek za účelem posílení a prevence křehkých nehtů.

Nežádoucí účinky

 • alergické reakce (včetně kožní vyrážky);
 • epigastrická bolest;
 • dyspeptické poruchy (nevolnost, zvracení, průjem);
 • exacerbace cholelitiázy a chronické pankreatitidy (s dlouhodobou léčbou velkými dávkami);
 • s intramuskulární injekcí, bolesti, infiltrace, kalcifikace měkkých tkání.

Kontraindikace

 • hypersenzitivita;
 • hypervitaminóza A a E;
 • věk dětí (do 14 let).

Používejte během těhotenství a kojení

Buďte opatrní během těhotenství (zejména v 1 trimestru) během laktace.

Zvláštní instrukce

Aby nedošlo k rozvoji hypervitaminózy A a E, nepřekračujte doporučené dávky.

Při užívání drogy je třeba vzít v úvahu vysoký obsah vitaminu A v něm (100 tisíc IU) a také to, že je lékem léčebným a nikoliv preventivním.

Léková interakce

Retinol zeslabuje účinek doplňků vápníku, zvyšuje riziko hyperkalcémie.

Kolestiramin, Kolestipol, minerální oleje, neomycin redukují absorpci vitamínů A a E (možná budete potřebovat zvýšit dávku).

Perorální antikoncepce zvyšují koncentraci retinolu v plazmě.

Isotretinoin zvyšuje riziko intoxikace retinolem.

Současné užívání tetracyklinu a retinolu ve vysokých dávkách (50 tisíc jednotek a vyšších) zvyšuje riziko vzniku nitrolební hypertenze.

Tokoferol (vitamin E) zvyšuje účinek GCS, NSAID, antioxidantů, zvyšuje účinnost a snižuje toxicitu vitaminů A, D, srdečních glykosidů. Podávání vysokých dávek vitaminu E může způsobit nedostatek vitamínu A v těle.

Tokoferol (vitamin E) zvyšuje účinnost antiepileptických léčiv u pacientů s epilepsií (kteří mají zvýšené produkty peroxidace lipidů v krvi).

Současná aplikace vitaminu E v dávce 400 IU denně s antikoagulancii (kumarinu a Deriváty indandionu) zvyšují riziko krvácení a hypoprotrombinemie.

Použití vysokých dávek železa zvyšuje oxidační procesy v těle, což zvyšuje potřebu vitamínu E.

Analogy drogy Aevit

Strukturní analogy účinné látky vitamíny Aevit nemají.

Složení Aevita

Kapsle farmaceutického přípravku obsahuje: retinol palmitát (vitamín A) - 100 000 IU; alfa-tokoferol-acetát (vitamin E) - 0,1 g; slunečnicový olej jako excipient. Želatinová skořepina obsahuje následující složky: želatina; glycerin; methyl parahydroxybenzoát (E 218); propylparahydroxybenzoátu (E 216).

Složení vitaminů ve formě injekčního roztoku (1 ml): acetát retinolu - 0,035 g; alfa tokoferol acetát - 0,1 g

Složení krému Aevit: vitamín A; vitamín E; fenoxyethanol a ethylhexiglycerol; směs výtažků (malina, rozmarýn, olivový olej); propylheptyl-kaprylát; propylglyceryl-3-methiglukóza distearát; kaprylové / kaprinové / triglyceridy; erukat oleil; vyšší mastné alkoholy; glycerylstearát; glycerin; demineralizovaná voda.

Formulář uvolnění

Vitamíny Aevit v kioscích lékárny se dodávají ve třech hlavních lékových formách:

 • Měkké želatinové tobolky sférického nebo sférického tvaru žluté nebo světle hnědé barvy s jasně vyznačenou dělící čárou. Obálka je naplněna olejovitou léčivou tekutinou, jejíž barva se může měnit od světle žluté až tmavě žluté, což neindikuje nevhodnost léčiva. Kapsule jsou baleny ve skleněných nádobách o objemu 25 kusů nebo v blistrech o obsahu 10 kusů.
 • Injekční roztok kapaliny v ampulích určených pro 1 ml vitamínových prostředků. 10 kusů je vloženo do kartonové krabice a abstraktní.
 • Výživný krém Aevit na obličej v lahvičkách o objemu 50 ml. 1 lahvičku a instrukce v každé krabičce.

Farmakologický účinek

Aevit je kombinovaný lék, jehož aktivní složky se účastní velkého počtu různých metabolických procesů a fyziologických reakcí v těle. Terapeutické možnosti farmaceutického vliv na jeho šíři, protože vitamín komplex současně má antioxidační a imunomodulační vlastnosti stimulační účinek na reprodukci epiteliálních buněk a růst tkáně, a tím přispívá k reparativní a regenerační schopnosti jednotlivých orgánů a systémů.

Léčba zlepšuje krevní oběh mikrocirkulačního lůžka, normalizuje propustnost cévní stěny v celém oběhovém systému, zlepšuje kvalitní schopnosti trofických procesů. Biologicky aktivní složky jsou nezbytné pro normální fungování vizuálních a reprodukčních systémů, správný tok proteinového a lipidového metabolismu. Mechanismus účinku léku by měl být zvažován zvlášť pro každý vitamin.

Retinol palmitát (nebo acetát v některých variantách Aevity), lépe známý jako vitamin A, je tuk-rozpustná chemická sloučenina. Předpokládá se, že většina účinků této složky se soustřeďuje na zrakové orgány, ale je to jen polovina skutečného biochemického obrazu interakcí vitaminu A. Samozřejmě biologická složka hraje neocenitelnou roli při tvarování vizuálního signálu, protože přispívá k transformaci proteinové struktury opsinu na rhodopsin. Tato transformace proteinů je zvláště důležitá pro oči při slabém osvětlení.

Další významnou skupinou léčebných účinků vitaminu A jsou jeho účinky na imunitní systém. Především je třeba poznamenat opevňující účinek, a pak s podrobnějším zkoumáním je zřejmé:

 • zvýšená myelopoéza;
 • aktivace makrofágového systému;
 • zvýšený faktor humorální a buněčné imunity;
 • posílení ochranných mechanismů sliznice gastrointestinálního systému a dýchacího traktu.

Regulační kapacita vitaminu A se rozšiřuje nejen na hlavní typy metabolismu (bílkoviny, tuky atd.), Ale také na fungování vnějších a vnitřních sekrečních žláz, včetně slzných, mazových a potních žláz. V kombinaci s dalšími účinky umožňuje Aevit používat vlasy jako kosmetické a terapeutické činidlo, které zabraňuje možnému zničení vlasových šachet a cibulí a poskytuje strukturální jednotky vlasů se všemi potřebnými trofickými látkami.

Z hlediska organické chemie je retinol molekulou s velkým počtem nenasycených vazeb, což umožňuje, aby se vitamin A podílel na různých redoxních reakcích. Terapeutické účinky této konkrétní biologicky účinné látky jsou obzvláště patrné při vnější aplikaci na kůži:

 • uchovává požadované množství intracelulární tekutiny;
 • hraje důležitou roli při tvorbě glykosaminoglykanů;
 • stimuluje proliferaci epiteliálních buněk, což vám umožňuje omlazovat kůži a zbavit se vrásek;
 • má antioxidační účinek;
 • zlepšuje kapilární oběh a místní obranné mechanismy, takže akné akné je populární u mladší kategorie pacientů.

Alfa-tokoferol nebo vitamin E, druhá aktivní složka farmaceutického léčivého přípravku Aevit, je chemická sloučenina rozpustná v tucích, která je součástí přirozeného metabolismu lidského těla a jako vitamín A má mnoho příznivých terapeutických účinků s dalším exogenním příjmem.

Zaprvé, Wikipedia, volná encyklopedie světových znalostí na internetu, zaznamenává svou antioxidační aktivitu. To znamená, že složka léčiva zpomaluje oxidaci nenasycených mastných kyselin, a tím snižuje tvorbu peroxidových sloučenin, které zabraňují hemolýze červených krvinek a ničení jiných buněčných struktur. Také mechanismus antioxidační aktivity vitaminu E zahrnuje jeho schopnost integrovat se do membrány, zabraňující kontaktu s kyslíkem a volnými radikály cirkulujícími v krvi. Tato vlastnost alfa-tokoferolu způsobuje použití Aevity pro pokožku kolem očí, problémová oblast obličeje si udržuje mladistvost a pružnost mnohem déle, pokud užíváte vitamín E pravidelně.

Aktivní farmaceutická složka má rozsáhlé účinky na kardiovaskulární systém. Alfa-tokoferol je kofaktor různých enzymatických systémů v těle, který je realizován v takových pozitivních terapeutických účincích, jako je stimulace mikrocirkulace, normalizace trofických procesů v tkáních, zlepšení kapilárního toku krve a propustnost tohoto segmentu cévního lůžka. To vede k použití Aevity jako zdravotního prostředku pro řasy a nehty, protože kožní deriváty primárně trpí různými druhy patologických stavů kvůli peristributivní schopnosti cévního systému.

Má vliv na vitamin E a na ochrannou funkci těla. Zejména acetát alfa-tokoferolu stimuluje buněčné a humorální části imunitního systému a aktivita T-lymfocytů se významně zvyšuje. Kvůli inhibici fosfolipázy A2 pomocí lysosomů je eliminována potenciální možnost destrukce fosfolipidové vrstvy buněčných membrán.

Posílení ochranných funkcí je neuvěřitelně důležitým úkolem pro každého, protože je mnohem snazší prevenci onemocnění než dezinfekce patologického zaměření, u kterého jsou tablety přípravku Aevit nejvhodnější vzhledem k obsahu vitamínů A a E.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakokinetické možnosti kombinovaného léčiva prakticky nezávisí na zvolené formě uvolnění po vstupu do systémové cirkulace, proto postačí pouze zvážit jeden příklad. Kapsule jsou dobře vstřebávány z trávicího traktu a poté transportovány do lymfy a krevní plazmy, kde se váží na specifické nosné proteiny a "cestují" do orgánů a tkání. Kvantitativní přebytek vitaminu A je uložen v játrech ve formě esterů kyseliny palmitové, tudíž hlavní fáze jeho biotransformace prochází před eliminačním stupněm. Odstoupení je pomalé - do 3 týdnů se odebere pouze 3% odebrané dávky.

Přebytek jiné aktivní složky, vitaminu E, je uložen v celém těle. Metabolické procesy probíhají transformací přirozené struktury složky léčiva na chinin a poté se odstraní močí. V nezměněné podobě může být vitamín E eliminován žlučí.

Indikace k použití Aevita

 • ateroskleróza cévního lůžka;
 • systémový lupus erythematodes;
 • vylučování endokarditidy a endarteritidy;
 • regionální nebo systémové poruchy mikrocirkulace a tkáňového trofismu;
 • periferní neuropatie;
 • psoriáza;
 • atrofie optického nervu;
 • hemeralopie (noční slepota);
 • xerophthalmia;
 • nekrotizující myopatie;
 • keratomalacia;
 • abetalipoproteinemie;
 • pigmentová retinitida.

Indikace pro použití také zahrnují patologické stavy, kdy se významně sníží příjem vitamínů A a E s jídlem, což umožňuje použití Aevitu v procesu léčby následujících nosologických jednotek:

 • gastrektomie;
 • chronický průjem;
 • steatorrhea;
 • onemocnění tenkého střeva různého původu (celiakie, Crohnova choroba, malabsorpční syndrom atd.);
 • cystická fibróza pankreatu;
 • jaterní cirhóza a patologie, což brání fyziologickému toku žluči do lumen trávicí trubice;
 • akutní a chronické infekční nemoci;
 • idiopatická ztráta hmotnosti;
 • nevyvážená nebo nedostatečná výživa;
 • chronický stres;
 • drogovou závislost, alkoholismus a závislost na nikotinu.

Kontraindikace

 • hypersenzitivita v aktivních složkách komplexu vitamínů;
 • thyrotoxikóza;
 • chronická glomerulonefritida;
 • chronické selhání oběhu.

Kontraindikace vitamínů Aevit neobsahuje řadu nosologických jednotek, u nichž se doporučuje použití farmaceutického přípravku pouze pod dohledem kvalifikovaného zdravotnického personálu. Seznam těchto onemocnění je následující:

 • infarkt myokardu;
 • tromboembolizmus nebo riziko jeho vývoje;
 • závažné formy aterosklerózy koronárních tepen;
 • akutní a chronické zánětlivé onemocnění ledvin nespecifické povahy.

Nežádoucí účinky

Použití vitamínů Aevit je zpravidla pacientům dobře snášeno, protože účinné složky farmaceutického přípravku jsou součástí fyziologického metabolismu lidského těla a jsou potřebné pro normální vývoj. V ojedinělých případech se mohou vyskytnout vedlejší účinky jako jeden z následujících nežádoucích účinků:

 • nevolnost a zvracení;
 • poškozená stolice;
 • seborrhea;
 • bolesti hlavy;
 • gastralgie;
 • alopecie;
 • alergické reakce;
 • podrážděnost;
 • exacerbace onemocnění žlučníku a chronické pankreatitidy za přítomnosti latentní fáze patologie.

Vitamíny Aevit, návod k použití (metoda a dávkování)

Návod k použití Aevita kapsle

Jak užívat přípravek Aevit tobolky - perorálně, polykání celé pilulky. Nedoporučuje se ji žvýkat nebo uchovávat v ústech po dlouhou dobu, protože želatinová skořepina může být v tomto případě poškozena, což nevyhnutelně povede ke snížení terapeutické aktivity léčiva. Standardní dávka pro zavedení celého biochemického potenciálu účinných složek je 1 kapsle 1 denně a doba trvání léčby je 30-40 dnů.

Pro prevenci různých onemocnění ze seznamu výše je kurz konzervativní sanitace 20-30 dní, ale může být použit preventivní léčebný režim s plným užíváním farmaceutického přípravku po dobu 30-40 dnů. Opakovaná terapie, jako v případě boje s jasně označenou patologií, se doporučuje nejdříve po 3-6 měsících od konce předchozího kurzu.

Jak užívat vitamíny pro mastopatii?

Vitaminy A a E ve velkém množství, jako je například Aevit, mají pozitivní účinek na hormonální pozadí ženského těla a zvláště na stav mléčných žláz, což činí racionální a patogenetickou jmenování farmaceutického léčivého přípravku mammologisty, tj. Nosologických jednotek, které ovlivňují různé nemoci prsu.

Dávka léku je 1 kapsle denně po dobu jednoho měsíce. Takové kurzy konzervativní terapie se provádějí dvakrát ročně, nicméně někteří odborníci se domnívají, že je možné užívat kapsle nepřetržitě, protože intoxikace s přírodními vitamíny nemůže být. Tato teorie v současné době není zcela spolehlivá a není podporována všemi lékaři.

Způsob aplikace vitamínů Aevit ve formě roztoku

Tato forma léku se používá pro intramuskulární injekce, to znamená, že roztok může být injektován do hýždí, přední a boční plochy břicha, ramen a trapeziového svalu, předního povrchu stehna. Před přímým použitím farmaceutického přípravku by mělo být požadované množství mírně zahřáté, aby se aktivovalo. Standardní dávka je 1 ml jednou denně a doba trvání konzervativní léčby je 20 dní. S trofickými poruchami, endokarditidou a endarteritidou se zvyšuje na 30-40 dní. Reorganizace může být provedena za 4-6 měsíců.

U dětí není farmaceutický přípravek používán z důvodů uvedených níže v příslušné části.

Jak používat Aevit externě?

Chcete-li zlepšit celkový stav kůže, zbavit se vrásek, kosmetické a léčebné účinky na rty jsou nejvhodnější zábaly s farmaceutickým přípravkem. Před manipulací byste měli důkladně očistit kůži a masáž. Vybraná oblast bude tedy dobře připravena pro aplikaci drogy, což poněkud zvyšuje terapeutický potenciál aktivních složek Aevity.

Pak obsah ampulky smíchejte s olejovým rozpouštědlem. Olivový olej je pro tento účel optimálně vhodný, protože sám o sobě příznivě ovlivňuje kůži. Výsledná směs se aplikuje na vybranou oblast a trochu se rozetře. Poté ošetřenou oblast zakryjte plastovým pytlíkem (nebo přiléhajícím filmem), zabalte do ručníku a zabalte do teplých přikrývek. Po aplikaci léku nepotřebuje nic, olej umožňuje Aevitě dobře vstřebat.

Doba trvání této manipulace je půl hodiny a může se provádět dvakrát týdně po dobu dvou měsíců, po níž bude zaznamenán potřebný terapeutický účinek a pokožka bude hladká, svěží a jemná.

Jak používat krém?

Masť v malém množství by měla být aplikována na dříve očistenou pokožku ve směru přírodních masážních linií. Vzhledem k zvláštnosti složení této lékové formy může být přípravek Aevit užíván jak ráno, tak večer, pár hodin před spaním. Průběh terapeutických opatření trvá 1-2 měsíce při každodenním užívání krému, pak byste měli přestávku.

Vitamíny na vlasy - jak žádat doma?

Apevit pro vlasy se aplikuje podle nejsložitějších navržených schémat, protože kombinuje vnější ošetření pokožky hlavy s předem připravenými směsmi a použití kapslí léčiva perorálně. V této kombinaci je dosaženo nejrychlejšího a maximálního účinku.

Chcete-li odstranit problém suchosti a křehkých vlasů, obsah 1 až 2 kapslí Aevit by měl být smíchán s 2 surovými žloutky nebo 1 polévkovou lžící s nízkou tukovou smetanou smetanou. Dále při masážních pohybech je nutné výslednou směs třepat na pokožku hlavy. Expozice aplikovaného léčivého přípravku je 1,5-2 hodiny, po které může být maska ​​odmyta pomocí běžného každodenního šamponu. Četnost takového postupu je 1-2krát týdně po dobu tří měsíců. Chcete-li opakovat konzervativní kurz, měli byste počkat nejméně šest měsíců.

Pro urychlení růstu vlasů se používá mírně upravený recept, pro který je také vhodný roztok pro vstřikování kapaliny. K obsahu 1-2 tobolek nebo 1 ampulka se přidá džus jedné žárovky střední velikosti a důkladně se promíchá, dokud budoucí maska ​​není homogenní. Směs se aplikuje s masážními pohyby na čisté vlasy, po které se doporučuje zahalit hlavu ručníkem, nebo umístit plastovou krytku a nechat ji půl hodiny. Na konci procedury je třeba si vlasy umyt obvyklým šamponem. Maska vykazuje účinnost, pokud je používána dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce, po níž nastane dlouhá přestávka a postup se opakuje pouze tehdy, když je to naprosto nezbytné.

Předávkování

Tablety nebo injekční roztok s dlouhodobým použitím Aevit může způsobit hypervitaminózu vitamínu A, která se projevuje chronickou intoxikací s touto biologicky aktivní látkou a je pozorována jako následující příznaky:

 • léze centrálního a periferního nervového systému;
 • porušení spánku a bdění;
 • bolesti hlavy;
 • náhlý nárůst tlaku mozkomíšního moku bez změny kvalitativního složení;
 • apatie;
 • srdeční selhání;
 • křeče;
 • parestézie;
 • podrážděnost;
 • suchost a popraskání kůže (zejména u nohou a dlaní);
 • bolesti kloubů;
 • alopecie;
 • seborrhea;
 • zvýšení velikosti jater a sleziny.

Neexistuje žádná specifická farmaceutická antidota pro předávkování přípravkem Aevit, v případě výskytu symptomů intoxikace léky je indikována léčba pozorovaných klinických projevů a okamžitá výzva kvalifikovanému specialistovi na odstranění patologického stavu, který ohrožuje život pacienta.

Podmínky prodeje

Můžete si koupit vitamínový přípravek bez předpisu.

Podmínky skladování

Léčivo by mělo být skladováno na suchém místě, mimo přímého slunečního světla, při konstantní teplotě od 15 do 25 stupňů Celsia.

Synonyma

VitAE, AEcaps.

Pro děti

Farmaceutický přípravek se nepoužívá v pediatrické praxi, protože hypervitaminóza jedné z aktivních složek Aevity může nepříznivě ovlivnit další vývoj dítěte a způsobit nezvratné následky v rostoucím mladém organismu.

Aevit během těhotenství a laktace

Krémy na obličej, tablety a injekční formy farmaceutického přípravku Aevit jsou kontraindikovány pro použití přímo během těhotenství a laktace, protože přebytek vitamínů může negativně ovlivnit vývojové tělo dítěte a není možné upravit příjem určitého množství přesně kvůli složitým cestám a metabolickým řetězce aktivních složek léčiva.

Známé a klinicky potvrzené zkušenými a kvalifikovanými odborníky, přínosné léčebné účinky kombinovaných vitamínů Aevit při plánování těhotenství. Lék je před krizí předepisován, aby ukládal potřebné strukturní prvky a necítil, že je potřebuje v době, kdy dítě nosí nebo lakta. Podle konzultací žen taková preventivní opatření pomáhají zajistit budoucí matku a dítě.

Recenze Aevita

Recenze společnosti Aevita by neměla být vyhledávána v jednom zdroji na internetu, protože přítomnost několika farmaceutických forem uvolnění umožňuje přijmout poměrně širokou škálu různých patologických změn, ve kterých je lék užitečný se spolehlivým osvědčeným terapeutickým účinkem. Například recenze vitamínů Aevit ve formě pilulky lze nalézt na kardiologických fórech.

Většina pacientů, kteří pil kapsle přípravku Aevit podle různých srdečních nebo cévních onemocnění, opouštějí pozitivní doporučení ohledně tohoto léku. Dosahuje se to především snadnosti použití a relativně rychlého zavádění terapeutických vlastností, protože terapeutické účinky se objevují iv průběhu konzervativní reorganizace. Pacienti poznamenávají, že kvalita života se po aplikaci přípravku Aevita výrazně zlepšila.

Přehled lékařů o kapslích Aevit obhajuje takový užitečný a účinný farmaceutický výrobek, protože takové množství fyziologických vitaminů obsažených v některých potravinách nelze získat přirozeně. Většina metabolických procesů a metabolických cyklů je normalizována, což umožňuje opravit adaptivní schopnosti těla a dokonce ovlivnit patogenezi dokonce i tak komplexní nemoci jako je ateroskleróza, redukující a někdy úplně suspendující kalcifikaci arteriálního lůžka.

Pokud je zajímavé, jak dobře pomáhají vitamíny pro pokožku, měli byste se podívat na recenze krému Aevit na kosmetických a ženských fórech nebo lékařských časopisech, které se specializují na kožní a pohlavní nemoci. Především je třeba poznamenat, že krém na obličej je neuvěřitelně snadno použitelný doma. Aevit se rychle vstřebává a nezanechává žádné známky na oděvech ani skvrnách v místě aplikace masti, což je první důvod pro jeho široké použití jako prostředek k vráskám nebo jiným defektům kůže.

Dalším aspektem výběru krému Aevit je jeho chemické složení, protože vitaminy A a E jsou součástí přirozeného metabolismu, který poskytuje široký teoretický a praktický základ pro dokázání jeho terapeutických vlastností při odstraňování vrásek, a to i na nejtěžších místech. Bezpečně můžete užívat lék na rty, neboť i aktivní absorpce farmaceutického přípravku pouze v ojedinělých případech povede k rozvoji vedlejších účinků.

Vzhledem k tomu, že složky Aevity zlepšují trofické procesy při vnější aplikaci, vitamíny pro akné jsou často předepsány během dospívání. Používá se krém, nikoliv pilulky nebo injekce, protože je zapotřebí pouze lokální zajištění terapeutických účinků biologicky aktivních látek. Kromě toho tato forma uvolnění umožňuje minimalizovat riziko předávkování, protože vitamíny A a E jsou součástí regionálních metabolických řetězců.

Jak pít Aevit na zlepšení kvality vlasů nebo urychlení jejich růstu, měli byste se zeptat svého profesionálního kosmetičky, neboť kombinace ústního kurzu a externího používání farmaceutického přípravku ukazuje skutečně úžasné výsledky, což svědčí o počtu ženských recenzí po použití vlasového léku. Je třeba poznamenat, že v závislosti na receptu můžete dosáhnout odlišného výsledku. Je známo, že Aevit pomáhá eliminovat problém s křehkostí, suchostí, nadměrnými mastnými vlasy, umožňuje urychlit růst vlasů a vyřešit některé další problémy.

Cena Aevita, kde koupit

Cena přípravku Aevita závisí především na formě uvolnění farmaceutického přípravku bez ohledu na zemi nákupu. Ukrajina navrhuje koupit lék podle následujících sazeb:

 • cena vitamínů Aevit (želatinové kapsle) - 52 hřiven;
 • injekční roztok - 60 hřiven;
 • krém na obličej - od 70 hřiven a výše.

Než si však koupíte nějaký farmaceutický výrobek, doporučuje se dodatečně zjistit, kolik to stojí v lékárně ve vašem městě, protože například Charkov je v tomto směru extrémně nestálé město, jehož cenová dynamika jsou velmi zajímavé otázky pro kvalifikované lékárníky a ekonomy.

Náklady na léčivý přípravek v Ruské federaci:

 • cena tablet Aevit je 30-120 rublů;
 • mast pro vnější použití - od 150 rublů;
 • injekční roztok v ampulích - 50-110 rublů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy