logo

Kyselina nikotinová

1 ml - ampule (5) - balení obrysových buněk (1) - kartonové obaly.
1 ml - ampule (5) - balení obrysových buněk (2) - kartonové obaly.

Kyselina nikotinová je specifickým prostředkem proti pellagům. Exprimovaný krátké vasodilatační působení, zlepšuje metabolismus sacharidů a dusíku, mají hypolipidemickou aktivitu, snižuje hladiny celkového cholesterolu, LDL, triglyceridů, zvyšuje obsah lipoproteinů o vysoké hustotě, zlepšuje. V těle se kyselina nikotinová převede na nikotinamid, který se váže na koenzymy kodehydradu I a kodehydrasy II (NAD a NADP), které nesou vodík. Účast na metabolismu tuků, proteinů, aminokyselin, purinů, respirace tkáně, glykogenolýzy a syntetických procesů.

Doplňuje nedostatek vitamínu PP (vitamín b3).

Má vazodilatační účinek na hladinu malých cév (včetně mozku), zlepšuje mikrocirkulaci, má slabý antikoagulační účinek (zvyšuje aktivitu krve fibriyoliticheskoe).

Při podávání parenterálně se rychle rozděluje do tělních tkání. To se akumuluje hlavně v játrech, stejně jako v tukové tkáni a ledvinách. V játre se kyselina nikotinová převede na amin, který je začleněn do nikotinamidadenin dinukleotidu (NAD), který je protetickou skupinou enzymů nesoucích vodík a provádí redoxní procesy.

Hlavními metabolity jsou N-methyl-2-pyridon-3-karboxamid a N-methyl-2-pyridon-5-karboxamid, které nemají farmakologickou aktivitu.

To může být syntetizováno ve střevě bakteriální flórou z tryptofanu požitého s jídlem (z 60 mg tryptofanu, vzniká 1 mg kyseliny nikotinové) za účasti pyridoxinu (vitaminu B6) a riboflavin (vitamin b2).

Vylučuje ledviny v nezměněné podobě a ve formě metabolitů při podávání vysokých dávek - většinou beze změny. Renální clearance závisí na hladině kyseliny nikotinové v krevní plazmě a může se snížit s vysokou koncentrací v plazmě.

- hypovitaminóza PP, avitaminóza PP (pellagra);

- jako součást kombinované léčby: s ischemickou mrtvicí; vylučování cévních onemocnění končetin (vylučující endarteritida, Raynaudova choroba); neuritis faciálního nervu; diabetes mellitus včetně komplikací (diabetická polyneuropatie, mikroangiopatie);

- Hartnupova choroba (dědičné onemocnění doprovázené porušením absorpce určitých aminokyselin, včetně tryptofanu).

- přecitlivělost na kyselinu nikotinovou;

- peptický vřed žaludku a dvanáctníku (v akutní fázi);

- dekompenzovaný diabetes.

S opatrností: krvácení, glaukom, hyperaktivní gastritida, žaludeční vřed a duodenální vřed (mimo akutní stadium), arteriální hypotenze, těhotenství, laktaci, dětství.

Pokud je přípravek pellagra předepsán dospělým parenterálně (intravenózně, intramuskulárně nebo subkutánně) v 1 ml roztoku 1% (10 mg) 2-3krát denně po dobu 10-15 dní.

Při ischemické mrtvici se 10 mg roztoku pomalu podává intravenózně. U ostatních indikací uvedených v části "Indikace" - 10 mg 1-2krát denně, po dobu 10-15 dnů.

Vyšší dávky pro dospělé: jednorázové - 100 mg, denně - 300 mg.

Hartnupova choroba - 40-200 mg denně.

Ze strany kardiovaskulárního systému: pocit krve "spěchat" na pokožku hlavy, proplachování kůže na obličeji a horní polovině těla, ortostatická hypotenze, kolaps, pocit tepla, bolest hlavy. Při rychlém intravenózním podání je možné významné snížení krevního tlaku, závratě.

Z centrálního a periferního nervového systému: parestézie, závratě.

Na straně trávicího systému: při dlouhodobém užívání - tukové degenerace jater.

Na straně metabolismu: při dlouhodobém užívání - hyperurikémie, snížené tolerance glukózy, asténie, zvýšené hladiny AST, LDH, alkalické fosfatázy v krvi.

Lokální reakce: subkutánní a intramuskulární injekce jsou bolestivé.

Jiné: alergické reakce (kožní vyrážka, pruritus, pískání, kopřivka).

Vysoké dávky kyseliny nikotinové mohou způsobit dočasné propuknutí krve do hlavy a horní poloviny těla, svědění a gastrointestinální poruchy.

Při kombinaci se sulfonylmočovinou mohou léky zvýšit hladinu glukózy v krvi.

Při podávání s lovastatinu zvyšuje riziko myopatie.

Při kombinování s antihypertenzivy, antikoagulancie a kyselinou askorbovou je třeba dbát opatrnosti.

Snižuje toxicitu neomycinu a zabraňuje jim snížit koncentraci cholesterolu a lipoproteinů s vysokou hustotou.

Aby se zabránilo komplikacím z jater, doporučuje se zahrnout potraviny bohaté na methionin (tvaroh) do stravy nebo použít metionin, kyselinu lipoovou a jiné lipotropní léky.

Vliv na schopnost řídit motorovou dopravu a řídící mechanismy

Během léčby se doporučuje zdržet se jízdy a cvičení dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

S přihlédnutím k injekční cestě podávání léku, jeho vedlejší účinky, užívání během těhotenství je přísně předepsáno lékařem, pokud očekávaný účinek léčby pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

Pokud je to nutné, mělo by být užívání léku během laktace, kojení přerušeno.

Injekce kyseliny nikotinové: návod k použití

Složení

1 ml přípravku obsahuje:

účinná látka: kyselina nikotinová (niacin) - 10 mg; pomocné látky: hydrogenuhličitan sodný, voda na injekci.

Popis

Farmakologický účinek

Kyselina nikotinová je specifická droga.

Exprimovaný krátké vasodilatační působení, zlepšuje metabolismus sacharidů a dusíku, mají hypolipidemickou aktivitu, snižuje hladiny celkového cholesterolu, LDL, triglyceridů, zvyšuje obsah lipoproteinů o vysoké hustotě, zlepšuje. V těle, kyselina nikotinová se převede na amid kyseliny nikotinové, který se váže s koenzymy kodegidrazy kodegidrazy I a II (NAD a NADP), přenášet vodík podílející se na metabolismu tuků, proteinů, aminokyselin, purinů, tkáňové dýchání, glykogenolýzy, syntetických procesů.

Doplňuje nedostatek vitamínu PP (vitamín B3).

Má vazodilatační účinek na úrovni malých cév (včetně mozku), zlepšuje mikrocirkulaci, má slabý antikoagulační účinek (zvyšuje krevní fibrinolytickou aktivitu).

Farmakokinetika

Při podávání parenterálně se rychle rozděluje do tělních tkání.

To se akumuluje hlavně v játrech, stejně jako v tukové tkáni a ledvinách.

V játrech se kyselina nikotinová převede na amin, který je začleněn do nikotinamid-adenin dinukleotidu (NAD), který je protetickou skupinou enzymů nesoucích vodík a provádí redoxní procesy. Hlavními metabolity jsou K-methyl-2-pyridon-3-karboxamid a lH-methyl-2-pyridon-5-karboxamid, které nemají farmakologickou aktivitu. To může být syntetizován ve střevě bakteriální flóře příchozího dietní tryptofanu (60 mg tryptofanu vytvořena kyseliny nikotinové 1 mg) v iiridoksina spolupráce (vitamin B6) a riboflavinu (vitamin B2). Poločas je 45 minut.

Vylučuje ledviny v nezměněné podobě a ve formě metabolitů. Renální clearance závisí na hladině kyseliny nikotinové v krevní plazmě a může se snížit s vysokou koncentrací v plazmě.

Indikace pro použití

Hypovitaminóza PP, avitaminóza PP (pellagra).

- vylučování vaskulárních onemocnění ramen Raynaudovy choroby);

- Hartnupova choroba (dědičné onemocnění doprovázené porušením a asimilací některých aminokyselin včetně tryptofanu).

Kontraindikace

Ateroskleróza, zvýšená citlivost na kyselinu nikotinovou, vyjádřeno jako hypertenze, žaludeční vřed a duodenálních vředů (v akutním stadiu), dny, hyperurikémie, hepatitida, cirhóza, onemocnění jater v aktivní fázi, nebo přetrvávajícím zlepšení jaterních transamináz (neobjasněné etiologie) dekompenzovaný diabetes, gestační období, laktace, děti do 18 let.

Krvácení, glaukom, hyperacid gastritida, žaludeční a duodenální vřed (mimo akutní fázi), hypotenze, selhání jater, selhání ledvin, onemocnění jater a historie zneužívání alkoholu.

Těhotenství a kojení

Dávkování a podání

Pokud je přípravek pellagra předepsán dospělým parenterálně (intravenózně, intramuskulárně nebo subkutánně) v 1 ml roztoku 1% (10 mg) 2-3krát denně po dobu 10-15 dní.

U jiných indikací - 10 mg 1 - 2 krát denně po dobu 10-15 dnů.

Vyšší dávky pro dospělé: jednorázové - 100 mg, denně - 300 mg.

Hartnupova nemoc - 40 - 200 mg denně.

Nežádoucí účinky

Po intravenózním podání zřídka: alergické reakce (kožní vyrážka, svědění kůže, sípání, kopřivka).

Po rychlém intravenózním podání, ortostatické hypotenzi, je možný kolaps. Parestézie, závratě, pocit křeče na pokožce hlavy, návaly kůže na obličeji a horní polovině těla, ortostatická hypotenze, kolaps, teplo, bolesti hlavy. Tyto účinky zpravidla zmizí samy o sobě.

Při dlouhodobém používání

degenerace tuků v játrech, hyperurikémie, snížení glukózové tolerance, asténie, zvýšená aktivita v aspartátaminotransferázě v krvi, laktátdehydrogenázy, alkalické fosfatázy.

Subkutánní a intramuskulární injekce jsou bolestivé.

Předávkování

Vysoké dávky kyseliny nikotinové mohou způsobit dočasné propuknutí krve do hlavy a horní poloviny těla, svědění a gastrointestinální poruchy.

Interakce s jinými léky

Při kombinaci se sulfonylmočovinou zvyšuje hladinu glukózy v krvi. Při podávání s lovastatinem se zvyšuje rozvoj myopatie

Při kombinaci s antihypertenzivy, antikoagulancie a kyselinou acetylsalicylovou je nutno věnovat pozornost.

Snižuje toxicitu neomycinu a zabraňuje jim snížit koncentraci cholesterolu a lipoproteinů s vysokou hustotou.

Funkce aplikace

V průběhu léčby je nutné kontrolovat funkci jater. Aby se zabránilo komplikacím z jater, doporučuje se zahrnout produkty bohaté na methionin (tvaroh) nebo použít methionin, kyselinu lipoovou a jiné lipotropní léky.

Vliv na schopnost řídit a pracovat s mechanismy

Během léčby je třeba věnovat pozornost řízení a zapojení do dalších potenciálně nebezpečných činností vyžadujících vyšší koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Formulář uvolnění

Injekční roztok 10 mg / ml. j

Na 1 ml v ampulích.

10 ampulí je umístěno v kartonových krabicích s vlnitými přepážkami:

Pokyny pro použití, ampulový nůž nebo rozrývač (při balení ampulí s kroužkem zlomeniny, bodem a zářezem ampullovým nožem nebo skarifikátorem nejsou vloženy do každé krabice).

Podmínky skladování

V tmavém prostředí při teplotě nejvýše 25 ° C

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby platnosti.

Kyselina nikotinová (vitamín B3, vitamín PP, niacin) - popis a pokyny k použití (tablety, výstřely), jaké produkty obsahují, jak žádat o snížení tělesné hmotnosti, růst a posilování vlasů, recenze a ceny léků

Niacin je ve vodě rozpustný vitamín, nazývaný také niacin, vitamín PP nebo vitamín B3. Tento vitamin poskytuje normální průběh všech redoxních biochemických reakcí v jakémkoliv orgánu a tkáních. Vzhledem k tomu, že redoxní reakce jsou základem životně důležité aktivity jakékoli buňky, je proto kyselina nikotinová nezbytná pro normální fungování jakýchkoli orgánů a tkání těla.

Nedostatek kyseliny nikotinové vede k pellagra - onemocnění, které má také obrazový název "tři D", protože její hlavní projevy jsou dermatitida, průjem a demencia.

Kyselina nikotinová

Kyselina nikotinová je jediným vitamínem, který patří k lékům, protože má schopnost léčit jakékoliv nemoci. V zásadě je to nejúčinnější léčivo, které snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kromě své terapeutické aktivity však kyselina nikotinová provádí řadu velmi důležitých biologických funkcí. Takže kyselina nikotinová aktivuje enzymy, které zajišťují produkci energie v buňkách z tuků a sacharidů. To znamená, že pod působením vitaminu PP dochází k přeměně cukrů a tuků na energii, která je nezbytná pro životně důležitou činnost každé buňky nějakého orgánu nebo tkáně. Proto nedostatek tohoto vitaminu narušuje proces výroby energie, v důsledku čehož buňky různých orgánů přestanou pracovat normálně a plní své funkce. Proto kyselina nikotinová podporuje normální fungování všech orgánů a tkání a je zvláště důležitá pro srdce a krevní cévy.

Navíc niacin aktivuje enzymy, které zajišťují tvorbu pohlavních hormonů u mužů a žen (estrogen, testosteron, progesteron), stejně jako inzulín, kortizon a thyroxin.

Jako lék má vitamín PP následující terapeutické účinky:

 • Vazodilátor;
 • Snížení hladiny lipidů (snižuje hladinu aterogenních lipidových frakcí v krvi);
 • Hypocholesterolemická (snižuje hladinu cholesterolu v krvi).

Kvůli výše popsaným účinkům kyselina nikotinová normalizuje poměr lipidových frakcí, koncentrace cholesterolu a triglyceridů v krvi a také dilatační cévy, což zlepšuje mikrocirkulaci v různých orgánech a tkáních, včetně mozku. Navíc niacin snižuje tendenci k trombóze.

Proto je lékem niacin nejúčinnějším prostředkem pro kontrolu hladiny cholesterolu v krvi. Proto u lidí, kteří utrpěli infarkt myokardu, pravidelné užívání kyseliny nikotinové zvyšuje procento a prodlužuje dobu přežití mnohem lépe než jakékoli jiné léky.

Navíc kyselina nikotinová bojuje s hlavními rizikovými faktory kardiovaskulárních onemocnění, jako jsou:

 • Zvýšené hladiny celkového cholesterolu a lipoproteinů s nízkou hustotou (LDL) v krvi;
 • Nízké hladiny lipoproteinů s vysokou hustotou (HDL) v krvi;
 • Vysoká koncentrace lipoprotein v krvi;
 • Vysoká hladina triglyceridů (TG, TAG) v krvi.

Kyselina nikotinová významně snižuje riziko vzniku nebo zhoršení průběhu kardiovaskulárních onemocnění spojených s výše uvedenými faktory.

Také použití kyseliny nikotinové může výrazně snížit dávku inzulinu u lidí trpících diabetem typu I. Navíc s pravidelným užíváním vitamín PP brání vzniku cukrovky, protože chrání pankreatické buňky před poškozením. Podle studie provedené na Novém Zélandu profylaktický příjem kyseliny nikotinové u dětí ve věku 5-7 let snížil počet případů diabetes mellitus o polovinu (o 50%).

Při osteoartritidě kyselina nikotinová snižuje závažnost bolesti a zlepšuje pohyblivost postižených kloubů.

Vitamin PP má sedativní účinek. Kromě toho kyselina nikotinová zvyšuje účinnost léků používaných k léčbě deprese, úzkosti, snížené pozornosti, alkoholismu a schizofrenie. Za těchto podmínek má izolované použití kyseliny nikotinové pozitivní terapeutický účinek.

Kyselina nikotinová má vynikající detoxikační vlastnosti, takže se používá k odstranění toxických látek z těla lidí, kteří je již nějakou dobu vystavili.

Pravidelný příjem kyseliny nikotinové může zabránit migrénům a usnadnit jejich proudění.

Denní potřeba kyseliny nikotinové a produktů, které ji obsahují

Kyselina nikotinová (vitamin b3, vitamín PP, niacin) - regulátor cholesterolu v krvi - video

Symptomy nedostatku a předávkování kyselinou nikotinovou

Neúplný nedostatek kyseliny nikotinové se projevuje následujícími příznaky:

 • Letargie;
 • Apatie;
 • Těžká únava;
 • Závratě;
 • Bolest hlavy;
 • Podrážděnost;
 • Nespavost;
 • Horší chuť k jídlu;
 • Ztráta hmotnosti;
 • Bledost pokožky a sliznic;
 • Suchá kůže;
 • Palpitace;
 • Zácpa;
 • Snižuje odolnost těla před infekčními chorobami.

Když dlouhodobý nebo úplný nedostatek vitaminu PP vyvine pellagra, projevující se následujícími příznaky:
 • Chronický průjem (stolice až 3 až 5krát denně, které mají tekutou vodnatou konzistenci, ale neobsahují nečistoty krve nebo hlienu);
 • Ztráta chuti k jídlu;
 • Pocit těžkosti v žaludku;
 • Pálení žáhy a pálení žáhy;
 • Pocit pálení v ústech;
 • Zvýšená citlivost dásní;
 • Salivace;
 • Zkusnění sliznic;
 • Puffiness rtů;
 • Pysky a kožní trhliny;
 • Četné záněty na kůži;
 • Reproduktory ve tvaru červených teček z bradavek jazyka;
 • Hluboké trhliny v jazyku;
 • Červené skvrny na kůži rukou, tváře, krku a loktů;
 • Opuch kůže (kůže je boletá, svědí a bubliny se na ní objevují);
 • Svalová slabost;
 • Tinitus;
 • Bolesti hlavy;
 • Pocit necitlivosti a bolesti v končetinách;
 • Pocit plýtvání;
 • Chodící chůzi;
 • Vysoký krevní tlak;
 • Demence (demence);
 • Deprese;
 • Vředy.

Tento seznam obsahuje seznam všech možných příznaků pellagra, ale nejtypičtějšími a nejvýznamnějšími projevy tohoto onemocnění jsou demence (demence), průjem (průjem) a dermatitida. Pokud má člověk všechny tři příznaky - průjem, demenci a dermatitidu v různé míře závažnosti, jasně to naznačuje nedostatek vitaminu PP, i když ostatní příznaky uvedené výše chybí.

S dlouhodobým příjmem velkého množství kyseliny nikotinové do těla může osoba pociťovat mdloby, svědění kůže, poruchy srdečního rytmu a poruchy trávicího traktu. Nadměrný příjem vitaminu PP nezpůsobuje jiné příznaky intoxikace, protože kyselina nikotinová má nízkou toxicitu.

Pellagra (nedostatek kyseliny nikotinové) - příznaky a příznaky, léčba (jak kompenzovat nedostatek vitaminu B3) - video

Léky s kyselinou nikotinovou

Vitamin PP v léčivých přípravcích je obsažen ve dvou formách - nikotinové kyseliny samotné a nikotinamid. Obě formy jsou aktivní složky léčiv, mají stejnou farmakologickou aktivitu a podobný terapeutický účinek. Proto jsou léky obsahující obě formy vitaminu PP jako účinné látky obvykle kombinovány pod jedním běžným názvem "přípravky s kyselinou nikotinovou".

V současné době má farmaceutický trh zemí SNS následující přípravky obsahující kyselinu nikotinovou, které obsahují nikotinamid jako aktivní složku:

 • Tablety a injekce niacinamidu;
 • Niconacid;
 • Nicotinamidové tablety a injekce.

Navíc v zemích SNS existují následující přípravky obsahující jako aktivní složku kyselinu nikotinovou:
 • Apelagrin;
 • Niacin;
 • Nikokerin (kyselina nikotinová + papaverin);
 • Kyselina nikotinová;
 • Kyselina nikotinová;
 • Kyselina nikotinová-lahvička;
 • Enduracin

Přípravky kyseliny nikotinové jsou dostupné ve dvou lékových formách - tabletách a injekčním roztoku. Proto mohou být tyto léky užívány orálně nebo podávány injekčně.

Kyselina nikotinová - indikace k použití

Kyselina nikotinová - návod k použití

Injekce (ampule)

Přípravky kyseliny nikotinové mohou být podávány ve formě subkutánních, intramuskulárních a intravenózních injekcí. Intravenózní roztoky byly injektovány pruhem, ale pomalu. Pro intravenózní podávání kyseliny nikotinové je nutné kontaktovat zdravotnickou instituci, protože takové injekce by měla poskytnout pouze vysoce kvalifikovaná sestra. Faktem je, že nitrožilní podání kyseliny nikotinové může vyvolat závažné alergické reakce, které lze zastavit pouze v léčebně.

Podkožní a intramuskulární injekce mohou být prováděny doma samostatně, ale je třeba si uvědomit, že takové injekce jsou velmi bolestivé. Při výrobě injekcí je třeba nejprve zvolit správné místo. Pro intramuskulární injekce jsou optimálními oblastmi vnější horní třetina ramene, přední vnější plocha stehna, přední břišní stěna (pro osoby bez nadváhy) a horní vnější kvadrant hýždí. Pro subkutánní injekce jsou optimálními oblastmi oblasti předloktí a vnější přední stěna břicha.

Po výběru místa pro injekci je nutné jej otřít navlhčeným bavlněným tamponem navlhčeným v antiseptice (alkohol, chlorhexidin atd.). Poté vytočte potřebné množství roztoku do stříkačky, uvolněte několik kapek, zvedněte ji jehlou a vstřikněte. Po injekci je třeba místo injekce znovu ošetřit vatovým tampónem navlhčeným v antiseptice. Pro každou následnou injekci je nutné zvolit nové místo, ustupující od předchozí injekce o 1 - 1,5 cm.

Intramuskulární injekce se provádí následovně: jehla je vložena hluboko do tkáně, po níž se roztok uvolní pomalu stisknutím pístu. Intradermální injekce se provádí následujícím způsobem: malá náplast pokožky je zachycena v záhybu dvěma prsty. Potom se do tohoto záhybu zasune jehla, která je téměř rovnoběžná s hlavní pokožkou a současně kolmá na boční povrch záhybu. Jehla je vložena, dokud není pocit tkáňové odolnosti. Jakmile jehla začne uvolňovat, zavedení se zastaví. Poté pomalu stlačte píst stříkačky a uvolněte roztok do tkáně.

Volba způsobu zavádění kyseliny nikotinové provádí lékař v závislosti na závažnosti průběhu onemocnění, obecném stavu a požadované míře vzhledu pozitivních účinků. Pro intravenózní, intramuskulární a subkutánní injekce se použijí 1%, 2,5% a 5% roztok kyseliny nikotinové, které se podávají 1 až 2krát denně. Množství roztoku požadovaného pro podání se vypočte z množství kyseliny nikotinové obsažené v něm.

Dávky a doba trvání léčby závisí na nemoci a jsou následující:

 • Pro léčbu pelagry a příznaků nedostatku vitaminu PP 50 mg intravenózně nebo intramuskulárně intravenózně injekčně podáván dospělým 1 až 2 krát denně po dobu 10 až 15 dnů;
 • Při ischemické mrtvici se roztok kyseliny nikotinové injektuje intravenózně ve 100-500 mg.

Pro všechny ostatní nemoci, stejně jako pro děti, se přípravky s kyselinou nikotinovou podávají perorálně ve formě tablet.

Tablety kyseliny nikotinové

Tablety se doporučují užívat po jídle a vychlazené studenými nápoji (voda, ovocné šťávy, kompoty atd.). Užívání tablet s kyselinou nikotinovou před jídlem může způsobit nepříjemné pocity, jako je pocit pálení v žaludku, nevolnost atd. Je žádoucí polykat tablety celé, ale v případě potřeby můžete žvýkat nebo brousit.

Dávkování a trvání užívání kyseliny nikotinové závisí na závažnosti stavu a druhu onemocnění. V současné době se doporučují následující dávky tablet pro různé podmínky pro osoby různého věku:

 • Pro prevenci nedostatku pellagra a vitamínu PP dospělí užívají 12,5 až 25 mg denně a děti užívají 5 až 25 mg denně;
 • Při léčbě pellagra by dospělí měli užívat 100 mg, 3-4krát denně po dobu 15 až 20 dnů. Děti užívají 12,5 až 50 mg 2 až 3krát denně;
 • Priateroskleróza, která užívá 2 - 3 g (2000 - 3000 mg) denně, rozdělených na 2 - 4 dávky;
 • U hyperlipidemií a poruch metabolismu tuků začínají užívat z nízké dávky a postupně je zvyšují na požadovanou úroveň. Během prvního týdne užívejte 500 mg jednou denně. Při absenci nežádoucích účinků během druhého týdne užívejte 500 mg dvakrát denně. Ve třetím týdnu přeneste dávku na 500 mg 3krát denně a tablety po dobu 2,5 - 3 měsíců. Poté je nutné provést měsíční přestávku a v případě potřeby znovu podstoupit léčbu;
 • Pro zvýšení koncentrace HDL je nutné užít 1000 mg kyseliny nikotinové denně;
 • V přítomnosti rizikových faktorů pro kardiovaskulární onemocnění užívejte 500-1000 mg denně;
 • U jiných onemocnění u dospělých užívejte 20 až 50 mg 2 až 3krát denně a děti užívají 12,5 až 25 mg 2 až 3krát denně.

Optimální denní dávka tablet tabáku kyseliny nikotinové pro dospělé je 1,5 - 2 g (1500 - 2000 mg) a maximální přípustné množství - 6 g (6000 mg).

Doba trvání jednoho léčebného cyklu pro různé nemoci kyseliny nikotinové je v průměru 2 až 3 měsíce. Takové kursy terapie lze v případě potřeby opakovat, přičemž je třeba udržovat intervaly alespoň po dobu jednoho měsíce.

Pokud byla léčba přerušena před dokončením celého cyklu, můžete znovu začít užívat kyselinu nikotinovou po 5-7 dnech, ale v nižších dávkách a postupně ji přivést na správnou. V tomto případě se léčba prodlouží pouze o 5-7 denní přestávku.

Zvláštní instrukce

Kyselina nikotinová by neměla být použita k úpravě koncentrací lipidových frakcí u lidí trpících cukrovkou, protože to není vhodné kvůli její nízké účinnosti. Kromě toho by měla být opatrně užívána kyselina nikotinová pro osoby trpící žaludečními chorobami, protože vitamín PP dráždí sliznici žaludku a střev a může vyvolat exacerbaci chronické patologie. Tito lidé potřebují užívat kyselinu nikotinovou v polovině doporučených terapeutických dávek.

Při prodlouženém užívání kyseliny nikotinové každé tři měsíce je nezbytné sledovat funkci jater, stanovit hladiny lipidů, glukózy a kyseliny močové, stejně jako aktivitu AcAT, AlAT a alkalické fosfatázy v krvi. Při prudkém zvýšení úrovní těchto indikátorů nad normu je nutné dávku snížit. Aby se snížily možné negativní účinky kyseliny nikotinové na játra, je nutné do stravy zahrnout produkty obsahující methionin (například tvaroh) nebo léky s methioninem.

V úvodní fázi léčby je nutné kontrolovat hladinu glukózy v krvi a v případě potřeby zahájit léčbu malými dávkami a postupně je zvyšovat na terapeutické.

Bohužel ne všichni lidé mohou užívat vysoké a účinné dávky kyseliny nikotinové, protože jsou špatně snášeny, což způsobuje návaly horka, zarudnutí kůže a rozrušení gastrointestinálního traktu. V takových situacích jsou individuálně zvolené maximální dávky, které lidé dobře tolerují.

Kromě toho může při dlouhodobém užívání kyseliny nikotinové být z těla vypláchnuta kyselina askorbová. Proto, aby se zabránilo jeho nedostatku, spolu s kyselinou nikotinovou je nutné užívat vitamín C.

Je také nutné si uvědomit, že použití kyseliny nikotinové v terapeutických dávkách může vyvolat následující negativní důsledky:

 • Zvýšená žaludeční acidita s exacerbací žaludečního vředu nebo duodenálního vředu;
 • Zvýšené hladiny glukózy v krvi;
 • Zvýšení hladiny kyseliny močové v krvi až do vzniku dny;
 • Zvýšená frekvence arytmií;
 • Acanthóza (hnědé skvrny na kůži);
 • Otoky sítnice způsobují rozmazané a rozmazané vidění.

Tyto negativní symptomy jsou nestabilní a po vysazení kyseliny nikotinové rychle, nezávisle a bez stopy, bez jakéhokoliv léčení.

Interakce s jinými léky

Kyselina nikotinová by měla být užívána s opatrností spolu s léky ke snížení krevního tlaku, aspirinu a antikoagulancií, neboť je obtížné předvídat vliv jejich interakce.

Kyselina nikotinová zvyšuje účinky srdečních glykosidů (Strofantin, Korglikon atd.), Antispasmodik (No-Spa, Papaverin atd.), Fibrinolytické látky (Streptokinasa, Urokinasa atd.) A alkohol.

Při užívání léků snižujících hladinu lipidů může zvýšit riziko toxických účinků na játra.

Navíc vitamín PP snižuje závažnost terapeutického účinku antidiabetik.

Elektroforéza kyseliny nikotinové

Elektroforéza s kyselinou nikotinovou se používá při léčbě osteochondrózy. Tato metoda umožňuje rychle odstranit kyselinu mléčnou z tkání postižených zánětlivým procesem, což ve skutečnosti způsobuje ostrý, nesnesitelný bolest a výrazný otok.

Při použití elektroforézy je kyselina nikotinová dodávána přímo na postižené místo tkáně, čímž se zajistí její působení na místě, kde je potřeba. Navíc díky příjmu vitaminu PP přímo do postižených tkání se terapeutický efekt rychle rozvíjí a úleva přichází doslova po prvním postupu. Také po elektroforéze s kyselinou nikotinovou je usnadněno tok jiných léků (užívaných perorálně nebo vstřikovaných), kyslíku a živin do postižené tkáně, protože vitamín PP zlepšuje mikrocirkulaci krve. Je to díky těmto účinkům při aplikaci elektroforézy s kyselinou nikotinovou, proces hojení a úleva při osteochondróze je mnohem rychlejší.

Pro elektroforézu se používá 1% roztoku kyseliny nikotinové. Postupy se provádějí jednou denně po dobu 10 dnů. Je-li to nutné, může být pravidelně prováděna elektroforéza s kyselinou nikotinovou, aby se zabránilo exacerbacím a zabránilo se progresi osteochondrózy.
Více o elektroforéze

Aplikace v různých oblastech

Kyselina nikotinová pro vlasy

Vitamin PP zlepšuje mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy, což zvyšuje množství živin a kyslíku dodávaných do vlasových folikulů. Kvůli intenzivnějšímu přílivu kyslíku a živin dochází k vypadávání vlasů pod působením kyseliny nikotinové, začíná růst rychleji a stává se brilantním a krásným. Vitamin PP odstraňuje suchost, snižuje počet dělených konců, udržuje normální barvu vlasů, brání vzniku šedivých vlasů. Tak kyselina nikotinová má pozitivní vliv na zdraví a rychlost růstu vlasů.

Nicméně je třeba si uvědomit, že všechny tyto účinky kyseliny nikotinové nejsou způsobeny jejími vlastnostmi, ale skutečností, že vitamín PP zvyšuje průtok krve v oblasti vlasových folikulů, což vede k tomu, že vlasy dostávají více živin a vitamínů. V důsledku toho bude účinek použití nikotinové kyseliny na vlasy patrný pouze tehdy, když osoba jedí normálně a plně a ve svém těle je dostatek vitamínů a minerálů, které může přivádět krev do vlasových folikulů. Je-li osoba trpí podvýživou nebo trpí nedostatkem vitaminů a minerálních látek v těle, je účinek podávání kyseliny nikotinové není vlasy, protože zisk z mikrocirkulace ve vlasové folikuly nezvýší množství živin a kyslíku proudících k nim.

Kyselinu nikotinovou pro vlasy lze aplikovat následujícími způsoby:

 • Přijímat uvnitř ve formě tablet podle kursů;
 • Přidejte do různých produktů péče o vlasy (masky, šampony atd.), Abyste je obohatili;
 • Aplikujte roztok kyseliny nikotinové na pokožku hlavy ve své čisté formě.

Vezměte si kyselinu nikotinovou uvnitř, abyste zlepšili stav vlasů. Měli by být krátké kúry - 10 - 20 dní, 1 tableta (50 mg) denně. Takové kurzy je možné opakovat a udržovat je mezi 3 až 4 týdny.

Je třeba přidat kyselinu nikotinovou v domácím a hotovém výrobku pro péči o vlasy ve formě 2 - 2,5% roztoku. Pro každých 100 ml masky nebo šamponu přidejte 5 až 10 kapek roztoku kyseliny nikotinové a okamžitě použijte připravený přípravek. Nemůžete uchovávat obohacené kosmetikou vitamínu PP na vlasy, protože s přístupem kyslíku, vitamin PP rychle zničí.

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak používat kyselinu nikotinovou pro vlasy, je třením do pokožky hlavy. K tomuto účelu se používají ampule s 1% roztokem. Ampulky se otevírají bezprostředně před použitím, roztok se nalije do malého kontejneru a jemně se vloží do pokožky hlavy prsty s měkkými masážními pohyby. Nejprve se ošetří horní část a čelo, pak zadní část hlavy a časové oblasti.

V závislosti na délce a tloušťce vlasů jsou potřebné najednou 1-2 ampule roztoku kyseliny nikotinové. Po umytí vlasů se doporučuje třepat kyselinu nikotinovou. Po nějaké době po aplikaci kyseliny nikotinové se na pokožce hlavy může objevit pocit tepla a brnění, což je normální a indikuje aktivaci průtoku krve. Po aplikaci není nutné vypláchnout roztok vitaminu, protože je absorbován do pokožky a vlasů a má pozitivní účinek.

Pro dosažení optimálního účinku je nutné každý den po dobu jednoho měsíce kyselinu nikotinovou do pokožky hlavy. Poté musíte udělat přestávku po dobu alespoň 1 měsíce, po které se může opakovat průběh používání vitaminu PP.

Kyselina nikotinová pro obličej

Vzhledem k tomu, že vitamin PP aktivuje mikrocirkulaci krve v periferních tkáních, zvyšuje množství živin a kyslíku dodávaných na kůži, stejně jako urychluje metabolické procesy ve všech svých vrstvách. Tento efekt vede k tomu, že pod účinkem kyseliny nikotinové se stav pokožky zlepšuje, protože se získává lepší výživa a její struktury se neustále udržují v optimálním stavu kvůli dobré metabolické rychlosti.

Plastičtí chirurgové ve Spojených státech doporučují, aby pacienti před zahájením léčby pili kyselinu nikotinovou, protože to zkracuje dobu obnovení normální struktury pokožky po operaci. Kromě toho kosmetičtí lékaři aktivně doporučují, aby užívali kyselinu nikotinovou lidem, jejichž kůže je nudná, otužená a unavená. V zásadě může každá dívka nebo žena pravidelně užívat kyselinu nikotinovou ke zlepšení stavu pokožky.

Toto by mělo být provedeno v určitém vzorci. 10 dní před plánovanou příští menstruací musíte začít užívat tablety s kyselinou nikotinovou v dávce 50 mg denně a postupujte před zahájením léčby. První den menstruace je přerušena kyselina nikotinová. Pak se kyselina nikotinová opíje stejným způsobem po dobu dalších dvou menstruačních cyklů. Celková délka léčby tabletami s vitamínem PP je 3 měsíční cykly po 10 dnech. Takové kurzy je možné opakovat pravidelně a udržovat intervaly mezi nimi nejméně po dobu 2 měsíců. Při jedné aplikaci jsou nepravidelnosti na pokožce vyhlazeny a akné a akné (dokonce i staré) úplně zmizí.

Po určité době užívání kyseliny nikotinové se může objevit mírné zarudnutí obličeje, což je normální reakce a je způsobena dilatací cév. Sčervenění projde rychle. Ovšem kvůli zčervenání tváře mnoho kosmetologů nedoporučuje užívat kyselinu nikotinovou, protože se obává, že to zklamá a vystraší zákazníky.

Aplikace roztoku nikotinové kyseliny na kůži se nedoporučuje, protože může způsobit silné vysychání a ostré zarudnutí při vzniku telangiectáz (pavoučích žil). Pokud je však potřeba provést experiment, můžete do 50 ml krému přidat 3-5 kapek 1% roztoku kyseliny nikotinové a aplikovat připravenou kompozici na obličej.

Kyselina nikotinová pro úbytek hmotnosti

Odborníci na výživu a lékaři považují kyselinu nikotinovou za účinný prostředek k urychlení procesu snižování hmotnosti a snazšímu snášenlivosti. Potřebujete však vědět, že samotná kyselina nikotinová nepřispívá ke ztrátě hmotnosti, ale pouze urychluje metabolické procesy v lidském těle a zlepšuje náladu. A proto vitamín PP pomůže zhubnout rychleji jen těm lidem, kteří jsou na dietu a cvičení.

Kyselina nikotinová, aby se zhubla, by měla být užívána od 20 do 100 mg denně po dobu 15 až 20 dnů současně se stravou. Potom byste měli přestat užívat kyselinu nikotinovou, avšak v případě potřeby se může opakovat po 1 - 1,5 měsíci.
Více o hubnutí

Nežádoucí účinky

Bezprostředně po podání nebo podání kyseliny nikotinové se mohou vyskytnout následující přechodné nežádoucí účinky způsobené uvolněním histaminu:

 • Zčervenání obličeje a horního trupu;
 • Pocit brnění a pálení v oblasti zčervenání kůže;
 • Cítil, jak se k hlavě dostává krev;
 • Závratě;
 • Snížení krevního tlaku;
 • Ortostatická hypotenze s rychlým intravenózním podáním (pokles tlaku během přechodu z náchylné polohy na stojící nebo sedící);
 • Zvýšená produkce žaludeční šťávy;
 • Svrbená kůže;
 • Kopřivka;
 • Dyspepsie (bolest, pálení žáhy, plynatost, atd.).

Výše uvedené vedlejší účinky způsobené uvolněním histaminu, když se tělo zvykne na účinnost léčiva, úplně zmizí a až do konce léčebného cyklu již osoba nezpůsobuje obtěžování.

Při dlouhodobém užívání kyseliny nikotinové se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

 • Průjem;
 • Anorexie;
 • Zvracení;
 • Asténie;
 • Narušení jater;
 • Mastná degenerace jater;
 • Ulcerace žaludeční sliznice;
 • Arytmie;
 • Parestézie (pocit znecitlivění nebo běh "husáci");
 • Hyperurikémie (zvýšená hladina kyseliny močové v krvi);
 • Snížená tolerance glukózy;
 • Hyperglykemie (zvýšená hladina glukózy v krvi);
 • Zvýšená aktivita AST, LDH a alkalické fosfatázy;
 • Podráždění gastrointestinální sliznice.

Kontraindikace

Recenze

Hodnocení kyseliny nikotinové je ve většině případů pozitivní (80 - 85%), a to díky výraznému pozitivnímu účinku. Přípravky vitaminu PP se používají při komplexní léčbě aterosklerózy a kardiovaskulárních onemocnění a podle hodnocení pacientů pomáhají udržovat normální zdraví a zabraňovat progresi patologie. Kromě toho existují kladné názory na použití kyseliny nikotinové, aby se přestalo kouřit. Lidé říkají, že užívání kyseliny nikotinové velmi usnadňuje odvykání kouření, někdy působí účinněji než specializované drogy určené k tomuto účelu.

Negativní hodnocení kyseliny nikotinové je málo a je zpravidla způsobeno nedostatkem očekávaného účinku.

Kyselina nikotinová pro vlasy - recenze

Kyselina nikotinová - cena

Autor: Nasedkina AK Specialista na provádění výzkumu biomedicínských problémů.

Vitamín pp v ampulích

Vitamín PP - co to je? Jaké přípravky obsahují kyselinu nikotinovou a pokyny k použití

Vitamin PP - návod k použití

Denní požadavek na PP mikroelement u dospělého je 17-28 mg. Během těhotenství, s exacerbací nemocí, dlouhodobým užíváním drog nebo osobami zapojenými do profesionálních sportů by mělo být toto pravidlo zvýšeno. V medicíně je niacin předepisován ve formě pilulek nebo intramuskulárních / intravenózních injekcí pro fotodermatózu, trofické vředy, chronické rány, dětskou kopřivku, růžové akné.

Pokyny pro použití vitaminu PP uvádějí, že volba způsobu zavádění niacinového lékaře se volí v závislosti na závažnosti onemocnění a požadované míře vzhledu účinku. Délka léčby a dávkování také závisí na typu onemocnění. Pro léčbu hypovitaminózy dospělí injekčně podávají 50 mg intravenózně nebo 100 mg intramuskulárně 2krát / den po dobu 14 dnů. Přípravky kyseliny nikotinové, pokud jsou podávány intravenózně, mohou vyvolat závažné alergie, takže jejich použití je prokázáno pouze v lékařských zařízeních.

Vitamín PP v ampulích

Intramuskulární a subkutánní injekce mohou vstoupit nezávisle, ale je třeba si uvědomit, že injekce jsou velmi bolestivé. Vitamín PP v ampulích se prodává v lékárnách volně, ale dávkování a léčba musí být dohodnuty s lékařem. Pro injekci je nutné zvolit správné místo. Optimálními oblastmi jsou horní čtverec hýždí, horní třetina ramene, vnější plocha stehna. Pro každou další injekci je vybrána nová stránka. Pro intramuskulární aplikaci aplikujte 1%, 2,5%, 5% roztoky.

Tablety vitaminu PP

U mnoha onemocnění a věku dětí jsou indikací pro použití tablety. Doporučuje se užívat po jídle, protože vstup do prázdného žaludku může způsobit nevolnost, pálení. Přiřaďte tablety vitaminu PP 12,5-25 mg / den pro dospělé a 5-25 mg / den pro děti. Při ateroskleróze je dávka 2-3 g / den, která se má užívat ve čtyřech dávkách. V případě porušení metabolismu tuků začíná terapie malými dávkami 500 mg / den, postupně se zvyšuje na 1500 mg. Celková dávka musí být užívána 3 měsíce.

Cena vitamínu PP

Tablety a ampulky kyseliny nikotinové v ruských lékárnách se prodávají bez lékařského předpisu. Ceny léků kolísají mírně, v závislosti na výrobci, náklady na dodání, dopravu, marketingové politiky distribuční sítě. Průměrná cena tablet 50 mg 50 ks. - 25-35 rublů. Cena 1% injekčního roztoku je mírně vyšší - od 39 do 76 rublů na 10 ampulí. V kapslích, kyselina nikotinová stojí 100 až 200 rublů na 90 kusů.

Video: PP vitamín

Kyselina nikotinová pro vlasy: aplikace a recenze

Vlasy začaly vypadávat a už ne růst? Máte čas prožít spoustu drahých šamponů a dalších luxusních výrobků, ale výsledek zůstává stejný? Nebojte se, existuje řešení! Kyselina nikotinová pro růst vlasů vám pomůže vyřešit problém!

Výhody vitaminu PP

Co je užitečný nikotin a proč je to pro něj? Tato látka má mnoho výhod:

 • Pozitivní vliv na stav nádob - rozšiřuje je a zvyšuje jejich pružnost. Tento efekt umožňuje, aby všechny užitečné složky rychle pronikly do krve;
 • Rychle se vstřebává do pokožky;
 • Hydratuje, vyživuje a vyživuje folikuly kyslíkem;
 • Podporuje průtok krve, aktivuje růst pramenů;
 • Redukuje mastné vlasy;
 • Dává rychlé výsledky. Po několika týdnech zjistíte, že vlasy jsou silnější;
 • Nenaručí prameny, nedělá je nudné a lepivé.

Vlasová nikotina je ideální způsob, jak vyrůst dlouhý oplet nebo rychle vyléčit nadměrnou ztrátu pramenů. Tyto dva problémy jsou mezi indikátory pro použití kyseliny.

Forma uvolňování nikotinu

Vitamín PP je dostupný v ampulích a tabletách. Díky plnému rozsahu budete moci dosáhnout úžasných efektů. Průběh podávání - pilulka 15 dní dvakrát denně. Tablety se po jídle opíjejí, pití minerální vody nebo teplé mléko. Pro vnější použití se nikotin používá v injekčních lahvičkách. V balení - 10 ampulí 1 ml.

Jak aplikovat vitamín PP na vlasy?

Klasický způsob užívání kyseliny nikotinové je velmi jednoduchý a cenově dostupný.

 1. Umyjte si vlasy šamponem a nechte ho uschnout. Pokud tomu tak není, veškerá špína a prach se dostanou do folikulu s vitamínem.
 2. Otevřete lahvičku s látkou.
 3. Pomocí stříkačky odstraňte její obsah.
 4. Nalijte kyselinu do talíře nebo misky.
 5. Rozdělte vlasy na několik tenkých částí.
 6. Aplikujte kyselinu na pokožku na těchto částech. Udělejte to rukama. Musíte začít s chrámy, pak se přesunout k koruně a sestoupit do zadní části hlavy. Můžete použít pipetu a odkapat ji na částečky.
 7. Třejte tekutinou při lehkých masážních pohybech. Hlava se nemusí umývat!
 8. Postupujte 1-3x týdně. Průběh léčby je 1 měsíc. Opakovaný kurz může být dokončen za dva až tři měsíce.

Ale to není všechno! Po rozhodování o postupu zjistěte několik bodů, na kterých závisí úspěch celého podniku:

 • Během první sekce si prohněte pouze polovinu ampule kyselinou. Pokud není alergie, můžete použít celou dávku;
 • Vitamin je velmi užitečný, ale je velmi opatrný. Při aplikaci denně působí nikotin výrazný pokles tlaku, závratě a migrény;
 • Mezi "vedlejší účinky" - mírný pocit pálení a pocit tepla. Neměli by se bát - projevuje se jako vazodilatace a silný průtok krve do kůže;
 • Nástroj okamžitě použijte - po několika minutách ztrácí své vlastnosti;
 • Pokud po několika aplikacích máte lupiny, zanechte nikotin - nebylo to vhodné;
 • Mnozí doporučují přidávat vitamín PP do bylinných čajů. Výhody zde samozřejmě budou, ale pouze z odvarů. Faktem je, že nikotin se nerozpouští ve vodě!

Kdo by neměl používat vitamín PP pro prameny?

Kyselina nikotinová má několik kontraindikací:

 • Nemoci kardiovaskulárního systému;
 • Problémy s krevním tlakem;
 • Těhotenství;
 • Doba kojení;
 • Věk do 12 let.

Jak jinak může být nikotin použit na vlasy?

Jak aplikovat kyselinu nikotinovou na vlasy? K tomu je několik možností.

Možnost 1 - v kombinaci se šamponem

Přidejte vitamín PP do šamponu během praní (přímo na ruce). Hlavní věc - měla by být co možná nejpřirozenější. Chemické složky, které tvoří většinu šamponů, vytvářejí film na pramenech, který narušuje práci vitamínu. Osprchovaný šampon by měl být aplikován po dobu asi 4 týdnů. Pak potřebujete přestávku několik měsíců.

Možnost 2 - jako součást domácí masky

Maska na vlasy s kyselinou nikotinovou funguje velmi dobře, zejména pokud obsahuje složky, jako jsou vejce, lopuchový olej, propolis nebo aloe šťáva. Pro zdravé lidi je povoleno přidávat do obsahu celé ampule. Kvůli problémům se můžete bezpečně dostat 2-3 kapky.

Zde jsou některé z nejlepších receptů.

Vaječná maska ​​s nikotinem

 • Vitamin PP - 1 ampule;
 • Lněný olej - 2 polévkové lžíce. l;
 • Žloutek - 1 ks;
 • Vitamin E - 1 tobolka;
 • Tinktura Eleutherococcus - 1 polévková lžíce. l
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Naneste na suché, umyté vlasy.
 3. Obalte je v teplém ručníku.
 4. Po hodině umyjte prameny šamponem.

Maska s propolisem a šťávou z aloe

 • Vitamin PP - 1 ampule;
 • Aloe šťáva - 1 polévková lžíce. l;
 • Tinktura propolisu - 1 polévková lžíce. l
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Naneste na suché, umyté vlasy.
 3. Obalte je v teplém ručníku.
 4. Po 40 minutách vypláchněte.

Maska s jojobovým olejem a medem

 • Vitamin PP - 1 ampule;
 • Jojobový olej - 20 g;
 • Tekutý med - 20 ml;
 • Vitamin E - 10 ml;
 • Žloutek - 1 ks.
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Naneste na suché, umyté vlasy.
 3. Obalte je v teplém ručníku.
 4. Po 40 minutách umyjte vodou a jablečným jablečným octem.

Jak používat tyto masky? Proveďte je do jednoho měsíce a poté se dejte na přestávku po dobu 3-4 měsíců.

Recenze vitamínu PP pro vlasy

Recenze na použití kyseliny nikotinové pro růst vlasů vám umožní plně zhodnotit účinnost nástroje. Pečlivě je přečtěte!

Barbara. "Začal jsem užívat nikotin před měsícem na radu mé matky. Vlasy vypadaly špatně, bylo nutné udělat něco! Na konci prvního týdne došlo k mírnému svědění, dokonce ik lupům. Kořenová zóna začala být velmi tučná. Ale pokračovala jsem v experimentu. V důsledku toho všechno prošlo a vlasy začaly růst a do tří týdnů přidaly centimetr! "

Alain: "Po narození mého syna se mé vlasy začaly rozpadat. Byl jsem jen šokován a od kojení jsem nic nepil. Nikotin mi pomohl. Po jejím umytí vlasy ji otřásla. Brzy se prameny tak aktivně zastavily, čímž se staly krásnější a silnější. Jsem velmi potěšen, udělám si krátkou přestávku a zopakuju to znovu. "

Svetlana: "Chtěla jsem opravdu dlouhé vlasy, ale pomalu rostou se mnou. Po odečtení na internetu o vitaminu PP se rozhodl zkusit. První postup se shodoval s datem malování. Nebudete tomu věřit, ale po 2 týdnech jsem začal zaznamenávat rostoucí kořeny. A o měsíc později jsem dostal kompliment - říkají, vlasy průmyslu se staly velmi krásnými. Teď se můj sen splní! ".

Anna: "Jsem opatrná osoba, proto jsem se poprvé poradil s dermatologem. Po dobru si koupil vitamin v lékárně. Nejprve si probrali polovinu ampule. Příště jsem použil celou ampulku. Opakuje se po 2 dnech asi měsíc. Pásky nespadají tak moc, konce se téměř nerozdělí, vlasy se zesílí. Teď budu mít přestávku, takže nejsou zvyklí na drogu, a zopakuju celý kurz znovu. "

Elena: "Po přečtení vlastností kyseliny nikotinové jsem se rozhodl použít tento kouzelný nástroj. Po každém umytí si vitamín vyřízl, nezředil ho. Zpočátku nebyla žádná změna. Ale asi za měsíc jsem si všiml, že vlasy na hřebenu jsou mnohem menší a rostou rychleji. Velmi potěšeno, budu pokračovat. "

Viz též:

 • Odolná krémová barva vlasů Loreal Excellence Creme
 • Barva na vlasy L'OREAL Preference
 • Estelová barva: profesionální barevná paleta
 • Bezbarvý parabenový šampon: 15 oblíbených šamponů

Kdo říkal, že nemůžete bez námahy zhubnout?

Chcete v létě přijít o další kg? Pokud ano, pak víte, co je to:

 • smutně se považuje za zrcadlo;
 • rostoucí nejistota a krása;
 • Konstantní experimenty s různou stravou a soulad.

A teď odpovězte na otázku: to vám vyhovuje? Může nadváha tolerovat? Naštěstí existuje jeden časově testovaný nástroj, který pomohl tisíckám dívek na celém světě spálit tuky bez jakékoli námahy!

Přečtěte si další informace o tom, jak ji aplikovat.

Jak používat vitamín PP pro vlasy?

Bylo řečeno o výhodách vitamínů, včetně těch, které jsou pro nás součástí. Pokud kudrlinky ztratily svou bývalou přitažlivost, lesk, hedvábnost, objem a tloušťku, měli byste přemýšlet o tom, zda vaše tělo získá dostatek živin. Některé vitamíny jsou obzvláště výhodné pro pokožku hlavy a vlasy. Jednou z nejužitečnějších látek pro vlasy je vitamin PP (kyselina nikotinová, niacin), který patří do skupiny vitamínů B (B3).

Ne každý zná tento prvek pod tímto jménem, ​​ale ostatní lidé znají jeho název - kyselina nikotinová (nebo nikotin), kyselina niacin (nebo jednoduše niacin). Další kyselina nikotinová se nazývá nikotinamid, niacinamid.

Užitečné vlastnosti kyseliny nikotinové pro vlasy

Lékaři trichologové říkají, že s nedostatkem vitamínu PP vlasy začínají klesat, vlasové folikuly zemřou a v budoucnu se to může změnit na plešatost.

Je možné poskytnout organismus niacin, který si pro sebe vyvinul správnou stravu. Pokud to nepomůže kompenzovat jeho nedostatek, měli byste látku vzít uvnitř ve formě tablet. Vitamíny PP mohou být použity k tomu, aby masky, které ovlivňují vlasy externě.

Kyselina nikotinová má na vlasy a pokožku hlavy následující účinek:

 • přispívá k normalizaci subkutánní mikrocirkulace, expanze krevních cév, čímž se zlepšuje jejich průchodnost a fungování;
 • vyživuje vlasové folikuly, čímž dostávají látky nezbytné pro jejich normální fungování. To umožňuje vlasům získat lesk, hladkost, hedvábnost. Rostou rychleji, stávají se silnějšími a tloušťka každého vlasu se zvyšuje;
 • podporuje regeneraci buněk pokožky hlavy, poškozených žárovek a kadeří, což vysvětluje skutečnost, že látka úspěšně zabraňuje plešatosti;
 • aktivuje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž je pokožka pružná a elastická, a tím zlepšuje stav vlasových folikulů;
 • reguluje mazové žlázy, snižuje množství tuků, které produkují, je-li nadměrné, a pomáhá hydratovat pokožku a prameny, pokud jsou suché;
 • zabraňuje procesu šedivění vlasů, přinejmenším zpožďuje čas jejího výskytu. Díky tomu je vyráběn pramen pigmentu, díky kterému je jejich barva saturační.

Indikace pro použití

Pokud problém nedostatku vitaminu PP není okamžitě zaznamenán a jeho negativní dopad se již projevil, je nutné okamžitě zahájit proces doplnění. To by mělo být provedeno správně, protože "šoková dávka" niacinu může poškodit vlasy.

Za prvé, stojí za to určit příznaky stavu vlasů, které mohou odhalit nedostatek vitamínu PP:

 • Suché, křehké vlasy;
 • Zpomalení nebo zastavení růstu;
 • Obrovská ztráta vlasů, ztráta hustoty, bývalý objem;
 • Vyblednutí barvy, ztráta lesku a hedvábnosti vlasů;
 • Výskyt lupů, zvýšené mastné vlasy a skalp;
 • Předčasný vzhled šedivých vlasů.

Je vhodné použít kyselinu nikotinovou po barvení nebo permeabilních vlasech, protože tyto postupy je vyčerpávají.

Pokud je příčinou poškození pramenů a jejich ztrátami choroby vnitřních orgánů, není pravděpodobné, že by použití vitaminu PP pomohlo přinejmenším bez použití dalších opatření a vhodného ošetření.

Kontraindikace

 • Alergie;
 • Hypertenze;
 • Každé krvácení, včetně menstruačního krvácení;
 • Puffiness a tendence k tomuto jevu.

Léčba vlasů s vitamínem PP: Obecná pravidla

Při absenci kontraindikací můžete nástroj bezpečně aplikovat, ale nezapomeňte, že i externí použití vyžaduje opatrnost a dodržování řady pravidel, které zlepší stav vlasů.

 • Než začnete léčbu, doporučuje se poradit se svým lékařem, který naplánuje vyšetření, a poté se zjistí, zda je příčinou problémů s vlasy jen nedostatek příznivých látek. Rovněž stojí za to konzultovat s odborníkem o tom, jak byste lépe užívali kyselinu nikotinovou - formou orálního podání, injekcí nebo masky.
 • Souběžně s použitím vitamínu PP ve své čisté formě, nezanedbávejte jeho výrobu z jídla. Chcete-li to udělat, jíst mořské plody, vejce, rajčata, sýr, šťovík, obiloviny, brambory.
 • Pro domácí masky s vitamínem PP by měla být kyselina nikotinová použita v ampulích. Nezapomeňte, že po otevření ampule je nutné použít její obsah nejpozději do jedné hodiny, protože po uplynutí této doby nástroj ztratí užitečné vlastnosti.
 • Niacin může způsobit alergie, proto byste měli zkontrolovat reakci kůže před tím, než ji aplikujete na péči o vlasy.

Vitamín PP vlasové masky - recepty

Tato kompozice je výživná, dokonale zvlhčuje a čistí pokožku hlavy, což umožňuje intenzivnější růst vlasů.

 1. Posíláme aloe listy do lednice několik dní;
 2. Vypusťte šťávu z rostliny. Bude to trvat 1 polévkovou lžíci. l tuto složku kombinovat s obsahem 2 ampulí kyseliny nikotinové;
 3. Tuto směs používáme jako masku, která musí být po půl hodině vyprázdněna.
 • Recepty číslo 2

Tato kompozice je velmi účinná, protože obsahuje účinné látky nezbytné pro růst vlasů.

 1. Připojení 1 pol. l předem zahřátý lopuch, lněný nebo ricinový olej s obsahem 2 ampulí niacinu;
 2. Můžete přidat vitamín P6 do ampulí ke směsi, a když si je koupíte v lékárně, prosím, všimněte si, že běžným názvem pro všechny živiny v této skupině jsou bioflavonoidy;
 3. Směs se používá jako maska, po půl hodině ji vypláchněte.
 • Maska zázvoru

Prostřednictvím této směsi výrazně urychlí růst vlasů.

 1. Rozemlete kořen zázvoru do stavu prášku;
 2. Připojení 1 pol. l složku s vodou v takovém množství, aby se hmota ukázala být houževnatá, a pak jsme spojili kaše s obsahem 2 ampulí kyseliny nikotinové;
 3. Aplikujte na pokožku hlavy půl hodiny, umyjte.

Jak aplikovat masku na vlasy - instrukce

Správné používání nástrojů znamená po určitém algoritmu.

Jedním ze základních pravidel pro použití masky s vitamínem PP je to, že se vtírají do pokožky hlavy, ale na samotných pramenech se zpravidla nepoužívají.

 1. My myjeme vlasy, necháme je uschnout;
 2. Naneste sloučeninu s niacinem na kořeny, nasaďte na sprchovou hlavici nebo obalte celofán přes hlavu. Osuška by měla být umístěna nahoře - v podmínkách tepla působí kyselina nikotinová účinněji;
 3. Pokud se rozhodnete vyrobit masku výhradně z kyseliny nikotinové, můžete ji udržet na prameni asi 2 hodiny. Při použití s ​​jinými přísadami stačí, aby kompozice vydržela ne více než půl hodiny;
 4. Masky jsou omyty šamponem a teplou vodou;
 5. Pro ošetřování vlasů se přípravek vitaminu PP doporučuje dvakrát týdně. Pro profylaktické účely je postačující jedna aplikace za týden;
 6. Při vzplanutí, svědění, bolesti hlavy, závratě a dalších nepříjemných projevů by maska ​​měla být okamžitě vymyta. S největší pravděpodobností bude nutné úplné opuštění fondů.

Pamatujte si, že pro 1 postup nelze použít více než 4 ampule niacinu. Pokud užíváte tablety, jejich množství by nemělo přesáhnout 8 kusů.

Při propláchnutí kompozic s nikotinem byste neměli používat šampon obsahující silikon - zabraňuje procesu pronikání užitečných látek do pokožky a vlasů.

Přidání vitamínu PP do šamponu

Podle recenzí žen, které se již podařilo vyzkoušet podobný způsob užívání vitamínu PP pro vlasy, dává ohromující účinek.

 1. Kombinujeme kapalné vitamíny B, PP, A, C, P6, E ve stejných poměrech;
 2. Přidejte směs do šamponu,
 3. Používáme prostředky pro praní pramenů. Současně je nutné, aby šampon zůstal na vlasu nejméně 5 minut
 4. Šampon by měl být omyt obvyklým způsobem - pomocí velkého množství vody.

Nezapomeňte, že kyselina nikotinová bude užitečná pouze tehdy, bude-li použita správně.

Pro Více Informací O Suché Vlasy