logo

Ceny doplňků vitaminu A v kapslích, ampulích a olejovém roztoku

Vitamin A je dostupný jak ve formě nezávislých léků, tak jako součást různých složitých prostředků k potírání onemocnění a kosmetického použití. Vitamin A je součástí většiny produktů jako olejový roztok (obvykle ve formě acetátu retinolu, méně vzácně - retinol palmitát) a pouze v tabletách a dražéch je v pevné formě. Cena farmaceutických přípravků vitaminu A je určena složením a formou léku, ve kterém je umístěn, a jeho účelem.

Nejlevnější je roztok vitamínu A v tekutém oleji, jehož cena je 10 ml, což je asi 50 rublů a nejdražší - kosmetické krémy a sérum s retinolem od známých kosmetických značek. Sklenice 20-30 ml tohoto krému mohou stát až 3000 rublů a ještě víc.

A někde uprostřed mezi těmito extrémy jsou přípravky vitaminu A v kapslích, jejichž cena jim dovoluje používat téměř každý, kdo si přeje, stejně jako retinol v ampulích, ve formě kapiček a tablet. Pro každý případ je nutné koupit nejvhodnější drogu a před nákupem je užitečné orientovat se v ceně určité kategorie fondů - to je to, co uděláme dál a uděláme to...

Cena vitamínů A kapslí

Vitamín A kapsle - možná nejběžnější a populární forma uvolňování léků retinolu. Kapsule v želatinové skořápce mohou mít různé tvary a barvy a ve většině případů obsahují pouze roztok vitaminu A v rostlinném oleji.

Cena kapslí vitaminu A závisí především na popularitě značky a vysoké ceně ropy používaného jako rozpouštědlo. Obecně platí, že kapsle pro kosmetické použití stojí mnohokrát více než kapsle určené k potírání nedostatku vitaminu A.

Kvalita oleje, která je rozpouštědlem pro acetát retinolu (nebo palmitátu), je účinnost vitaminu A v kapslích téměř nezávislá. Jednoduchý slunečnicový olej je stejným spolehlivým rozpouštědlem jako drahý rakytník, lněný olej nebo jojobový olej. Je nutné pečlivě se zaměřit na typ oleje pouze v případech, kdy dochází k individuální intoleranci určitých druhů olejů. V mnoha případech jsou nejjednodušší a nejdostupnější přípravky vitaminu A v kapslích bezpečnější než elitní importované drogy.

  Vitamín A kapsle Barthel Dragz. Kapsule přípravku Bartel Dragz se užívají k léčbě nedostatků vitamínů, onemocnění očí a kůže, které podporují normální trávení. V běžných lékárnách lze koupit vitamín A od firmy Bartel Dragz - prakticky se neprodává prostřednictvím internetu. Balení pro 50 tobolek stojí asi 150 rublů, pro 10 kapslí - 40 rublů;

Vitamín A kapsle z továrny na výrobu vitamínů v Kyjevě. Jako součást těchto kapslí je acetát retinolu obsažen v roztoku slunečnicového oleje. Náklady na léčbu jsou asi 100 rublů na balení po 50 kapslích;

Renova Dry-Skin Care. Tyto kapsle jsou určeny pacientům se suchou, vločkovou kůží. Pokyny ukazují, že jsou obzvlášť účinné při použití paralelně s krémy Renova. Je obtížné tento vitamin A koupit v lékárně, častěji se prodává prostřednictvím sítě kosmetických obchodů. Náklady na balení pro 80 tobolek jsou asi 4500 rublů;

Retinol kapsle Matriskin. Droga je určena k boji proti vráskám a věkovým skvrnám, zlepšuje pleť. 60 kapslí stojí asi 4500 rublů;

Luxusní Care Rior, kapsle retinolu. Tento lék v lékárně nelze koupit, a dokonce i v kosmetických butikách je to vzácné. Koupit je přímo od výrobce nebo prostřednictvím prodejních sítí. Určeno pro péči o pokožku obličeje a zabraňuje vzhledu mimických vrásek. Cena Vitamin A Luxury Care Rior je asi 1500 rublů za 20 kapslí.

Vitamín A v ampulích

Vitamín A se používá častěji v ampulích pro kosmetické účely a léky se mohou prodávat pod názvem "kyselina retinová".

  Qlab. Kyselina retinová 1000 UI (1% roztok retinolpalmitátu, forma uvolnění - ampulky po 2 ml každý);

Péče o retinol. Tento kapalný vitamin A je vyráběn francouzskou společností BioMatrix a je určen k péči o pokožku na obličej. Její cena je 100 rublů na injekční lahvičku o objemu 2 ml nebo 750 rublů na 10 takových lahviček;

Ampulky s vitamínem A od Klappu. Tento přípravek na ošetření pleti je vyráběn německým výrobcem a obsahuje nejvýraznější účinek koncentrátu vitaminu A. Jeho cena je přibližně 2500 rublů na 10 ampulí.

Kolik je roztok oleje vitamínu A?

Roztok vitaminu A (acetát nebo palmitát) se výrazně neliší od roztoku v ampulích a je v takové formě, že je vhodné okamžitě získat poměrně velké části látky. To platí v případě použití léku pro kosmetické účely (přidání roztoku oleje po kapkách do pleťových vod, šamponů a masky pro péči o vlasy a pokožku).

  Roztok octanu retinolu. Možná je to nejdostupnější lék, který poskytuje všechny vlastnosti, které má vitamín A v oleji. Její cena je asi 50 rublů pro láhev o objemu 10 ml;

Palmitát retinolu. Biochemickými vlastnostmi acetátu palmitátu retinolu se velmi mírně liší. Cena láhve o objemu 10 ml je asi 150 rublů;

Emulze s roztokem vitaminu A od firmy Klapp. Název léku - Klapp A Classic Retinol Pure, je určen k péči o problémovou pokožku a zpomaluje vývoj vrásek. Tekutý vitamin A je jeho hlavní složkou. Láhev o objemu 30 ml stojí asi 3 000 rublů.

Multivitamíny s retinolem

Vitamín A se nachází ve velké většině multivitaminových komplexů. Obvykle se vyrábějí ve formě dražé, tablet, někdy ve formě prášků nebo kapslí. Jejich ceny se značně liší, v závislosti na konkrétní povědomí o drogách a značkách.

  Abeceda. Cena tabletek s vitamínem A z abecedy se může pohybovat od 350 rublů pro Efekty abecedy (60 tablet) až 550 rublů pro balení Abecední kosmetika (60 tablet);

Multi-Tabs. Cena tablet Multi-Tabs závisí také na léku. Takže složitý Teenager stojí asi 300 rublů za 30 tablet;

Compl. Tablety Complivit obsahují také vitamín A a stojí asi 150 rublů na balení 30 kusů. Vitamín A je součástí složení dětských a dospělých komplexů;

Vitamin Mertz (speciální dražé). Lék stojí asi 800 rublů za 30 tablet.

A mnoho dalších.

Kupujeme vitamín A správně

Je důležité si uvědomit, že atraktivní ceny konkrétního vitamínového přípravku neodpovídají vždy vysoké kvalitě. Navíc, často při úsporách, zákazníci nakupují drogy, které vypršely, nebo dokonce padělané prostředky pochybné kompozice. Samozřejmě takové vitamíny mohou být zdraví škodlivé.

Abyste předešli tomuto druhu rizika, měli byste:

 • být opatrný při nákupu finančních prostředků s výrazně sníženou cenou;
 • pokud je to možné, nakupujte léky v reálných lékárnách, kde můžete držet balení v ruce a přečíst si datum vydání;
 • koupit prostředky od známých výrobců.

A samozřejmě je vhodné poradit se s lékařem před nákupem. Řekne vám, která lék, ve které formě uvolnění a ve které dávce bude optimální v každém případě.

Vitamín E se používá v ampulích

Převeden z řeckého "tokoferolu" - "nesoucího porod." Látka, původně nalezená v klíčeném zrnu, se stala prostředkem prevence stárnutí, "ženského vitamínu", který díky regulaci produkce estrogenu může ženu činit zdravou, krásnou a žádoucí. Dnes si můžete koupit vitamín E v ampulích, tabletách a kapslích v každé lékárně.

Vědec Wilfred Shute ještě v polovině 30. let minulého století objevil schopnost vitaminu E mít příznivý účinek na kardiovaskulární systém. Ano, a výzkumník se podíval ve svých 80 letech, ne starších než 55 let. To vše naznačuje, že tokoferol nevyléčí žádnou onemocnění, ale zlepšuje stav těla jako celku.

Indikace pro vitamín E

Přídavný příjem je zobrazen v následujících případech:

 • alkoholismus a kouření;
 • období zotavení po chemoterapii;
 • náchylnost k onemocněním kardiovaskulárního systému, zejména infarktu myokardu;
 • poruchy pankreatu a jater;
 • nervové choroby;
 • zvýšené cvičení.

Tokoferol také pomáhá bojovat proti volným radikálům, snižuje hladinu cholesterolu, čistí krevní cévy a zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Vitamín E je potřebný pro pokožku - bez ní, nedostane dostatek kyslíku, bude bledý a neelastický.

V roce 1977 bylo zjištěno, že dostatečné množství vitamínů rozpustných v tucích v těle, včetně tokoferolu, může usnadnit výskyt onemocnění, jako je diabetes a Alzheimerova choroba.

Nedostatek vitaminu E v lidském těle: příznaky a účinky

Deficit tokoferolu lze vysvětlit dědičností, například v přítomnosti abetalipoproteinemie. Při této chorobě dochází k přerušení transportu vitaminu E. Nedostatek látky vede především k poškození neuronů a svalových vláken. To vše vede ke snížení fyzické aktivity a poruchy paměti. Kvůli hypovitaminóze E dochází k tkáňové hypoxii orgánů. Germové tkáně, spermatogenetický epitel a buňky hepatocytů také trpí nedostatkem tokoferolu.

Následují některé příznaky hypovitaminózy E:

 1. Zhoršení zraku. Často je v očích bolest, zvýšená únava.
 2. Slabost v těle. Necitlivost končetin, špatná koordinace, svalové křeče a brnění v pažích a nohou jsou příznaky nedostatku tokoferolu. Často je nedostatek látky pozorován u lidí, kteří se aktivně angažují v posilování. V případě intenzivního tréninku ztrácejí sportovci velké množství fosforu a draslíku a nové části stopových prvků bez vitamínu E se prakticky neabsorbují.
 3. Únava. Při hypovitaminóze E u pacientů dochází ke zvýšené podrážděnosti.
 4. Problémy se sexuální sférou života. Může být pozorována u obou pohlaví. Existuje nedostatek pohlavních hormonů, porucha plodnosti, ženy mohou trpět poruchami menstruačního cyklu a riziko porodu nebo vrozené abnormality u budoucího dítěte se prudce zvyšuje během těhotenství.

Navíc, kvůli oxidu hlinitému v míše, se u pacientů vyskytne dysartrie a změny v renálním tubulárním epitelu zvyšují riziko nefrotického syndromu a hepatonekrózy.

Nedostatek tokoferolu často vede k hemolytické žloutence, poruchám jaterního parenchymu, syndromu malabsorpce (stavu, při kterém dochází k poruchám absorpce různých vitaminů a mikroelementů tenkým střevem). Křehkost a zvýšená kapilární propustnost vedou k mnoha malým krvácením.

Formy uvolnění

Tokoferol by měl být předepsán lékařem, nejlépe po biochemickém vyšetření krve. Vitamín se vyrábí v kapslích a ve formě roztoků pro orální podání a injekci. Také se tokoferol uvolňuje ve formě žvýkacích pastilky.

V dnešním článku se budeme podrobněji zabývat vitaminem E v ampulích. Nejslavnější forma uvolnění - "tokoferol acetát". 5%, 10% a 30% roztok o tpuskayutsya v 1 ml ampulích, 10 ks v balení.

Indikace pro užívání vitaminu E v ampulích a vedlejších účinků

Mezi farmakologickými účinky léčiva je obvyklé rozlišit jeho antioxidační vlastnosti. Aktivně se podílí na biosyntéze bílkovin. Podporuje buněčný růst, zlepšuje buněčný metabolismus.

Indikace pro použití drogy jsou:

 • svalová dystrofie;
 • porušení tvorby zárodečných buněk mužského pohlaví;
 • myokardiopatie;
 • psoriáza.

V pediatrii může být tokoferol použit také při léčbě sklerodermie, poruch příjmu potravy, přebytku vitamínu D.

Nejčastěji se tokoferolové ampule používají k léčbě amyotrofické laterální sklerózy spojené s rozpadem funkcí mimiků. Také tokoferol je předepsán pro ohrožené potraty a hormonální změny v těle ženy (amenorea, hypermenorea, menopauzální syndrom). Vitamín E v ampulích také pomáhá pacientům s epilepsií, je určen jako doplněk k antikonvulzivům.

Mezi kontraindikacemi se obvykle užívají kardiální skleróza (destruktivní změny srdečního svalu) a vysoké riziko tromboembolie.

Při zavedení tokoferolu intramuskulárně bez dodržení dávkování jsou možné následující vedlejší účinky:

 • alergické reakce ve formě zarudnutí;
 • žaludeční rozrušení;
 • tromboflebitida, tromboembolie;
 • hemoragická mrtvice;
 • selhání ledvin.

Dávkování

Podle instrukcí se tokoferol acetát podává v následujících množstvích:

 • Nemoci nervového systému, svalová dystrofie - 50-100 mg denně.
 • S porušením tvorby mužských pohlavních hormonů a impotence - 100-300 mg denně.
 • Se zhoršením plodu v děloze - 100-150 mg denně.
 • Při ateroskleróze - 100 mg na klepnutí.

Dávku lze upravit ošetřujícím lékařem.

Zvláštní pokyny a interakce s jinými léky

Užívání tokoferolu v ampulích zvyšuje účinek jiných antioxidantů. Snižuje toxicitu retinolu a kalciferolu, srdečních glykosidů. Paralelní podávání colestipolu a cholestyraminu snižuje absorpci látky. Současné užívání antikoagulancií zvyšuje riziko krvácení.

Pokud jste na dietě s vysokým obsahem aminokyselin obsahujících síru a selénu, denní potřeba vitaminu je snížena.

Novorozenci s nízkou tělesnou hmotností potřebují zvýšit průměrnou denní dávku tokoferolu.

Použití vitaminu E v ampulích v kosmetologii

Tokoferol je široce používán v kosmetologii, zejména při léčbě poškozených vlasů a hyperpigmentace kůže. Pokud jsou špičky neustále rozděleny, vypadá denně více než 150 vlasů a kůže se stává bledou a bez života - potřebuje se použití vitamínu E.

Každá injekční lahvička tokoferolu je přípustná pro použití jak intramuskulárně, tak jako doplněk kosmetiky připravované doma. Vitamín E lze dobře rozpustit v tuku, olejích, alkoholech, dokonale emulgovat ve vodném roztoku.

Nestačí smíchat 1 ampulku vodného roztoku (30%) se 75 ml jakéhokoli tučného krému. Výsledný produkt by měl být aplikován na pokožku denně před spaním. Olejový roztok vitaminu E, který je také povolen podávat intramuskulárně, se aktivně používá k obnově kudrlin.

Například pokud trpíte křehkostí a suchostí vlasů, měli byste udělat následující masku: 1,2 ml (trochu více než jednu ampulku) roztoku tokoferolového oleje se lžící kokosového oleje. Aplikujte přípravek na vlhké čisté vlasy a ponechte po dobu půl hodiny po protřepání hlavy filmem. Umyjte teplou vodou. Proveďte postup každé tři dny.

A pokud vlasy doslova "stoupají", měli byste se pokusit připravit masku na bázi lopuchového oleje (lžíce) a 1 ml roztoku tokoferolového oleje z ampulky. Smíchejte směs do pokožky hlavy a nechte po dobu 40 minut s oteplovací čepicí. Umyjte teplou vodou. Postup se provádí nejméně dvakrát týdně.

Zhrnutím bychom chtěli zdůraznit, že pro použití jakéhokoli vitamínového přípravku je nutné se ujistit, že máte nedostatek. K tomu musíte konzultovat odborníka.

Vitamíny pro zlepšení imunity v ampulích: přehled a aplikace

Imunita člověka je ochranný mechanismus, který poskytuje spolehlivou ochranu proti negativním faktorům prostředí. Na lidském těle mají negativní dopad viry, bakterie a jiné typy patogenních mikroorganismů, které předcházejí vývoji různých onemocnění. Aby člověk byl vždy zdravý a nebyl vystaven různým nemocem, je nutné neustále posílit imunitní systém. Pro posílení imunity existují různé způsoby: pít nápoje, odvarky a infuze, užívat pilulky, temperovat a také intramuskulárně prickovat vitamíny.

Vitamíny v injekcích: při použití této metody

Vitamíny v injekci mají významný přínos před použitím tablet nebo sirupů. Tato výhoda spočívá v pronikání živin přímo do krevního oběhu, při obcházení žaludku a orgánů zažívacího traktu. To znamená, že pozitivní účinek injekcí na imunitu nastává téměř okamžitě po injekci léků intramuskulárně.

Vitamíny v ampulích předepsané dětem a dospělým ke zvýšení ochranných vlastností těla. To však vyžaduje následující typy důkazů:

 1. Vrozená imunodeficience. Používání vitaminů intramuskulárně přispívá k rychlému a efektivnímu zajištění těla umělou imunitou.
 2. V přítomnosti tendencí k častému nachlazení. Pokud je dítě nebo dospělý často nemocné, pak pouze vitamin, který je podáván intramuskulárně, rychle posílí imunitní systém.
 3. Po operaci, stejně jako po stresu a dlouhodobých onemocněních.
 4. S neuralgií, avitaminózou a neuritidou.
 5. Pokud osoba má problémy s kůží, vlasy a nehty.

Vitamíny ve formě injekcí jsou také indikovány pro použití v případě selhání střev. Pokud se uchýlí k jejich použití, je důležité si uvědomit, že jejich podávání by mělo být kontrolováno, aby se zabránilo vývoji beriberi.

Jaké vitamíny posilují imunitní systém

Otázka, které vitamíny lze injektovat intramuskulárně pro rychlou imunitu, je jedním z nejpopulárnějších, zejména s příchodem jara a jara. A jestliže s příchodem podzimu naše tělo je připraveno bojovat proti virům a bakteriím, pak s příchodem zimy a jara, kdy lidské tělo neobdrží potřebné vitamíny a minerály, se začínají projevovat různé nemoci.

Následující vitaminy se používají k posílení imunity pro intramuskulární podání:

 1. Vitamin A. Podílí se na posilování imunitního systému a také zabraňuje vývoji problémů se zrakem a činnosti kardiovaskulárního systému. S jeho pomocí zvyšuje stav zdraví a zlepšuje se i stav vnějšího stavu obalu. Lidé s problémy s akné, herpes a houby nehtů se musí uchýlit k pomoci vitaminu A, který je k dispozici ve výrobku s názvem "Retinol".
 2. Vitamin C. Jeden z nejoblíbenějších vitamínů, jehož použití vám umožňuje zajistit stabilitu imunity vůči účinkům patogenních mikroorganismů. Může se nalézt ve velkém množství v citrusových plodech av lékárně se prodává pod názvem kyselina askorbová.
 3. Vitamín E. Antioxidant, který posiluje lidský imunitní systém, stejně jako chrání tělo před negativními účinky prostředí. Pomáhá posilovat kapilární systém, zvyšuje resorpci krevních sraženin, zpomaluje proces stárnutí a normalizuje pokožku a pleť.
 4. Vitamin R. To je často používáno k prevenci nedostatku vitamínu a může být také předepsáno pro podávání současně s kyselinou askorbovou.
 5. Vitamín B9. Aktivně se podílí na vytváření bariéry proti účinkům virů a infekcí na kostní dřeň. Nejlepšími vitamíny pro vlasy jsou B9, které pomáhají nejen zlepšit jejich stav, ale také je posílit. Intramuskulární podávání vitaminu B9 také přispívá ke zlepšení zubů a nehtů. V lékárně je tento vitamin také známý jako kyselina listová.

Důležité vědět! Intramuskulární podávání vitaminů je mnohem účinnější než jejich použití ve formě tablet nebo sirupů perorálně. Okamžitý vstup do krevního oběhu přispívá k pozitivnímu účinku téměř okamžitě.

Seznam vitaminových přípravků skupiny B

Osoba dostane vitamíny skupiny B z jídla. Nicméně jejich malá částka vyžaduje kompenzace, aby se zabránilo vzniku negativních důsledků. Zvažte seznam účinných vitaminových přípravků v ampulích pro intramuskulární použití.

Vitamin B6

Pokud má člověk problémy s kůží, stejně jako známky neuralgie, neuritidy a poškození jater, pak zlepší stav pacienta vitamín B6. K dispozici ve formě jednoho produktu a zlepšuje metabolismus bílkovin. Léčivo je akutně předepisováno pro intramuskulární použití při diabetes, diabetické retinopatii. V závislosti na diagnóze se dávka tohoto léčiva výrazně změní. Chcete-li to provést, kontaktujte odborníka, který vám pomůže.

Chlorid thiaminu

Lék obsahuje vitamín B1. Droga se aktivně podílí na regulaci metabolických procesů a všestranných účincích:

 1. Aktivace řady enzymů, stejně jako regulace fungování orgánových systémů.
 2. Úprava syntézy tuků a bílkovin.
 3. Optimalizuje počet sacharidů.
 4. Chrání buněčné membrány před oxidací.

Předepsané léky pro osoby, které mají problémy s narušením absorpce potravy ve střevě. Je užitečné jej píchat intramuskulárně po hladovění, stejně jako během těhotenství, během hepatitidy B a za přítomnosti problémů s alkoholem. Chlorid thiaminu je předepisován nejen pro dospělé, ale i pro děti s vhodnými indikátory. Dávkování pro děti se vypočte na základě následujících poměrů: 1 ml léku je nutno užívat k užívání 1-2 ml léku na kg tělesné hmotnosti. Injekce by měla být prováděna po dobu 2 týdnů u dětí a u dospělých přibližně 1 měsíc.

Důležité vědět! Po injekci se objeví příznaky pruritu, stejně jako snížení krevního tlaku. Pokud je dávka překročena, výskyt nežádoucích příznaků není vyloučen: zvýšená srdeční frekvence, bolesti hlavy a nespavost.

Trigamma

Komplex vitamínů skupiny B, který zahrnuje B1, B6 a B12. Kromě uvedených složek obsahuje lék lidokain, který umožňuje zmírnit bolest během podávání léku.

Trigamma se používá ke snížení bolestivých příznaků, stejně jako ke vzniku onemocnění periferního nervového systému. Výhodou léčivého přípravku Trigamma je přítomnost lidokainu, při níž se pravděpodobnost toxických reakcí snižuje. Ampulka obsahuje 2 ml léku, což je denní dávka. Doba trvání léčby obvykle trvá 14 dní.

Důležité vědět! Trigamma má takové analogie jako Vitagamma, Complegam B, Milgamma.

Beviplex

Složení léčivého přípravku Beviplex obsahuje pět hlavních vitamínů skupiny B. Patří sem:

 • Nikotinamid;
 • Thiamin;
 • Pantothenát;
 • Pyridoxin;
 • Cyankobalamin.

Lék má širokou škálu aplikací. Je předepsána pro nedostatečné množství vitamínů, stejně jako pro nemoci jako je dermatóza, neuralgie, oční choroby. Určená droga pro použití, v závislosti na důkazech.

Cyanokobalamin

Cyanokobalamin je také znám jako vitamin B12. On je základní složkou drogy. Při předávkování lékem se mohou objevit vedlejší účinky ve formě závratí a bolesti hlavy. Indikace pro použití kyanokobalaminu jsou:

 1. Různé typy anémie.
 2. Jsou-li poruchy fungování nervového systému.
 3. V případě porušení jater.
 4. Zlepšení účinků léků proti bolesti.

Důležité vědět! Alergické reakce mohou nastat u člověka u vitamínů B12, proto by měly být používány pouze tak, jak to předepisuje odborník.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace užívání vitaminů jsou následující faktory:

 1. Období menstruace.
 2. Tromboflebitida.
 3. Respirační onemocnění, při jejichž vývoji vzrůstá teplota, zimnice a horečka.
 4. Pokud dojde k zánětlivým reakcím na místech, kde je krvácení z žíly.

Kromě výše uvedených kontraindikací by se s opatrností při užívání léků mělo zacházet v takových situacích:

 • Při nesení plodu.
 • Při kojení.
 • S individuální nesnášenlivostí k léku.
 • Pokud se vyskytnou problémy s fungováním srdce.

Důležité vědět! Pro intramuskulární aplikaci musí být vitaminy předepsáno pouze odborným lékařem. Pokud lékař nedoporučuje uchýlit se k pomoci vitamínových přípravků, znamená to, že to není nutné.

Kdo kontaktovat pro schůzku

Navzdory skutečnosti, že vitaminy jsou užitečné látky pro posílení imunitního systému, je třeba s nimi zacházet opatrně. Za prvé, nemusíte drogy sami okoříkat bez vyjednávání a bez znalosti lékaře. To může být nejen škodlivé, ale i smrtící.

Pokud chce pacient podstoupit léčbu vitamíny, musíte kontaktovat imunologa. Imunolog předepisuje pacientovi nejen potřebné léky, ale také vybírá přesnou dávku. K určení potřebného léčiva pro léčbu předepisuje odborník zvláštní laboratorní studii.

Vitaminové přípravky jsou předepisovány k použití nejen ve formě injekcí, ale také ve formě kapátků pro parenterální podání. Jen injekce samy o sobě nestačí, a proto je třeba věnovat pozornost následujícím opatřením:

 • Tradiční medicína: vypijte odrůdy různých bylin.
 • Sportovní cvičení: sportovní hry, procházka na čerstvém vzduchu.
 • Odstraňte negativní emoce.
 • Umístit správnou výživu.

Kromě toho nezapomeňte na zdravý spánek, který má také pozitivní vliv na ochranné vlastnosti těla každé osoby.

Vše o vitaminách v ampulích pro růst vlasů: jaké jsou vitamíny a jak se nazývají

Naše hlava vlasů potřebuje neustálou péči, protože je po celou dobu pod externím negativním vlivem. Chcete-li kudrlinky vypadat zdravě, krásně, musíte použít pomocné kosmetiky, které zlepšují stav kudrlin. Tento článek bude diskutovat o tom, co jsou vitamíny v ampulích pro růst vlasů. Řekneme vám, které vitamíny v ampulích se lépe používají a na které z nich je třeba se vyvarovat.

Výhody vitamínů

Skutečnost, že vitamínové doplňky jsou dobré pro lidské zdraví, je nesporné. Odborníci na výživu doporučují, abychom je používali s jídlem, avšak není možné naplnit potřeby těla pouze s množstvím živin, které přicházejí s jídlem.

Je nutné používat dodatečné vitamínové komplexy v zájmu zlepšení zraku, nehtů, kůže a vlasů.

Z tohoto důvodu farmaceutický průmysl vyvinul mnoho produktů, které jsou užitečné pro kadeře. Všechny z nich jsou konvenčně rozděleny do tří skupin: pro růst vlasů, jejich zpevnění a proti suchu.

Pro růst vlasů

 • B8, což zpomaluje proces pádu pramenů;
 • B9, stimulující rychlou obnovu buněk, růst vlasů;
 • Ampulky vitaminu B12, které musí být užívány společně s B9 (ovlivní komplex vlasů).

Posílit

 • B1, B2, B3, posílení struktury kudrlin, obnovení jejich barvy;
 • E - vitamíny pro vlasy v ampulích, bez kterých by mohly dlouhé kudrlinky plně růst. Bez ní se prameny ztratí, stanou se křehkými;
 • Vitamín D pro vlasy je nejlepší způsob, jak je chránit před škodlivými účinky zvenčí.

Pro suché vlasy

 • B6, odstraňující lupy, zhoršuje podrážděnost pokožky hlavy;
 • F - farmaceutické vitamíny v ampulích na vlasy, vyživující, zvlhčující vlasy, ale musí být užívány spolu s vitamínem E;
 • C - vitamíny pro vlasy v ampulích, které dodávají pramenům lesk a hedvábnost.

Náklady na

Farmaceutické vitamíny v ampulích na vlasy jsou rozpočet, ale vysoce kvalitní verze péče o vlasy, její posílení. Cena jednoho typu může začínat od 30 do 60 rublů. Příklady levných vitamínů: Aevit.

Jako alternativu ve středním cenovém rozpětí můžete uvažovat o následujících lécích: Biotin, Aleran.

Další věc, pokud si objednáte drahé výrobky používané profesionálními stylisty, kadeřníky. Jejich náklady se mohou rovnat 5 000 rublům a více.

Rada Doporučujeme používat drahé léky, pokud máte těžký případ diagnostikovaný tricholožkem a nelze je léčit běžnými vitamíny v ampulích.

Pravidla použití

Kapalné vitamíny pro vlasy v kapslích se nedoporučují používat v naprosto čisté formě. To je způsobeno skutečností, že takový nástroj může dráždit pokožku hlavy.

To platí zejména o ampulkách vitaminu B12 a dalších vitaminů reprezentovaných skupinou B. Níže uvádíme několik základních pravidel, která by měla být dodržována:

 1. Před otevřením každé kapsle dobře protřepejte.
 2. Hlava vlasů musí být čistá a vlhká před tím, než se na ni použije opevněná příprava. Kapalné vitamíny pro vlasy v kapslích by měly být navlhčeny prsty a husté - s hřebenem se zuby.
 3. Po nanesení pramenů je obalte plastovým pytlíkem, ručníkem. To zvýší efektivitu postupu.
 4. Produkt je nutné vyprázdnit z kadeřů jednu hodinu po aplikaci. Použijte pro tento účel pouze čistou teplou vodu. Žádné šampony, masky nelze aplikovat.
 5. Pokud nepoužitý přípravek zůstane, nesmí se používat po uplynutí určité doby, je lepší jej okamžitě zlikvidovat.
 6. Postup opakování aplikování pramenů elixíru můžete opakovat jednou za 10 dní.

Použití

Jak jsme již zmínili, červený vitamin B12 by měl být používán s péčí o prameny, protože je to nejvíce "kaprizující" ze všech prvků skupiny B. Nemůže být kombinováno s B1 a B3, stejně jako s vitamínem E. Je přijatelné je kombinovat s B6, který zvlhčuje kudrlinky šampon nebo tinkturu červeného pepře. Tento nástroj může být uchován na vlasy po dobu delší než 8-10 minut.

Pokud máte mezoroller, pak jej použijte pro rovnoměrné nanášení komplexů vitamínů na prameny. Toto zařízení je naplněno smíšeným složením vitamínových pomůcek, po kterém je třeba pomalu přejíždět přes kůži v různých směrech a zachytávat celý povrch hlavy. Po této proceduře je třeba kudrlinky pomalu česat, a pokud je to potřeba, umyjte si vlasy šamponem obohaceným o příznivé látky.

Pokud nemáte takový hřeben, ale výsledek má být dosažen v příštím měsíci, pak je rozumné jít do salonu, kde se provádí mezoterapie - zavedení vitaminových přípravků injekcí pod pokožku hlavy. Je to velmi bolestivý postup, který se bude muset opakovat nejméně třikrát.

Rada Dokončení kurzu mezoterapie je drahé. Je mnohem hezčí a hospodárnější koupit v lékárně několik ampulí různých vitaminových přípravků, které je přidávají do šamponu.

Šampon

Do vašeho domova můžete přidávat živiny do jakéhokoliv šamponu, takže se stává nejen hygienickým, ale i hojivým. Nicméně před ředěním šamponu, například s vitamínem B12 pro kadeře, je třeba provést malý test na individuální nesnášenlivost takového přípravku.

Nyní se podívejme blíže na to, které kapsle s užitečnými látkami je lepší použít:

 • E - hydratuje, vyživuje kudrlinky a léčí pokožku hlavy. Měla by být použita pro svědění, suchou pokožku. Tento nástroj si můžete koupit v každé lékárně. Prodává se v tekuté olejové konzistenci. Do šamponu byste měli přidat pouze 4 kapky tohoto produktu (jedná se o dávku pro jeden šampon);
 • A (retinol) - regeneruje buňky pokožky hlavy, sucho zmizí, přestane se odloupat. Pokud lékárna nenašla v čisté podobě, zakoupit lék "Aevit". Obsahuje stopové prvky A a E;
 • B1, B6, B9 a B12 - je třeba je používat komplexně, jednu kapsli přidanou do části šamponu. Přijdou do vlasů krásný a zdravý vzhled. Pásky budou růst rychleji a budou také hedvábné, měkké, jasné. Uživatel navždy zapomene na špičaté tipy;
 • PP (kyselina nikotinová) - měla by být použita ke kudrlinám, nespadá. Přidejte nástroj do šamponu by měl být stejný jako některý z výše uvedených komponent.

Masky recepty

Kvůli posílení, povzbuzování růstu vlasů si můžete připravit obličejové masky doma. Představíme vám některé zajímavé recepty, které každý může použít:

 1. Připravte si výživnou masku: stačí smíchat poloviční lžičku vitamínů E, A a B3, dvě lžíce lněného oleje, jednu čajovou lžičku tinktury z Eleutherococcus a jeden žloutkový žloutek. Aplikujte směs na pokožku hlavy 60 minut, poté opláchněte teplou vodou.
 2. Aby se zabránilo sklouzávání pramenů a aby nebyly křehké, promíchejte v lžičce kolečka, lopuchového oleje, složky A, E, dimexidu (jedna třetina čajové lžičky). Zahřejte výslednou směs, naneste ji na prameny a poté opláchněte šamponovou vodou. Proveďte tuto masku jednou týdně.
 3. Aby vaše vlasy leskly, připravte si zpevňující bylinkovou masku: promíchejte lžíci heřmánek se stejným množstvím kopřivy, lípy. Vylévejte bylinky vroucí vodou, nechte je vařit 30 minut a potom napněte výsledný voňavý bylinný odvar. Přidejte kapsle B1, B12, E a A, stejně jako žitný chléb. Nechte výživnou masku naplnit 15 minut a pak ji naneste rovnoměrně na pokožku hlavy, kudrlinky. Držte 60 minut a poté opláchněte.
 4. Smíchejte jednu čajovou lžičku medu se stejným množstvím čerstvě vymačkané citronové šťávy. Přidejte k tomu B6, B12. Aplikujte výslednou masku na čistou hlavu vlasů. Pro 5 hřišť vaše kadeře budou mnohem krásnější a zdravější.
 5. Smíchejte v ampuli B3, A, E. Do výsledné směsi přidejte dvě lžíce lněného oleje, jeden žloutek a jednu čajovou lžičku Eleutherococcus. Aplikujte to rovnoměrně na kadeře. Budete mít velmi dobrou nutriční masku.

Rada Smíchejte tři lžíce vroucí vody s jednou lžící želatiny. Přidejte k tomu směs balzám, jakékoliv elixíry, které máte doma. Tímto postupem můžete vyrazit kudrlinky, krásu.

Pamatujte si, že použití těchto vitaminů vám pomůže, pouze pokud se vyřeší hlavní problém, který vedl k vášnivému stavu vlasů. Dozvíte se pouze kontaktováním lékaře.

Doufáme, že používání těchto léků pomůže rychle růst plivat, to není nutné. Tento proces bude trvat spoustu času a úsilí. Ale vaše vlákna budou po prvních třech postupech vypadat zdravě. Zlepšení se projeví téměř okamžitě.

Další informace o růstu vlasů naleznete v následujících článcích:

Vitamín A v ampulích - složení roztoku oleje, indikace pro použití na pokožku obličeje nebo růst vlasů

Podle WHO žádný potravinový produkt, dokonce ani mrkev, není schopen pokrýt nedostatek vitamínu A (acetát retinolu, axeroftolu) v lidském těle. V této souvislosti je vyžadován jeho další příjem. Vitamin je vyráběn v různých dávkových formách, ale nejvšestrannější je retinol v ampulích. Může být použit jak pro perorální podávání, tak pro intramuskulární (parenterální) podání.

Co je vitamin A v ampulích

Dokonce i dítě vědí, že vitamíny jsou nezbytné pro normální fungování těla. Množství živin syntetizuje tkáně, ale většinou vstupují do žaludku s jídlem. Aby člověk nezaznamenal nedostatek užitečných složek, musíte udělat správnou výživu av případě nutnosti užívat vitamíny, které nabízí farmaceutický průmysl.

Jednou z nejznámějších organických látek rozpustných v tucích je acetát retinolu (retinol acetát). Je velmi důležitá pro plnou činnost všech orgánů a systémů lidského těla. Zřetelnější terapeutický účinek dává použití axeroftolu uvnitř nebo intramuskulárně než při externím použití. Povrchová aplikace obohaceného přípravku umožňuje, aby retinol ovlivňoval pouze vnější vrstvy epidermis. Při této aplikaci se retinoli acetas absorbuje ve velmi malých množstvích.

Ampulky s roztokem acerofolu se používají uvnitř, a proto je účinná složka zcela absorbována. Biologická dostupnost retinolu je při intramuskulárních injekcích dokonce vyšší. Složení jedné ampule obsahuje 33 000 IU retinol acetátu a 150 mg sójového bobu. Axeroftol, který se prodává v kapslích, má stejnou směs, ale navíc se přidá želatinová skořápka, zahrnující glycerol a methylparahydroxybenzoát.

Co je potřeba retinol

Vitamin A se podílí na mnoha metabolických procesech, které se vyskytují v lidském těle. Tato organická sloučenina zajišťuje stabilitu buněčných membrán a hraje důležitou roli při normalizaci biosyntézy bílkovin. Retinol je nezbytný pro tvorbu zubní skloviny, dentinu a kostní tkáně. Díky němu tvoří tělo potřebné tukové zásoby pro člověka. Axeroftol je také potřebný pro:

 1. Adekvátní vnímání světla (fotorecepce). Aktivně se podílí na syntéze retinálního pigmentu. Karotenoidy snižují pravděpodobnost vývoje "žluté skvrny" - choroby, která je hlavní příčinou slepoty a předchází kataraktu.
 2. Snižte účinky volných radikálů. Retinoli acetas je účinný přírodní antioxidant, proto se vždy používá při komplexní léčbě onkologických onemocnění. Klinické studie ukázaly, že b-karoten, který je jeho součástí, po chirurgické intervenci snižuje pravděpodobnost recidivy rakoviny.
 3. Zabraňuje ukládání cholesterolu. Karotenoidový lykopen chrání proti ateroskleróze tím, že zabraňuje vytváření plaků cholesterolu v cévách. Tento účinek pomáhá předcházet vzniku závažných patologických stavů srdce.
 4. Zlepšuje imunitu. Sloučenina zvyšuje odolnost těla před infekčními činidly virové a bakteriální povahy. Fagocytická aktivita leukocytů se zvyšuje.

Použití vitamínu A

Při nedostatečném příjmu vitamínů se vyskytuje hypovitaminóza nebo její těžká forma - nedostatek vitamínu. Průměrná spotřeba octanu retinolu u dospělého je 3300 IU (1000 μg) / den. S patologiemi, které se hýbou na beriberi, se dávka zvyšuje třikrát. U dospívajících jsou dávky stejné jako u dospělých. Kojenci starší než 1 rok potřebují asi 400 mcg / den. Děti do 3 let - 450 mcg, až 6 let - 500 mcg a až 10 - 700 mcg / den.

Retinol acetát v oleji je předepsán pacientům s těmito stavy:

 • po chirurgických zákrocích ke zlepšení hojení tkání;
 • v případě patologií sliznic nebo očních onemocnění (konjunktivitida, keratitida);
 • během chronických a akutních onemocnění jater nebo žlučových cest;
 • s nedostatkem železa anémie;
 • v přítomnosti pneumonie v chronické nebo akutní formě.

Klinicky významné příznaky nedostatku vitaminu A jsou:

 • předčasné stárnutí pokožky;
 • hyperesthesia zubní skloviny;
 • lupy;
 • přetížení zmrzlé kůry nebo hlenu kolem očí;
 • zvýšené trhání;
 • slabá erekce nebo zrychlená ejakulace u mužů;
 • časté infekce dýchacích cest, nachlazení, chronická pneumonie;
 • noční oslepnutí (hemeralopie);
 • svalová slabost močového měchýře;
 • nespavost, vyčerpání, anémie.

V kosmetologii

Retinol uchovává své mládí, takže používají vitamíny rozpustné v tucích v ampulích pro růst vlasů, zlepšují stav pokožky obličeje, posilují oční talíře. Řešení kosmetiků vitaminu A doporučuje použít k omlazení pokožky. Několik kapek léku by mělo být aplikováno na kůži před spaním, aby se zvýšila jeho pružnost, tón, aby se dosáhlo přirozeného stínu, aby se normalizovala rovnováha vody. Vitamín A je předepsán pro stimulaci místního krevního toku v problémových oblastech u některých kožních onemocnění, jako jsou:

 • akné, akné;
 • zvýšení počtu kožních bakterií;
 • zhoršená tvorba kožního mazu;
 • vzhled jemných vrásek;
 • nedostatek elastinu a kolagenu.

Axeroftol pomáhá vyléčit nehty z lámavosti a delaminace. K zajištění nádherné manikúry by měl být roztok oleje denně nanesen na nehty na rukou a nohou. Krevní cévy, které vedou ke kořenům nehtu, přinese užitečné látky. Po týdnu pravidelného užívání roztoku retinolu v oleji se objeví pozitivní výsledek - stav nehtové desky se zlepší a její růst se urychlí.

Pokyny pro použití vitaminu A v ampulích

Podle anotace je acetát retinolu v ampulích předepisován lékařem pro prevenci a léčbu různých patologií individuálně. Dávka závisí na věku pacienta, množství nedostatku vitaminu, přítomnosti souvisejících onemocnění a fyziologických charakteristikách organismu. Příjem kapslí axeroftol je předepsán pro:

 • poranění a nemoci kožní tkáně;
 • rahita;
 • Chřipky, spalničky a jiné infekce;
 • patologie horních cest dýchacích různých typů etiologie;
 • mastopatie;
 • oční onemocnění;
 • diabetes mellitus k normalizaci hladiny glukózy v krvi.

Intramuskulární injekce retinolu pomáhají zvládat kožní tuberkulózu, hepatitidu a patologické stavy cév. Pro externí použití je axeroftol používán častěji v kosmetických krémách, maskách a jiných přípravcích, které pomáhají udržovat pokožku a vlasy mladé. Před použitím retinolů pro kosmetické účely je třeba trochu přípravku dát na zápěstí. Pokud se po chvíli objeví svrbení nebo zarudnutí oblasti, znamená to přecitlivělost na vitamin A, která vyvolala alergickou reakci.

Jak aplikovat na tvář

Vitamín A v ampulích je zvláště vhodný pro problémové, suché a vybledlé kůže na obličeji. Díky svým hydratačním, protizánětlivým, anti-stárnutím vlastnostem je acetát retinolu neustále používán v kosmetologii, včetně masky, séra, krémy. Axeroftol provádí řadu funkcí, které zajišťují zdraví pokožky:

 • urychluje krevní oběh;
 • neutralizuje volné radikály, které působí destruktivně na tělo;
 • eliminuje zánětlivé procesy;
 • úrovně úlevy;
 • zmírňuje pigmentaci;
 • zlepšuje pleť;
 • omlazuje pokožku;
 • zvyšuje odolnost epidermis vůči negativním vlivům prostředí (ultrafialové záření, mráz atd.);
 • pomáhá posilovat epiteliální buňky;
 • zlepšuje pružnost, hydratuje pokožku.

Když vitamín A přijde a vyjde z těla v hojnosti, kůže na obličeji vypadá svěží, tónovaná a dobře upravená. S nedostatkem organických sloučenin se vyskytují kosmetické vady, jako jsou vrásky, suchost, akné, dermatitida a další. Je lepší svěřit výběr přípravků kosmetické péče o pleť retinolu do kompozice kosmetičce po předchozí konzultaci.

Pro vlasy

Pro elegantní kudrlinky jsou ženy ochotné zaplatit spoustu peněz. Bohužel, krásné ženy zapomínají, že zdravý lesk a hedvábné vlasy mohou být vráceny pomocí levných, ale ne méně účinných prostředků. Vitamín A, který nabízejí lékárny, je synteticky syntetizován, avšak efektivita pro vlasový hřídel a folikuly se z toho nezmění. Jedná se o tukově rozpustnou organickou sloučeninu, proto se smíchá se sójovým olejem, který se také stará o vlasy - to je hladké a hedvábné.

Acetát retinolu může být použit k těmto účelům několika způsoby:

 1. Vezměte dovnitř. Potřebujete pít 1 kapsli / den po dobu jednoho měsíce.
 2. Použijte kořeny. Pravidelnost je důležitá: dvakrát týdně, třít do pokožky hlavy a nechat 30-60 minut. Po umytí vlasů pravidelným šamponem.
 3. Použijte na rozdělené konce. Používejte stejné jako pro kořeny.
 4. Použití jako součást jiných prostředků. Přidejte několik kapek do šamponů, balzámů, vlasových mask.
 5. Kombinujte s jinými vitamíny, například s thiaminem (B1), tokoferolem (E), kyanokobalaminem (B12), pyridoxinem hydrochloridem (B12). Tato kombinace rychle povedou k dosažení požadovaného cíle.
 6. Po aplikaci vitamínu A musíte okamžitě zahřát hlavu. Můžete vlasy otešit s vysoušečem vlasů - takže organická sloučenina je absorbována na maximum.

Recepty na vitamín A doma

Používejte pouze retinol jako kosmetiku. V případě předávkování může být ohrožena hyperpigmentace, suchost a další kožní problémy. Než se dostanete k podnikání, přečtěte si několik doporučení:

 • obsah ampule nesmí být zahřát nad 40 ° C, protože vroucí voda zabíjí příznivé vlastnosti;
 • Před použitím vitamínu A na kůži je nutné sprchu nebo parní lázeň na obličej na páru a roztažením pórů a potom vyčistit vrchnou vrstvu pomocí křoviny, tonika nebo jiného čisticího prostředku;
 • Maska s retinolem by měla být aplikována podél masážních linií a po 20 minutách opláchnout teplým mléčným nápojem, heřmánkem nebo čistou vodou a pak aplikovat vyživující krém.

Několik receptů, které se snadno připravují doma:

 1. Vitamínová olejová maska ​​na obličej. Na bázi, 1 polévková lžíce. l rostlinný olej (lepší než olivový olej). Přidejte 0, 5 ampulí retinolu, dobře promíchejte. Aplikujte na obličej (15-20 minut). Vypláchnutí není nutné. Přebytečná maska, která není absorbována, musí být odstraněna čistou látkou.
 2. Maska pro ztrátu vlasů. Smíchejte stejné množství aloe, medu, jojobového oleje (pšenice, kokosové ořechy nebo jiné). Nalijte obsah 1 ampule, směs promíchejte, promíchejte směs do pokožky hlavy a po celé délce vlasů. Pokud bude po celou noc, zvýší se užitek, ale pokud není možné, musíte masku držet nejméně po dobu 40 minut, poté opláchnout šamponem a aplikovat balzám.
 3. Maska pro mastnou pleť. Připojte džus 1 malé cibule, 1 lžičku. citronovou šťávou a 0,5 ampulí vitaminu A, promícháme. Tato směs by měla být uchovávána na obličeji po dobu 15 minut, poté by měla být promyta vodou při pokojové teplotě nebo otřete vlhkým hadříkem.
 4. Maska proti stárnutí. Smíchejte na jednotnou konzistenci 10 kapek retinolu, 1 polévková lžička. l drcené ovesné vločky, 1 vaječný bílý a 1 polévková lžíce. l oranžová čerstvá. Je třeba udržovat masku na obličeji po dobu 7-15 minut, poté opláchnout teplou vodou.

Nežádoucí účinky

Zpravidla je lék dobře tolerován lidmi různého věku, ale někdy užívání vitamínu A může vyvolat některé nežádoucí reakce těla, které, pokud se dávka sníží, se přenášejí samy. Mezi ně patří:

 • ospalost;
 • letargie;
 • spláchnutí obličeje;
 • bolesti hlavy;
 • zvracení;
 • nevolnost;
 • kostní citlivost dolních končetin;
 • exacerbace onemocnění jater;
 • zvýšený intrakraniální tlak;
 • pocení;
 • kožní vyrážka;
 • horečka.

Kontraindikace

Než začnete užívat vitamín A, musíte si přečíst pokyny pro danou drogu. Zvláštní pozornost by měla být věnována lékařským kontraindikacím, které se mohou na Vás dotknout. Všechna omezení týkající se užívání retinolu by měla být projednána u vašeho lékaře. Nepoužívejte lék pro:

 • hypersenzitivita těla;
 • chronická pankreatitida;
 • onemocnění žlučníku;
 • chronická nebo akutní nefritida;
 • zánětlivé procesy v kůži;
 • hypervitaminóza vitamínu A

Nedoporučuje se užívat retinol v prvním trimestru těhotenství. Zvýšené dávky vitaminu A hrozí, že mají teratogenní účinek na vývoj plodu. V jiném čase a během kojení pro použití drogy je nutné konzultovat s lékařem. Pacienti se srdečním selháním ve stádiu dekompenzace by měli být pod zvláštním pozorováním.

Tekutý vitamin A je možné zakoupit v libovolné lékárně nebo zakoupit v internetovém obchodě (vyberte a objednejte z katalogu). Druhá možnost není levná, protože musíte platit náklady na dopravu. Průměrná cena ampulí s retinolem v lékárnách v Moskvě:

Pro Více Informací O Suché Vlasy