logo

Pentovit

Pentovit je multivitaminový přípravek ze skupiny vitamínů rozpustných ve vodě.

Má tonizující a tonizující účinek na tělo, posiluje imunitní systém. Farmakologický účinek léčiva je důsledkem komplexu složek, konkrétně vitamínů skupiny B a vitaminu PP + kyseliny listové.

Je předepsána pro poruchy nervového systému, astenie, neuralgii a radikulitidu. Používá se jako profylaxe deficitu vitaminu patřící do skupiny B.

Klinicko-farmakologická skupina

Komplex vitamínů skupiny B.

Podmínky prodeje lékáren

Vydáno bez lékařského předpisu.

Kolik je Pentovit v lékárnách? Průměrná cena je na úrovni 185 rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék Pentovit je dostupný ve formě potahovaných tablet.

Složení vitamínového komplexu:

 • 10 mg hydrochloridu thiaminu;
 • 5 mg pyridoxinu ve formě hydrochloridu;
 • 20 mg nikotinamid;
 • 50 mikrogramů kyanokobalaminu;
 • 400 mikrogramů kyseliny listové.

Tablety Pentovit se prodávají v 10 a 50 ks. v blistrech, 50 ks. a 100 ks. v tmavých skleněných plechovkách.

Farmakologický účinek

Terapeutický účinek léku způsobený působením jeho složek.

 1. Vitamin B1 (thiamin) ovlivňuje neuromuskulární regulaci a nervovou stimulaci v cholinergních synapsech. Základem pro výrobu neurotransmiteru acetylcholin.
 2. Vitamin PP (nikotinamid) - se podílí na procesech metabolismu kyslíku, podílí se na absorpci sacharidů a tuků. Zabraňuje vzniku migrény nebo výrazně snižuje její projevy, podporuje normální fungování nervového systému.
 3. Pentovit pomáhá naplnit nedostatek výše uvedených vitaminů, obnovit metabolismus a posílit imunitní systém. Použití drogy pomáhá vypořádat se se špatnou náladou, úzkostí, migrénou a depresí.
 4. Vitamin B6 - normalizuje činnost centrálního a periferního nervového systému. Podílí se na metabolismu sacharidů, bílkovin a lipidů, je nezbytný při syntéze neurotransmiterů. To také umožňuje zlepšit vstřebávání nenasycených mastných kyselin, většina chemických reakcí těla nemůže bez vitamínu B6, což je také sklad enzýmů.
 5. Vitamin B12 má pozitivní vliv na práci nervového systému, zlepšuje koncentraci a paměť, zabraňuje vzniku anémie, posiluje imunitní systém, zlepšuje chuť k jídlu, hraje důležitou roli při regulaci krvetvorných orgánů. Těhotné ženy a starší lidé, vegetariáni, lidé s AIDS, kuřáci a alkoholici potřebují další doplňky vitaminu B12.
 6. Vitamín B9 (kyselina listová) se aktivně podílí na produkci červených krvinek, aminokyselin a nukleových kyselin. Má pozitivní vliv na reprodukční funkci žen, zlepšuje funkci kostní dřeně a posiluje imunitní systém.

Indikace pro použití

Komplex vitaminů je předepsán jako doplněk k hlavnímu léčení v neurologické praxi. Efektivní při léčbě polyneuropatie různého původu.

Přípravek Pentavit je předepisován pacientům k léčbě a prevenci následujících problémů:

 1. Zvýšená nervozita;
 2. Bolest podél nervu;
 3. Sezónní avitaminóza;
 4. Neuralgie, neuritis;
 5. Asténie;
 6. Nemoci nervového systému;
 7. Radikulitida;
 8. Snížení ochranných funkcí imunity;
 9. Prevence stresu, astenických stavů;
 10. Dermatóza, dermatitida.

Navíc komplex vitaminů může být použit pro problémy s vlasy a nehty. Kosmetologové prokázali účinnost přípravku Pentovita pro zlepšení stavu a růstu vlasů u žen a mužů.

Kontraindikace

Pentovit má následující kontraindikace:

 1. Chronická pankreatitida;
 2. Cholelitiáza;
 3. Děti a dospívající do 18 let;
 4. Doba těhotenství a kojení (kvůli nedostatku údajů o užívání drogy u této kategorie pacientů);
 5. Individuální přecitlivělost na léčivo.

Používejte během těhotenství a kojení

Přípravek Pentovit se během těhotenství a během kojení nepoužívá. Pokud lékař předepisuje lék těhotné ženě, posoudí se všechna možná rizika pro dítě a matku.

Dávkování a způsob použití

Pokyny k použití ukazují, že pokud existují důkazy o použití vitamínů Pentovit. Pokyny pro děti od 12 let a dospělé jsou následující: denně je třeba užívat 2-4 tablety třikrát denně. Lék by měl být konzumován současně s jídlem.

Jak přípravek Pentovit užívat pro konkrétní onemocnění, informujte lékaře. Ale musí trvat nejméně 3-4 týdny. Jak u dospělého pacienta se specifickou diagnózou závisí na komplexní léčbě.

Nežádoucí účinky

V převážné většině případů jsou podle lékařských recenzí vitamíny dobře tolerovány.

Někdy, zejména v případě přecitlivělosti nebo nesnášenlivosti na jakoukoli složku léčiva, může být použití přípravku Pentovit doprovázeno alergickými reakcemi. Zpravidla se projevují formou pruritu a kopřivky.

V ojedinělých případech jsou zaznamenány nevolnost a tachykardie.

Předávkování

Předávkování může vést k hypervitaminóze, nadměrné koncentraci vitaminů B.

Současně může osoba trpět závratě, dyspepsií, zarudnutím obličeje a krku, migrénou, nespavostí. Je také možné znecitlivění končetin a selhání srdečního rytmu. Tyto projevy jsou však velmi vzácné.

Zvláštní instrukce

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Současný příjem komplexu multivitaminů, včetně vitaminů skupiny B, se nedoporučuje.

Léková interakce

Vitamin B6, který je součástí tohoto komplexu, snižuje antiparkinsonskou aktivitu levodopy. Alkohol dramaticky snižuje vstřebávání vitaminu B1.

Recenze

Zvedli jsme několik recenzí lidí, kteří užívali lék Pentovit:

 1. Alice Přijmu 8. den, předepsal lékař. Upřímně řečeno, výsledky si ještě nevšimly. Uvidíme, asi příliš brzy.
 2. Alain. Ona vzala tyto vitamíny asi čtyři týdny a byl spokojen s výsledkem. Moje akné je pro mne mnohem horší. Vlasy se zesílily, začaly vypadat méně a jejich růst se zrychlil, vzhled vlasů se stal mnohem lepší.
 3. Polina Dvakrát za rok - na jaře a na podzim trvám pentovit. Stejně jako jeho dostupnost. Efekt je také patrný. Vlasy a nehty rostou mnohem rychleji. Je pravda, že kvalita se výrazně neodráží. Vitaminy skupiny B jsou také předepsány pro mnoho nervových poruch. Nemám s tím žádný problém, ale fakt, že jsem začal spát lépe a moje nálada je vždy dobrá, je pravděpodobně zásluhou těchto vitaminů. Slyšel jsem verzi, že naše domácí vitamíny mají špatný stupeň čištění a zpracování, což ovlivňuje kvalitu. Nevím, ale pro mě je účinek pentovit stejný jako účinek drahých analogových příprav.

Přehled lékařů o Petnovitu je většinou pozitivní, je předepsán pro mnoho nemocí, stejně jako pro prevenci onemocnění. Nicméně je třeba mít na paměti, že komplexy vitamínů jsou pouze pomocnými látkami při léčení řady nemocí. Proto pacienti opouštějí zpětnou vazbu na vitamíny v závislosti na tom, jak účinná byla hlavní léčba. V pozitivním přehledu mluvíme o tom, že komplex vitaminů pomohl vyrovnat se s peelingem pokožky, zbavit se akné a normalizovat celkový stav nervového systému. Často existují pozitivní názory na použití drogy po jmenování jeho dětí. U projevů nežádoucích účinků jsou recenze velmi vzácné.

Analogy

Analogy léku Pentovit jsou následující:

 • Neurovitan;
 • Neuromultivitida;
 • Teravit proti stresu.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Podmínky skladování a trvanlivost

Komplex vitaminů je skladován na suchém, chladném místě bez nepřítomnosti slunečního světla. Droga by neměla být ponechána na dostupném místě, pokud jsou v domě děti a zvířata.

Doba skladování pentovity je tři roky, po tomto období by neměla být droga spotřebována.

Pentovit - návod k použití pro děti a dospělé

Lékařská droga Pentovit obohacuje tělo vitálními vitamíny skupiny B, upokojuje nervový systém, normalizuje metabolismus, zlepšuje imunitu. Tento multivitamínový komplex je doporučen pro dospělé a děti starší 12 let. Vitamíny Pentovit lze koupit v lékárně, ale před zahájením léčby nebo profylaktického kurzu byste se měli poradit se svým lékařem.

Složení vitamínů Pentovit

Pentovit je multivitaminový komplex, který se dodává ve formě filmom obalených tablet. Určeno pro perorální příjem plného kurzu. K dispozici v baleních po 10, 50 a 100 tabletách. Složení přípravku Pentovita zahrnuje pět vitamínů skupiny B, které určují jeho udržitelný terapeutický a profylaktický účinek.

Název účinných látek

Tabulka koncentrace 1, G

Farmakologické vlastnosti

Podle pokynů lze vitamíny Pentovit užívat samostatně za účelem prevence nebo jako součásti farmakoterapie. Terapeutický účinek určuje účinek aktivních složek:

 1. Vitamín B1 aktivuje přenos neuromuskulárních impulzů, stimuluje produkci neurotransmiteru acetylcholinu. Thiamin se vstřebává v duodenu a tenkém střevě a metabolizuje se v játrech. Neaktivní metabolity se vylučují ledvinami.
 2. Vitamín B6 se podílí na syntéze neurotransmiterů, stimuluje tuk, sacharidy, proteinový metabolismus, normalizuje periferní nervový systém. Pyridoxin se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt), v játrech užívá aktivní formu pyridoxalfosfátu. Hlavním produktem metabolismu je kyselina 4-pyridoxylová, která se vylučuje ledvinami.
 3. Kyselina listová zrychluje tvorbu nukleových kyselin, erytrocytů, aminokyselin. Příznivě ovlivňuje reprodukční funkci žen, zlepšuje imunitní systém a kostní dřeň. Kyselina listová se adsorbuje difúzí. Absorbuje se ve formě jednoduchých hydrolyzátů a rovnoměrně se rozkládá ve všech tkáních. Proces metabolismu nebyl studován.
 4. Cyanokobalamin zlepšuje fungování nervového systému, jater, aktivuje proces srážení krve a podílí se na syntéze aminokyselin. Přenáší se do ileu pomocí glykoproteinu, ve velkých objemech absorbovaných difúzí. Metabolismus kyanokobalaminu postupuje pomalu, eliminují se neúčinné metabolity žluči.
 5. Vitamin PP zlepšuje tkáňové dýchání, metabolismus sacharidů a lipidů. Nicotinamid se produktově vstřebává z trávicího traktu, proniká do systémové cirkulace a je rovnoměrně rozptýlen v tkáních a orgánech.

Indikace k použití Pentovita

Uvedená medikace je předepsána pro sezónní hypovitaminózu a zvýšenou nervozitu pacienta. Podle pokynů pro použití Pentovita několik:

 • chronický stres;
 • astenické stavy;
 • neuralgie, polyneuritidy;
 • dermatóza, dermatitida;
 • po infekčních onemocněních.

Jak užívat přípravek Pentovit

Lék ve formě tablet je určen k perorálnímu podání. Podle pokynů trvá léčba nebo profylaxe trvá nejméně 3-4 týdny, což umožňuje orální podání. Tablety by měly být spolknuty celé, nejlépe v době jídla a vypít velké množství vody. Pacientům starším 12 let se doporučuje vypít tablety 2-4. třikrát denně. Opakovaná léčba nebo profylaxe lze provést na základě individuálního doporučení ošetřujícího lékaře. Samoléčení je kontraindikováno.

Pentovit

Popis k 14. květnu 2014

 • Latinský název: Pentovitum
 • ATC kód: A11BA
 • Aktivní složka: Multivitamíny (multivitamíny)
 • Výrobce: Altaivitamin CJSC

Složení

Složení přípravku Pentovit zahrnuje vitaminy skupiny B, vitamín PP. Složení vitaminů je následující: jedna tableta obsahuje 0,01 g hydrochloridu thiaminu, 0,0004 g kyseliny listové, 0,02 g nikotinamidu, 0,005 g hydrochloridu pyridoxinu, 0,005 g kyanokobalaminu.

Formulář uvolnění

Vitamíny Pentovit jsou k dispozici ve formě potahovaných tablet, které se prodávají v baleních po 10, 50 a 100 kusů.

Farmakologický účinek

Lék má složitý účinek, který je způsoben jeho složkami.

Vitamín B1 má aktivní vliv na procesy neuromuskulární regulace, aktivně se podílí na syntéze neurotransmiteru acetylcholinu.

Vitamin B6 pomáhá normalizovat činnost centrálního nervového systému a periferního nervového systému. Aktivně se podílí na metabolických procesech těla. Podílí se na syntéze neurotransmiterů.

Vitamin B12 pomáhá normalizovat činnost jater, nervový systém, stimuluje proces srážení krve, metabolické procesy, účastní syntézy aminokyselin.

Kyselina listová se podílí na syntéze aminokyselin, nukleových kyselin.

Nikotinamid se podílí na metabolismu tuku, sacharidů v procesech tkáňového dýchání.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vitamín B1 (hydrochlorid thiaminu) se převážně vstřebává do duodena a do tenkého střeva. Distribuce thiaminu se vyskytuje ve všech tkáních. Přibližně 1 mg thiaminu se denně metabolizuje. Metabolity thiaminu se vylučují ledvinami.

Vitamín PP (nikotinamid) se rychle vstřebává v zažívacím traktu. Je distribuován rovnoměrně v tkáních a orgánech.

Vitamín B6 (hydrochlorid pyridoxinu) se vstřebává z gastrointestinálního traktu, po kterém se převádí do jater do pyridoxalfosfátu, tj. Do aktivní formy vitaminu. Konečným produktem metabolismu je kyselina 4-pyridoxylová, která se vylučuje z těla ledvinami.

Kyselina listová v malých dávkách je absorbována absorpcí a velkými dávkami difúzí. Absorbovány ve formě jednoduchých hydrolyzátů. Distribuováno ve všech tkáních. Biotransformace a metabolismus kyseliny listové ještě nebyly studovány.

Vitamín B12 (kyanokobalamin) se přenáší na ileum glykoproteinem. Pokud je vitamin požit ve velkých dávkách, absorbuje se prostým difúzí. Metabolismus vitaminu je velmi pomalý. Odvozené z žluče.

Indikace pro použití

Indikace k použití Pentovita následující:

 • léčba a prevence hypovitaminózy;
 • vysoká potřeba vitamínů B lidského těla;
 • období zotavení po infekčních nemocech;
 • prevence stresu, astenické stavy;
 • neuralgie, polyneuritidy;
 • dermatóza, dermatitida.

Indikace pro použití vitamínů určuje ošetřující lékař podle charakteristik průběhu onemocnění.

Kontraindikace

Pentovit tablety nelze užívat v následujících případech:

 • vysoká citlivost na složky léčiva;
 • do 12 let.

Nežádoucí účinky

Při užívání léků se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • svědí kůže, vyrážka;
 • bolest v srdci, zvýšená excitabilita centrálního nervového systému, tachykardie;
 • nespavost;
 • ve vzácných případech dochází k záchvatům.

Návod k použití Pentovita (metoda a dávkování)

Přísně podle pokynů v přítomnosti důkazů o použití vitamínů Pentovit. Pokyny pro děti od 12 let a dospělé jsou následující: denně je třeba užívat 2-4 tablety třikrát denně. Lék by měl být konzumován současně s jídlem.

Jak přípravek Pentovit užívat pro konkrétní onemocnění, informujte lékaře. Ale užívání vitamínů by mělo být nejméně 3-4 týdny. Jak u dospělých pacientů užívat přípravek Pentovit v přítomnosti specifické diagnózy závisí na komplexní léčbě.

Předávkování

Předávkování drogy může vést k manifestaci hypervitaminózy, k nadměrné koncentraci vitaminů skupiny B. Současně může člověk pravidelně pociťovat závratě, dyspepsii, proplachování obličeje a krku, migrénu, nespavost. Je také možné znecitlivění končetin a selhání srdečního rytmu. Tyto projevy jsou však velmi vzácné.

Interakce

Současné užívání přípravku Pentovit a kolchicinu nebo biguanidů vede ke snížení absorpce kyanokobalaminu. Nekombinujte léky, které zvyšují srážení krve, a kyanokobalamin. Dlouhé období léčby antikonvulzivy a současné užívání přípravku Pentovit vede k nedostatku thiaminu.

Podmínky prodeje

Prodává se v lékárnách bez předpisu.

Podmínky skladování

Musí být uložena na suchém a chladném místě v uzavřeném kontejneru s oranžovým sklem.

Doba použitelnosti

Lék je uchováván po dobu 3 let.

Zvláštní instrukce

Během léčby přípravkem Pentovit by neměly být užívány jiné komplexy vitamínů, protože je možné předávkování.

Během léčby nemůžete užívat vyšší dávku multivitaminu, než je uvedeno v pokynech.

Jako součást skořápky tablet je cukr, takže diabetici by měli tuto skutečnost nutně zohlednit během léčby.

Užívání drogy neovlivňuje koncentraci během řízení a práce s přesnými mechanismy.

Analogy

Analogy tablet Pentovit jsou další vitamínové komplexy, z nichž je dnes hodně. Analogy léků mohou být považovány za benfolipen, Neuromultivitis, Pikovit atd. Všechny tyto produkty mají podobné indikace pro použití, jsou užitečné pro vlasy, zlepšují stav kůže atd.

Který je lepší: Pentovit nebo Neuromultivitis?

Obě léky jsou užitečné při prevenci stresu, zlepšení nervového systému, zlepšení stavu vlasů a pokožky. Neuromultivitida, na rozdíl od Pentovit, není složena z vitamínu B3 a vitamínu B9.

Cena pilulky Neyromultivit vyšší - 210-240 rublů na 20 tablet.

Pro děti

Děti jsou povoleny od 12 let. To, zda je možné, aby děti mladších věkových skupin zahrnuly tento lék do složité léčby řady nemocí, určuje pouze ošetřující lékař. Při této schůzce byste měli jasně vzít v úvahu pokyny, které poskytl lékař.

S alkoholem

Nedoporučuje se kombinovat tento komplex vitamínů s příjmem alkoholu. Při kombinaci s alkoholem Pentovita výrazně snižuje absorpci thiaminu v těle.

Během těhotenství

Pokud je taková potřeba, přípravek Pentovit lze použít k léčbě těhotných žen, jak je předepsáno lékařem.

Penteite Recenze

Přehled lékařů o Petnovitu je většinou pozitivní, je předepsán pro mnoho nemocí, stejně jako pro prevenci onemocnění. Nicméně je třeba mít na paměti, že komplexy vitamínů jsou pouze pomocnými látkami při léčení řady nemocí. Proto pacienti opouštějí zpětnou vazbu na vitamíny v závislosti na tom, jak účinná byla hlavní léčba. V pozitivním přehledu mluvíme o tom, že komplex vitaminů pomohl vyrovnat se s peelingem pokožky, zbavit se akné a normalizovat celkový stav nervového systému. Často existují pozitivní názory na použití drogy po jmenování jeho dětí. U projevů nežádoucích účinků jsou recenze velmi vzácné.

Pentovita cena, kde koupit

Cena vitamínů Pentovit v lékárnách činí v průměru 120-170 rublů za 50 tablet. Na Ukrajině, Pentovit může být zakoupeno za nízké až 45 UAH.

Vitamíny Pentovit - pokyny k léku, ceně, analogům a zpětné vazbě ohledně použití

Pentovit je vitaminový komplex patřící do skupiny vitamínů rozpustných ve vodě. Používá se při léčení různých onemocnění a doplnění nedostatku vitamínu.

Složení 1 tabletu Pentovit:

 • 10 mg hydrochloridu thiaminu;
 • 5 mg pyridoxinu ve formě hydrochloridu;
 • 20 mg nikotinamid;
 • 50 mikrogramů kyanokobalaminu;
 • 400 mikrogramů kyseliny listové.

Vitamin B1 (thiamin) ovlivňuje neuromuskulární regulaci a nervovou stimulaci v cholinergních synapsech. Podstatná pro výrobu neurotransmiteru acetylcholin;

Vitamín B6 (pyridoxin) zajišťuje normální fungování nervového systému, podílí se na metabolismu sacharidů, bílkovin a lipidů, stejně jako při syntéze neurotransmiterů (adrenalin a norepinefrin, dopamin, histamin);

Vitamin B12 (kyanokobalamin), má příznivý vliv na nervový systém a zabraňuje ztukovatění jater, stimuluje krvetvorby (krev), působí jako růstový faktor, aktivuje plazmový hemostázy (hemokoagulace), reguluje výměnu lipidů a sacharidů, se podílí na různých syntézy aminokyselin;

Vitamín B9 (kyselina listová) je nezbytný pro normální růst a vývoj imunitního a oběhového systému, vytváří nové buňky v těle a udržuje jejich zdraví, hraje důležitou roli při replikaci DNA, stimuluje erytropoézu;

Vitamín PP (nikotinamid) se aktivně účastní v procesech metabolismu sacharidů a tuků, stejně jako v procesech tkáně (buněčné) dýchání.

Přípravek Pentovit je ve formě tablet pro orální podání, potažený ochrannou fólií.

Rychlý přechod na stránce

Cena v lékárnách

Informace o ceně Pentovit v ruských lékárnách je převzato z údajů o lékárnách online a může se mírně lišit od ceny ve vaší oblasti.

Můžete koupit lék v lékárnách v Moskvě za cenu: Pentovit 50 tablet - od 113 do 153 rublů.

Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Skladujte na suchém místě chráněném před světlem při teplotě nepřevyšující 25 ° C. Skladovatelnost - 3 roky.

Seznam analogů je uveden níže.

Co pomáhá Pentovitovi?

Lék Pentovit je předepsán pro prevenci deficitu vitaminu B a při komplexní léčbě astenických stavů různého původu:

 • Neuralgie;
 • Asténie;
 • Nemoci nervového systému;
 • Radikulitida;
 • Neuritis;
 • Zvýšená nervozita;
 • Bolest podél nervu.

Pentovit je také používán ke zlepšení kvality vlasů a kůže jako tonika.

Návod k použití Pentovit, dávky a pravidla

Vitamíny by měly být užívány po jídle.

Návod doporučuje používat tablety Pentovit 2-4 tablety třikrát denně. Kurz je od 3 do 4 týdnů.

Opakované kurzy vstupu - na doporučení lékaře.

Důležité informace

Při užívání léku se nedoporučuje užívat multivitamínové komplexy, které obsahují vitaminy skupiny B.

Vitamin B6, který je součástí tohoto komplexu, snižuje antiparkinsonskou aktivitu levodopy.

Při pití alkoholu dramaticky snižuje absorpci thiaminu.

Používejte během těhotenství a kojení

Používání vitamínů Pentovit během těhotenství a laktace je kontraindikováno.

Funkce aplikace

Před použitím léku si přečtěte části pokynů pro použití kontraindikací, možných vedlejších účinků a dalších důležitých informací.

Nežádoucí účinky přípravku Pentovit

Návod k použití upozorňuje na možnost vývoje nežádoucích účinků léčivého přípravku Pentovit:

 • Alergické reakce - kožní vyrážka, svědění, kopřivka, zarudnutí;
 • Vývoj angioedému;
 • Na straně orgánů zažívacího traktu - nevolnost, bolest a tíha v žaludku, průjem, nedostatek chuti k jídlu.

Kontraindikace

Přípravek Pentovit je kontraindikován u následujících onemocnění nebo stavů:

 • cholelitiáza;
 • chronická pankreatitida;
 • děti a mladiství do 18 let;
 • individuální přecitlivělost na léčivo;
 • období těhotenství a kojení (kvůli nedostatku údajů o užívání drogy u této kategorie pacientů).

Nežádoucí je užívat přípravek Pentovit s jinými multivitamínovými komplexy obsahujícími vitamín PP, vitaminy skupiny B. Mělo by se rovněž vzít v úvahu, že ethanol zabraňuje vstřebatelnosti vitamínu B1 a že vitamín B6 snižuje účinnost přípravku Levodopa, léku proti Parkinsonově nemoci.

Předávkování

Přebytek vitaminu B1 může způsobit poškození jaterních a ledvinových robotů, u pacientů může docházet k křeče, ke snížení krevního tlaku.

Přebytek vitaminu B6 vede k problémům s cirkulací krve v horních a dolních končetinách.

Předávkování vitaminu B9 může vyvolat poruchy zažívacího traktu, vést ke zvýšené excitabilitě a problémům se spánkem.

Přebytek vitaminu B12 může způsobit plicní edém, trombózu a srdeční selhání.

Přebytek vitaminu PP ohrožuje rozvoj hyperglykémie a také vede k nárůstu anginy.

Seznam analogů Pentovit

V případě potřeby nahradit lék, možná dvě možnosti - volba jiného léčiva se stejnou účinnou látkou nebo lékem s podobným účinkem, ale další účinnou látkou. Přípravky s podobnou činností kombinují koincidenci kódu ATX.

Analogy Pentovit, seznam léků:

Při výběru náhrady je důležité si uvědomit, že cena, pokyny pro použití a recenze společnosti Pentovit se nevztahují na analogy. Před výměnou je nutné získat souhlas ošetřujícího lékaře a nenahrazovat samotný přípravek.

Lékařské recenze vitamínů Petnovit jsou většinou pozitivní, jsou předepsány pro mnoho nemocí a pro profylaxi. V recenzích lidí se často říká, že komplex vitaminů pomáhá vyrovnat se s peelingem pokožky, zbavit se akné a normalizovat celkový stav nervového systému.

Zvláštní informace pro zdravotníky

Interakce

Současné užívání přípravku Pentovit a kolchicinu nebo biguanidů vede ke snížení absorpce kyanokobalaminu.

Nekombinujte léky, které zvyšují srážení krve, a kyanokobalamin.

Dlouhé období léčby antikonvulzivy a současné užívání přípravku Pentovit vede k nedostatku thiaminu.

Zvláštní instrukce

Během léčby přípravkem Pentovit by neměly být užívány jiné komplexy vitamínů, protože je možné předávkování.

Během léčby nemůžete užívat vyšší dávku multivitaminu, než je uvedeno v pokynech.

Jako součást skořápky tablet je cukr, takže diabetici by měli tuto skutečnost nutně zohlednit během léčby.

Užívání drogy neovlivňuje koncentraci během řízení a práce s přesnými mechanismy.

Pentovit: pokyny pro použití vitamínů

Pentovit je komplexní lék, který doplňuje nedostatek vitamínu. Lék má obecný tonický účinek.

Nástroj pomáhá vyrovnat se s úzkostí, nervozitou, nespavostí. Ženy oceňovaly léčebné vlastnosti léčiva pro vlasy.

Indikace pro použití

Lék pentovit je komplexní léčebný prostředek. Platí pro následující případy:

 • Prevence a léčba hypovitaminózy
 • Závažné infekce
 • Neuralgická onemocnění
 • Kožní onemocnění.

Složení léku

Komplexní produkt obsahuje vitaminy a minerály, které jsou přínosné pro lidské zdraví. Skupina vitamínů, které tvoří pentovit, bude také velmi užitečná pro vlasy.

Vitamin B6 normalizuje nervový systém. Je to nezbytné pro ty, kteří potřebují posílit imunitní systém. Vitamín B1 pomáhá stimulovat neuromuskulární impulsy, spouští mozkovou funkci. Vitamín B12 má příznivý účinek na nervový systém, zabraňuje výskytu anémie. Vitamin B9 podporuje syntézu červených krvinek a nukleových kyselin. Vitamin PP se podílí na metabolismu.

Vitamíny ze skupiny B pentovit pomáhají zvládat onemocnění nervového systému. Podle vitamínů v léku můžete snadno vidět zdravotní přínos pentovit.

Léčivé vlastnosti

Multivitaminy mají pozitivní účinek na centrální a periferní nervový systém. Zvláště užitečné je vypít pentovit během sezónní avitaminózy.

Nedávno rozšířené rozpoznání pentovit kulturistiky. Droga je účinná pro obnovu těla po vyčerpávajícím tréninku. Plánujete-li užít drogu, musíte se poradit se svým lékařem.

Pentovit - lék na krásu. Při příjmu vitamínů pro vlasy se zabraňuje jejich křehkosti, posiluje a začíná růst. Zvláště označuje účinnost pentovitidy z alopecie.

Formy uvolnění

Přípravek Pentovit je dostupný ve formě bílých tablet se specifickým zápachem, potažený, 50 a 100 kusů. Balíčky jsou vyrobeny z PVC fólie a lakované hliníkové fólie. Polymerové plechovky mají šroub s krkem a víčkem.

Cena drogy je asi 70 rublů, což je levnější než dovozní protějšky.

Způsob použití

Pentovit se doporučuje užívat 2-4 tablety 3krát denně s jídlem po dobu 3-4 týdnů. Tento přijímací algoritmus je vhodný pro děti od 12 let a dospělé.

Pro péči o stav vlasů se léčba po dobu 3-4 týdnů opakuje 2-3 krát. Přerušení mezi kurzy je 2-3 týdny.

Při léčbě pentovitidy rozhoduje ošetřující lékař o tom, kolik tablet by měl pacient užívat denně, s přihlédnutím k jednotlivým funkcím.

Je důležité si uvědomit, že přebytek vitaminu B je škodlivý pro zdraví!

Během těhotenství a kojení

Pentovit během těhotenství a kojení je používán s opatrností kvůli možnému přebytku vitaminu B. Lékař může předepsat těhotnou a ošetřovatelskou pentavit, pokud existují důkazy. Současně je dávka pentovitu během těhotenství výrazně snížena, aby nedošlo k poškození plodu nebo dítěte. Při plánování těhotenství je důležité konzultovat s porodníkem-gynekolog.

Pokyny pro pentovitidu obsahují varování: těhotné ženy a matky, když kojte dítě, užívejte drogu pod přísným dozorem pediatra!

Kontraindikace

Tablety přípravku Pentovit jsou kontraindikovány u dětí mladších 12 let. V některých případech však může lékař s komplexní léčbou předepsat pentenitidu dětem 7 let a ještě mladším. Takové jmenování je možné, pokud dítě nedostává vitamin B.

Přípravek Pentovit by neměl být podáván dětem bez lékařského dohledu!

U pacientů s diabetem v léčbě pentovitidy by se průběh léčby neměl shodovat s exacerbací tohoto onemocnění.

Je zakázáno užívat pentovitu po pití alkoholu, protože lék je špatně absorbován tělem.

Bezpečnostní opatření

S extrémní opatrností by měl přípravek užívat osoby s přecitlivělostí na složky léku.

Křížové lékové interakce

Během léčby vitamínem Pentovit je zakázáno užívat další komplexy vitamínů, aby se předešlo předávkování. Lék interaguje špatně s léky při Parkinsonově nemoci.

Nežádoucí účinky

Při užívání léku mohou mít vedlejší účinky:

 • Kožní vyrážka s vážným svěděním
 • Tachykardie.

Pokud dojde k nežádoucím účinkům, okamžitě přerušte léčbu.

Předávkování

Při užívání vitamínů ze skupiny B vyžaduje pentovita přísné dodržování pravidel. Předávkování je nebezpečné pro rozvoj hypervitaminózy. Dávka pentovit potřebná k účinnému použití léčiva musí pacienta striktně sledovat.

Může dojít k příznakům předávkování:

 • Arytmie, tachykardie
 • Poruchy spánku
 • Bolest hlavy a závratě
 • Citlivost končetin.

Podmínky ukládání

Připojené k vitamínům pentovit pokyny pro použití doporučuje uložit je na suché místo nepřístupné pro děti.

Doba použitelnosti je 3 roky. Použití vitamínů pentovita po uplynutí doby použitelnosti je zakázáno.

Analogy

Neuromultivitida

G.L.PHARMA, GmbH, Rakousko

Cena: 204 rublů.

Neuromultivitida pozitivně ovlivňuje nervový systém. Je předepsána pro různé typy neuralgie, osteochondrózu, bolesti dolních končetin spojené se zvednutím nervových kořenů. Thiamin, který je součástí léku, se podílí na metabolických procesech a nervových impulsech podél nervových vláken a pyrodixin se podílí na tvorbě neurotransmiterů. Pro děti je lék předepisován na hypovitaminózu, stejně jako na obnovení imunity po dlouhodobých infekčních nemocech av pooperačním období. Účinná léčba neuromuskulitidy při plánování těhotenství.

Výhody:

Nevýhody:

 • Neobsahuje vitamíny B3 a B9
 • Má vysoké náklady.

V-Vitacaps

MINSKINTERKAPS UP (Běloruská republika)

Cena: 120 rublů.

B-Vitacaps je indikován při léčbě deficitu vitaminu a při profylaxi s vysokým duševním a fyzickým stresem. Léčba normalizuje metabolické procesy v těle, zlepšuje přenos nervových impulsů, chrání buněčné membrány před toxickými účinky.

Výhody:

 • Kompozice obsahuje cholekalciferol, který doplňuje nedostatek vitaminu D, posiluje kosti a zuby a podílí se na metabolismu.

Nevýhody:

 • Vzhledem k obsahu pyridoxinu, předepsaného s opatrností pacientům trpícím ischemickou chorobou srdeční
 • Náklady jsou vyšší než cena Pentovit.

Vitaminový komplex Pentovit

Multivitaminový komplex Pentovitum (Pentovitum) je pojmenován podle počtu jeho aktivních složek: obsahuje pět vitamínů rozpustných ve vodě: B1, B3, B6, B9 a B12. Taková "spousta" bioaktivních látek má na tělo velmi významný účinek: přispívá k normalizaci metabolismu, zlepšuje stav nervového systému, zvyšuje schopnost tkání regenerovat.

V Rusku jsou vitamíny Pentavit vyráběny společností Altaivitamin CJSC a Valenta Pharmaceuticals OJSC.

Léčivo se používá k léčbě a prevenci nedostatku vitaminu B, stejně jako k prostředkům komplexní léčby astenických syndromů různých původů. Vitamínový komplex Pentovit má pozitivní vliv na práci orgánů a systémů, zlepšuje stav kůže, strukturu vlasů a nehtů.

"Z mé matky jsem se dozvěděla, že vitamíny B mají pozitivní účinek na nervový systém a mají dobrý účinek na vzhled, pravidelně je užívá několikrát ročně po dobu 1-2 měsíců. Matka mě doporučila komplexu Pentovit, protože obsahuje nejdůležitější 5 vitaminů této skupiny. Strávil jsem pití jeho měsíce a už vidím skutečný výsledek: sen se zlepšil, klidně reaguji na drobné potíže. Nehty se znatelně zpevnily a přestaly exfoliovat, vlasy získaly zdravý lesk. Ale nejvíce úžasná věc je, že akné vyrážka málem zmizelo, o které jsem se nemohl zbavit. Žádné nežádoucí účinky způsobené léky... "

Uvolnění formy a složení komplexních vitamínů Pentovit

Přípravek s více vitamíny je dostupný v potahovaných tabletách. Tablety jsou bílé, bikonvexní, balené v blistrech z polyvinylového filmu a hliníkové fólie.

Lék lze koupit v lékárnách bez lékařského předpisu, cena balení vitamínů Pentovit (50 tablet) - od 120 do 170 rublů.

Níže uvedená tabulka ukazuje složení léku a denní potřebu vitamínů skupiny B:

Název hlavní součásti

Obsah v 1 tabletě mg

Denní potřeby pro dospělé, mg

Vitamín B3 (nikotinamid)

Vitamín B9 (kyselina listová)

Pomocné složky: sacharóza, talek, stearát vápenatý, škrob.

Shell: sacharóza, hydroxykarbonát hořečnatý, oxid titaničitý, mastek, želatina, povidon, polysorbát, vosk.

Pentovita komponentní akce

Vitamin B byl objeven v roce 1912 polsko-americkým biochemistou Kazimir Funkem. Časem se ukázalo, že to není jedna látka, ale komplex bioaktivních sloučenin, jehož společným rysem je přítomnost dusíku v molekule.

Existuje 20 známých typů vitaminu B, z nichž každá má v farmakologii své vlastní jméno a hraje svou roli v regulaci energetického metabolismu a nervového systému. Pentovit obsahuje nejdůležitější vitamíny obsahující dusík.

Vitamin B1 (thiamin)

Hlavní funkce: regulace nervového, kardiovaskulárního a zažívacího systému. Thiamin se podílí na přenosu nervové excitace na cholinergní receptory a syntézu neurotransmiteru acetylcholinu. S vlastnostmi antioxidantu má vitamín B1 částečně vliv na negativní vliv ultrafialového záření, alkoholu a tabáku na tělo.

Nedostatek thiaminu může vést k celkové slabosti, stálému pocitu chladu, ztrátě chuti k jídlu (až po anorexii), časté zácpě, poruchám spánku, depresím. Bylo prokázáno, že chronický nedostatek vitaminu B1 v těle může způsobit vývoj zvláštního typu avitaminózy, jehož charakteristickými příznaky jsou křeče a bolesti spasmodického svalu v nohách, následované atrofií svalů (beriberiho choroba).

Vitamín B3 (vitamín PP, niacin, nikotinamid)

Nutné pro normální fungování nervového systému a gastrointestinálního traktu. Podílí se na procesu přeměny bílkovin, tuků a uhlohydrátů na energii, zabraňuje vzniku zánětlivých procesů, podporuje rychlé hojení kožních lézí, reguluje mazové žlázy. Vitamin B3 také slouží jako přírodní antispasmodik a má mírný sedativní účinek, a proto je účinný při komplexní léčbě nervových a duševních poruch.

Nedostatek niacin může mít za následek bolesti hlavy, nespavost, ztrátu chuti k jídlu, únava, ztrátu paměti vyvolané poruchami centrálního nervového systému a také rozvoj zánětlivých kožních onemocnění včetně atopické dermatitidy.

Vitamin B6 (pyridoxin)

Tato organická sloučenina uhlík-dusík v našem těle působí jako stimulátor metabolických procesů sacharidů, tuků a bílkovin. Pyridoxin je koenzym nezbytný pro zpracování aminokyselin a také se podílí na tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, syntéze neurotransmiterů adrenalinu a dopaminu.

Pravidelný příjem vitaminu B6 zpomaluje proces stárnutí a pomáhá udržet pružnost a pevnost pokožky.

Nedostatek této bioaktivní látky může vést ke zhoršení funkce centrálního a periferního nervového systému: nespavost, zvýšená excitabilita a zhoršení epidermálního tkáně (nehty, kůže, vlasy).

Vitamín B9 (kyselina listová, folacin)

Kyselina listová se nazývá "antianemický faktor", je nezbytná pro normální fungování oběhového a imunitního systému, zejména se podílí na produkci bílých krvinek. Vitamín B9 má také pozitivní účinek na mozku, játra a gastrointestinální trakt, podílí se na redoxních procesech, je součástí mozkomíšního moku (cerebrospinální tekutina). Stabilizuje krevní tlak, snižuje riziko vývoje kardiovaskulárních patologií včetně mrtvice.

Přítomnost folainu v těle zvyšuje vstřebávání dalších vitamínů B.

Nedostatek kyseliny listové se projevuje poklesem hladiny hemoglobinu, zhoršeními nehtů a vlasů, výskytem raných šedých vlasů, celkovou slabostí, poruchami spánku, problémy s pamětí.

Vitamin B12 (kobalamin)

Jedná se o skupinu bioaktivních látek obsahujících kobalt, ke kterým patří několik forem koenzymů: kyanokobalamin, hydroxokobalamin, methylkobalamin a kobamamid. Jejich hlavní funkcí je produkce červených krvinek (erytrocytů), zvýšení energetické hladiny těla a podpora nervového systému. Ovlivňují metabolismus tuků a sacharidů, podílejí se na syntéze aminokyselin.

Výsledkem nedostatku vitamínu B12 v těle je pokles hladiny červených krvinek, bílých krvinek a krevních destiček, které mohou způsobit bolesti hlavy, závratě, zvonění v uších, únavu, ztrátu paměti, ztrátu chuti k jídlu. Může jít o zvýšení jater a nepohodlí ve střevech.

Indikace, kontraindikace

Vitamíny Pentovit platí:

 • pro léčbu a prevenci hypovitaminózy, včetně sezónní hypovitaminózy;
 • během rehabilitačního období po infekčních nemocech;
 • za stresových podmínek;
 • jako prostředek komplexní léčby neuralgie, neuritidy, ischias, onemocnění svalového a kosterního systému a vnitřních orgánů;
 • při kožních onemocněních (dermatitida, dermatóza);
 • jako prostředek prevence stárnutí pokožky a zlepšení stavu nehtů a vlasů;
 • obnovit imunitu;
 • s asthenií anorganický původ.

"Byl jsem předepsán Pentovitovi pro komplexní léčbu osteochondrózy. Mám sedavou práci, trochu se pohybuji a doslova jsem mučil cervikotoraktickou osteochondrózu. Kromě jiných léků a fyzikální terapie jsem podala injekce s vitamíny skupiny B, nyní byly nahrazeny tabletkami, které obsahují potřebné vitamíny v požadovaném množství. Každý rok mám celkem 4 kurzy a pokud se domníváme, že tyto domácí multivitamíny jsou mnohem levnější než jejich zahraniční protějšky, pak můžeme říci, že Pentovit je pro mě nejlepší volbou. "

Ekaterina Petrovna, Samara

Folacin a jeho deriváty mají účinek podobný estrogenu, proto je vitamin B9 pro tělo žen velmi důležitý: je schopen napravit proces pohlavního vývoje dívky a změny ve stářích u žen během menopauzy.

Děti Pentovit mohou užívat od 12 let, otázka použití léku při komplexní léčbě onemocnění malých dětí rozhodne lékař. Určuje také individuální dávku a trvání léčby.

Během těhotenství a kojení je přípravek Pentovit předepsán v případě zřetelného deficitu vitaminů skupiny b, zatímco lékař hodnotí relativní stupeň nebezpečí z možných vedlejších účinků léčiva a ohrožení zdraví matky a dítěte při dalším vývoji beriberi.

Přímou kontraindikací je individuální intolerance k hlavním nebo pomocným složkám léku. Vzhledem k tomu, že sacharóza je obsažena v skořápce tablet, pacienti s diabetem Pentovit jsou předepisováni pod podmínkou konstantního sledování hladiny cukru v krvi.

V pokynech pro použití vitamínů Pentovit bylo uvedeno, že užívání drogy neovlivňuje koncentraci pozornosti a nezpůsobuje ospalost, a proto neslouží jako omezení pro práci s přesnými mechanismy nebo řízením dopravy. Současné užívání přípravku Pentovita s jinými produkty obsahujícími vitaminy B se nedoporučuje, aby zabránilo možnému předávkování.

Nežádoucí účinky a účinky předávkování

S výhradou pravidel užívání vitaminů Pentovit se nepozorovaně pozorují nežádoucí účinky. K možným reakcím patří kožní projevy alergické povahy: svědění, vyrážky, zarudnutí kůže. Ve vzácných případech mohou být bolesti hlavy, závratě obličeje, zvýšená srdeční frekvence (tachykardie), nevolnost, dyspepsie. Po vysazení léků zmizí vedlejší účinky samotné.

Případy vývoje hypervitaminózy u vitaminů skupiny B jsou velmi vzácné, protože přebytečné ve vodě rozpustné látky jsou z těla rychle odstraněny, vylučovány močí. Avšak předávkování přípravkem Pentovit není pro tělo méně nebezpečné než nedostatek vitamínů.

Nadbytečné vitamíny, které jsou součástí drogy, mohou vést k:

 • B1 - poruchy jater a ledvin, svalové křeče, pokles krevního tlaku;
 • PP - vývoj hyperglykémie (zvýšená hladina cukru v krvi), angina pectoris;
 • B6 - problémy s kapilární cirkulací, vývojem tromboflebitidy;
 • B9 - poruchy trávení, problémy s spánkem;
 • B12 - srdeční selhání, plicní edém.

Pravidla vstupu

Doporučení týkající se dávkování a doby trvání podání přípravku Pentovit jsou obsaženy v návodu k použití. Standardní dávkovací režim pro profylaxi je 1-2 tablety 3krát denně po dobu jednoho měsíce, měli byste po jídle pít vitamíny. Při neoprávněném zkrácení doby trvání léčby se nemusí dosáhnout požadovaného výsledku. Opakovaný průběh přijetí se doporučuje opakovat nejdříve jeden měsíc.

V případě závažného nedostatku vitaminů obsahujících dusík v těle nebo při použití léku v komplexní terapii onemocnění může být denní dávka přípravku Pentovita pro dospělé zvýšena na 10-12 tablet. V každém případě se vypočítává individuálně v závislosti na historii a celkovém stavu pacienta. V tomto případě není maximální doba trvání léčby omezena a léčivo je přerušeno po dosažení normálního obsahu vitaminu B v těle.

Pentovitový komplex pro zlepšení stavu vlasů je velmi populární, jeho účinnost je potvrzena recenzemi trichologů. B vitamíny poskytují vlasové folikuly živinami a kyslíkem, regulují metabolismus tuků a uhlohydrátů a chrání před vnějšími negativními faktory.

 • posiluje vlasy, snižuje jejich křehkost;
 • prevence alopecie (vypadávání vlasů);
 • urychlení růstu vlasů;
 • zachování barevného pigmentu melaninu ve vlasových kůžičkách (prevence předčasných šedých vlasů).

"Po narození se mi nehty začaly odlupovat a vlasy mi začaly spadat natolik, že jsem se bál. Pomocí tipů četlých na Internetu jsem se pokoušel otřít různé oleje do pokožky hlavy, udělat masky, bylinné komprese, ale to nefungovalo. Přihlásil se ke schůzce s tricholožníkem, poradil Pentovitovi. Vzali jsem 2 tablety 3krát denně po celý měsíc a na svou velkou radost jsem viděl, že na hřeben každý den je stále méně vlasů a moje nehty jsou hladké a silné. Jsem rád, že doporučuji tento lék každému, kdo má problémy s keratinem. "

B vitaminy jsou také široce používány v kosmetologii. Představitelé této třídy prvků poskytují kožním buňkám správné dýchání, pomáhají urychlit metabolismus a normalizují lipidovou rovnováhu, chrání před negativními účinky ultrafialového záření, inhibují tvorbu volných radikálů a neutralizují mikroorganismy, které způsobují zánětlivé onemocnění. Kůže se stává elastickou, elastickou, zlepšuje se její barva, erupce akné klesají nebo zmizí a příznaky předčasného stárnutí jsou eliminovány.

Používání přípravku Pentovita k léčbě vlasů, nehtů a kůže zahrnuje pravidelné užívání léku během měsíce. Dávkování - 1 tabletu 3-4 krát denně po jídle. K dosažení co nejlepšího efektu se 2-3 kurzy obvykle provádějí s přerušením 2-3 týdnů.

"Vzhledem k mému věku se mi kůže stala tenčí a suchá, na ní se objevila síť vrásek a každodenní užívání výživných krémů nepomohlo. Četl jsem na internetu informace o terapii vitamínem jako prostředku omlazení pokožky, recenze různých vitaminových přípravků a zastavil se v komplexu Pentavit. Po měsíčním běhu jsem viděl zázračné transformace: moje kůže ztratila suchost a bezvládný vzhled, stala se hladká a pružná, jako v mládí. Teď doporučuji tuto multivitaminovou přípravu všem svým přátelům z doby Balsakova. "

Tatyana Ivanovna, Moskva

Analogy Pentovita

Mezi léky, které obsahují pouze vitaminy B, nejoblíbenější jsou:

 • Pikovit (obsahuje B1, B2, B6, B12);
 • Benfolipen (obsahuje B6, B12);
 • Gerimaks (vitamin-minerální komplex, obsahuje B1, B2, B3, B6, B9, B12);
 • Neurobex (obsahuje B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12);
 • Neuromultivitida (obsahuje B1, B6, B12).

Tyto multivitamíny mají podobné indikace a kontraindikace a používají se jako prostředek prevence deficitu vitaminu ve skupině B. Komplexy multivitaminů se velmi liší v ceně. Nejdražším lékem je Gerimaks, jehož balení (60 tablet) stojí asi 650 rublů. Stejný balíček Pikovit, Benfolipen nebo Neuromultivitis lze koupit za 200 - 250 rublů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy