logo

Chemerichna voda - návod k použití. Jak používat vodu hellebore pro vší a růst vlasů

Chemeritsa nazývala toxickou vytrvalou rostlinu, kterou naši předkové používali jako insekticid. Díky šťastné shodě okolností získala obchodná tinktury mnohem širší škálu použití. Má silný antiseptický, analgetický a antiparazitický účinek.

Co je voda cemerica?

Uvnitř kořenů a oddenků rostliny obsahuje vysokou koncentraci alkaloidů, které nejprve vzrušují a rychle potlačují aktivitu nervového systému a zvyšují svalový tonus. Chemeritsa od vši, blech a demodikózy - klasický recept léčitelů. Aminoalkoholy také pomáhají snižovat krevní tlak, zabraňují tachykardii a ovlivňují citlivost nervových zakončení.

Chemerichnaya voda je lidový lék, který je vhodný pouze pro vnější použití kvůli jeho toxicitě. Použití této tinktury v medicíně pomáhá zmírnit bolesti svalů, zvyšuje účinnost léků pro léčbu artritidy, radikulitidy, neuralgie, dny, poruch funkcí svalového a kosterního systému. To je dobrý prostředek pro akné a věkové skvrny.

Chemerichna voda - složení

Jedovatý kořenový přípravek je ve formě roztoku v lahvích z tónovaného skla. Složení chemerican vody zahrnuje šťávu z rostliny rodiny melantia, smíchané s ethanolem a vodou. Alkoholická tinktúra hellebore Lobel může mít strukturu v sedimentu a bahno. Dostupné dávkování: 40 a 100 ml. Hnědá barva znamená, že se kupujícímu nabízí kvalitní výrobek.

Chemerichnaya voda - jak používat

Naši předkové aktivně používali toxickou rostlinu k odstranění hmyzu jako odpuzujícího prostředku. Nicméně, vlastnosti hellebore jsou mnohem širší: má anti-scab patching účinek, vyléčí pediculosis, posiluje strukturu vlasů, pomáhá jim růst rychleji. Způsob nanášení vody z hellebore závisí na konečném účinku, který má být dosažen. Je přísně zakázáno užívat drogu během těhotenství. Kojené matky by se měly držet od tinktury hellebore, jinak dítě dostane nejsilnější intoxikaci.

Chemerichna voda vši

Hlavním přínosem alkoholového roztoku je léčba a prevence skalpových vší. Naše babičky si také uvědomovaly, jak odstranit vši s naprostou vodou. Jedovaté činidlo je zahrnuto ve farmakologické skupině, která způsobuje destrukční změny v zažívacím systému parazitů, ničit střevní hladký sval a zabraňovat jejich reprodukci. Avšak chemické vši a nitovitá voda mohou používat pouze dospělí s normální kůží. Tinktura není vhodná pro léčbu dětí nebo osob s náchylností k alergickým reakcím.

Jak používat vodu hellebore z vší:

 1. Toxický prostředek by měl být aplikován pouze na důkladně umyté vlasy.
 2. Před použitím léku dobře protřepejte láhev. Chcete-li zjistit, jak zacházet s vaší hlavou se vši, použijte pokyny. Jako alergen může být tinktina pro pokožku nebezpečná.
 3. Je nutné aplikovat nástroj na celou délku vlasů pomocí bavlněného tampónu. Je lepší nosit ochranné rukavice. Oblasti chrámů, čela a krku je nutno zacházet co nejblíže.
 4. Pak byste měli zabalit hlavu bavlněnou látkou. Je žádoucí, aby se jednalo o nepotřebnou látku nebo ručník.
 5. Chemerichny znamená, že bude pracovat za půl hodiny.
 6. Chcete-li dokončit léčbu proti pedikulóze, musíte si umyt vlasy šamponem a opláchnout teplou vodou.
 7. Zůstává hřeben s hřebenem s tenkým zubem, aby se odstranily mrtvé parazity.

Chemerichna voda z alkoholismu

Toxická tinktura po mnoho let pomáhá ženám bojovat s opilostí svých manželů. To svědčí o hodnocení mnoha pacientů. Nicméně, nalévání zakalené kapaliny do pití a jíst, zoufalé ženy mohou způsobit nenapravitelné škody na zdraví mužů. Je voda z hellebore účinná proti alkoholu a jaké jsou kontraindikace? Pokud současně pijete malou dávku tinktury se silným nápojem, můžete získat:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • průjem;
 • kašel;
 • svrab;
 • křeče;
 • problémy s mozkovými cévami;
 • akutní srdeční selhání.

Pozitivní efekt řešení hellebore spočívá v tom, že člověk začíná obviňovat alkohol pro výše uvedené potíže a přestává ho konzumovat. Taková nedbalost však může způsobit předávkování a další hospitalizaci. Šance na otravu toxickými látkami. Ano, a taková metoda nemůže být nazývána efektivní: často se člověk znovu vrací do alkoholu.

Chemerichnaya voda pro růst vlasů

Farmaceutické řešení se používá k rychlé obnově a posílení pramenů. Zlepšuje cirkulaci krve kolem folikulu, zabraňuje vzniku houb. Při pravidelném používání pomáhá helleborová voda vlasům zvýšit jejich hustotu, obnovit strukturu po curlingu, časté zploštění a agresivní metody barvení.

K dosažení kosmetického účinku je kapalina důkladně vtírá do vlasových kořenů. Jedno zasedání za 2 týdny je ideální. Kolik si na hlavu udržíš chemerickou vodu? Pozitivní výsledek bude dosažen za 15-25 minut, v závislosti na stupni poškození vlasů. Po ukončení procedury se doporučuje roztok vypláchnout mírným šamponem a nanášet regenerační masku.

Chemerichnaya voda

Chemerichna voda: návod k použití a recenze

Latinský název: Aqua Veratri

Aktivní složka: hellebol oddenkové lobelie s kořenovou tinkturou (veratri lobeliani rhizomatum cum radicibus tinctura)

Výrobce: Tula Pharmaceutical Factory LLC (Rusko), farmaceutická továrna v Moskvě (Rusko), farmaceutická továrna Yaroslavl CJSC (Rusko), Sintez OJSC (Rusko) atd.

Aktualizace popisu a fotografie: 11/26/2018

Ceny v lékárnách: od 19 rublů.

Chemerichnaya voda - prostředek pro zničení ektoparazitů.

Forma uvolnění a složení

Léčivo se uvolňuje ve formě roztoku pro vnější použití: hnědožlutá kapalina, zakalená nebo se sedimentem, která se po promíchání stává zakalenou [50 nebo 100 ml v lahvičkách z oranžového skla nebo polyethylentereftalátu v kartónovém svazku 1 lahvičku; na 40 ml v lahvích z oranžového skla, v lepenkovém balení 1 lahvičku; v krabici (pro nemocnice) 20 nebo 40 lahví oranžového skla, 40 nebo 100 ml, 40 lahví o objemu 50 ml, 30 lahví se 100 ml polyethylentereftalátu; na 100 ml v lahvích z tmavého skla, na 40, 50 nebo 100 ml v lahvích z tmavého skla, v kartonu 1 lahev / láhev; 45 lahví / lahví o objemu 100 ml, 45 lahví nebo 108 lahví o objemu 40 ml je vyrobeno ve smršťovací fólii; 50 nebo 100 ml v plastové lahvičce / nádobě, v krabici (pro nemocnice) 40 lahví / plechovek 50 ml nebo 30 lahví / plechovek o objemu 100 ml].

Složení Chemerichny vody (100 ml roztoku):

 • aktivní složka: tinktúra laloka z kořene s kořeny - 50 ml;
 • další složka: přečištěná voda - 50 ml.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Lék je antiparazitikum (anti-pediculóza), který má neurotoxický účinek na sexuálně zralý hmyz, který parazitizuje lidi.

Farmakokinetika

Farmakokinetika léku nebyla studována.

Indikace pro použití

Lék je doporučen pro použití při léčbě pokožky hlavy.

Kontraindikace

 • období kojení;
 • těhotenství (v závislosti na výrobci);
 • věk do 2,5 let nebo do 18 let (v závislosti na výrobci);
 • přecitlivělost na jakoukoli složku složení vody pomerické.

Pokyny pro použití vodní podložky: metoda a dávkování

Chemerická voda používaná externě.

Postup by měl být prováděn v gumových rukavicích, před jeho držením musí být láhev s lékem důkladně otřesena. Doporučuje se, aby roztok byl aplikován hojně na vlhké vlasy a pokožku hlavy, přičemž zvláštní pozornost byla věnována léčbě okcipitálního regionu a oblastí za ušima. Po nanesení léku je třeba nechat na vlasy po dobu 20-30 minut, vázat je šálou a pak si vlasy hřebetnout s častým hřebenem (hřebenem), aby se odstranil mrtvý hmyz a jejich vejce. Na konci procedury je nutné důkladně umyt vlasy teplou tekoucí vodou a usušit obvyklým způsobem.

Je-li to nutné, je možné opětovné ošetření po 24 hodinách. Pokud dojde k sekundární infekci, měl by se postup provést znovu po 7 dnech.

Nežádoucí účinky

Na pozadí užívání léku se může objevit výskyt alergických reakcí ve formě pruritu, erytému. V místě aplikace může dojít k pocitu mravenčení, pálení nebo brnění.

Předávkování

Při náhodném požití může dojít k otravě, jejichž příznaky mohou být nevolnost, zvracení a závratě. V tomto případě je nutné vyplavit žaludek po dobu 2 hodin a poté provést symptomatickou léčbu.

V případě náhodného orálního podání roztoku v množství větším než 100 ml existuje riziko úmrtí.

Zvláštní instrukce

Dávejte pozor, abyste nedostali roztok na povrch otevřených ran, sliznice nosní dutiny, úst a očí. Pokud k tomu dojde, je nutné plochu důkladně opláchnout tekoucí vodou.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Podle pokynů nemá voda Chemerichnaya negativní vliv na kognitivní a psychofyzikální funkce.

Používejte během těhotenství a kojení

Je třeba konstatovat, že v těhotenství je užívání léku proti pedikulóze kontraindikováno, nebo je nutné ho používat s mimořádnou opatrností a pouze tehdy, pokud předpokládaný přínos pro matku převyšuje možné ohrožení zdraví plodu (v závislosti na výrobci).

Použití tohoto roztoku je kontraindikováno u žen, které kojí. Je-li to nezbytné, je nutno užívat lék během laktace k přerušení kojení.

Použití v dětství

Děti mladší než 2,5 nebo 18 let (v závislosti na výrobci) je užívání drogy kontraindikováno.

Léková interakce

Analogy

Analogy Chemerichny vody jsou Benzylbenzoát, Delacet, Benzylbenzoát-Darnitsa, Benzylbenzoát Grindeks, Remov, Para plus, Spregal, Pedikulen Ultra atd.

Podmínky ukládání

Uchovávejte na místech chráněných před světlem při teplotě (v závislosti na výrobci) 12-20, 8-15 nebo 15-25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Podmínky prodeje lékáren

Prodává se bez předpisu.

Recenze k vodopádu

Podle recenzí, Chemerichnaya voda ve většině případů ukazuje dobrý výsledek v léčbě pedikulózy pokožky hlavy. Pacienti poznamenávají, že nástroj zabíjí nejen dospělého hmyzu, ale i jejich larvy. Mezi výhody léku patří i jeho nízká cena.

Nedostatek řešení je považován za spíše nepříjemný zápach. Je velmi málo stížností na nežádoucí účinky. Pacienti také naznačují, že nástroj je velmi jedovatý a musí být používán velmi opatrně a výlučně pro externí použití.

Cena vody v lékárnách

Průměrná cena za vodu Chemeric může být za láhev obsahující 40 ml - 15, 100 ml - 40 r.

Chemerichna voda: ceny v on-line lékárnách

Chemerichnaya voda rr d / nar. cca. fl. 100ml

Chemerichnaya voda 100 ml

Vzdělání: První moskevská státní lékařská univerzita pojmenovaná po I.M. Sechenov, specialita "Medicína".

Informace o léčivém přípravku jsou obecné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je nebezpečná pro zdraví!

Američtí vědci prováděli pokusy na myších a dospěli k závěru, že melounová šťáva brání vzniku vaskulární aterosklerózy. Jedna skupina myší pila čistá voda a druhá - melounová šťáva. Výsledkem bylo, že nádoby druhé skupiny neobsahovaly plaky cholesterolu.

Mnozí bakterií se narodí, žijí a umírají v našich střevách. Mohou být viděny pouze se silným nárůstem, ale pokud se sejdou dohromady, hodí se do pravidelného šálku.

Lidská krev "prochází" přes nádoby pod obrovským tlakem a v rozporu s jejich celistvostí je schopná střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Známé léky "Viagra" byly původně vyvinuty pro léčbu arteriální hypertenze.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko srdečních záchvatů a mrtvice.

Abychom mohli říct i nejkratší a nejjednodušší slova, použijeme 72 svalů.

Když milují polibky, každý z nich ztrácí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň vyměňuje téměř 300 druhů různých bakterií.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramine orgasmus.

Během kýchání naše tělo úplně přestane pracovat. I srdce se zastaví.

Během operace se náš mozek vyvíjí množství energie, které se rovná 10-wattové žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Dokonce i když srdce člověka nedokáže porazit, může po dlouhou dobu žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho "motor" se zastavil ve 4 hodin poté, co se rybář ztratí a usnul ve sněhu.

Dřív to bylo, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci prokázali, že při zívání člověk ochladí mozek a zlepšuje jeho výkon.

Většina žen je schopná získat větší potěšení z toho, že uvažují o svém krásném těle v zrcadle než o sexu. Takže ženy, usilují o harmonii.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například určitý Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežilo více než 900 operací odstranění novotvarů.

Psoriáza je chronické, neinfekční onemocnění, které postihuje kůži. Dalším jménem této choroby je šupinatá versicolor. Psoriatické plaky mohou být umístěny kde.

Chemerichnaya voda

Latinský název: Aqua veratri

Aktivní složka: Cameloras Lobel oddenky s kořenem tinktury (Veratri lobeliani rhizomatum cum radicibus tinctura)

Analogy: není k dispozici

Výrobce: Red Star, Ukrajina

Popis relevantní pro: 04.10.17

Cena on-line lékárny:

Chemericnaya voda - alkoholová tinktury kořenů a oddenků helperit Lobel. Tento lék je určen k léčbě pedikulózy. Má protiparazitický a dezinfekční účinek na tělo a ničí parazity v postižených oblastech těla a oděvu.

Aktivní složka

Lýkovité lobelové odrůdy Chemeritsa s kořenem tinktury (Veratri lobeliani rhizomatum cum radicibus tinctura).

Forma uvolnění a složení

Léčivo je vyráběno výrobcem ve formě roztoku pro vnější použití. K dispozici v tmavých skleněných lahvích o objemu 40 a 100 ml.

Indikace pro použití

Chemerichnaya voda je určena pro léčbu pedikulózy pokožky hlavy a pubis.

Lék se používá k odstranění lupů a zvýšeného obsahu tuku v pokožce hlavy, ke zvýšení růstu vlasů a ke zlepšení jejich stavu. To nejen obnovuje přirozený obsah tuku v pokožce hlavy a bojuje proti patogenům, ale také pomáhá zlepšit tón cév, přispívá k zásobování vlasových folikulů dostatečným kyslíkem a všemi nezbytnými mikroelementy.

Chemerichnaya voda je účinná při léčbě následujících onemocnění: artritida, dna, ischias, bolesti svalů, neuralgie, onemocnění související s věkem muskuloskeletálního systému.

Kontraindikace

Lék nelze použít v následujících případech:

 • Při přecitlivělosti na aktivní součást nástroje.
 • Pokud má pacient infekci kožních onemocnění.
 • Děti do 2,5 roku věku.
 • Během těhotenství a během období laktace.

Přísně zakázáno vnitřní užívání vody fiktivní. Požití drogy může vést k vážné otravě, dokonce ke smrti.

Při použití roztoku by se nemělo dostat do očí, sliznic, stejně jako na povrch popálenin a ran, protože díky nim může droga proniknout do systémové cirkulace.

Návod k použití vodní komory (způsob použití a dávkování)

Před zahájením procedury jsou vlasy důkladně omyty šamponem. Před použitím léku se obsah injekční lahvičky protřepe a lék se aplikuje na vlasy pomocí gázy nebo bavlněného tamponu. V tomto případě se doporučuje věnovat zvláštní pozornost chrámům a zadní části hlavy. Po nanesení roztoku je hlava svázaná šátkem a ruce jsou důkladně omyty mýdlem. Po půlhodině se vlasy nejprve opláchnou teplou tekoucí vodou a poté se promyjí šamponem nebo mýdlem.

Po umytí jsou vlasy česané častým hřebenem a odstraňují od nich mrtvé vší.

Pokud někteří lidé nezemřeli, postup se opakuje o den později. Kombinace mrtvých parazitů je povinnou součástí procedury. Pokud se několik dní poté, co byla voda na pokožce hlavy ošetřena parameritovou vodou, jsou parazity znovu detekovány, postup může být proveden znovu, ale ne dříve než v týdnu.

Nežádoucí účinky

Chemerichnaya voda je silná léčiva, proto by měla být používána s mimořádnou opatrností, po všech doporučeních pro dávkování a aplikaci.

Opakované použití může způsobit následující nežádoucí účinky: nauzeu, zvracení, erytém, srdeční záchvaty, svědění, mravenčení, pálení nebo pichání v místě aplikace.

Při požití tento roztok nepříznivě ovlivňuje gastrointestinální trakt a metabolické procesy v těle.

Léčba otravy vodou v komorách zahrnuje paliativní terapii, stejně jako užívání kardiovaskulárních léků, anticholinergik a léků, které obnovují trávicí trakt. V případě perorální konzumace vody Cemerichnaya je žaludek promýván vodným roztokem taninu, suspenze bílého jílu nebo aktivního uhlí, po němž je pacientovi předepisován kardiogenní přípravek a pokud jsou poškozeny sliznice, aplikuje se 2% roztoku prokainu.

Předávkování

Pokud náhodně užíváte drogu uvnitř možné otravy, která se projevuje formou nevolnosti, závratě, zvracení. Během dvou hodin musíte opláchnout žaludek a provést symptomatickou léčbu.

Náhodné požití více než 100 ml léku může být smrtelné.

Analogy

Farmakologický účinek

Chemerichna voda patří k antiparazitickým lékům. Produkuje výrazný neurotoxický účinek na nits a vši, které obývají puby, pokožku hlavy a oděvy.

Léčivými látkami tohoto léku jsou alkaloidy, které jsou obsaženy v oddencích a kořenech helleboru. Ovlivňují hladké svaly střev vši a blchy, což vede k nezvratným poruchám trávicího a reprodukčního systému parazita.

Řešení stimuluje růst vlasů, má mírný antibakteriální a analgetický účinek. Při externím použití jsou účinné látky léčiva prakticky neabsorbovány tělem pacienta. Nicméně při dlouhodobém užívání a aktivním tření roztoku mohou alkaloidy proniknout do hlubších vrstev kůže, vstupovat do krevního oběhu a působit na organismus. To může vést k otravě bohatou vodou.

Kromě účinné dezinfekce je bolesti kloubů mnohem jednodušší. Proto je tento lék často používán k léčbě artritidy a neuralgie.

Zvláštní instrukce

Nedovolte léky na otevřené rány, sliznice očí, úst, nosní dutiny. V případě kontaktu důkladně opláchněte tekoucí vodou.

Použití drogy neovlivňuje výkon potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé reakce.

Během těhotenství a kojení

Je kontraindikován během těhotenství a laktace.

Chemerichna voda: návod, recenze, cena

Existuje několik lidových léků, které pomáhají zbavit se vši, jejichž nejúčinnější je možná všeličková voda vši.

Jen málo lidí ví, co je toto řešení, jaký je jeho účinek, na úkor kterého složek kompozice je cemerická voda schopna překonat hlaveň a jak dlouho je nutné udržovat nástroj na hlavě vlasů, aby bylo zaručeno, že bude bojovat proti parazitům.

V tomto článku budeme zvažovat, proč lékaři předepisují Chemerichnu vodu, včetně návodů k použití, analogy a ceny tohoto léku v lékárnách. Pokud jste již využili vody ve vodě, nechte zpětnou vazbu v komentářích.

Složení a formulář pro uvolnění

Řešení pro topické použití ve formě hnědavé kapaliny zakalená žlutá kapalina nebo nahnědlé žluté barvy a vysrážení, za míchání, procházející do zakalená.

 • Ve 100 ml chemerické vody se nachází poměr 50/50 alkoholové tinktury oddenků a kořenů obyčejných (Veratrum Lobellianum Bernh) a vyčištěné vody (Aquae Purificate). Helleborová alkoholová tinktury se získá tím, že trvá na tom, že její kořeny a oddenky na 70% ethanolu.

Klinicko-farmakologická skupina: lék na léčbu vší.

Co to je?

Chemerichnaya voda je roztok tinkury hellebore, ethylalkoholu a destilované vody. Droga se prodává v malých lahvičkách o objemu 50 nebo 100 ml na lahvičku hodnota se pohybuje od 20 do 70 rublů závislosti na farmacii, ve kterých je léčivo získané.

Chemeritsa (loutka) je vysoce jedovatá rostlina. Hlavní koncentrace jedovatých alkaloidů se nachází v kořenech rostliny. Mají škodlivý účinek na vši a šupiny, stejně jako houby, hmyz, bakterie. Alkaloidy komického kořene a lidí jsou nebezpečné. Proto by měl být vši aplikován velmi pečlivě a pečlivě si prostudujte pokyny.

Řešení prodává v lékárnách ready-made, a není třeba smíchat ingredience sami ve správném poměru, který je již pomáhá, aby se zabránilo negativním důsledkům spojených s nesprávnou koncentrací léku.

Návod k použití

Je třeba poznamenat, že při používání vody z hellewoodu všemi je třeba pečlivě dodržovat všechny bezpečnostní opatření kvůli vysoké toxicitě. Dlouhodobé a časté používání vodnatých vod by nemělo být povoleno, protože lék může snadno vstoupit do krevního oběhu a způsobit otravu. Perorální podání je kontraindikováno kvůli vysoké toxicitě.

Cemerická voda z vší - způsob použití:

 1. Velmi důkladně omyjte vlasy a pokožku hlavy šamponem a mýdlem.
 2. Několikrát protřepejte láhev s lékem.
 3. Aplikujte hloubkovou vodu po celé délce vlasů a protřete ji do pokožky hlavy pomocí vatové podložky nebo tamponu. Zvláště pečlivě zachází s chrámy a krkem.
 4. Přilepte vlasy čistým bavlněným kapesníkem a ponechte agent na půl hodiny práce.
 5. Umyjte si ruce mýdlem a opláchněte studenou vodou.
 6. Po uplynutí 30 minut odstraňte kapesník a důkladně opláchněte vlasy šamponem.
 7. Hřeben s častým hřebenem, odstranění mrtvých vší a hub.
 8. S nedostatečným účinkem a přežívajícími parazity je nutné ošetření opakovat po jednom dni. V případě opakovaných projevů pedikulózy je třeba před opětovným použitím rtuťové vody provést 7denní přestávku.

Pokud paraziti zcela nezmizí po jednorázovém použití pitné vody, proces může být opakován, ale ne dříve než po 1 dni. Pokud produkt nepoužíváte po dobu 3-4 dnů, znamená to, že postup se provádí nesprávně. V takovém případě můžete pokračovat v odstraňování potíží pouze po 7 dnech.

Během léčby je třeba pečlivě sledovat zdravotní stav, neboť závratě nebo nevolnost mohou svědčit o mírné otravě smrtící vodou.

Kontraindikace

Tuto metodu kontroly vši se nedoporučuje používat v následujících případech:

 • lidé, kteří mají zvýšenou individuální citlivost na své složky;
 • v přítomnosti infikovaných kožních lézí;
 • těhotné a kojící ženy;
 • děti do 30 měsíců.

Je přísně zakázáno používat vnitřní vodu cemerické vody - to může vést ke zástavě srdce. V případě intoxikace těla v důsledku požití vody bezstarostností je nutné provést naléhavou výplach žaludku. Efektivní způsob odstranění toxinů podle zpětné vazby uživatele je co nejdříve používat aktivní uhlí (v množství 1 tableta na 10 kg hmotnosti).

Nežádoucí účinky

Chemerichnaya voda ze vši je bezpečná a účinná, při respektování správné dávky a způsobu aplikace. Proto, po nákupu finančních prostředků musí být číst pokyny, které podrobně popisuje, jak používat drogu.

 1. Nadměrné používání výrobku je plné následků:
 2. Závratě.
 3. Zvracení.
 4. Slabost
 5. Srdeční búšení.
 6. Pocit pálení v místě aplikace.

Tyto příznaky naznačují, že existuje otrava. Je nutné provést praní a konzultovat s lékařem. Ujistěte se, že se tekutina nedostává do očí a žaludku.

Těhotenství a kojení

Kontraindikace: těhotenství, období kojení.

Použití v dětství

Kontraindikace: děti do 2,5 roku.

Průměrná cena VODNÍ CHEMIKÁLIE v lékárnách (Moskva) 25 rublů.

Podmínky skladování

Tinktura čemeřice se vztahuje k počtu volně prodejných léků s externím skladu po dobu až dva roky a, je-li doporučení (při teplotě do 20 ° C ve tmě).

Podmínky prodeje lékáren

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Špatná kuřátka! A druhý den, když jsem rozmazal brilantní zeleninu na hlavě, našel jsem vši! No, ten čas si toho všiml. A stojí za zmínku, že vlasy jeho syna jsou velmi bohaté - husté vlasy a účes pro tenis...

Koupila jsem vodu z hellebore a pak jsem si přečetla, že ji nemůžete použít, pokud jsou rány, a pak je celá hlava bolavá! Nejprve odřízla celý svůj účes pod třídou C (je dobré, že je chlapec) a rozhodl se nicméně zkusit vodu Chemeric. Nejprve jsme pečlivě testovali - ani pálení, ani zčervenání - nic. Pomazán po půl hodiny a pod balíčkem.

Musel jsem třikrát léčit děti všemi a vždycky jsem používal jen chemerickou vodu. Nepoznávám žádné chemikálie - jsou všechny nebezpečné a není známo, jak budou mít dítě vliv. A hellebore od vši je osvědčenou metodou po celá staletí. Dáte si to jako obyčejný alkohol, položte na hlavu balíček, vezměte to za půl hodiny a umyjte vše - to je vše. Potřebujeme pouze hnízet vši.

Nevím, který nový šampon dá stejný výsledek. Současně ani dcera ani syn nikdy neměli podráždění nebo alergie z cholerické vody. Syn byl poprvé přinesen vši, když mu bylo jeden a půl roku - i bez následků.

Chemerichna voda: podrobný návod k použití

Od starověku připravoval Lobel z oddenky helleboru infuzi. Z tohoto důvodu se lidé zbavili pedikulózy. Rostlina má antiparazitický a dezinfekční účinek na místa aplikace, oddenky, květiny a listy jsou používány. Hellebore je vyráběn jako řešení pro externí použití. Láhve tmavé barvy, ze skla. Mějte objem 100 a 40 ml.

Vlastnosti drogy

Pokud si přečtete pokyny pro léčivo, je zřejmé, že tinktúra hellebore má širokou škálu aplikací:

 1. Eliminuje účinky kousnutí hmyzem na krve.
 2. Odstraňuje příznaky mnoha onemocnění kůže, zejména těch, které jsou provokovány hmyzem.

Nástroj má složité složení, týká se toxických látek. Při aplikaci je třeba přísně dodržovat dávkování uvedené v pokynech nebo předepsané lékařem.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky z hellebore, mělo by se užívání drogy dočasně zastavit. Po krátké přestávce můžete znovu použít cemerickou vodu. Pokud se znovu objeví negativní účinky aplikace, je třeba je zrušit.

Chemerichnaya tinktury se vyrábí na základě stejnojmenné byliny, z jejích oddenků a listů. Poté se do produktu přidá ethylalkohol. Tato kompozice si plně uchovává všechny příznivé vlastnosti rostliny hellebore.

Co je voda Chemerichnaya?

Nejčastěji se tato voda používá pro vší v různých fázích. Lék lze použít v následujících případech:

 1. S houbovými nemocemi a bakteriálními kožními lézemi.
 2. Pro růst vlasů.
 3. Jako antipruritikum a analgetikum.
 4. Pro rozšíření cév.
 5. Má stimulující účinek na nervový systém, postupně nahrazuje jeho útlak.

Používá se při houbových onemocněních a bakteriálních kožních lézích.

Recenze ohledně chemerické vody jsou převážně pozitivní.

Vliv vodních vln na vší

Všichni rychle umírají i po krátkém kontaktu s tamerickou vodou. Nemusíte ani čekat, až tráva pronikne do trávicího systému parazitů.

Po ošetření oblastí pokožky, kde žije hmyz, se jim stane:

 1. Chemeritsa má chitinózní pokrývku vši. Vzhledem k obsahu alkoholu ve složení léku rychle proniká do dýchacího traktu parazitů.
 2. Tam je postupné šíření látky v celém těle bloodsuckers. Výsledkem je zničení vnitřních orgánů vší.
 3. Hlavní rána padá na centrální nervový systém. To vede k smrti hmyzu. Kvůli selhání centrálního nervového systému dochází k paralýze mnoha systémů. V důsledku toho se všichni nemohou pohybovat, jíst a podporovat jiné životně důležité procesy. Brzy všichni dospělí zemřou.

Návod k použití

Způsob užívání léku je velmi jednoduchý. Kvůli své kapalné bázi se hellebore aplikuje přímo na léze. Vzhledem k tomu, že kůže má pravděpodobně škrábance a mikrotrhlinky, pociťuje se lehké pocity pálení, když se roztok dostane do rány.

Pokyny pro použití vody z hellebore:

 1. Nejprve je poškozená kůže vyčištěna. Po nanesení této kapaliny se nechá úplně vyschnout.
 2. Pokud je velké množství vší a nits, tráva v roztoku se aplikuje hojně na pokožku hlavy a vlasy. Aby nedošlo k poškození kůže rukou, doporučujeme používat gumové rukavice. Po dokončení práce je na hlavě navinut plastový sáček nebo je nasazen gumový uzávěr. Poté je vše fixováno šátkem. Je nutné ponechat činidlo na hlavě po dobu 5-6 hodin. Pak by měly být vlasy omyty spoustou tekoucí vody pomocí šamponu.
 3. Chemerichnaya voda má příznivý účinek na vlasy. Stávají se hedvábnými, měkkými a poslušnými. Skalp má také hojivý účinek. Nadměrný obsah tuku v hlavě je eliminován. Peeling zmizí.

Používá se k boji vši

Pokud je voda používána osobou k jiným účelům, pak dospělí denně mohou aplikaci aplikovat na kůži 1-2 krát. Pokud užíváte lék častěji, může dojít k alergickým reakcím.

Možné kontraindikace

Tam jsou také kontraindikace k použití proscaric vody:

 • jestliže dochází k přecitlivělosti na složky léčiva nebo k alergii na rostlinu;
 • penetrace infekce na místo aplikace léčivého přípravku;
 • věk do 2,5 roku.

Je přísně zakázáno ochutnat drogu, takže můžete dosáhnout vážné otravy, vysoké dávky mohou být fatální.

Měla by být dodržena určitá bezpečnostní opatření:

 1. Pokud má kůže kousnutí a škrábání, doporučuje se počkat, až se uzdraví.
 2. Než začnete s léčbou, musíte si pečlivě přečíst pokyny pro použití vody z hellebore.
 3. Používejte ochranné jednorázové rukavice.
 4. Chemeritsa by se neměla dostat na sliznici úst a očí, a to zejména v dýchacích cestách. Pokud k tomu dojde, umyjte poškozenou oblast velkým množstvím chladné a čisté vody.
 5. Pokud po ošetření pokožky dochází k silnému pocitu pálení, je lepší zastavit další akce a okamžitě si umyt vlasy.
 6. Dávkování závisí na délce vlasů. Pokyny k léčbě jsou nutně popsány. Pokud porušíte přípustnou dávku, budete alergičtí nebo popálení kůži.
 7. Není třeba pečlivě vetřete do pokožky léku, nebo alkaloidy pronikají do hlubších vrstev pokožky, což může vést k nežádoucím důsledkům.

Pokud si přečtete recenze o tomto nástroji, bude jasné, že droga je velmi účinná pro lidi různého věku a kategorií, pokud přísně dodržujete bezpečnostní opatření.

Aplikace pro růst vlasů

Rostlina se používá pro růst vlasů. Roztok ve formě cemérní vody ovlivňuje jejich strukturu takto:

 1. Vlasy jsou měkké.
 2. Jsou jednodušší položit a hřeben.
 3. Odstraňuje suchost a křehké vlasy.
 4. Příznivý účinek na pokožku hlavy, zvláště pokud člověk má lupy.

Chemeritsa dává vitalitu kořenům vlasů, začínají růst rychleji. Tinktura hellebore pro růst vlasů má stejnou sekvenci použití jako u pedikulózy. To znamená, že se aplikuje na vlasy a vlasovou pokožku řešení, a pak dal na plastovém sáčku nebo fólie, zábaly hlavu s ručníkem nebo šátek je pevná. Léčbu je nutno nechat na hlavě několik hodin, pokud byla procedura provedena před spaním, až do rána. Poté se roztok hexanu opláchne tekoucí vodou pomocí jemného mýdla.

Chemerichna voda z alkoholismu

I přes skutečnost, že obvykle cemerichnaya voda není používána uvnitř, mnozí radit použít řešení, aby se zbavili závislosti na alkoholu. Je velmi důležité dodržovat přísné dávkování, jinak se alkoholik zotaví, dojde k silné intoxikaci. Chemerichna voda z alkoholismu se připravuje nezávisle. Lékárna tinktury hellebore v tomto případě nebude fungovat. Příprava zvláštního vývaru podle následujícího receptu:

 1. Předsušená tráva.
 2. Vezměte 1 lžičku. sušené kořeny hellebore.
 3. Bude to trvat ¼ šálku vroucí vody.
 4. Kořeny jsou naplněny horkou vodou. Přípravek obsahuje 1 hodinu.
 5. Je-li činidlo sníženo objemem, přidá se tam vařená voda, aby se znovu dostalo množství ¼ šálku.
 6. Tinktura umístěte na tmavé a chladné místo. Produkt lze skladovat až 5 dní.

Léčba se provádí postupným zvyšováním dávky. Za prvé, před příjmem alkoholu v potravinách nebo ve vodě se přidají 2 kapky roztoku (pomocí pipety), ne-li pomoc, 3. Maximální dávka - 10 kapek. Více než 3krát denně není možné přidat do jídla řešení. Pokud chemoraktická voda z alkoholismu nepomohla, pak stojí za to zastavit takovou léčbu a pokusit se bojovat proti alkoholismu jinými opatřeními. Chemerichnoe voda pomáhá s alkoholismem ne v každém případě, nikdo neposkytne záruku. Přesto, s podobným problémem, je lepší navštívit lékaře.

Hedvábná rostlina již dlouho byla úspěšně používána v medicíně. Zpětná vazba na řešení je většinou pozitivní. Lidé se zbavit vší, použijte nástroj pro kosmetické účely, se potýkají s kožními problémy, tam je i čemeřice voda z alkoholismu, ale měl by být připraven podle receptu svůj vlastní.

Chemerichna voda z vší a nití: recenze a pokyny

Pokud má rodina problém s pedikulózou, měla by být okamžitě a společně odstraněna. Všichni jsou velmi zákeřní a houževnatí tvůrci, a pokud si je nevšimnete hned, můžete infikovat nejen vaši rodinu, ale také své hosty, přátele, spolupracovníky a ostatní praktiky, což není pro vás ani pro vás příjemné.

Bohužel, ne všechny současné drogy dnes vás mohou zachránit před tímto problémem. Mnoho léků z lékárny není efektivní a jsou také velmi drahé. V důsledku toho budete muset několikrát dezinfikovat a hodit svůj drahocenný čas a peníze do větru. Co dělat? Jaký nástroj může pomoci v této situaci? Chemická voda vám pomůže.

Co je voda Chemerichnaya? Složení a formulář pro uvolnění

Chemerichnaya voda - roztok, který obsahuje alkoholovou tinkturu hellebore a vody (v poměru 1: 1). Je to levný, ale velmi účinný prostředek, který má antibakteriální a antiparazitický účinek.

Najít Chemerichna může být v lékárně. Prodává se v tmavých lahvích o objemu 40 ml a 100 ml, používejte pouze pro externí použití!

Zásada působení na vši a šupiny

Džus kořene a stopky hellebore obsahuje velké množství alkaloidů. Jedná se o ty, kteří nepříznivě ovlivňují tělo parazitů, různé druhy hub a bakterií.

Co se stane všem a všimlím se při léčbě hlavy s pórovitou vodou? Nejprve, když se tato voda dostává na tělo vosku, to ji osuší a obklopuje. Dále lék vstupuje do respiračního traktu parazita, poté postupně zasahuje do vnitřních orgánů hmyzu. Nejprve je hmyz méně pohyblivý, pak paralyzuje nohy a přestane se pohybovat, což vede k poměrně rychlé smrti. Přibližně totéž se děje s larvami rohovky. Nicméně, na rozdíl od vší, které téměř okamžitě umírají, jsou nitsy mnohem odolnější a existuje malá šance, že nějaká larva přežije. Pokud k tomu dojde, postup se po určité době musí opakovat.

Použití vody hellebore z vší a nití

Nastal čas pro ošetření vlasů, ale jak to udělat správně? Nejprve budete muset umýt vlasy. Chcete-li to udělat, nepotřebujete žádný speciální šampon, nejčastěji používejte, které používáte po celou dobu. Pečlivě si umyjte hlavu, umyjte oblasti za ušima, zadní část hlavy, celou kořenovou zónu a vlasy po celé délce.

Poté musíte na vlasy aplikovat roztok hloubkové vody. To lze provést pomocí obyčejné bavlny a důkladně namočit do nástroje. Nicméně pokud máte bavlněné tampóny, je lepší je použít, protože je mnohem pohodlnější. Je velmi důležité zpracovat naprosto všechny chloupky po celé délce a nehrozí nic. Chcete-li to udělat, je nejlepší rozdělit vlasy na několik částí (od 2 do 4) a potom aplikovat kompozici na každý pramen vlasů po celé délce. Takže určitě nic nezmeškáte.

Když je přípravek aplikován na vlasy, měl by být něčím navinut. Můžete použít všechny dostupné věci: kapesník nebo jednoduchý plastový sáček. Poznámka 30-35 minut, pak opláchněte tekoucí vodou a opláchněte hlavu šamponem, nejlépe několikrát.

Poté se musíte dobře postarat o vlasy, zkontrolovat, zda nic nezbylo. Všude by měly zmizet, ale z nití se budete muset ručně zbavit, protože se drží každého vlasu. Nástroj je zabije, ale neodstraní se z vlasů. Abyste odstranili zbytky nití, budete potřebovat obyčejný bílý list papíru a speciální hřeben s štětinami, které jsou blízko od sebe. Hřebenatky mohou být zakoupeny v lékárně, takové hřebenatky se obvykle nazývají "hřeben od vši a nití". S tímto hřebenem musíte prostě pokrýt vlasy, zatímco skláníte hlavu nad kus papíru. Poté, co jste si vyčesali hlavu, opatrně ji vezměte, naviňte a vložte do urny.

Dávkování

Neexistuje žádná předepsaná dávka per se. Vše je vypočítáváno individuálně pro každou osobu, protože tloušťka a délka každé vlasy je odlišná. Uvidíte, kolik peněz potřebujete přímo v procesu. Je důležité jednoduše navlhčit vlasy a pokožku hlavy, aby nezůstaly suché prameny. Současně však není nutné nasytit peníze tak, aby nepronikávaly do očí.

Průběh léčby

Postup léčby je následující:

 1. Nalezli jste vši a poprvé zpracovali hlavu a poté zkontrolovali výsledek. Pokud je výsledek pozitivní a neexistují žádné vąe nebo živé nitky, skvělé. Pokud však stále zůstávají živí parazité, měl by se postup opakovat.
 2. Druhou léčbu udělujeme od parazitů jen jeden den po prvním!
 3. Pro prevenci je žádoucí znovu zpracovat hlavu, ale po týdnu.

Je Chemerichna v bezpečí?

Pokud je cemerická voda schopna zabít parazity, otázka zráží, může to ublížit člověku? Odpověď je ano, je to schopné, ale pouze pokud nedodržíte pokyny. Jak bylo uvedeno výše, v kořenech a stoncích této rostliny je mnoho alkaloidů, což je důvodem, proč je chemická voda toxická jak pro parazity, tak pro lidi. Při práci s těmito přípravky je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Konkrétně:

 1. Aby se zajistilo, že během léčby osoba nedostane osobu na sliznici (v očích, v nosu a v ústech), a pokud se náhle stane, ihned je opláchněte spoustou tekoucí vody;
 2. Pokud během léčby osoba pocítí spálení nebo svědění hlavy, není třeba čekat 30 minut, měli byste okamžitě umyt látku;
 3. A samozřejmě, pokud se člověk po použití drogy stane nemocným, onemocní nebo otravu (to se může stát, pokud náhodou polknete vodu z kojence), měli byste se poradit s lékařem.

Tato pravidla nejsou nikomu nová, protože jsou označováni na mnoha lécích. Proto stojí za to jednoduše pozorovat a dělat všechno správně, pak bude vše v pořádku a nic vám neohrozí.

Mohou děti používat?

Pokyny ukazují, že tuto látku nemůže používat dítě ve věku do 3 let.

V každém případě, i když vaše dítě je starší než tento věk, stojí za to pečlivě používat špirálovitou vodu a udržovat ji mimo dosah dítěte.

Výhody vlasů

Kromě antiparazitární látky se jako stimulující látka pro růst vlasů používá cemerická voda. Chemeritsa má dobrý účinek na pokožku hlavy, zlepšuje krevní oběh, snižuje ztrátu vlasů a léčí lupy.

Na různých fórech píší řada žen recenze, že když používají chemickou vodu před všemi, nejenže se tento problém zbavili, ale také zlepšili stav vlasů. A nyní pravidelně používejte tuto metodu, ale pro kosmetické účely.

Kontraindikace

Cemerická voda je velmi účinným prostředkem pro pedikulózu, ale stejně jako všechny ostatní léky má řadu kontraindikací. Konkrétně:

 • Citlivost na složky léčiva;
 • Děti do 3 let;
 • Přítomnost ran na pokožce hlavy;
 • Během těhotenství a během kojení;
 • Kožní onemocnění

V žádném případě nemůže drogu vzít dovnitř, bude to mít vážné důsledky.

Eliminujte kontakt s lékem na sliznicích, pokud je požití, opláchněte důkladně tekoucí vodou.

Nežádoucí účinky

Nesprávně se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • otravy;
 • svědící skalp;
 • pálení a mravenčení pokožky hlavy.

Skladování

Likvidita trvá 24 měsíců (2 roky). Měl by být skladován na temném místě při teplotě 9 až 15 ° C, mimo dosah dětí.

Průměrné náklady

K dispozici v lahvičkách o objemu 40 ml a 100 ml. Přibližné náklady na vodu hellebore 40 ml - 25 rublů. Přibližná cena chemerické vody 100 ml - 40 rublů.

Recenze na pilulky na vodu proti vši a výhonům

Opět jsem přesvědčen, že pokyny by měly být přečteny. Moje dcera šla do školy s epidemií vši, můj zvedl také. Lékárna nabízela spoustu moderních drahých sprejů, ale já, na radu své tchyně, jsem koupil memerickou vodu, stojí 35p za láhev, vzal dva. Vypadalo to dobře, jak se aplikovat, ale chtěl jsem ji přes hlavu nalít přímo nad vanou. A ukáže se, že je nutné aplikovat vatovou bavlnu a je nemožné ji dostat do očí. Všichni úplně zmizeli jen o týden později, byli ošetřeni třikrát, česali se. Po třetí, nikdo nebyl vyčesaný - čistý. Nástroj funguje. Samozřejmě, drahé léky pravděpodobně zabíjejí parazity v jediném průchodu, ale pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze, tento nástroj udělá.

Nemám tušení, odkud přijdou vši. Pocity nejsou nejvíce příjemné. Koupila jsem chemickou vodu s červenou hvězdou na obalu v lékárně, aplikovala ji podle pokynů, ale klesla oko v oku. Okamžitě se umyl, ale spálil nehilo. Buďte opatrní. A tak je nástroj levný a efektivní, je prodáván všude. Koupil jsem také hřeben zvlášť pro česání. Použil jsem jen dvakrát, nemusel jsem.

Alternativní léky

Chemerichnaya voda je velmi účinná při léčbě pedikulózy. Existují však situace, kdy je tato látka z nějakého důvodu kontraindikována pro osobu (například děti do 3 let nebo jestliže je osoba citlivá na tuto drogu). Co dělat pak? Jaké nástroje lze použít? A jak je používat?

Existují dvě možnosti:

 • obrátit se na tradiční medicínu (více možností rozpočtu);
 • používat moderní drogy.

Lidová medicína

V lidové medicíně existuje obrovský počet způsobů, jak tyto parazity bojovat jako vši. Zde je několik z nich.

Zbavte se vši octem, solí a vodkou

 • sklenice octa zředěného vodou;
 • 40 gramů vařené soli;
 • 5 ml alkoholu (96%).

Pro tento recept budete muset zředit sklenici octa vodou (aby se vyrobil 3% roztok), přidejte do něj 40 gramů vařené soli. Pak vše dobře promíchejte a přidejte 5 ml 96% alkoholu, znovu promíchejte. Aplikujte směs na předem umýt vlasy, nechte několik hodin a pak opláchněte. Prohněte vlasy se speciální hřebenem od vši a nits a znovu aplikujte kompresi. Doporučujeme postup opakovat 3-4 krát. Po každém hřebeni hřeben na vlasy.

Vody odstraňujeme petrochemickým kerosenem

Tato metoda vyžaduje zvláštní pozornost a opatrnost od osoby, protože petrolej může spálit kůži nebo ji vysušit. Abyste tomu zabránili, musíte být během tohoto postupu velmi opatrní a poslouchat své pocity.

Je důležité si uvědomit, že petrolej nelze použít ve své čisté podobě! Ujistěte se, že je zředíte nějakým rostlinným olejem. Důležité je také zapomenout na to, že kerosen je hořlavou látkou, v žádném případě tento postup neprovádějte v kuchyni, kde může něco stát na sporáku a během celého procesu nekouřit.

Po smíchání petroleje s olejem naneste směs na suché vlasy, obalte plastovou tašku přes hlavu a nechte 50-60 minut. Pak si hřebete vlasy hřebenem a několikrát důkladně umyjte vlasy šamponem.

Moderní analogy

Podívali jsme se na způsoby tradiční medicíny. Je čas promluvit si o moderních přípravách, nyní je spousta z nich a v různých formách:

Lavinový sprej proti všem a všem

Na základně tohoto spreje jsou různé esenciální oleje, jako je ylang-ylang, levandule a máta. Tento nástroj je zcela netoxický, může být použit i pro nejmenší děti. Všudy z tohoto spreje se začínají tlumit, olej, který vstupuje do dýchacích cest, blokuje přístup k vzduchu.

Aplikujte Avalanche rovnoměrně na suché vlasy a nechte ji 30 minut pod čepicí. Pak se promyje vodou a promyje se šamponem.

Pedilinový šampon

Látky, které jsou součástí léčivého přípravku, zničí veškerý hmyz sání krve. Může být používán pro děti starší 5 let. Aplikujte také na vlasy, nechte 10 minut a umyjte teplou vodou. Po ukončení procedury je žádoucí umýt vlasy octem. Opakujte vše znovu po 7 dnech.

Sprej Nyuda

Náprava pro vší je velmi účinná a vhodná k použití, zabíjí nejen dospělé vši, ale i larvy. Stojí to mnohem dražší než voda v místnosti, průměrná cena v lékárně je 600 rublů. Kupující ji velice chválí a bere na vědomí vysokou účinnost a bezpečnost drogy. Dodává se s hřebenem na česání mrtvých parazitů.

Chemerichnaya voda

Popis k 08/20/2014

 • Latinský název: Aqua veratri
 • ATH kód: P03AH
 • Aktivní složka: Cameloras Lobel oddenky s kořenem tinktury (Veratri lobeliani rhizomatum cum radicibus tinctura)
 • Výrobce: Red Star, Ukrajina

Složení

Ve 100 ml chemerické vody se nachází poměr 50/50 alkoholové tinktury oddenků a kořenů obyčejných (Veratrum Lobellianum Bernh) a vyčištěné vody (Aquae Purificate).

Helleborová alkoholová tinktury se získá tím, že trvá na tom, že její kořeny a oddenky na 70% ethanolu.

Formulář uvolnění

Chemerichnaya voda se vyrábí ve formě roztoku pro vnější použití v tmavých skleněných lahvích se šroubovým hrdlem. Kapacita jedné lahve - 40 nebo 100 ml.

Řešení je hnědožlutá tekutina, zakalená nebo sediment, ale při třepání se láhev změní na oblačno.

Farmakologický účinek

Lék patří do farmakologické skupiny antiparazitů, insekticidů a repelentů, které postihují ektoparazity (zejména křečící členovce - vši, komáři, klíšťata).

Farmakodynamika a farmakokinetika

Chemerichna voda se používá jako protivopedikuleznogo (antiparazitární) prostředky. Lék má výrazný neurotoxický účinek na dospělé vši.

Farmakologické vlastnosti roztoku jsou určeny vlastnostmi jeho složky jako aktivní složky hellebore - jedovaté bylinné trvalky z rodiny lilie.

Všechny části hellebore obsahují ve svém složení alkaloidy ze skupiny cyklopentanperhydrofenantren a glykoalkaloidy (steroidní alkaloidy), což jsou přírodní sloučeniny, které kombinují základní vlastnosti alkaloidů a steroidních saponinů.

Takže v trávě obsahují asi 0,55, v oddenky - až 1,3, a v kořenech - až 2,4%. Z kořenů a oddenků se izoluje iervinový alkaloid (aminoalkohol) a glykoalkaloidní pseudo-nervin (chloroform).

Navíc v letní sezóně koncentrace alkaloidů v rostlině prudce klesá, a na jaře se tedy zvyšuje, v jarních měsících je helebora považována za nejdůležitější.

Hlavním stavebním prvkem všech studovaných alkaloidů helleboru jsou alkaminy (aminoalkoholy nebo aminoalkohol), které jsou sekundární a terciární báze včetně piperidinového cyklu.

V lékařské praxi se přípravky hellebory používají jako účinný prostředek proti ektoparazitům, tj. Parazitům, které žijí na povrchu těla a na vnějších orgánech.

Používá se jako externí prostředek, řešení hellebore má výrazný účinek proti vyrážce. Ve veterinární praxi je předepsán odvar z kořenů a oddenků helleboru jako prostředku ke zlepšení trávení, stejně jako emetika.

Experimenty ukázaly, že komplex běžných alkaloidů obsažených v chemeritsa také přispívá k poklesu ukazatelů krevního tlaku při současném zvyšování amplitudy srdečních kontrakcí, vyvolává podráždění senzorických nervových zakončení, způsobuje těžké kýchání a kašel.

Orální podání způsobuje zvracení. V zahraničí jsou jako antihypertenzivní činidla používány alkaloidy izolované z hellebore.

Konkrétně je protovetrathrin, který je součástí rostliny, s dlouhým hypotenzním účinkem: látka snižuje systolický a diastolický tlak, vyvolává bradykardii, rozšiřuje lumen cév, snižuje rychlost průtoku krve.

Kromě toho snižuje diurézu a má do jisté míry také hypotermální účinek. Šířka terapeutického účinku protoveratrinu je však malá, takže nejlepší účinek jeho použití je zaznamenán v počátečních (I-II) stádiích hypertenze. To je také někdy používáno pro eklampsii a preeklampsii.

Veratramin, který je součástí helleboru, snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci, má blokující účinek na tlakoreceptory karotického sinu a snižuje excitabilitu vasomotorického centra.

Germitrin a neohermithrin mají stimulační účinek na vaskulární baroreceptory (senzorické nervové zakončení v krevních cévách, které vnímají změny v krevním tlaku a reflexně regulují jeho hladinu) a na rozdíl od proveratrinu zvyšují excitabilitu vasomotorického centra.

Široce rozšířené používání alkaloidů hellebore je obtížné z důvodu vysoké toxicity.

Přípravky, ve kterých rostlina působí jako účinná látka, se používají výhradně jako externí činidla. Jsou účinné jako antifungální, dráždivé a proti bolesti.

Na pozadí použití helleboru se výrazně zvyšuje tón kosterních svalů, rozšiřují se oběhové cévy, nervový systém je vzrušený.

Roztok alkoholu se aplikuje zvenčí, třepává se na pokožku hlavy, lupy a růst vlasů. Použití vody z hellewoodových vší je také účinné: lék nepříznivě ovlivňuje stav hladkých svalů střevního traktu parazitů a jejich reprodukčního systému, v důsledku čehož ztrácejí schopnost krmení a reprodukce.

V lidové medicíně je droga používána k boji proti závislosti na alkoholu.

Jako prostředek proti alkoholismu je perorálně podávána helleboreová voda (i přes zákaz tohoto způsobu použití instrukcí a nesouhlasu s oficiální medicínou).

Mechanismus účinku léku je založen na schopnosti helleboru vyvolat silnou intoxikaci těla při perorálním užívání jeho léčiv. Infuze se smíchá bez znalosti pacienta na alkoholický nápoj, v důsledku čehož je osoba vystavena otravě.

Helleborovy alkaloidy (protoveratrin, nerv, atd.) Mají stimulační účinek na centrální nervový systém a pak ho blokují, což se projevuje následujícími příznaky:

 • těžké zvracení;
 • průjem;
 • celkové buzení těla;
 • zhoršení obecného blahobytu;
 • stálý nárůst svalového tonusu, který způsobuje křeče;
 • akutní srdeční selhání.

V téměř 100% případů vyžaduje pacient hospitalizaci v nemocnici a poskytování lékařské péče. Tato metoda použití vody z hellebore předpokládá, že po alkoholici je zkušenost, věřit, že příčinou všeho je otravy alkoholem bude navždy znechucen s ním.

Nicméně takové léčení alkoholismu způsobuje skepticismus a odmítnutí mezi lékaři. Za prvé, lidské tělo se nemůže vyrovnat se zátěží a skončí smrtí.

To je způsobeno skutečností, že chetorecyn obsažený v protoberatrinu velmi negativně ovlivňuje trávicí a oběhové systémy, stejně jako mozek.

Za druhé, hodnocení využití procreativní vody z alkoholismu naznačuje, že se po léčbě plně uzdravila, většina lidí trpících závislostí na alkoholu se vrátila ke své závislosti.

Pro externí použití jsou alkaloidy obsažené v heleborech prakticky neabsorbovány a nemají žádný resorpční účinek (nebo tento je extrémně nevýznamný).

Dlouhodobé užívání vody z hellebore nebo nadměrně aktivního tření léku do kůže může vést k jeho pronikání do hlubokých tkání a způsobit vznik různých druhů resorpčních účinků (zejména intoxikace těla).

Indikace pro použití

Indikace pro použití vodní vlny jsou:

Kontraindikace

 • lidé, kteří mají zvýšenou individuální citlivost na své složky;
 • v přítomnosti infikovaných kožních lézí;
 • těhotné a kojící ženy;
 • děti do 30 měsíců.

Nežádoucí účinky

Ve vzácných případech může voda z hellebore vyvolat vývoj lokálních alergických reakcí, které se projevují ve formě:

 • svědění;
 • pocit pálení;
 • brnění;
 • pocity brnění;
 • erytém (zarudnutí kůže) v místě aplikace drogy.

V případě náhodného požití léku jsou možné příznaky otravy:

V těžkých situacích může docházet k narušení rytmu a frekvence kontrakcí srdečního svalu, které jsou často doprovázeny pomalým pulsem. Někdy je postižena nervová soustava, o čemž svědčí:

 • křeče;
 • zvýšené vzrušení;
 • zhoršení zraku;
 • ztráta vědomí

Často jsou jedinou známkou intoxikace pomocných alkaloidů dyspeptické poruchy a prudké zpomalení pulzu s poklesem krevního tlaku (v důsledku excitace vagusového nervu).

Instrukce o vodě Thrifty: jak používat a režim dávkování

Jako prostředek vši se jako vnější látka používá cemerická voda. Před použitím lahvičky s léčivem se intenzivně protřepe a po nanesení gumových rukavic se roztok aplikuje na mokré vlasy v množství nezbytném pro zvlhčení vlasů a kůže pod nimi.

Aby byl efekt maximalizován, doporučuje se, aby voda rovnoměrně nanášela rovnoměrně po celé ploše hlavy a nezapomněla na ošetření oblastí v okcipitální oblasti a za ušima.

Hlava je vázána šátkem a přípravek je ponechán na vlasu asi dvacet minut nebo půl hodiny. Pak jsou vlasy důkladně omyty šamponem pod teplou tekoucí vodou a dobře česané s hřebenem s častými zuby, aby se odstranil hmyz zabitý při ošetření.

Opakované ošetření hlavy v intervalu 24 hodin je povoleno. V případě sekundárního zamoření parazity se postup opakuje nejdříve sedm až deset dní.

Vedlejší účinek ošetření vlasů od vší a nití je účinek na vlasy. Po použití drogy se jejich stav výrazně zlepšuje, vlasy se stávají učenějšími, lesklé a hedvábné.

Také zlepšuje stav pokožky hlavy:

 • jeho obsah tuku je normalizován;
 • patogenní mikroorganismy jsou zničeny (včetně hub, které způsobují lupy);
 • zvyšuje tón cév hlavy;
 • je zlepšený průtok krve do vlasových folikulů (v důsledku toho jsou vlasové folikuly mnohem lépe dodávány s kyslíkem a nezbytnými stopovými prvky).

Aplikace pro růst vlasů zahrnuje aplikaci kobaltové vody na vlasy asi jednou týdně. Za přítomnosti plešatých plevelů a lidí, jejichž alopecie se staly důsledkem radiační terapie, mohou být vlasové části pokožky hlavy odstraněny každý druhý den.

Lék se aplikuje pomocí houby, tamponů nebo kotoučů vyrobených z bavlny, kartáčů, kartáčů. Někteří lidé berou chemickou vodu do lékařské injekční stříkačky, rovnoměrně je rozdělují na rozkroky a pak si přejíždí vlasy.

Povoleno a jen si vezměte plastovou lahvičku s otvory v korku a takto aplikujte produkt na vlasové kořeny.

Lidé se závislostí na alkoholu a jejich příbuzní také vědí, co je chemická voda. Použití drogy uvnitř s částí alkoholu může způsobit příznaky intoxikace, při nichž alkoholik pravděpodobně viní alkoholický nápoj.

Poté, co mu poskytne lékařskou péči a obnoví tělo, může dojít k neustálému odporu vůči alkoholu. Taková "léčba" je však docela nebezpečná, protože často vede k vážným následkům na lidské zdraví a může dokonce způsobit jeho smrt.

Pokud se však ukázalo, že jiné metody jsou neúčinné a je považováno za jediný všelék, je třeba si uvědomit, že chemická chemická voda z alkoholismu není používána z důvodu vysokého rizika nežádoucích účinků. Místo toho tradiční medicína doporučuje připravit odvar z kořene rostliny. Ale při jeho použití z alkoholismu musí být dávkování dodržováno velmi striktně.

Recept na odbarvování kořenů a oddenků hellebore je následující: 1 lžička suroviny (suché, drcené kořeny rostliny) se nalije 50 g vroucí vody a infuzí po dobu jedné hodiny, poté se vysuší přes gázu a vyčistí se na chladném místě.

Výsledný odvar se smí uchovávat maximálně pět dní. Používají ho přidáním kapátka třikrát denně, dvěma kapkami (ne více!) Na jídlo a pití (ne alkoholické).

V těch dnech, kdy pacient nekonzumuje alkohol, není výživa přidávána do jídla, aby se správně vyvinuly zvracení a laxativy. Pokud se nepozoruje očekávaný terapeutický účinek z užívání léku, dávka se postupně zvyšuje o jednu kapku denně (ale ne více než patnáct kapek).

Pokud jsou i vysoké dávky neúčinné, je nutné léčbu ukončit a vyhledat pomoc specialisty.

Předávkování

Chemeritsa je velmi toxická rostlina. Enterální příjem v množství 1 gram vede k usmrcení.

Při prodloužené léčbě a systematickém přebytku doporučených instrukčních dávek mohou alkaloidy obsažené v cholerické vodě vyvolat vývoj resorpčních účinků, které se projevují ve formě:

 • nevolnost;
 • těžké zvracení;
 • prudký pokles krevního tlaku;
 • výrazný, což je doprovázeno prudkým nárůstem počtu sekretovaných slin a potu, uvolněných stolicí, zúžení žáků, zpomalení tepové frekvence, poklesu krevního tlaku, astmatického dýchání;
 • útlaku činnosti srdečního svalu.

Velké množství alkaloidů, které vstupují do systémové cirkulace, může způsobit zástavu srdce. Z tohoto důvodu je perorální podávání léku nepřijatelné.

K poskytování první pomoci v případě náhodného požití cholerické vody je oběť předepsána:

 • výplach žaludku s taninovými roztoky, které jsou charakterizovány jejich opalovacími vlastnostmi;
 • perorální podání suspenze aktivního uhlí nebo bílé hlíny;
 • užívání karmínových léků;
 • slané laxativa;
 • zavlažování pomocí dvouprocentního roztoku novokainu (pokud jsou ovlivněny sliznice).

Léčba je specifická. Léčba zahrnuje podávání anticholinergních léků (intravenózně injekčně podaných 0,1% roztoku atropinu), léků, které zlepšují funkci srdce a cévního systému a také normalizují funkci gastrointestinálního traktu.

Interakce

Interakce s jinými léky není odhalena.

Podmínky prodeje

Voda Chemerichnoe může být použita jako lék OTC.

Podmínky skladování

Léčivo se smí skladovat na suchém tmavém místě. Optimální teplota není vyšší než 20 ° C.

Protože je chemerichnoy voda při požití toxická, je uložena jako toxická látka - na dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nástroj uchovává své farmakologické vlastnosti po dobu 2 let. Po uplynutí této doby nesmí být používán.

Zvláštní instrukce

Léčbu je povoleno používat pouze na neporušenou kůži.

Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti projevování resorpčního účinku při jeho použití se vyvarujte styku s očima, sliznicemi, ranami, hořícími nebo podrážděnými povrchy, stejně jako do úst (při vstupu do žaludku a krevního oběhu se lék chová jako silný jed).

Umyjte si ruce důkladně vodou a mýdlem.

Jako preventivní opatření je třeba, aby se zabránilo reinfekci parazity, a současně s léčbou by se měla provádět dezinfekce oděvů, ložního prádla a spodního prádla.

Použití vody z hellebore v pediatrii

Droga je zakázána k léčbě dětí mladších 30 měsíců. Použití u dětí do 12 let je povoleno lékařem.

Používejte během těhotenství a kojení

Klinické studie o použití prokamerických těhotných a kojících žen nebyly provedeny.

Z tohoto důvodu je léčba těhotnými ženami předepsána výhradně v případech, kdy přínosy pro matku převažují potenciální rizika pro nenarozené dítě. Léčba se provádí podle přísných indikací a pod neustálým dohledem ošetřujícího lékaře.

Pokud je požadováno jmenování parenterální vody do laktajících žen, kojení se přeruší po dobu léčby.

Recenze Chemerichnoe

Přehledy chemerické vody se všemi ukazují, že i přes nízkou cenu je nástroj velmi účinný a účinně zabíjí nejen dospělé jedince, ale i jejich larvy.

Průměrné hodnocení drogy na různých fórech a recenzovaných místech je 4,5 bodů na pětibodové stupnici. Možná, že jedinou nevýhodou nátěrové vody jsou mnozí považováni za vedlejší účinky, ke kterým dochází po jejím použití, a to mravenčení a mírné pocity hoření v místech aplikace.

Mezi výhody patří:

 • nízké náklady na financování;
 • vysoká účinnost v boji proti všem hlavám (některé recenze nám umožňují dospět k závěru, že jemnější voda byla často účinnější než dražší protějšky);
 • účinnost v boji proti svrabě.

Kromě toho se droga stala levným a spolehlivým prostředkem pro růst a posilování vlasů. Dráždí pokožku hlavy, cemérní voda zvyšuje tón cév, čímž stimuluje krevní oběh a zlepšuje proces výživy vlasových folikulů a dodává jim dostatečný kyslík.

Jako lék na alkoholismus získala vítězná voda poměrně smíšené recenze. Někteří lidé si uvědomují jeho účinnost, avšak většina lékařů se shoduje, že rizika pro pacienta přesahují potenciální účinek léčby.

Z tohoto důvodu byste před použitím drogy měli pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody, stejně jako konzultovat s odborníkem.

Cena chemerichnoy vody

Lék patří do kategorie cenově dostupných léků: cena chemerické vody na Ukrajině se pohybuje od 18 do 28 hřiven. V Rusku si můžete koupit drogu za cenu 9 rublů na 21 rublů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy