logo

Henna vlasové zbarvení: osobní zkušenosti a užitečné tipy

Chcete se stát červenou a seděli na internetu více než jeden den a hledali recenze o různých barvách? Musím hledat chemické barvivo, když je přirozené? Tento článek je o henně.

Henna je prášek z listů rostliny s názvem Lawsonia (Lawsonia inermis L). Tento bush roste v teplých zemích, jako je Indie, Írán, Egypt, Afrika. Pro přípravu barviv na vlasy používejte spodní listy keřů a vrchol, který poskytuje nejjasnější a nejoblíbenější barvu - pro malování těla, známého jako mehndi.

Zázračné vlastnosti listů této rostliny byly známy lidstvu v 16. století před naším letopočtem! Tradičně se henna používá (a stále používá) jako přírodní dezinfekční prostředek. Mimochodem, Lawsonum dokonale bojuje proti lupům a může být použit k tomu, aby vaše pleť měla zlatavé opálení.

Mám barvu vlasů a obočí s touhle zázračnou léčbou po dobu 2 let a z osobních zkušeností mohu upozornit na některé z vlastností takového zbarvení.

Některé aspekty, které potřebujete vědět před zbarvení vlasů henny

 1. Henna váží vlasy! To je pravda, takže pokud sní o objemných vlasech, nejlépe je namalovat nejvýše 1 krát za 2-3 měsíce. Každé 3 týdny jsem barvila vlasy a moje vlasy ztratily mnoho objemu.
 2. Henna lehce vysuší vlasy. Konzultovala jsem s mnoha fanoušky henna barvicí na vlasy a někteří uvedli, že se s tímto problémem nesetkali. Proto se domnívám, že všechno závisí na jednotlivých charakteristikách. Chcete-li se vyhnout vysychání, přidejte ke směsi směs másla nebo vaječného žloutku. Zkoušel jsem mnoho olejů a mohu sdílet své názory. Ropa - příliš mastná a špatně vymyta z vlasů, kromě mnoha lidí si všimne, že ztmavuje barvu. Olivový krém dobře zvlhčuje, ale osobně se mi vůbec nelíbí vůně vlasů. Mým nejoblíbenějším je kokosový olej. Má téměř žádný zápach, je dobře vymyt a po něm jsou vlasy velmi měkké. Proto doporučuji míchání s hennou!
 3. Henna dříve nebo později zahubí. Pokud se vám tento odstín vlasů líbí - nemusíte se bát. Pokud však nechcete, aby červenka byla červená, existuje několik možností:
 • zkrátit dobu zbarvení vlasů: pro světlo a blond - ne více než 5-7 minut, to stačí k tomu, aby poskytlo lehkou nenápadnou zrzavou hlavu, pro gaštan - ne více než 15 minut, pro tmavé - ne více než 20.
 • Pokud poprvé barvíte vlasy hennou, věnujte si čas a začněte s krátkou dobou. Pamatujte, že s každým novým zbarvením se pigment ve vašich vlasech hromadí a barva se stává intenzivnější.
 • Používejte přípravky, které ředí Lawsonia.
 • heřmánek (silný odvar);
 • kopřiva (odvar);
 • Basma (tmavší vlasy, dobré pro ty, kteří chtějí mít kaštanový odstín);
 • kurkuma (žlutá koření, osobně se mi to nelíbí kvůli vůni a bohatosti žluté, ale můžete s ní bezpečně experimentovat);
 • citrónová šťáva (pečlivě! Velké množství šťávy a dlouhé expozice vlasy vyschnou!);
 • zázvor (zázvorový prášek jako koření nebo čerstvá zázvorová šťáva. Čerstvý zázvor vám spálí pokožku hlavy)

Stmívání:

 • Basma;
 • silný čaj;
 • kakao;
 • dubová kůra (infúze);
 • káva (a trochu uhasí zarudnutí).

Jak barvit vlasy hennou? Osobní zkušenost

Nyní hovoříme o nejzajímavějších - o paletě odstínů, které lze získat pomocí tohoto přírodního prostředku pro barvení vlasů.

Nejprve si promluvte o vlastní zkušenosti s barvením. Mám světlé blond vlasy, které hoří na slunci na slunci. Mám alespoň 2 recepty na barvení s úplně jiným výsledkem.

Snadné ryzhina: hlavní věc není přehánět

 • Pro lehký odstín načervenalý, připravuji v malém šálku čaje (nyní krátké vlasy) hennu na heřmánek.
 • Nedělám příliš silnou kaši, aby bylo snazší a rychleji aplikovat barvivo na vlasy. Rychle aplikujte směs (na mokré nedávno vyprané vlasy), od zadní části hlavy až po whisky a vše ostatní.
 • Stojím jen 5 minut a omýt vodou bez šamponu.
 • Výsledkem je červeně zbarvený odstín, který se u každého šamponového koupele vypláchne téměř do mé vlastní barvy. To znamená, že nedochází k drastickým změnám barvy a kdykoliv se mohu vrátit k původnímu stínu.

Expozice delší než 1 hodina: červená a zatemnění

Předtím, když byly vlasy mnohem déle, jsem je obarvil jiným receptorem.

 • Henna, vařená v horké vodě (není vařící voda, měli byste dát jen vařenou vodu trochu vychladnout), míchal do stavu husté smetany.
 • 1-2 žloutky
 • 1-2 lžíce rostlinného oleje (lopucha, jojoba, kokosový ořech, mandle, broskve, olivy, hroznové semena, ricinové, lopuchové - experiment odvážně). Osobně mohu doporučit kokos pro jemné a lesklé vlasy a jojobu proti sekci. Pokud máte problémy, jako je lupy nebo ztráta - zvolte lopuchu.
 • Směs se smíchá a aplikuje se na vlasy (rukavice na ruce!) S kartáčem.
 • Obalte se do sprchového víčka a ručník nahoře a počkejte 1-2 hodiny.
 • Vlasy mají bohatou červenou barvu s výraznou červenou barvou, která ztmavne každé nové barvení. Pokud vezmete indickou kaštanu hennu od firmy LADY HENNA, dostanete na vlasy tmavý gaštanový nádech s červenavým nádechem, protože prášek lonsony je již smíchán s basma. Nechcete být tmavé - používejte pouze čistou henu.
 • Barvení vlasů s hennou je pro vaše zdraví naprosto bezpečné, ale pokud jste alergický, je lepší provést předběžnou zkoušku: aplikujte směs na ruku (ohyb v lokti) a pozorujte reakci po dobu 24 hodin. Pokud jste nezačali škrábat ani nevšimli si žádné vedlejší účinky - neváhejte experimentovat!
 • Pokud se po takovém zbarvení rozhodnete náhle zesvětlit a stanete se blondýnou, nebudete uspět. V nejlepším případě budete oranžově-oranžová, v nejhorším případě - bažina-zelená. Experimenty mnoha žen ukázaly, že po použití henny je docela možné barvit její vlasy tmavou barvou. Ale kdybych byl tebe, nebyl bych experimentovat a čekal jsem asi 3 měsíce, zatímco zrzka se trochu umyla.

Co potřebujete vědět o hena před zahájením experimentů

Co byste měli vědět dříve, než půjdete do obchodu:

 1. Neexistuje žádný odstín heny. Všechno, co vidíte na pultech s názvy "Burgundsko", "Červená třešeň" atd. - jsou to výrobky, které jsou maskované jako výrobky přírodního původu, a ve skutečnosti takové kosmetické přípravky obsahují levné barvivo, které poškozuje vaše zdraví a vlasy na prvním místě.
 2. V přírodě neexistuje WHITE henna! Henna nemůže za žádných okolností zesvětlit vlasy! Může udělat matnou barvu šťavnatou a jasnou, ale přeměnit vás z bruneta na blondýnu - ne! Pokud uvidíte bílou, rozjasněnou hennu v obchodě, vězte, že je to levný objasňovač, který přes noc zabije vaše vlasy. Tento zázrak Yudo nemá nic společného se zákony.
 3. Dávejte pozor na datum výroby a trvanlivost. Produkt po lhůtě splatnosti ztrácí své barvicí vlastnosti a nebudete s výsledkem spokojeni.
 4. Doporučuji si koupit indickou hennu, protože barví vlasy rychleji a jasněji. Tento závěr jsem dospěl po dlouhých pokusech s různými společnostmi. Začala jsem s iránskými v bílých pytlích od firmy Phytocosmetics, pak jsem přešla na zelené krabice firmy Art Color a pak jsem objevila indickou lady Hennu pro sebe ve dvou verzích: pravidelné a kaštanové. Spokojen s oběma možnostmi. Vlasy jsou zbarveny mnohem rychleji a barva je mnohem jasnější.

V dalším článku vám řeknu podrobněji o všech možnostech tohoto zázračného přírodního barviva a sdílet recepty, které vám umožní dosáhnout jakékoliv barvy od světle červeného až tmavého kaštanu až po brunet.

Můžu barvit vlasy po henně a jak to správně dělat?

Rozhodli jste se změnit obrázek pomocí iránské henny, ale byla jste nešťastná? Nebo jste unavení z tohoto jasně červeného tónu? Nespěchejte kupovat barvu jiné barvy! Nejdřív zjistěte, zda můžete vlasy po henně zbarvit?

Je možné použít barvu na henna zafarbené prameny?

Většina odborníků poskytne určitou odpověď - to nemůže být provedeno!

Faktem je, že při působení chemických a přírodních barviv existuje jeden významný rozdíl. Pokud bývaly prostě obalují vlasy, pak vyplňují celou strukturu pramenů. Navíc hena má silnější pigment než umělé barvivo. Z tohoto důvodu může kombinace henny s chemickou barvou přinést velmi nečekané výsledky. Jaké problémy se můžete setkat?

 • Barva nebude buď odebrána, nebo se rozpadne na kusy, pronikající do těch oblastí, ze kterých se hena vymyla;
 • Barva bude zelená, modrá nebo modrá - často se to stane při aplikaci barvy světle hnědých a světlých odstínů;
 • Tón bude hrdzavě bahnitý - může se to stát při malování v tmavé barvě;
 • Henna zvýší svůj odstín a bude mnohem jasnější. V tomto případě se měděné tóny projeví i po opětovném nanášení laku.

Je to důležité! Někteří věří, že současné použití barvy a basma bude moci utopit hennu. Ve skutečnosti to není úplně pravda. I když na první pohled je červený odstín neviditelný, pak s dobrým osvětlením vlasy budou jiskřit se všemi barvami duhy.

Kolik můžeš namalovat?

Jak dlouho po použití henny může být barvena barvena? Odborníci tvrdí, že mezi těmito postupy by mělo trvat nejméně měsíc. Mimochodem, to se týká nejen červené, ale také bezbarvé henny. Ta druhá, i když nedává kudrlinám měděný odstín, ale vytváří na sobě speciální tenkou vrstvu, chránící vlasy před negativními faktory prostředí. Stejná vrstva neumožní pigmentu proniknout dovnitř, takže postup bude zbytečný. Kvalita, výrobce nebo cena barvy nehraje žádnou roli. K tomu, aby se vypořádala s hennou, není ani drahá módní značka, ani cenově výhodné barvy z supermarketu.

Pozor! Reakce nití henny závisí na jejich struktuře. Takže nejlepší způsob, jak udržet pigment je tenká, hladká a světlá srst - je to nejtěžší z nich vypláchnout hennu. Červené nebo hnědé vlasy v tomto ohledu budou jednodušší. No a nejhorší, Henna spočívá na tmavých a kudrnatých pramenech.

Jaké jsou možnosti?

Pro ty, kteří chtějí barvit vlasy po henna shop paint, existuje několik scénářů.

Možnost č. 1. Počkejte, dokud se vlasy nerozsvítí, a pak je právě ořízněte. Samozřejmě, jen velmi málo lidí tuto možnost používá, protože to trvá hodně času.

Možnost č. 2. Počkejte, až se henna sama umyje nebo ztmavne. Je pravda, že tento proces trvá déle než jeden měsíc, takže tato možnost je také neúčinná.

Možnost 3: Vyčistit hennu zvláštními prostředky. Takové postupy trvají až týden nebo o něco víc - vše závisí na pravidelnosti jejich provádění a účinnosti vybrané drogy. Pokud uspějete, můžete bezpečně malovat obvyklou barvu - nebudou tam žádné problémy.

Jak a co umýt hennu?

Nechcete čekat měsíc a denně sledovat ohnivé vlasy? Toto období může být zkráceno. Je nutné pouze zkusit důkladně umýt hennu. To je velmi snadné dělat pomocí dostupných nástrojů.

Recept číslo 1. S rostlinným olejem

 1. Zahřátý slunečnicový olej nebo jakýkoli jiný rostlinný olej (mandle, ricín, oliva, lopuch) na vodě. Mělo by být při pokojové teplotě.
 2. Aplikujte směs na prameny a rovnoměrně je rozdělte po celé délce.
 3. Zahalte si hlavu oteplujícím víčkem (sprchový kryt nebo plastový sáček + froté ručník).
 4. Počkejte alespoň hodinu, pravidelně si zahřejte vlasy s vysoušečem vlasů.
 5. Umyjte si vlasy šamponem. Pro úplné vyprání oleje opakujte několikrát.
 6. Dělejte to každý druhý den.

Číslo receptury 2. S octem

 1. Zřeďte 1 polévkovou lžíci. l ocot v 1 litru vody.
 2. Dobře promíchejte.
 3. Nalijte kapalinu do vysokého a ne příliš širokého obalu.
 4. Ponořte do něj pramínky a podržte jej 10 minut.
 5. Opláchněte je teplou tekoucí vodou - není nutné si vlasy šampónem umyt.
 6. Opakujte postup 4 krát týdně.

Recept číslo 3. S kefírem a kvasnicemi

 1. Zahřejte na nízké teplotě 200 ml kefíru.
 2. Přidejte 40 g suchého droždí a dobře promíchejte.
 3. Aplikujte směs na prameny.
 4. Ohřívejte krytku.
 5. Počkejte 2 hodiny.
 6. Umyjte si vlasy šamponem.
 7. Chcete-li přiblížit okamžik barvení vlasů, opakujte tento postup denně.

Je to důležité! Maska z kefír a kvasnic nejen zmačká hennu, ale také posiluje kořeny, obnovuje strukturu pramenů a také zrychluje jejich růst.

Recept číslo 4. S mýdlem

Mezi nejúčinnější a snadno dostupné nástroje, pomocí kterých můžete rychle vypláchnout hennu z vlasů, jsou obyčejné mýdlo. Být zásadou, odhaluje vlasové váhy a podporuje rychlé vyprání červeného pigmentu. Chcete-li urychlit proces, vyměňte šampon s mýdlem a myjte vlasy několik dní za sebou.

Tip! Tento nástroj je velmi suchý, takže po jeho použití nezapomeňte pečovat o vlasy pomocí výživných a hydratačních přípravků - sérum, masky, balzámy, tekutiny atd.

Číslo receptury 5. Se zakysanou smetanou

 1. Aplikujte kyselou smetanu rovnoměrně po celé délce.
 2. Zakryjte uzávěrem.
 3. Počkejte alespoň hodinu.
 4. Umyjte prameny šamponem.

Je to důležité! Tato metoda neumožňuje úplné odstranění henny, ale bude možné zatemnit barvu zázvoru a jeho pomocí. Kromě toho můžete s pomocí zakysané smetany zorganizovat plnohodnotnou péči o ukousnuté a poškozené vlasy.

Tipy k odbarvení barvy henny před barvením vlasů:

Číslo receptury 6. S lékařským alkoholem a olejem

 1. Tlumte čistou kuchyňskou houbu s lékařským alkoholem.
 2. Vyčistěte vlasy a velmi dobře jej navlhčete.
 3. Počkejte 5-7 minut.
 4. Použijte jakýkoliv rostlinný olej nahoře.
 5. Izolujte uzávěr hlavou.
 6. Kolik si tento nástroj udržíte? 40 minut stačí.
 7. Umyjte prameny šamponem. Doporučuje se zvolit typ vlasového tuku.
 8. Opakujte postup téměř denně - do konce týdne nebude stopa henny.

Tip! Po použití těchto produktů chemická barva na barvení vlasů nebude trvat dlouho. Nejdůležitější je dodržet recept a pravidelně provádět tyto postupy. Pro spolehlivost můžete kombinovat několik receptů.

Efektivnější recepty na praní henny zde!

Jak vybrat správnou barvu?

Pro vlasy předbarvené hennou je nejlepší aplikovat bez amoniaku - je méně traumatické a zřídka dává neočekávaný účinek. Abyste se nemýlili, aplikujte tento výrobek na jeden tenký pramen a zkontrolujte výsledek. Pokud se vám nová barva vlasů hodí, můžete pokračovat v nanášení laku na celou hlavu.

Mezi nejlepší značky patří:

Samozřejmě, když se hena nemůže okamžitě stát blonďatou. Doporučujeme barvit na tmavých tónech - kaštan, káva, čokoláda, černá atd.

Je to důležité! První barvení po henně umožňuje pouze tónované vlasy. Krásná barva se objeví až po druhé relaci.

Doufáme, že vám tyto malé triky umožní bezbarvové barvení vlasů po henně a obnovit svou dosavadní přitažlivost.

Viz také: jak si sami vybírat a používat profesionální barvivo na vlasy (video)

Mohu barvit vlasy po henna barvě a po tom, kolik toho může udělat?

Předpokládejme, že jste barvili vlasy hennou, všechno bylo v pořádku, ale barva začala vymývat, vlasy získaly stejnou podobu a vypadaly tak dřív, že jste přestal udržovat barvu s hennou s pravidelností, kterou jste dělali předtím a rozhodli se celkově přebarvit. Přirozené zbarvení je obtížná fáze, téměř nemožná procedura pro vlasy, zvláště pokud byly vlasy jednou natřeny hennou. Můžu barvit vlasy po henna barvě? To je poměrně komplikovaná otázka, protože sama o sobě je tato zrzka velmi obtížně omýtá, mnohem méně má jinou barvu.

Doporučujeme číst: Sprej z vypadávání vlasů, pomáhá? Recenze

Kdo věřit?

Říkají, že barvené vlasy s hennou barvou nemohou trvat. Přinejmenším nám to řeknou naši kadeřníci. Ale pak vzniká otázka: jak jiní lidé, bez rady svého stylistky a kadeřníka, přijíždějí na svou nebo jinou barvu vlasů, jestliže zvyklí malovat s nadšením hennu? Zpravidla nám odborníci říkají, že z toho nevyjde nic, pokud použijete přírodní barvivo na vlasy po henné. Důsledky se tak mohou stát nevratné: například může vypadat řada vlasů, barvivo bude zbytečné, barva vlasů nemusí být ta, kterou jste očekávali a struktura vlasové linie bude zcela zkažena.

Kromě toho může být takové zabarvení nebezpečné, protože barva může dobře ležet nerovnoměrně - vypadá to ošklivě na vlasy, zvláště na dlouhou dobu. Obecně řečeno, odborníci vám řeknou, že vaše vlasy již utrpěly stres, když jste je překopíraly do henny, proto, aby se nakonec nestaly bažinovou barvou, je nejlepší se je nemusit dotknout a nechat je žít v klidu.

Bude mistr z salonu zahnat po henně barvení?

Stane se zvědaví, zda se mistr může zavázat, že udělá zbarvení. Mnozí profesionálové, kteří dlouhodobě pracují v kosmetických salonech, zcela odmítají "zasmát" svým klientům nátlakem. Proto když mladí dívky přijíždějí do kadeřnictví, aby se malovali, administrátor je vždycky poprvé zeptá, jestli už mají zabarvení, a pokud ano, jaký druh malby, kde se postup uskutečnil, kolik měsíců nebo let.

Všechny tyto otázky jsou velmi důležité, takže je třeba jim upřímně odpovědět, takže kadeřnice nebude čelit hrozným důsledkům bažinových vlasů, které pro vás budou fungovat. Faktem je, že henna, i když nejsou ve své podstatě škodlivá, obklopuje vlasy tak silně a je k němu připevněna, že se zbytek barviva jednoduše nemůže připojit k sobě, vlasy po henně doslova neschopné přijmout jinou barvu.

Co musíte udělat, abyste ještě vlasy po henně zbarvili?

V tomto případě máte pouze 2 užitečné možnosti:

 1. Pečlivě počkáte na to, aby vaše vlasy rostly zpátky, henna bude umývána a teprve poté bude stříhat vlasy, které jsou stále barveny hennou. Nezapomeňte, že vlasy, i když ne zuby, mohou růst, ale budou muset dlouho bolest a dlouhou dobu čekat, protože po henně ne všechny chloupky začnou aktivně růst. Poté, co vaše vlastní barva vzrostla, nyní můžete vykreslit jakoukoli barvu, která se vám líbí, dokonce iv šedo-hnědé karmínové barvě.
 2. Je třeba umýt hennu z vlasů a pro to stačí znát několik pravidel a receptů, které jsou skutečně efektivní svým vlastním způsobem.

Doporučujeme číst: Barvivo na vlasy - vlastnosti a účinek

Vyplácíme henu z vlasů, barvíme vlasy v jiné barvě

Jak dlouho můžeš barvit vlasy po henně? Otázka je docela delikátní a složitá. Je lepší dát to na okraj: po kolik dní očekáváte, že ztratíte vlasy úplně?

Chcete-li umýt hennu z vlasů, budete potřebovat přírodní olej (např. Kokos, mandle nebo jojobu), ocot, kefír, suché droždí, nejčastější mýdlo (ekonomické), zakysanou smetanou a léčivý alkohol v 70%. Ano Takové domácí umývání zní docela děsivě. Zdá se, že pokud vše promícháte, dostanete peklo směsi, připravené doslova spálit vlasy.

Ve skutečnosti ne všechny ingredience, které budete potřebovat, hlavní věc je jen mít všechno na ruce, takže v případě selhání s jednou složkou, přesuňte se na jinou, dokud hena z vlasů není 100% čistá. Nabízíme vám několik účinných masek na mytí henny.

Maska na bázi oleje pro mytí

Vytvořte masku obyčejného rostlinného oleje. Chcete-li to udělat, jen ho zahřejte ve vodní lázni a jemně ji aplikujte na celou délku vlasů. Dotýká se všech těžko dostupných míst. Nechte olej na chvíli zůstat na hlavě, zakryjte si hlavu speciální čípkou nebo pytlíkem, zabalte ji ručníkem a nechte olej na vlasu asi hodinu. Mimochodem, pokud pravidelně zahříváte ručník s vysoušečem vlasů a neumožňujete chlazení oleje, bude to mnohem lepší a henna bude rychlejší od vlasů. Po 1 hodině můžete olej vypláchnout. Tímto způsobem můžete po dvou až třech ošetřeních týdně jednoduše umýt hennu z vlasů.

Doporučujeme číst: Tepelný sprej na vlasy, ochrana před teplotou

Maska na bázi kefíru na praní

Musíte rozpustit 50 gramů kvasinek v kefíru v poměru jednoho šálku. Bylo by skvělé, kdyby kvasnice byly skutečné, nikoliv práškové. Směs dobře promíchejte a rozdělujte vlasy, po které je nutné držet masku na hlavě dvě hodiny. Potom opláchněte vlasy vodou. Skvělá věc spočívá v tom, že toto praní může být použito každý den - a čím častěji to uděláte, tím rychleji se hena vymyje z vlasů.

Mycí maska ​​na mytí

Takové mýdlo je nejrealističtější zásadou, s níž jsou odhaleny váhy pokrytí vlasů a všechny látky a prvky, které byly kdysi "řízeny", jsou vypláchnuty. Proto mnoho dívek namísto obvyklého šamponu začíná umyt hlavami nejběžnějším mýdlem. Po tomto mýdle se doporučuje vytvořit masku na vlasy, namočit ji sérami a pomačkat vlasy gelem, aby je nasávala vitamíny. Mýdlo na praní špinavě vysuší pokožku hlavy a změní vlasy na skutečnou slaměk na dotek, je to velmi nepříjemné. Takže mytí vlasů mýdlem, za jeden měsíc dosáhnete výsledku a umýt hennu.

Henna pro barvení a posilování vlasů, prospěch a poškození, pravidla a recepty

Luxusní hlavička vlasů, šumivé iridescentní kudrlinky, jako vodopád padá na ramena ladné ženy - to je jistě krásné. A stav vlasů může hodně říct o zdraví a blahu jejich majitele.

Koneckonců, musíte přiznat, že problém vypadávání vlasů, stejně jako jejich nadměrné vyčerpání, je pravděpodobně spojen s poruchou vnitřních orgánů a systémů nebo způsobené nešikovnými činnostmi kadeřníka při použití silných chemikálií při barvení a / nebo curlingových kadeřích.

Přírodní přírodní barviva a produkty biologické péče o vlasy zahrnují hennu - prášek získaný broušením (sušením) sušených listů rostliny Lawsonia (non-leafless) (Lawsonia inermis).

Henna vlasové posilování je zakořeněno v tisíciletích. Podle legendy prorok Mohamed používá hennu. Historici tvrdí, že od doby bronzové byl prášek Lawsonia používán jako účinné barvivo pro hedvábné tkaniny, zvířecí srst, lidskou kůži a jejich přídavky - vlasy a nehty.

A přesto tato jedinečná látka umožňuje bezpečné zbarvení kudrlin, neporušuje strukturu vlasů a je považována za zcela biologickou. Chcete-li odpovědět na otázku, zda barvit vlasy hennou, měli byste pečlivě prozkoumat všechny klady a zápory tohoto produktu.

Má barvení vlasů henna?

barva vlasů po barvení henny

Podle odborníků nemá Henna takovou silnou barvicí aktivitu, která zcela nahrazuje přirozenou barvu vlasů. Použití henny však vede k působivým výsledkům, pokud je to žádoucí, ke zlepšení přirozené barvy vlasů a jeho nasycení krásným měděným leskem, stejně jako dodávání dodatečné tuhosti a pompání pramenů.

Barvicí vlastnosti lavsonia prášku jsou dány dvěma biocompounds - žlutá-červená lavson a nasycený zelený chlorofyl. Na výjezdu máme jemný prášek (mouku nebo prášek) s charakteristickou bažinatou vůní špinavé zelené barvy, která je základem barviv nazvaných "Přírodní Henna".

Původní iránský, sudánský nebo indický Lawson je určen pro barvení vlasů v měděné / červené barvě. Použitá henna na vlasy vám umožňuje získat odstíny od zlaté až po bohaté kaštany (poslední odstín závisí na délce kontaktu vlasů s pastovitou hmotou henny).

 • Barvení dochází v důsledku nahromadění pigmentu v horních vrstvách vlasových tyčí, zatímco neprochází, nemění strukturu a nemá ničivý účinek.

Kombinace henny s basma je způsob, jak barvit vlasy černě. Po mnoha experimentech moderní průmysl nabízí naší pozornosti barevnou hennu obohacenou různými přírodními barvivy, například kávou, kakaem, citronem, dubovou kůrou, heřmánkem atd., Které dodávají barvě zcela jiný odstín.

 • Konečný odstín výrazně závisí na původní barvě vlasů.

Například henna na tmavých vlasech nemá žádný významný vliv na barvu a může dát jen brilantní podivný odstín, hrající roli vynikající tonikum pro péči o pokožku hlavy. Majitelé tmavých vlasů mohou používat všechny odstíny barevné henny (kaštan, čokoláda, burgundy, černé, zlaté) nebo přírodní lonsonia prášek (od spodních listů - měď nebo z stopky - bezbarvé).

Ženy s blond vlasy při výběru barev by měly být léčeny velmi opatrně, protože tenké vlasy mohou být namalovány v nečekaně jasné barvě. Abyste získali zlatý lesk, stačí vydržet hennu světelných tónů na vlasy asi půl hodiny a pro nasycenou barvu by měl kontakt zvýšit na hodinu a půl.

V každém případě, použití henny pomůže vaše vlasy zdravé, lesklé a dobře upravené.

Henna pro vlasy - výhody a škody způsobené aplikací

V tabulce jsem shromáždil hlavní výhody a nevýhody použití vlastností henny na vlasy.

S účinkem sloučenin předchozí barvy, Lawson dává velmi ošklivé odstíny, od špinavé šedé až po zelené odstíny.

V nejlepším případě získáte podivný fialový odstín depigmentovaných oblastí hlavy a nejhorší je kombinace původní barevné schéma a podivné vločky šedých vlasů.

4. Po barvení vlasů hennou nelze barvit vlasy syntetickými barvivy, nejčastěji kvůli chemické reakci. Lonsonian sloučenin s jejich komponenty, neočekávané reakce se vyskytují, a výstup se změní v rezavé nebo nazelenalé.

Po barvení s hennou by měly vlasy úplně růst a pak můžete začít experimentovat s jinými typy barviv.

Jak můžete vidět, že to není univerzální výrobek, když jste studovali přínosy a škodu henny na vlasy, můžete si vybrat ve prospěch tohoto nebo jiného přírodního barviva, ale nemusíte spěchat, podívejme se blíže na užitečné vlastnosti a způsoby použití henny.

Jak získat různé odstíny při barvení vlasů hennou?

Následující kombinace bylinných složek s práškem lavsonia pomohou diverzifikovat paletu barev:

 1. Hněvnatý prášek rozpusťte silným vývarem z cibulové kůry (2 hrstky na 300 ml vroucí vody, vaříme 30 minut při nízkém ohni) a získáme krásný měděně zlatý odstín.
 2. Ředění henny s horkou řepnou šťávou vám umožní získat neočekávaně bohatou barvu burgundského.
 3. Bledě červené odstíny jsou tvořeny přidáním kurkumatického prášku do henny a následným zředěním horkou vodou.
 4. Pro úžasnou čokoládovou barvu kombinujte hennu s čistým kakaovým práškem (bez přísad).
 5. Jasný slunečný odstín vlasů dává kombinaci lavsonického prášku a silného odtučněného heřmánkového pole (2 polévkové lžíce sušené rostlinné suroviny do sklenice vody, dusené ve vodní lázni asi čtvrt hodiny).
 6. Pro milovníky červených tónů se doporučuje zředit hennu přírodní brusinkou, předehřátou na teplotu 80 ° C.
 7. Vynikající třešňový odstín dodá vlasům henu, zředěnou horkým červeným vínem, například Cahors nebo Cabernet.
 8. Pokud nejste připraveni experimentovat doma, je k prodeji henna různých odstínů, jejíž výběr závisí na vašich preferencích.

Použití henny pro posílení vlasů

Mnoho žen používá hennu v pravidelné domácí péči o vlasy, což je jedinečná výživná maska, ale bez změny barvy kudrlin.

 • Barevná henna se připravuje z listů lavsonia a získává se bezbarvá henna, její stopky se používají - neobsahují pigmentující sloučeniny, ale mají všechny příznivé vlastnosti rostliny.

Následující léčivé živiny jsou přítomny v kompozici listového prášku Lawsonia: henotaninové, galické a jiné organické kyseliny, vitamíny C a K, cenné fosfolipidy, pryskyřičné látky, polysacharidy, stopy etherů. Díky této kompozici umožňují příznivé vlastnosti henny na vlasy řešit řadu problémů, od pádu vlasů až po dodatečný objem na tenké a nadměrně mastné kadeře.

Henna Nutriční maska ​​recept

Aby se připravila výživná henna výživná maska, postačí prášek rozpustit horkou vodou nebo vodním extraktem z léčivých rostlin, dokud se nedosáhne husté těstovinové hmoty a rovnoměrně se rozloží kompozice na pokožce hlavy a rozdělí se prameny na dělení.

Doba trvání masky je od 20 minut do 1 hodiny. Pokud chcete zvýšit účinek Lavsonova prášku, přidejte esenciální oleje (2-3 kapky) z citronu, heřmánku, jalovce, cypřiše, pelargónie, rozmarýnu, neroli, levandule nebo jejich směsi.

Použití bezbarvé henny na vlasy:

 • pokles produkce sekrece tuku a pokles růstu žárovek;
 • čištění žárovek nahromaděné a stlačené sekrece (mastné zátky), bránící normálnímu růstu vlasů;
 • posilování kořenů kudrlin;
 • léčba lupů a mastné seborrhy;
 • vytvářející dodatečný lesk na prameny;
 • aktivování růstu prutů;
 • zvýšit tloušťku vlasů a zvýšit jejich celkový objem.

Jak chovat hennu?

Na obalu s práškem jsou podrobné pokyny a doporučení týkající se trvání kontaktu přirozeného barviva s vlasy. Existuje řada konkrétních pravidel, která by měla být dodržována pro chov henny:

 1. Nepoužívejte kovové předměty a nádobí, jelikož se při kontaktu s kovem zhoršuje kvalita laku.
 2. Prášek se zředí horkou vodou, ale jeho teplota by neměla překročit 80 ° C.
 3. Konzistence heny by neměla být tekutá, protože tekoucí proudy mohou skvrnit pokožku a oblečení. Připravte si nástroj, který se podobá hustotě domácí kysané smetany.
 4. Droga se aplikuje na vlhké vlasy, které jsou promyty šamponem v teplé podobě a rovnoměrně se rozkládají po prameny, začínající od zadní části hlavy.
 5. Po aplikaci se na hlavu umístí oteplovací víčko vyrobené z plastového víčka a vyhřáté froté ručníky.
 6. Doba kontaktu se pohybuje od 5 minut do 2 hodin.

Odstraňte hennu z vlasů po barvení a opláchněte rostlinnými oleji.

Jak vypít henu z vlasů?

Mnoho žen je znepokojeno tím, jak umýt hennu z vlasů, aby byl účinek maximálního účinku? Kompozice se omyje spoustou tekoucí vody bez použití detergentů.

U hustých vlasů může být proces oplachu zdlouhavý, protože je nutné úplně odstranit částice prášku z každého vlasu. V příštích třech dnech se nedoporučuje umytí vlasů, protože aktivní složky henny mají nadále příznivý účinek na vlasy.

Pokud chcete odstranit výsledný odstín po aplikaci barevné henny, pak aromaterapeuti doporučují být trpěliví a používat rostlinné oleje: olivový, broskvový, hroznový nebo meruňkový jader, mandle, jojoba.

 • Procedura se provádí dvakrát týdně a jemně aplikuje kterýkoliv z navržených olejů na srsti v horké formě.

Olejová maska ​​se uchovává na hlavě pod ohřívacím uzávěrem po dobu jedné hodiny, poté se omyje pravidelným šamponem. Po 3-4 týdnech henna částice, které jsou na povrchu kudrlinky, zcela vymývané.

Náš exotický host, hena, který přišel k nám ze zemí starověkého východu, má takové užitečné vlastnosti. Chcete-li experimentovat s novými odstíny, použijte barevný prášek soudního řízení, jehož výběr je v současné době poměrně velký, a pokud je to nutné, posilněte vlasy a péče o jejich jedinečný lesk, použijte bezbarvou henu.

Barvení vlasů po henně: účinné doporučení pro úspěch postupu

Henna je přirozené barvivo, které nejen pomáhá měnit přirozenou barvu kudrlin, ale také je léčit. Není divu, že ženy široce využívají tohoto přírodního daru ke změně svého obrazu, protože taková malba je považována za nejbezpečnější. Nicméně, někdy získaná barva s hennou se může nudit, a ženy mají touhu vypláchnout toto barvivo.

A pak jsou logické otázky: jak moc si můžete barvit vlasy po henně s chemickým činidlem a jak ovlivní jejich barvu, strukturu a celkový vzhled jako celek? Tento problém nevzniká marně.

Obarvení vlasů po henně je obtížné, ale může být vyřešeno. Tam jsou tajemství, které pomohou vrátit bývalou barvu vlasů.

Koneckonců všechny přírodní pigmenty vyžadují zvláštní přístup v chovu. Aby bylo možné přesně odpovídat na kladené otázky, je třeba pochopit, jak jednotlivé komponenty tohoto nástroje působí na kudrlinky a jak profesionální kadeřníci dělají, pokud se po tomto přírodním barvení překreslí.

Henna při malování hlavy

Henna je přirozené tvrdé barvivo, které barví vlasy v červených tónech a léčí vlasy.

Takový práškový barvivo se získává z listů Lawsonia, keřů pěstovaných v některých asijských zemích. Malba s ním je způsobena působením hlavního prvku obsaženého v jeho složení - lavson.

Není možné úplně předvídat, jaký nádech kudrlin se objeví při použití henny prakticky od první aplikace. V důsledku malby mohou být prameny načervenalé, oranžově červené a hnědočervené.

Stín kudrlinky ovlivní jejich pórovitost, časový průběh, dodržování všech pravidel barvení. Další tóny lze získat smícháním henny s basma, kávou a řadou dalších barviv. Tyto informace jsou podrobně popsány v článku o barvení vlasů henny.

V každém případě se všechny ukázaly jako trvalé, těžko odvoditelné. A výsledná barva bude uchována po velmi dlouhou dobu.

To se vysvětluje skutečností, že během malby se pigment hromadí v kůžičce a na horní straně se vytvoří film, který chrání výsledný odstín před ničením. To znamená, že v průběhu času může barvený lavonový prášek jen trochu vyblednout, ale jejich zcela přirozená barva se nevrátí sama od sebe, protože jeho účinná látka je odolná vůči ultrafialovému záření, vodě a chemii.

Henna pigment proniká hluboko do vlasové kůžičky, což vede k vyblednutí barvy. Proto, než se rozhodnete o tom, stojí za to vážit výhody a nevýhody.

Proto ženy, které často a radikálně mění odstíny, vždy před aplikací přírodního barviva, musíte pečlivě přemýšlet o tom, zda učinit takový krok. Jinak brzy brzy čelí problému, jak malovat vlasy po henné.

POZNÁMKA! Široké využití lavonového prášku se vysvětluje skutečností, že toto přírodní barvivo nejen umožňuje vytvářet nové poznámky ve svém vzhledu bez poškození zdraví, ale také účinně léčí kudrlinky. Pokud podrobněji analyzujeme jeho užitečné vlastnosti, pod jeho vlivem se reguluje činnost mazových žláz, redukuje se tvorba lupů, zvyšuje se krevní oběh, kudrlinky se zjemňují, silnější a jejich lesk se zvyšuje. Můžete si přečíst o všech těchto užitečných vlastnostech na stránce henna na vlasy.

Co se stane na henna-barevné prameny po expozici syntetických barviv

Barvení vlasů s běžnými vlasy po henna může dát nepředvídatelný výsledek.

Je možné barvit vlasy po henně se syntetickými barvivy a co je třeba vzít v úvahu při opětovném barvení? Dokonce i zkušení kadeřníci se zřídka zavazují, že budou po vystavení rostlinným pigmentovým přípravkům nést chemikálie na kadeře. A bez ohledu na to, jak dlouho byl tento postup proveden.

To je vysvětleno několika fakty:

 1. Kombinace zákonného a chemického činidla vede k nejvíce neobvyklým reakcím. V důsledku toho mohou být vlasy oranžové, zelené a dokonce i modré. Záruky za získání určitého tónu po aplikaci tohoto barviva nedávají žádnému pánu.
 2. Většina henna chemických barviv může ležet nerovnoměrně a prameny se na některých místech nakonec stanou tmavšími av ostatních jsou lehčí. Někdy k tomu, aby kadeřník dosáhl požadovaného výsledku, musí ošetřovat několikrát vlasy po ošetření lavensonovým práškem.
 3. Chemická reakce mezi hennou a syntetickými barvivy ve většině případů zhoršuje stav vlasů. Stávají se suché, silně rozmazané a mohou později začátkem klesat v obrovských množstvích. Žádný mistr nechce být takovým výsledkem vinným.

POZOR POZOR! Pokud pán odpověděl na otázku, jak barvit vlasy po henně, že v tomto postupu nejsou žádné potíže, pak s největší pravděpodobností nemá v tomto případě žádné zkušenosti. V tomto případě je lepší kontaktovat kvalifikovanějšího specialistu.

Henna se umyje doma

Postupné ostření vrásčitých špiček je efektivní, ale dlouhá cesta k odstranění henny z vlasů.

Obecně platí, že vysoce kvalitní barvení vlasů po henné je možné až po obnovení jejich přirozené barvy. K jejich růstu však potřebuje spoustu času, ale z nějakého důvodu to prostě nemusí být.

Pak nejrychlejší způsob, jak se zbavit červenavého tónu, je umýt vlasy určitými řešeními. Dokonce i poté, co je to nutné, můžete na nich aplikovat chemickou barvu.

Profesionální nástroj ESTEL pomůže rychle se zbavit pigmentu henny ve vlasech.

Doma můžete použít pomoc s látkami, které lze vždy zakoupit v lékárně nebo v obchodě. Odstraňování barvy pomocí lidových receptů je příznivě bezpečná. Ale mají mínus - výsledky můžete dosáhnout jen v několika zasedáních.

Chcete-li zlepšit efektivitu domácího praní, doporučujeme dodržovat tyto tipy:

 1. Kudrnatá před aplikací mycího prostředku na hennu není třeba umyt.
 2. Volné prameny se nejdříve doporučují navlhčit 70 stupňovým alkoholem. Tento postup poskytuje prohloubení vlasů, které usnadní odstranění pigmentu.
 3. Připravené mytí by mělo být pečlivě a hojně rozloženo po pramenech. Proto musí být připravená směs na skladě.
 4. Po nanesení masky nebo tření musí být hlava zahřátá pomocí polyethylenu, kapesníku nebo ručníku.
 5. Dále se doporučuje zahřívat hlavu po dobu 5-10 minut pod kapotou a vysoušečem vlasů. Tím se zvýší pronikání pracího prostředku uvnitř vlasových šachet.
 6. Hlava po umytí šamponem a velkým množstvím teplé vody umyjte.

Při rozhodování o tom, jak barvit vlasy po henně s běžnou barvou, musíte si vybrat jeden z nejúčinnějších receptů na mycí prostředky. Některé z nich jsou popsány níže.

Odstraňovač oleje

Vlasové oleje pro mytí henny je lepší používat v závislosti na jejich typu.

Olejová maska, která se používá až třikrát týdně, vrátí přirozený odstín. Hlavním důvodem je správně použít tento odstraňovač.

Pokyny pro přípravu a použití olejových výplachů jsou následující:

 1. Nejprve musíte vybrat jeden z rostlinných olejů. Může to být jako obvykle slunečnice, nebo olivový, mandlový, lopuch.
 2. Dále se olej zahřívá ve vodní lázni na 37 až 40 stupňů.
 3. Po rozložení teplé olejové kapaliny po celé délce pramenů. Zvláštní pozornost je věnována kořenům.
 4. Doba zotavení masky je jedna hodina.
 5. Olej se omyje následujícím způsobem: nejprve je třeba použít vlasy na vlasy a teprve pak namočte hlavu vodou. Tento přístup zajišťuje maximální přilnavost molekul oleje a šamponů, po kterém se usnadňuje promývání kadeřnic.
 6. Navíc po nanesení a odstranění pracího roztoku se doporučuje použít vodu, která byla okyselena citronovou šťávou nebo jablečným jablečným octem. Můžete také použít další vlasové kondicionéry, které jsou uvedeny v tomto článku.
zpět do indexu ↑

Kefír odstraňovač kvasinek

Maska kefír a kvasnice na mytí henny z vlasů by měla být připravena z čerstvých produktů bezprostředně před zahájením procedury.

Tento recept je vhodný pro kadeře jakéhokoli druhu. Můžete jej používat denně, dokud nezískáte požadovaný výsledek.

Henna vlasové zbarvení: výhody, nevýhody a užitečné tipy (45 fotek)

Henna je keř, jehož kůra a listy po zpracování se změní na prášek nazvaný henna, známý přírodní barvivo na vlasy.

Henna nejenom barví vlasy, posiluje je, zlepšuje jejich růst, je léčbou seborrhea, je také prevencí vypadávání vlasů. Vlasy získávají brilantní syté barvy. Můžete si barvit vlasy hennou tím, že si koupíte 1-3 hennu, vše závisí na tom, jak dlouhé a silné jsou vlasy. Při malování je velmi důležité správně smíchat kompozici. Nejjednodušší je kombinovat hennu s vodou do stavu podobného jogurtu. Chcete-li zrychlit barvení v kompozici s práškem, můžete přidat červené víno, citronovou šťávu nebo ocot. Henna má zvláštní vůni, může se přidat do něj zelený čaj, můžete přidat koření nebo esenciální oleje, což příliš neovlivní barvu vlasů.

Při nákupu věnujte pozornost čerstvosti henny, čerstvá henna zbarví vaše vlasy rychleji a kvalitněji.

Tipy pro barvení

 • Před barvením naneste krém na čelo tak, aby pokožka neznečistila;
 • Je nutné začít barvit vlasy z okcipitální oblasti, pak korunu a chrámy na konci malovat všechny vlasy;
 • Z jaké barvy vlasů a jaký stín chcete získat závisí na tom, kolik času strávíte na barvení;
 • Tmavé vlasy jsou zbarveny od 1 do 1,5 hodiny a světlé vlasy 30 až 40 minut;
 • Chcete-li rychleji barvit vlasy, mohou být lehce vysušené vysoušečem vlasů;
 • Po barvení se henna omyje šamponem na čistou vodu. Nezapomeňte balzam na vlasy;
 • Pokud je barva příliš světlá, může být lehce odstraněna. Je zapotřebí třepat vyhřívaný rostlinný olej do vlasů a držet ho chvíli, poté opláchnout šamponem. Je-li to nutné, opakuje se postup s olejem;
 • Po třídenním zbarvení mé vlasy nejsou moje, ale pokud je v létě, pak ji nebudeme skrývat od slunce, pak se barva stane světlejší a bohatší;
 • Pokud jsou vlasy barveny hennou více než jednou za dva měsíce, může se vyblednout.

Odstíny

Můžete se uchýlit k trochu triků, abyste získali požadovaný odstín. Zbarvení kaštanu lze získat přidáním pouze jedné lžíce do roztoku henny. Pokud v henně namísto vody přidáme řepný džus, získáme červenavý odstín. Henna smíchaná s basma dává čokoládový odstín. Pokud vaše henna zbarvení vybledne, můžete ji osvěžit. Vezmeme vařenou vodu o objemu 1,25 litru a 50 gramů henny, promícháme, filtrováme, ochlazujeme a opláchneme.

Upozornění

 • Pokud jsou vlasy v poslední době barveny moderním barvivem, ať už je to pruhované nebo po chemickém stmívání, je lepší nechat hennu zbarvit, protože může být velmi smutný výsledek s nepředvídatelnou barvou.
 • Pro přirozené blond vlasy se barvení henny nedoporučuje, pokud nejste fanouškem jasně červených vlasů.
 • Hnědé šedé vlasy nenafarbují vše, co se může ukázat, je nepříjemná barva mrkve.
 • Pokud se rozhodnete barvit hennou, mějte na paměti, že henna je trvalé barvivo pronikající do hloubky vlasů, což příznivě ovlivňuje kvalitu a zdraví vlasů. Ale barva nad touto barvou nebude fungovat. Na vlasy obarvené hennou, kudrna není zachycena, barva neklesá, čekáme, až bude růst.

Rád bych si po henně zbarvil vlasy

Existují pouze dvě možnosti. Počkejte, až se vrátíte a řežete: počkejte dlouho, omluvte se za řezání. Chcete-li barvit vlasy, musíte se zbavit henny... opláchnout. Existuje několik možností, domácích lidových receptů, které bude vyhovovat vašim vlasům - nevíme.

 • Mýdlo na praní místo šamponů, za měsíc budete moci barvit vlasy.
 • Roztok sodíku: 10 lžící. lžíce sody, 1 lžíci soli ve sklenici vody - aplikujte roztok na vlasy a podržte hodinu a pak opláchněte.
 • Bow Navlhčete vlasy cibulovou šťávou.
 • Kysaná smetana - aplikujte na vlasy po dobu 1 hodiny.
 • Kefírová maska. 1 šálek mastného jogurtu, 50 gramů kvasnic, aplikujte na vlasy po dobu 2 hodin.
 • Nejoblíbenější jsou olejové masky. Vezmeme olivovou nebo jojobovou, mandlovou (jakoukoli přirozenou) - zahřejeme a dáme vlasy, položíme na klobouk a zabalíme do ručníku po dobu 2 hodin.
 • Alkoholové masky. Alkoholové masky jsou velmi suchá kůže.
 • Tinktura z pepře po dobu 20-30 minut.
 • Vodka 70 ml, olivový olej 50 ml, med 1 lžíci, olej s teplým medem, udržujte 2-3 hodiny.
 • Cognac 50 g, kolečko 50 g, držte po dobu 1 hodiny. Bez mytí aplikujte kefír s pomerančovým džusem dalších 5 hodin.

K dispozici je také profesionální kosmetika, která vám pomůže vyčistit hennu.

Nezapomeňte však, že žádná z navržených možností to neprovede najednou. Pokud se chcete zbavit henny jednou provždy, musíte to zkusit.

Jak se starám o vlasy před a po zbarvení henny? Tři kroky k krásným a zdravým vlasům

Ahoj všichni! Chci se s vámi podělit o zkušenost posledního přírodního henna barvení.
Použití přírodního barviva je dlouhotrvající a zajímavá záležitost. S hennou se můžete lišit a představovat, jak vaše srdce touží A jako výsledek - silné, lesklé a hladké vlasy bez sucha a sekce.

Krok 1: Očištění

Henna je rostlinné barvivo a nejlépe ze všech s vlasy tak, jak je. Zbarvení se olupuje z vlasů staré péče rovnoměrně, hlubší a trvá déle. Proto první věc, kterou potřebujete k čištění vlasů z léčby filmu.
Můžete to udělat s různými šampony. Měl jsem také čas na šampon pro hluboké čištění. Takže to se shodovalo. Nepoužívám SHO před každým zbarvením. Můžete si vzít jakýkoliv "stripující" šampon. Doporučuji Kaaral Purify Hydra (250 ml / 670 rublů). Není to hluboké čištění, ale "ladí" lačně vlasovou kosmetiku. Bonus - silný lesk.
Používám Angel Professional šampon (250 ml / 448 rub). Mám k dispozici. Podle popisu produktu obsahuje extrakt z řas.
Odhaluje vlasy, odstraňuje "staré" filmy masky a nesmazatelné výrobky, zbytky stylingu a jiné mechanické nečistoty. Stejně jako chlór, mořská sůl. Je proto užitečné po dovolené na moři nebo častých návštěvách bazénu. Činí jemně a opatrně. Nezasychává vlasy. Vůně dobře. Velké pěnění. Už jsem "naplnil svou ruku" a intuitivně jsem věděl, kolikrát si mýdla hlavy a jak dlouho.
Od výrobce:
Použití: Aplikujte na mokré vlasy. Masírujte do silné pěny a nechte na vlasy 4-5 minut, poté důkladně opláchněte vodou.
Po šamponovém hlubokém čištění vlasů "otevřete" a vděčně přijměte novou péči. Takže teď jim musíme dát to nejlepší. Nejoblíbenější maska. Nebo nejoblíbenější koncentrát (ampulka). Je důležité, aby přípravek zvlhčoval a vyživoval vlasy a neopouštěl je s množstvím silikonů nebo jiných filmotvorných látek, které mohou snížit účinnost masky hennou.
Co se mi nejvíce líbí, je použít masku Kaaral Purify Hydra (500 ml / 834 rub) v tomto případě. Je vysoce zvlhčující a dobře kondicionovaná. Bez silikonu. A tentokrát jsem chtěl něco vážnějšího. Na alkohol. S větším pronikavým výkonem. A po šampónu pro hluboké čištění jsem použil Kaaral Maraes Elixir * (1 pár / 500 rub).
Elixír Maraes, stejně jako celý salon, vytvořil pro barvení vlasů jednu ze svých stupňů péče. Co potřebujete pro vlasy, které prošly chemickou úpravou? Ano, všechno! Hydratace, výživa, regenerace. Plus ochrana pigmentu před vyluhováním a vyhořením a samozřejmě lesk.

Jak používám Maraes Elixir
Umyjte šampon. Obalím si vlasy v ručníku asi půl minuty. Sundal jsem si ručník a nasadil jsem na mokré vlasy směs obou trubiček elixíru. Distribuováno po celé délce, s výjimkou kořene vlasů. Nepoužívejte na pokožku hlavy. Upevňuji vlasy na horní části hlavy a skrývají je pod víčkem. Po 10 minutách vypláchněte vodou. Nepoužívám žádnou kosmetiku a vlasy jsem přirozeně vysychala.

Po tomto postupu se vlasy staly elastické, hedvábné a těžké. V komplexu Elixir obsahuje oleje, keratin a bílkoviny - obnovuje, zvlhčuje a vyživuje vlasy. Ale klimatizace mi nestačila. Vlasy jsou velmi volné. Budu nadále vědět, že po elixíru z Maraes potřebuji klimatizaci. V ideálním případě, Kaaral Purify Reale (250 ml / 851 rub) nebo stejná Hydra maska. Dokonale hydratují a upravují vlasy a neobsahují silikony. Co potřebujete.

Krok 2: Barvení

Používám jinou hennu. Jediný dokonalý ještě není) Hledám a rád, že mě pokaždé zkusím nový. Nyní bude z Maroka "Královská nevěsta" (Kdo jiný si pamatuje T / "Clone"?).

Jedná se o závod s 100% práškovým práškem. Bez přísady basma nebo jiných barevných bylin. Schopnost barvit vlasy není červená / červená, ale kaštan je kvůli jeho původu. Složení půdy, na níž Lawonia rostla, přímo ovlivňuje výsledný odstín.

Jak jsem vařit těstoviny
Postupně přidejte teplou vodu k prášku, dokud konzistence pasty nebude tekutá a vhodná pro aplikaci na vlasy. Nechte heňu několik hodin naplnit. Čím delší je pasta nakreslená, tím více pigmentu to dává. Tentokrát trvala 2,5 hodiny.

Nezakrývám talíř s těstovinami a dávám je do skříně. To je improvizace) Pod vlivem světla a vzduchu (nemám světlo, ale vzduchem), henna je oxidována, dochází k chemické reakci a to také ovlivňuje odstín.
Těsně před použitím přidejte do pasty olej. Moje oliva je nerafinovaná. V jaké fázi je třeba přidat (nebo ne) maso je také improvizace. Můžete to udělat na samém začátku. Ropa mi pomáhá hodně s takovými maskami. Vyživuje vlasy a zjemňuje vlastnosti sušení prášků.


Jak mohu udělat masku
Aplikuji pastu na suché, relativně čisté vlasy (druhý den po mytí). Pro časté rozdělení. Důkladně pokrývám hlavu a vlasy po celé délce. Fixujte vlasy nahoře. Jen pár. Udržuje se sama.
Nepokrývám hlavu s ničím - improvizuji znovu) Jakmile někam přečíst, že pokud nemusíte pokrýt hennu masku, to znamená, že neomezujte přístup k kyslíku, potom nebude odstín vlasů červený, ale hnědý a teplá, ale chladná. To je vše dvojznačné, individuální a relativně
Masku nechte 2 hodiny a omýt šamponem. Po nanesení kyselého kondicionéru s nízkým pH. Mám Angel (2 l / 1429 rub) na kohoutek. A jeho obvyklá nesmazatelná péče. Sprej, smetana (o nich už bylo řečeno). Dávám vlasům přirozeně suché vlasy.

Okamžitě po masce s hennou srstí je velmi jasně červená. Bylo to, jako by mě zbarvily a zuřivě červené. O dvě hodiny později jsem si všiml, že stín začal ztmavovat a "uklidňovat se". K tomu dojde během prvních 2-3 dnů. V tuto chvíli je nežádoucí umývat si vlasy, aby vám poskytly stín, jak se vyjádřit a upevnit co nejlépe.
Je to příští den. Přírodní světlo. Žádné střelby. Žádná tuhost nebo suchost. Vlasy jsou elastické, hedvábné, hladké a lesklé. S různým osvětlením a leskem vypadají jinak. Čím víc světla, tím jasnější je lesk. Čím menší světlo, tím hlubší je barva.
Fotografie pořízené v řadě. Čím dál jsem z okna, tím tmavší jsou vlasy.

Přímé sluneční světlo. Žádné filtry a blesk.

Krok 3: Výživa, hydratace a ochrana

Na barvení by mohlo být dokončeno. Vlasy jsou měkké, elastické, husté, lesklé, neškrtí, dobře ležou. Co jiného potřebujete?
Chci "plnost" vlasů. Chci, aby se stali "vyživovanými" a těžkými. O takových vláčnostech tvrdí, že jsou silní. To brání průřezu, vyhoření pod vlivem UV záření (a mám problémy s ním), rozbití, elektrifikaci. A je čas pečovat o silikony.
Chcete-li to provést, použijte výživnou masku. Mám tuto trichovedickou léčivou masku * (150 ml / 1350 rub). A sérový kolagen-PRO od společnosti BeautyConceptPRO (200 ml / 1300 rub). Již jste s těmito výrobky seznámili. O nich tady.
Maska s nasycenými oleji, extrakty, keratin a složení bílkovin. Se silikony. Velmi tlustá. Prostě chce něco zředit. Kolagenové sérum mě přineslo s ohromujícím kondicionováním. Obnovuje a chrání vlasy.

Jak mohu vyrobit výživnou masku s kolagenem pro
Moje hlava s mým šamponem pro časté užívání (letošek v létě). Snažím se umýt pouze hlavu, ne délku vlasů. Občas si zabalím vlasy do ručníku. Míchám na talíři 1 polévkovou lžíci. masky a 2,5 ml séra. Aplikuji na mokré vlasy. Pouze v délce. Upevněte nahoře a noste sprchový kryt. Po 15 minutách umyjte teplou vodou. Používám nesmazatelný sprej a krém. Vysušil jsem vlasy přirozeným způsobem zhřešil, šel do postele s mokrými vlasy

Miluju pocit poslušných vlasů! Po páru jsou vlasy tak, jako by na nich již byly všechny nesmazatelné prostředky! Kolagen pracuje na vlasu jako rovnačka. Pouze hlasitost snižuje trochu. Ještě více brilantnosti! Po masce s hennou leskem mi vyhovovalo. Nikdy jsem si nemyslel, že by to mohlo být tak lesklé!


Chci zkusit hennu, ale obávám se po suchých vlasech. Má hennu suché vlasy?
Záleží na specifické henně, stavu Vašich vlasů a péči. Kvalitní henna, čerstvá, jemně mletá, prosetá z vrhu, správně uložena - ne, nezasychá.
Nejde jen o prášek, ale také o to, jak ho budete používat. Ve svém příkladu zobrazuji:
• přidat máslo do těstovin
• Vyčistěte masku šamponem
• používejte kondicionér s nízkým pH
To je můj způsob, jak se vyhnout suchu a tuhost vlasů a funguje to 100%!
Čím lepší je stav vlasů, tím příjemnější je použití henny. Silně poškozené vlasy mohou být také barveny hennou nebo masky vybledlé. Vše závisí na každodenní péči, tedy kosmetice.

Henna mě nepřebírá. Barva není jasná. Co dělat Co přidat hennu (vejce / kefír / atd.)?
Netrpěli přísadami a změňte hennu. Pokud henna určité značky nedává požadovaný odstín, zkuste jinou! Z toho, co se mi líbilo dobře pigmentované: Mýdlové ořechy, Kajal, "Sultanova nevěsta". Já se dozvím o ostatních - řeknu to)

Jak dosáhnout určité barvy s hennou?
Vyberte hotovou směs heny a dalších prášků, které ovlivňují odstín (basma atd.). S nimi je také snadné dělat chyby. Vidím stín "čokoládu" tak, výrobce henny - jinak. Musíme se pokusit. Pamatujte na "návrat" pigmentu. Čím delší je pasta naplněná, tím bohatší bude to.

Jak dosáhnout červené barvy? A jak červené světlo?
To většinou závisí na vaší přirozené barvě vlasů. Henna se nezjasní. A světle červená může nastat jen na blond vlasy. Přírodní světlo nebo speciálně vyjasněné.
Červená barva po henně dostanu sama od sebe. Postupně propláchne na červenou.

Nechci změnit barvu vlasů. Má smysl udělat masku s bezbarvou hennou, protože nedává takovou hustotu, jako je barva?
Sledování některé henny. Stává se, že bezbarvá kvalitní henna dává větší hustotu a lesk než nízká barva.

Chci použít bezbarvou hennu na posílení kořenů a hustoty vlasů podél délky, ale barvu / tón / světlo vlasy. Měla by být použita henna?
To je případ, kdy je lepší se zdržet henny. Henna leží na vrcholu vlasů a vytváří "bariéru". To může zabránit tomu, aby barva ležela rovnoměrně a pevně držena.

Je možné barvit vlasy henny dříve barvené chemickou barvou?
Ano, můžete. Ale ne okamžitě po proceduře barvení. Vlasy musí být připraveny (viz krok 1). Pokud jsou vlasy tmavší než její vlastní, pak po masce s hennou bude tato část vlasů tmavější. Tmavší než rostoucí přírodní, barevná henna.
Zde jsou dva způsoby. Nebo častěji kreslit hennu rostoucí kořeny a nedotýkat se délky, dokud není barva rovnoměrná. Nebo zesvětlete dříve namalované.
S bledými vlasy naopak. Předtím vyčištěná část délky bude muset být častěji barvena hennou než rostoucí nasycené kořeny.

Jak nejlépe uložit hennu?
Prášek musí být chráněn před slunečním zářením a kyslíkem. Proto je nutné skladovat prášek na tmavém, suchém místě av těsném kontejneru. Chovám hennu v plechovkách průmyslových masek. Ve skříni.
Nejspolehlivější možností je koupit henu v uzavřených pytlích o hmotnosti 50/100 gramů. Můžete si je objednat najednou. Samotné balení zachová vlastnosti prášku.

Krásné a zdravé vlasy pro vás

* Složení produktu v katalogu odkazem na konci příspěvku.
Foto: @ julianna_henna_art
Hudba: Amir Diab - Habibi; Mahmut Orhan - Pocit

Pro Více Informací O Suché Vlasy