logo

lady hair.ru

Časopis krásy a zdraví

Opíješ si vlasy na noc?

Tam je také opačný názor - vlasy pletené na noční přestávku více a vypadat horší. Snažme se zjistit, zda je šlehačka pro noc pro vlasy užitečná, nebo je ještě třeba ji opustit.

Pletení vlasů v noci je výhodné.

Nepochybně je to osobní otázka každého majitele dlouhých vlasů. Během spánku jsou vlasy zmatené, padají na obličej, obecně mohou způsobit majiteli velké obtíže. Kdo opéká vlasy v opletení, který shromažďuje hromadu vyšší v horní části hlavy, která prostě shromažďuje vlasy v koni.

Pletené vlasy rostou rychleji.

Musíme tento názor vzpomenout. Když jsou vlasy splétány, jsou to, co říkají "vlasy na vlasy", minimalizuje to vnější dopad, vlasy jsou méně tučné a proto jsou v lepším stavu. Rovněž sbírá vlasy tvrdší, aby se zlomily, zejména pokud jsou suché a křehké. Tímto pravidlem platí nejen v noci. Během dne jsou vlasy nejčastěji náchylné na sušení ze slunce, větru, různých znečišťujících látek a výfukových plynů. Proto v slunečném a horkém počasí, je-li to možné, je nutné nejen sbírat kudrlinky, ale i skrýt je pod košile.


Existují nepříznivé názory. Někteří říkají, že v noci by celé tělo mělo odpočívat, včetně vlasů. Ta druhá říkají, že žvýkačka, která sbírá vlasy, je kazí a způsobuje zlomení. Stále někteří mluví o porušení krevního oběhu pokožky hlavy. Vymažte tyto mýty.


Volně pletený pletenek na noc nemůže ovlivnit přívod krve. Pro správné zajištění vlasových folikulů se všemi potřebnými odpadními produkty je nutné před spaním po dobu dvou až tří minut hluboké vlasy pokládat po celé délce masážním kartáčem. Myslíte si, že dásně způsobují křehké vlasy? Vnořte saténovou stuhu v noci ve vlasech.


Shrnutí, rád bych vám připomněl naše předky. Ve starověkém Rusku nebylo dovoleno nechat vlasy volné. Všechny slušné dívky je nosily v pletené pramene, skryté pod šátkem. O jakýchkoli prostředcích na růst vlasů a kondicionéry a řeči nemohlo být. Ale navzdory všem "opletům" - vlasy našich předchůdců nyní žárlí.

Líbí se vám tento článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo zůstaňte naladěni na VKontakte.

Přihlaste se k aktualizacím prostřednictvím e-mailu:

Řekněte svým přátelům o tomto článku ve své oblíbené sociální síti pomocí tlačítek. Děkuji!

Odpovědi

A je pravda, že v koňovém koni se vlasy zrychlují?

Nevěřím tomu! Naopak, vlasy se stávají křehčími.

Růst vlasů rychle.

Růst vlasů je jedním z ukazatelů jejich zdraví. Vlasy procházejí několika cykly růstu. Prvním cyklem je aktivní růst, pak je tu fáze odpočinku.

Během období aktivního růstu se buňky v kořínku rozdělí velmi rychle, což je důvod, proč vlasy rostou. Dříve se předpokládalo, že nové vlasové buňky tvoří ve vlasovém folikulu a nyní vědci objevili, že ve skutečnosti buňky jsou vytvořeny v zahušťování vlasů, který je v těsné blízkosti povrchu kůže.

Všichni lidé ztratili vypadávání vlasů, nahrazují se novými. Předpokládá se, že asi 100 vlasů by mělo vypadat denně. To je zcela normální a nelze jej považovat za důvod k obavám. Ale někdy z nějakého důvodu začne člověk intenzivnější vypadávání vlasů. V tomto případě je třeba věnovat pozornost zdraví a zjistit, co je příčinou vypadávání vlasů. Faktem je, že vlasy odrážejí celkový stav vašeho těla. Husté lesklé vlasy naznačují, že nemáte žádné zdravotní problémy.

Příčiny pomalejšího růstu vlasů.

Hlavním důvodem zpomalení růstu vlasů je neschopnost vašeho těla poskytnout nezbytné podmínky pro tento růst. Zdravé vlasy pro normální růst potřebují následující látky: vápník, chrom, jod, železo, hořčík, mangan, selén, draslík, měď, křemík, síru a zinek. Nejlepší způsob, jak tyto látky přivést k vlasům, je krev. Mléko, růstové klíčky, různé druhy ovoce a zeleniny budou vynikajícím zdrojem živin. Zdravé potraviny nejen urychlují růst vlasů, ale také je posilují a udržují je zdravé.

Biotin je také velmi důležitý pro strukturu vlasů a růst. Hercules, sójové boby, čočka, luštěniny, vlašské ořechy, pšeničné klíčky, hnědá rýže a pivovarské kvasnice jsou vynikajícími zdroji biotinu. Biotin je také součástí některých šamponů, které se doporučují použít k urychlení růstu vlasů. Pamatujte si, že než začnete užívat nějaké léky, které urychlují růst vlasů, měli byste se poradit s lékařem.

Avitaminóza také narušuje růst vlasů. Tělo pro dobrý kůže a vlasů potřebují vitamíny: A (lupy, křehké a vypadávání vlasů), B (podporuje růst vlasů), B2 (stimuluje krevní oběh a zlepšuje růst vlasů), B3 (podílí na metabolismu), B6 ​​(zlepšuje imunita z dermatitida a seborrhea), B15 (urychluje výměnu kyslíku v kůži, a posiluje kořínky vlasů), D (které vznikají při vystavení slunečnímu světlu, z suchou kůži a lupy), E (elixír mládí, zabraňuje stárnutí kůže) a C (zlepšuje zdravotní stav zvyšuje imunitu).

Používejte více produktů, které obsahují látky nezbytné pro vaše vlasy. Beta karoten podporuje růst vlasů. Většina z nich je v zelené a žluté zelenině a ovoce. Velmi důležité pro vlasy a biotin. Dobrým zdrojem této látky jsou sójové boby, rolované ovesy, luštěniny, vlašské ořechy, hnědá rýže a pivovarské kvasnice. Tok látek by měl být konstantní - a tak se postarat o vaši stravu.

Pečlivá masáž hlavy také pomůže urychlit růst. Toto téma je podrobněji popsáno v článku Masáž hlavy. Masáž hlavy vám zlepší krevní oběh, což vám umožní dodat látky k růstu s větší intenzitou. Masáž by měla být podána asi deset minut denně, aby se dosáhlo dobrého výsledku. Chcete-li udělat masáž, udělejte speciální směs: olivový olej, kokosový olej a ricinový olej a zahřejte to vše. Poté použijte tuto směs na hlavu a masírujte ji prsty.

Nesprávná péče o vlasy také narušuje zdravý růst vlasů. Často se růst vlasů zpomaluje kvůli špatné péči o vlasy, pomalému krevnímu oběhu a používání nevhodných produktů péče a stylingových technik. Vlasy by měly dostávat potřebné množství vitamínů a aminokyselin. Bohužel v podmínkách dnešního šíleného života není vždy vhodná péče o vlasy. Vlasy tvoří 88% bílkovin, které jsou řetězy aminokyselin. Nejčastější aminokyselina nacházející se ve vlasech se nazývá cystin. Stres také hraje důležitou roli při reprodukci vlasových buněk - čím častěji zažijete stres, tím pomalejší roste vaše vlasy. Sebum, bakterie a špína zabarvují vlasové kořeny a zabraňují jim "dýchání", což vede k pomalejšímu růstu vlasů.

Domácí maska ​​cibule pro růst, posílení a lesk vlasů.

Masky na vlasyMasky, které posilují vlasy a lupy jsou výborným kosmetickým přípravkem pro péči o vlasy a pokožku hlavy. Mají dobrý terapeutický účinek. Připravená maska ​​by měla být třepána do kořenů vlasů, pak by měla být hlava spojena s polyethylenovou šatkou a zabalena s froté ručníkem nahoře.

1. Čerstvá cibulová šťáva (2-3 polévkové lžíce) se třásla do kořenů vlasů 1-2x týdně. Osušte hlavu ručníkem po 1 hodině, promyjte mýdlem nebo šamponem (mastné vlasy - po 2-3 hodinách). Tento postup dává vlasům nejen jemnost a lesk, ale také podporuje růst vlasů, působí proti vypadávání vlasů a také chrání proti lupům.

2. Smíchejte 2 lžíce cibulové šťávy se 2 polévkovými lusky ricinového oleje. Pokryjte hlavu po dobu 30-40 minut.

3. Smíchejte nastrouhanou cibulku s medem (na 4 cibulové polévce 1 díl medu). Po 30-40 minutách opláchněte vlasy. Pokud jsou vlasy velmi suché a křehké, přidejte trochu teplého olivového, sójového nebo kukuřičného oleje do kaše z cibule a medu, promíchejte tuto směs do vlasových kořenů hodinu před praním.

4. Mix 2 lžíce šamponu se lžící lopuchového oleje, přidejte strouhanou cibuli, žloutku a 1 polévkovou lžíci medu. Po 2 hodinách si umyjte vlasy.

5. Cibuli protřepeme rostlinným olejem, vaječným žloutkem, medem (čajová lžička každé složky), vložte tuto směs na hlavu, obalte teplo a omyjte ji po hodině. Tato maska ​​je vhodná pro suché, slabé vlasy.

6. Pro tuto masku potřebujete 1 vejce, 2 polévkové lžíce. lžíce ricinového oleje, 1 lžička glycerinu, 1 lžička octa. Aplikujte na vlasy, zabalte filmem a teplým ručníkem a nechte 40 minut. Pak opláchněte šamponem.

Rozmarýn je důležitá složka, která zlepšuje strukturu vlasů. Smíchejte vodu a rozmarýn ve stejných poměrech (šálek rozmarýnu na šálku vody). Přidejte výsledný roztok do šamponu (v poměru 2: 1) a opláchněte vlasy. Rozmarýn pomáhá otevřít zablokované póry pokožky hlavy, což urychluje růst vlasů. S rozmarýnem můžete vařit čaj; Je velmi užitečné pro obecný tón těla, zlepšuje krevní oběh a podporuje růst vlasů.

Různé oleje mají také příznivý účinek na vlasy, protože olej obsahuje pro tělo obrovské množství esenciálních mastných kyselin. Olej je dokonale vstřebáván do pokožky hlavy a obnovuje vlasové kořeny. Aplikace oleje posiluje vlasové folikuly, což zase zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy a stimuluje růst vlasů.

Obecná doporučení pro zdraví a růst vlasů.

Pravidelně navštěvujte kadeřník alespoň jednou za půl až dva měsíce. To určitě pomůže urychlit růst vlasů. Snažte se vyhnout stresu, používání drsných chemikálií. Získejte spoustu odpočinku a relaxace. Šli spát brzy a snažili se spát. Použijte dobrý kartáč na vlasy. Dodržujte vyváženou stravu. Nepijte hodně kávy. Pokud je to možné, vyvarujte se kouření (včetně pasivního). Pít dostatek vody k odstranění toxinů. Tyto jednoduché tipy nejen pomohou urychlit růst vlasů, ale také zlepšit celkové zdraví.

Co dělat pro rychlejší růst vlasů: Top 30

21. Používejte stylové výrobky co nejméně.

Samozřejmě, v slavnostních příležitostech nečinit bez pěny, laku a dalších podobných prostředků. Ale pamatujte, že jejich použití by mělo být spíše výjimkou než pravidlem. Bez ohledu na to, jak drahé budete používat, budou vaše vlasy bez nich rychleji růst. Koneckonců, chemikálie, dokonce i velmi kvalitní, vysušují vlasy.

22. Používejte palmový olej nejméně jednou týdně.

Pokud máte příležitost (například jste na dovolené), můžete každý den hýčkat vlasy! Palmový olej je vynikajícím zdrojem tokotrienolů, které jsou extrémně účinné pro růst vlasů. Aplikujte palmový olej na vlasy po celé délce (už si pamatujete, že to není na pokožce hlavy), a po 10 minutách opláchněte šamponem. Palmový olej také perfektně chrání vlasy před sluncem, mořem a chlórovou vodou, které způsobují, že vlasy jsou nudné, suché, křehké, a proto rostou extrémně pomalu. Některé ženy věří, že nezáleží na kvalitě oleje. Nesdílíme jejich názor a doporučujeme používat vysoce kvalitní produkty s pozitivní zpětnou vazbou. Možná budete muset zaplatit víc, ale jako odměna získáte dlouhotrvající vlasy. Hra stojí za svatbu!

23. Nezapomeňte nosit klobouk

V létě vaše vlasy potřebovaly ochranu před zápalným sluncem a na podzim a v zimě - od vystavení nízkým teplotám. Módní klobouk nejen přidá kouzlo vašeho obrazu, ale také ochrání vaše vlasy. Samozřejmě, dívka v norkovém kabátu se svými vlasy volně vypadá velmi svůdně, nicméně bude bezpečnější pro vaše vlasy, pokud ji skryjete pod šál.

24. Nikdy nečistěte vlhké vlasy.

To bylo již zmíněno výše, ale rozhodli jsme se zopakovat tento velmi důležitý bod. Když jsou vlhké, jsou vaše vlasy nejzranitelnější a velmi náchylné k vypadávání vlasů. Možná jste si jen mysleli: "Ale to je přesně to, co můj kadeřník dělá během účesů." No, jakmile vaše vlasy mohou trpět, protože to je nezbytné pro jejich vlastní krásu. V domě však nechte vlasy vyschnout a nečistěte je, když je vlhký.

25. Hedvábné polštářky

Pokud spíte na polštáři s polštářkem z bavlny, jsme si jisti, že ráno najdeš aspoň pár vlasů na polštáři a v těžkých případech - celý pramen. Co dělat? Vyměňte polštářek za hodváb. V tomto případě můžete hodit a otočit v noci, jak se vám líbí, aniž byste riskovali vypadávání vlasů. Pro pokožku je také preferována hedvábná polštářka - snižuje pravděpodobnost vrásek.

26. Biotin (vitamin H)

To je docela efektivní nástroj pro urychlení růstu vlasů. Z potravin jsou bohaté na vejce, sóju, celozrnné a játrové. Alternativně můžete použít komplex vitamínů. Výsledek Vás příjemně překvapí!

27. Masáž hlavy

Jedním ze způsobů, jak urychlit růst vlasů, je masírovat pokožku hlavy po každém umytí. Masíruje hlavu jemně, ne příliš rychle, od 30 sekund do minuty. Budete stimulovat vlasové folikuly, čímž pomůžete růstu vlasů. Výsledek bude patrný po 4-6 týdnech.

28. Svoboda vlasů během spánku

Neměli byste spát s pevně spletenými vlasy. Současně se dlouhé vlasy zamotávají, pokud je necháte volné. Přiložte volný ocas pomocí vlasové kravaty nebo pásku. Můžete také nosit saténový nebo hedvábný šátek v posteli.

29. Vyhněte se stresu

Bohužel v moderním světě je stres stejně nedílnou součástí našeho života, jako je například televize nebo internet. Vzhledem k přímému vztahu mezi stresem a ztrátou vlasů byste měli udělat vše pro to, abyste se tomu vyhnuli. Použijte stresové léky, jako je tanec, jóga, chatování s přáteli, uklidňující hudba a hlavně adekvátní spánek. To pomůže zbavit se stresu a nakonec povede ke zlepšení stavu vašich vlasů a kůže a také vám poskytne skvělou náladu.

30. Sledujte dietu.

Všichni si pamatují frázi: "Jsi to, co jíš," a vztahuje se na vlasy v plném rozsahu. Čím je vaše výživa dokončena, tím lepší bude růst vlasů. Zde je seznam nejužitečnějších vlasových produktů: losos a jiné mořské ryby, jako je makrela, sardinky, tuňák, stejně jako vejce, ovesné vločky, ořechy. Domníváme se, že výhody zeleniny jsou zřejmé všem (mrkev a čerstvé zeleniny zvláště pomáhají růstu vlasů). Konečně je stejně důležité pít spoustu čisté vody.

Jak můžete vidět, tipy, které vám umožňují rychlejší růst vlasů, jsou poměrně jednoduché. Pokud je budete sledovat a pravidelně budete dodržovat naše doporučení, výsledek nebude dlouhý. Vaše odměna bude zdravá a plná dlouhých vlasů!

Ladymur.com

15 mýtů o péči o vlasy: co je pravda a co není?

Specialisté na péči o vlasy nám pomohou.

Každý z nás slyšel více než jednu hloupou radu o péči o vlasy. Mýty a tipy jsou různé, od masky na vlasy od luku až po konec dobrých rad, aby se vlasy nevymylo pár týdnů, aby vlasy nevypadaly. Co věřit v péči o vlasy a co nepochopit bez pomoci profesionálních stylistů je obtížné. Tento článek tedy popisuje 15 nejčastějších mýtů o péči o vlasy a 15 komentářů specialistů z oblasti krásy. Budou vám říkat, co věřit, vybírat způsoby, jak se starat o vaše vlasy, a jen se něco smát a zapomenout.

Pokud si vlasy příliš často umyjete, bude to mít za následek vypadávání vlasů a suchou pokožku hlavy

Každý profesionální stylista bude říkat "Lies!" Loudly. Vůbec vám to neublíží. Můžete si umýt vlasy tak často, jak chcete. A ačkoli se domníváte, že musíte vlasy umyt více než třikrát týdně, můžete to udělat častěji. Existuje však jedna podmínka, šampon by měl odpovídat vašemu typu vlasů, měl by být ideální pro jejich strukturu. Je přirozené zjistit, který šampon je pro vás správný, můžete pouze u odborníka na salon krásy nebo na kliniku.

Čím víc šamponu, tím čistší si vlasy

Další nesmysl, proč mýdlíte šamponem marně. Opět se odborníci domnívají, že lžíce šamponu stačí k umytí vlasů. Pokud máte dlouhé vlasy, trochu víc než lžíce. Kromě toho, pokud používáte hodně šamponu, bude mnohem obtížnější jej vypláchnout. A pokud nemáte úplně umyt vlasy, nebudou se dobře hodit a co je nejdůležitější, nebude vypadat čerstvé a lesklé, ale mastné a nudné. Čím lépe umyjete vlasy, tím lépe a čistší budou vypadat. Takže můžete šampon bezpečně uložit, ale nejdůležitější však není šetřit vodou.

Kondicionér vlasů obnovuje jejich strukturu a je schopen chránit před poškozením.

To není pravda, to je dobrý reklamní krok pro výrobce klimatizace. Jediná věc, která může obnovit vaše vlasy, jsou balzámy a masky. A kondicionéry jednoduše vyhladí vlasy a proto se jeví jako zdravější. Vizuálně vypadají lépe, ale problémy s vlasy jsou a zůstanou. Je to také dobrý a vysoce kvalitní vlasový kondicionér, který může zhoršit jejich poškození během následného stylování vlasů. Ale stejně je lepší používat ochranné stylingové nástroje, pokud jsou vaše vlasy rozděleny a vypadnou, není příliš pěkné.

Vlasy vypadají kvůli vysoušeči vlasů

To je spíš pravda, ale neměli byste všechny problémy s vlasy na našich chudých a nešťastných sušičkách vlasů. Samozřejmě, že sušení vlasy vlasy poškozuje, poškozuje, přispívá k jejich průřezu, suchým vlasům a vede ke ztrátě. Ale pokud máte zdravé vlasy a vaše tělo je zdravé, bez ohledu na to, jaký je váš věk, budou vaše vlasy obnoveny. Kromě toho by měly vypadat vlasy, ale v určité míře to je norma. Tímto způsobem se uvolní nové místo pro růst nových vlasů.

Pokud spíte s mokrými vlasy, začne houba nebo vši.

Další nesmysl, který nás v dětství děsil. Pokud spíte s mokrými vlasy, nikdy nebudete schopni dostat houbové nemoci nebo růst vši ve vlasech. Tyto nemoci mohou být infikovány pouze v případě, že komunikujete s infikovanou osobou nebo zdrojem. Například špinavé kartáče, gumové vlasy a vše, co se vaše vlasy dotýkají. Kosmetické salony a kadeřnictví se mohou nakažovat i v případě, že zaměstnanci nedodržují čistotu a nedodržují hygienické předpisy. Mimochodem, často takové nemoci jsou děti nemocné. Protože jejich imunita je více oslabená a náchylná k infekcím. Zatímco dospělí již mají imunitu.

Pokud si vlasy kartáč 100krát denně, bude růst rychleji

To je také nesmysl. Pokud je to často a spousta česaných vlasů. Mohou být vážně poškozeny. Nedělejte to, pokud použijete kartáč, nikoli hřeben. Kartáč můžete snadno poškodit strukturu vlasů. Tento postup vede pouze k úseku a lámání vlasů. Mimochodem, je mnohem užitečnější používat hřeben, je to pro ně, že nikdy nebudete poškozovat vaše vlasy.

Použití jednoho hřebenu rodinou nepovede k šíření onemocnění kůže a vlasů

To není pravda. Při použití stejného hřebenu můžete nejen získat lupy, ale i jiné kožní a vlasové onemocnění, které musíte dlouho zbavit. Lékařům se doporučuje používat různé nástroje pro péči o vlasy. Zakoupení několika sady hřebenů nestojí nic.

Kvůli častému střihu jsou rychlejší

Ve skutečnosti to také není pravda. Vaše vlasy vždy rostou v jednom biologickém rytmu. A jediná věc, která může zvýšit jejich růst, jsou vitamíny nebo léčebné postupy. Naše vlasy vypadají lépe po řezání, jen proto, že vlasy v kořenech jsou mnohem hustší než na konci. Proto vizuálně vypadají lépe. Po určitém čase si však můžete všimnout, že jsou zpět do původního stavu.

Barva vlasů důvod pro jejich ztrátu

Lhát Většina barviv na vlasy obsahuje chemikálie, které mohou vážně poškodit naše vlasy. Ale opět, jen povrchní, to znamená, že vlasy budou slabší, suché. Pokud však máte zdravé tělo, vlasy by neměly vypadat. Pokud používáte vysoce kvalitní barvivo na vlasy, nemělo by to způsobit jejich ztrátu. Kromě toho nyní existuje obrovské množství bez barev amoniaku, které prakticky nepoškozují strukturu vlasů.

Výrobky na vlasy z obchodů jsou shodné s produkty používanými v kosmetických salonech.

V tomto mýtu o péči o vlasy existují výjimky. Ale většinou produkty, které se používají v kosmetických salonech, mají lepší kvalitu než ty, které se prodávají v obchodech. A rozdíl mezi profesionální a domácí kosmetikou je velký. Mimochodem, téměř každý nástroj, který používají odborníci, je možné zakoupit v domácí péči. Na toto téma je lepší konzultovat s kadeřníkem.

Slunce je další příčinou vypadávání vlasů.

To není pravda, slunce, samozřejmě, zkazí jejich strukturu. Když přijdete na pláž, použijete na vlasy opalovací krém, stejně jako vaše pokožka vyžaduje péči a ochranu před sluncem. Ale i když nepoužíváte ochranné prostředky, vlasy ze slunce nemohou vypadnout. Protože sluneční paprsky nepronikují do hlavy, alespoň na úrovni folikulu. Jsou odpovědní za ztrátu vlasů. To je druh kořenů vlasů.

Vlasy mohou vypadnout kvůli dietě.

To je pravda, pravda. Pokud zneužíváte a omezujete se příliš často na jídlo, může to vést ke ztrátě vlasů. Mnoho doktorů říká, že pokud vaše vlasy vypadnou, je to první známka toho, že vaše tělo postrádá vitamíny. A pokud jste na strave, jíst komplexy vitamínů. Pomohou tělu vydržet v tomto snadném boji proti nadváhy.

Stres způsobuje vypadávání vlasů

To je také pravda. Pokud trpíte nebo jste neustále pod stresem, mohou vypadat vlasy. V takových případech doporučujeme, abyste se zbavili první příčiny stresu. Do jógy, upravte svůj život. A pak napijte vitaminový cyklus nebo kontaktujte zdravotní středisko nebo kosmetický salon, kde budete moci nabídnout užitečné procedury pro obnovu vlasů.

Pevné ocasy, pigtaily - příčina plešatosti

Ano, je. Čím silněji utáhnete vlasy, tím více narušíte jejich strukturu. Nestříkejte se příliš často, zneužívejte ocasy a těsné opletky. Vaše vlasy by měly odpočívat a co nejčastěji být volné nebo jako poslední možnost volně vyčištěny. Pevné vlasy a elastické pásky, příčinou křehkosti a průřezu vlasů.

Pro ty, kteří foukají, se jejich vlasy rychleji šedou

To je pravda. V roce 1997 experimentálně dokázali angličtí vědci, že fajci mají šanci na šedé, dříve čtyřikrát vyšší. A za druhé kouření vede ke ztrátě a ztrátě vlasů.

Je pravda, že pletené vlasy rostou rychleji?

Na základě praxe, ne z teorie, řeknu - ANO!

Pokud neustále opékáte vlasy do opletení, pak nevím, jaké jsou pravidla, ale vlasy rostou rychleji!

Moje nejmenší dcera má velmi řídké vlasy a velmi pomalu rostla, až jsem ji začala splétávat každý den po dobu 2 měsíců. A řeknu vám, že za 2 měsíce se vlasy výrazně zvětšily! Druhá dvojčata, která nechtěla spléknout pigtail - vlasy rostou mnohem pomaleji!

Myslím si, že není žádný rozdíl: v drátěném nebo jiném účesu nebo volném - růst závisí na jiných faktorech.

Ale v plivce, normální a nepevné, jsou vlasy méně zmatené, respektive menší manipulace se provádí s nimi a méně dělících konců se objeví, které musí být ořezány. Zdá se tedy, že roste rychleji.

Přirozeně rychleji, protože jsou stísněná a snaží se uvolnit. Můžete předvídat nebo argumentovat následující: splétání pleteniny, kterou si hřeben, manipulujte s nimi a tuto masáž. Také, když jsou stisknuté / stísněné, jsou potřeba světlo a vzduch. Představte si rostliny na zahradě. Když jsou hustě vysazeny, stíní se, začínají závod na destilaci. A sadby ano, dýcháte, růst bez spěchu. Stejně tak, vlasy, člověk, pro ně je půda povahou živitele rodiny. Není divu, že všechny odpadky pro jejich jídlo produkoval, a lidé přírody kalhoty. Myslete, že to jsou vaše oblíbené rostliny a starají se o ně, budou vám odpovídat krásou. Takže to přesně - v plivat rostou rychleji. Možná, že vyrůstají, když rozpoutáš na noc (jako by to bylo, a vyrovnat se se ztrátou času), ale tato skutečnost nevylučuje fakt tkaní.

Vyrůstají do pasu: 7 pravidel pro ty, kteří chtějí rychle růst vlasy

Pěstování dlouhých vlasů po krátkém účesu není snadný úkol. Za měsíc rostou vlasy v průměru o 1-2 centimetry. Jak tento proces urychlit ve dvou nebo dokonce třikrát?

Buďme upřímní: nedokážete za několik měsíců dostat spodek z krátkého účesu na opasek (budování se nepočítá), ale víme, jak pomáhat vašim vlasům růst rychleji!


"Jak rychle rozvíjet dlouhé vlasy? To je otázka, kterou se velmi často ptám. Existuje mnoho mýtů o tomto tématu. Jeden z mých "milovaných", že čím méně si umyjete vlasy, tím rychleji roste vaše vlasy. Údajně časté umývání hlavy poškozuje vlasové folikuly a zřídka je naopak posiluje. Nebo jiný mýtus, že nošení pokrývek hlavy snižuje počet vlasových folikulů... A na internetu je spousta takových "nesmyslů". Ve skutečnosti rychlost růstu srsti a jejich počet závisí převážně na genetice. Přesto vám pomůže růst vlasů rychleji! A je mnohem jednodušší, než si myslíte. "

Jděte správně

"85-90% vlasů tvoří keratin. Keratin je bílkovina, která vytváří dlouhé, těsně navinuté nitě uvnitř vlasů. Chcete, aby vaše vlasy rostly rychleji a byly odolnější? Přidejte do stravy další potraviny s bílkovinami. "

Nezapomeňte na vitamíny

"Nyní najdete v každé lékárně vitaminy pro krásné vlasy. Ze sebe mohu dodat, že vlasy potřebují vitaminy skupiny B, stejně jako vápník, hořčík, zinek a měď. Mimochodem, mnohé z těchto vitaminů a mikroelementů jsou obsaženy v hořké čokoládě. Takže pokud vás někdo vyčítá, že jíte čokoládu, řekněte mu, že je to zvláštní výživa pro růst vlasů. "

Používejte keratinové šampony

"Jak bylo uvedeno výše, keratin je látka, která tvoří vlasy. Pro posílení vlasové šachty dávejte vlasům více keratinu. Tímto způsobem zachováte délku a postaráte se o kvalitu vlasového pásu. Upřednostněte profesionální šampony, protože obsahují molekuly přísad, které mají optimální velikost: nejsou příliš velké a nejsou příliš malé, ale ty, které jsou potřebné k "opravě" poškození vlasů.

Pravidelně upravujte tipy

"Jak? Jediné rostlo - a už bylo řezáno? Ano, koneckonců, rozdělené konce nezmizí samy o sobě. Pokud jsou vlasy již poškozeny, bude to ještě stratifikovat, a to znamená, že po nějaké době budete muset ještě řezat, ale ne déle než 5-10 mm, ale mnohem víc. Ideální interval mezi účesy, pokud sní o mořských vlnách, je 3-5 měsíců. Ale co když se dělící konce objeví rychleji? Použijte speciální nástroje pro "spárování" špiček. Neobnoví integritu již rozřezaných vlasů, ale zabrání dalšímu poškození. "

Zapomeňte na levné stylingové produkty

"Levné výrobky obsahují nejen silikony, ale i jiné polymery, například akryláty. Lehké prchavé silikony se odmyjí pravidelným šamponem, což není případ akrylátů. Tyto polymery se rychle hromadí na pokožce hlavy, vrstvenou ve vlasových folikulích, překrývají dodávky kyslíku do buněk a způsobují ztenčení vlasů. Chceš to? "

Do masáže hlavy

"Jemná masáž na hlavě způsobuje průtok krve do vlasových folikulů. Který zase perfektně stimuluje růst vlasů. S každým praním masírujete pokožku hlavy prsty - kombinujte ji s užitečným. "

Koupit hedvábný polštář

"Není to nejzřetelnější rada, ale logika zde je docela jednoduchá. Nejčastěji jsou polštáře vyrobené z bavlny. Bavlněné vlákna jsou poměrně abrazivní. Hedvábí také poškozuje vlasy mnohem méně, což znamená, že bude ležet lépe a rozdělí se méně. "

Proč se vlas rozvíjí tak pomalu a co dělat - zeptali jsme se trichlóga

Dr. Gary Rotfeld, jeden z nejznámějších trichologů v USA, hovořil o nevhodných důvodech zpomalení růstu vlasů a sdílení způsobů, jak urychlit jejich růst. Bude studovat?

1. Nedostatek železa

První a nejčastější příčinou pomalejšího růstu vlasů je anémie nebo nedostatek železa v těle. Nejprve posílám pacienty, aby zkontrolovali hladinu hemoglobinu, a pokud je nižší než normální, doporučuji přidávat do stravy tmavě zelenou zeleninu, maso, mořské plody a luštěniny. Pokud se pár týdnů po změně stravy situace nezlepšuje, měli byste uvažovat o užívání doplňků železa.

2. Nedostatek spánku

Hormon melatonin, který naše tělo produkuje pouze v úplné tmě a je obzvláště aktivní, když člověk spí, má přímý účinek na růst vlasů. Pokud spíte méně než 8 hodin denně, je to již problém a pokud je méně než 6 hodin - katastrofa. Pokud však neexistuje žádná cesta, doporučuji použít roztok melatoninu s koncentrací 0,0033% na pokožku hlavy před spaním. Účastnil jsem se klinických studií, které ukázaly, že tato léčba vedla ke zvýšení hustoty vlasů na čtvereční centimetr o 54,8% po 3 měsících a 58,1% po 6 měsících.

3. Příliš často stříháte špičky

Jsem unavený tím, že pacientům vysvětlím, že myšlenka, že jednou měsíčně musejí vypínat špičky, je dávno zastaralá. Připojme banální logiku: průměrné vlasy roste o 1-1,5 cm za měsíc, technicky při řezání špiček stylista odstraní 1-1,5 cm. Jaký druh růstu vlasů v tomto případě můžeme mluvit? Pokud nejsou vlasy vyčerpány zbarvením a termosetováním, stačí je stříhat jednou za 2-3 měsíce.

4. Udělali jste antibiotikum

Antibiotika poškozují střevní mikroflóru, která přímo ovlivňuje růst srsti, ačkoli toto spojení není pro neprofesionály zřejmé. Intestinální mikroflóra je naší ochrannou bariérou, která v důsledku užívání antibiotik dostává "otvory". Toxiny začínají pronikat do těla. S krví se dostanou do vlasových folikulů a zničí je. Zní to děsivě, ale ve skutečnosti je snadno ošetřeno: jakmile se mikroorganismy zotaví pomocí probiotik nebo přirozeně, situace se normalizuje. Obvykle to trvá asi měsíc.

5. Genetika

Maximální délka vlasu je stanovena geneticky. U většiny žen se toto číslo liší od 40 do 70 cm. Pokud jste narůstli kudrlinky na lopatky a pak se nic nestane, je docela možné, že to je limit, který vám byl dán přírodou. Dívky s vlasy až na kolena jsou radostné výjimky z pravidel, neměli byste se s nimi vyrovnat. Mimochodem, nedávno jsem viděl statistické údaje o přitažlivosti určité délky vlasů: nejatraktivnější se nazývá délka těsně pod rameny, tedy jen 30-40 centimetrů.

Je pravda, že pletené vlasy rostou rychleji. své zkušenosti

Je pravda, že pletené vlasy rostou rychleji? své zkušenosti

Omlouváme se, pokud jste fotografii ukradli, potřebujete například (plivat)

 • searchup199410
 • 20. prosince 2015
 • 21:57

Něco jsem si toho nevšiml

 • 8liz3
 • 20. prosince 2015
 • 21:57

ne pravda, účes nemá vliv na rychlost růstu

 • kritik
 • 20. prosince 2015
 • 21:57

Jak ovlivňuje růst vlasů? Jaký nesmysl?

V plivce jsou méně zraněni a špičky trvají déle v normálním stavu

 • 710 autonomní nezávislost
 • 20. prosince 2015
 • 21:58

Ano, zatáčky vlasových svazků vytvářejí turbulenci prostoru-času a urychlují čas uvnitř opletení. Proto čím více paprsků v opletení, tím rychleji rostou vlasy (říkají, že pokud je více než 8, rychlost růstu se blíží rychlosti světla).

Dokonce jste absolvoval biologický kurz ve škole?) Nebo jste ho vynechali spolu s ruštinou?

 • 8sirius
 • 20. prosince 2015
 • 22:02

Já jsem oddaný podmanivý sen fanoušek vašich připomínek. Dovolte mi, abych pod každou z nich položil podobný a poddajný.

 • tintype_curry
 • 20. prosince 2015
 • 22:03

Pokud brání pouze poškození vlasů a vše

 • tintype_curry
 • 20. prosince 2015
 • 22:03

Z toho se zdá, že vlasy rostou rychleji

 • klientele199009
 • 20. prosince 2015
 • 22:06

tintype_curry, pak rostou rychleji v šplhání)) vysvětluje vše

 • holmium199812
 • 20. prosince 2015
 • 22:09

Logika je pro hloupé, skutečně přímočará.

 • rozlitý
 • 20. prosince 2015
 • 22:09

Nezávislost na autonomii, z nějakého důvodu si v biologii nepamatuji, že takové informace byly stejně zásadní a každý by měl vědět.

 • každodenní
 • 20. prosince 2015
 • 22:16

Ale to, co jsi vybral na dívku.

Možná, že znamená, že mechanické poškození se sníží a vlasy v opletení nejsou zraněny.

 • 710 autonomní nezávislost
 • 20. prosince 2015
 • 22:23

když jsem studoval - v povinném školním programu byly základní informace o vlasu, pokud mi to paměť slouží - v devátém ročníku.

Ačkoli, samozřejmě, aby se takové otázky neptaly, je zapotřebí logika (příčinné souvislosti a více či méně vyvinuté kritické myšlení).

 • rozlitý
 • 20. prosince 2015
 • 22:27

Nezáleží na tom, kdy jste vy, já nebo někdo jiný studoval. Mluvím o programu.

Osobně si to sám nepamatuji, autor také neví, zda je pro růst příznivé, že vlasy budou neustále v opletení.

Pro logiku je to všechno osobní. Pro některé je vyvinut více či méně, pak můžete mlčet.

 • tintype_curry
 • 20. prosince 2015
 • 22:33

Clientele199009, ano, když se vlasy rozpadají mnohem pomaleji, objeví se délka)

 • středozápad
 • 20. prosince 2015
 • 23:31

Spodní vlasy vypadají méně a silněji, než když se nosí stále volně. Až do věku 21 let vždy nosila sbírané vlasy (ocas, prýmka, hrnce), vlasy byly nádherné, neskutečně husté, zdravé, lesklé, nevyřezané. Teprve po 21 letech se neustále rozpouštějí, začíná vypadávání vlasů. Nyní na hlavě odešla třetí část vlasů, která byla původně. Ale nemůžu se zase trénovat zpátky do výplně (((

Řezání vlasů roste rychleji: pravda nebo mýtus?

Anastasia Marina

On ví (a píše!) O kráse všechno!

Chcete-li růst luxusní dlouhé vlasy, všechny prostředky jsou dobré. Ale každý, kdo se kdy pokusil, okamžitě dostane radu k návštěvě kadeřníka. Zní to absurdně: pokud se cíl - kudrline do pasu, proč by měly být řezány? Chápeme to.

Ve skutečnosti: vlasy rostou rychleji po stříhání?

Bez ohledu na to, jak moc chcete doufat v zázrak, je čas se vyrovnat se zřejmým faktem: frekvence řezání nemá vliv na rychlost růstu vlasů. Koneckonců rostou z kořene a špičky jsou řezány, proto nemůže být žádné spojení. Nicméně, stylisté doporučují aktualizovat účes alespoň jednou za tři měsíce.

Pokud vlasy již začaly snižovat, pak se to jen zhorší! Čím dříve snížíte křehkou a poškozenou část, tím lépe (zvláště pokud se jedná o vlasy poškozené bělováním nebo chemickým permem). Navíc, pokud se chcete stát majitelem luxusní hlavy vlasů, je lepší na chvíli zapomenout na jakékoli chemické zásahy a neprofesionální kosmetiku.

Proč je nutno nakrájet konce vlasů včas?

Rozdělené konce nezmizí samy o sobě: pokud jsou vlasy poškozeny, budou dále oddělovat a během dalšího střihu budete muset odstranit ne více než 5-10 mm, ale mnohem víc. Ukazuje se, že odpověď na otázku, zda vlasy roste rychleji z účesu, je poměrně přímočará: ne, ale na "dlouhé vzdálenosti" účes vypadá elegantněji a bude mnohem snazší dosáhnout požadované délky.

Zjistíme, co si o tom myslí náš odborník - stylista a umělecký partner Redken Irina Zhokhova.

"Neexistuje žádné přímé spojení. Ale! Pro dívky, které chtějí růst luxusní vlasy, doporučují všichni kadeřníci účes každé dva až tři měsíce. Z jakého důvodu? Vlasy s účesem a bez účesu roste se stejnou rychlostí, geneticky slíbené, od centimetru po dva měsíce. Pokud si neříznete vlasy, jejich hroty se stanou tenčí, začnou se zmást, suché a zlomené. Taková úvodní dobrá délka nebude růst! "

Irina Zhokhová

Jak pěstovat dlouhé vlasy: profesionální poradenství

Trpělivost a práce nebudou jen mletí všechno, ale také pěstí do pasu! V tomto případě je hlavní věc konzistence.

Za prvé, stojí za to přezkoumat stravu pro dostatečné množství bílkovin. 85-90% vlasů se skládá z keratinu a pro její tvorbu je třeba "opřít se" o ryby, maso, mléčné výrobky a další známé zdroje bílkovin.

Za druhé, vitamíny, vitamíny a další vitamíny! Vitamíny skupiny B a také minerály - vápník, hořčík, zinek a měď jsou zvláště přátelské s vlasy. Všechny jsou obsaženy ve specializovaných komplexech pro krásu vlasů. No, o plnohodnotném snu a připomenete, že to nestojí za to: ze stresu nikdo nemá hustou hlavu vlasů!

Zatřetí je nutné krmit nejen vlasy, ale i venku. Opírá se o všechny druhy výrobků péče, masky z pádu a jiné produkty pro zotavení. A tak, aby se rozdělené konce nezobrazovaly dříve než plánovaná návštěva kadeřníka, nezapomeňte na kondicionér a další prostředky pro "utěsnění". Dokonce i když obnoví vlasy, které už byly šlehané, budou schopny zabránit dalším škodám.

A konečně, ne nejzřetelnější, ale překvapivě pracující rada: změňte případ polštáře z bavlny na hedvábí. Zní to divně, ale opravdu funguje: hedvábné vlákna jsou méně abrazivní než bavlněné vlákna a méně poškození vlasů.

Všechny tyto metody neposkytují 100% záruku, že vaše vlasy budou perfektní od kořene až po špičku, ale proč jim neudělat šanci? Jídlo, péče a samozřejmě včasný výlet do kadeřníka - a voila, luxusní účes pro vás!

Zdá se, že došlo k chybě. Zkuste to znovu později.

8 nebezpečných mýtů o péči o vlasy, které věří všichni

Síla a krása vlasů závisí převážně na řádné péči a respektu k nim. Proto se každá krása pokusí pečlivě pečovat o její vlasy. Ale mnoho známých manipulací s vlasy může způsobit takové poškození vlasů, které budou opravovat pouze nůžky. To hlásili lékaři z Číny. Oni provedli studii, která ukázala, že nejpopulárnější lék není vždy nejlepší. A někteří jsou opravdu prokletí. Tento článek obsahuje mýty péče, které ničí vaše vlasy. Zapomeňte na ně!

MYTH číslo 1: NEBEZPEČÍ VLASOVÁNÍ NEBEZPEČÍ VLASOVÉHO VLASU VYLEPUJÍ LEPŠÍM ZPŮSOBEM

Nic takového, pokud nemáte velmi krátké vlasy, které se za 15 minut suší. Pokud jste nechali mokré dlouhé vlasy, molekuly vody uvězněné v jádru doslova vytlačují bílkoviny ze struktury vlasů, což způsobuje, že se vlasy stanou křehkými, suchými a nudnými. Ukončete Sušič vlasů na vlasy, ale při nízkých teplotách.

MYTH číslo 2: PERHOT - ZNAČKA PROVEDENÉ LEVÉ KŮŽE

Hmm, přesně naopak. Lupiny jsou známkou nadměrné aktivity mazových žláz. Navíc použití olejů a produktů obsahujících tuk pro péči o kořeny vlasů může být nezávislým příčinou lupů. Pokud máte tento problém, umyjte si vlasy častěji a přepněte na speciální šampony proti lupům a odmítněte používat oleje!

MYTH číslo 3: silnější ulice - rychlejší růst

Růst vlasů závisí na aktivitě folikulů. Řezání špiček neovlivňuje rychlost dělení buněk, takže řezání vám nepomůže růst kudrlin. Tipy však musí být ořezány, jinak budete vypadat nešikovně. Ale nejsou žádné jiné důvody, proč chodit do kadeřnictví!

MYTH číslo 4: OD STRESS SEDEED

Ve skutečnosti je rychlost vzhledu a počet šedých vlasů naprogramována geneticky. Pokud vaše matka a otec přežili své staré roky bez jediné šedé vlasy, můžete s největší pravděpodobností udělat bez malování šedých vlasů. Faktem je, že množství šedých vlasů přímo závisí na množství melaninu produkovaného v těle, jehož objem se s věkem snižuje. Stres nemá vliv na produkci melaninu.

MYTH číslo 5: KONSTANTNĚ NESPOUŠTĚTE ZÁMEK NEBO BUNCH - ZTRÁTAJTE ZTRÁTY VLASŮ

Toto tvrzení je pravdivé pouze v jednom případě: pokud utáhnete ocas nebo špičku tak těsně, že váš účes připomíná styl balerína. Uvolněná fixace ocasu, opletení nebo svazku nepoškodí vlasy a ztráta nevyvolává.

MYTH číslo 6: PO SLOŽENÍ, VLASY MUSÍ BÝT OPĚTNUTÉ S STUDENOU VODOU, ABY "ZAVŘILO KUŽUL"

Teplota všeho je důležitá pouze pro živé buňky, které dokáží vycítit teplo a chlad. Vlasy jsou kompletně tvořeny mrtvými buňkami, které je naprosto jedno, jak je opláchnete vodou.

MYTH číslo 7: JSOU VLASY ZDRAVÉ, JE TŘEBA POTŘEBIT

Kombinace, obzvláště časté, povede k dvěma důsledkům: vaše vlasy se rychleji znečišťují (koneckonců, pečlivě rozšiřujete kožní mazu na celý povrch) a lépe se elektrifikujete, protože vyvoláte tření. Takže nepřehánějte! Stačí natěsit vlasy dvakrát denně: ráno a před spaním. No, nebo pokud během dne potřebujete opravit vlasy.

Mýtus č. 8: Šampon musí být změněn jednou za 3 měsíce

Stejný příběh jako péče o obličej. Ne, vlasy (složené z mrtvých buněk si vzpomínáš?) Nemůžu na nic zvyknout. Jediným důvodem pro změnu šamponu může být změna stavu vlasů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy