logo

Jak vypadají nitky ve vlasu hlavy člověka a co to je

Nits jsou zcela neviditelné druhy parazitů. Abyste se mohli tyto parazity zbavit v případě jejich vzhledu, měli byste si být vědomi toho, jak vypadají, na co se živí a vědí o jejich vzhledu.

Co je to nits

Nits nazval tento druh parazita jako vejce vši. Jedná se o malou kapsli, která je umístěna ve speciálním obalu lepicí látky, která zajišťuje dokonalou fixaci vlasů.

Kapsule jsou ukládány sexuálně zralými ženskými všemi, které mohou dělat několik spojů za jeden den.

Jak to vypadá

Mějte velmi malou velikost. Vnější podobně jako malé kapsle, obvykle bílé barvy, mírně průhledné. Tvar kapsle je prodloužený. Často se zdá, že vzhled nití může být zaměněn s lupinami. Kapsule mohou být poměrně snadné vidět, co dělat na tmavých vlasech někdy jednodušší.

S tímto parazitem vypadají vlasy čisté - existuje pocit, že jsou mastné, špinavé a dlouho nečesané. Taurus o délce asi 0,7-0,8 mm dlouhé. Při vyšetření malého těla parazita mikroskopem lze pozorovat ocas, který je spojením parazita s vlasy. A také, kromě upevnění, je ventil, odkud se po chvíli objeví nový jedinec.

Pozor! Není tak snadné rozlišit prázdnou skořápku od té, ve které se larva stále rozvíjí. Suché nití zůstávají na vlasu, dokud nevypadnou, pokud nejsou odstraněny pomocí speciálních nástrojů. Kvůli této skutečnosti si mnozí lidé myslí, že počet nits překračuje počet vší. Jak rozlišovat mrtvé od živých nits, najdete na našich webových stránkách.

Co jíst

Neexistuje žádný výživový proces v nits, protože to je jen stupeň vývoje larv, který je v ochranném shellu. Z tohoto důvodu nit nemůže kousnout. Pouze samotné vši kousají a způsobují stejné pocity, jako při kousání hmyzu, který se živí krví. Když se u dětí vyskytuje pedikulóza (napadení všemi), kousnutí jsou často vnímány rodiči jako alergická reakce na produkt. Jaké jsou kousky vši, živé fotografie najdete na našich webových stránkách.

Doba vývoje

V průměru trvá asi týden, než se z kapslí objeví larva, což se také nazývá inkubační proces. Jeho rychlost je silně ovlivněna teplotou.

Zvýšení inkubační doby nastává, když je teplota vzduchu nad 40 stupňů Celsia nebo pod 22 stupňů Celsia.

Doba tvorby dospělého jedince z larvy trvá obvykle 15-30 dní. Od počátku až do konce své existence má vina pouze 4 fáze vývoje.

 1. Vejce
 2. Larvy.
 3. Řád nymfy 1 a 2.
 4. Dospělý zralý jedinec.

Po larvách vylíhnutých z kapsle se první jídlo objeví po velmi krátké době - ​​během prvních pár hodin. O dva dny později je voska schopná produkovat první potomstvo nití.

Co se liší od nití

Hlavní rozdíl mezi nits a všemi je, že se jedná o různé fáze vývoje stejného parazita. Nitě je embryo - vejce parazita a vina je další vývojová fáze.

Na tomto základě lze tvrdit, že se navzájem liší svým vzhledem a způsobem krmení. Nitě vypadá jako malá kapsle s podlouhlým tvarem, a to je malý hmyz, který se živí krví nosiče, na rozdíl od svého embrya, prvním příjmem potravy, k němuž dochází pouze po porodu.

Jak rozlišovat lupiny od nits

Abyste mohli rozlišovat lupiny od nits, měli byste nejdříve analyzovat tyto dvě koncepce podrobně. Co jsou to nits, bylo diskutováno v kapitolách výše. Takže co jsou lupiny?

Lékaři nazývají lupy patologicky bohaté oddělení pokožky pokožky hlavy. Tento jev je způsoben následkem narušení fungování mazových žláz. Exfoliovaná kůže pokrývá vlasy po celé délce, ale nejvíce se hromadí v jejich kořenové části. Mnohem výraznější jsou lupiny na temné barvě hlavy.

Částice exfoliované pokožky jsou sprchovány z jakéhokoli kontaktu, ať už jsou to ruce nebo hřeben. Toto onemocnění není nakažlivé, pokud není příčinou nárůstu počtu patogenů. O příčinách lupů na hlavě ženy si přečtěte naše webové stránky.

A lupy a nití způsobují stejné příznaky - nepříjemné svědění pokožky hlavy. Pokud je způsobena lupy, pocit zmizí po lehkém poškrábání. A aby svrbení zmizelo v hlavě vši, častěji než lidé, odtrhávají kůži z krve.

Patologie a umístění v oblasti hlavy se liší od sebe:

 • Nejběžnějším stanovištěm pro vší, a následně pro potomky, jsou oblasti hlavy, kde je teplota vyšší. Tato místa jsou zadní část hlavy, čela a chrámů, které jsou primárně vyšetřovány lékařem. Obvykle se nacházejí ve vzdálenosti 10-40 mm od pokožky hlavy.
 • Odlupování lupů se vyskytuje v době česání vlasů, s lehkým dotekem hlavy s rukama nebo oděvy. Většina oddělených částic je v oblasti koruny. Kvůli snadnému odstranění vlasů a kůže jsou lupiny viditelné i na ramenou člověka, zejména pod podmínkou, že má na sobě tmavé oblečení.

Aby byla diagnostika zajištěna, měl by být proveden průzkum v dobrém jasném světle pomocí lupy a hřebenu s častými zuby. Existuje celá řada příznaků, které rozlišují nity od lupů.

 • Kapsule stejného tvaru a velikosti, zatímco vločky vločkové kůže, se liší v parametrech.
 • Při dobrém vidění nebo za předpokladu, že nárůst je poměrně silný, je možné pozorovat skvrny na parazitech a také přítomnost larv v kapsli. Lupiny nemají jednotný výčnělek.
 • Zvuk je také jedním z znaků, protože když stisknete nity, je to charakteristické kliknutí. Když stisknete lupy, nedojde k žádnému zvuku.
 • Počet bílých těl se také stává výrazným faktorem. Za předpokladu, že to je patologie, to je patologické, pak tam je poměrně hodně váhy po celé hlavě, stejně jako po celé délce vlasů. Počet nits se postupně zvyšuje.

Důležitý bod! Pouze zanedbávaná forma pedikulózy znamená umístění vajec po celém povrchu hlavy a z větší části délku vlasů.

Jak se objevují na hlavě člověka?

Nejběžnější metoda rozvoje pedikulózy se stává v úzkém kontaktu s infikovaným člověkem, stejně jako nosení pokrývky hlavy takového člověka nebo jeho hřebenem.

Blízký kontakt pro výskyt vší a nití jsou činy infikovaného a zdravého člověka, ve kterém se jejich hlavy dotýkají. Například děti jsou charakterizovány společnými hrami, po nichž se všichni šíří okamžitě v celé společnosti dětí.

Nits nemůže pocházet odnikud, protože jsou důsledkem napadení všemi, které mohou být přenášeny pouze od jiné osoby. Také, i když se kapsle dostane na hlavu, což je velmi vzácné, onemocnění se nebude moci vyvíjet, protože prostě neexistují podmínky pro reprodukci.

Kapsuly se na pokožce hlavy objevují téměř okamžitě poté, co na nich padnou různé vši, jak začne proces reprodukce.

Podrobnosti, kde vši pocházejí od osoby, naleznete na našich webových stránkách.

Symptomy

Jak zjistit, že zranění nits? Příznaky onemocnění jsou zpravidla neviditelné ihned po jejím vzhledu, protože nejsou výrazné a člověk jednoduše nepovažuje za nutné věnovat jim pozornost. Navzdory tomu je možné detekovat známky vší v počátečních dnech infekce.

Existují následující příznaky infekce:

 • Trvalé svědění, které nezmizí ani při silném poškrábání pokožky.
 • Přítomnost kousnutí, protože celá strava se skládá z lidské krve. Aby nedocházelo k uzdravování kousnutí, paraziti představují zvláštní tajemství, které zasahuje do procesu srážení krve.
 • Lehké brnění, jako kousek komárů. Pocity komára a kousnutí vosku jsou stejné.
 • Přítomnost bílých těl v bazální části vlasů.

Z výše uvedených příznaků je svědění velmi patrné. Nejčastěji je to ten, kdož se stane důvodem pro vyhledání lékařské pomoci nebo pro důkladné vyšetření hlavy doma.

Existují nějaké nitky bez vši

Takový případ je možný, ale velmi zřídka. Zjišťování kapslí s prázdnými nity, kde už nejsou živí jedinci, vás přiměje, abyste situaci dobře přemýšleli. Odpověď na mnoho otázek spočívá v tom, že byla učiněna opatření k boji proti všem vší hlavě, a to buď účelově, nebo štěstí.

Žijící jedinci na hlavě chybí, protože zemřeli v důsledku jakéhokoli nárazu. Jedním z typů těchto účinků je malování se směsí obsahující peroxid vodíku nebo osvětlení vlasů, v důsledku čehož dochází k peroxidovému zabíjení vši a nití.

Způsoby léčby

Existuje několik způsobů, jak se zbavit kůže z nits, vši, a tudíž souvisejících s příznaky onemocnění, z nichž nejnepříjemnější je trvalá touha po poškrábání hlavy.

 1. Mechanická metoda - kombinovaná se speciálním hřebenem s frekvencí zubů 0,2-0,3 mm. Tato metoda je nejbezpečnější. Tento hřeben lze zakoupit v libovolné lékárně.
 2. Použití šamponu bude mít velmi silný účinek, odstranění významné části parazitů a bude vynikající příprava pro následné česání.
 3. Po zčesání a opláchnutí hlavy speciálními šampony mohou některé vlasy zůstat na vlasu. V tomto případě může být proces odstraňování pokračovat pomocí chemických léků. Při rozhodování o použití pouze farmaceutických léčiv může dojít k odstranění v několika aplikacích. Pomohou se zbavit domácího pedikulózu.

Chemické látky by neměly být zneužívány, protože mohou způsobit významnou škodu nejen parazitům, ale také lidským vlasům a pokožce.

Užitečná videa

Jak odstranit vši a vrásky na vlasy.

Jak se zbavit nití: léčba hlavy, vyčesávání, přípravky, šampony.

Všichni a všichni na hlavě u dětí nebo dospělé

Jak se vši a nití na hlavě člověka. Odkud pocházejí, jak vypadají ve vlasech, mohou se plazit. Co znamená koupit, abyste se zbavili vši a nits. Stejně jako aktivity, které lékaři provádějí proti pedikulóze. O této populární, podrobně najdete na mých stránkách.

Teď jsem začal psát článek o všudech a šupinách, ale moje hlava byla svědivá. Jsem si jist, že něco, co bude číst tento článek, bude česat. Pravděpodobně funguje nějaký druh psychologického zákona. Z nějakého důvodu, například když se u dítěte objeví vina nebo nit, pak hlava začíná svědit všechny, kteří o tom vědí. Samozřejmě, všechny tyto texty. Vypadáme "fakta v oku".

A skutečnost spočívá v tom, že když lékař zjistí, že se jedná o vous nebo kozy u dítěte, je diagnostikován pedikulózou. Zvláštní upozornění je zasláno příslušným orgánům. Infikované dítě je izolováno od dětského týmu. Rodiče naléhavě potřebují koupit lék proti všem a všem. Doprajte je k hlavě dítěte. Několik dní si přivezl lékařskou prohlídku. Teprve poté získáte přístup k mateřské škole nebo škole.

To všechno je velmi marné. Máma je praktičtější, když se předem podívá na hlavu dítěte alespoň jednou za 10 dní. Pokud je nalezen hmyz, přijměte okamžitá opatření k léčbě domácí pedikulózy. To by se mělo dělat zejména po setkání s velkým počtem lidí. A také po rozhovoru s dalšími dětmi z asocních rodin. Pokud děti změnily pokrývku hlavy, ležely na stejné pohovce nebo postel, hrály se společnými měkkými hračky, česaly se s jedním hřebenem, pak také zkontrolovaly hlavu na vši a šupiny. No, před 1. zářím se podívejte do vlasů dítěte - to je svaté!

Jak vypadat hlava

Za tímto účelem je dobré mít doma kovový hřeben (plast). Bílý list se rozloží na podlahu. Na to položili stoličku. Dítě na ramenou dává plátno na plátno. Potom sedí dítě na stoličce. Časté hřebenové česané vlasy - pramenící pramenem. Musíme se pokusíme jemně pokrýt přímo z pokožky hlavy a vlasů. Věnujte větší pozornost oblastem za ušima a zadní části hlavy. Tyto místa všude milují více. Pokud je hmyz, jsou na listu česány. Na bílé, mohou být jasně vidět. Pokud je živá vousa rozdrcená nehtem, bude se slyšet charakteristické kliknutí.

Dlouhé vlasy jsou těžší vyčesat. Je nutné měřit tenké prameny vlasů s hřebenem, které často dělají. Je třeba pečlivě zkontrolovat hlavu a věnovat zvláštní pozornost kořenům a 3-5 cm vlasů z kořenů. Tam je všude všichni všichni.

Jedná se konkrétně o vší hlavy. Nezaměňujte je s šatníkem nebo pubikem. Mimochodem, hlavánka může úspěšně žít v muškách nebo bradě. Oblečení - žít v záhybech oblečení, kousat kůži a pak skrýt znovu. Veřejné vši u dětí se nestávají, protože nemají vlasy v intímních místech.

Každý poddruh vši je přizpůsoben k životu, jíst krev na svém místě. Proto se všité hlavy na těle neprocházejí. A naopak. Mimochodem, nacházejí se také u zvířat, ale skočí na lidi.

Co je vous a nit?

Jedná se o hmyz, parazit sání krve. Dospělá samice lady - larvy. Všichni a všichni jsou dobře přizpůsobení jejich životnímu stylu. Vítr se přidává k vlasům, takže je obtížné oddělit od vlasů. A vous, když se kousne, opustí krvácející rány, které se mohou nakazit. A to je nebezpečné pro zdraví. Navíc jsou vši nositeli některých infekcí.

Tito paraziti mají rozměry od 2 do 6 mm. Šedá nebo černá. Při pohledu do očí spěchá bříško s labkami. Pohybují, snaží se plazit, skrýt se. Nits jsou uchyceny do vlasů se speciální kompozicí. Jsou bílé, nehybné. Živý nit také klikne pod hřebík. Život ve všicích je krátký, o něco málo než měsíc. Ale plodný - pro tento měsíc hmyz může držet až stovky nits. A zahájená pedikulóza je mnohem obtížnější léčit.

Jak se zbavit pedikulózy, než přinášet vši a nitky - podrobněji napíšu v dalším článku. Řeknu hned, že budete muset v lékárně koupit léky proti pedikulóze. Pokud čtenáři tohoto článku mají zkušenosti se zakupováním vši, prosím, napište své připomínky k nim v komentáři. Děkuji předem za to.

Čtenářská matka Olga sdílela své zkušenosti s bojem proti vši, čtená o zdraví. A máma Ole - moc děkuji!

Vše o všem a všem

Vši jsou příčinou pedikulózy (pedikulózy - vši). Hmyz žije na těle lidí a jiných savců (ektoparazitů) a živí se jejich krví. Každý druh parazitizuje pouze na určitém hostiteli a nepřevádí ho jiným. Všichni, kteří žijí na zvířatech, nikdy nechodí na lidi. Při styku s pacientem s pedikulózou se hmyz rychle rozšiřuje na pokožku dotyčné osoby. Mimo tělo nemohou paraziti existovat.

Všichni neustále kladou vejce. Vejce s kokonem se nazývají nits. V průběhu života má žena v průměru čas položit asi 140 vajec. Nits nejsou předávány z člověka na člověka.

Při kousnutí na těle se objeví oblasti zarudnutí, které jsou doprovázeny závažným svěděním. Škrábance jsou infikovány sekundární mikroflórou. V různých částech těla se vyskytují různé druhy vší: na hlavě žijí vši hlavy (Pediculus humanus capitis), na pokožce žijí lidská tělíčka (Pediculus humanus corporis), žijí na kůži oblasti pubiků (pubic lice (Pediculus humanus pubis, P. invaginalis). Pediculóza je často smíšená.

V Rusku je pedikulóza onemocnění od roku 1987 předmětem povinné registrace.

Obr. 1. Všudy jsou známy lidstvu od starověku.

Odkud pocházejí vši

Hlavní cestou pro vší je kontakt. Infekce se všemi lidmi se vyskytuje, když jsou lidé v blízkém kontaktu, což se často děje v dětských skupinách, ve veřejné dopravě, na veřejných akcích, při použití štětců, klobouků, oděvů a prádla jiných lidí.

Nepříznivé hygienické a hygienické podmínky jsou hlavním faktorem výskytu vší. Spodní prádlo je často společníkem nehygienických podmínek. Nicméně, onemocnění se vyskytuje u čistých lidí. Ohnisky vší jsou zaznamenávány nepřetržitě. Špička chorob je vyznačena na podzim, kdy se dospělí a děti vracejí od svého odpočinku (průkopnické tábory, střediska).

Pediculóza v naší zemi je dnes akutním problémem. Až 35% všech případů onemocnění je běžné u osob ve věku 15 až 24 let. 27% případů jsou děti mladší 14 let. 16% případů je dospělých 35 - 60 let. Často pedikulóza postihuje děti z dětských domovů, internátních škol a denních center.

U vagabondů se častěji objevuje pedikulóza a pubikum mezi mladými lidmi. Baby vši jsou přenášeny od matky.

Obr. 2. Znečištění vši dochází, když lidé a oblečení přicházejí v úzkém kontaktu.

Obr. 3. Společníkem nehygienických stavů je vždy pedikulóza.

Jak vypadají vąe. Mikrobiologie parazitů

V přírodě existuje asi 200 druhů vší. Hmyz, který žije na lidském těle, patří do rodiny Pedikulid (Pediculidae), oddělení falešného kmene (Pseudorhynchota). Každý druh parazitizuje pouze na určitém hostiteli a nepřevádí ho jiným. Hlavová vasa, pubová a vousy mají pro člověka epidemický význam.

Hmyz je nosičem některých infekčních onemocnění (tyfus a recidivující horečka, příkopová horečka).

Všichni se živí krví savců, které obývají. Jeden pacient je najednou nasáván do 0,5 ml. krve. Půst po dobu 1 až 2 dnů způsobuje, že hmyz zemře.

Když sání krve, vši injekcí sliny do kůže. Sliny vylučované parazitickými fazolovými žlázami dráždí, což vede ke vzniku zánětlivých ložisek na kůži ve formě hustých infiltrací doprovázených svěděním, často velmi závažných. Místa poškrábání jsou často infikována streptokoky a stafylokoky, což způsobuje impetigo, folikulitidu a vaří.

Obr. 4. Všude dochází k tomu, že vši pohlcují až 0,5 ml. krve. Muži parazitů - 3krát méně.

Vši umírají při teplotách nad 45 ° C a pod 0 ° C. Pokud teplota prostředí klesne postupně a není moc, hmyz spadne do stavu suspendované animace, ve které mohou zůstat po dobu několika týdnů bez jídla.

V záhybech oděvů a na vlasech v místech s největším růstem vši položili vejce. Vajíčka v kokonu se nazývají nits.

Každý druh parazita je charakterizován nejen specifickým stanovištěm, ale také intenzitou vaření vajíček, frekvencí krmení, velikostí a dlouhověkostí.

Všichni mohou být vyšetřeni pod mikroskopem. Kromě samotného hmyzu můžete vidět 6 nohou, cefalotorax, tělní segmenty, břicho a antény.

Obr. 5. U fotografického hmyzu pod mikroskopem. Levá - pubiční, všichni praví - všichni.

Obr. 6. Hlavy hlavy a těla mají protáhlý tvar (obrázek nalevo). V pubicích vši se tělo zkracuje, což je důvod, proč vypadají jako kraby (obrázek vpravo).

Struktura a výživa parazitů

Perorální orgány vši jsou schopné propíchnout kůži a nasát krev. Měkký tubus-kmen parazita je vybaven propichovacími jehlami, pomocí kterých je kůže propíchnuta. Proboscis proniká hluboko do kůže pomocí rotačních pohybů. Zuby na konci koruny se prolínají stratum corneum epidermis. V oblasti dermální vrstvy hledají flexibilní proboscis stilettos krevní cévy. Stěna detekované nádoby se odřízne styletovými zuby a proboscis se vloží do nádoby.

Dále hmyz pokračuje v podávání krve, ve kterém se faryngeální pumpa několikrát za sekundu uzavírá. Bloodsucking trvá několik sekund. Během této doby se asi 1 mg krve dostane do ženského žaludku. Vzhledem k tvorbě antikoagulační sekrece se krevní sraženina neztuhne. Výživa se vyskytuje pouze v sedavých oblastech těla.

Parazitní oči jsou často nepřítomné nebo se podobají dvěma černým tečkám. Orgánům, které mají ústní ústa, postrádá dlaň. Antény jsou krátké. Nohy nohou jsou krátké, tlapky jsou jednosegmentové, přední konce mají srpovitý dráp, díky čemuž je vůně pevně držena na vlasech a těle hostitele.

Obr. 7. Na fotografii pod hlavou pod mikroskopem (pohled shora).

Obr. 8. Ve fotografiích vši pod mikroskopem.

Obr. 9. Hlava parazita je oddělena od hrudníku. Taurus segmenty tvoří monolit.

Obr. 10. Tělo u pubiky je zkráceno (fotka nalevo), v hlavě a šaty - je rozšířena (foto vpravo).

Obr. 11. Přední pár hmyzu končí končetinami, díky nimž jsou pevně drženi na vlasu a těle hostitele.

Obr. 12. V ústních orgánech parazitů neexistují žádné palpi. Antény jsou krátké.

Obr. 13. Na fotografii vlevo jsou tělské vši během krmení. Na fotografii napravo, parazita nasávalo krev, což způsobilo, že žaludek bobtnal.

Obr. 14. Na fotografii jsou louky. Po krmení se hmyz zbarví tmavě a stane se podobným štěnici.

Chov

Jednotlivci ženy 3 až 6krát denně položili vejce. V průměru žije dospělý přibližně 46 dní. Během tohoto období tvoří samice přibližně 140 vajec. Kolem vajíčka se tvoří kokon, který je díky lepivé sekreci vylučované všemi vázán a dlouho držen na vlasu. Vajíčko a kokon se nazývají nits. Délka nití je asi 1 mm.

Po 5 - 8 dnech odchází larva (nymfa). Vypadá to jako dospělý parazit. Larva roste a rozvíjí se 14 - 16 dní. Během této doby se třikrát rozkládá. Po třetím moltu se nymfa stává dospělým. Nymfy prvního období se vyvíjejí 5 dnů, druhý - 8 dnů,

Cyklus od pokládky vajec do prvního pokládky vajíčka příští generací se pohybuje od 18 do 22 dnů. Teplota 32-33 ° C je ideální pro chov. Za nepříznivých okolních podmínek se reprodukce parazitů zpomaluje.

Obr. 15. Na fotografii je chovný cyklus vši od vajíčka po vejce, který trvá od 18 do 22 dnů.

Obr. 16. Na fotografii je transformace nymfy do dospělého.

Hlavní myš

Hlavy hlavy a těla mají velmi podobný vzhled. Často se vzájemně propojují a produkují potomky, mění své "místo pobytu". Oba těla a hlavy jsou považovány za dvojité.

Hlava hlavice žije na pokožce hlavy, často v zadní části hlavy, v chrámu, na vousu a knírcích u mužů. Kvůli zvláštní struktuře nohou je hmyz pevně připevněn ke svazkům vlasů s kruhovým průřezem.

Hmyz má podlouhlý tvar, jeho délka je 2-3 mm, délka těla je 4 mm. Tělo parazita je průhledné nebo má šedo-žlutou barvu. Na stranách je ostrá pigmentace.

Všichni se plazí. Od člověka k člověku se plazí přes ručníky, ložní prádlo, hřebeny atd. Mohou být vyzvednuty ve vlaku, na pláži, v obchodě a v bazénu.

Louse ladí vajíčka 4-5krát denně. V průběhu života počet vajíček dosahuje 120 - 140. Zrání vajíček trvá 7 až 10 dní. Nejčastěji se vejce ukládají do oblasti uší a spodní části occiputu.

Vší hlavě vši 1-2krát denně. Po vstřebání krve se břicho hmyzu změní na fialovou. Objem krve nasávané ženou najednou je přibližně 0,7 ml. Muži sukují krev třikrát méně. Bez jídla zemře hlavice po dvou dnech.

Očekávaná délka života hmyzu je od 28 do 38 dnů.

Obr. 17. V kopuli hlavice (dospělý) a nit.

Obr. 18. Po vstřebání krve se břicho hmyzu stává fialové.

Pubic vši

Kvůli zvláštní struktuře tlap se všité vši pevně připevňují k trsy vlasů s trojúhelníkovým průřezem. Hmyz žije v oblasti pubisu, perineu, šourku, perianálního záhybu, zřídka na okraji růstu vlasů na hlavě, v podpaží, řas a obočí. Všichni se přenášejí z osob na osobu prostřednictvím sexuálních a kontaktních cest.

Pubová vous má délku 1 - 2 mm. Ženské hmyz větší než muži a půl. Parazit má široký krátký břicho, takže jeho vzhled připomíná krab. Barva vešiček je tmavá. Parazité se pohybují pomalu. Ženy snášejí až 3 vejce denně. Po celém svém životě má jedna žena asi 30 vajíček.

Připevnění úst do folikulů k lidské pokožce se buňky vši dostávají téměř nepřetržitě, takže pacient se neustále obává o svědění. Očekávaná délka života hmyzu je od 21 do 28 dnů.

Obr. 19. Ve fotosféře pubic a nit.

Obr. 20. Na fotografii biotopu pubických vší - pubiční oblasti (vlevo) a řas (vpravo).

Obr. 21. Ve fotbální vši v podpaží.

Leniové vši

Tělesné vši nebo prací vši, i přes jejich nečinnost, se rychle šířily u kontaktních osob. Obzvláště často infikované parazity na místech, kde žijí bezdomovci, uprchlické tábory a různé druhy útulků (stany, stany), dlouhodobý pobyt dětí v mateřských a školních zařízeních, veřejná doprava, veřejné lázně a sauny, pěší výlety, levné hotely a dětské tábory.

Paraziti žijí a položí vejce v záhybech a oblasti švů na oblečení a spodní prádlo, na oblečení - nejčastěji v oblasti pásu, límcových rukávů a manžety.

Vůně na šaty je větší než hlava, má prodloužený břicho a jednotnou šedou barvu. Dospělí jedinci jsou 3-5 mm dlouhý.

Lidské vši jedou 2-3krát denně. Pro potravní hmyz se plazí po kůži, nejčastěji bederní oblast a krk. Vnášení vajíček se provádí 6 - 14krát denně. Během jejího života má jedna žena 180 až 200 vajíček.

Životnost tělových vší je 4 týdny u mužů a 1,5 - 2 měsíce u žen.

Spodní prádlo zemře při teplotě pod 13 ° C a nad 60 ° C. To vám umožní zbavit se parazitů nechemickými metodami (praní prádla a mrazu).

Obr. 22. Na fotce je ložní prádlo (šatník) a její nits.

Obr. 23. Nymfy a dospělé povlečení (šatník) vši vypadají průhledné (foto vlevo). Dospělí pubiků a hlavních parazitů mírně ztmaví (na fotografii vpravo).

Obr. 24. Na fotce je zobrazena skupina vši na oblečení (obrázek vlevo) a syntetická izolace (obrázek vpravo).

Co je to nits

Ženy vši kladou vejce v průměru 3 až 6krát denně. V průměru žije dospělý přibližně 46 dní. Během tohoto období má samice čas položit asi 140 vajec.

Živé vší žijí od 28 do 38 dnů. Ženy nosí vejce 4-5krát denně. V průběhu života počet vajíček dosahuje 120 - 140. Zrání vajíček trvá 7 až 10 dní.

Veřejné vši žijí od 21 do 28 dnů. Ženy dosáhly až 3 řezů denně. Po celou dobu života má samice až 30 vajec.

Tělesná vši žijí od 1,5 do 2 měsíců. Ženy nosí vejce 6 - 14krát denně. Během jejího života má jedna žena 180 až 200 vajíček.

Co je to nits

Kolem vajíčka se tvoří kokon, který je díky lepivé sekreci vylučované všemi vázán a dlouho držen na vlasu. Vajíčko a kokon se nazývají nits. Nits nejsou předávány z člověka na člověka.

Jak vypadají nitky

Vzhledem k tomu, že kůži existují pouze na vlasu, jsou viditelnější než dospělí hmyz, který tráví většinu času na kůži.

Hlava a pubová vši kladou ve vlasech vejce. Tělesná vši položí vajíčka libovolně. Padnou na tkaninu oděvu a jsou tam přiloženy. Spodní prádlo Nits se nachází ve švech a záhybech oděvu.

Nits jsou bílé. Jejich délka se pohybuje od 0,4 do 2,0 mm. V pubicích jsou vši nejkratší. Jejich délka je 0,4 mm.

Nits má tvar vřetena. Látka, ze které je kapsle vytvořena, těsně obaluje vlasy.

Obr. 25. Na fotografii se objevují výkřiky. Kukly a čepice jsou jasně viditelné.

Jak všude vejce dozrávají

Ženské vši a všední vši položí vejce na různé vlasy. Během běhu pedikulózy se může pokládat vejce na stejných vlasech.

Trvá 5 až 8 dní od vajec po larvy. Tento proces je ovlivněn okolní teplotou. Optimální teplota pro inkubaci je 33 ° C.

Larvy a vši umírají při teplotách vyšších než 45 ° C a pod 0 ° C. Pokud teplota prostředí postupně klesá a není moc, hmyz spadá do anabiózy a vývoj vajíček se zpomaluje. Při nízkých teplotách se vývoj vajíček může zastavit několik měsíců.

Vzhledem k častému ochlazení oblečení se vejce těl vši mohou vyvinout mnohem déle než vejce hlavy a vejce. Šrafovací larva se může prolézat.

Obr. 26. Na fotografii nalevo v okamžiku otevření nits. Za prvé, čepička je oddělena od nití. Vzduch vstupuje do dutiny, která se hromadí na základně a postupně vytlačuje larvu. Na fotografii vpravo je čas uvolnění larvy.

Obr. 27. Na fotografii nalevo je nit, ve které larva zráží. Na fotografii v pravém pohledu na nits po uvolnění larvy.

Obr. 28. Ve fotografii na vlasy.

Obr. 32. Ve fotkách pubic louses a nits.

Obr. 34. Ve fotbální lýze a nití na srsti zuby a řas.

Nits na vlasy: co to je, jak vypadají, odkud pocházejí a co mají léčit?

Nits jsou vejce, které položí vši. Zároveň jsou vší extrémně úrodné parazity, které žijí na částech těla vlasů - na hlavě, v podpažích, ve slabinách a které se živí lidskou krví. Nits nemůže vypadat na vlasy bez vši, jsou to dospělí, kteří je drží na vlasy a čekají na vylíhnutí potomků.

Jak vypadají nity?

Ženské vší jsou poměrně úrodné a jsou schopné několikrát vložit vajíčka během dne. Nit je kapsle, která je pokryta lepivou srstí. Díky vosku je vejce přiloženo k vlasům. Při studiu pod mikroskopem je určen ocas, který fixuje parazit na vlasy.

Živé a suché nitě se liší svým vzhledem. Živé vejce jsou při osvětlení bílé a třpytivé. Po vylíhnutí z koše se bílá skořápka postupně ztmavne na šedě žlutý odstín, ale zůstává na vlasu. To vede vizuálně k tomu, že počet nits výrazně překračuje počet vší.

Jak se nit liší od vši?

Rozdíly mezi nits a všemi jsou zřejmé, jelikož se jedná o různé fáze vývoje jednoho druhu parazita. Nitě je počáteční fáze, tedy embryo v kokonu.

V důsledku toho můžeme usoudit, že vina a nit mají zásadní rozdíly - vzhled, způsob stravování, varianty přenosu z člověka na člověka.

Odkud pocházejí?

Nejčastěji se pedikulóza přenáší prostřednictvím blízkého kontaktu, během kterého se vousy přesouvají k další oběti. Nits se nemůže pohybovat samostatně, takže tento typ infekce je méně běžný. To se může stát v případě sdílení hřebenu, čepice, stealth, vlasy.

Ve věku 12 let jsou děti neustále v kontaktu se svými vrstevníky, takže procento pedikulózy u dětí a dospívajících je vysoké. A v případě, že je u jednoho ze studentů zjištěna nemoci, doporučuje se, aby se s ním zacházeli všichni jeho spolužáci, stejně jako jejich rodiny.

Jaká hrozba představuje?

Sami o sobě nejsou nezralé nití hrozbou, s výjimkou neatraktivního vzhledu vlasů a bílých formací v nich. Ale když začala parazitní činnost, objevují se příznaky, které mohou významně narušit kvalitu každodenního života. Mezi tyto příznaky patří:

 • téměř konstantní svědění pokožky hlavy;
 • infekce poškrábání a ran, jejich infekce a hnojení;
 • porucha spánku;
 • nemožnost soustředit se;
 • podrážděnost, nervozita.

Někdy se komplikace pedikulózy může stát tyfusem nebo věkem souvisejícím tyfusem. Nebezpečná infekce poškozené pokožky po nákaze zuby se vyskytuje v důsledku kontaktu s odpadními produkty parazitů, tj. S tekutinami a fekáliemi. Hlavním nepříjemným důsledkem infekce všemi všemi je neustálé nepohodlí a zdánlivě špinavé vlasy.

Existují nějaké nitky bez vši?

V některých případech mohou být nalezeny mrtvé nití bez přítomnosti živých vší. To je způsobeno všemi nepříznivými účinky na vlasy, které vedly ke smrti všic. Například po barvení vlasového barviva obsahující peroxid vodíku (peroxid), který ničí parazity.

V každém případě, pokud je na vlasu nalezena nit, pak stojí za to přemýšlet o nutnosti použít některé další metody ošetření vlasové části hlavy, aby se zabránilo možným recidivám.

Doba vývoje

Nit je počáteční fází vývoje vši. Všichni z vejce dospělému jedinci se vyvinou během 2-4 týdnů. Během této doby existují takové období:

 • vejce (nit);
 • larva fáze;
 • Nymfy 1. a 2. řádu;
 • dospělého parazita.

Po týdnu nebo déle se nit stává larvou. Perioda dozrávání závisí na teplotních podmínkách. Nejvýhodnější je tedy teplota lidského těla, tj. 36,6 stupňů s menším výkyvem. Pokud však v létě nemáte klobouk v chladném nebo nesnesitelném ohni, životní cyklus vši zpomaluje, ale nezastaví.

Jakmile véčka unikne z vnějšího pláště kokonu, začne se krmit. A doslova po dvou dnech je žena připravena k reprodukci. Během svého života má samice mnoho vajíček - 80-150 nití. V příznivých podmínkách (teplota vzduchu +30) se během několika málo měsíců počet vší zvyšuje desetinásobně.

Co jí?

Nit, to znamená, že vejce, odkud se vši vylíhnou v budoucnu, nemusí být krmeno. Vajíčko obsahuje všechny potřebné stopové prvky pro vývoj larv. Teprve poté, co larva opouští kohout, začne krmit - dělá malou ránu v lidské pokožce hlavy a nasává kapku krve.

Po všeckách dochází k tvorbě ran, které mohou být někdy zaměněny za kopřivku, alergickou reakci a bolest. Ale nezapomeňte na možnou infekci parazity.

Jak zjistit?

Vůz pro snášení vajec stoupá skrz vlasy do výšky asi 3 centimetrů. Je v této výšce a měl by hledat nits. Ve vzácných případech se vajíčko může připojit k pokožce hlavy. K tomu dochází v důsledku pádu vlasů po mechanickém nárazu.

Vlasy extrémně zřídka vytvářejí nit na vlasy, které jsou již v současnosti přítomné. Ale pokud se na jedné srsti objeví více než jeden nit, pak počet vši dosáhl neuvěřitelné velikosti a je nutné okamžitě přijmout opatření k jejich zničení.

Chcete-li hledat parazitní spojky, začněte od okcipitální oblasti. Bude snadné zjistit světlé vejce a suché pláště na tmavých rozechvělých vlasech. Trochu těžké je vyšetření kudrnatých blond vlasů. Zatímco larvy jsou téměř zralé a připravené opustit skořápku, nits se stávají tmavě hnědou barvou a mísí se v barvě i s tmavými vlasy.

Vyšetření vlasů na hlavě by mělo být provedeno pomocí hřebenu, což usnadní proces česání vlasů a jejich oddělení do samostatných pramenů.

Jak rozlišovat od lupin?

Osoba, která není pedikulózou obeznámena, může zmást nitky s lupinami. Existuje několik významných rozdílů, které určují skutečnou příčinu vzniku bílých teček ve vlasech kořenů.

 1. Lupinové vločky mají různé velikosti a nepravidelný tvar. Tvar nits je kulatý a hladký. Velikost každého vajíčka je téměř stejná.
 2. Lupy se snadno pohybují po délce vlasů a lze je snadno odstranit. Avšak lepidlo na lepidlo ji pevně drží v určité výšce od pokožky hlavy. Chcete-li odstranit nits, je nutné ji pevně zalepit hřebíky a vytáhnout vlasy. Při stisknutí nehtu se ozve zřetelné kliknutí.
 3. Šupinky na lupy se nacházejí na límci na košili, na ramenou svrchní oděvy. Nits může opustit hlavu pouze vlasy.
 4. Hlavním příznakem pedikulózy je silné svědění a za přítomnosti lupů může způsobit drobné podráždění kůže.
 5. Lokalizace lupin se soustřeďuje na vrchol hlavy, ale oblíbeným místem pro ukládání niti jsou čelní, okcipitální a temporální části hlavy.

Je třeba také poznamenat, že lupy jsou čistě osobním problémem lidské estetické povahy. Pedikulóza se stává problémem celého vnitřního kruhu člověka (rodina, tým), protože parazité neustále hledají potravu a nebudou chybět možnost rozšíření na nové pastviny.

Pro objasnění diagnózy a určení přesného zdroje poškození vlasů se doporučuje kontaktovat odborníka s lékařskou výchovou - dermatologa.

Jak se zbavit?

Boj proti nim je mnohem více, než se zbavit larv a vší. Pokládka je spolehlivě chráněna před účinky různých prostředků zaměřených na léčbu pedikulózy.

Následující metody se používají k účinnému změknutí ochranného krytu nití:

 • vodný roztok octu;
 • kombinace brusinkové šťávy a octa.

Při použití těchto nástrojů musíte být opatrní, protože příliš mnoho octu může způsobit chemické spáleniny pokožky hlavy. Po ošetření by měly být vlasy pečlivě česané vlasy. To pomůže zbavit se většiny nití, ale odstranit naprosto všechna vejce, budete muset třídit každý vlas.

Holičství hlavy je jedním z radikálních způsobů, jak bojovat s nits. Tato metoda také usnadňuje hojivý proces pokožky hlavy po všedních nohách, nymfych a larvách.

Kromě léčby čištění vlasů je zapotřebí také dezinfekce spodního prádla, ložního prádla a oděvu. Do 2 týdnů poté, co jste se zbavili nití a vši, doporučujeme omezit blízké osobní kontakty. Je lepší nechat dítě doma a osvobodit ho od návštěvy mateřské školy, školy.

Všechny metody léčby pedikulózy lze rozdělit do několika kategorií:

Nejúčinnější je mechanické odstranění nití. K tomu použijte hřeben s minimální vzdáleností mezi zuby. Tato část trvá nějakou dobu - někdy i několik hodin. Kombinace by se měla opakovat dvakrát za několik týdnů. Tím je zajištěno předcházení opětovnému zhoršování vší vší.

Také mechanická metoda je holení. To je v některých ohledech přijatelné pro chlapce, ale pro dívky to neplatí. Dokonce i chlapci, po odstranění všech vlasů v jejich hlavách, mohou trpět šokem ve škole nebo mateřské škole.

Různé chemikálie pro léčbu vší mohou být zakoupeny v nejbližší lékárně. Forma finančních prostředků je poměrně rozmanitá:

Při užívání drog byste měli dodržovat doporučení v pokynech, jinak by mohlo dojít k poškození pokožky hlavy. Obvykle se jedná o aplikaci produktu na vlasy po celé délce a pokožku hlavy, udržování výrobku po určitou dobu a opláchnutí pod tekoucí vodou. Po několika dnech musíte proceduru zopakovat.

Léčba hlavy s česnekovou cibulí maskou, odlupováním pelyněk nebo tansy, aplikací kerosenu nebo octu jsou populární metody. Ale při užívání lidu a drog je třeba věnovat pozornost zejména při léčbě malého dítěte:

 • ochrana očí před chemickými látkami;
 • místnost musí být dobře větrána;
 • dodržování pokynů;
 • vysoušeč vlasů nelze sušit, vysoké teploty mohou snížit účinnost léčby;
 • k určení výsledku opakujte léčbu po 7 dnech;
 • při chybějícím efektu byste si měli vybrat jiný nástroj.

Abyste se vyhnuli jakýmkoli vedlejším účinkům léku v podobě alergické reakce, musíte nejdříve provést alergický test na malé ploše pokožky za uchem. Pokud během 5 až 10 minut nedojde k žádné změně, nástroj lze použít bez strachu.

Jak vypadají vši a nití: infekce a prevence.

Všichni se najednou najdou náhle. Když je lidé objeví na sobě nebo v jejich dítěti - je to nepříjemný šok. Ale musíme si vzpomenout, že paraziti vždy žili s námi, dokonce i s nimi předchůdci bojovali.

Ale od té doby je věk civilizace a nových technologií, mnoho lidí zapomíná, že hmyz je malý zájem. Pro ně jsou podmínky ještě lepší - vysoké výškové budovy, ve kterých můžete cestovat do různých bytů, hromadné dopravy a velkých davů lidí, což vám také umožňuje potulovat se.

Pediculóza a v naší době zůstává běžným onemocněním, z něhož vznikaly velké množství léků a insekticidů. Pokud obejdete chemikálie, existuje také mnoho speciálních hřebenů, pomocí kterých se můžete po dlouhou dobu zbavit takového nepříjemného hmyzu, ale určitě.

Vlastnosti života krveprolití.

Na rozdíl od mnoha dalších krveprolití mohou vši žít pouze na své kořisti. Bez člověka nebo jiného savce může hmyz zemřít za týden po hladovění.

Mnoho druhů vši se volá podle stanovišť, tj. Je-li parazit kočičí, pak žije pouze na kočkách, jestliže to je slonovina, pak jen na slony. Také s člověkem - nikým jiným než člověkem, tento parazit nemůže žít a krev je nezbytná pouze pro lidi.

Tyto parazity se krmí 3-5krát denně, a proto se musí neustále zabývat zdrojem potravy. Jsou perfektně přizpůsobeny tak, aby se reprodukovaly přímo na člověku, nebo spíše na jeho vlasy, takže krevníci nemají problémy s rychlou reprodukcí.

V době jejich vývoje (viz foto) nits u dospělého parazita ovlivňuje teplotu okolí. Pokud klesne pod + 22 ° C, pak škůdce přestane růst, na 0 ° C, malá louka ve vejce spadne do hibernace a při teplotách nižší než 0 ° C a nad + 45 ° C zemře. Ale protože teplota v blízkosti člověka je vždy vhodná pro hmyz, paraziti se chovají celoročně bez zastavení, pokud se nezačnou zničit.

Vzhled vši a nití.

Chcete-li ji zničit, musíte vědět, jak vypadá vaši vous. Všechny druhy vší jsou velmi malé. To jim dává příležitost dlouho odejít bez povšimnutí. Barva lýtka je obvykle světle šedá, vejce jsou lehčí, téměř bílé, takže se najdou rychleji než dospělí.

Maximální délka hmyzu je 4 mm, nejčastěji parazity s tělesem o velikosti 2-3 mm. Počet houževnatých nohou - 3 páry. Neexistují žádné křídla ani pro pěstitele parazitů.

Jakmile hmyz padne na kořist, okamžitě začne jíst a množit se. Během oplodnění mohou samice položit 5-10 vajec denně. Vší vejce se nazývají nits a jedná se o jednu z počátečních fází vývoje.

Když dospělý parazit vytáhne z břicha další kapsli, projde skrze zvláštní tajemství, s nímž je pak přilepená k vlasům. Po nějaké době se pevně drží, že i jejich hřebíky nemohou být odtrhávány od vlasů.

Kapsule jsou uloženy ve vzdálenosti 2-3 cm od kořenů, nejvíce preferují okcipitální povrch a temporální. Pokud je spousta parazitů, pak i na umyté hlavě bude spousta jasných skvrn, které vypadají jako lupy.

Trvá několik dní a larvy se vylévají z vajíček. Během dvou týdnů nymfa třikrát odhodí skořápku a změní se na dospělého hmyzu. Okamžitě začne hledat partnera pro páření.

Kvůli tak rychlému vývojovému cyklu se v měsíci objeví na hlavu člověka obrovská populace krveprolití. Zajímavé je, že kapsle rozvíjející se larvy a vylíhnutých je téměř nemožné rozlišit, takže při pohledu na velké množství prázdných nádob je možné mírně zveličovat celkový počet hmyzu.

Druhy vší a jejich rozdíly.

Pouze odborník může rozlišovat odrůdy těchto krveprolití. Entomologové mohou snadno určit, který jedinec je před nimi, vejcem, který musí být vyšetřen pod mikroskopem. Jednotná osoba se také může pokusit určit dospělé jedince, na které ze tří druhů patří nalezená vasa.

Linen louses - Neoddělujte plátno ani vši od těch na lidské hlavě. Prostě se rozhodli žít na oblečení a množit se tam, a když oběť nasadí infikované tričko, začnou paraziti opouštět kousnutí. Ale co vypadá prádlo?

Bloodsuckery žijící na oblečení se od hlavy příliš neliší. Stejný mírně protáhlý tvar tele, barva - světle šedá, délka hmyzu asi 3-4 mm. Mají stejné tajemství pro vkládání vajíček, ale ne na vlasy, ale na tkáně nebo na vnitřní straně čepic. Výhodné jsou vlněné a bavlněné tkaniny.

Parazita musí být krmena několikrát denně, takže je třeba oblečení, aby nebyla od osoby odstraněna. Pokud oběť odstraní košili s krveprolůžky ve skříni a nedotýká se jí po dobu 4-5 dní, pak vši zemřou hladovění.

Proto se vyskytují u lidí, kteří prakticky neodvážejí stejné oblečení, nejčastěji se vyskytují u lidí bez určitého místa pobytu.

Chcete-li se z nich zbavit, stačí vařit infikované tkáně po dobu 5-10 minut nebo je umyjte v horké vodě octem nebo všemi.

Pubic - Prostředí všedních vší jasně vyplývá z jejich jména. Velmi zřídka se vyskytují v podpažích, řasách, obočí, vousu. Nejčastěji se objevují po sexuálním styku s infikovaným člověkem nebo po koupání v podezřelých vodách.

Jejich tělo je zkráceno - parazit je velmi podobný malému krabě. Tmavší a menší krveprolití hlavy a spodního prádla. Jejich kapsle jsou také velmi malé a nenápadné, mají zaoblený tvar. Chcete-li se zbavit, musíte si od nich koupit speciální nástroje.

Vší hlavy - Bloodsuckery žijí na hlavě oběti. Žijí po celou dobu na osobu, množí se rychle, ale se správnou sekvencí zpracování je snadné je zničit.

Abyste se ujistili, že vás tyto parazity napadnou, zvažte rozdíly vší, blech, štěnice.

Bed bugy jsou ploché, mají zvláštní vůni, nežijí na člověku, ale jen pijí jeho krev. Bloodsuckers loví v noci a délku tele více.

Blechy jsou asi stejně malé, ale zploštělé po stranách, mnohem tmavší, neustále skákat. Můžete porovnat zadní nohy - blechy budou mnohem delší. Stejně jako chyby, nežijí trvale na osobu. Vlasová těla může být zaměňována s propojkou pouze tehdy, když jí - břicho se zvětšuje a ztmavuje. Ale z místa krmení, nebudou skákat a tiše se plazit pryč.

Způsoby infekce.

Jakmile je hmyz detekován, člověk nejprve paniky a pak si začíná pamatovat, kde by mohl chytit parazity. Ve skutečnosti však nemusíte myslet na včerejší kontakty, ale na ty, k nimž došlo před dvěma týdny.

Během této doby se z vajíček objevují nymfy a začínají vyvolávat obavy, a před tím je pár krveprolitrů téměř nepostřehnutelné. Přestože parazité neskočili ani létali, mohou se mistrovsky pohybovat mezi oběťmi.

Přesto, pokud se divíte, kde rostou nohy tohoto problému, napišme všechny možné způsoby infekce hlavičkami:

 1. Jedinou příčinou onemocnění je osoba, která je infikována krveprolitými. Nejčastěji jsou nositeli děti. Navzájem se navzájem infikují v mateřských školách, školách, letních táborech a sanatoriach. K tomu dochází z několika důvodů:
  • Děti vždy hrají společně, objímají, jsou více společenské než dospělí.
  • Nejčastěji nedodržují pravidla hygieny. Mohou snadno položit oblečení někoho jiného, ​​otřít si na něčím jiném ručníku, změnit elastické pásky a vlasy.
  • Nezanedbávejte komunikaci s dětmi z dysfunkčních rodin.

Pokud tedy tyto parazity zjistíte na vašich vlasech, okamžitě zkontrolujte své děti, protože nemusí vědět, že jsou nositeli nebo se prostě bojí přiznat.

 • Veřejná místa s nízkou hygienou nebo nedostatečnou hygienou.
 • Přeplněné metro, tramvaje, autobusy, trolejbusy, taxi - v špičce je snadné vyndat nějakou nepříjemnou chybu.
 • Výlety do různých zemí mohou také způsobovat parazity. Zvlášť buďte opatrní v ne velmi čistých městech s velkým množstvím lidí, například v Indii, Srí Lance, Vietnamu, Thajsku atd.
 • Musíte také zahrnout péči o opalovací lázně, bazény, veřejné lázně. Všude mohou dlouho bez vzduchu, takže voda je jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy parazitů.
 • Je důležité vědět, že pouze dospělý hmyz může plazit, je nemožné chytit nits. Parazitovo vajíčko se k vám může dostat jen ve vzácných případech s vlasy samotnými, na kterých se nacházejí - skrze někoho jiného hřeben, srst, klobouk.

  Ale i kdyby na vás vyrazila jedna nymfa, nebylo by to z toho žádným škody, protože se nevyrábějí jeden po druhém. Po nějakou dobu zemře, nebo si ji všimnete a zničíte.

  Existují některé legendy, že se vši mohou objevit vlivy nervů, že žijí pod kůží a čekají, až vaše imunita klesá nebo se na lidi může plazit po psech a kočkách. Pamatujte si, že to nemůže být.

  Paraziti nežijí pod kůží - to je jistě, žít na tom a od pokožky hlavy krmí krví. Oslabené nervy mohou vést pouze ke svědění, nikoliv k hmyzu. A nakonec se lidské vši nekrmí krví zvířat a hmyz psů a koček se nelíbí lidskému.

  Prevence pedikulózy.

  Chcete-li nějakým způsobem chránit sebe a svou rodinu před touto pohromou, můžete sledovat některé tipy, které se budou snažit chránit před krveprolomy.

  1. Není třeba kontaktovat neznámé osoby, jejichž sociální status je v pochybnosti.
  2. Nepokoušejte se používat věci jiných lidí - hřebeny, ručníky, oblečení, ložní prádlo, vlasy, gumové pásky, klobouky.
  3. Buďte opatrní a opatrní ve veřejných lázních, saunách, soláriích. Lepší po návštěvě takových veřejných míst pečlivě prohlédněte sebe a členy rodiny.
  4. Je lepší odmítnout příležitostný sex, aby se zabránilo infekci všemi všemi všemi.
  5. Pokud vaše dítě chodí do mateřské školy nebo jít do letního tábora, pravidelně kontrolujte jeho vlasy na přítomnost škůdců.

  Jakmile se parazité usadí na vlasy, vaše pokožka hlavy bude mírně svědivá, na její ploše se objeví červené skvrny a bílé tečky jako lupy na hlavě.

  Během několika týdnů, kdy se objeví první generace parazitů, hrozí alergická reakce, závažné svědění a červené skvrny.

  Pokud máte stále parazity, je příliš pozdě na to, abyste se zamysleli nad tím, odkud jsou - musíte začít jednat tak, abyste neinfikovali ostatní lidi.

  Pro tento problém existuje mnoho řešení - metody babičky, chemické insekticidy nebo speciální hřebeny. Z populárních receptů - to je kerosen, chemická voda, ocet. Příliš mnoho insekticidů - různé šampony a lotiony, které se prodávají v lékárnách nebo na specializovaných místech.

  Při použití kapalných přípravků musíte nejdříve umýt hlavu šamponem několikrát a potom aplikovat výrobek na celou hlavu. Poté ho zakryjeme plastovou taškou a nahoře s teplým načechraným ručníkem.

  Musíte držet lék na vlasy od půl hodiny až hodinu, aby otrávili všechny parazity.

  Pak opláchněte hlavu teplou vodou a pečlivě je vyčistěte, aby jste odhodili mrtvé nitky a vši. Ve všech případech opakujte léčbu po týdnu, abyste zničili přežívající vajíčka.

  Nyní víte, jak nezaměnit vši s jiným hmyzem a co dělat tak, aby nezačali. Ve skutečnosti nikdo není imunní vůči vzhledu parazitů ve vašem životě. Koneckonců, většina lidí se neustále hýbe v minibusu nebo metru, plave v bazénech a rybnících.

  A pokud máte děti, pak vás nejspíš všichni předběhnou. Hlavním úkolem je věnovat pozornost dítěti a rodinným příslušníkům, protože se mnoho dětí za to stydí. Také nemusíte nosit oblečení jiných lidí, mít nečitelné spojení a zůstat daleko od míst, kde hosté stráví noc.

  Pokud jste nakaženi pedikulózou, neměli byste se bát, prostě jděte do lékárny a rychle je odstraňte, nejsou tak nepříjemní, jako jsou například blchy nebo štěnice.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy