logo

Inkubační doba pedikulózy u člověka, po které době se vši vylíhly z nití

Infekční vši jsou snadné. K dispozici je krátký kontakt s nosičem parazitů (dotýká se vlasů, oblečení ve veřejné dopravě, na veřejném místě). "Nepozvaní hosté" se okamžitě dostanou dolů k podnikání - kousat nového majitele, vést obvyklý způsob života (živě, množit se). Je užitečné, aby nově infikovaní věděli, jak dlouho trvá inkubační doba pro vši a nitky. Včasné signály o výskytu parazitů, zahájená včasná léčba - klíč k úspěšnému výsledku akcí.

Koncept inkubační doby

Obecná koncepce inkubační doby naznačuje trvání onemocnění. Segment se počítá od okamžiku infekce a končí se výskytem časných příznaků onemocnění. Vzhledem ke specifikům pedikulózy je obtížné mluvit o úrovni zřejmých klinických projevů.

"Vychutnává si" okamžiku infekce a začne okamžitě parazitickou "aktivitou". Kousnutí hmyzem mírně bolestivé. Nosič zvěřiny jen zřídka věnuje pozornost. Při procesu krájení parazitů injektuje do krve speciální enzym. Látka má alergické vlastnosti, což způsobuje vážné svědění. Nejprve jsou nepříjemné projevy menší, vzhledem k malému počtu parazitů ve vlasech.

Jak se hmyz rozmnožuje, počet kousnutí narůstá. Mírné škrábání se změní na intenzivní škrábání. Objeví se:

 • zarudnutí;
 • otok;
 • pustuly;
 • poškození kůže.

Tyto příznaky jsou alarmující, naznačují nápad infekce všemi. Jak pochopit, že máte vši, příznaky a příznaky onemocnění, najdete na našich webových stránkách.

Pozor! Z pohledu této nemoci se pedikulóza chápe ne jako jediná detekce hmyzu, ale jako soubor příznaků doprovázejících infekci. Ve skutečnosti se choroba vyskytuje, když jsou parazity aktivně usazeném území.

Na základě výše uvedených skutečností je inkubační doba pro vší u lidí čas potřebný pro vznik nové generace dospělých. Zpočátku nositel parazitů zřídkakdy přikládá důležitosti několika nepříjemným pocitům.

Doba trvání

Odložení nástupu příznaků závisí na typu vší, okolních podmínkách. Podobné faktory ovlivňují rychlost vývoje nits. Hlava, tělská vši procházejí vývojem od vajíčka až po dospělého hmyzu asi za 20 dní (příznivé podmínky jsou nezbytné). Ve veřejném typu probíhá proces o něco rychleji: přibližně 18 dní.

Inkubační doba vší (výskyt viditelných symptomů) silně závisí na podmínkách, které jsou charakteristické pro vývoj potomstva hmyzu. Nedostatek jídla je pro vší hlavičku vzácný. Je charakteristická zejména pro typ šatníku (je nutné změnit ložní prádlo). Z tohoto důvodu se zpomalení vývoje, smrt vyskytuje zřídka.

Délka inkubační doby silně závisí na tepelném obrazu prostředí. Čím je chladnější, tím delší je vývoj nits, nymf (vylíhnutých larv). Silné teplo, pálení slunce, mráz - podmínky smrti hmyzu. Na jakou teplotu vši umírají, přečtěte si na našich webových stránkách.

Optimální prostředí pro jednotlivce v jakémkoli stádiu vývoje je + 30 ° C. Podmínky na ulici nejsou vždy orientační. Na severu může nakažená osoba nosit klobouk na ulici, být v horkém, vyhřívaném prostoru a vytvářet ideální podmínky pro vývoj parazitů.

Stádia vývoje parazitů a výskyt příznaků pedikulózy

Inkubační doba onemocnění závisí na tom, jak dlouho se vši vylíhnou z nití. Doba zrání larvů se mění v průběhu 5-8 dní. Čas, kdy nymfy vystupují z nití, je přímo závislé na okolní teplotě. Ideální podmínky pro minimální dobu inkubace: střední vlhkost vzduchu o teplotě + 30 ° C Při silném teple (více než + 40 ° C), při mírné, nízké teplotě (méně než + 22 ° C), se zastaví tvorba nití.

Vzhled larvy bude znamenat zesílení symptomů onemocnění. Z kokonu se vynoří hladná nymfa a začne se těžce krmit. Počet kousnutí se zvyšuje, svrbení se opakovaně zvyšuje. Larva, která opouští kokon, je méně náročná na teplotu vzduchu. Úspěšně se vyvíjí při teplotě + 10 ° C. Přestože teplota + 30 ° C zůstává optimální pro životnost. Průměrná doba vývoje primární nymfy je 5 dní (1-10, v závislosti na teplotě vzduchu).

Po první molt přichází další etapa vývoje - sekundární nymfa. Toto období trvá přibližně 8 dní. Proces také vyžaduje vylepšenou výživu. Hmyz roste, potřeba potravin se zvyšuje. Svědění kůže v nosiči se zvyšuje, je možné vznik alergických reakcí, poškrábání.

Po oplodnění nymfy druhého kruhu se objevuje dospělý člověk (imago) schopný chovu. Starší vši 1-2 dny po přeměně z nymfa. Samice produkují 3-4 nits denně. Celý cyklus života (asi 45 dní), vši nechávají až 140 vajec.

Věnujte pozornost, rychlost vývoje, životaschopnost jedinců v jakékoli fázi vývoje nezávisí na frekvenci mytí vlasů. Nits jsou odolné vůči mnoha insekticidům, které mají škodlivý účinek na dospělé.

Inkubační doba pro vší a nitky je poměrně dlouhá. Spojení vzhledu prvních příznaků s okamžikem skutečné infekce může být obtížné. Pro včasné odhalení pedikulózy je zapotřebí zaměřit se na neobvyklé, nečekané svědění, jiné charakteristické projevy.

Předcházení infekcí

Abyste zabránili infekci, musíte si pamatovat, odkud pocházejí vši. Znalost metod přenosu pomůže udržet bdělost na správné úrovni. Pro včasné zjištění onemocnění je užitečná pozornost k symptomům.

Obavy by měly být náchylné k riziku. Jakýkoli nečekaný kontakt s cizincem je signálem podezření. Zvláště pokud vzhled jednotlivce nevzbuzuje důvěru. Příliš těsné lidské vztahy s cizinci jsou nebezpečné.

Pravidelná přítomnost v přeplněném množství lidí (veřejná doprava, veřejné události, sport) je důvodem pro kontrolu, prevenci. Rodiče by měli své děti častěji prohlížet. Většina pozornosti je věnována potomstvu, což vede k aktivnímu životnímu stylu.

Kromě metody kontaktu infekce existuje podstatná metoda. Všichni se přenášejí pomocí věcí jiných lidí. To platí pro předměty pro domácnost, hygienické výrobky, oblečení, šperky (ložní prádlo, ručníky, vlasy na vlasy, kartáčky na vlasy). Je třeba odmítnout půjčit cizí věci, učit je dětem.

V případě návštěvy veřejného koupaliště, bazénů, plavání v otevřených nádržích se stojatou vodou se doporučuje sledovat stav pokožky a vlasů. Mokré prostředí udržuje dlouhou životnost bez jídla po dobu až 2 dnů, pubikální vzhled - déle.

Ve všech výše uvedených situacích se doporučuje pozorně sledovat možný výskyt parazitů. Měl by být upozorněn na dříve nezvyklé projevy:

 • svědění;
 • lepivost vlasů;
 • olupování kůže;
 • alergické reakce;
 • body, skvrny, puchýře na kůži;
 • náhlý výskyt "lupů" (nits).

Jakékoliv podezření je důvodem, proč se poradit s lékařem, provést preventivní léčbu. Zvláště se jedná o případy kontaktu se zjevně nemocnými lidmi.

Mýty se nenarodí od začátku. Tam je pohled na vzhled vši na pozadí stresu. Samotná overexcitace se netýká vzhledu hmyzu. Ale nervózní stav se zvýšeným pocením, zlepšuje tok krve jako skvělý návnadový parazit. Podrobné informace o tom, zda se na nervy mohou objevit viry, naleznete na našich webových stránkách.

Informace o inkubační době vši jsou užitečné pro mnohé. Pravidelná konfrontace s příčinami vší je nevyhnutelná. Včas rozpoznat příznaky, vědět, co je možné, je včasná léčba důležitá pro účinné vyléčení parazitů.

Jak dlouho trvá inkubační doba pro vši a nitky?

Pediculóza je nepříjemné onemocnění, které člověku přináší nepohodlí. A někdy je velmi obtížné ji okamžitě identifikovat. Doba inkubace vší a nití závisí na mnoha podmínkách, takže doba jejich trvání může být odlišná. V medicíně je pedikulóza považována za onemocnění, které se projevuje formou různých příznaků způsobených aktivní činností hmyzu: závažné svědění, výskyt purulentních abscesů, červené skvrny a alergická vyrážka.

Pediculóza je nepříjemné onemocnění, které člověku přináší nepohodlí.

Všichni, nebo jak se nazývají v medicíně, Pediculus humanus capitis, jsou malý hmyz, který žije pouze na lidském těle. Všichni nejsou schopni létat a skákat, takže mohou být infikováni pouze blízkým kontaktem v krátké vzdálenosti od osoby trpící pedikulózou.

Nits jsou fixní vejce vši, které se mohou dostat od nemocné osoby k zdravé prostřednictvím různých hygienických předmětů a osobních předmětů. Hmyz přiloží vajíčka ke každému vlasu ve výšce 1 až 3 cm od pokožky pomocí lepivého vytvrzovacího tajemství, které tvoří plášť kokonu, který chrání vejce před vnějšími vlivy a různými léčebnými preparáty.

Vši mohou být přenášena mezi lidmi několika způsoby:

 1. Během přímého kontaktu mezi dvěma nebo více lidmi se rychle plazují z hlavy jedné osoby do druhé. Často se to stane, když dva lidé spí ve stejné posteli, stejně jako v různých hrách mezi dětmi v zahradě, v škole a mimo ni.
 2. Prostřednictvím osobních hygien, když několik lidí používá stejné hřebeny, pryžové pásky, barety.
 3. Vzhledem k vysoké odolnosti těchto parazitů proti hypoxii se mohou infikovat i při plavání ve stejném bazénu, řece, jezeře atd.

Existuje několik typů vší:

 1. Všecky jsou nejčastěji u dětí, ale u dospělých jsou časté případy jejich identifikace.
 2. Pubisové parazity (ploshchitsy) jsou získávány dospělými během sexuálního styku s častými změnami partnera. Ale mohou být přenášeny také různými předměty osobní hygieny, spodního prádla a ložního prádla. Někdy se mohou všité vši usadit na jiných chlupatých částech těla, například v oblasti podpaží nebo na hrudi, jestliže onemocnění postihuje muže. U dětí se tento hmyz může "usadit" na hlavě, obočí nebo řasách.
 3. Tělesná vši se obvykle usazují na lidi, kteří zřídka nebo nikdy nezmění oblečení vůbec.

Pediculóza (video)

Jak rychle se vši množí

Inkubační doba pedikulózy je poměrně rychlá. Jeden dospělý člověk může být denně od 5 do 10 vajíček, což se mění v dospělého hmyzu přibližně za 3-4 týdny, v závislosti na teplotním režimu a stupni vlhkosti prostředí. "Mladé" vši jsou schopni položit stejný počet vajec.

Inkubační doba je doba od okamžiku infekce osoby až do prvních příznaků.

Biologická interpretace této fráze znamená čas transformace dospělé losy z nits.

Životní styl a životní podmínky mohou měnit načasování vývoje vši. Takže v zimě, při nízkých teplotách v severních oblastech, kdy člověk téměř vždy nosí klobouk a v místnosti je horko, začnou se všichni rozvíjet mnohem rychleji a často plný cyklus může trvat 16 dní. Ve středním pruhu, kdy člověk často chodí holou hlavou, se hmyz vyvíjí mnohem déle.

Mimo lidského těla mohou paraziti žít nejvýše 48 hodin, dostat se do neobvyklého prostředí a zůstávat po dlouhou dobu bez jídla.

Životní cyklus vši

Během svého životního cyklu - od okamžiku narození až po smrt - prochází kopie 4 vývojovými etapami:

 1. Vejce (nit asi 1 mm).
 2. Larva (velikost do 1,5 mm).
 3. Nymfa (velikost až 1,75 mm).
 4. Dospělý (velikost až 3 mm).

Včelí vejce z vaječníku pocházejí z viskózního maziva, což je skořápka nits kokonu. Při procesu tuhnutí je toto mazivo ve formě podlouhlé kapsle připojeno k vlasům a bezpečně drží kokon na jednom místě. Kapsle je navržena tak, aby chránila larvy, které se v ní vyvíjejí.

Chcete-li se dostat ven z vajíčka, malá larva propichne stěnu skořepiny ostrými čelistmi a okamžitě začne "dýchat" a naplní prostor kokonu vzduchem. Když je shromážděno docela hodně, pak shell vybuchne a mladý jedinec vyjde, spadne na pokožku hlavy a okamžitě se do něj vykopne a sání krev. Všichni musí být krmeni každé 2-4 hodiny, aby mohli aktivně reprodukovat.

Larva, která vyšla z kokonu, se nazývá nymfa. K tomu, aby se stala zralým jedincem, prochází dvěma stupni, které zajišťují ochranu těla před nepříznivým vnějším prostředím.

Dospělý pes se začne aktivně spojovat ihned po prvním skusu a po několika dnech položí první vejce. Každý den může ušetřit maximálně 10 kusů.

Životnost sexuálně zralých parazitů se pohybuje od 32 do 45 dnů a během této doby mohou ležet přibližně 140-150 vajec. Očekávaná délka života pubických vší je 2krát nižší než u hlavních, a ve zdi je 2krát delší.

Termín a stádium vývoje vší

Inkubační doba nití může trvat 5 až 8 dnů. Příznivé podmínky pro ně - průměrný stupeň vlhkosti a teploty do + 31 ° C v místnosti. Pokud teplota přesáhne + 40 ° C nebo klesne pod -22 ° C, larvy v kokonu zemřou.

 1. Larvy první etapy rostou od 1 dne při teplotě přibližně + 30 ° C a až 10 dní při teplotě + 10 ° C.
 2. Nymfy první fáze rostou asi 5 dní.
 3. Nymfy druhého stupně se vyvíjejí 8 dní a pak se změní na imago (velký hmyz).

Dospělý parazit má podlouhlé průsvitné tělo o délce 0,7 až 3 mm. Po krmení skrz skořápku můžete vidět trávicí orgány naplněné lidskou krví. Proces podávání se provádí pomocí perorální dutiny ústní. Současně může dospělý parazit absorbovat až 5 mg krve.

Aby krev nebyla zahuštěna nebo koagulována, injekčně injektuje slinu do pokožky člověka zvláštním ředícím enzymem, který způsobuje pacientovi bolest.

Doba vývoje parazitů (od doby vaření vajíček až do výskytu dospělého hmyzu) závisí převážně na teplotním režimu. Při teplotě + 25... + 26 ° C se vši po 7-8 dnech a při teplotě +32... + 33 ° С po dobu přibližně 5-6 dnů.

Při pedikulóze má doba dozrávání kokonu vliv na čas obecného cyklu reprodukčního systému parazitů. Minimální a maximální doba pro absolvování stupně "od vajíčka po vejce" se může lišit od 16 dní na 2 měsíce.

Nits v dítěti - doba inkubace, jak se doma odebrat a prevence

Dokonce i v nejčistší rodině může dítě mít vši. Chov hmyzu není tak obtížný. Je mnohem těžší se zbavit jejich vajec (nits). Pevně ​​drží vlasy v kapsli sliznicových sekrecí, které i po vzhledu larvy dlouho drží na hlavě dítěte. Aby paraziti mohli předem rozpoznat a zahájit léčbu včas, rodiče potřebují vědět, odkud pocházejí škůdci a jak vypadají nitky, a jak se s nimi můžete zbavit doma.

Co je to nits

Onemocnění, při kterém začínají parazity na hlavě, se nazývá pedikulóza. Všichni parazitiují výlučně na savcích - pijí krev hostitele. Lidská zvířata nežijí na těle zvířat, s výjimkou určitých druhů opic. Existuje několik odrůd těchto parazitů: hlava, oddělení, pubik. Bez mikroskopu vypadají vši jako světle šedý drobný hmyz. Šatník je téměř bílý a pubik - nejtmavší se zkráceným tělem, kvůli kterému připomínají malé kraby.

Pod mikroskopem můžete vidět oválné tělo parazita a ploché záda. Průměrná velikost dospělého jedince je 2-4 mm. Larvy jsou dlouhé asi 0,6-2 mm. Hlava vousy je podlouhlé, před níž je ústní otvor pokrytý pokožkou. V procesu krmení těla parazita se stává červeně. Vši jsou krvežíznivý hmyz. Krmí se 2 až 4krát denně a jejich larvy až 8krát. Žena užívá 0,7 mg lidské krve denně.

Nejčastějšími parazity u dětí jsou vší hlavě, které se chovají ve vlasech. Většina jejich počtu se usadí na koruně, v chrámech, za ušima a v zadní části hlavy. Na stejném místě si dospělí lidé položí vejce, která se nazývají nits. Oni s pomocí tajemství ženy držet vlasů a vyvíjet se, po kterém larvy se objeví od nich. Nity v hlavě jsou první v diagnostice, takže je snadné zjistit infekci všemi.

Odkud pocházejí

Příroda neposkytla všem létající nebo skákací schopnosti. Parazit může pouze procházet a pohybovat se rychlostí 10-20 cm / min. Tato omezení nebrání jejich šíření u dětí a dospělých. Infekce s pedikulózou jsou možná několika způsoby:

 • Zavřete kontakt s infikovaným dítětem. Voska se snadno prolévá na nový objekt, pokud je v blízkém dosahu. Proces infekce se vyskytuje v přeplněných místech (školy, mateřské školy, rekreační aktivity). Dokonce i jedna selfie je dost, když děti jsou blízko sebe navzájem.
 • Sdílení osobních položek. Nosit společné klobouky je použití infikovaného hřebene nejčastější příčinou pedikulózy u dětí.

Existuje názor, že se mohou objevit vąechny vąechny vąechny, pokud se v domácích zvířatech objeví blechy. Toto je falešný předpoklad, protože tito parazité se nepohybují ze zvířete na člověka. Další časté mylné představy o příčinách nití:

 • Nedodržování hygieny. Neustálé praní hlavy nepomůže všem všem. Nity u dítěte se vyskytují v čisté rodině. Všichni se cítí dokonce lépe v čistých vlasech, když nejsou přítomny mastné složky, které brání jejich pohybu.
 • Stres. Podobnost příznaků (svědění, neklidný spánek) způsobuje, že si myslíte, že se po stresových situacích objevují příznaky u dětí. To není. Parazity se mohou vyskytovat až po infekci.
 • Konstantní opotřebení nití ve stavu hibernace. Někteří lidé se domnívají, že každá osoba na pokožce hlavy nese vejce vši, které se sníženou imunitou aktivují a začnou aktivně proliferovat. Tato verze je také nesprávná. Všichni nemohou být dlouho bez lidské krve - po 3 dnech zemřou hladem.

Doba inkubace

První kousnutí vši se vyskytují několik minut po pokrytí pokožky dítěte. Pokud se jedná o 1-2 dospělé, pak jejich živobytí není cítit, dokud nevyroste larvy první generace (nymfy). Všichni začínají maskovat pokožku hlavy 3-4 týdny po infekci. Doba inkubace není výrazný průběh vší.

Typické symptomy onemocnění (závažné svědění, poškrábání kůže na krev, pustulózní škrábance a krusty spojené s pálení bolesti) jsou pozorovány až po reprodukci a reprodukci první generace parazitů. Doba inkubace se pohybuje od 6 do 12 dnů, což závisí na stupni počáteční infekce dítěte.

Pokud je počet dospělých malý a citlivost kůže je slabá, potom se dítě nebude dlouho cítit nepříjemně. Tato nepostřehnutelná infekce je nebezpečně rychlá reprodukce parazitů, protože neustále snášejí vajíčka. Životní cyklus vší je krátký - ne více než 30 dní. Každý den samice opouští 3-4 nití. Po celou dobu svého života, parazit stanoví až 140 vajec.

Jeden může jen odhadnout, kolik nits jsou produkovány několika dospělými jedinci. Z tohoto důvodu může asymptomatická inkubační doba vést k pokročilému stádiu vší, což je mnohem těžší léčit. Vývoj parazitu z škůdců do sexuálně zralého škůdce trvá od 16 do 30 dnů. Teplota inkubační doby je ovlivněna teplotním podkladem prostředí. Od okamžiku narození do konce životního cyklu všes prochází 4 etapy:

 1. Vejce (nit). Bílé nebo světle žluté tečky tvaru slzy připevněné ke spodní části vlasů. Mějte velikost asi 1 mm. Zrání vajíček trvá 5-8 dní.
 2. Larvy. Vyvíjí se 1-10 dní. Během 30 minut od začátku se začne krmit krví hostitele.
 3. Nymfa první objednávky. Formováno do 5 dnů. Nymfa druhého řádu se vyvíjí po dobu 8 dnů, poté se stává dospělým hmyzem.
 4. Zralý člověk. Připraveno k reprodukci na konci posledního moltu. Proces páření nastává první den po transformaci nymfy.

Jak se dostat vši

Léčba pedikulózy u dětí by měla začít okamžitě. Po objevení nití u dítěte je lepší poradit se s dermatologem. Hlavním léčebným režimem je leptání dospělého hmyzu látkami obsahujícími insekticidy nebo mechanické odstraňování vší a jejich larv. Sekvence terapeutických opatření je následující:

 • hlava dítěte je ošetřena pedikulicidním prostředkem po určitou dobu, poté je omyta;
 • kovový tvrdý hřeben se pečlivě česal, aby odstranil mrtvé nitky a vši;
 • při vysokých teplotách jsou klobouky a oděvy dítěte, stejně jako ložní prádlo, umyty nebo tráveny;
 • o týden později se provádí opakované ošetření k ničení přežívajících larv.

Často, poté, co se zbavili nití a dospělých parazitů, je nutné léčit následky jejich životně důležité činnosti: abscesy, vředy, alergie. Přípravy na takovou terapii jsou také předepsány lékařem. Někdy je léčba účinků pedikulózy déle než odstranění nití a vší. Souběžně s léčbou dítěte je třeba přijmout opatření k ochraně zbytku rodiny před infekcí. Chcete-li to provést, musíte zastavit přímý kontakt s infikovanými (hry, objetí, polibky).

Domácí ošetření

Bez ohledu na zvolený lék se léčba pedikulózou provádí podle jednoho schématu. Algoritmus jednání rodičů doma:

 1. Před zahájením léčby je třeba testovat lék, aby se vyloučila možnost vývoje alergických reakcí. K tomu by mělo být malé množství léku aplikováno na oblast loktem dítěte po dobu 1,5 hodiny, během níž by mělo být sledováno celkové zdraví dítěte a stav jeho kůže.
 2. Pokud nejsou alergie na lék pozorovány, měli byste pokračovat v léčbě hlavy, která se udržuje na dobře větraném místě. Zvolená látka je rozložena po celé délce vlasů. Některé přípravky se aplikují na suché prameny, jiné na důkladně vysušené a vysoušečem vlasů. Aby se zabránilo chemickým složkám na sliznici nebo na čele dítěte, noste ochranný štít.
 3. Po nanesení léku je hlava pokryta polyethylenem, aby se vytvořil skleníkový efekt. Nástroj se stará na hlavu od 15 minut do několika hodin podle doporučení výrobce.
 4. Po uplynutí předepsané doby se směs opláchne vodou, načež se hlava opláchne roztokem octa. To pomůže rozpustit lepivou hmotu, s níž jsou nity připevněny k vlasům.
 5. Poslední fáze práce - nejvíce monotónní a dlouhá, soudit podle recenzí rodičů. Propletením s častými zuby jsou mrtvonožci, larvy a dospělí pečlivě vyčesáni.

Mechanická cesta

Nity u dítěte jsou někdy odstraněny bez použití insekticidních léků. Někteří rodiče dávají přednost pouze mechanické metodě s použitím běžného nebo elektrického hřebene, který lze snadno zakoupit v každé lékárně. Při výběru je třeba se spolehnout na některé nuance:

 • zkontrolovat špičku zubů: čím více jsou zaoblené, tím méně postižená dětská kůže bude při kontaktu s nimi zraněna;
 • zvolit délku zubů podle délky a tloušťky vlasů dítěte;
 • Dbejte na vzdálenost mezi zuby - čím menší, tím lépe;
 • vybírat hřebeny s kovovými zuby, protože plast je pružný a dovolí muže a vši;
 • pro léčení dítěte je lepší nezískat elektrické hřebeny, protože délka zubů je malá a možné elektrické rázy budou příliš citlivé na hlavu dětí.

Můžete se zbavit parazitů několika pálivinami. Tento proces bude účinný, pokud budete dodržovat určitá pravidla:

 • mokré vlasy - tím se zvýší viditelnost nití;
 • předem vyčistěte vlasy a malý hřeben, abyste rozdělili prameny;
 • začněte česání s chrámy;
 • pokořte si vlasy, od kořenů až po konce (na sobě), držíte hřeben nad pramenem;
 • vyjměte česané vlasy vlasovým vlasem ze zbytku vlasů;
 • Po každém ošetření opláchněte hřeben ve vodě zředěné octem.

Přípravy

Lékárny nabízejí mnoho různých druhů ošetření vší vůni. Všichni ve vlasech účinně odstraňují šampony, krémy a masti. Dokonale napomáhá ošetření hlavy insekticidním sprejem, aerosolem nebo lotionem. Anti-pedikulózní léky jsou klasifikovány na základě účinné látky, která ovlivňuje parazity:

 • drogy Knicks, Medifox, Nittifor - zničí nervový systém vší, což vede k paralýze a smrti;
 • Insekticidy Benzylbenzoát, Paranit, Para plus plus - pronikají přes chitinovou membránu parazitů, se hromadí v toxických koncentracích a způsobují smrt larv a dospělých.

Mezi nejoblíbenější prostředky rodičů patří emulze a jiné kapalné přípravky. Dostupné léky pro pedikulózu:

 • Dehtové mýdlo. Vytvořeno na základě břízy dehtu, který má dezinfekční, regenerační, antipruritické, anestetické vlastnosti. Mýdlo má velmi nepříjemný zápach, který odpuzuje hmyz po dlouhou dobu po ošetření. Jedna ze složek dehtu je fenol, poté, co se vši dostanou na kůži, jsou ponechány spáleniny a benzen, který je také součástí, zabíjí nervová centra nití. Proces léčby pedikulózy je jednoduchý: omyjte vlasy pravidelným šamponem a opláchněte. Pak dehtová mýdla pěnou na vlasy a nechá se 15 až 40 minut. Pak je hlava umyta tekoucí vodou a česaná s hřebenem.
 • Pedilin. Emulze pro děti, obsahující jako součást malathionu látku náležející do skupiny insekticidů. Jedná se o nervový jed, který při styku s parazity paralyzuje a zabíjí je. Pro ošetření pokožky hlavy dítěte je nutné vlasy navlhčit velkým množstvím emulze a vyčistit je do bavlněného tampónu. Po ošetřované ploše je potřeba 3-5 minut pokrýt šátek, pak opláchnout preparátem vodou a pečlivě pokrýt prameny hustým hřebenem. V případě potřeby se postup opakuje po dni.

Šampony pedikulózy

Pro léčbu pedikulózy rodiče zpravidla nakupují šampony. Jejich výhodou je snadné použití. Nejoblíbenější dětské šampony proti všem a všicím:

 • Anti-bit. Pro ošetření pedikulózy se aplikuje na kořeny mokrých vlasů, třepe se 3 minuty, pak se odmyje. Postup se provádí dvakrát. Při použití šamponu se mohou objevit nežádoucí účinky: erytém, otok, pálení, svědění, vypadávání vlasů. Kontraindikací je použití léku v případě přecitlivělosti na složky.
 • Sifax. Chcete-li se zbavit ektoparazitů, šampon je aplikován na vlhké vlasy po dobu 10 minut. Poté je nutné znovu navlhčit hlavu a přípravek intenzivně protřepat. Po vymytí šamponem teplou vodou. Postup se opakuje po dni, poté po 7 dnech. Během aplikace šamponu se mohou objevit alergické reakce: erytém, pruritus. Tuto lék nelze použít k přecitlivělosti na složky a v raném věku dítěte (až 2 roky).
 • Hygia. Vysoce účinný šampon současně zničí vši a šupiny. Způsob aplikace je jednoduchý: ošetření mokrých vlasů, ponechání po dobu 20 minut, opláchnutí tekoucí vodou, hřeben s hřebenem. Možné vedlejší reakce: vyrážka, svědění na místě aplikace. Kontraindikace k použití: porušení integrity kůže, zánět, věk do 5 let, zvýšená citlivost na složky.

Lidové prostředky

Odstranění lidských návykových látek zahrnuje použití levandule nebo čajového stromu, odvzdušnění drsnosti, petrolej, peroxidu vodíku nebo jednoduchého oholení. Nejúspěšnější lidové recepty:

 • Chemerichnaya voda. Jedná se o směs vodné a alkoholové tinktury Chemeritsa Lobel, která se prodává v lékárnách. Pro zničení vší tinktury s vodou se zředí v poměru 1: 1. Aplikujte výrobek na celou délku promytých vlasů, poté nasaďte plastový sáček a nechte 20 minut. Pak se směs nejprve promyje tekoucí vodou a poté šamponem.
 • Brusinková šťáva. Stlačování šťávy z bobulí musí být bezprostředně před použitím. Aplikujte na umyté a mírně vysušené vlasy po celé délce a pokožku hlavy 20 minut. Zakryjte čepičkou a pravidelně hněte. Pak se umyjte, mírně suchý s ručníkem, pečlivě si česněte vlasy hustým hřebenem.
 • Cesnaková maska. Pro vaření je třeba hýbat pár stroužků česneku s mixérem. Vzniklá vzácná hmota se nanáší na pokožku hlavy, rozprostírá se na vlasy a nahoře nasadí sprchový uzávěr. Po 2 hodinách by měla být maska ​​omyta vodou, na vlasy nasypána nějaká rostlinná tužka a důkladně je vyčesat hřebenem. K odstranění nepříjemných prachových pramenů lze opláchnout slabým roztokem octa.

Prevence

Mnoho rodičů čelí problému vši u dítěte, protože dítě v mateřské škole a ve škole je neustále v úzkém kontaktu se svými vrstevníky. Odstranění parazitů je náročný úkol, takže je třeba přijmout preventivní opatření k prevenci pedikulózy. Patří sem:

 • vyhýbat se kontaktu s lidmi a dětmi žijícími v nehygienických podmínkách;
 • používejte pouze osobní klobouky, gumové pásky, kolíky, štětce;
 • pravidelně umyjte oblečení (ložní prádlo a ložní prádlo) při vysokých teplotách;
 • pravidelně umyjte hlavu dítěte insekticidními šampony pro prevenci výronů a vší.

Všudy a nití: inkubační doba, léčba a prevence

Infekční onemocnění, které způsobuje, že se vši objevují na kůži nebo ve vlasech člověka, jsou ve světě známé jako pedikulóza. Tento parazit žije v lidských vlasech, ve slabinách, podpažích, obočí. Stejně jako všechny druhy hmyzu mají nits inkubační období, během kterého se vši, kteří se dostávají, roste a rozvíjejí, až do nástupu příznaků. Zbavit se jí není tak snadné.

Typy vší

Existují tři různé druhy vší: hlava (lidská kůže hlavy Pediculus), tělo (lidé Pediculus) a pubikum (Phthirus pubis). Všechny tři druhy vši jsou parazity, ale jeden z těchto druhů, zejména člověk Pediculus, může být velkým problémem veřejného zdraví jako vektorem vývoje závažných epidemických onemocnění, jako je tyfus, recidivující horečka a tyfus. Naštěstí dnes tento typ vší není tak běžný.

Všecky tělo se nachází hlavně v oblečení osoby, která je v přímém kontaktu s tělem, to jsou svetry, trička, podprsenky a kalhotky, ale může se také nacházet v rozkroku kalhotek a bundy manžety.

Stydké vši se vyskytují ve vlasech stydké a perianální oblasti, ale silný ve fázi infekce je často lze nalézt v jiných vlasaté části těla, jako jsou prsa, stehna, podpaží, řasy, obočí, vousy a knír, ale nikdy ne v hlavě vlasy. Preference těchto stanovišť lze vysvětlit skutečností, že velké háčky pubických parazitů jsou určeny pro hrubší a silnější vlasy. Pubová vši jsou přenášena prostřednictvím intimního kontaktu u dospělých, ale často jsou to děti ve velmi osídlených komunitách.

Doba inkubace hlavních vší

V posledních letech dochází k postupnému zvyšování počtu pedikulózy pokožky hlavy, která se rozšířila způsobem, který se stal problémem pro studenty, rodiče a učitele.

Dnes děti často prožívají vývoj agregačních skutečností, jako jsou sportovní haly, bazény, fotbalová hřiště, a to může usnadnit šíření vši.

Scalpová pedikulóza se rozvinula po celém světě bez ohledu na sociální třídu, i když přetížení a špatná hygiena mohou přispět k tomuto jevu.

Abychom lépe pochopili tuto invazi, je třeba analyzovat následující aspekty:

 • všední doba inkubace;
 • jak dlouho trvá inkubační doba nits;
 • způsob přenosu;
 • klinické aspekty;
 • terapie.

Doba inkubace

Tento malý bezkřídlý ​​parazitický hmyz tráví svůj životní cyklus výhradně na lidské pokožce hlavy. Dospělá samice je o něco větší než muž, velikost 2,4-3,5 mm. Má ovojí tělo, šedavě zbarvené (od šedé po černé).

Vášeň má tři páry nohou, které jsou vybaveny speciálními háčky, které umožňují, aby byla pevně spojena s vlasy.

Ženské vousy žijí po dobu tří týdnů a stanoví až 7-10 vajec denně (v průměru 5), přičemž lze uložit celkem asi 300 vajec. Vejce, tzv. Nits, jsou položeny 24-48 hodin po chovu, v závislosti na teplotě. Nity jsou oválné, protáhlé, poněkud menší než špičaté (asi 1 mm dlouhé), perlově zbarvené, průsvitné, viditelné pouhým okem, pevně připevněné ke spodní části vlasů díky lepidlu získanému od matky.

Nity jsou uloženy na bázi vlasů, zejména v okcipitálních, parietálních částech a za lidským uchem. Po 7 až 10 dnech inkubace při optimální teplotě 30-35 ° C vyvstávají vejce a nymfy, které mají formu dospělého hmyzu. Kolik dní se všichni vrhnou na vrchol? Nymfy se krmí krví až 5-6krát denně a 7-13krát, po vývoji nymf v dospělých vši.

Přenos vší

Přenos vši, protože nemohou létat ani skákat, se vyskytuje téměř výhradně přímým kontaktem s infikovanými vlasy jiné osoby a to vysvětluje, proč děti trpí všemi všemi (s vysokou frekvencí od 3 do 11 let).

Méně často, ale nemusíte se přehlédnout, může dojít ke sdílení štětců, kartáčků, vláken, klobouků, šátků, bundy s kapucí nebo dokonce blízkostí kabátů a klobouků na závěsích.

Měli byste však vzít v úvahu, že výhonek z hlavy trvá jen 48-72 hodin kvůli nedostatku jídla a nepříznivým podmínkám prostředí.

Myš nemá rád špinavé hlavy, takže jejich přítomnost není známkou nedostatku hygieny.

Správná osobní hygiena proto plně neposkytuje ochranu před rizikem napadení všemi a neexistuje žádná korelace mezi čistotou životního prostředí a invazí.

Klinický obraz

První kousnutí vši nejsou cítit, neboť ve slinách je látka, která snižuje citlivost nosiče. V tuto chvíli začnou vši položit své první vejce.

Ve druhé fázi několik týdnů po opakovaném kousnutí začíná člověk cítit lokální svědění, která indikuje přítomnost parazita.

Škrábání může vést k excoriovaným lézím ak cervikální lymfadenopatii.

Diagnóza je založena na příznacích, jako je intenzivní svědění na hlavě a nití, zejména na výšku krku nebo za ušima, které se objevují jako bílé tečky.

Jsou odlišné od lupin, jelikož vlasy z vlasů nevypadají, pokud je spustíte přes prsty.

Léčba pedikulózy

Šedá pedikulóza je snadno ošetřitelná.

Terapie je založena na použití následujících látek:

 • karbaryl;
 • karbofos;
 • pyrethroidy;
 • permethrin nebo pyrethrin.

Existující doporučení naznačují použití pyrethroidů v první řadě, přičemž ostatní alternativní insekticidy zůstávají v případě zachování stále živých vší po dvou ošetřeních pyrethroidy.

Důležité je dodržovat pokyny týkající se přípravků obsahujících vši a doporučení lékaře, abyste se vyhnuli terapeutickým excesům.

Nikdy byste neměli používat žádné insekticidy nebo jiné chemikálie, které nejsou specificky uvedeny pro použití.

Obvykle stačí dva až osm dní k odstranění parazitů po počátečním ošetření, vejce jsou obzvláště odolná vůči některým procedurám.

Chcete-li odstranit nits, musíte použít velmi speciální hřeben nebo ruční zásah. Abyste získali dobrý výsledek, po opláchnutí vlasů ze šamponu by měly být vlasy navlhčeny teplou vodou a octem (100 gramů octa zředěného v jednom litru horké vody).

To je nezbytné, protože látka, která udržuje nití připevněnou na vlasy, se odstraňuje pouze kyselinou nebo horkými alkalickými látkami.

Použité hřebíky a kartáčky musí být dezinfikovány. K tomu je třeba ponořit do antiparazitického šamponu po dobu 4 minut a poté vařit nebo opláchnout ve velmi horké mýdlové vodě po dobu 10 minut.

Hračky, například plyše a předměty, které nelze umýt vodou, by měly být ponechány venku po dobu nejméně 48 hodin nebo by měly být uloženy v plastovém sáčku po dobu dvou týdnů.

Oděvy, ložní prádlo, povlaky na polštáře, ručníky, klobouky a šály by se měly umýt při teplotě 60 ° C.

Prevence nemoci

Bohužel neexistuje žádný produkt, který by měl preventivní účinek. Prevence pedikulózy vyžaduje určitá opatření.

Vyhněte se změnám osobních věcí:

 • česání;
 • šály;
 • pokrývky hlavy;
 • štětce;
 • vlasy;
 • ručníky, atd.

Nenechávejte oblečení ve škole ani na jiných místech: pokud je nemůžete oddělit od ostatních nebo máte osobní skříňku. Snažte se omezit kontakt s lidmi ve vysoce rizikových situacích (ve škole, autobusy apod.)

Pečlivě zkontrolujte vlasy a vlasy dítěte jednou nebo dvakrát týdně (zvláště od srpna do listopadu) po umytí a sušení, zejména na krku a za ušima. Kontroly by měly být aktivovány během epizod pedikulózy s známými, přáteli nebo spolužáky.

Pravidelně omyjte vlasy. Často a každý den si hýbat vlasy s častým hřebenem. Dodržujte hygienické normy, zejména v situacích, které mohou znamenat vyšší riziko, jako je cestování a skupinový život.

Jak dlouho je inkubační doba pro vši a infekce - metody infekce

Pediculóza je nepříjemné onemocnění způsobené vitální aktivitou ektoparazitů v lidském vlasu a pokožce. Existují tři druhy vši: hlava, oblečení a pubik. Ale všichni se živí lidskou krví a způsobují nepříjemné příznaky, navíc tento malý hmyz nese velké množství nebezpečných onemocnění, včetně tyfu.

Jak se infekce vyskytuje?

Všichni jsou bezkřídlí hmyz, nemohou létat a skočí na velmi krátkou vzdálenost, takže infekce nastane přímým kontaktem s nemocnou osobou. Pedikulóza je nejvíce náchylná k dětem ve věku od 3 do 10 let, neboť v mateřských školách a školách úzce kontaktu s ostatními dětmi.

Můžete dostat vši:

 • ve veřejné dopravě, pokud je spousta lidí a všichni jsou blízko sebe;
 • v šatnách, plaveckých bazénech, sportovních halách apod.;
 • v mateřských školách a školách;
 • používání osobních hygienických předmětů nakažené osoby (hřeben, barety, ručník);
 • na sobě oblečení někoho jiného;
 • během sexuálního styku s pacientem s vší hlavě.

Často se stává, že vši zůstávají na lůžku a pak se plazí od hlavy k zdravé osobě.

Je to důležité! Dokonce i na nejmenším vlásenku mohou být nits (vši vejce), takže se nedoporučuje, aby takové věci od jiných lidí.

Existuje názor, že pedikulóza je typická pro ty, kteří nedodržují pravidla osobní hygieny, ale ve skutečnosti se všichni zřídka usazují na špinavou hlavu, je pro ně pohodlné žít v čistých vlasech.

Pomoc! Domácí zvířata nemohou infikovat lidi s vší hlavou, protože tento hmyz nežije ve zvířecí kožešině.

Vlasová šatička nežije přímo ve vlasech člověka, preferuje záhyby oblečení a kousne člověka, když nosí toto oblečení.

Životní cyklus parazitů

Životní cyklus všech tří druhů vši je téměř identický a liší se jen u některých malých odstínů. V průměru žije 30-40 dní, po které umírá. Za tak krátkou dobu může jeden jedinec položit velké množství vajec, ale pro každý druh se toto číslo liší:

 • hlavička leží od 70 do 150 vajec;
 • pubikum - 40-50 vajec;
 • Vlasová těla je nejplodnější a představuje až 300 vajec na život.

Celý životní cyklus vší lze rozdělit do 6 plných fází:

 1. nit;
 2. larva;
 3. nymfa prvního věku;
 4. druhá nymfa;
 5. nymfa třetího věku;
 6. dospělé osoby.

Úplný proces přechodu od nits do dospělého trvá průměrně pouze 16 dní a může trvat až 30 dní, pokud jsou podmínky pro vývoj hmyzu nepříznivé.

Mezi vývojovými fázemi trvá průměrně 4 až 6 dní a jakmile se narodí zralý hmyz, může okamžitě začít snášet vajíčka.

Pomoc! Vši jsou hmyz s neúplnou transformací, tj. postrádají stupeň typické larvy. Většina ostatních druhů hmyzu má tuto fázi, když se larva odlišuje od dospělého ve vzhledu a výživě.

Při přechodu z jednoho stádiu životního cyklu do druhého je chitinózní obálka vyhozena nebo roztavena. To je nezbytné pro vši díky skutečnosti, že při růstu samotného hmyzu je jeho tvrdá skořápka stejná ve velikosti. V průměru doba trvání močálu trvá pouhých 3-5 minut, po níž může vina okamžitě začít krmit lidskou krví.

Takový rychlý vývoj tohoto druhu je způsoben skutečností, že ve skutečnosti žijí na zdroji svého jídla a nikdy nemají hlad.

V raných stádiích vývoje hmyzu nemá žádnou sexuální charakteristiku, objevují se později, v závislosti na tom, který hmyz, jehož pohlaví nestačí.

Doba inkubace

Inkubační doba onemocnění v medicíně se považuje za čas, který přechází od okamžiku infekce až do prvních známek onemocnění, ale to není zcela vhodné pro popis inkubační doby. Když se vši infikují s tímto obdobím, považují za zpoždění vývojového času vajíčka.

Kousání lidských vší začne hned, jak padnou na hlavu, ale ve většině případů je jen málo jedinců a kousnutí se necítí. Pokud je pokožka hlavy tenká a citlivá, pak pacient pocítí mírné svědění, ale je nepravděpodobné, že by jí bylo věnováno pozornost.

Ale protože se vši množí velmi rychle, po 3 týdnech se objeví druhá generace hmyzu a jejich počet bude stačit na to, aby přinesl majiteli velké potíže ve formě svědění, vředů, skvrn a alergií. Proto se inkubační doba pedikulózy považuje za 21 dní.

Doba vývoje vší může trvat 50-60 dní v závislosti na tom, jak často člověk mění oblečení a ložní prádlo. Například, pokud chodí ve stejném oblečení po celou dobu, pak nits velmi rychle projít všechny fáze zrání.

Je to důležité! V závislosti na podmínkách vývoje vší, může se také změnit doba inkubace. Pokud například infikovaná osoba žije v zemi v chladném klimatu a často nosí klobouk a odstraňuje ji v dobře vytápěné místnosti, hmyz se rychle rozvíjí. Ale pro lidi, kteří žijí v mírném podnebí a chodí s otevřenou hlavou, se vši vyvíjejí mnohem pomaleji.

Jak zjistit onemocnění včas

Je velmi obtížné identifikovat pedikulózu v prvních dnech po infekci, protože kousnutí několika jedinců je téměř nepostřehnutelné. Je mnohem snazší zjistit vší vejce na vlasu, proto je nutné pravidelně kontrolovat hlavu, aby se zabránilo.

Často nits mohou být zmateny s obyčejnými lupy, protože mají stejnou velikost a mají podobnou barvu, ale vejce jsou pevně uchycena na bázi vlasů a může být obtížné je odstranit, na rozdíl od lupů. Když je stisknuto, kroužky prasknou charakteristickým praskáním.

Chcete-li zjistit přítomnost hmyzu z hmyzu na hlavě, můžete použít hřeben s velmi malými zuby, zatímco vyčesávání nití zůstane mezi nimi. Tímto způsobem může být detekována i dospělá vila, pokud si předem namočíte vlasy. U mokrých vlasů zůstávají vši imobilní.

Pediculóza může být určena podle hlavních rysů:

 • oslabující svědění ve vlasové pokožce, zejména nad ušima a v zadní části hlavy;
 • více škrábanců, které přispívají k rozvoji akutní dermatitidy;
 • malé skvrny šedo-modravé barvy na hlavě;
 • vzhled zánětů a papulí v oblasti skusů.

Když běží pedikulóza, vlasy trpí chmýřící vůní a nešikovným lepkavým vzhledem. V tomto případě umývání hlavy pomáhá po krátkou dobu.

Podmínky, za kterých se vši chovají

Podmínky vývoje hmyzu z tohoto hmyzu mají velmi omezený teplotní režim. Optimální teplota pro jejich rychlý vývoj je 30-32 stupňů Celsia, ale při teplotách pod 22 stupňů a nad 45 stupňů se jejich vývoj zcela zastaví. Vejce mohou zůstat až 1-2 týdny bez poškození larvy, protože vnější plášť je dobře chrání před nepříznivými stavy.

Všichni nemohou žít dlouho bez jídla, to znamená bez krve, ale u každého druhu se toto období liší:

 • hlava a oddělení se mohou táhnout bez jídla až do 3 dnů;
 • všední všichni bez krve zemřou po 10 hodinách.

Ale čím je okolní teplota nižší, tím více času se vši mohou roztahovat bez lidské krve.

Jak zacházet s pedikulózou

Předtím se lidé ve většině případů infekce s vší hlavě museli oholet hlavou, ale teď je mnoho způsobů a prostředků, jak se zbavit vlasů všemi všemi. Léčba může být provedena nezávisle doma a můžete kontaktovat specialisty na léky na předpis.

Léčba pedikulózy s vysokými teplotami

Tato metoda je velmi účinná a je ideální pro sebe-léčbu, protože téměř každý má vysoušeč vlasů nebo rovnačku vlasů doma. Vzhledem k tomu, že vši umírají při teplotách nad 50 stupňů Celsia, pečlivé ošetření vlasů s vysoušečem vlasů nebo železem může zabít.

K tomu je třeba pečlivě zpracovat prameny střídavě, aniž byste museli vynechat infikovanou oblast. Po ošetření je žádoucí, abyste si vlasy promýšleli speciálním šamponem.

Léčba chemikáliemi

Lékárny prodávají velké množství finančních prostředků zaměřených na boj proti všem a všem. Vyrábějí se ve formě balzámů, sprejů, šamponů, krémů, roztoků, gelů a masti. Tyto nástroje obsahují součásti, které zničí nervovou strukturu hmyzu. Ale jejich účinnost není 100%, neboť přímo ovlivňují vší, nikoliv na niti.

Prostředky, které obsahují dimethikon a cyklomethikon, působí na jiný princip, obalují vši i nitky tenkou, trvanlivou vrstvou, která neumožňuje průchod vzduchu, v důsledku čehož hmyz umírá. Tyto léky jsou vysoce účinné, ale mohou způsobit alergie.

Než si koupíte tento přípravek, doporučujeme konzultovat lékaře, zvláště pokud léčíte děti do 6 let a / nebo těhotné ženy.

Léčba lidovými metodami

Existují desítky způsobů, jak bojovat proti otravným parazitům mezi lidmi, včetně:

 • benzín;
 • petrolej;
 • dichlorvos;
 • ocet;
 • peroxid vodíku;
 • prádelní mýdlo;
 • odvar z jedovatých rostlin;
 • a mnohem více.

Většina těchto metod může poškodit člověka, způsobit popáleniny, zbarvení vlasů nebo jejich úplnou ztrátu, otravu jedovatými výpary a alergiemi.

Je to důležité! Nedoporučuje se zahájit léčbu pedikulózy s lidovými léky, protože jejich účinnost je mnohem nižší než účinnost specializovaných léků, ale vedlejší účinky jsou mnohem větší.

V moderním světě není pedikulóza považována za "blátivou" a "slutskou" nemoc, neboť absolutně každý ji může dostat. Léčba by měla začít okamžitě, jakmile se nacházejí ve vlasech, protože je snadné je dostat ven, když je málo z nich, ale za 1-2 měsíce horda hmyzu přinese hodně utrpení jejich hostiteli.

Jaká je inkubační doba nits s pedikulózou

Pediculóza je parazitní onemocnění, které postihuje kůži a vlasovou linii. Patogeny - doba inkubace vši a nití může trvat od 2 dnů do několika týdnů. Hlavní poddruhy parazitů jsou vši těla, hlava a pubová. Nemoc je přenášena přímým kontaktem s pacientem nebo přes oděv, výrobky osobní péče atd. Všichni jsou nositeli závažnějších onemocnění.

Pediculóza je parazitní onemocnění, které postihuje kůži a vlasovou linii. Patogeny - doba inkubace vši a nití může trvat od 2 dnů do několika týdnů. Hlavní poddruhy parazitů jsou vši těla, hlava a pubová. Nemoc je přenášena přímým kontaktem s pacientem nebo přes oděv, výrobky osobní péče atd. Všichni jsou nositeli závažnějších onemocnění.

Příčiny, příznaky a inkubační doba onemocnění

Pedikulóza může být kontaminována kontaktem s nemocnou osobou. Tento fenomén se nejčastěji vyskytuje na veřejných místech, například ve školách a školkách nebo v lázních a saunech. Hlavním důvodem tohoto onemocnění se považuje nedodržování osobní hygieny. Pokud zdravý člověk používá hřeben, barety na vlasy, pokrývky hlavy pacienta, pak je pravděpodobnost smrti pedikulózy velmi vysoká.

Odborníci nalezli docela neobvyklé faktory, které přispívají k rozvoji této nemoci. Například, vši hlavy vykazují velký zájem o lidi, kteří jsou pravidelně pod silným stresem a často přežívají. Během těchto období začne krve intenzivně pulzovat, takže se potní žlázy aktivují, což přitahuje parazity sání krve. S intimní intimitou s osobou, která má pedikulózu, můžete dostat 2 druhy vší najednou: pubikum a bolesti hlavy, proto se nedoporučuje mít sexuální život.

 • přítomnost závažného svědění;
 • vředy v místě poškrábání kůže;
 • přítomnost vyrážky, vaří;
 • peeling pokožky hlavy;
 • zvýšená mastnost vlasů díky vylučování vši.

Jedna ženské vši leží od 3 do 7 vajec denně.

Při vyšetření pokožky mohou být zjištěny vši s šedou barvou. Jsou v kořenech vlasů. K dnešnímu dni existuje poměrně účinný způsob, jak rozpoznat nits. Za tímto účelem se používají speciální elektrické hřebeny a dřevěné lampy, které umožňují snadno rozpoznat larvy.

Po nástupu příznaků byste měli okamžitě začít léčbu pedikulózy. Pokud je zjištěna pedikulóza, inkubační doba pro vší je až 3 týdny s výhonky na pokožce hlavy. Vývoj nits dospělým osobám trvá 21 dní. Spodní prádlo se rozvíjí do 2 týdnů, pokud je teplota oděvu nejméně 25 °, pokud je větší než 30 °, inkubační doba trvá 7-10 dní. Pubikální vous přesahuje dobu 5-10 dní. V tomto případě se šupiny nezachytí, pokud je teplota nižší než 22 °.

Nejčastějšími místy pro nits jsou chrámy, krk, zadní část hlavy a oblast kolem uší. Veřejné vši se šíří v oblasti bikin, obočí a řas a způsobují nepohodlí člověku.

Inkubační doba pedikulózy během infekce pokožky hlavy může trvat až 1 měsíc, po níž pacient projeví první symptomy onemocnění, nejčastěji charakterizované svěděním.

Léčba pedikulózy

Především musíte dodržovat několik pravidel osobní hygieny:

 • pravidelně umyjte tělo;
 • výměna ložního prádla každých 7 dní, spodní prádlo - denně;
 • pokořte si vlasy každý den;
 • čistěte pokoj pravidelně;
 • pokud je to nutné, umyjte si oblečení a čisté osobní hygienické předměty;
 • je přísně zakázáno používat věci jiných lidí;
 • vyvarujte se kontaktu s lidmi s vší hlavě.

Po detekci nits by měla být všeobecná dezinfekce. Všechny ručníky, povlečení a oblečení by měly být tepelně ošetřeny. Nedoporučuje se, aby dům opustil několik dní. Pokud by se dítě nacházelo v dítěti, po nějakou dobu by nemělo chodit do školy nebo do mateřské školy.

Nejčastějším způsobem, jak se zbavit všedních vší, je použití síranové masti nebo mastí, které obsahují benzylbenzoát. Musí být aplikovány na postiženou kůži. Pokud jsou paraziti na obočí a řasách, musíte je opatrně odstranit pomocí pinzety.

Pokud je detekována vousová šatka, je třeba ošetřit všechny oblečení a ložní prádlo zvláštním roztokem, je nutné umýt věci v horké vodě a po vysušení je ošetřit horkou parní žehličkou. Sušení oblečení se doporučuje na přímém slunečním světle. Doporučuje se, aby se umývané prádlo vysypalo ven při teplotě pod 0 °. Pokud to není možné, můžete prádlo umístit do mrazničky.

Chcete-li se zbavit nití na hlavě, musíte použít přírodní nebo chemické prostředky, které lze zakoupit v jakékoli lékárně.

Pro mytí vlasů byste měli vyzdvihnout speciální medikované šampony. Mezi nejčastější patří Veda, která obsahuje fenotrin, který zabíjí nits, Hygia a Bios, které jsou založeny na permethrinu, a prsíčku s obsahem éterických olejů.

Spreje mohou být použity k léčbě pubických a hlavních vší. Jsou poměrně pohodlné, můžete je vzít na silnici. Oblíbené jsou Lavinal, Para-Plus, Pedikulen Ultra na bázi anýzového oleje.

Namísto šamponu můžete použít speciální roztoky nebo lotiony. Mezi nejběžnější značky patří Medifox a Pedex, jejichž hlavní složkou je permetrin.

Pro ošetření ložního prádla a oděvu pacienta se doporučuje používat aerosoly. Je přísně zakázáno je aplikovat na kůži, protože obsahuje vysokou koncentraci toxických látek. Nejznámější jsou aerosoly A-nap a Bed Bug Terminator.

Nepopulární, ale méně účinná jsou krémy. Mají hlavně škodlivý účinek na všední vši. Nejznámějšími značkami jsou Nittifor a Knicks, které obsahují permetrin.

Doporučení pro používání léčivých přípravků pro vší

Nejdříve musíte postupovat podle pokynů. Je nutné použít pouze 1 lék, aby nedošlo k vyvolání alergických reakcí u pacienta kvůli vysokému obsahu toxických látek. Stačí, aby získané prostředky byly pouze 1 krát. Pokud jsou postižené oblasti vystaveny více lékům, riziko intoxikace je vysoké.

Místnost, kde je člověk nakažený vši, by měl být pravidelně vysílán.

Před ošetřením pokožky hlavy by pacient měl nosit obvaz, aby se vyhnul kontaktu s obličejem a očima.

Je zakázáno používat konvenční šampony nebo balzámy bez předchozího použití terapeutického činidla, protože po jejich použití se na kůži vytvoří tenký film, který zabraňuje pronikání léčiv do horní vrstvy pokožky.

Během inkubace a během léčby nemoci se nedoporučuje používat vysoušeč vlasů k sušení vlasů.

Použití lidových prostředků

Velmi oblíbeným prostředkem k odstranění nití a všic je ocot. Je nutné vzít ocot 9%, zředit vodou ve stejných poměrech a aplikovat na vlasy, pak položit na hlavu polyethylenovou čepičku a nechat na nějakou dobu. Chcete-li urychlit účinek na ocot, můžete přidat sůl a lék na alkohol, ale tato směs je přísně zakázána používat ty, kteří mají vředy a vředy na hlavě.

Doporučuje se používat mydlo na mytí vlasů. Obsahuje alkálie, které negativně ovlivňují vší. Současně má přirozený dehet příznivý účinek na pokožku hlavy.

Majonéza může být použita k léčbě pedikulózy. Hustá mastná struktura omezuje přístup kyslíku, takže vši umírají. Namísto majonézy můžete vzít vazelínu, působí stejným principem.

Peroxid vodíku je také účinný v boji proti parazitům. Může vypálit jak vši, tak vši.

Jednou z užitečných rostlin pro prevenci pedikulózy je ledum. Je nutné rozemlet listy a přidávat do nich sádlo v poměru 1: 4, pak aplikovat směs na pokožku hlavy a rovnoměrně rozdělit vlasy. Stojí za zmínku, že nástroj nezbavuje vši, ale pouze hnusí hmyz. Kromě toho má odvar z různých léčivých rostlin: máta, pelargónie, rozmarýn atd., Které mají příznivý účinek na vlasy. Cesnak a cibule mají antibakteriální vlastnosti.

Efektivní pro odstranění nití je čajovníkový olej. Chcete-li připravit terapeutické roztoky, musíte si vzít sklenici ohřáté vody, přidat do ní 5 kapek oleje a aplikovat je na vlasy. Neponechávejte víc než 40 minut, poté opláchněte šamponem. Do šamponu můžete přidat 15 kapek oleje a při mytí vlasů jej neustále nasytit.

Jak zacházet s pedikulózou u žen během těhotenství, dětí a astmatiků

Většina lékařských přípravků obsahuje toxické látky, takže se jim nedoporučuje při léčbě vší ženám během těhotenství a při ošetřování. Totéž platí pro osoby s astmatem a dětmi. Doporučuje se používat pouze metodu mechanického ošetření. K tomu musíte zakoupit speciální hřeben. Pokud je dítě starší než 4 roky, může být oholeno plešatý. Astmatikům je žádoucí užívat drogy, které obsahují přírodní složky. Například krémy a masti založené na méně toxické látce Dimethicone jsou široce známé.

Známý způsob, jak se zbavit vši, je metodou Shepherd. Jeho podstatou spočívá v česání vši unikátní metodou. Tímto způsobem můžete používat jak na klinice, tak doma.

Pro nejvyšší účinnost léčby by se mělo přistupovat v komplexu. Je nutné provést kontrolu všech členů rodiny, kde byl nalezen pacient se všemi. Také byste měli začít léčbu onemocnění, abyste se vyhnuli vážným následkům.

Pro Více Informací O Suché Vlasy