logo

Nervous vši - mýtus nebo realita? Odpověď na otázku

Mnozí věří, že vši z nervů jsou běžnou situací. Ve stavu těžké duševní poruchy se sníží imunita, dochází ke zhoršení zraku a dochází ke ztrátě hmotnosti. Snížení ochranných funkcí těla se proto může stát úrodnou půdou pro útok depresivní osoby s krveprolitými látkami.

Chcete-li zjistit, zda se mohou objevovat vény ze stresu, měli byste tuto záležitost důkladně studovat.

Může dojít k infekci nervů

Mnoho z nich se zajímá, vši na základě nervového mýtu nebo reality? Často v depresivním stavu se vyskytuje svědění, nespavost, tělo se zakryje vyrážkou, což vede k předpokladu porážky nejsilnějších parazitů.

Existuje několik přesvědčení, že se vši hlavy z důvodu stresu vyskytují v následujících případech:

 • Vůle se neustále nachází na pokožce hlavy, je aktivována stresem;
 • když je člověk velmi nervózní, jeho tělo vydává speciální enzymy, které přitahují hmyz sání krve, což způsobuje vážné svědění, což způsobuje značné nepohodlí;
 • krveprolití jsou přenášeni na novorozence prostřednictvím dědičné linie, jsou ve stavu zavěšené animace až do okamžiku, kdy dospělí nezačnou zažívat těžké životní situace, kdy se lidé nervózní;
 • ve stavu vzrušení, osoba nedobrovolně hřebenuje pokožku hlavy, po níž se na ní tvoří elastické tuberkulózy, odkud se dospělí krveprolití pokládají;
 • pedikulóza se rozvíjí podobně jako tvorba onkologických buněk, které zastíňují obal, tvořící hmyz.

Mnohé z těchto předpokladů jsou daleko od pravdy. Proto odpovědi na otázku, zda se na nervy půdy mohou objevovat vąe, je třeba poznamenat, ľe jeątě v obtíľné životní situaci, během období velkého smutku, dochází v lidském těle k závažným změnám.

Tělesný zápach se mění kvůli narušení mazových žláz, množství vydechovaného oxidu uhličitého a dalším změnám, což je atraktivní médium pro porážku osoby s krveprolitými.

Proto se vši nežijí v lidské kůži, ale přecházejí z nosiče onemocnění.

Pediculosis Psychosomatics

Některé přesvědčení, že se na nervy objevují hlavy, je způsobeno psychosomatickými onemocněními. Svědomí se vyskytuje ve stresu, parazitech i v mnoha dalších nemocech. Proto psychologicky nestabilní stav člověka neovlivňuje vzhled parazitů.

Mnozí lidé, kteří byli diagnostikováni pedikulózou, poznamenali, že krátce předtím měli v jejich životě situaci, z níž zažili neuvěřitelné stresující emoce. Poté si všimli, že hlava začala svědit, ačkoli zpočátku se lokalizace svědění vyskytla v různých částech těla. A následně došlo k výskytu parazitů.

Podle lékařských statistik jsou tyto stížnosti běžné, ale vysvětlují je vliv psychosomatiky. Na základě těchto předpokladů se rodí mýty, že parazitické bytosti žijí v lidském těle od okamžiku svého narození, ukazují svou činnost ve chvílích psychického útlaku.

Avšak spontánní výskyt vší je nepřiměřeným předpokladem. Podle psychologických vysvětlení je vhodné, aby lidé odpisovali skutečnost, že se vši objevují na hlavě v důsledku stresu.

Vědci tento předpoklad vyvracejí a poskytují vědecké vysvětlení.

Vědecké zdůvodnění pro stresující vzhled vší

Kožní onemocnění jako je pedikulóza je dlouhodobě studována, což přesně dokazuje, že výskyt vší na nervy půdy je nemožný. Tento předpoklad je jen částí lidové víry.

Není-li kontakt s nosičem, infikovaná osoba nepřichází do kontaktu s jeho osobními věcmi, nepřijímá společné vodní procedury, vylučuje se výskyt parazitů v něm.

Všichni z nervů, podle vědců, se neobjevují.

Způsoby přenosu hmyzu sání krve jsou:

 • hmatový kontakt s nosičem onemocnění;
 • použití osobních věcí infikované osoby (hřebeny, klobouky atd.);
 • častá přítomnost lidí v nehygienních podmínkách v místech přetížení;
 • plavání v nádržích se stojatou vodou.

Příznivci víry, že se vši mohou objevit na nervy, mohou být podpořeny pouze skutečností, že v těžké životní situaci člověk zažívá nejen psychologické nepohodlí, jeho vnitřní stav podléhá negativním změnám.

V důsledku poklesu ochranných funkcí těla není schopen přiměřeně řešit vzniklé environmentální faktory. Jeho vnitřní zdroje jsou vyčerpány, což vede ke změně jeho přirozeného zápachu.

Mazové žlázy intenzivně vylučují látky, které vytvářejí příznivé prostředí pro život parazitů. Proto stres zvyšuje riziko infekce všemi všemi, které je třeba ošetřit.

Léčba

Když je imunita oslabená, vši rychle infikují, je obtížné je odstranit. Dříve byla pro ošetření vlasy na hlavě ošetřeny kerosenem, zabaleným teplým ručníkem, dnes bylo vyvinuto mnoho farmaceutických přípravků pro odstranění nervových vší.

Šampon

Nejoblíbenější léčbou pedikulózy jsou speciální šampony.

Populární šampony na hlavě vši jsou:

Prostředky musí být vtírány do vlasů, udržovány po dobu 3-5 minut, opláchnuty tekoucí vodou.

Spreje

Spreje jsou účinnějším prostředkem boje proti vši, protože obsahují složky, které jsou pro parazity nejvíce destruktivní.

Mezi nejoblíbenější patří:

Rozstřikujte na vlasy, nechte 10 minut, umyjte si vlasy.

Lidové prostředky

Někteří zastánci alternativní medicíny dávají přednost používání lidových prostředků. Použití brusinkového džusu, zbité máty poměrně rychle vede k pozitivnímu výsledku.

Dalšími spolehlivými metodami pro léčbu pedikulózy jsou následující recepty:

 • rozpustit v 1 litru vody 1 polévková lžíce. l Pelyňové byliny, pak aplikujte na hlavu, pokryjte polyethylenem, podržte 10 minut, opláchněte teplou vodou;
 • aplikujte na pokožku hlavy potřebné množství trojitého kolínského králíka, držte jej 60 minut, pak opláchněte vodou, česněte dospělé, nits.

Tyto vlastnosti mají takové látky, jako je ocot, dehet, prachové mýdlo, peroxid vodíku, dichlorvos, éterické oleje.

Odpověď na otázku

Mnoho lidí, kteří čelí infekci čelních vší, se ptá:

 • Je pravda, že napětí přispívá k výskytu krevníků? Během vážných psychologických šoků se změní složení vnitřního tajemství člověka, což způsobí, že se stane více zranitelným vůči poškození, protože těžký zápach potu láká parazity.
 • Je možné dostat hlavy vši, pokud budete plavat na městské pláži? Pubová vina má schopnost přežít v stojaté vodě po dobu až 2 dnů. Plavání v klidné vodě nese určité riziko infekce.
 • Jak se chránit před napadením všemi? Chcete-li snížit riziko vši, musíte postupovat podle následujících doporučení: snažte se navštívit místa s hromadným přetížením, kde jsou nehygienické podmínky, nepoužívejte osobní předměty jiných osob, nedávejte své vlastní, vést zdravý životní styl, který přispívá k dobré práci imunitního systému.

Útok na hmyz sání lidské krve vždy způsobuje negativní. Je to přirozená reakce, protože parazité obsedantně ovlivňují celkový duševní stav, přinášejí značné nepohodlí, bolesti. Kromě toho se jejich zbavování nemusí vždy provádět rychle a bezbolestně.

Proto se doporučuje dodržovat jednoduchá pravidla osobní hygieny, aby se zabránilo infekci vředy.

Video

Vší vši: příčiny, příznaky (svědění, poškrábání), stupně

Pokud zjistíte chybu, vyberte fragment textu a stiskněte Ctrl + Enter. Opravíme to a vy budete + karmy

Všichni se mohou na nervy objevit?

Na všem člověku se mohou objevit vši, nebo pedikulóza. Chcete-li to udělat, stačí kontaktovat infikované vší, aby se hmyz dokázal přesunout do zdravých vlasů. Existuje však rozšířený strach, ale mohou se objevit vši z nervů? Zdá se, že v otázce neexistuje logika, ale odkud pochází tento názor? Je třeba přesně zjistit, jak se objevují vši, ať už se mohou vytvářet sami, což může skutečně způsobit svědění pokožky hlavy.

Příčiny vši na vlasu

Vědci, kteří nejsou tak snadno zmateni různými lidovými mýty, říkají: existuje pouze jeden způsob infekce škodlivým hmyzem - dostává je na hlavu nebo jiné části těla od nemocného člověka. Tito paraziti nemohou létat, skákají daleko, takže spadají na lněnou nebo chlupatou část těla kontaktem. Také nakažlivá osoba může zasáhnout své vejce - nits.

Navíc infikované všemi všemi lidmi mohou vši opustit hygienické předměty, kartáčky, oděvy a klobouky, ložní prádlo a další věci. Používáte-li infikované objekty, mohou se všichni také spustit. Někdy ušní lidé od nemocných skončí ve stojatých rybnících, kde zůstávají životaschopní a mohou na nějakou dobu infikovat zdravé lidi.

Důležité: Bez hostitele a jeho krve nemůže hmyz žít déle než 2-3 dny, jelikož se jíst až 4krát denně. Po určeném čase zemřou.

Všudy se častěji objevují u dětí než u dospělých. To je důsledkem těsné komunikace dětí ve skupinách, takže nebezpečí vývoje vši přetrvává, pokud je dítě na takových místech:

 • V zahradě
 • Ve škole
 • V kruzích
 • Ve skříních bazénů
 • Na hřištích
 • V dětských táborech

Jak děti i dospělí někdy najdou nečekané nájemníky po návštěvě kadeřnických salonů, kde jsou nástroje špatně zpracovány. Pedikulózu lze získat v hotelech, hotelích v resortu. Existuje několik faktů o napadení všemi, které byste měli vědět:

 1. Přesnost a hygienická opatření snižují riziko rozvoje vší.
 2. Časté mytí věcí, jejich zpracování vysokou teplotou vody ničí hmyz.
 3. Všichni se chtějí usadit na čistých hlavách a barvení je vůbec neškodí.
 4. Podle statistik často žáci s dlouhými vlasy trpí vší hlavě.

Kde přesně nemohou paraziti vypadat:

 • Ze zvířat z ulice
 • Z bláta
 • Od ptáků a jiných mazlíčků
 • V přírodě atd.

Nervous vši - mýtus nebo realita?

Domníváme se, že vši se objevují pouze u lidí z chudých rodin, sociálně znevýhodněných. Proto může pedikulóza způsobit psychickému traumatu na dítě a dát ho do stresujícího stavu. To je pravděpodobně hlavní odkaz vši a stres. Mohou se vši objevit kvůli nervům? Existuje mnoho verzí takové výskytu pedikulózy mezi lidmi a někteří lidé dosud věří v ně:

 1. Tyto hmyzy ve formě vajíček jsou neustále přítomny na pokožce hlavy a při stresu se začínají "vylíhat" a množit se.
 2. Všichni se množí ještě rychleji a rychleji kvůli negativním myšlenkám člověka.
 3. Pro ty, kteří si zřídka umyjí hlavu, všechny nervy, a dokonce i neustále česání pokožky hlavy, mohou začít lásky.
 4. Všichni jsou podobní nádorovým buňkám a "rozdělí" se silným nervovým napětím.
 5. Člověk, který je nervózní, má zvláštní pach potu a silně láká parazity.

Samozřejmě, emoční stav člověka a vši infekce nemají blízký vztah. Navíc takové mýty jednoduše nevydržují kritiku a jsou vhodné pouze pro obyvatele středověku. Lék v naší době snadno odmítá takové pseudo-teorie a kromě přenosu vší kontaktu neexistuje jiný způsob infekce.

Zajímavé: Někdy je skutečně poznamenáno, že parazity se objevily na vlasu během stresu. Vysvětlení je jednoduché: oslabené nervy, tělo je náchylnější k jakékoliv patologii včetně všech infekčních onemocnění. Ale došlo ke kontaktu s osobou trpící pedikulózou.

Co se stane po infekci s vší hlavě?

Abyste se ujistili, že se vši nezobrazí kvůli stresu, měli byste si myslet: kde se jejich vajíčka zpočátku dotkla osoby na pokožce hlavy, než "hibernace"? Vědci si dobře uvědomují všechnu životní cyklus hmyzu a v jejich životě není místo pro takovou hibernaci.

Paraziti v příznivém prostředí žijí přibližně 37-50 dní, v průměru ne více než 40 dní. Během této doby samice položí několik set vajíček, nebo nits. Budou pevně připevněny k vlasům lepivým lepidlem, takže jejich vyprání nebo česání není tak snadné. V závislosti na teplotě, ve které se majitel nachází, může odstranění parazitů z vajíček trvat 5-14 dní, ale ne více.

Žádný typ vši (pubik, vlasy, oblečení) se nemůže zastavit ve vývoji, stejně jako některé jiné parazity (například chyby). Odstraní se a začnou se aktivně krmit nebo zemřou z léků nebo po mechanickém odstranění. A samozřejmě, že vši nepronikují pod kůži a nekladou zde vajíčka - nits jsou umístěny 2-3 cm od pokožky hlavy, kde je pro ně pohodlnější.

Proč je svědivý skalp pod stresem?

Opravdu, na pozadí nervového šoku nebo prodlouženého stresu, mnozí začnou svědit skalp, zatímco někteří doslova hnít do krve. Věřit, že vši jsou na vině, je špatné. Stres způsobuje abnormální reakci nervových kořenů, exacerbace nebo první výskyt chronické dermatologické choroby. Proto, osoba a svědění. Přímé příčiny svědění během stresu mohou být:

 1. Dermatitida Lidé, kteří jsou náchylní k této patologii, často vykazují vyrážku a známky podráždění na pokožce hlavy na pozadí nervových zážitků, takže se začíná svědit.
 2. Alergické typy dermatitidy. Oslabení těla stresem může vyvolat alergickou reakci, včetně jídla, fyzických faktorů, chladu, slunce atd.
 3. Psoriáza Tato závažná dermatologická nemoc může relapsovat z různých důvodů, včetně stresu. Svědění pro psoriázu je velmi intenzivní a vážně narušuje kvalitu života člověka.
 4. Neurosis. Dokonce i bez přítomnosti vyrážky a dalších dermatologických příznaků a projevů onemocnění nervového systému sami dávají spoustu nepříjemných pocitů, včetně svrbení hlavy.
 5. Houba Kožní příznaky se často objevují s nízkou imunitou, užíváním některých léků a onemocněními vnitřních orgánů.

Proto není nutné okamžitě spěchat do lékárny pro léky protipedikulózy, když se objeví svědění na nervovém systému. Vši mohou být infikováni pouze nemocnou osobou a nesmí být neviditelná na hlavě. Pedikulóza dává poměrně charakteristický klinický obraz, není to špatné zacházet s moderními prostředky, takže byste se o to neměli moc starat a být na tom rozrušený.

Viz také: jak se zbavit vší a nits

Může se vši objevit na nervy dítěte nebo dospělého: mýtus nebo realita?

Infekce vši, nebo, vědecky, pedikulózy mnozí věří, že něco hanebného, ​​znamení, že osoba není v souladu s pravidly hygieny, nemyjí, nezahrnuje sebe nebo své dítě čisté.

Tento přístup je však úplně špatný - je snazší chytat plic, zejména děti, s pedikulózou a dnes je mnohem jednodušší se ho zbavit díky velkému výběru farmaceutických přípravků. Bohužel neexistuje žádná imunity proti pedikulóze a infekce může nastat mnohokrát.

Podívejme se, co je to vší hlavě a jak se s ní vyrovnáváme, a zároveň se pokusíme zjistit, zda se na nervy půdy mohou objevit viry.

Hlava hlavice pod vícenásobným zvětšením

Co je to hlavice?

Všecky (Pediculus humanus capitis) žijí ve vlasech na lidské hlavě, ve vlasech, knírech a vousu. Navíc jsou schopni žít až dva dny (ale ne více) bez osobní výživy na osobní věci (hřeben, ručník, pokrývky hlavy).

Neperou ve vodě při umývání hlavy. Bylo prokázáno, že hlavičky vši preferují čisté a zdravé vlasy pro setí s vajíčky (nits).

Délka dospělého muže je 2-3 mm, ženy dosahují délky 4 mm. Po vstřebání čerstvé krve se šedá těla vši změní na červenou nebo fialovou. Během dne podává parazit až do 1,2 ml krve ve 2-3 dávkách.

A - muž, B - žena

Na rozdíl od tělových vší je bolest hlavy méně nebezpečná pro lidi, není nosičem takových onemocnění, jako je tyfus. Avšak svědění, ke kterému dochází v důsledku vnikání slin do rány, vede k podráždění a zvyšuje se pravděpodobnost infekce poškozenými částmi pokožky hlavy.

Vší hlavičky se chovají za příznivých teplotních podmínek po celý rok. Dospělá samice stanoví až 100 vajec na krátkou dobu života 27-46 dní. Celý vývojový cyklus ektoparazitu z vajíčka (nits) na dospělého hmyzu probíhá na hostiteli a trvá asi 20 dní.

Vší hlavičky jsou bezkřídlí hmyz, který dokáže rozlišit světlo od tmy. Proto je hlavním smyslovým orgánem jejich smysl. Všichni nemohou létat ani skákat, ale pohybují se poměrně rychle: rychlostí až 23 cm / min. Proto jsou schopni rychle změnit majitele, pohybující se z hlavy pacienta s hlavou vši na hlavu nebo oblečení neinfikovaných.

Hlava vši: mýtus nebo realita

Mnozí věří, že vši může nastat v nervovém systému: že jsou v současné době jsou buď v podobě larev nebo spící, a když je člověk velmi nervózní, probudí se a množte se.

To vše není nic jiného než mýtus. Bylo vědecky dokázáno, že se vši objevují pouze při přímém nebo nepřímém kontaktu s pacientem se všemi. Přímým kontaktem se rozumí kontakt vlasů zdravého a nemocného člověka nebo dostání vši na zdravé oblečení, odkud se rychle dostanou do hlavy. Existuje však i nepřímý kontakt:

 • Použití osobních věcí nakažené osoby (hřeben / kartáč na vlasy, ručník, čelenka, vlasy apod.):
 • Použití ložního prádla, zejména polštářů po pacientovi s pedikulózou;
 • Opěrky hlavy ve veřejné dopravě a na jiných površích, na kterých se mohou všichni dostat.

Mýtus o výskytu vší v nervové soustavě, s největší pravděpodobností pochází z faktu, že stresující události dělají způsobit řadu nemocí, i když člověk nemůže pochopit, jak se dostal vši, on navrhne, že způsobují negativní pocity. Kromě toho jsou příznaky nervového svědění a pedikulózy velmi podobné.

Přenos parazitů přispívá k pobytu ve velkých skupinách, hromadných koncentracích lidí.

Infekční pedikulóza je nejsnadnější v metru, v koupelně, v nemocnici, v bazénu, v kadeřnictví, a to i ve výtahu. Hlavním způsobem pohybu vši je běh, a proto je pedikulóza tak snadno přenášena.

Stačí, abyste se na infikovanou hlavu dotýkali čistými vlasy.

Častým zdrojem infekce celé rodiny s vší hlavě jsou děti, které jsou kvůli blízkému kontaktu v dětském týmu obzvláště náchylné k této nemoci.

Nicméně, divně, je ve spojení mezi "nervózní půdou" a výskytem vší zrno pravdy a celá věc je ve vůni.

Dlouhodobými pozorováními chování parazita a vědeckými experimenty bylo zjištěno, že různí lidé nejsou pro vší všichni stejně atraktivní.

Z mnoha blízkých uchazečů o roli mistra si vybírají ty, jejichž vůně nejvíc přitahuje, a to jsou lidé, kteří jsou ve stresu.

A to není o obyčejných zážitcích, ale o situacích spojených s vážným nervovým poruchám. Ve skutečnosti, během období silného stresu, imunita prudce klesá a produkují určité hormony. Existuje teorie, že je to zvláštní pach, jehož vzhled přispívá k uvolnění "stresových hormonů" - adrenalinu, norepinefrinu - a přitahuje vši.

Avšak spontánní vzhled vší v nepřítomnosti nosiče je nemožný. Vystavení infekci pedikulózy je pouze ve větší zranitelnosti lidí pod stresem, když jsou přenášeny z existujícího dopravce.

Mohou existovat vši na základě nervózního dítěte

Podle statistik je každé páté dítě na světě nemocné nebo má pedikulózu. Děti jsou považovány za rizikovou skupinu pro pedikulózu, protože jejich těla jsou mnohem slabší než dospělí a jsou také méně přívětiví u kontaktů. Infekce pedikulózy u dětí je však úplně stejná jako u dospělých.

Dětský organismus také není přizpůsoben pro skryté hlavě vši jako dospělý, takže se tento problém nemůže objevit jen kvůli stresu. Bez ohledu na věk pacienta je odpověď na otázku, zda jsou vši z nervů, jednoznačná - to nemůže být.

Vajíčka na hlavě dítěte

Jak zacházet s pedikulózou u lidí

Pedikulózu lze rychle a účinně zvládnout při správném používání antiparazitálních přípravků, proto si pečlivě přečtěte pokyny pro jednotlivé léky.

Začínáme však s lidovými prostředky, které jsou pro tělo daleko neškodné, zejména pro děti.

Od starověku byly vši odstraněny kerosenem a octem, ale často způsobují chemické popáleniny pokožky hlavy, zvláště pokud nejsou proporce správně vypočteny.

Pokud se látka dostane na sliznici oka, úst nebo nosu, je pacientovi zaručena vážná potíže s těmito orgány.

Páry petroleju a ocet jsou velmi toxické, zejména u dětí a těhotných žen. Takové lidové prostředky také mají škodlivé účinky na samotné vlasy: mění svou strukturu a barvu.

V tomto seznamu můžete samostatně zaznamenat starodávný lék na ošetření vší vůně - chemorezistentní vody. Tato alkoholová tinktury kořenů a oddenků pomáhá Lobelovi.

Alkaloidy obsažené v tomto roztoku mají neurotoxický účinek na vší a škody. Voda Chemerica má také antimikrobiální a protizánětlivý účinek. Je však striktně kontraindikován u dětí do 2,5 roku, těhotných a kojících žen, protože má teratogenní účinek.

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit pedikulózy, je oholení vlasů. Tato metoda je ideální pro malé děti, použití insekticidních léků, které jsou kontraindikovány.

V dnešní době existuje řada moderních anti-pedikulosových léků ve formě šampónů, aerosolů, emulzí, krémů. Každý takový výrobek prodávaný v lékárnách je doprovázen podrobnými pokyny, které musí být přísně dodržovány, zejména s ohledem na omezení týkající se dětí, těhotných a kojících žen.

Nicméně při použití těchto nástrojů více než třikrát se paraziti stanou odolnými vůči nim. V takových případech mohou být vši odstraněni pouze česnutím:

 • Vlasy dobře umyté, mírně vysušené.
 • Aplikujte kondicionér na mírně vlhký srst.
 • Je nejprve česán pomocí hřebenu s velkými zuby, pak hřebenem s malými zuby (pro spolehlivost stojí za vázání vatové bavlny). Pravidelně opláchněte kartáč.
 • Vysušte vlasy a zopakujte postup při česání.

Při léčbě pedikulózy je integrovaným přístupem. Je nutné nejen zničit dospělého, ale i jeho vajíčka. Všichni členové rodiny, i když nejsou nalezeni všichni, jsou ošetřeni ve stejný den.

Pedicidní prostředky jsou rozděleny do několika poddruhů:

 • Léčiva obsahující permethrin jsou nejznámějším insekticidem;
 • Léky na bázi jiných léků proti parazitům (fenotrin, fenthion atd.);
 • Prostředky, obalující a dusivé parazity (s esenciálními oleji a dimethikonem).

Prostředky na bázi permethrinu

 • Veda, Veda-2 - šampon, prodává se ve 100 ml lahvích.
 • Nittifor - léčivo s dezinfekčním účinkem, je k dispozici ve formě lotionu (60 ml) a smetany (115 g);
 • Medifox -5 je procento koncentrátu, z něhož potřebujete vyrobit emulzi sami. Objem - 2 ml a 24 ml. Nástroj se připravuje bezprostředně před aplikací: 8 ml přípravku Medipox zředěného 200 ml teplé vařené vody;
 • Pair Plus je kombinované léčivo, které kromě permetrinu obsahuje malathion (insekticid s organofosforitou) a piperonylbutoxid (zvyšuje účinek předchozích). K dispozici jako aerosol (116 g).

Výrobky obsahující antiparazitické látky

 • Medilis-SUPER - k dispozici ve formě vodné emulze ve 50 a 500 ml lahvičkách. 1 ml produktu se zředí v 83 ml vody;
 • Parazidóza - založená na fenotrinu. Uvolnění formy - lotion;
 • Pedilin - šampon, který se skládá z malathionu.

Prostředky působí mechanicky na vší

 • Bafasický sprej na bázi Nuda - dimethikon;
 • Paranit je další netoxický přípravek ve formě spreje, šamponu, lotionu;
 • Paranit Sensitiv - pro děti do jednoho roku, těhotné a kojící;
 • Full Marks je topické řešení založené na cyklomethicone a isopropyl myristate, doplněné hřebenem na česání.

Můžete porazit parazity!

Tipy od našich čtenářů

Zbavila jsem se parazitů za pouhý týden! Pomohl mi lék, který jsem se naučil z rozhovoru s parazitologem.

Gelminot® - parazitní medicína pro děti i dospělé!

 • Je vydán bez lékařského předpisu;
 • Může být použita doma;
 • Vyčistí parazity pro 1 kurz;
 • Díky taninům léčí a chrání játra, srdce, plíce, žaludek a kůži před parazity;
 • Eliminuje hnilobu ve střevech, neutralizuje parazitní vajíčka kvůli mollekule F.

Certifikované, doporučené helminthology znamená zbavit se parazitů doma. Má příjemnou chuť, která osloví děti. Sestává výhradně z léčivých rostlin shromážděných v místech šetrných k životnímu prostředí.

Nyní je zde sleva. Lék lze získat za 197 rublů.

Mohou to být vši z nervů

Stres, deprese a intenzivní pocity mají negativní důsledky. A to není jen ztráta hmotnosti a ztráta zraku. Časté nervové šoky vedou k oslabení imunitního systému, který porušuje ochranné funkce těla. Aktivní vývoj bakterií a virů, které nemohou potlačit imunitní systém, přispívá k rozvoji různých onemocnění. Existuje dokonce i tvrzení, že negativní emoce způsobují vší. Mohou se všichni objevovat na nervovém systému?

Mýtus nebo realita

Takže ve skutečnosti jsou vši z nervů - mýtus nebo skutečnost zajímavé. Koneckonců, často nervózní osoba, která zažívá stres, trpí netolerovatelnou a prodlouženou svrbitelností.

Názor, že se objevují nervy nervů, existuje od dob našich babiček. Teď si můžete slyšet podobnou teorii. Někdo ji zcela popírá, ale jsou tu lidé, kteří věří, že má pravdu. Existuje několik verzí této povahy:

 • Vši na hlavě jsou neustále přítomny u lidí, zatímco jsou v režimu hibernace. Stávají se aktivní, když je člověk velmi nervózní.
 • Ve stresových situacích vytváří lidské tělo zvláštní pot, jehož vůně je pro vąe velmi atraktivní. Jsou v lidském těle, živí se jeho krev, což vede k nesnesitelnému svědění.
 • Pedikulóza může být přenášena na genetické úrovni - vši lidé se objevují od narození, ale po silných nervových šokích se dostanou na povrch.
 • Negativní vzrušující emoce způsobují vznik elastických bolestivých hrbolů, které jsou stanovištěm parazitů. Vzhled hmyzu přispívá k stavu prodloužené deprese a nervové únavy.
 • Nervózní vši vypadají jako rakovinové buňky. Během těžkého vzrušení se rychle rozvíjejí a stávají se hmyzem.

Tyto předpoklady nejsou vědecky založené, protože plná existence parazitů se musí pravidelně krmit lidskou krví. Proto pedikulóza na nervu není nic jiného než vynález lidí. Překvapivé je skutečnost, že to tvrdí poměrně vzdělaní obyvatelé metropole.

Vejce ve všem lidem nežijí. Hmyz není také přenášen ze zvířat a nezačíná se z nečistot. A nesnesitelné svědění je nic jiného než vývoj kožní nemoci. Psoriáza, dermatitida - nemoci, které mohou vyvolat podobné pocity svědění. Nemají však nic společného s krevníci.

Způsoby infekce

Avšak vąechny se nemohou objevit samy. Hlavní příčiny infekce lidskými vší hlavěmi jsou:

 • fyzický kontakt s nosičem parazitů - během hry, boje, blízké komunikace, polibku nebo sexuálního kontaktu, protože hmyz prostě nemůže skákat a létat;
 • výměna věcí, které jsou zdrojem infekce všemi a parazitem hlavy;
 • použití hřebenů, barretů a jiných předmětů pro péči o vlasy, stejně jako pokrývky hlavy;
 • návštěva veřejných míst s malými hygienickými a hygienickými standardy;
 • plavání v stojatých vodách může způsobit všelékové vši - voska je docela odolná vůči hypoxii, takže může existovat ve vodě po dobu dvou dnů.

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že při nervových poruchách člověk opravdu mění složení a vůni potu. Přitahuje parazity. Osoba v klidném stavu je pro krevníky méně přitažlivá.

Na nervy dítěte také nemohou být vši. Přes skutečnost, že děti jsou infikovány hlavou všemi častěji než dospělí. Dětské kolektivy, různé rodiny a jejich společenská úroveň jsou hlavními příčinami šíření nemoci. Kromě toho se vši v dítěti objevují kvůli tomu, že děti často mění pokrývku hlavy a štětce, aniž by k tomu přikládaly zvláštní význam.

Léčba

Všichni samy nemohou zmizet, ale škůdci se množí dostatečně rychle. Proto je nutné okamžitě zahájit léčbu vši. Proces odstraňování vší je docela obtížný. Ve starých dnech použil kerosen pro boj se všemi. Byli léčeni hlavou infikovaného člověka, po němž nějakou dobu zabalili obal. Taková "koupel" byla pro parazity destruktivní. Vlasy byly omyty mycím prostředkem a česány speciální hřeben.

Dnes je mnoho produktů vši, které obsahují složky, které jsou vůči hmyzu jedovaté. Pro lidi jsou prakticky neškodné.

Šampon

Pedikulicidní šampony jsou mezi spotřebiteli velkou poptávkou. Nástroj se aplikuje na masáž vlasů. Po 3-5 minutách se vlasy umyjí tekoucí vodou pomocí denního šamponu. Poté jsou paraziti vyřezáni pomocí speciálního hřebenu, který má tenké a časté zuby. Nicméně k dosažení plného účinku po první léčbě není vždy možné. Mezi šampony vši vyniká:

Spreje

Efektivnější v boji proti sprejům parazitů. Jedním z nich je Pair Plus. Složení aerosolového prostředku zahrnuje permetrin - jedovatou látku škodlivou pro hmyz. Postřik rozstřikujte po celé délce vlasů a nechte 10 minut na hlavě. Poté se produkt vypláchne vodou pomocí běžného šamponu. Zbavte se mrtvého hmyzu, který vám pomůže hřeben před všemi. Používají se také následující formulace:

Lidové prostředky

Mnoho lidí bojuje s pedikulózou pomocí lidových léků. Příkladem je tření brusinkového nebo mátového džusu do pokožky hlavy.

Pelyně má vynikající odrazující vlastnosti. Z toho připravte odvar (1 litr vody 1 polévková lžíce L.), který umýt hlavu. Triple Kolín nad Rýnem má podobné vlastnosti. Aplikuje se na vlasy a pokožku hlavy, pak se pokrývá filmem. Tato "maska" se udržuje déle než hodinu, po níž jsou vlasy důkladně omyty a vyčesané z mrtvých vší.

Dustovské mýdlo - další populární prostředek pro vši, který lidé používají po mnoho let. Nicméně najít to na prodej není vždy snadné.

Také populární jsou takové lidové prostředky jako:

Stresová vąe je jen mýtus. Paraziti nejsou na nervy půdy, mohou začít pouze v kontaktu s infikovanou osobou. Samovznícení škůdců je také nemožné - nebudou zmizet, pokud osoba, která je již infikována všemi lidmi, omezuje komunikaci s jinými lidmi. Pouze přijetí skutečných včasných opatření pomůže eliminovat škůdce.

Abyste však zabránili výskytu škůdců, musíte dodržovat hygienická pravidla, používat pouze vlastní štětce, klobouky a věci. Odborníci také doporučují pletení dlouhých vlasů na přeplněných místech a vyhýbání se příležitostnému sexu.

Může člověk dostat všecky nervy, je to mýtus nebo realita?

Kolize s parazity sání krve je vždy vnímána negativně. Komáři, blechy se volně pohybují ve vesmíru, dlouho nezůstanou na "hostiteli", všudypřítomně parazují vši. Zbavit se je není vždy snadné. Tento stav záležitostí se rozpadá, vrhá se do šoku a vždy vyvolává stres. Argumentoval, že nervové poruchy nejsou vždy důsledkem výskytu vší. Někdy je nestabilní duševní stav přičítán kauzální závislosti od nástupu parazitů. Všichni se mohou na nervy objevit? Je třeba porozumět této otázce, abychom pochopili tento mýtus nebo realitu.

Příčiny infekce pedikulózy

Stejně jako komáři, mouchy, vši jsou hmyz. Nemohou obětovat lidské tělo. Dokonce i ve stádiu ukládání vejce dochází k zrání larvy výlučně na povrchu těla (vlasy nositele). Neexistují tedy žádné další fáze ve vývoji vší se zpožděným vývojem hmyzu.

Přenos parazitů od pacienta ke všem zdravým všicím je kontaktní metoda. Osoba, jejíž nosič parazitů je potvrzena, úzce spolupracuje s ostatními členy společnosti, nevyhnutelně "přenáší" hmyz. Všichni se plazí z jedné vlasy do druhé. Blízký kontakt je předpokladem pro přenos, protože skákání, hmyz není schopen létat. Louse nemůže vést jinými způsoby.

Metody bezdotykového přenosu hmyzu rozpoznávají použití věcí pacienta. Jedná se o soustředěné, náhodné půjčování věcí jiných lidí. Pedikulóza je infikována kdekoli: zařízení pro péči o děti, kadeřnictví, hotely a sportovní akce.

Nekontaktní způsob šíření onemocnění se nazývá přenos všude ve vodě (plavání ve stojatých zdrojích). Paraziti tolerují mokré prostředí a zároveň udržují vitalitu. Strach by měl mít vany, bazény, otevřené rybníky s vodou bez aktivního pohybu. Zde je možné infekci.

Nejběžnější infekce s vší hlavěmi se vyskytuje v následujících případech:

 • kontakt s vlasy (objetí, blízkost na veřejných místech, hry na venkově);
 • použití předmětů jiných osob, předměty pro domácnost, osobní hygienu, šperky, oblečení (ložní prádlo, hřebeny, guma, klobouky).

Vzhled vší nemůže být vždy jasně kontrolován. Tření ve veřejné dopravě (zejména špičky), interakce ve sportu, aktivní kontakt s dětmi není snadné představit. Podrobnější informace o tom, odkud vši pocházejí lidé, najdete na našich webových stránkách.

Vzhledem k výše uvedeným metodám infekce vypadá nervová pedikulóza jako bludný předpoklad. Nicméně existuje názor. Verze vzhledu stresových vší je rozšířená mezi masami. Vezměte si to vážně nestojí za to. Tam je tu zrno pravdy, a to i při absurditě spekulací.

Psychosomatika onemocnění

Populární přesvědčení, že výskyt vší na nervy je skutečný, souvisí s psychosomatickou chorobou. Svědění je také charakteristické pro stres, vší a mnoho dalších onemocnění. Nervové namáhání nemá vliv na výskyt a vývoj parazitů.

Lidé, kteří se stali infikovanými pedikulózou, často připomínají, že v předvečer onemocnění prodělali stres. Potom se objevila svědění (zpočátku jsou dislokace různé). Pak se zázračně objevili parazité. Existuje mnoho podobných historií onemocnění vši. To je všechen vliv psychosomatiky.

Na základě takového propojení se množí řada "legend", které vyprávějí, že vši, stejně jako některé bakterie a houby, neustále žijí v lidském těle. Stres aktivuje aktivitu parazitů. Nervové poruchy "spouští" mechanismus vývoje hmyzu, ticho "spící" uvnitř těla.

Pozor! Vědecké teorie vyvracejí předpoklad stresu. Psychosomatika z větší části přispívá ke vzniku spekulací. Lidé jsou pohodlní, aby mohli vypnout všechny nervy. Mnozí se nechtějí zabývat skutečnými příčinami infekce. Dokonce Louise Hayová, autoritativní výzkumník v problematice psychosomatiky onemocnění, tuto teorii vyvrací.

Vědecké zdůvodnění pro "stresový" vzhled vší

Pediculóza je dobře studovaná nemoc. Ukázalo se, že mezi způsoby přenosu neexistuje výskyt vší z nervů. Všechny mýty, spekulace - pozůstatek lidových přesvědčení.

Nedostatek blízkého kontaktu s nemocnými, používání jejich věcí a koupání po nich ve stojaté vodě není pozorováno. Není tedy možné stát se majitelem vší.

Příznivci existence "stresující" infekce podporují vědu pouze ve skutečnosti, že během období nestabilního duševního stavu přispívají vnitřní procesy těla ke změně přírodního zápachu. Tělo intenzivně vylučuje pot, nasýtený zvláštními těkavými sloučeninami.

Vědci naznačují, že silný zápach je pro hmyz atraktivní. Nechte "vylíhnuté" hostitelské vši způsobit přívětivou vůni nové oběti. V důsledku toho se zvyšuje pravděpodobnost "ulovení" parazitů. Jiné populární verze vzhledu vši z nervů jsou podle vědeckých úsudků absurdní.

Vědci říkají, že během stresu je člověk napjatý, obranyschopnost těla oslabuje a zvyšuje náchylnost k různým chorobám. Nervové přetížení vyvolává soustředění na konkrétní problém. Bdělost je snížena. Často se v tomto okamžiku zanedbává důležitá pravidla osobní hygieny. V důsledku některého z navrhovaných faktorů se riziko infekce všemi stává větší.

Pochybení lidé mají tendenci odepsat všechny problémy stresu. Strach z infekce je tak velký, že svědění způsobuje svědění a chvění vlasů. Je to psychosomatické onemocnění, nestabilní psychika jednotlivců, která je na vině. Tendence k podezíravosti se stává dalším zdrojem "příběhů" o vzniku vší.

V masech má tendence diskutovat, přehánět (drby) skvěle. Po obdržení informací, které jsou základem pro reflexi, mohou jednotlivci vymýšlet zcela nečekané verze. Z toho vyplývá velké množství pochybných předpokladů.

Tvrzení, že se vši objevují z nervů, je hloupá. Takové verze nemají žádné vědecké zdůvodnění.

Vši ze stresu nebo jiných nemocí

Často podezření na vši vyjadřované pouze přítomností svědění. Jak bylo uvedeno výše, symptom je charakteristický pro mnoho nemocí kromě vší (včetně následků stresu). Není-li možné sami zvládnout psychosomatický problém, měli byste vyhledat pomoc od odborníků.

Lékaři pomohou odhalit skutečné příčiny neobvyklého jevu. Abyste se vyrovnali se stresem, vyléčte další nemoci.

Mnoho spojuje charakteristické projevy na kůži (kousnutí, vyrážky, vředy) s přítomností vší. Neměli byste paniku podkopávat. Většina případů je doprovázena příznaky zcela odlišných onemocnění.

Rada Stojí za to pečlivěji zkoumat pokožku hlavy, sousední pokožku (krk, uši, ramena) za přítomnost hmyzu. Přítomnost vší jistě se objeví (dospělí, nity, larvy)

Riziková oblast pedikulózy

Distribuce vší je rozsáhlá, ale nemůžeme mluvit o nárůstu morbidity a rozšíření distribuce. Ne všichni čelí pedikulóze. V ohrožení jsou lidé:

 • s nepříznivými životními podmínkami (bezdomovci, antisociální jedinci);
 • s aktivním životním stylem ve vztahu ke znevýhodněným občanům (zaměstnanci zdravotnických zařízení, přijímačů, nočních útulků);
 • ve stísněném prostředí (vězení, kasárna, uprchlický tábor);
 • s náklonností kvůli nepravidelným blízkým vazbám (sexuálním nebo sociálním).

Vedle výše uvedených skupin občanů se děti nacházejí v oblasti zvláště ohrožujícího výskyt pedikulózy. Nedostatek ostražití, spontánnost, předispozice k úzkým kontaktům (aktivní hry) vytvářejí příznivé prostředí pro rychlou infekci.

Ve většině případů se pedikulóza vyskytuje neočekávaně. Nezapomeňte na paniku a přiřaďte mystické vlastnosti stresu. Toto onemocnění není známo až tisíc let, lze ho léčit. Hlavním úkolem je identifikovat problém v počáteční fázi infekce a začít okamžitě jednat. To pomůže vyhnout se zhoršování problému, usazování parazitů. Přenos kontaktu je hlavní režim šíření hmyzu. Stresové vąe - mýtus, který není potvrzen vědou.

Užitečná videa

Co způsobuje vší vši?

Vší hlavičky: příčiny, příznaky, stadia.

Všichni z nervového mýtu nebo z reality?

Přečtěte si, zda se na nervy půdy objeví vši, měli byste zjistit, jak se tento hmyz přenáší, jak se infekce vyskytuje. Existuje názor, že jednou z příčin vší hlavě je silný nervový stres u osoby. Abychom pochopili tento mýtus nebo skutečnost, je třeba podrobněji studovat charakteristiky vši, jejich živobytí.

Může dojít ke kontaminaci nervů?

Je známo, že někteří škůdci (například subkutánní roztoči, určité druhy protozoálních parazitů), jednou v lidském těle, zůstanou tam navždy v dostatečném množství k udržení zdraví. Nejsou zcela vyloučeni, ale také nezpůsobí újmu, dokud nedojde k exacerbaci. Na základě této skutečnosti se objevila teorie, že nervová pedikulóza se vyvíjí stejným způsobem: když je oslabena imunita, vous se stává aktivnějším a mladí jedinci se začínají objevovat z nití. O tom, jak se hmyz dostal do lidského těla, v takových případech nikdo nehovoří.

Jediný způsob, jak získat vousy na hlavu či tělo člověka, je přenášet ji přímo od jiné osoby.

Ve skutečnosti bude odpověď na otázku, zda se všichni objeví z nervů, negativní. Tento předpoklad není opodstatněný. Hmyz se sání krve není schopen se najednou objevit, i když je tělo oslabené, jako u některých parazitů, pokud tomu tak není (např. Přímý kontakt s pacientem). V této situaci nemůže vzniknout ani dítě ani dospělý.

Při přemýšlení nad tím, zda se vši hlavy mohou objevit ze stresu, je třeba mít na paměti, že v obtížných situacích, kdy musí být globální problémy vyřešeny nebo když člověk čelí velkému žalu, každodenní zážitky zdůrazňují, změny se objevují v těle. Zejména žlázy (mazové, pot) začínají pracovat silněji a vytvářejí specifický a těžký zápach potu. Současně se člověk na nervové půdě stává atraktivnějším předmětem pro hmyz a občas kolonizuje tělo nového hostitele.

Takže odpověď na otázku, zda se vši mohou objevit samy, bude negativní. Přicházejí někde od předchozího majitele.

Způsoby infekce

Pobyt u dítěte, stejně jako u dospělého, se může objevit několika způsoby:

 • Především se to stane přímým kontaktem s pacientem. Bez kontaktu s infikovanou oblastí (hlava, zadeč, atd.) Se parazité nebudou moci přesunout k novému hostiteli, i když trpí nervovým stresem. Přímý kontakt je poskytován během dětských her, objíždění, polibků, při hraní sportu, při pohlavním styku.
 • Vůz je schopen zůstat ve vodě po dobu až 2 dnů, takže někdy dochází k infekci během plavání ve vodě.
 • Pokud použijete příslušenství pacienta s pedikulózou, vlasy, kartáčky na vlasy, objeví se na hlavě nejprve jedna vasa, a brzy po celé plodině.
 • Během používání jednoho ručníku se můžete nakažiti pubitickými parazity. Stejná nemoc se vyvíjí, pokud strávíte noc na infikované posteli (například v hotelu).
 • Při použití někoho jiného klobouku, za předpokladu, že majitel věci je infikován parazity.

Jak můžete vidět, vši lidé se neobjevují z nervů. K tomu, aby došlo k infekci, je třeba zajistit tuto příležitost, jmenovitě přímý kontakt s nemocnými nebo s jeho věcmi.

Symptomy vší stresu: je to vši?

Zčásti tato teorie má sama o sobě, byť strašidelná, ale existují důvody. Paraziti skutečně přitahují lidi, kteří zažívají nervový šok kvůli procesům, které se vyskytují v jeho těle. Nicméně v případě, že otázka, zda se vši dostanou na nervy půdy, musíte vzít v úvahu další bod - výskyt příznaků podobných příznakům pedikulózy. Když k tomu dojde, svědění, zarudnutí na kůži, stane se suché, oloupání.

Často další paraziti - subkutánní roztoči jsou zmateni podkožními všemi.

Při rozhodování o tom, zda se na hlavech mohou objevovat stresy, nervy, někdy se tyto projevy mylně zaměňují za skutečnou pedikulózu. Nicméně, při absenci faktorů, které vedou k infekci, v takových případech je diagnostikována běžná alergie.

Kromě toho popsané příznaky poskytují jakékoliv onemocnění kůže: dermatitidu, psoriázu nebo seborrheu. Pokud jsou z různých zdrojů slyšeny nepotvrzené informace o tom, že paraziti jsou napadeni stresovými situacemi, časem se člověk začne ptát, jestli se mohou objevit vši z nervů.

Dermatitida se může také objevit na nervy a vši nemají s nimi nic společného.

Nebezpečí tohoto předpokladu spočívá v tom, že můžete vynechat čas na léčbu alergií nebo kožních onemocnění. V důsledku toho se příznaky projeví silnější a vyčerpá se více času a úsilí.

Mimochodem, dermatitida a další kožní onemocnění (například svrab) se opravdu začínají rozvíjet ve stresových situacích, což je způsobeno snížením imunity.

Při pohledu na to, zda se mohou objevit nervy z nervů, je třeba vzít v úvahu, že činnost subkutánního klíště velmi často vyvolává podobné příznaky, jako v případě pedikulózy: závažné svědění, rány na kůži, změny v jeho vlastnostech (suchost, peeling).

Zajímavé video: Vši na člověku - příčiny, příznaky a léčba

Jaké jsou mýty o vši?

Existuje spousta falešných představ o škůdcích. Mezi nejběžnější patří mýtus, že vši a nits jsou různý hmyz, nesouvisí jeden s druhým. Ve skutečnosti jsou zástupci stejného druhu, pouze jsou v různých stádiích vývoje. Vůz je dospělý a hmyz hmyzu, který je připojen k vlasům, se nazývá nit. Při zodpovězení otázky, zda se mohou na nervy půdy objevit vąe, je třeba vědět, ľe nit jsou výsledkem vitální aktivity sexuálně zralého hmyzu a nevyskytují se na vlasu samotné.

Předpokládá se, že škůdci se mohou objevit pouze v nehygienických podmínkách, když člověk ignoruje hygienická pravidla. To však není pravda. Všudy se také mohou objevit u čistých lidí, kteří se náhodou stali poblíž zdroje parazitických onemocnění. Jiný mýtus: škůdci se mohou objevit výhradně v nečistotě. Nemá žádný důvod.

Kromě otázky, zda se na nervy objevují vąe, existují i ​​jiné mylné představy. Existuje například názor, že se mohou objevit pouze v případě rakoviny, neboť tyto nádory se skládají z rakovinných buněk a jsou zničeny až po smrti osoby.

Mýty se liší, nicméně je třeba řídit se logikou a rozumně myslet na základě prokázaných skutečností a nikoliv spekulací. Měli byste vědět, že vši se obvykle objevují pouze v případech, kdy jsou vytvořeny podmínky pro to - při dotyku pacienta. Tito škůdci se nemohou projevit ze vzduchu, i když je člověk nervózní.

Všichni se mohou objevit na nervové půdě

Kdokoli, bez ohledu na věk, pohlaví nebo společenské postavení, se může setkat s takovým běžným jevem jako vši hlavy v jejich životě. Všudy se vyskytují za určitých podmínek (kontakt s infikovaným), ale věří se, že se mohou také objevit viry z nervů, které by měly být důkladně pochopeny.

Předpokládá se, že z nervů se mohou objevit vši

Je možné výskyt vší na nervové půdě

Jsou vůně vši opravdu nervózní? Specialisté, kteří studují různé parazity, věří, že parazity mohou být přenášeny z člověka na člověka přímým fyzickým kontaktem nebo výměnou věcí. Ve stresových situacích se člověk stává zranitelným vůči všem druhům infekcí kvůli nízké imunitě. Během období vzrušení a zvláště ve vážných stresových situacích začínají potní žlázy tvrdší práce a vytvářejí podivný zápach, který je pro parazity atraktivní. V důsledku toho existuje názor, že člověk má všité nervy.

Vzhled vši z nervů bez přímého kontaktu s nemocnými je nemožný. Proto teorie, že vši infikují nervy, je pouze hypotéza, která nemá vědecké důkazy. Mezi těmito lidmi jsou následující mýty:

 1. Absolutně každý má v hlavě nity, které spí až do chvíle, kdy nastane stres.
 2. Paraziti na pozadí nervových šoků se objevují nezávisle.
 3. Všichni na nervy se mohou objevit, když má člověk špinavou hlavu.

Tyto dvě víry ve skutečnosti neobsahují žádné vysvětlení. Osoba zaměňuje pedikulózu kožními chorobami, které také způsobují svědění.

Reality nebo mýtus

Pokud je člověk přesvědčen, že se z jeho nervů objevují vši, je třeba zvážit některé zcela logické fakty.

Pokud jde o to, zda se vši mohou začít z nervů, lze jednoznačně odpovědět, že takový jev je téměř neskutečný bez přímého kontaktu s nosičem tohoto parazita. Známky pedikulózy se snadno zaměňují s kožními nemocemi. Symptomy psoriázy a dermatitidy, které se nejvíce akutně projevily v období nervového selhání. Svědění, které se ve skalpu nachází ve větší míře, nás vede k závěru, že máme parazity.

Pokud má osoba psoriázu, o které neví, pak svědění, která se během stresu zintenzivnila, je velmi podobná svědění ze vši kousnutí. Kožní váhy se psoriázou, které se odlupují, se velmi podobají parazitům.

Pokud dojde k závažné alergické reakci, je nejčastěji doprovázeno zčervenání kůže a malými vyrážkami. Ten člověk je přesvědčen, že to je kousnutí parazitů. Může být vystaven duševním poruchám. Na pozadí jejich výskytu se mu může zdát, že má vši. V takových situacích je nutná pomoc specialisty. Zeptat se, jestli má člověk vrozené nervy, může s jistotou říci, že to není možné.

Psoriáza ve vlasech je podobná symptomům vši.

Pediculosis Psychosomatics

Máte-li otázku, zda dospělí a děti mohou dostat vši z nervů, může se říci, že pro to není dostatečná stresující situace. Osoba, která je pod silným stresem, může mít svědění, zejména v oblasti hlavy. To je jen psychosomatická reakce těla na stres.

Názor, že parazité se mohou objevit z nervů, je chybný. Pokud jste často nervózní a máte pocit vážného svědění v hlavě, potřebujete kontaktovat dermatologa, poradit se s problematikou péče o kůži a psychologa, abyste se seznámili s účinnými metodami řešení stresu a dozvěděli se o možnosti užívání sedativ.

Pro Více Informací O Suché Vlasy