logo

Postpartální vypadávání vlasů

Moje třetí dítě má 6 měsíců, plně kojeno. Kojení se zvýšilo. Tváří v tvář problému s těžkou ztrátou vlasů. Silnější než kdy jindy po porodu. Interval mezi druhým a třetím rotem je 2 roky. Obě děti kojily 1 rok a 4 měsíce. Teď už užívám vitamíny Elevit a glukonát vápenatý. Možná to nestačí?

publikováno 05/07/2013 12:25
aktualizováno 08/06/2016
- Zdraví žen

Berezovskaya Ye. P. odpovědi

Prožíváte vypadávání vlasů po porodu, což je ve většině případů normou. Proč vypadají vlasy po narození? U žen mimo těhotenství je většina vlasů ve fázi růstu, kdy je 10-15% ve fázi "odpočinku". Tato fáze inertnosti končí a tudíž tato část vlasů neustále klesá a ztráta se po umytí vlasů zvětšuje.
Během těhotenství je podíl "klidných vlasů" výrazně snížen, proto je většina vlasů v rostoucí fázi. Výsledkem je, že u žen se skalp zesiluje, vlasy jsou silnější, vlasy se objevují v jiných částech těla, nehty se také stávají silnějšími, méně zlomené.
Po ukončení těhotenství, kvůli prudkému poklesu hormonů, se velké množství rostoucích vlasových folikulů znovu dostává do fáze setrvačnosti. A další vlasy vypadnou. Tento jev je pozorován, dokud hormonální hladiny nejsou zcela normální, což může být zpožděno po dobu 6-12 měsíců a při podávání ještě delší dobu.

Co dělají v takových případech?
1. Je třeba přejít na produkty péče o vlasy, které posilují a zlepšují jejich strukturu. Nečistěte vlasy, když je mokré. Vyhněte se použití laků, gelů pro účesy.
2. Přemýšlejte o účesu. Krátké vlasy klesají méně a méně nenápadně, takže strach z plešatosti u ženy nezpůsobuje.
3. Jděte na potraviny bohaté na vitamín B 12, železo a mastné kyseliny. Jedná se hlavně o zeleninu - listovou zeleninu, ovoce. Během kojení žena potřebuje více energie (kalorie). Nedostatek energie a živin může vést ke zvýšené ztrátě vlasů.
4. Pochopte, že ztráta vlasů u žen po porodu je dočasný jev, proto se uklidněte a zaměřte se na správný odpočinek a péči o dítě, a to i přesto, že vypadávání vlasů způsobuje spoustu negativních emocí.
5. Odstraňte hypotyreózu a poporodní depresi, která může zvýšit ztrátu vlasů.

Po porodu a během kojení vypadají vlasy? Proč se to děje a jak s tímto problémem řešit?

Ztráta vlasů po porodu během kojení je problém, který téměř čelí všem ženám. Někteří lidé to považují za samozřejmost a nebojte se, ale většina spravedlivého sexu vyvolává paniku. Ignorování zvýšené ztráty vlasů a absence jakýchkoli opatření zaměřených na jejich obnovení hrozí výrazným snížením hustoty vlasů. Článek popisuje, proč chloupky vypadají po porodu špatně a co dělat, a to, které masky a vitamíny jsou povoleny během kojení.

Jaká je příčina ztráty po narození pomocí HB?

Proč vypadají vlasy? Existuje několik faktorů, které způsobují nadměrnou ztrátu vlasů v období po porodu během kojení. Samotná chyba matky není tady - je to všechno o fyziologických a psychologických změnách v těle po porodu.

 • Změny hormonálních hladin. V procesu nesení dítěte dochází k násobnému zvýšení množství estrogenu v krvi, což vede k omlazení těla ak urychlení procesu obnovy. Přírodní vypadávání vlasů se téměř zastaví - mrtvé žárovky prostě zůstanou na místě, místo aby spadly. Ale když hormonální hladiny normalizují v poporodním období, začíná aktivní ztráta vlasů, která během těhotenství nevypadla.
 • Stres. Navzdory skutečnosti, že narození dítěte je pro každou ženu velkou radostí, tato událost se pro ni a tělo stává vážným stresem. Nové povinnosti a obavy, častá deprivace spánku a zkušenosti - to vše má škodlivý vliv na zdraví.
 • Nedostatek stopových prvků a vitamínů. Aby byla zajištěna bezpečnost dítěte, ženy vyloučí z jejich stravy nežádoucí potraviny, které u kojenců způsobují alergie. V této době tělo zažívá akutní nedostatek vitamínů a minerálů, což ovlivňuje zdraví a sílu vlasů.
 • Nedostatek železa v těle během těhotenství. Mnoho budoucích matek se potýká s problémem nízké hladiny železa v krvi. Po narození může negativně ovlivnit stav vlasů. Zvláště pokud došlo k velké ztrátě krve při porodu.
 • Císařský řez a anestezie. Jakýkoli chirurgický zákrok negativně ovlivňuje stav těla. Ztráta vlasů je jedním z nepříjemných důsledků anestezie a chirurgie.

Příčiny ztráty po ukončení laktace

Hojná ztráta vlasů začíná 3-4 měsíce po porodu a obvykle vlasy "silně stoupají" po dobu 5 až 8 týdnů, zvláště s HB. Nicméně, po ukončení kojení, problém se vrací, což způsobuje silnou paniku. Existuje jeden důvod - dlouhodobé obnovení hormonálního pozadí.

Pravidla péče - co dělat?

Existuje několik jednoduchých a jednoduchých pravidel pro péči o vlasy během kojení.

 1. Minimalizujte fyzikální a chemické účinky na vlasy. Odmítněte kovové a časté česání - dáváte přednost modelům se vzácnými dřevěnými zuby, nečistěte vlhké vlasy, nebarvíte je ani nepoužívejte chemické prostředky, nepoužívejte kudrlinky, žehličky a vysoušeče vlasů s účesem "napjatý ocas".
 2. Používejte kosmetické masky a balzámy. Můžete si vybrat několik receptů z tradiční medicíny nebo vyzdvihnout peníze od předních výrobců.
 3. Revize kosmetických přípravků. V době obnovy vlasů je nejlepší upřednostnit léčivé šampony a balzámy, které se prodávají v lékárnách.
 4. Frekvence mytí. Umyjte si hlavu nejméně dvakrát týdně a opláchněte vlasy studenou vodou, což jim dá lesk.
 5. Masáž hlavy. Při procesu praní po dobu 2-3 minut je nutné masírovat pokožku hlavy kruhovými lisovacími pohyby.
 6. Osvobození od stresu. Dobrá nálada, nedostatek nervozity a pocity zlepší stav těla jako celku. Spánek, každodenní procházky na čerstvém vzduchu, odpočinek a dělání věcí, které máte rádi - nejlepší lék!

Bezpečná léčba

Profesionální nástroje

Co dělat, když kojíte a vaše vlasy silně "lezou"? V lékárnách a značkových salonech najdete masky, balzámy a šampony terapeutického typu, které vyrábí několik firem.

 • Revlon - produkty této společnosti umožňují vlasům vrátit sílu a lesk a také je posilují, což pomáhá zpomalit ztrátu.
 • C: EKO - stop vypadávání vlasů, obnovte poškozené kadeře.
 • Schwarzkopf - slouží jako pomůcka.

Použití vitamínů

V období laktace potřebuje žena vitaminy, protože tělo trpí nedostatkem kvůli omezenému stravování. Pro orální podání:

 1. Vitrum Prenatal.
 2. Vícekarty Perinatal.
 3. AlphaVit
 4. Elevit Pronatal.
 5. Vápník D3.
 6. Ydomarin.

Je třeba poznamenat, že přetížení jater s velkým množstvím tablet nezaplatí, takže by mezi kurzy mělo být několik týdnů.

Také vitamíny se používají k aplikaci na vlasy a pokožku hlavy. K tomu je třeba je používat v kapalné formě - v kapslích. Zvláštní účinnost je pozorována při použití vitamínů PP, C, A, H a skupiny B.

Mohou být aplikovány jak v čisté formě, tak v kombinaci se šamponem.

Správná výživa

Potřebujete vědět, že pokud budete krmit mateřským mlékem, musíte nejen udělat něco pro vlasy venku, ale také sledovat vaši dietu. Během laktace by matka měla být správná a bohatá na vitamíny a minerály - jsou nezbytné pro krásu a zdraví ženy, stejně jako pro plný vývoj dítěte. Co by mělo zahrnovat dietu správné výživy?

 • Kyselé mléčné nápoje, tvaroh, sýr.
 • Pohanka, ovesná kaše, proso a ječmenová kaše.
 • Koprový čaj a čerstvý kopr.
 • Pečené a vařené ryby.
 • Brokolice a karfiol v gulášu.
 • Vlašské ořechy.
 • Mrkev

Jaké lidové léky lze použít během laktace?

 • Esenciální a rostlinné oleje. Může se jednat o lněné semínko, olivový olej, jojobu, ricin, rakytník, lopuch nebo kokosový olej. Z esenciálních olejů - patchulový olej, rozmarýn, ylang-ylang. Mohou být použity v čisté formě nebo ve směsi s jinými produkty - brandy, kefír, vejce, citronová šťáva.
 • Masky s kuřecími vejci.
 1. Směs čerstvého žloutku, 1 čajovou lžičku olivového oleje a 2 lžíce předehřátého kapalného medu.
 2. Rozložte po celé délce vlasů a nechte 30 minut.
 • Ropový olej.

  1. Smíchejte 2 lžíce teplého oleje a 1 lžíci pepřové tinktury.
  2. Použijte pouze na vlasové kořeny a nechte 50-60 minut.
 • Česnek

  1. Rozdrcený hřebíček smíchaný s 15 ml tekutého teplého medu a stejným množstvím olivového oleje.
  2. Maska se aplikuje pouze na kořeny, ponechá se 30-50 minut.
  3. Opláchněte hořčicovým práškem - pomůže zbavit se vůně česneku.
 • Po jakém čase můžete získat výsledky?

  Není možné úplně zastavit přirozené ztráty vlasů, ale je zcela možné výrazně snížit. Při systematickém užívání léků, správné výživě a souladu s doporučeními pro péči o vlasy je pozorován pozitivní trend po 3-4 týdnech.

  Názor Komarovsky

  Podle Evgenyho Olegoviče by žena měla přijmout skutečnost, že vypadávání vlasů po porodu je normální. V takovém případě se musíte soustředit na dítě, pečovat o něj a starat se o něj, ale nezapomeňte na sebe - uvolněte víc, spát co nejvíce a na čerstvém vzduchu každý den.

  Můžete použít masky, balzámy a šampony, ale s opatrností. Budou umožňovat udržovat vlasy v normálním stavu, ale nemohou zcela vyřešit problém jejich vypadnutí, neboť ve skutečnosti žádné jiné prostředky.

  Každá žena chce vypadat atraktivně a krásně, a tlusté a zdravé kudrlinky - to je klíč k skvělé náladě a důvěře ve své vlastní neodolatelné. Ztráta vlasů a ztenčování vlasů dává ženám mnoho problémů a stává se příčinou úzkosti. Je však třeba připomenout, že tento jev je normální, a co je nejdůležitější, dočasné. Proto musíte být trpělivý a terapeutický!

  Proč se kojící matka zhoršuje vlasy a co s ní dělat: Komarovskij radu

  Mnoho žen si všimne, že po porodu začnou vypadat vlasy. Ale častěji než ne, není podniknuto žádné kroky, protože pro vás není prostě čas. A jen když je celé podlaze pokryté volnými vlasy a včerejší luxusní vlasová hlava se změní v matný "ocas", maminka chápe, že je čas něco změnit a běžet, aby se poradil s lékařem.

  "Vypadávání vlasů po porodu a během laktace je přirozený proces, kterým čelí všechny mladé matky," říká známý televizní novinář Komarovský.

  Jevgenij Olegovič vysvětluje, proč se to děje, a dává několik tipů na posilování vlasů.

  Hormonální pozadí se vrací do stavu "před těhotným"

  Během těhotenství v těle budoucí matky začne intenzivně produkovat hlavní ženský hormon - estrogen. Je to díky němu, že kůže ženy dostane krásnou barvu, nehty přestávají lámat a její vlasy se změní v šikovnou hlavu vlasů.

  Po porodu se hormonální pozadí postupně vrací na "předběžné" ukazatele. A s tím se nehty a vlasy vrátí do svého původního stavu.

  Takže se nebojte hojné vypadávání vlasů. Jakmile se jejich počet přiblíží k číslu "před těhotenstvím", přestanou se rozpadat.

  Proč jinak vypadnou vlasy?

  Kromě hormonálních (které nemohou být žádným způsobem ovlivněny) mohou vypadat vlasy z jiných důvodů.

  • Ovlivňuje chronickou únavu - nedostatek spánku, úzkost pro dítě.
  • Stresující situace - poporodní deprese, potíže v rodině.
  • Účinek anestézie během porodu - obecné nebo epidurální.
  • Nedostatek vápníku způsobený podvýživou. Například pokud má dítě alergii, pak je žena nucena popírat mnoho výrobků.
  • Nedostatečná péče o vlasy - nedostatek času na umývání vlasů, masku na vlasy a někdy i na pokožku.

  Tipy Dr. Komarovského

  Jak říká Evgeny Olegovich: "Nejdůležitější je pochopit, že vypadávání vlasů je dočasný jev. Proto se nebojte a buďte nervózní: nebudete plešatý. Lepší zaměření na své dítě a pokuste se najít více času na odpočinek. "

  A pár dalších tipů od doktora Komarovského.

  • Mysli, možná je smysl udělat krátký účes nebo alespoň řezat špičky. Za prvé, krátké vlasy nejsou tak náchylné k vypadávání vlasů. A za druhé, snadnější a rychlejší ostříhání.
  • Používejte speciální nástroje na posílení vlasů. Mějte na paměti, že při krmení dítěte nelze použít všechny šampony a pleťové vody. Před aplikací na vlasy se proto poraďte se svým lékařem.
  • Ale lidové recepty "babiček" budou jen tak. Například maska ​​vaječného žloutku s žitným chlebem a medem a oplachováním vlasů se syrovátkou.
  • Odložte "do lepší doby" všechny elektrické spotřebiče - vysoušeč vlasů, curling iron, ekvalizér. Nehromažďujte vlasy kovovými nebo kostními hřebeny, které mohou poškodit vlasové folikuly.
  • Chůze s dítětem, nezapomeňte nosit teplý klobouk v zimě a v létě klobouk nebo panama klobouk. Protože jak silná chlad, tak spálené slunce přinášejí problémy s vlasy.

  No, pokud vypadávání vlasů stane kritickým a nedává odpočinek - je čas jít do dobrého kadeřnictví nebo trichlóga. Nebojte se, bude to chvíli trvat a vaše vlasy budou znovu znovu zářit krásou!

  KLIKNĚTE NA ČLÁNKU NÍŽE,
  přečíst více:

  Vlasy vypadají po porodu, co dělat? Komarovský odpověděl

  O tom, proč vlasy vypadnou po porodu, co dělat, Komarovský podrobně odpovídá v tomto článku.

  Od okamžiku počátků až po narození dítěte funguje tělo ženy tak, aby plně uspokojovalo potřebu nenarozeného dítěte o prvky důležité pro růst a stavbu orgánů.

  Když organismus v režimu stresu pracoval "pro dítě", musí "restartovat". Matky se často ptají, jestli vlasy po porodu vypadnou, co dělat, Komarovskij je populární lékař, radí přiblížit se k řešení problému bez nervů a pochopit, že k tomu dochází poměrně často.

  Příčiny ztráty vlasů po porodu ↑

  Před těhotenstvím je asi 15% chloupků v takzvané "klidové fázi". Když vypadnou zastaralé vlasy, z těchto 15% začínají růst nové. Žena tedy neustále vidí, jak určité vlasy zůstávají na hřebenu nebo po umytí vlasů a nové rostou na svém místě.

  Během těhotenství se síly těla aktivují a množství vlasů v "klidové fázi" se výrazně sníží. Účes se stává silnější, vlasy mohou vypadat mnohem velkolepěji. Nicméně, jakmile těhotenství končí narozením dítěte, hormonální pozadí normalizuje, začíná reverzní proces.

  To je důvod, proč otázka, co vlasy vypadnou po porodu, co dělat, Komarovský nedoporučuje ženám utrácet velké množství peněz na pravidelných návštěvách specialistů a drahých procedurách. Je třeba si uvědomit, že hormonální hladiny se mohou vrátit do normálu během 12 měsíců, ale pokud žena kojila, je tento proces zpožděn.

  Jiné příčiny náhlého vypadávání vlasů zahrnují: ↑

  1. Podvýživa
  2. Problémy s nervovým systémem
  3. Nedostatek vitamínů
  4. Špatný výběr produktů péče

  Co dělat, když vypadnou vlasy po porodu? ↑

  Poradenství ženám, pokud vypadnou vlasy po porodu, o tom, co dělat Komarovský (video níže) začíná tím, že se mladá matka nebojí starších problémů. Jedná se o klid v mysli ve vzrušující, časově náročné době, která zaručuje rychlé zotavení těla.

  Na druhé straně je důležité dbát na to, aby vynaložila veškeré úsilí na "pomoc vlasům". Každý chápe, že vlasy a nehty vypadají zdravě a krásně, když člověk nemá žádné nemoci, jeho stravu je vyvážená, dostane dostatek odpočinku. Tyto parametry je nutné normalizovat, aby se v kosmetických místnostech dostávaly další přídavné prostředky, speciální masky a procedury.

  1. Mladé matky by měly znovu zvážit péči o vlasy a změnit celou řadu peněz, které pomáhají obnovit oslabené vlasy a stimulovat jejich růst.
  2. Jednoduchá pravidla, známá již od dětství, je třeba provádět bez výjimky každý den, protože v tomto období se doslova "každý vlas" počítá. Takže byste neměli hýbat vlhkými vlasy (snadno se zachycují hřebenem a vytahují se). Nedoporučuje se zneužívat laky silné fixace a různé spreje, které pevně upevňují vlasy.
  3. Pokud žena cítí, že její vypadávání vlasů se stává kritickým, má smysl provést krátký účes, který vizuálně přidává objem. Během těhotenství bude péče o krátké vlasy mnohem jednodušší.
  4. Při kontrole stravy by měla žena přidat potraviny bohaté na vitamín B 12, mastné kyseliny a železo. Kojené matky potřebují dostatek energie, aby udržely tělo dostatečně silné, aby udržely růst vlasů normálním tempem a rychle kompenzovaly ztrátu.
  5. Pokud vlasy vypadnou po porodu, co Komarovský jistě ví, doporučuje přijmout skutečnost, že všichni čelí problému. Nejlepší způsob, jak přestat se soustředit na tuto chvíli, je věnovat více pozornosti dítěte a příjemné péči. Je možné mluvit o skutečné plešatosti pouze tehdy, když se tělo úplně zotavilo, žena přivedla stravu zpátky do normálu a je přesvědčena, že nemá žádné zdravotní problémy. Jinak je pravděpodobné, že velká ztráta vlasů je dočasný jev.
  6. Vlasy mohou vypadat špatně kvůli nedostatku pohybu. Dokonce i mladé matky, které jsou během dne unavené, by se měly přinutit k procházce, procházce, vykonávat jednoduché cviky, které tělu nedovolí "zkorodovat". Kromě toho odborníci doporučují odstranit takovou příčinu vypadávání vlasů jako deprese. Pokud se žena necítí normální, nemůže mluvit o pocátech, které by mohly uzavírat lidi, anebo cítí, že je něco špatného s její psychikou, je důležité konzultovat odborníka včas. V tom není nic strašného, ​​většina matek se nejprve cítí špatně, protože na ramenou spadá velké množství odpovědnosti. Celkově s neustálým nedostatkem spánku a nutností být blízko dítěte téměř 24 hodin to může podkopat psychické zdraví.

  Je třeba poznamenat, že v lékárnách je snadné najít speciálně navržené "šampony pro maminky". Než si koupíte drahou lahev, je důležité zjistit příčinu vypadávání vlasů a přečtěte si, co výrobce tohoto nástroje nabízí. Spravedlivě pod jasným štítkem číhají obvyklé vlasové výrobky určené pro oslabení vlasů. Pokud jsou takové zdravotnické komplexy drahé a slibují neuvěřitelný účinek, měli byste přemýšlet o tom, zda utrácet velké peníze. Po zjištění, proč se může vyskytnout zvýšená ztráta vlasů, každá máma může samostatně zvolit péči o dostupné, ale ne méně účinné prostředky. Nebo dokonce úplně nahradit zakoupené přípravky domácími maskami, které posilují vlasy.

  Vlasy klesají po porodu: co dělat, Komarovský

  Téměř každý člověk se může setkat s intenzivní ztrátou vlasů. Kolik vlasů vypadne, je ovlivněno mnoha faktory. Zejména ženy, které nedávno podstoupily porod, čelí abnormálnímu prolapsu. Jak být v tomto případě? Na tuto otázku může odpovědět Dr. Komarovský, který věnoval spoustu času studiu zdraví matky a dítěte. On, stejně jako žádný jiný doktor, neví, co v takových situacích dělat.

  Proč vypadají vlasy?

  Nejprve musíte zjistit, co způsobuje vypadávání vlasů po porodu. Právě tento termín používá Komarovský, když uvažuje o podobné situaci. Pokud se předem nerozhnete, proč se takové problémy vyskytují u vlasů, pak prostě nebude možné bojovat s jejich abnormální ztrátou. Vlasy v poporodním období mohou stoupat kvůli následujícím okolnostem.

  1. Emocionální šok a chronická únava. Mladé matky je zvlášť často čelí. Samo o sobě je porod neuvěřitelně stresující proces, takže sám o sobě může vést ke ztrátě vlasů. A kvůli chronické únavě, která se hromadí v prvních měsících po narození dítěte, je plešatost zcela možná.
  2. Změna rovnováhy hormonů v těle. Po porodu se množství estrogenu v ženském těle výrazně sníží. Z tohoto důvodu mohou na pokožce hlavy nastat závažné změny. Tato situace pokračuje po celou dobu laktace. A změnit je téměř nemožné.
  3. Nedostatek živin. Je zcela přirozené, že mladá matka může mít nedostatek důležitých prvků - vitamíny, minerály a tak dále. Nejdůležitější je vitamin B12. Když vstoupí do těla v dostatečném množství, může dojít ke ztrátě vlasů ve velkých objemech.
  4. "Spánek" vlasové folikuly. To je také docela běžné, protože inertnost folikulů se zvyšuje během těhotenství. A čím bližší k porodu, tím spí více spacích žárovek. Až do doby, než obnoví svou práci, bude problém pokračovat. Obvykle se aktivita folikulů obnoví během prvních 6-10 měsíců po porodu.

  To jsou hlavní důvody, které vedou k vypadávání vlasů po porodu. Komarovsky zdůrazňuje, že by se člověk neměl vážně bát o takové "plešatosti". Ale můžete stále usilovat o udržení zdravých vlasů normální. Pak se alespoň ukáže, jak snížit rozsah problému.

  Co dělat, když ztratíte srst

  Při výběru vhodné metody léčby je důležité zvážit výše uvedené důvody. Na základě kterékoli z nich budete určitě moci vybrat vhodnou metodu. Komarovský navrhuje odkazovat se na následující metody zachování zdraví kudrlin.

  1. Zkontrolujte dietu

  Jak již bylo uvedeno výše, ztráta vlasů může nastat kvůli nedostatku živin. Je důležité, aby mladá matka správně jedla nejen kvůli vlasům. Pro dítě je nutná plná strava. Bohužel, často není možné ho řádně uspořádat, protože vaše dítě může být alergické na určité potraviny. Poté můžete přidat do své matčiny stravy bezpečné vitamíny doporučené odborníky. Použitý komplex musí obsahovat zejména vitamín B12, dostatek mastných kyselin a železa.

  1. Zajistěte řádnou péči

  Další testy po porodu jsou zcela zbytečné. Komarovskij proto doporučuje, aby je začali zkrátit. Pak vlasové folikuly nebudou mít příliš mnoho stresu. Krátké vlasy jsou mnohem jednodušší na vyživování vitamíny a minerály. Kromě toho musíte také vybrat správnou kosmetiku pro vlasy. Gely nebo laky jsou v této fázi naprosto zbytečné. Musíme je alespoň dočasně opustit. Přirozeně ani žádné složité účesy nelze provést.

  1. Získejte rady od psychologa nebo psychiatra

  Existuje speciální termín - poporodní deprese. Vyvíjí se na pozadí vážných změn v životě ženy a hormonálních výkyvech. Samotná deprese může vyvolat patologii. Proto je velmi důležité chránit proti ní. Pokud nemůžete udělat sami, měli byste kontaktovat profesionála. Dnes je poporodní deprese poměrně snadno odstranitelná, protože je tento fenomén dobře studován a léčen jednoduchými metodami.

  1. Strávit co nejvíce času s dítětem.

  To se může zdát jako poněkud podivná rada. Ale Komarovský, když ho dává, se ukáže jako naprosto správní. Intenzivní vypadávání vlasů je situační a dočasný jev pro mladé matky. Nemůže to vést k reálné plešatosti. A tak matka nepotřebuje trávit čas snahou neztratit všechny vlasy. Je mnohem lepší věnovat čas po porodu dítěti, protože bude velmi rychle růst. Nepřetržitá komunikace se svým vlastním dítětem navíc pomáhá normalizovat emocionální stav. V důsledku toho bude příležitost zastavit negativní situaci.

  Samozřejmě, jsou chvíle, kdy se nemůžete rychle zbavit vypadávání vlasů. Pokud dojde k vypadnutí vlasů po 6-8 měsících od okamžiku dodání, můžete kontaktovat odborníka. Trichologové dnes mají rozsáhlý seznam různých metod, jak se vyrovnat s plešatostí u žen. A dokonce ve velmi obtížných situacích bude možné najít vhodný nástroj, který dokáže vyřešit vzniklé problémy.

  Poslechněte si názor Komarovského a podle jeho rady se můžete radši vyrovnat s vypadáním vlasů po porodu. A pak první měsíce komunikace s dítětem nebudou zastíněny. Přesto můžete obnovit vlasy, ale vrátit se do minulosti a uvidíte, jak roste dítě - ne.

  Vlasy vypadají po porodu, co dělat Komarovskij

  Téměř každý člověk se může setkat s intenzivní ztrátou vlasů. Kolik vlasů vypadne, je ovlivněno mnoha faktory. Zejména ženy, které nedávno podstoupily porod, čelí abnormálnímu prolapsu. Jak být v tomto případě? Na tuto otázku může odpovědět Dr. Komarovský, který věnoval spoustu času studiu zdraví matky a dítěte. On, stejně jako žádný jiný doktor, neví, co v takových situacích dělat.

  Proč vypadají vlasy po porodu

  Nejprve musíte zjistit, co způsobuje vypadávání vlasů po porodu. Právě tento termín používá Komarovský, když uvažuje o podobné situaci. Pokud se předem nerozhnete, proč se takové problémy vyskytují u vlasů, pak prostě nebude možné bojovat s jejich abnormální ztrátou. Vlasy v poporodním období mohou vypadat z následujících okolností.

  1. Emocionální šok a chronická únava. Mladé matky je zvlášť často čelí. Samo o sobě je porod neuvěřitelně stresující proces, takže sám o sobě může vést ke ztrátě vlasů. A kvůli chronické únavě, která se hromadí v prvních měsících po narození dítěte, je plešatost zcela možná.
  2. Změna rovnováhy hormonů v těle. Po porodu se množství estrogenu v ženském těle výrazně sníží. Z tohoto důvodu mohou na pokožce hlavy nastat závažné změny. Tato situace pokračuje po celou dobu laktace. A změnit je téměř nemožné.
  3. Nedostatek živin. Je zcela přirozené, že mladá matka může mít nedostatek důležitých prvků - vitamíny, minerály a tak dále. Nejdůležitější je vitamin B12. Když vstoupí do těla v dostatečném množství, může dojít ke ztrátě vlasů ve velkých objemech.
  4. "Spánek" vlasové folikuly. To je také docela běžné, protože inertnost folikulů se zvyšuje během těhotenství. A čím bližší k porodu, tím spí více spacích žárovek. Dokud se neobnoví jejich práci, ztráta vlasů bude pokračovat. Obvykle se aktivita folikulů obnoví během prvních 6-10 měsíců po porodu.

  To jsou hlavní důvody, které vedou k vypadávání vlasů po porodu. Komarovsky zdůrazňuje, že by se člověk neměl vážně bát o takové "plešatosti". Ale můžete stále usilovat o udržení zdravých vlasů normální. Pak se do jisté míry sníží úroveň ztráty.

  Co dělat, když vypadnou vlasy po porodu

  Při výběru vhodné metody léčby je důležité zvážit výše uvedené důvody. Na základě kterékoli z nich budete určitě moci vybrat vhodnou metodu. Pokud vlasy vypadnou po porodu, co dělat, Komarovskij radí zcela jasně. Navrhuje odkazovat se na následující metody zachování zdraví kudrlin.

  Jak již bylo uvedeno výše, ztráta vlasů může nastat kvůli nedostatku živin. Je důležité, aby mladá matka správně konzumovala nejen proto, že její vlasy mohou vypadnout. Pro dítě je nutná plná strava. Bohužel, často není možné ho řádně uspořádat, protože vaše dítě může být alergické na určité potraviny. Poté můžete přidat do své matčiny stravy bezpečné vitamíny doporučené odborníky. Použitý komplex musí obsahovat zejména vitamín B12, dostatek mastných kyselin a železa.

  1. Zajistěte správnou péči o vlasy

  Další testování vlasů po porodu je zcela zbytečné. Komarovskij proto doporučuje, aby je začali zkrátit. Pak vlasové folikuly nebudou mít příliš mnoho stresu. Krátké vlasy jsou mnohem jednodušší na vyživování vitamíny a minerály. Kromě toho musíte také vybrat správnou kosmetiku pro vlasy. Gely nebo laky jsou v této fázi naprosto zbytečné. Musíme je alespoň dočasně opustit. Přirozeně ani žádné složité účesy nelze provést.

  1. Získejte rady od psychologa nebo psychiatra

  Existuje speciální termín - poporodní deprese. Vyvíjí se na pozadí vážných změn v životě ženy a hormonálních výkyvech. Samotná deprese může způsobit vypadávání vlasů. Proto je velmi důležité chránit proti ní. Pokud nemůžete udělat sami, měli byste kontaktovat profesionála. Dnes je poporodní deprese poměrně snadno odstranitelná, protože je tento fenomén dobře studován a léčen jednoduchými metodami.

  1. Strávit co nejvíce času s dítětem.

  To se může zdát jako poněkud podivná rada. Ale Komarovský, když ho dává, se ukáže jako naprosto správní. Faktem je, že ztráta vlasů po porodu je situační a dočasný jev. Nemůže to vést k reálné plešatosti. A tak matka nepotřebuje trávit čas snahou neztratit všechny vlasy. Je mnohem lepší věnovat čas po porodu dítěti, protože bude velmi rychle růst. Nepřetržitá komunikace se svým vlastním dítětem navíc pomáhá normalizovat emocionální stav. Výsledkem bude šance na zastavení vypadávání vlasů účinným a neuvěřitelně příjemným způsobem.

  Samozřejmě, jsou chvíle, kdy se nemůžete rychle zbavit vypadávání vlasů. Pokud dojde k vypadnutí vlasů po 6-8 měsících od okamžiku dodání, můžete kontaktovat odborníka. Trichologové dnes mají rozsáhlý seznam různých metod, jak se vyrovnat s plešatostí u žen. A dokonce ve velmi obtížných situacích bude možné najít vhodný nástroj, který dokáže vyřešit vzniklé problémy.

  Poslechněte si názor Komarovského a podle jeho rady se můžete radši vyrovnat s vypadáním vlasů po porodu. A pak první měsíce komunikace s dítětem nebudou zastíněny ničím. Přesto můžete obnovit vlasy, ale vrátit se do minulosti a uvidíte, jak roste dítě - ne.

  Vlasy vypadají po porodu během kojení: co dělat, Komarovský, zpětná vazba od fóra

  Podle statistik je intenzivní ztráta vlasů po porodu pozorována téměř u 70% žen. Budeme chápat hlavní příčiny tohoto fenoménu a efektivní léčbu.

  Příčiny ztráty vlasů po porodu

  Denní ztráta 50-100 chlupů je normou. Jednorázový přebytek tohoto indikátoru neindikuje přítomnost patologie, ale stálé ředění a zhoršení vzhledu vlasů je důvodem k obavám. Obvykle jsou první známky ztráty zaznamenány asi několik týdnů po porodu. Tento proces je přirozenou reakcí těla na hormonální změny, ke kterým dochází, a nejčastěji probíhá sama o sobě během 3-10 měsíců.

  Mezi hlavní příčiny vypadávání vlasů po porodu patří:

  • Narušení rovnováhy pohlavních hormonů. Kvetoucí vzhled ženy v poloze je vysvětleno zvýšeným obsahem estrogenu v krvi, což je přínosné pro vzhled vlasů, nehtů a kůže. Po narození dítěte se jeho množství prudce snižuje, což vede k výraznému zhoršení vlasů a zpomalení obnovy vlasů. Průměrné hormonální změny těla mohou trvat rok.
  • Zvyšte hladinu mužských hormonů. Ve třetím trimestru těhotenství zvyšující matky zvyšují produkci testosteronu, což negativně ovlivňuje vzhled vlasů a ve vážných případech vede k plešatosti a ohniskové alopecii. Plešatost je nejpozoruhodnější v oblasti dělení a na chrámech. K účinkům na vlasové folikuly se často přidává seborrhea a přebytečné obličejové vlasy.
  • Onemocnění štítné žlázy. Na pozadí celkového hormonálního přizpůsobení se často vyvine nerovnováha hormonů obsahujících jódu, což vyvolává vývoj suché pokožky hlavy, křehkost a ztrátu pramenů. Patologie je doprovázena letargií, podrážděností, zapomněním a náladami.
  • Iracionální jídlo. Mnoho žen po narození dítěte příliš omezuje stravu, při dodržení stravy kojící matky. To vede k akutnímu nedostatku nezbytných živin, z nichž většina vstoupí do těla dítěte mateřským mlékem.
  • Anémie Nedostatek železa vedoucí ke ztenčení vlasů nastává na pozadí poklesu krevní hustoty. Během těhotenství se zvyšuje celkový objem biologické tekutiny, což přispívá k výskytu nedostatku hemoglobinu. Vývoj tohoto stavu je také podporován porodem se ztrátou krve a nemocemi přenášenými během období těhotenství dítěte.
  • Poruchy nervového systému. Narození dítěte je událostí, která mění obvyklý způsob života mladé matky. Nedostatek odpočinku, spánek v nepohodlných pozicích, emoční a fyzický stres přispívají ke zhoršení zdraví, vzniku různých kosmetických problémů včetně alopecie.
  • Císařský řez. Jakýkoli chirurgický zákrok negativně ovlivňuje celkový stav těla a léky užívané k anestezii významně oslabují vlasové folikuly a přispívají k prolapsu.

  Když potřebujete odbornou pomoc

  Následující příznaky by měly být příčinou lékaře (tricholožky nebo endokrinologa):

  • Ztráta vlasů se zvyšuje nebo nezastává po dobu 6 měsíců nebo déle;
  • Na konci padlých pramenů se můžete podívat na tmavé žárovky;
  • Odhalení je odhaleno, objevují se plešaté plevy a plešatiny;
  • Vzhled vlasů se zhoršuje, vlasy jsou tenčí, křehké;
  • Po střihu se zpomaluje růst zdravých kudrlin.

  Pro diagnostiku, identifikaci všech možných příčin patologie a jmenování účinné léčby se provádí řada studií:

  • biochemický krevní test s určením hormonálního stavu;
  • Trichogram - diagnostika stavu vlasů a folikulů vyšetřením pod mikroskopem;
  • analýza minerálních vláken;
  • jiné instrumentální nebo laboratorní testy podle označení.

  Jak zabránit vypadávání vlasů

  Ve většině případů mohou mladé matky dělat bez léčby a hardwarové léčby alopecie. Zvažte, co dělat, pokud vypadnou vlasy po porodu.

  Vyvážená strava a vitamíny

  Strava mladých matek by měla zahrnovat přírodní produkty včetně zeleniny a ovoce, chudé maso, celozrnné obiloviny, mléčné nápoje. Mělo by výrazně omezit množství konzumovaných sladkostí, pečení, konzervované a uzené maso, horké koření, kávu a silný čaj. Hlavní produkty, které zabraňují rozvoj prolapsu po porodu, zahrnují:

  • mořské ryby bohaté na mastné kyseliny, zinek a jod, vitamíny A, B2, B12;
  • zelená zelenina (špenát, salát, zelí), saturace těla železem, selenem, vápníkem;
  • ovoce, zejména granátové jablko a banány, které jsou zdrojem draslíku, železa, vitamínů A, C, E, B;
  • mléčné výrobky (tvaroh, ryazenka, přírodní jogurt), obsahující vápník a bílkoviny, nezbytné pro růst zdravých kudrlin;
  • kuřecí a křepelčí vejce ve vařené formě, bohaté na bílkoviny, biotin, vitamíny A, D, E, B12;
  • ořechy a semena, které zahrnují mastné kyseliny, zinek, selén.

  Lékař může v případě potřeby předepisovat vitamínové komplexy určené k ošetření během laktace a poporodní regenerace do kojící matky. Nejlepší kombinace vitamínů proti vypadávání vlasů jsou uvedeny v tabulce. Léky jsou účinné jak při perorálním podání, tak při třeních do vlasových kořenů ve formě olejových roztoků.

  Ztráta vlasů během kojení Komarovsky

  Přenášení dítěte, porod, kojení - toto radostné období v životě ženy je někdy zastíněno problémy se vzhledem. Nejčastěji se maminky stěžují na ztrátu vlasů během kojení. Nepohodlný vzhled ztenčených "vlasů", samozřejmě, rozruší mladou ženu. Rozhodli jsme se zjistit, proč vypadají vlasy, jaké faktory zvyšují riziko problému, jak můžete zastavit nebo se vyhnout nepříjemnému jevu.

  Současně s radostí z kontaktu s dítětem mohou mladé maminky zaznamenat zvýšené ztráty vlasů, které někdy vyzývají k tomu, aby se zbavili pletenců a krátké účesy

  Hlavním důvodem - hormonálními změnami

  Hormonální pozadí těhotné ženy je významně korigováno v reakci na proces vzniku a vývoje plodu v těle. Množství hormonu estrogen, které ovlivňuje růst a sílu vlasové šachty, se dramaticky zvyšuje. Zvýšení estrogenu způsobuje selhání střídání stádií vývoje vlasů. Každý lidský vlas prochází třemi stavy: anagenesis, catagenesis a telogenesis. Byť v anagenesis, oni rostou rychle. Při katagenezi zpomaluje růst. Pak přichází telogeneze, ve které staré mrtvé vlasy již neroste, ale jen čeká, dokud se z vlasového folikulu nezvětší nový.

  Během těhotenství dochází k prodloužení anagenese. Vlasy rostou intenzivně, nestárnou, nevypadají. Je třeba poznamenat, že v druhém a třetím semestru vzrůstá hlava vlasů na objemu, stane se hustá a načechraná. Tento proces trvá až do dodání. Ihned po narození se zhoršují změny v hormonálním pozadí. Vlasy skočí do stupně katageneze, rychle zestárnou a umírají. Protože vypadávání vlasů nastává během kojení, maminky spojují tento stav s krmením, nevědí, že začátek nepříjemného procesu byl položen dlouho před porodem a kojením. Spád začíná po 1-1,5 roku po narození dítěte. Trvá to rok, vlasy jsou aktualizovány, vlasy se vrátí k normálu.

  Pokud před těhotenstvím matka měla dlouhé husté vlasy, pak se budou moci vrátit k předchozímu vzhledu mnohem později. Rychle klesá během krmení dítětem mlékem, vlasy rostou pomalu. Neexistuje účinná metoda řešení takového neštěstí - stačí, abyste byli trpěliví a počkali, dokud se prameny nepřijdou přirozeným způsobem.

  Další negativní faktory

  Pokud se vlákna pevně stoupají, je možné, že k hormonální úpravě bylo přidáno jiné negativní faktor. Chcete-li zastavit velkou ztrátu, zhodnoťte svůj životní styl a zjistěte, proč se tato situace vyvinula. Důvodem může být:

  • nevhodná strava, nepřiměřená strava, při níž tělo přijímá malé množství vitamínů a minerálů;
  • deprese po porodu, častý stres;
  • pravidelná nedostatek spánku na pozadí chronické únavy;
  • špatná péče o vlasy;
  • anestezie při porodu a antibiotika;
  • lupy;
  • slabá imunita.

  Jak mohu tento problém vyřešit?

  Není možné zastavit kardiálně měnící se hormonální změny, můžete však snížit účinky poruch a zpomalit intenzitu ztráty. Začněte každodenní péčí a dodržujte základní pravidla:

  1. Zapomeňte na rok o chemických sloučeninách. Odložte a barvte vlasy. Agresivní chemické sloučeniny zhorší stav již oslabených a procházejících změn vlasů, které pro ně nejsou typické.
  2. Nebezpečný pro prameny a tepelnou expozici. Položte si vlasy, aniž byste používali vysoušeč vlasů, rovnací žehličky, curlingové žehličky. Použijte obyčejné kaučukové pečivo, pokud chcete, aby prameny byly vlnité. Chcete-li si umýt vlasy, vyberte si čas, kdy se vlasy mohou vysychat.
  3. Odstraňte kovové hřebeny ze skříně. Koupit dřevo nebo plast. Hřebejte jemně, aniž byste se tlačili a záškubili.
  4. Vyživte masky z takových produktů, jako je lopuchový olej, vejce, kefír, zakysaná smetana, pivovarské kvasnice. Přírodní užitečné, bezpečné - budou podporovat vaše prameny a nasytit je pomocí nezbytných stopových prvků.
  5. V létě, kdy je slunce aktivní, nezapomeňte nosit klobouky, baseballové čepice a klobouky. Pokrývky hlavy zabrání škodlivým účinkům ultrafialového záření.
  Použití domácí masky může významně přivést unavené a oslabené vlasové kořeny. Je nutné zvolit agresivní látky pro zrychlený růst, ale výživné, šetrné, zvlhčující

  Terapeutická terapie

  Pokud se rozhodnete hledat pomoc z profesionálních produktů určených pro péči o problematické vlasy, zvažte výběr léků vážně. Organické balzamy značek Revlon a Senko dostaly mnoho pozitivních komentářů. Terapeutický účinek léčiv je založen na obsahu biotinu a silikonu. Kombinace těchto produktů je možná se sérií produktů péče "Schwarzkopf", které jsou navrženy speciálně pro péči o vlasy kojících matek. Léčivá formulace masky, balzámů a oplachů obsahuje kyselinu nikotinovou, která účinně obnovuje strukturu pramenů, poskytuje jim dobrou výživu a zlepšuje přívod krve do pokožky hlavy. Užitečné pro všechny typy vlasů.

  Dieta proti vypadávání vlasů

  Tváří v tvář ztrátě vlasů během laktace, přemýšlejte o své stravě. Některé produkty péče nebudou stačit. Během laktace je nutné zajistit normální funkci těla. Učinit mléko ženami vitamíny, vápník a další užitečné prvky, způsobuje nejen ztrátu vlasů, ale také uvolnění zubů, oslabuje nehty, má negativní vliv na klouby.

  Odpadní sladkosti, které mohou poškodit tvar a způsobit alergie u dítěte. Pokud je vaše dítě od narození náchylné k alergickým reakcím, vstupte do dietního příjmu speciálních vitamínů.

  Vitaminizované léky

  Zapomeňte na samo-výběr vitamínů. Použijte radu odborníků k nalezení takových léků, které nejsou samy o sobě silnými alergeny. Sotva si všimli, že vlasy začínají nekontrolovatelně opustit hlavu, koupit Calcium D3 nebo Beauty Elevit. Přípravky podpoří kořenový systém a zpomalí proces pádu.

  Komplex Vitrum, ve kterém je prezentována skupina vitamínů B, hořčíku, vápníku, vitamínů PP, A a E, si udrží svou účinnost po dobu až jednoho roku. Lékaři doporučují, aby si vybrali výrobky s jednou složkou, s ohledem na to, že konečný výsledek je od nich pozitivnější. Pokud uplynul měsíc a nebylo zjevné zlepšení, nezoufejte. Uvědomte si, že léčebný proces již běží, jde s přirozenou normalizací hormonálních hladin. Jak čas proběhne, vaše vlasy budou znovu zářivé a svěží.

  Vytvořte si svůj život tak, aby byl místem odpočinku, abyste raději a řádně se starali o své vlasy. Takové akce pomohou odstranit další příčiny vypadávání vlasů a tělo se může vyrovnat s hormonálními poruchami. Bude to trvat rok a půl a vaše vlasy se vrátí k normálu.

  Příčiny ztráty vlasů po porodu ↑

  Před těhotenstvím je asi 15% chloupků v takzvané "klidové fázi". Když vypadnou zastaralé vlasy, z těchto 15% začínají růst nové. Žena tedy neustále vidí, jak určité vlasy zůstávají na hřebenu nebo po umytí vlasů a nové rostou na svém místě.

  Během těhotenství se síly těla aktivují a množství vlasů v "klidové fázi" se výrazně sníží. Účes se stává silnější, vlasy mohou vypadat mnohem velkolepěji. Nicméně, jakmile těhotenství končí narozením dítěte, hormonální pozadí normalizuje, začíná reverzní proces.

  To je důvod, proč otázka, co vlasy vypadnou po porodu, co dělat, Komarovský nedoporučuje ženám utrácet velké množství peněz na pravidelných návštěvách specialistů a drahých procedurách. Je třeba si uvědomit, že hormonální hladiny se mohou vrátit do normálu během 12 měsíců, ale pokud žena kojila, je tento proces zpožděn.

  Jiné příčiny náhlého vypadávání vlasů zahrnují: ↑

  1. Podvýživa
  2. Problémy s nervovým systémem
  3. Nedostatek vitamínů
  4. Špatný výběr produktů péče

  Co dělat, když vypadnou vlasy po porodu? ↑

  Poradenství ženám, pokud vypadnou vlasy po porodu, o tom, co dělat Komarovský (video níže) začíná tím, že se mladá matka nebojí starších problémů. Jedná se o klid v mysli ve vzrušující, časově náročné době, která zaručuje rychlé zotavení těla.

  Na druhé straně je důležité dbát na to, aby vynaložila veškeré úsilí na "pomoc vlasům". Každý chápe, že vlasy a nehty vypadají zdravě a krásně, když člověk nemá žádné nemoci, jeho stravu je vyvážená, dostane dostatek odpočinku. Tyto parametry je nutné normalizovat, aby se v kosmetických místnostech dostávaly další přídavné prostředky, speciální masky a procedury.

  1. Mladé matky by měly znovu zvážit péči o vlasy a změnit celou řadu peněz, které pomáhají obnovit oslabené vlasy a stimulovat jejich růst.
  2. Jednoduchá pravidla, známá již od dětství, je třeba provádět bez výjimky každý den, protože v tomto období se doslova "každý vlas" počítá. Takže byste neměli hýbat vlhkými vlasy (snadno se zachycují hřebenem a vytahují se). Nedoporučuje se zneužívat laky silné fixace a různé spreje, které pevně upevňují vlasy.
  3. Pokud žena cítí, že její vypadávání vlasů se stává kritickým, má smysl provést krátký účes, který vizuálně přidává objem. Během těhotenství bude péče o krátké vlasy mnohem jednodušší.
  4. Při kontrole stravy by měla žena přidat potraviny bohaté na vitamín B 12, mastné kyseliny a železo. Kojené matky potřebují dostatek energie, aby udržely tělo dostatečně silné, aby udržely růst vlasů normálním tempem a rychle kompenzovaly ztrátu.
  5. Pokud vlasy vypadnou po porodu, co Komarovský jistě ví, doporučuje přijmout skutečnost, že všichni čelí problému. Nejlepší způsob, jak přestat se soustředit na tuto chvíli, je věnovat více pozornosti dítěte a příjemné péči. Je možné mluvit o skutečné plešatosti pouze tehdy, když se tělo úplně zotavilo, žena přivedla stravu zpátky do normálu a je přesvědčena, že nemá žádné zdravotní problémy. Jinak je pravděpodobné, že velká ztráta vlasů je dočasný jev.
  6. Vlasy mohou vypadat špatně kvůli nedostatku pohybu. Dokonce i mladé matky, které jsou během dne unavené, by se měly přinutit k procházce, procházce, vykonávat jednoduché cviky, které tělu nedovolí "zkorodovat". Kromě toho odborníci doporučují odstranit takovou příčinu vypadávání vlasů jako deprese. Pokud se žena necítí normální, nemůže mluvit o pocátech, které by mohly uzavírat lidi, anebo cítí, že je něco špatného s její psychikou, je důležité konzultovat odborníka včas. V tom není nic strašného, ​​většina matek se nejprve cítí špatně, protože na ramenou spadá velké množství odpovědnosti. Celkově s neustálým nedostatkem spánku a nutností být blízko dítěte téměř 24 hodin to může podkopat psychické zdraví.

  Je třeba poznamenat, že v lékárnách je snadné najít speciálně navržené "šampony pro maminky". Než si koupíte drahou lahev, je důležité zjistit příčinu vypadávání vlasů a přečtěte si, co výrobce tohoto nástroje nabízí. Spravedlivě pod jasným štítkem číhají obvyklé vlasové výrobky určené pro oslabení vlasů. Pokud jsou takové zdravotnické komplexy drahé a slibují neuvěřitelný účinek, měli byste přemýšlet o tom, zda utrácet velké peníze. Po zjištění, proč se může vyskytnout zvýšená ztráta vlasů, každá máma může samostatně zvolit péči o dostupné, ale ne méně účinné prostředky. Nebo dokonce úplně nahradit zakoupené přípravky domácími maskami, které posilují vlasy.

  Proč vypadají vlasy po porodu

  Nejprve musíte zjistit, co způsobuje vypadávání vlasů po porodu. Právě tento termín používá Komarovský, když uvažuje o podobné situaci. Pokud se předem nerozhnete, proč se takové problémy vyskytují u vlasů, pak prostě nebude možné bojovat s jejich abnormální ztrátou. Vlasy v poporodním období mohou vypadat z následujících okolností.

  1. Emocionální šok a chronická únava. Mladé matky je zvlášť často čelí. Samo o sobě je porod neuvěřitelně stresující proces, takže sám o sobě může vést ke ztrátě vlasů. A kvůli chronické únavě, která se hromadí v prvních měsících po narození dítěte, je plešatost zcela možná.
  2. Změna rovnováhy hormonů v těle. Po porodu se množství estrogenu v ženském těle výrazně sníží. Z tohoto důvodu mohou na pokožce hlavy nastat závažné změny. Tato situace pokračuje po celou dobu laktace. A změnit je téměř nemožné.
  3. Nedostatek živin. Je zcela přirozené, že mladá matka může mít nedostatek důležitých prvků - vitamíny, minerály a tak dále. Nejdůležitější je vitamin B12. Když vstoupí do těla v dostatečném množství, může dojít ke ztrátě vlasů ve velkých objemech.
  4. "Spánek" vlasové folikuly. To je také docela běžné, protože inertnost folikulů se zvyšuje během těhotenství. A čím bližší k porodu, tím spí více spacích žárovek. Dokud se neobnoví jejich práci, ztráta vlasů bude pokračovat. Obvykle se aktivita folikulů obnoví během prvních 6-10 měsíců po porodu.

  To jsou hlavní důvody, které vedou k vypadávání vlasů po porodu. Komarovsky zdůrazňuje, že by se člověk neměl vážně bát o takové "plešatosti". Ale můžete stále usilovat o udržení zdravých vlasů normální. Pak se do jisté míry sníží úroveň ztráty.

  Co dělat, když vypadnou vlasy po porodu

  Při výběru vhodné metody léčby je důležité zvážit výše uvedené důvody. Na základě kterékoli z nich budete určitě moci vybrat vhodnou metodu. Pokud vlasy vypadnou po porodu, co dělat, Komarovskij radí zcela jasně. Navrhuje odkazovat se na následující metody zachování zdraví kudrlin.

  1. Zkontrolujte dietu

  Jak již bylo uvedeno výše, ztráta vlasů může nastat kvůli nedostatku živin. Je důležité, aby mladá matka správně konzumovala nejen proto, že její vlasy mohou vypadnout. Pro dítě je nutná plná strava. Bohužel, často není možné ho řádně uspořádat, protože vaše dítě může být alergické na určité potraviny. Poté můžete přidat do své matčiny stravy bezpečné vitamíny doporučené odborníky. Použitý komplex musí obsahovat zejména vitamín B12, dostatek mastných kyselin a železa.

  1. Zajistěte správnou péči o vlasy

  Další testování vlasů po porodu je zcela zbytečné. Komarovskij proto doporučuje, aby je začali zkrátit. Pak vlasové folikuly nebudou mít příliš mnoho stresu. Krátké vlasy jsou mnohem jednodušší na vyživování vitamíny a minerály. Kromě toho musíte také vybrat správnou kosmetiku pro vlasy. Gely nebo laky jsou v této fázi naprosto zbytečné. Musíme je alespoň dočasně opustit. Přirozeně ani žádné složité účesy nelze provést.

  1. Získejte rady od psychologa nebo psychiatra

  Existuje speciální termín - poporodní deprese. Vyvíjí se na pozadí vážných změn v životě ženy a hormonálních výkyvech. Samotná deprese může způsobit vypadávání vlasů. Proto je velmi důležité chránit proti ní. Pokud nemůžete udělat sami, měli byste kontaktovat profesionála. Dnes je poporodní deprese poměrně snadno odstranitelná, protože je tento fenomén dobře studován a léčen jednoduchými metodami.

  1. Strávit co nejvíce času s dítětem.

  To se může zdát jako poněkud podivná rada. Ale Komarovský, když ho dává, se ukáže jako naprosto správní. Faktem je, že ztráta vlasů po porodu je situační a dočasný jev. Nemůže to vést k reálné plešatosti. A tak matka nepotřebuje trávit čas snahou neztratit všechny vlasy. Je mnohem lepší věnovat čas po porodu dítěti, protože bude velmi rychle růst. Nepřetržitá komunikace se svým vlastním dítětem navíc pomáhá normalizovat emocionální stav. Výsledkem bude šance na zastavení vypadávání vlasů účinným a neuvěřitelně příjemným způsobem.

  Samozřejmě, jsou chvíle, kdy se nemůžete rychle zbavit vypadávání vlasů. Pokud dojde k vypadnutí vlasů po 6-8 měsících od okamžiku dodání, můžete kontaktovat odborníka. Trichologové dnes mají rozsáhlý seznam různých metod, jak se vyrovnat s plešatostí u žen. A dokonce ve velmi obtížných situacích bude možné najít vhodný nástroj, který dokáže vyřešit vzniklé problémy.

  Poslechněte si názor Komarovského a podle jeho rady se můžete radši vyrovnat s vypadáním vlasů po porodu. A pak první měsíce komunikace s dítětem nebudou zastíněny ničím. Přesto můžete obnovit vlasy, ale vrátit se do minulosti a uvidíte, jak roste dítě - ne.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy