logo

Jak ostřit žiletku: osvědčené a účinné metody

Dostupnost a pohodlí holicího strojku mají za následek, že jsou velmi oblíbené u mužů i žen. Ale nestačí jen zvolit si dobrý holicí strojek, musíte ho stále správně používat a skladovat tak, aby vydrževal delší dobu a vykonával své funkce s vysokou kvalitou. Protože majitelé a jsou zde otázky ohledně ostření holicího strojku, aby tento postup poskytl nejlepší možný výsledek.

Většina uživatelů se nepokouší o ostření ostří doma, myslí si, že je to obtížné a nepravděpodobné. Někteří se však stále rozhodli najít takové metody a prodloužit životnost holícího strojku.

Takové metody existují a jsou zcela efektivní doma. Přestože žiletka samozřejmě není nůž, nemůže být aktualizována obvyklým způsobem.

Proč si ostří stříkat sami

Otázka proveditelnosti ostření holicích nožů je důležitá a existuje několik odpovědí. Za prvé, umožňuje prodloužit životnost stroje. To znamená, že namísto vrhání holícího strojku ho můžete aktualizovat a používat jej po stejné časové období.

Za druhé, šetří peníze. Koneckonců, nákup náhradních kazet pravidelně vyžaduje významné finanční investice. A jejich aktualizace a aktualizace pomohou odložit cestu do obchodu alespoň několik měsíců.

Za třetí, není vždy možné zakoupit vyměnitelné kazety, a je naléhavě nutné bezpečně a jednoduše oholit. Aby nedošlo k odložení postupu holení až do nákupu nového nože, můžete jej ostřit a vychutnat si výsledek.

Ostření ostřívek je užitečná a pohodlná dovednost, která vám umožňuje šetřit peníze. Když se jednou pokusili použít jakoukoli metodu ostření listu, každý uživatel se bude moci naučit a provést postup rychle a efektivně.

Použití speciálního nástroje pro ostření

Poptávka vždy vytváří dodávky, takže ne tak dávno se na trhu objevily speciální přístroje pro ostření kotoučů doma. Přístroj je pero vybavené malým páskem plastu, na jehož povrchu je aplikován speciální abrazivní prostředek. To vám umožní brousit jednorázové a opakovaně použitelné holicí strojky se stejnou účinností, několikrát prodloužit život.

Významným zástupcem takových zařízení je RazorPit zařízení dánské společnosti, i když má také levnější analog ukrajinského výrobce Zattoch. Zařízení jsou snadno použitelná a poskytují dobrý výsledek. Pořadí akcí zahrnuje následující kroky:

 1. Na povrchu přístroje je třeba dát kousek kosmetiky - gelu nebo pěny.
 2. Držte řeznou část holícího strojku nad abrazivním materiálem v opačném směru, jak se holící strojek pohybuje během holení.
 3. V závislosti na délce používání stroje stačí 25-30 pohybů, aby byly ostří opět ostré.

Postup je jednoduchý a produktivní, ale musíte pochopit, že samotné zařízení pro ostření holícího strojku stojí i za peníze. Snad výměna výměnných kazet na stroji bude levnější.

Ostření ostří s denim

Namísto zařízení pro ostření listů můžete použít denimový materiál nebo jakoukoli žebrovanou látku. Účinek takového postupu se prakticky neliší od použití speciálních zařízení, ale je levnější a jednodušší. Postup je následující:

 1. Jeans je třeba otočit dovnitř.
 2. Pod malým kusem látky musíte dát nějakou hustou věc - kartonový válec, dřevěnou tyč nebo pravítko.
 3. Džíny jsou obvykle šité z diagonální látky, takže by měla být přesně položena ostrá podšívka. Pokud jsou džíny přesně šité, musí být základna uchycena diagonálně.
 4. Břitva se drží podél tkaniny v opačném směru, než je běžné holení. Ostrí ostří a udržuje tkaninu celou.

Postupy ostření listů můžete několikrát opakovat, dokud nebude ocel tak tenká, že ji nemůžete obnovit. Ale než to přijde, můžete stroj používat mnohem déle, aniž byste utráceli mnoho peněz.

Pokud potřebujete ostřit nože elektrického holícího strojku, je lepší kontaktovat odborníka. Její zvláštností je, že pro jakékoli akce bude holicí strojka částečně rozložena, což znamená, že bude nutné ji sestavit. Pro začátečníky to není vždy jednoduchý a snadný postup. Ale ostření lopatek konvenčního stroje je velmi reálný proces, který stojí za to vyzkoušet alespoň jednou.

Jak ostřit žiletky na džíny, opasek a ostří

Samostatné ostří žiletky mohou každý člověk, pokud používáte jednoduché techniky. Tím se prodlouží životnost stroje a samotný postup netrvá dlouho.

 • 1. Co je důležité vědět
 • 2. Způsoby a podrobné pokyny
 • 2.1. RazorPit ořezávač a levnější analogový Zattoch
 • 2.2. Denim tkanina
 • 2.3. Kožený opasek
 • 2.4. Pyramid
 • 2.5. Ostření kamenů
 • 2.6. Ostření brusného papíru
 • 3. Funkce ostření jednorázového holicího strojku
 • 4. Funkce ostření Gillette
 • 5. Funkce ostření nebezpečné břitvy

Co je důležité vědět

Hlavním doplňkem každodenní péče o muže, která vyžaduje pozornost - obráběcí stroje. Nejčastěji používané - jednorázové, ve tvaru T nebo opakovaně použitelné s výměnnými kazetami.

Stává se, že čepel je tupý a vyměnitelné kazety vyběhnou. Je nutné oholení s nevhodným materiálem, což je důvod, proč je silné podráždění pokožky, odřeniny na obličeji a vlasy jsou špatně oholeny.

Domácí technologie rychle obnoví původní vzhled ostrého materiálu, prodlouží jeho trvanlivost, pomohou ušetřit peníze a pomáhat v jakékoliv situaci.

Způsoby a krok za krokem

Profesionálové, holiči a muži, kteří cvičí vlastní péči o stroj, používají několik metod.

RazorPit ořezávač a levnější analogový Zattoch

Dánská společnost RazorPit vyvinula ostří pro ostření čepele. Tato metoda je osvědčená a dobře zavedená u uživatelů. Na trhu se také uvádí rozpočet ekvivalent ukrajinské společnosti Zattoch.

Kožená podlouhlá deska na lepící pásku, jejíž povrch je ošetřen diamantovým prachem a je naostřen.

S nástrojem RazorPit (Zattoch) jsou čepele mleté ​​následovně:

 • Několik kapek holicího gelu se nanáší na povrch zařízení.
 • Potom se holicí strojek pohybuje opačným směrem.
 • Doporučeno 25-30 pohybů.

Jeden postup za měsíc stačí k tomu, aby se stroj stal spolehlivým nástrojem pro holení. Video ukazuje, jak ostřit třemi různými listy pomocí ostřikovače Zattoch.

Denim tkanina

Ostření holicího strojku doma může být na džínách. Denim z šedé strany je hustý a drsný, vyrovnává se s tupým ostřím.

 • Džíny jsou obráceny dovnitř ven.
 • Pod džíny musíte dát pevnou věc z lepenky nebo dřeva. Kostra, bar, rukáv z plastových pytlů.
 • Žiletka se pohybuje po tkanině v opačném směru než klasické oholení, zatímco džíny se nezhoršují.
 • Dost už 30-50krát.

Při používání stroje se postup provádí pravidelně, dokud není materiál zcela zředěn.

Kožený opasek

Můžete ostřit holicí strojek doma pomocí koženého pásu. Postup je podobný metodě s denim. Popruh je vybrán trvanlivým od husté kůže, otočen dovnitř ven a učinil 25-30 pohybů v opačném směru. Neméně výhodný a cenově dostupný způsob.

Pyramid

Některé zdroje tvrdí, že český inženýr K. Drobal vynalezl pyramidu pro ostření čepele. Může být zakoupen nebo vyroben z improvizovaných prostředků. Řezte čtverec z dřevotřísky nebo lepenky a tváře jsou navzájem rovnoběžné (velikost je zobrazena na obrázcích níže). Zajistěte je lepicí páskou nebo pyramidovým lepidlem. Dále podle pokynů:

 • nastavte pyramidu na pevný rovný povrch;
 • návrh je orientován stranami hlavních bodů;
 • umístěte čepel uvnitř pyramidy na kartonový podstavec 1/3 její výšky, od jihu k severu (nebo naopak);
 • držte pásku v tomto stavu po dobu jednoho týdne.

Povrch čepele by se neměl dotknout nic!

Ostření kamenů

Ostření žiletky s kamenem nemusí fungovat pro každého, poprvé, záleží také na materiálu. Postup při použití syntetických kamenů bez hrudky s rovnoměrným povrchem.

Postup je následující:

 • Kámen je navlhčen vodou.
 • Žiletka se opatrně pohybuje podél kamene v opačném směru.
 • Dost bylo 25-30 pohybů.
 • Při ostření nebezpečné břitvy - čepel jemně přilne k palec a ukazováčku. Ostření by mělo být nejprve na jedné straně, pak obráceno a naostřené na druhé straně.

Ostření brusného papíru

Ostření na brýle je jednoduchá a neobvyklá metoda. Šedý papír o zrnitosti větší než 2000, voda a hladký povrch jsou vhodné pro to.

Představuje ostření holicího strojku na jedno použití

Pokud se ocitnete v místě, kde není váš stroj k dispozici, pak se k záchraně dostane jednorázová holicí strojka. Proto byste někdy neměli stroj okamžitě hodit. Můžete jej důkladně opláchnout vodou a pak použít jeden z již známých metod a stroj vám bude dobře sloužit.

Představuje ostření Gillette

Gilletteho holicí strojek můžete doma s pyramidou nebo džínovinou. Stroje Mac 3 mají přednost před ostatními, protože společnost vyrábí holicí strojky po dlouhou dobu a dobře si uvědomuje potřeby spotřebitelů.

Chcete-li správně ostřit žiletku s džínovou veste, viz výše uvedený popis nebo video.

Představuje ostření holicích strojků

Ostření holicího strojku doma není snadné. Musí být věnována pozornost, praxi a správné techniky.

 • Použijte techniky ostření pásem nebo kamenem.
 • Dodržujte bezpečnostní opatření ostrým předmětem.
 • Dodržujte správný úhel broušení.
 • Při procesu zpracování netlačte zařízení silně.
 • Zaostřete nejprve na jedné straně a poté na druhé straně.

Jak ostřit holicí strojek doma: pokyny pro různé metody

Mnozí výrobci pánského doplňku a holicího příslušenství nabízejí jednorázové a opakovaně použitelné stroje s čepelemi kvalitních materiálů. Ale dříve či později, jakýkoli čepel začne ztratit své vlastnosti, zvláště pokud stroj neposkytuje slušnou péči, řádnou obsluhu a skladování. V tomto ohledu odborníci nabízejí řadu technik, jak ostřit ostří stroje, mnoho z nich může být použito doma.

O tom, jak ostřit holicí strojek doma, mnozí muži znají, stejně jako mnoho let praktikovali několik staromódních způsobů. K dnešnímu dni bylo vynalezeno mnoho nových nápadů, které také rychle a hladce ostřejí ostří, což prodlužuje jejich životnost. Důležité je pouze dodržovat všechny podrobnosti a pokyny, jinak byste mohli poškodit ostré řezné plochy.

Ostření holicího strojku doma: co je důležité vědět

Mnoho lidí se domnívá, že ostření listů pro stroj je nepravděpodobné nebo zbytečné cvičení. Zvláště vzhledem k tomu, že v obchodě je obrovský sortiment nových nožů a kazet. Ve skutečnosti vysoce kvalitní holicí strojky stojí spoustu peněz, stejně jako čepele pro takové modely. Proto odborníci doporučují úsporu peněz a ostření listů, pokud, samozřejmě, nepoužívají levné jednorázové holící strojek.

Existuje jen několik typů holičů, které lze nosit podobnými způsoby:

 • jednorázový stroj;
 • opakovaně použitelné holicí strojky s kazetami;
 • Stroje ve tvaru T.

Pokud bude kromě správné aplikace a péče o ostření ostří muž schopen zajistit vysoce kvalitní oholení za mokra a ušetřit peníze na nákup stroje nebo lopatky. V opačném případě budou čepele nejen špatně řezat chlupy a vytáhnout je, ale také odškrabnout horní vrstvu kůže. Důležitou podmínkou pro ostření je dodržení pokynů pro všechny stupně, jinak byste mohli řezat plochu řezu.

Phased Guide

K dnešnímu dni je nejdůležitější požadavek od mužů ve fórech a komunitách - jak ostřit žiletky Vest. Tento výrobce nabízí vysoce kvalitní stroje s vyměnitelnými kazetami, které mohou snadno prodloužit životnost samotné bez pomoci odborníka. Nejčastěji se jedná o dvě zařízení pro takovou akci - to je žiletka ostří pyramida nebo obyčejný denim.

Pyramida může být vyrobena nezávisle na materiálu, který není schopen magnetizovat, například plexisklo nebo karton. Lepidlem nebo lepicí páskou je upevněna, kovové spojovací prostředky jsou zakázány. Další ostření se provádí následovně:

 • vyznačte pyramidu na tvrdém a přímém povrchu;
 • Dále je pyramida orientována na kardinální body;
 • žiletky musí být umístěny podél pyramidy ve směru sever-jih;
 • Čepele by měly ležet v tomto stavu pod pyramidou po dobu 6-8 hodin.

Stejnou metodou lze použít i pro ostření ostří pro kazetové hubice, jako Gillette a jiné značky.

Mnoho mužů úspěšně praktikuje tuto techniku ​​po mnoho let, přičemž si uvědomuje snadnost používání a vysokou účinnost. Pomocí speciálního zařízení z RazorPit nebo Zattoch jsou ostří na kazetě nebo vyjímatelné nože ostřejší následovně:

 • na povrchu přístroje položte malý holicí gel;
 • dále podél brusného povrchu, ale v opačném směru, jako během holení, provádět pohyby strojem;
 • 25-30 takových pohybů najednou;
 • na konci musí být stroj a pracovní nástroj opláchnuty vodou.

Pouze 5-10 minut takových manipulací bude stačit k resuscitování lopatek stroje a poskytnout žiletku druhý život. Tím ušetříte nejen finanční prostředky, ale také poskytnete člověku vysoce kvalitní a efektivní oholení štětin a knírek bez podráždění a dalších důsledků.

Improvizovaný způsob, jak pomoci

Pokud zařízení, jako je ořezávač holicích strojků, nehodí člověka, můžete použít improvizované nástroje, jako je džín. Jedná se o jednu z prvních metod, která byla vynalezena muži před mnoha lety. Stačí jen otočit tkaninu dovnitř a potom držet stroj s čepelky uvnitř proti čáře směru nití látky 30-40krát, ale bez stlačení.

Dalším provedením je pás vyrobený z kůže a ostření lopatek se řídí stejným scénářem jako u denimu. Musíte si zvolit pás, který nebude mít roztřepené oblasti a záhyby, jinak by byl povrch nožů zlomený. Je nutné přesunout ostří na pás z jeho šedé strany. Tím se zachová celistvost lakované strany pásu a současně se zlepší funkčnost stroje.

Je důležité používat speciální nástroje?

Ve skutečnosti musí být zvolené ostří pro holicí strojky schváleny odborníky, jako kožený pásek, pyramid nebo džín. Jiné neznámé techniky a netestované nástroje mohou snadno poškodit integritu čepelí, protože se jedná o kovovou desku o tloušťce 0,5 mm nebo menší. Navzdory skutečnosti, že internet prodává spoustu brousících holicích strojů, jen několik se s tím vyrovná.

Pokud mluvíme o drahém nástroji a ostřích, je lepší získat možnosti ostření, například zařízení RazorPit nebo jeho ukrajinský protějšek značky Zattoch. V tomto přístroji můžete ostřit nože a kazety s bezpečnostními holicí strojky bez strachu z jejich integrity a funkčnosti. Pokud muž preferuje levnou verzi ostření džínů, musíte správně sledovat směr listů kolmo ke směru nití v textilii.

Závěr

Příslušenství pro holení mají svůj vlastní život, který závisí na materiálech vyrobených samotným strojem a na kvalitě lopatek v něm. Jednorázové stroje nepoužívají více než 1-3krát, ale v případě, že vyměníte části řezných nástrojů včas, budou trvat déle. A abyste ušetřili peníze na nákup nových "peří", můžete včas provádět jejich ostření. Chcete-li to provést, možná budete potřebovat speciální zařízení, stejně jako improvizovanou pyramidu, kožený řemínek nebo džín.

Živý hacker: jak ostřit holící strojek, i když je na jedno použití.

Výborný život pro všechny představitele silnějšího sexu. Taková věc, jako je marketing, nás nutí určitým způsobem používat určité věci: žvýkat dva žvýkací polštáře namísto jednoho; rozmačkejte plnou pastu zubní pasty, nikoliv hrach; a koupit nové holicí stroje, namísto toho, aby se učil, jak je naostřit. Ano, ano, je to také možné.

Dnes však společnost OFFICEPLANKTON zváží skvělý způsob, jak zachránit holicí stroje a nekupovat nové holicí stroje. Mimochodem, můžete vyzkoušet metodu s vyměnitelnými kazetami pro holicí strojek.

Dnes v našem článku budeme hovořit o představitelích silnějších sexu, nebo spíše o tom, co mají dělat, a každý den, s jejich vzhledem vypadat dobře upravený a atraktivní. Hádáte? Máte pravdu, budeme mluvit o denním, tak nepříjemném, holicím postupu. Zvažte, jak se oholit, jak se oholit a dokonce odhalit malé tajemství.

Jak ostřit holící strojek.

Hlavní předmět osobní hygieny po mnoho staletí v řadě pro muže je břitva.

První speciální zařízení pro odstranění chloupků je holicí strojek. Dostala takový název z důvodu: se špatným zacházením můžete snadno vystřihnout kůži nebo dokonce poškodit tepnu. Často se objevovala ve filmech zločineckého plánu jako nástroji pro spáchání zločinů a anglické pánové ji s sebou nosili jako prostředek ochrany. Taková holicí strojka by měla být před každým použitím naostřena. Nabízíme vám několik tipů při nákupu.

Čepel by měl být široký se zakulacenou hlavou, pro začátečníka je obtížné řezat takovou čepelí. A čím širší plátno, tím jednodušší je najít pohodlný úhel holení. Při výběru rukojeti je třeba věnovat pozornost kvalitě materiálu. Obvykle plastové rukojeti nejsou odolné. A nezapomeňte zkontrolovat pohyb holicího strojku v případě rukojeti. Musí se pohybovat o 270 stupňů. Zvláštní pozornost by měla být věnována výrobci, aby nedošlo k falšování čínských výrobků. Hlavním rysem kvalitního holicího strojku je rovnoměrná, hluboce vyrytá razítka na povrchu plátna. A nezapomeňte si koupit speciální holicí soupravu, která se skládá z vyrovnávacího a ostřicímu pásu, stejně jako holicí štětky.

Začněte postup:

Zde přicházíme na otázku ostření ostré holicí strojky (honování). V továrnách zpravidla dávají tvaru pouze čepel a je na rukou speciálně vyškolených lidí, aby upravovali a brousili. Ale můžete se naučit.

Nejjednodušší metodou je ostření vodního kamene. Potřebujete pouze namočit kámen vodou a držet nůž na liště. Musíte řídit od sebe a sebe, měnit břit po stranách a samotná čepel by měla být kolmá na kámen.

Břitvu můžete rovněž ostřit keramickými bity. V tomto případě můžete ostřit holicí strojku, jako namočení vodou a suchý.

Nejlevnější a nejrychlejší způsob lze považovat za ostření na brýle. Všimněte si, že brusný papír by měl být jen nejmenší zrnitost.

Jakmile je holicí strojek zaostřený, zbývá jej upravit před holením.

Proč a jak upravit nebezpečné břitvy.

Pokud je holicí strojek pouze naostřený, ale není narovnaný, pak během holení kvůli zkosené čepelí a štěpení se můžete citově řezat. Nyní je to ideální s hladkým koženým páskem. Nejlepším způsobem je, aby pás byl širší, takže nože úplně padnou na pás.

Dále se paste GOI aplikuje na kůži řemene a může být opraveno. Pohyby pro rovnání jsou přesně stejné jako při ostření pilového kotouče. V tomto případě by měl být řemen dobře napnutý a bez deformací. Jakmile vládne břitva, můžete začít jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak se vypořádat se strništěm.

Po holení musíte holicí stroj umýt horkou vodou a vysušit. Začátečníci by si měli pamatovat, že dobře zaostřený strach bude trvat 2-3 měsíce.

Jak ostřit holicí strojky na jedno použití.

Jednoduché žiletky se zpravidla velmi rychle stávají nepoužitelnými. Dokonce i ty nejkvalitnější a nejdražší holicí strojky se velmi rychle stávají hloupými. Je to všechno o kazetách a jejich designu.

Musíme je vyhodit a koupit nové. S příchodem jednorázových a opakovaně použitelných (se zaměnitelnými kazetami) stroje lidé zcela zapomněli na způsob ostření. Reklama a marketing nám ukázali nový způsob řešení problému - můžete jednoduše vyhodit kazetu a koupit novou. Koneckonců, vyhazování a nákup nového je mnohem jednodušší a vůbec neúnosné.
Toto řešení má však značnou nevýhodu - dobré kazety jsou drahé a není vždy možné je koupit a vždy musíte vypadat dobře a právě "reprezentativní" ceny supermarketů pro nové čepelky dokonale potvrzují nevýhodu tohoto řešení. Proto doporučujeme nehodit stroje na jedno použití, ale jednoduše je vyčistit a brousit)

Zvyšte jednorázový stroj na džínách.

Ostření jednorázového stroje na džínách.

Nabízíme vám trik, díky němuž vaše holicí strojka bude 10 krát ostřejší během několika minut. Metoda je jednoduchá a levná - na běžných džínách budeme ostřit.
Podstata metody spočívá v tom, že během operace se objevují malé deformace na čepelích, které se drží na kůži a štětinách. Tady je zbavíme.

Takže začneme:

1 Čepel musí být suchý.

2 Otočte džíny dovnitř a rozetřete na rovný povrch. Pod nimi umístěte rovný předmět, jehož šířka by měla být menší než délka řezné části v kazetě, protože podél okrajů kazety jsou výčnělky, které neumožňují ostření listu.
3 Kazetový kotouč položíme na plochý předmět a pohněte ho podél tkaniny OTHERS s mírným tlakem. Znovu - směr pohybu by měl být opakem pohybů, se kterými se holíte. Takže trávíme 50krát v jednom směru. Pak odvíjíme holicí strojku a stejným způsobem rozmazáváme kazetu opačným směrem. To je rychlé, snadné a docela efektivní. Tím ušetříte nejen peníze, ale budete také vyhozeni.

Tím, že tyto kazety ostříte, můžete výrazně prodloužit jejich životnost. Kromě toho nezapomeňte pomocí jehly nebo párátka - vyčistěte prostor mezi noži a uvolněte jej z nahromaděných vlasů štětin.

Pokud se vám líbí vaše oblíbené džíny a máte strach mít šanci, můžete použít pás z kůže požadované šířky. Dávejte pozor na způsob ostření a úpravy koženého pásu pro nebezpečné holicí strojek. Ostření pouze břitvy by mělo být na opačné, nenatřené straně pokožky. Ostření je poněkud rychlejší než na látce. Bude to stačit 20-30 průchodů v jednom směru. V opačném směru, stejně jako v džínách, není třeba ostřit.

Pouze pro případ: malých doporučení ohledně holení.

1 Holičství by se nemělo provádět ve spěchu. Postup by měl trvat v průměru 3-4 minuty. To je nezbytné, aby pěna měla čas na změkčení pokožky a chloupků. A dostatek času, aby se krok za krokem opatrně oholil každý úsek kůže.

2 Než začnete - potřebujete navlhčit obličej teplou vodou. Můžete použít a pěnu. Tím se zabrání mikroskopu a čepel se snadno posouvá.

3 Po umytí by měla být obličej navlhčena pouze utěrkou nebo nečistěna, měla by být mokrá - ne suchá. Suchá kůže je náchylná k pěně, můžete získat základní podráždění.

4 Je nutné pomalu, pečlivě a opatrně olovnat s minimálním tlakem.

5 Holení probíhá přesně, nikoliv proti růstu vlasů.

6 Po proceduře nezapomeňte umyt obličej studenou vodou a na obličej naneste balzám po holení. Obvykle nejsou příliš drahé a dokonale uklidňují pokožku. No, jako bonus, je zaručena příjemná vůně.

Byl holicí strojček tupý? Tři účinné způsoby ostření

Mezi nejrůznější zařízení pro holení jsou nejúčinnější - stroj od běžného holicího strojku. Tento nástroj má však jednu hlavní nevýhodu, rychle se stává tupým a páska se musí často měnit. Majitelé holičů vynalezli několik efektivních domácích metod pro jejich ostření. To je vysvětleno podrobněji níže.

Potřebuji samořeznou holicí strojku sám?

Následující skutečnosti mluví ve prospěch kladné odpovědi na tuto otázku:

 1. Pokud si to budete užít sami, můžete prodloužit životnost stroje přibližně stejnou dobu.
 2. Taková opatření mohou významně ušetřit, protože při nákupu náhradního zařízení vynakládáte značnou částku peněz. Ostření pomáhá posunout kampaň na nové příslušenství po dobu 2-3 měsíců.
 3. V některých situacích je problematické koupit novou sadu výměnných čepelí. Například, když je naléhavě nutné holit. Chcete-li to udělat, aniž by vás rozptýlila výlet do obchodu, stačí ostřit nože.

Pomocí jednoho z metod ostrosti jednou se každý může naučit, jak to udělat efektivně a snadno. Pokud tyto vynálezy není potřeba, je samozřejmě snadnější běžet do obchodu a koupit nový balíček kazet. A ten, který zaostřil čepel jedním z následujících způsobů, jistě rád sdílel své dojmy o pozitivním výsledku.

Použití džín: ostření ze šrotu

Pro ty, kteří nevědí, jak ostřit holicí strojku a naléhavě je třeba se oholit, staré džíny pomohou tomuto problému zvládnout. Zpracování s tímto materiálem je jednoduché a dostupné pro obnovení ostrosti přístroje.

Ostření holicí hlavy tak bude trvat déle než zpracování speciálními zařízeními. Výsledek bude však na stejné úrovni. Chcete-li pracovat, potřebujete kulaté džíny a matnou čepel.

Dále musíte použít rukáv z fólie, pravítka nebo jiný plochý dřevěný předmět. Šířka musí být menší než délka řezné části holicího strojku. Tato podmínka musí být dodržena, protože okraje čepele obsahují výčnělky, které zabraňují ostření holicího strojku.

Proces ostření je následující:

 1. Denim materiál je umístěn se špatnou stranou na jakémkoli hladkém povrchu.
 2. Pod tkaninou přiložte lištu (lepenku nebo pravítko). V tomto případě by jizvy na látce měly být umístěny diagonálně.
 3. Dále naneste vlastní holení, utřete je podél látky a opačným směrem. Pro dokončení tohoto kroku budete potřebovat až 150 pohybů.
 4. Na konci ostření se čepel opláchne vodou.

Proces zpracování "džín" pomáhá prodloužit dobu provozu zařízení 2-3krát.

Ostření kazety v pyramidě

Pokud jste trýzněni otázkou, jak ostřit holicí strojek a není touhou kupovat žádné příslušenství, můžete pro tento účel postavit speciální pyramidu.

Takové zařízení je užitečné pro opětovné použití. Ostření holicího strojku je snadné a pohodlné. Při výrobě je třeba postupovat z velikosti stroje. Samotné zařízení může být vyrobeno z dřevěných lamel a veškerého dostupného materiálu, který je čalouněný stranami postavy. Používání strojů s tímto zařízením je velmi výhodné.

Břitva je umístěna ve vnitřní části pyramidy se severní čepelí. Samotné zařízení je také umístěno s přihlédnutím k hlavním směrech.

Proč se žiletka stává ostrá, je stále otevřenou otázkou k diskusi. Při posuzování recenzí těch, kteří se pokoušeli postavit speciální pyramidu, můžeme usoudit, že metoda skutečně funguje.

Jeden holicí stroj, který se má zpracovávat v pyramidu po dobu 1,5-4 let. Proto je zařízení považováno za efektivní a spolehlivé, i přes jeho tajnou techniku ​​expozice.

Ostřící zařízení

Když vznikne poptávka, narůstá dodávka. Nedávno v oknech některých obchodů najdete speciální zařízení, která vám umožní snadné ostření holicího strojku doma. Samotné zařízení připomíná speciální pero, které je vybaveno malým plastovým proužkem. Na vnější straně je aplikována směs (abrazivní), která ostrí stroje pro jednorázové a opakované použití. S tímto zařízením je životnost prodloužena několikrát.

Taková zařízení jsou snadno ovladatelná a umožňují vám dosáhnout dobrého účinku. Při manipulaci s holicí strojkou pomocí takového zařízení se rozlišují následující kroky:

 1. Na horní část spotřebiče se aplikuje malé množství tekutého mýdla, gelu nebo holicí pěny.
 2. Holicí holicí strojky jsou odebírány a prováděny na abrazivním materiálu ve směru opačném k pohybu v průběhu nože
 3. Chcete-li dosáhnout výsledku, musíte provést přibližně 30 pohybů. A stačí, ostří snů bude ostré.

To jsou všechny způsoby, jak se rozhodnout, jak ostřit holicí strojek. Pomocí těchto jednoduchých příslušenství můžete ušetřit peníze a prodloužit životnost lopatek po několik měsíců.

Jak ostřit žiletky na kazetě

Pánské holicí strojky jsou osobní a denní holicí strojek. Bez ohledu na to, který stroj je používán, jednorázová nebo opakovaně použitelná kazeta, se lopatky v nich po určité době stanou nepoužitelnými. Dokonce i ty, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli, se po chvíli stávají tupými. Holicí tělo je nemožné - podráždění, drobné řezy na kůži s takovým oholením.

Ostřící čepele pro jednorázové stroje

Pokud jsou jednorázové stroje bez lítosti vyměněny, protože jsou levné, pak výměna kazet v opakovaně použitelném holicí strojce vyžaduje značné finanční náklady. Ale holicí strojky mohou dostat "druhý" život, prodloužit dobu jejich použití několikrát. Ostřící nože mohou pomoci. To lze snadno udělat doma.

1. Ostření s denim

To je nejjednodušší způsob, který nevyžaduje žádné finanční a fyzické náklady. Jak ostřit žiletku, pokud jde o jednorázový stroj? Než začnete ostřit, musí být břitva připravena odstraněním nečistot z ní, opláchnutím pod tekoucí vodou a utřením suchého ručníkem. Po přípravě se provádí následující akce:

 • příprava denimu. Aby byla chráněna před malými řezy, textilie je obrácena dovnitř a umístěna na stůl, tj. Na rovný povrch.
 • pevný, plochý objekt (pravítko, tyč), který má menší šířku ve srovnání s šířkou čepele, je pod ním uzavřený. Stroj by měl volně procházet povrch předmětu umístěného pod textilií.
 • hustá podšívka je umístěna pod tkaninou, jejíž lem je úhlopříčně.
 • Žiletka je umístěna na pravítku nebo tyči a je držena v opačném směru, než je holení 50 až 60krát.
 • stroj se otáčí a druhá strana holicího strojku je uzemněna stejným počtem opakování.

Tímto způsobem se "život" holicího strojku několikrát prodlužuje.

2. Ostření pomocí koženého pásu

Kromě džínoviny je dobrým výsledkem ostření použití koženého pásu nebo kůže z jakékoliv věci. Postup se provádí podle stejných pravidel jako při použití denimu.

 • Čepel stroje je naostřený na zadní, nenatřenou stranu pásu.
 • výsledkem akce bude rychlejší než ostření tkaniny, kvůli hustotě koženého pásu.
 • Je nutné řídit holicí strojek holicím nožem, který je dvakrát menší, tj. 10 až 20 krát od jedné a druhé strany holicí plochy.

Kromě obvyklého koženého pásu můžete pro ostření holicího strojku použít pás použitý k rovnání holicích strojků. Jak ostřit žiletku na tomto pásu?

Rovnačka na vyrovnávání holicího stroje je kus kůže s pevnými dřevěnými rukojetími na koncích pásu nebo stejnou kůží, ale připevněný k dřevěné tyči, to znamená, že má rovný povrch. Na tomto pásu, aby ostré jednorázové holicí strojky není obtížné. Po 10-20 průchodech se čepel vrátí na svou dříve řeznou schopnost a holicí stroj se stává novým.

3. Ostření pomocí předloktí

Jak ostřit žiletku, pokud nejsou k dispozici žádné nástroje? Chcete-li holicí strojek ostřejší, můžete použít vlastní ruku. Kůže na předloktí paže, pokryté hubenými vlasy, připomíná kůži pásu ve struktuře. Tuto vlastnost lze využít výhodu.

 • jednorázová holící strojka je přenášena z lokte k zápěstí.
 • ostrý díl stroje se od sebe odvrací.
 • břitva se drží deset až dvakrát přes kůži ruky.
 • otáčejte stroj, měl by být přenášen od zápěstí k lokti.

Tímto způsobem můžete ostřit list jednorázového stroje. Kvalita ostření v tomto případě bude poněkud nižší než podobný účinek na džínové nebo na opasek. To se vysvětluje skutečností, že "živá" kůže ruky je měkčí, úchop s holicí plochou je menší než při ostření na jiných předmětech. Výsledkem takového ostření je nižší kvalita. V některých případech je však tato metoda zcela přijatelná.

4. Ostření s pyramidou

Nejvíce neobvyklým způsobem ostření listů pro holení je pyramidová metoda. Navzdory skutečnosti, že je patentován a má místo k tomu, mechanizmus této akce vyvrací vysvětlení. K provedení této metody je nutné vytvořit konkrétní konstrukci.

4.1. Pyramidové parametry

Pyramida z různých materiálů. Můžete použít suchou, lepenkovou nebo dřevotřískovou desku.

 • Základem pyramidy je čtverec o rozměru 500 x 500 mm.
 • výška obličeje je 400 mm.
 • délka okraje - 480 mm.
 • výška pyramidy - 320 mm.
 • Výška stojanu pro čepel je jedna třetina výšky pyramidy, tj. 107 mm.

Struktura je nalepena pomocí "Moment" lepidla nebo "kapalných" nehtů. Hlavním stavem pyramidy je umístění čel a základny konstrukce na hlavních místech. Instalace pyramidy se provádí pomocí kompasu. Obličej pyramidy je umístěn na severu a naostřené čepelky "vypadají" od jihu k severu nebo naopak.

4.2. Způsob ostření

V hotové pyramidě na podstavci je umístěn čepel stroje. Předpokladem pro ostření je nedostatek kontaktu s jinými předměty. Břitva zůstává v pyramidě po dobu jednoho týdne. Po skončení tohoto období získává původní kvalitu ostrosti.

Ostření opakovaně použitelných nožů stroje

Holicí stroje se vyrábějí nejenom pro jednorázové použití, ale také pro opakované použití. Jak ostřit žiletku na kazetu, a může to být nějakým způsobem?

Použití opakovaně použitelných obráběcích strojů v čase výrazně delší než u jednorázových. Ale po určitou dobu jsou tyto čepelky na těchto zařízeních tupé. Vyměnitelnou kazetu můžete ostřit stejným způsobem jako jednorázové holicí strojky:

 • s použitím denimu;
 • pomocí pásu;
 • pomocí kůže na ruce;
 • pomocí pyramidy.

Účinek ostření v kterémkoliv z těchto způsobů bude nutně v některých případech více. Tato metoda vám umožňuje prodloužit životnost holicích strojů, které jsou výhodné, abyste ušetřili peníze při nákupu nových. Obnova čepelí po opakovaném použití je příležitostí k oholení vždy ostré břitvy, čímž se zabraňuje podráždění a poškrábání pokožky.

Hladká pokožka po dobu 3-4 týdnů

Tato metoda odstranění chloupků ještě nebyla! Jen to rozmazněte.

Přestaňte testovat pekelné muky

Nejoblíbenější a nejúčinnější způsob odstraňování chloupků

Snažil jsem se voskovat doma, ale získal výsledek

Nepřeplácejte drahé vlasy!

Jak lze zaostřit opakovaně použitelný holicí strojky

Skutečnost, že holicí strojky musí být neustále naostřené, vědí téměř všechno. Jen málo lidí ví, jak ostřit holicí strojek na džíny. S příchodem jednorázových a opakovaně použitelných (kazetových) holicích strojků lidé začali zapomínat na ostření listů. Ale, ukázalo se, že holicí strojka je také docela možné ostřit, což výrazně prodlužuje jeho život. Vzhledem k tomu, že kazety pro dobrou opakovaně použitelnou břitvu jsou poměrně drahé, tato dovednost nebude nadbytečná a ušetří finance.

Jak ostřit břitva improvizovanými prostředky

Razor na několik století je předmětem osobní hygieny. První speciální zařízení pro odstraňování chloupků - nebezpečné břitvy, bylo nutné před každým použitím ostřit. Navíc byla její čepel na holech indukována přímo během holení.

Moderní technologie umožnily vytvořit bezpečné holicí stroje. Mnoho z nich, například "Vest" nebo "Chic", může být použito opakovaně. Ale i značkové kazety se postupně stávají nepoužitelnými a vyžadují výměnu. Každá čepelka kazety je vyrobena z vysoce pevných ocelí, ale stále se stává nudným časem a na ní se objevují otřepy, což vede k bolestivému holení a podráždění pokožky.

Dobré kazety pro opakovaně použitelné stroje (například "Vest - 3") jsou poměrně drahé a někdy (například na služební cestě nebo na dovolené) prostě nemají čas ani místo k nákupu. Ukázalo se, že můžete snadno prodloužit životnost kazety. Vše, co potřebujete, je džíny a trochu trpělivosti. Pokud bude džínová věc pokračovat, mělo by se ostření provádět na nesprávné straně. Pro tyto účely je nejlépe drážkovaný džín.

Postup ostření je následující:

 • Otočte džíny dovnitř, aby nedošlo ke zkažení věci.
 • Rozložte je na rovný povrch.
 • Umístěte fóliové pouzdro, dokonce úzkou tyč, úzký pravítko nebo jiný rovný předmět, jehož šířka je menší než délka řezné části v kazetě, pod textilií. To je nezbytná podmínka, protože na okrajích kazety jsou výčnělky, které neumožňují ostření listu na rovný povrch. Tkaninu položte pod tkaninu tak, aby lemy tkaniny šly diagonálně.
 • Položte kazetu na lištu a držte ji podél tkaniny ve směru opačném, než se pohybuje stroj během holení. A tak 50 krát brousíme čepel, jen tím, že jej posuňujeme pouze jedním směrem.
 • Vyšíváme holící strojek a stejným způsobem rozdrtíme kazetu na džíny a teď je odneseme na druhou stranu.

Po tomto postupu se můžete oholit pohodlně. Pravidelné ostření kazety může výrazně prodloužit životnost kazety. Tímto způsobem můžete ostřit jak jednorázové holicí strojky, tak i značkové holicí strojky, jako například Vest.

Namísto džínoviny můžete použít pás z kůže požadované šířky, vyříznutý ze starého pásu nebo zbytečného koženého předmětu. Ostření by mělo být asi na opačné straně - na nenatřené straně pokožky. Ostření je poněkud rychlejší než na látce. Bude to stačit 20-30 průchodů v jednom směru. V opačném směru, stejně jako v džínách, není třeba ostřit.

Speciální ostřící nástroje

V současné době se na trhu objevují speciální přístroje, pomocí kterých můžete snadno ostřit ostří jakéhokoliv holicího stroje, jak rozpočtového, tak pevného, ​​opětovně použitelného.

Nejjednodušší z nich jsou určeny pro ruční ostření. Cesta připomíná úpravu na denimu. Pouze namísto džínů používá proužek speciálního plastu s příměsí nejmenšího abraziva položeného na vhodném podkladu v podobě klínu. Mezi tato zařízení patří RazorPit (výrobce - Dánsko) a Zattoch (Ukrajina). Podle výrobce, s pravidelnou ostřící kazetou vloženou do stroje Vest může trvat 5-10 krát delší.

Na stejných zařízeních můžete ostřit jednorázové holicí strojky. Proces je také velmi podobný špičce čepelí na tkanině. Je nutné umístit kapičku gelu nebo holicí pěny na abrazivní pás a následně projít kolem řezné části ve směru opačném k pohybu stroje při holení. 20-30 pohybů stačí k tomu, aby ostří bylo ostré.

Pokud nechcete ostřit ostří ručně, můžete si zakoupit ostří, například Save A Blade od Bradex (analog je čepel šetřící čínský). Toto malé zařízení s bateriovým napájením může rychle ostřit žiletky. Stačí, abyste vložili kazetu do speciální přihrádky, opravte ji a přístroj zapněte po dobu 5-10 minut. Zařízení je všestranné a vhodné pro ostření libovolných kazet.

Pokud se práce na obnovení ostré ostrosti provádí ručně, pak je třeba mít na paměti, že čepelky v kazetách jsou tenké a při nedbalé manipulaci se mohou rozlomit. Je nutné, aby byla kazeta na ostření hladce bez námahy prováděna bez stlačení stroje.

Ostření nožů v holicí strojky výrazně prodlouží jejich životnost, zpříjemní holení a také pomohou ušetřit určitý rodinný rozpočet.

Udělejte to sami

Populární publikace

Nedávné komentáře

Díky tomuto triku můžete čepel udělat 10 krát ostřejší!

Pokud používáte jednorázové holicí strojky, jak se mi někdy děje, mé srdce je plné sympatií. Nůžky v nich hloupé přes noc! Co mohu říci, i vysoce kvalitní drahé holicí strojky s více noži rychle selhávají...

Břitva s širokým ostřím, kterou použil dědeček, je standardem!

Jak ostřit holící strojek

Budete potřebovat

 • holicí strojky
 • staré džíny

PRACOVNÍ OBJEDNÁVKA

  1. Chcete-li ostřit břit, předsušte ostří. Vezměte staré džíny, položte je na pevný rovný povrch a posuňte čepel po noze 15-20krát. Pro takovýto trik můžete použít kus džínoviny.
  1. Změňte směr holicí hlavice a posuňte čepel přes džínsy dalších 15-20krát. Netiskněte příliš tvrdě, lehce stiskněte stroj. Břitva by měla sklouznout přes džíny snadno!
  1. Hotovo! Během několika minut se holicí strojka stala novou - ostrý čepel nebude traumatizovat pokožku a způsobit nepříjemné pocity při holení! Kdybych to dříve znal, ostření žiletky je tak snadné...
Doufám, že tuto techniku ​​oceníte a vyzkoušíte ji v praxi! Ušetří vaše peníze a vaše pokožka bude měkká a hladce oholená... Ukažte svým přátelům, jak prodloužit životnost holicího strojku: praktičnost rady je nepochybná!

Stejně jako naše stránky? Připojte se nebo přihlaste se (oznámení o nových tématech se odešlou na e-mail) na našem kanálu v programu MirTesen!

Jak ostřit holicí strojek s džíny v záložkách 16

Pokud používáte jednorázové holicí strojky, jak se mi někdy děje, mé srdce je plné sympatií. Nůžky v nich hloupé přes noc! Co mohu říci, i vysoce kvalitní drahé holicí strojky s více noži rychle selhávají...

Břitva s širokým ostřím, kterou použil dědeček, je standardem! Břitva dědečka byla vždy ostrý, vzpomínám si, jak ho nabral kusem kůže. Je těžké vyjádřit své potěšení poté, co jsem se dozvěděl, že lopatky běžného stroje mohou také vrátit ostrost... Teď to dělám po celou dobu!

Jak ostřit holící strojek

Budete potřebovat

 • holicí strojky
 • staré džíny

PRACOVNÍ OBJEDNÁVKA

 1. Chcete-li ostřit břit, předsušte ostří. Vezměte staré džíny, položte je na pevný rovný povrch a posuňte čepel po noze 15-20krát. Pro takovýto trik můžete použít kus džínoviny.

Jak ostřit elektrický holicí strojek?

Elektrický holicí strojek je již dlouhou dobu zařízením, které používají muži, kteří si cení čas a mobilitu. Při cestě nebo služební cestě toto zařízení již dlouho pomáhalo zástupcům silnějšího sexu vypadat čistě a upřímně. Elektrický holicí strojek, který se snadno používá, nedráždí pokožku a nezanechává řezy, voda a drahé kosmetické prostředky se při holení nevyžadují.

Jak ostřit svůj oblíbený holící strojek?

Při častém používání elektrického holícího strojku, dokonce i při samoostřívacích nožnicích, může být v průběhu času vyžadováno mimořádné ostření nožů. S tímto problémem se každý člověk bude moci vypořádat sami, aniž by se uchýlil k službám profesionálních mlecích strojů. Způsoby řešení tohoto problému jsou poměrně jednoduché. Pomocí doporučení můžete výrazně zvýšit životnost lopatek a nekupovat nové elektrické spotřebiče.

Jak zaostřit kovové nože pro tupé elektrické holící strojky?

Pomocí metod ostření holicích nožů a použití vlastní síly můžete být jisti, že akce byly provedeny správně a zařízení bude trvat déle než jeden rok. Mezi společnými doporučeními existují způsoby, jak dosáhnout ostří nožů nástroji dostupnými v arzenálu každého muže.

Postup použití brusného papíru s jemným zrním pro broušení kovů od 1200 do 2500 mikronů:

 • Demontujte nože z krytu.
 • Nastavte nože na brusné podložky.
 • Vložte hnací hřídel nebo hřídel. Stisknutím nožů na plochu papíru zapněte zařízení po dobu 10-15 sekund.
 • Použijte brusný papír s menší velikostí zrna 2500 mikronů, opakujte akci.
 • Chcete-li nožičky kartáčovat z kovového prachu s načechraným štětcem, sestavte holicí strojek.

Pozor! Pro optimální výsledky se doporučuje použít brusný papír pro práci na suchém povrchu bez měkké podložky.

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak ostřit žiletky, je použití GOI pasty, vytvořené k obnově poškozených povrchů různých textur, od oceli po plast. Chemický výrobek, který se skládá z jemně zrnitého prášku oxidu chromitého, je charakterizován jako výrobní kompozice pro broušení a leštění. Pro ostření žiletkových nožů se nedoporučuje používat těstoviny v čisté formě.

 • Vložte malé množství těstovin do mělké misky s plochým dnem.
 • Pro změkčení přidat olej (technický nebo zeleninový).
 • Nalijte trochu rozpouštědla (benzín, petrolej, alkohol) a promíchejte dřevěnou špachtlí. Kompozice by měla být jako želé a pokrývat povrch nádobí několika milimetry.
 • Spusťte holící strojek do hmoty tak, aby byly lopatky zcela ponořeny pastou.
 • Zapněte přístroj a nechte ho fungovat 1-2 minuty.
 • Opatrně odstraňte směs z nožů jemnou flanelovou ubrouskou.

Je to důležité! Pro postup je lepší použít pastu číslo 3, určenou pro ostření a leštění kovu.

Jak ostřit elektrický holicí strojek pomocí sklenice vlastním rukama?

Nejobvyklejším způsobem ostření žiletky je použití elektrického vrtačku nebo motorového šroubováku. Pro tento způsob ostření budete potřebovat nástroj a sklo o rozměrech 10 x 10 cm:

 • Vytáhněte nože ze zařízení.
 • Vložte sklo tak, aby byly nože přitlačeny k povrchu.
 • Namontujte trojúhelníkový kousek do vrtačky.
 • Spusťte elektrickou vrtačku pomocí zpětného zdvihu při nízkých otáčkách motoru. Při práci s vrtacím strojem ve směru hodinových ručiček se žiletky mohou stát nepoužitelnými.
 • Zaostřete, aby nedošlo ke vzniku více než pěti minut.

Je to důležité! Pro ochranu očí je žádoucí použít ochrannou masku nebo brýle.

Tím, že se podle těchto doporučení uchýlíte k samostření, můžete pravidelně podle potřeby prodloužit životnost zařízení po dlouhou dobu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy