logo

Žluté skvrny na kůži

Kůže může vyprávět o mnoha nemocech, které člověk trpí. Je to jakýsi ukazatel zdraví, a proto jestliže existují nějaké patologické procesy, na povrchu se objevují kožní útvary. Co způsobuje pigmentaci dermy a jaké nemoci ukazují žluté skvrny?

Na těle byla žlutá skvrna

Žluté skvrny mohou být výsledkem takových procesů a onemocnění:

Krvácení. Poškození krevních cév vede k krvácení. V tkáni, která se nachází v blízkosti poškozeného místa, vstupuje krev. Výsledkem tohoto procesu jsou červené značky, pak změní barvu na modrou a nakonec zbarví do žluté barvy. Po dvou týdnech se spoty mizí, ale ve vážných případech se rozvíjí tkáňová nekróza nebo sepse. Takové komplikace lze odstranit pomocí speciální léčby nebo chirurgie.

Kožní onemocnění (versicolor, kopřivka). Onemocnění tvoří na povrchu dermis žluté skvrny. Při dermatologických onemocněních se symptomy, které naznačují přítomnost onemocnění, nezobrazují vždy. Pouze pigmentace některých oblastí je zřetelně výrazná.

 • Diabetes.
 • Addisonova choroba.
 • Lupus erythematosus.
 • Mechanické poškození kůže může způsobit pigmentaci v horních vrstvách epidermis. Přicházejí ve všech velikostech a tvarech.
 • Maligní nádory, v nichž se objevují atypické buňky.

Žlutá skvrna na hrudi

Žluté skvrny na hrudi se mohou objevit po silném emočním nadsazování, jsou doprovázeny mírným svěděním a mizí samy. Také onemocnění mohou hovořit o žlutých kožních lézích:

Psoriáza Objevuje se u lidí všech věkových kategorií. Je charakterizován vzhledu suchých šupinatých skvrn. Jejich velikost se může časem výrazně zvýšit.

Kontaktní dermatitida. V důsledku kontaktu s alergenem se na kůži objevují skvrny. Jejich velikost nepřesahuje velikost mince. Dermatitida je charakterizována svěděním, otokem, tvorbou puchýřů nebo puchýřkováním.

Multicolor versicolor. Nemoc houbovité povahy. Vyskytují se ve formě suchých míst různých barev, aniž by to způsobovalo nepohodlí. Může to být důsledek prudkého poklesu imunity nebo hypotermie.

Pink lichen. Je charakterizován vzhledu několika suchých kulatých skvrn, někdy svědění. Má sezónní charakter a nejčastěji se projevuje v jarním a podzimním období.

Ekzém. Chronické onemocnění, které se vyznačuje dlouhým průběhem a sezónní exacerbací. Objeví se puchýře, krusty a váhy. V postižených oblastech dochází k závažnému svědění.

Žluté skvrny na hlavě

V oblasti hlavy se mohou objevit žluté skvrny při seboroické dermatitidě. Toto onemocnění je v přírodě chronické a nejčastěji se vyskytuje u mužů, méně často u žen. Seboroická dermatitida se postupně rozvíjí a v zimním období se symptomy onemocnění značně zhoršují. Skvrny na hlavě se mohou odlupovat a jejich velikost nedosahuje více než dvacet milimetrů. Brzy se objeví praskliny a krusty.

Co je nebezpečné?

V pokročilých případech se vyvine erytroderma. Proto, když se objeví první příznaky, měli byste vyhledat kvalifikovanou pomoc.

Jak je léčen?

Začátek skvrny na hlavě by měl být zkoumán. Vzhledem k chronické povaze onemocnění trvá léčba dlouhou dobu. Často se používá pro ošetření šamponů sulfidem selenu. Také v počátečních stádiích onemocnění se používá ketokonazol.

Žluté skvrny na hlavě dítěte

Kůže dítěte je poměrně tenká, takže je snadno ovlivněna vnějšími podněty. Vzhledem k intenzivní práci mazových žláz epidermis trpí různými druhy onemocnění.

Příčiny žlutých skvrn na hlavě dítěte:

 • Zvýšené pocení. Spoty mohou nastat, když se hlavou dítěte často poteší.
 • Nevyvážená výživa máma. Dítě může mít alergickou reakci na některé přípravky, které výrazně ovlivní stav pokožky dítěte.
 • Dermatologické nemoci.

Nejprve je třeba zvážit skvrny, protože kůra by měla být snadno odstraněna. Pokud po odstranění kůry zůstane odřenina, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Také zkuste použít hypoalergenní dětské šampony, ošetřete dítě dítěte s dětským olejem nebo vazelínou.

Dávejte pozor! Pokud kůra zanechá s obtížemi, není třeba vynaložit žádné úsilí k jejímu odstranění. To může poškodit hlavu dítěte.

Žluté skvrny na těle dítěte

Příčiny skvrn na kůži dítěte mohou být:

 • Dermatologické nemoci.
 • Mechanické poškození kůže. V případě, že modřina neprojde do dvou týdnů, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem.
 • Systémová onemocnění.
 • Požití prvních výkalů v plodové vodě. Tento jev zmizí po několika dnech a kůže dítěte se stává přírodní růžovou barvou.

Existuje mnoho důvodů pro výskyt žlutých skvrn, takže je velmi důležité poradit se s lékařem včas, aby se zabránilo různým druhům komplikací.

Žluté lupínky na hlavě - příčiny a léčba

 • Autor: admin
 • Příčiny a léčba
 • Žádné komentáře.

Vzhled žlutých lupin na kůži hlavy je charakteristickým příznakem jedné z dermatologických patologií - seboroické dermatitidy, nebo spíše jejich mastné formy. Olejnatá seborrha se projevuje přítomností lokálních lézí pokožky hlavy v podobě přítomnosti charakteristických krust. Oni nakonec exfoliate, tvoří lupy na hlavě žluté. Pro stanovení přesné diagnózy a léčby této patologie se doporučuje podstoupit profylaktické vyšetření trichologem / dermatologem. Léčba je obvykle obtížnější než suchá lupa.

Povaha výskytu žlutých lupů

Žluté lupínky jsou příznakem aktivní reprodukce patogenních hub Malassezia globosa na pozadí vysokého obsahu tuku, ve kterém dochází ke zvýšené rychlosti oddělování částic povrchové vrstvy pokožky. Při vytváření příznivých podmínek na hlavě za účelem zvýšené reprodukce je cyklus tvorby výživy a vývoj kožních buněk přístupný změnám: časový rámec pro úplný vývoj zdravých buněk, které nejsou podrobeny úplné dehydrataci, je výrazně snížena. Výsledkem je, že pokožka hlavy je pokryta velkým množstvím lepivých měřítek s mastnou strukturou a žlutou barvou.

Samotná příčina mastné seborrhy na hlavě u dospělého člověka obvykle leží hluboko. Hlavní faktory, které vyvolávají jeho vzhled, jsou:

 • dysfunkce v mazových žlázách;
 • poruchy působení trávicích orgánů;
 • poruchy endokrinního systému;
 • prodloužené stresující stavy;
 • genetická predispozice.

U kojenců a dětí do 4 let se vyskytuje poměrně často a postupuje se časem. Další informace naleznete v článku Lupy u dítěte.

Symptomatologie

Dnes se mastná seborrha považuje za poměrně častý dermatologický problém, jehož hlavní příznaky jsou přítomnost žlutých lupů. V lékařské praxi existují dva typy této patologie, v závislosti na "konzistenci" tuku: tekuté a husté.

Tekutá forma

Kůže získává strukturu pomerančové kůry, póry se rozšiřují a na povrchu epidermis pokožky se objevuje lesk. Potruby mazových žláz se rozšiřují a sekrece mazu se zvyšuje. Vlasy jsou lesklé, nečisté a lepené dohromady v samostatných pramenech.

Vizuálně vznikají vzhled mastných vlasů, olejované. Také s touto formou seboroické dermatitidy jsou vlasy rychle znečištěny. Na povrchu vlasů se objevují husté nažloutlé kožní váhy. Pevně ​​drží vlasy a vytvářejí účinek tukových žetonů na hlavě. Změny struktury pokožky jsou doprovázeny neustálým světlem.

Když mastná seborrha běží v tekutém stavu, příznaky jsou komplikovány těžkou ztrátou vlasů a hnízdní alopecií. K dermatologickým onemocněním kůže hnisavé etiologie může také dojít, ve formě impetigo a furunculosis.

Tlustá forma

Charakterizované změnou pokožky na šedém hnědém odstínu jsou ústa mazových žláz rozšířeny, vlasy jsou hrubé a jsou tuhé. Dále jsou vylučovací kanály mazových žláz blokovány oddělenými buňkami dermis, které jsou smíchány s mazu. Když jsou tyto plochy vymačkány, uvolní se mastná tekutina se silnou strukturou. Při této patologii se vytvoří hrotová zátka a existuje vysoká pravděpodobnost vzniku ateromu.

Pokrývka hlavy je pokrytá vrstvou exfoliovaných měřítek, nalepených spolu mastným tajemstvím. Vizuálně vypadá jako žlutá kůra. Existuje silný svědění.

Žluté lupy u dětí všech věkových kategorií a dospělých mají častý příznak a etiologii. Léčba se však výrazně liší. Odstranění žluté generické kůry na hlavě dítěte vyžaduje zvláštní přístup a není vždy nutné.

Základy léčby

Chcete-li se zbavit žlutých lupů s mastnou seboreou mohou být různé metody, ale léčba je často obtížná. Ideální výběr terapeutického komplexu je možný pouze na základě komplexního vyšetření, na jehož základě bude trichologovi předepsán odpovídající léčba.

Kombinovaná terapie zahrnuje dvě hlavní metody kontroly lupů:

Konzervativní léčba zahrnuje korekci výživy a perorální léčby, jejíž farmakologický účinek je zaměřen na odstranění příčin lupů. Používaly také lékařské kosmetické lokální účinky ve formě šampónu, masky a masti. Hlavním cílem léčení je úplné zničení patogenní houby Malassezia globosa a obnovení celkového stavu těla.

Při konzervativní léčbě je kromě antifungální terapie třeba věnovat zvláštní pozornost normalizaci procesů lipolýzy. Pro tento účel jsou předepsány léky, které stabilizují syntézu fosfolipidů z tukové tkáně a normalizují redoxní procesy v těle.

Léčebný kurs může také obsahovat pomocné léky: vitamín-minerální komplexy, imunomodulátory, probiotika.

Tradiční medicína nepatří k hlavním metodám boje s lupy, ale je považována za produktivní pomocníka při léčbě mastné formy seboroické dermatitidy. Pomocí levných přírodních složek si můžete připravit vlastní opravné prostředky. Jsou schopni nejen eliminovat žluté lupy, ale také výrazně posílit vlasy, což je krásné a zdravé.

Tradiční medicína a kosmetické procedury spočívají v systematické realizaci takových typů kosmetických postupů:

 • masky;
 • peeling;
 • komprese;
 • masáže;
 • oplachování;
 • bylinné léky;
 • ošetření silicemi.

Pro jejich přípravu se používají složky, které mají fungicidní, protizánětlivé a regenerační účinky. Nejúčinnější pro mastnou seborrheu jsou: dehtové mýdlo, kopřiva, kořen lopuchu, cibule, mořská sůl, ricinový olej, šalvěj, čajovníkový olej, citrón.

Netradiční metody léčby mastné seborrhy by měly být vybrány s ohledem na individuální nesnášenlivost, protože přírodní produkty jsou často agresivní alergeny. Při léčbě dětí by měla být použita extrémní péče.

Použití lidových léků v kombinaci s farmakoterapií pomáhá rychleji zbavit se žlutých lupů a eliminuje příčiny jejího vzhledu. Systémová preventivní opatření zabrání tvorbě mastné seborrhy a zabrání vzniku žlutých lupin na vlasu.

Žluté skvrny na hlavě

Související a doporučené dotazy

11 odpovědí

Vyhledávání stránek

Co když mám podobnou, ale odlišnou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli potřebné informace, nebo se váš problém liší od toho, který byl předložen, zkuste položit další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o hlavní otázku. Můžete se také zeptat na novou otázku a po nějaké době na ni odpovídají naši lékaři. Je to zdarma. Můžete také hledat potřebné informace v podobných otázkách na této stránce nebo prostřednictvím stránky pro vyhledávání na stránkách. Bude nám velmi vděčné, pokud nás doporučíte svým přátelům v sociálních sítích.

Společnost Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace v režimu korespondence s lékaři na pracovišti. Zde získáte odpovědi od praktických lékařů ve svém oboru. V současné době je pozemek může přijímat konzultace na 45 oblastí: alergolog, Venerologie, gastroenterologie, hematologie a genetiku, gynekologů, homeopat, dermatolog dětský gynekologovi dítě neurologa, dětské chirurgie, pediatrický endokrinolog, odborník na výživu, imunologie, infekční onemocnění, kardiologie, kosmetologie, řeční terapeut, Laura, mamolog, lékař, právník, neurolog, neurochirurg, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortopedický chirurg, oftalmolog, pediatr, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, sexolog a androlog, zubní lékař, urolog, farmaceut, fyto-terapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Na 95,63% odpovědí odpovídáme.

Nemoci pokožky hlavy a vlasů

Pro ženy je zdraví vlasů nedílnou součástí krásy, takže onemocnění postihující stav vlasů přinášejí nejen fyzický, ale i estetický nepohodlí. Existují příznaky charakteristické pro konkrétní onemocnění. Jaké jsou příznaky identifikace takových onemocnění? Odpověď na tuto otázku najdete v níže uvedených informacích.

Dermatologické onemocnění pokožky hlavy

Trichologie identifikuje 2 skupiny patologií, které ovlivňují pokožku hlavy. První je dermatologické onemocnění:

 1. Alergické reakce. Na kůži jsou červené skvrny, peeling a dokonce i bubliny, které připomínají kopřivku. Na pozadí těchto příznaků se hlava začíná svědit. Důvodem jsou nevhodné balzámy a šampony nebo jiná kosmetika.
 2. Seborrhea. Důvodem je selhání normálního fungování mazových žláz. Pokud se neléčí, stává se chorobou seboroická dermatitida.
 3. Keratóza S takovým onemocněním se pokožka hlavy stává hustší, suchá a zúžená. Navíc se objeví lupy a vlasy se začnou prudce padají. Způsobuje nedostatek vitamínů.
 4. Psoriáza Symptomy jsou růžové vyrážky, svědění a podráždění. V budoucnu onemocnění postupuje: hlava může pokrýt šedé nebo hnědé husté váhy.

Sklizeň houby

K chorobám skupiny 2 v trichologii vlasové pokrývky patří klasifikace mykotických patologií spojených pod jedním názvem - mykózy:

 1. Microsporia. Vystupuje zčervenání, malé bubliny, lámavost a ztráta vlasů. K šíření nemoci mohou domácí zvířata.
 2. Trichophytosis povrchní. Nejprve se objeví místa, kde se vlasy rozpadají a vypadají. V místech alopecie je tmavá skvrna, kožní vločky a červené vrásky.
 3. Favus Vyskytuje se po dlouhé paruce nebo víčku. Kůže se změní na žlutou, vlasy se ztenčí.
 4. Scab. Charakterizované kůry s drážkami na hlavě a nepříjemnou vůní. V lézích se mohou objevit zanedbané prameny a puchulární útvary.
 5. Furunkulóza Toto je jméno zánětu vlasových folikulů spolu s mazovými žlázami. Onemocnění se vyvíjí v důsledku proniknutí stafylokoků do folikulu.

Symptomy

Pro jedno nebo druhé onemocnění pokožky hlavy a vlasů jsou charakterizovány jejich vlastními rysy, které mohou být podezřelé z onemocnění. Některé příznaky se týkají několika patologií, ale jejich kombinace naznačuje specifický problém. Než začnete starat, změňte produkty péče o vlasy. Pokud příznaky nadále trpí, pak to již naznačuje určitou nemoc.

Ošetřená pokožka hlavy

Pokud je zaznamenáno odlupování pokožky hlavy, znamená to:

 1. Nevhodná pro čisticí prostředky na hlavu, při jejichž změně dochází k odlupování.
 2. Ekzém pokožky hlavy, který se projevuje ve formě suchých šupin.
 3. Seboroická dermatitida. Doprovázeno svěděním a tvorbou žluté nebo bílé šupiny.
 4. Ichthyosis Zděděné onemocnění, které nelze úplně vyléčit. Objevil se ve velkých skvrnách mrtvé, suché kůže na hlavě.
 5. Psoriáza Suché plaky se objevují nejen na hlavě, ale i na těle. Kromě toho dochází ke zčervenání pokožky, která přesahuje pokožku hlavy.
 6. Zbavte se. Je charakterizován ztrátou vlasů, změnou barvy pokožky spolu s peelingem.

Bolená kůže na hlavě pod vlasy

Pokud máte pocit bolesti hlavy ve vlasu, příčinou tohoto příznaku mohou být následující faktory:

 1. Účes Příliš silně utažený ocas nebo prapor, vlasy a jiné vlasy způsobují nepohodlí a způsobují bolest, často se objevují na koruně, protože u žárovek je takový stav abnormální.
 2. Alergická reakce na nový šampon nebo balzám. Doprovázeno více zarudnutí a svědění.
 3. Cévní křeče. To je důsledek poruch oběhu ve vlasových folikulích. Stává se to při silném stresu, teplotních změnách, vaskulární dystonii nebo neurologických onemocněních.
 4. Psoriáza Na hlavě se objevují váhy, které se snadno oddělují spolu s vlasy, což způsobuje bolest osobě, zvláště při stlačení.
 5. Barvení. Pokud často provádíte takové postupy, může dojít ke zčervenání, svědění a dokonce ik bolesti.

Kork na hlavě

Takový jev jako kůra na hlavě je často pozorován u kojenců, což naznačuje následující problémy:

 • pocení v důsledku nošení klobouků;
 • alergické reakce u dětí na výrobky nebo detergenty;

U dospělých může vypadat výkaly jako:

 • seborrická psoriáza nebo dermatitida;
 • kontaktní dermatitida, tj. reakce na produkty péče nebo klobouky;
 • silný stres nebo chronická únava;
 • seboroický ekzém.

Rány

Poruchy, jako jsou vředy na hlavě, mohou mít formu červených skvrn, malých vyrážek, váhy nebo malých tuleňů. Příčinou je jedna z následujících onemocnění:

 • alergie;
 • chronické kožní onemocnění: ekzém, psoriáza;
 • infekce mechanickým poškozením kůže;
 • seborrhea;
 • různé druhy lišejníků;
 • virové infekce, jako je například neštovice nebo lupus;
 • dermatofyt

Červené skvrny

Banální příčina červených skvrn na pokožce hlavy je alergie na potraviny nebo detergenty. Na druhém místě je dlouhý pobyt na jasném slunci. Červená skvrna může být jen mateřskou značkou, pak se nemusíte starat o to. V jiných případech tato vada naznačuje onemocnění pokožky hlavy a vlasů: lupénka, seborrhea nebo kožní onemocnění, což je indikováno dalšími příznaky, jako je svědění nebo vypadávání vlasů.

Váhy na hlavě

Vzhled váhy na pokožce hlavy může být výsledkem nesprávně zvoleného detergentu, který zvyšuje proces oddělování mrtvých částeček kůže. Pokud během změny šamponu u dospělého i novorozence zůstane symptom, pak to již naznačuje patologii v těle, jako je psoriáza, seboroická dermatitida, pityriáza versicolor nebo jeden typ mykózy.

Ekzém

Pod tímto pojmem je zánětlivé onemocnění kůže, které je důsledkem nervových rázů nebo alergických reakcí. Příčiny ekzému mohou být vnější: silné léky, jako jsou antibiotika, chemikálie nebo potraviny. Ekzém se často vyskytuje po expozici vnitřním faktorům, jako jsou patologie vnitřních orgánů ve formě gastritidy, onemocnění ledvin nebo jater, poruchy centrálního nervového systému, tj. chronického stresu nebo silných otřesů.

Nemoci vlasů

Patologie se často projevují nejen na pokožce hlavy, ale také ovlivňují strukturu samotných vlasů. Mezi tyto nemoci patří:

 1. Trichokineze nebo zkroucené vlasy, které jsou charakterizovány několika zesílením, které se navzájem překrývají. To vše je doprovázeno zvýšenou křehkostí s výskytem plešatosti.
 2. Moniletrix. Vrozená vada, která se projevuje v prvních měsících života dítěte. Vlasy s touto chorobou mají několik zhušťování a ředění po celé délce, které se liší dokonce i v barvě. Nejčastěji se onemocnění projevuje na zadní straně hlavy, ale může dokonce postihnout obočí a řasy.
 3. Trichoclasia. Tato vada ovlivňuje vlasovou hřídel, která se na špičce naráží na několika místech najednou. Tuto chorobu známe jako štěpení vlasů. Důvodem jsou fyzické nebo chemické účinky.

Diagnostika a léčba

Pokud máte podezření na určité onemocnění pokožky hlavy a vlasů, musíte kontaktovat specialisty v těchto otázkách, tj. tricholog. Po vyslechnutí stížností, shromáždění informací o životním stylu a provedení externího vyšetření lékař předepíše testy. Odborníci v laboratoři zkoumají vlasy, krev a v některých případech dokonce provedou biopsii, aby určily přesnou povahu onemocnění. Poslední etapou je fototrichogram - počítačová diagnostika, která udává procentní poměr stavu pokožky hlavy a vlasů, což může znamenat patologii.

Léčba skalpe doma

V domácnostech lze léčbu pokožky hlavy a vlasů provést pomocí diet, které vylučuje škodlivé produkty. Je nutné zabránit alergickým reakcím. Druhým krokem bude použití léčivých šamponů a omezení barviv. Pro oplachování vlasů můžete používat nejen vodu, ale i odvarky nebo infuze léčivých bylin, jako je heřmánek nebo kopřivka. Abychom se zbavili problémů, pomůžeme léky: antifungální, multivitamínové komplexy, biogenní léky.

Špičky na hlavě, příznaky, diagnóza a léčba

Symptomy

Přítomnost skvrn na hlavě, jejichž výskyt je doprovázen zánětlivými procesy, odlupováním kůže, vypadáváním vlasů, vážným svěděním nebo jinými příznaky, může způsobit celou řadu dermatologických onemocnění nebo houbových onemocnění.

Doporučuje se obrátit se na odborníka, protože pouze dokáže přesně diagnostikovat.

Ve většině případů jsou tyto příznaky důkazem jedné z následujících onemocnění:

Kůži

Jedná se o jednu z nejčastějších a závažných onemocnění houbového typu. Charakteristickým příznakem je patologická ztráta vlasů, což vede k částečné plešatosti nebo vzniku velkých plešatců, které jsou viditelné i pouhým okem.

Onemocnění je charakterizováno vysokým stupněm nákazy a může být přenášeno na jinou osobu tím, že má přímý kontakt s pacientem nebo s jeho osobními věcmi a hygienickými prostředky.

Infekce z kontaktu s nemocnými zvířaty je mnohem méně častá, ale stále existuje riziko. Obtížnost včasné detekce onemocnění spočívá v dlouhé době inkubace, kdy neexistuje žádný projev hlavních symptomů, může tento proces trvat od jednoho týdne do několika měsíců.

Microsporóza

Můžete se nakazit jak z nemocných lidí, tak ze zvířat. Ve většině případů jsou děti do 12 let, které přenášejí onemocnění na členy jejich rodiny, infikovány. Charakteristickým znakem je vysoká míra šíření sporů, takže izolované případy infekce mohou být často prvním příznakem blížící se epidemie. Zánětlivé procesy jsou vzácné, ale postižené oblasti se obvykle mírně zvětšují a zakryjí hnisavou kůrou.

Hlavní projevy jsou velmi podobné příznakům jiných typů houbových infekcí, takže přesná diagnóza může být provedena pouze odborníkem.

Scab

Přenáší se přesně stejným způsobem jako jiné popsané nemoci. Hlavním projevem je vzhled charakteristických žluto-zbarvených krust, jejichž vlasy obvykle rostou v centru. Nedostatek terapie může vést k silnému šíření ohnisek, atrofii kůže a úplné plešatosti.

Psoriáza

Spoty jsou již sekundárním příznakem, který se projevuje v přítomnosti zánětu. Prvním je nadměrné olupování kůže, mírné podráždění a svědění, což vede k poškrábání postižené kůže. S vývojem psoriázy se plak tvoří se šedou kůrou nebo kvetou, proto je tato nemoc často zmatená seboroickou dermatitidou.

Seboroická dermatitida

A další choroby tohoto typu, které jsou způsobeny aktivitou hub, a vyvolávají výskyt zánětlivých procesů. S včasnou detekcí a správnou léčbou v počáteční fázi obvykle všechny příznaky procházejí dostatečně rychle.

Diagnostika

Pro správnou diagnózu, která způsobila skvrny na hlavě, je nutné provést komplexní diagnózu, která zahrnuje:

 1. Vizuální prohlídka postižených oblastí pokožky odborníkem.
 2. Provedení studie zlomených vlasů a jejich prohlížení pod mikroskopem.
 3. Proveďte studii o jednotlivých chloupcích pomocí dřevěné lampy, abyste zjistili spory nebo jiné stopy houbových infekcí.
 4. Odběr vzorků pro analýzu odlupující se pokožky.
 5. S bakteriologickým osivem a řadou vysoce informativních testů, které jsou určeny v případě pozitivní reakce na houbu po provedení primárního výzkumu.

Skutečnost, že příčiny výskytu skvrn na hlavě byly přesně houbovou infekcí, mohou být indikovány následujícími příznaky:

 1. Celkové poškození zdraví pokožky hlavy, které je doprovázeno změnou odstínu, zmizením zdravého lesku, aktivní ztrátou vlasů a dalšími negativními projevy.
 2. Peeling kůže, zvláště pokud je vidět v některých místních oblastech.
 3. Vzhled plešatých plevelů.
 4. Vzhled růžových plátů a dalších viditelných nádorů.
 5. Zvýšená křehkost chloupků, zejména v oblasti folikulů, která způsobuje na povrchu hlavy velké množství černých skvrn.
 6. Výskyt purulentních ložisek se tento symptom obvykle objevuje pouze za přítomnosti povrchní formy kůry.
 7. Výskyt přílišných lupů, zvláště jestliže předtím neexistovala žádná taková predispozice.

Léčba

Léčbu může předepisovat pouze odborník po důkladné analýze stavu pacienta a situace jako celku.

Obvykle se skládá z následujících položek:

 1. Využití prostředků na externí léčbu postižených oblastí, které jsou primárně zaměřeny na odstranění zánětu a viditelných příznaků. Antifungální léky jsou obvykle předepisovány odborníkem a jejich použití vyžaduje zvláštní péči, protože všechny takové výrobky, bez ohledu na jejich formu, jsou vysoce toxické.
 2. Léčba postižených oblastí ultrafialovými paprsky.
 3. Kryoterapie je nejinovativnější a nejmodernější metoda v procesu léčby, podstatou je vliv na postižené oblasti pomocí nízkých teplot.
 4. Léčba léků. Antibiotika jsou obvykle předepsána pouze v situacích, kdy je onemocnění již běží nebo je v nejaktívnější fázi. U psoriázy a některých dalších diagnóz lze předepisovat hormonální farmakologické léky.
 5. Metody tradiční medicíny obvykle sestávají z použití různých tinktur, odvarů nebo mastí. Účinnost těchto léků je poměrně nízká, neboť jsou zaměřena pouze na odstranění hlavních hmatatelných a viditelných symptomů a nikoliv na léčbu stávající nemoci.

Preventivní opatření

Příčiny skvrn na hlavě mohou být velmi mnoho a všechny jsou různé, ale dodržování určitých preventivních opatření minimalizuje riziko těchto příznaků.

Součástí těchto akcí jsou:

 1. Snížení doby strávené při přímém slunečním záření a minimalizace produkce ultrafialového záření z jiných zdrojů.
 2. Používání pouze vysoce kvalitních čisticích prostředků a kosmetických přípravků určených pro aplikaci na hlavu, které nemají agresivní účinek, ani neuplynulo.
 3. Pravidelné vodní postupy a další opatření k udržení hygieny hlavy.
 4. Noste klobouky během horkého nebo chladného období, abyste zajistili ochranu před teplotními extrémy.
 5. Používejte pouze osobní hřebeny, klobouky, ručníky, špendlíky, kartáčky na vlasy, elastické prostředky na vlasy a další podobné přístroje.
 6. Kompletní odmítnutí nebo minimalizace kontaktu s lidmi, pokud existuje podezření, že mají houbové nebo jiné nemoci s podobnými příznaky.

Žluté skvrny na hlavě dospělé osoby

Žlutá skvrna na hlavě je poměrně častými příznaky onemocnění, jako je seboroická dermatitida. Je to chronické a symptomy se projevují hlavně tam, kde je spousta mazových žláz, to znamená na hlavě.

Žluté skvrny na hlavě, co to je?

Taková nemoc, jako je seboroická dermatitida, nejčastěji postihuje muže, ale to neznamená, že se nemůže dotýkat žen. Nemoc se začíná postupně rozvíjet a v zimním období se příznaky mohou zvyšovat.

Žluté skvrny na hlavě dospělé osoby se mohou odloupat, velikost nepřesahuje dvacet milimetrů. Vlhkost může být cítit, objeví se malé trhliny nebo krusty. Pro správnou diagnózu je často dostatečná vizuální kontrola pacienta.

Nemoc je poměrně častá, věří se, že každý pátý člověk na naší planetě je nemocný. Při porážce pokožky hlavy může dojít k alopecii. V létě je zpravidla úleva a mnoho pacientů je vystaveno slunečnímu záření.

V závažných případech se může vyvinout erytroderma. Když jsou na vaší hlavě zjištěny první příznaky onemocnění, je nutné navštívit lékařskou instituci, zejména trichologa nebo dermatologa.

Léčba

Pokud se na hlavě objeví žluté skvrny, měli byste je bezpodmínečně prozkoumat. Protože onemocnění má chronickou povahu, její léčba trvá velmi dlouho. Jak bylo zmíněno výše, slunce pomáhá mnoha lidem léčit.

Dobrá pomoc šampony, které zahrnují sulfid selenu. Ketokonazol může být použit pouze v první fázi vývoje onemocnění a později může být použit jako preventivní opatření, aby se zabránilo opakování onemocnění.

Ráno se probouzíte, můžete vyloučit vzniklé kůry na místech. K tomu je třeba zředit šampon vodou a navlhčit do něj bavlněný tampon. Po odstranění váhy je nutné ošetřit pokožku speciálními prostředky předepsanými lékařem.

Na regálech lékáren dnes existuje velké množství různých léků, s nimiž se můžete zbavit žlutých skvrn na hlavě a vyléčit tak nepříjemné onemocnění, jako je seboroická dermatitida. Před aplikací je však nutno konzultovat s lékařem. Léčba je obecně úspěšná, ale je přirozená, pokud je správná a začíná včas.

Žluté skvrny na kůži

Žluté skvrny na kůži - znamení určitého patologického procesu v těle. Může to být projev dermatologické nemoci, stejně jako onemocnění jiných orgánů, včetně hepatitidy. Pokud se vyskytne takový příznak, měli byste se poradit s lékařem a neupravovat lék. K odstranění tohoto příznaku lékař předepíše nezbytné vyšetření a zvolí nejúčinnější léčbu.

Etiologie

Vzhled žlutých skvrn na těle může být způsoben následujícími etiologickými faktory:

 • patologické změny v játrech;
 • hormonální poruchy, zejména Addisonova choroba;
 • použití kosmetických prostředků, které neodpovídají typu pokožky;
 • alergické reakce;
 • onkologické nemoci;
 • porucha metabolismu lipidů;
 • diabetes mellitus;
 • některé systémové nemoci;
 • dermatologické choroby.

Samostatně je třeba zdůraznit příčiny projevu tohoto příznaku na kůži novorozence:

 • mekonium v ​​plodové vodě před narozením dítěte;
 • systémové patologie;
 • infekčních nemocí.

Pokud se vyskytne takový příznak, bez ohledu na další příznaky, měli byste se poradit s lékařem a ne-léčit. Použití drog nebo tradiční medicíny podle svého uvážení může vést nejen k rozvoji komplikací, ale ik rozostřeným klinickým obrazům, což komplikuje diagnózu.

Symptomatologie

V tomto případě neexistuje obecný klinický obraz, protože je příznakem nespecifického charakteru. Výskyt příznaků a lokalizace žlutých skvrn na kůži bude záviset na provokujícím onemocnění.

Pokud příčinou tohoto příznaku je dermatologické onemocnění, pak může pacient zaznamenat následující poruchy:

 • tvorba žlutých skvrn na pokožce hlavy, končetinách nebo na těle;
 • vyrážky s vícenásobnou nebo solitární povahou;
 • žluté skvrny mohou zhnědnout;
 • vyrážka šupinatá, svědivá;
 • po čase mohou skvrny s tekutinou vytvářet bubliny s tekutinou, plaky, vředy nebo erozí (v závislosti na typu onemocnění);
 • možná celkové zhoršení zdraví.

Při narušení metabolismu lipidů mohou být žluté skvrny na kůži doprovázeny následujícími změnami:

 • vyrážky jsou většinou lokalizovány na zádech, hrudníku a břicha;
 • Postupně se místa zvětšují a seskupují dohromady.

Současně není pozorována úleva, svědění a loupání.

Významná hrozba pro zdraví onemocnění nepředstavuje, ale vyžaduje se konzultace s lékařem.

Pokud se etiologie žlutých skvrn na kůži obličeje stane systémovým onemocněním, pak je možný následující klinický obraz:

 • zduřené lymfatické uzliny;
 • svalová bolest a slabost;
 • pocit letargie, ospalost;
 • syndrom chronické únavy;
 • vypadávání vlasů;
 • opuch dolních končetin;
 • vyrážky jiné povahy;
 • přecitlivělost na ultrafialové záření;
 • zhoršení trávicího traktu;
 • exacerbace chronických onemocnění;
 • obecné zhoršení dobrých životních podmínek.

Výskyt žlutých skvrn může naznačovat vývoj diabetu, který je charakterizován následujícím klinickým obrazem:

 • ztráta hmotnosti, bez zjevného důvodu;
 • velká žízeň;
 • časté močení;
 • žluté skvrny nakonec zhnědnou a mohou se odloupat;
 • závratě;
 • tíha v nohách, otok;
 • únavu;
 • zhoršení ochranných vlastností organismu;
 • exacerbace chronických onemocnění;
 • bolest srdce;
 • vysoký krevní tlak.

Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, spíše než samotnou léčbu.

Pokud příčinou žlutých skvrn na pokožce rukou nebo obličeje byla Addisonova nemoc, mohou se objevit následující příznaky:

 • závratě;
 • zvýšená náchylnost k nachlazení;
 • slabost, únava;
 • ztráta chuti k jídlu, na pozadí kterého dochází ke ztrátě hmotnosti;
 • snížený tlak;
 • porušení funkce trávicího traktu, které se může projevit ve formě nevolnosti, zvracení, změn konzistence stolice a bolesti břicha.

Za přítomnosti výše uvedených příznaků byste se měli poradit s lékařem, a nikoli sama léčit.

Diagnostika

Výběr metod diagnostiky hlavního onemocnění za přítomnosti takového příznaku bude záviset na současném klinickém obrazu a anamnéze, které shromáždila lékař během počátečního objektivního vyšetření.

Pro diagnózu lze přiřadit následující laboratorní a inštrumentální metody:

 • obecné vyšetření krve a moči;
 • komplexní biochemický krevní test;
 • krevní test na cukr;
 • testy nádorových markerů;
 • imunogram;
 • Ultrazvuk vnitřních orgánů;
 • gastroenterologické studie;
 • CT scan;
 • MRI

Na základě výsledků vyšetření může lékař určit etiologii příznaku a předepsat správný průběh léčby.

Léčba

Neexistuje žádný obecný léčebný program, terapeutické zákroky budou záviset na zjištěné nemoci. Ve většině případů se provádí konzervativní terapie. Pokud je příčinou symptomu gastroenterologické onemocnění, zejména patologická játra, musí být v léčbě zahrnuto konkrétní stravovací stůl.

Neexistují žádné cílené metody prevence, protože to není samostatná nemoc, ale symptom nespecifické povahy. Samoléčení není důrazně doporučeno, je třeba poradit se s lékařem.

Proč se objevují žluté skvrny?

Odbarvení kůže je spojeno se systémovými onemocněními, poruchami vnitřních orgánů. Kožní onemocnění, jako jsou lišejníky, kopřivka mohou být příčinou žlutých skvrn na těle.

Vzhledem k tomu, že příznaky mohou být podobné, jak v případě neškodných poruch, tak i v nebezpečných stavech, například při krvácení - v tomto případě jiné než změna barvy oblastí na těle, nemusí existovat žádné další příznaky.

Proto, pro ošetření skvrn na kůži, musíte navštívit dermatologa, který na základě výsledků testů odhalí přesnou příčinu. Níže uvádíme nejčastější nemoci, které způsobují žluté skvrny.

Krvácení nebo krvácení

Při krvácení dochází k deformaci a dalším prasknutí cév, které přispívají k průniku krve do sousedních tkání. Při povrchovém krvácení může být vidět hematom, který zmizí a nažloutlý.

Obvykle modřiny zmizí samy o sobě, bez další léčby během několika týdnů. V některých případech mohou velké hematomy vyděsit.

Zpět na obsah

Kožní onemocnění

Příčiny žlutých skvrn na pokožce mohou být skryty v onemocněních povrchových vrstev epidermis, jako je lišejníkový lichen, kopřivka. Současně se na těle objevují skvrny zlatého odstínu, proto při změně barvy oblastí na těle stojí za to kontaktovat odborníka.

Nemoci vnitřních orgánů a systémů

Systémové nemoci, které postihují celé lidské tělo jako celek, jako je diabetes mellitus, systémový lupus erythematodes a další, mohou způsobit vyrážku.

V tomto případě není nutné odhadnout, co způsobuje vzhled žlutých skvrn, a okamžitě kontaktujte lékaře.

Zlomeniny, mechanické poškození měkkých tkání

Po mechanickém poškození kůže v místě poranění se barva může změnit, začíná tmavým odstínem, a pak se časem lehčí. Pokud se objeví modřina způsobená malým zraněním, nejspíše to není nebezpečné a projde samo.

Dětské skvrny

V některých případech se mohou vyskytnout žluté skvrny u novorozenců v důsledku proniknutí mekonia do plodové vody. Takováto erupce nejsou nebezpečné, ale je lepší se poradit s lékařem.

Takže na těle a žluté skvrny na obličeji jsou příčinou jak neškodných onemocnění, tak závažnějších stavů. Například u rakovinových nádorů může být v důsledku zvýšeného buněčného dělení patrné známky různých odstínů. Neměli byste se vypořádat se sebemé léčbou a kontaktujte odborníka, který předepíše nezbytné vyšetření a přesně diagnostikuje.

žluté skvrny na kůži

Lidé často mají nerovnoměrnou barvu pleti, zvláště často ve vyšším věku. Přestože takové problémy s pigmentací nepředstavují zdravotní riziko, jsou kosmetickým problémem, pokud se nacházejí na místech, jako jsou ruce a obličej. Problémy s pigmentací mohou být rozděleny do dvou částí: ty, které způsobují ztmavnutí pokožky a ty, které zesvětlují pokožku.

Hlavními důvody pro vznik žlutých skvrn na pokožce jsou: pihy, zánětlivá hyperpigmentace, spálenina sluncem, slunce lentigo, vitiligo, stejně jako jiné běžné příčiny.

Buňky nazvané melanocyty jsou zodpovědné za pigmentaci kůže. K začátku dochází k odbarvení kůže, pokud je příliš málo, nebo naopak příliš mnoho. Ve většině případů jsou ultrafialové paprsky hlavním faktorem, který způsobuje problémy, ačkoliv fyzický traum jako hlavní zdroj není také vyloučen. Vystavení ultrafialovému světlu začíná aktivovat melanocyty, které začínají produkovat melanin a v důsledku toho se začínají objevovat žluté skvrny na těch částech kůže, které jsou vystaveny záření. Expozice slunce také hraje spíše důležitou roli při aktivaci slunečních skvrn a pih. Léčba a úspěšná prevence pigmentace se tak sníží na snížení expozice slunečnímu záření.

Poškození nebo zranění pokožky může také způsobit ztmavnutí a aktivaci melanocytů. V takovém případě zranění nemusí být těžké, jen normální podráždění nebo vyrážka. Tento problém je poměrně častý u obézních lidí, jejichž kožní záhyby se začínají třepat proti sobě. Je třeba se vyhnout jizvám z krtků, akné, akné, seboroické keratóze, protože to vede k zjizvení, v důsledku čehož se objevuje hyperpigmentace.

Předpokládá se, že lidské hormony hrají roli v kožních onemocněních, jako je například melasma. Použití perorálních kontraceptiv může způsobit tmavé skvrny a těhotenství může způsobit melanózu. Melasma začne oslabovat po narození dítěte, po níž se hormony začnou vrátit do normálu.

Frekvence nebo sluneční skvrny pro mnohé jsou zdrojem frustrace. Tato možnost je také považována za problém pigmentace. Proto je velmi důležité chránit pokožku před sluncem, pokud je produkce pigmentu příliš aktivní. Vitiligo je běžný stav, který vede ke ztrátě pigmentu, zatímco kůže je bílá. Pro léčbu takových onemocnění musíte vyhledat pomoc od dermatologa.

Pigmentace kůže je někdy spojena s určitými typy rakoviny, lupusu, diabetu nebo systémových onemocnění (například Addisonova nemoc). V těchto případech byste měli také konzultovat lékaře a začít léčit samotnou chorobu. Po vymizení nemoci bude problém pigmentace řešen sám o sobě. Je velmi důležité zahájit léčbu v rané fázi, jinak to může mít vážné důsledky pro celé lidské tělo.

Pigmentová kopřivka (mastocytóza)

U některých forem této choroby se mohou objevit světle žluté nebo žlutavě hnědé skvrny, které jsou izolovány nebo uspořádány ve skupinách a tvoří ploché uzliny až do průměru jednoho a půl centimetru.

Uzlíky husté konzistence, s hladkým povrchem, podobný pomerančové slupce. Objevuje se u mužů, u žen se mohou nemocné děti. Derma může zhrubnout, výrazně prohloubit kožní záhyby. Stránky porážky se nacházejí v záhybech, na horních a dolních končetinách, na obličeji, na kmeni. Proces trvá mnoho let, exacerbace se vyskytují v důsledku tření kolem oděvu nebo po tepelných procedurách.

Vícebarevná (šupinatá) versicolor

Žluté skvrny na pokožce mohou být způsobeny pittingem. Toto onemocnění je infekční povahy způsobené houbou, která postihuje stratum corneum. Patogen se vyskytuje u 3 druhů, houby se liší ve tvaru, ale mohou být přeměněny z jednoho na druhého.

Nemoc se často projevuje po dlouhém pobytu na slunci, proto obyvatelé teplých zemí jsou častěji nemocní. Většina onemocnění postihuje mladé muže a mládež.

Způsoby infekce nejsou zcela jasné. Někteří odborníci tvrdí, že onemocnění není nakažlivá. Jiní věří, že přenos houby je možný od infikovaného člověka k jinému: v téže rodině jsou známy případy nemoci. Doba inkubace může trvat až 2 měsíce. Na postižených oblastech se objevují skvrny, nejprve jsou světlé a pak získávají různé odstíny: od žluté až tmavě hnědé.

Pigmentový nevus

Žluté skvrny na těle mohou být benigní a dochází poměrně často. Buněčný nevus je vrozený stav, kdy se melaninový pigment hromadí v kožních buňkách. Barva pigmentového nevusu se mění od světle žluté až hnědé a má charakteristické rozdíly:

 • plochá skvrna, spojující se s povrchem;
 • vyčnívá nad povrch dermis;
 • formace ve formě hemisféry, podobné bradavicím.

Existují obří nevi, mohou být umístěny na všech částech lidského těla, na obličeji, dokonce i na hlavě pod vlasy. Takové formace mohou být transformovány do maligních nádorů. Léčba je indikována v případech, kdy existuje riziko vzniku malignity v procesu, genetická predispozice (v rodině došlo k melanomu) nebo rychle se rozvíjející nevus, nachází se na místě, kde je zraněn.

Xanthomatóza

Kvůli této chorobě jsou na těle také žluté skvrny nazvané xantomy. Nejsou nádory, ale odrážejí vnitřní patologický proces v těle. Žluté skvrny se obvykle objevují v menopauzálním věku, jejich umístění je soustředěno na obličej, oční víčka, vnitřní rohy očí. Lokalizace na podrážkách, dlaních a dalších oblastech je pravděpodobně výjimkou.

Důvody jejich výskytu nebyly plně studovány, ale hlavní roli patří poruchy metabolismu lipidů. Zvyšte riziko vzniku xant:

 • onemocnění jater;
 • diabetes mellitus;
 • leukemie;
 • nadváha;
 • nedostatek hormonů štítné žlázy.

Vysoký cholesterol, jiné lipidy s vysokou a nízkou hustotou, mastné kyseliny, které cirkulují v krvi, jsou zapojeny do mechanismu vzniku a vývoje onemocnění. Xantomy jsou následující typy:

 1. Difuzní;
 2. Byt;
 3. Intertriginous;
 4. Palmar;
 5. Eruptive;
 6. Tuberous.

Formace připomínají nažloutlé pruhy, mohou být kulaté nebo oválné, často vyčnívající mírně nad povrchem kůže. Žlutozelené uzliny a skvrny se někdy vyskytují jednotlivě, dochází také k několika vyrážkám. S dědičným faktorem jsou žluté skvrny umístěny po celém těle, jejich konzistence je měkká, jsou náhodně tvarovány a hýždě a boky jsou často postiženy. Odstranění se provádí k odstranění kosmetické defekty. Metody odstraňování: kryokonstrukce, laserové odstranění, vystavení rádiovým vlnám, elektrokoagulace, excize skalpelu.

Jiné příčiny žlutých skvrn

Žluté skvrny různých odstínů se mohou objevit, když jsou poškozeny cévy a kapiláry. Takové stopy zmizí asi za dva týdny. U mechanických zranění je tvar tvarů protáhlý nebo zaoblený. Časem se stávají bledými a úplně zmizí.

Přítomnost nažloutlých skvrn může naznačovat podezření na systémová onemocnění: diabetes, lupus erythematodes, Addisonova choroba, u kterých nadledvinky produkují nedostatečné množství kortizolu. Na onkologii může také vzniknout nažloutlá vyrážka, která signalizuje patologii vnitřních orgánů: v játrech, žlučníku, ledvinách. Některé sexuálně přenosné nemoci mohou také vyvolat jejich výskyt, zejména v oblasti svalů.

Existuje mnoho onemocnění, které mohou na lidské pokožce způsobit žluté skvrny. Proto se doporučuje pečlivě ošetřovat novotvary na vašem těle, a pokud jsou zjištěny pochybné pigmentace a krtky, okamžitě je vyšetří dermatolog.

Žluté skvrny na kůži se mohou objevit z různých důvodů. Neměli byste okamžitě paniku - nejprve musíte zjistit důvod jejich vzhledu. Právě teď to uděláme.

Žluté skvrny na těle mohou indikovat přítomnost různých onemocnění dermatologického charakteru. Například se může projevit jako vícebarevná versicolor nebo kopřivka, stejně jako žluté skvrny na těle mohou hovořit o krvácení (krvácení). Všimněte si, že situace může být nebezpečná, protože kromě skvrn nebudete mít žádné příznaky. Tento pocit je docela klamný, takže pokud se vytvářejí žluté oblasti, vždy se obraťte na dermatologa.

Několik slov o hemoragických skvrnách na kůži. Objevují se, když krev z cév vstupuje do nejbližší tkáně. Během této doby se může objevit nekróza nebo zvýšená vaskulární propustnost. Zpravidla po 1 až 2 týdnech spoty zmizí, ale to ještě neznamená zmizení této nemoci.

Také žluté skvrny se mohou objevit v důsledku toxických nebo mechanických účinků nebo modřin. Nicméně jejich velikost může být od 2 cm a více. Ve tvaru mohou být různé - protáhlé nebo kulaté.

Pokud se takovéto žluté skvrny objeví na kůži novorozence, může to znamenat, že mekonium (původní kanál) vstoupilo do vody během narození dítěte. Po poměrně dlouhém čase získá kůže růžový odstín a pak - obvyklá barva pleti. Nicméně v každém případě musíte konzultovat lékaře, abyste potvrdili onemocnění.

Jak vidíte, skvrny této barvy nejsou vždy známkou vážné nemoci, ale v žádném případě je nepřehlédněte.

Další problémy: odlupování kůže na těle, hrubé skvrny na kůži, malé červené skvrny na těle

Komentáře powered by HyperComments

Místa na kůži růžová

Mohou být 2 typy:

 • ty, které nepříjemně svědí, nebo svědění, nebo dokonce mírně hoří,
 • ti, kteří se vůbec nehlásí (neublíží, nemají svědění atd.).

V prvním případě to může být způsobeno "zachyceným" onemocněním pohlavní povahy. Ale také důvody mohou sloužit:

 1. alergická reakce na antibiotika,
 2. barva lichen (také nazývaný růžový lišejník, který se uzdravuje v časných fázích spíše rychle),
 3. způsobené mechanickým třením určité oblasti kůže (musí brzy projít). Mimochodem, nějak jsem měl na rameni těžký vak a pak jsem tam nechal růžovou stopu. Prošel týden.
 4. není zdravý stav jater, je jedním z důvodů
 5. atopická dermatitida.

Ve druhém případě se škvrny na kůži růžové a malé velikosti objeví kvůli počáteční neštovic. Obecně řečeno, pokud se vám tento problém ještě nepodložíte "později", ale okamžitě přijměte opatření (přinejmenším jděte k dermatologovi), pak je vše vyřešeno dostatečně rychle. Myslím, že problém lze vyřešit za 2-3 týdny. Někdo rychleji.

Světelné skvrny na pokožce

Pokud se setkáte s podobnou nepříjemnou situací, pak nejspíš houba žije v kůži. Abyste se o to ujistili, můžete se otestovat: světelné plochy se necítí, ani nebudou bolet ani způsobovat nepříjemné pocity.

Pokud tomu tak je, pak je pravděpodobně houba. No, a také, další důvod, proč jsou na kůži světlé skvrny, může být taková nemoc jako vitiligo. U této nemoci může postižená oblast dosáhnout velké velikosti (například po celé délce předloktí).

Pokud máte malé skvrny, pak s největší pravděpodobností máte, jak jsem již uvedl, houbu. Může být vyléčen, například boritý roztok. Ale já nedoporučuji samoléčení, ale spíše navštívit dermatologa. Možná, že něco bude požadovat účinněji. No, kromě lehkých, jsou také žluté...

Co je žlutá pigmentace na kůži?

Zbarvení kůže dodává pigmentu melanin. Jeho množství v horních vrstvách ovlivňuje tvorbu lidského fototypu, barvy vlasů, očí. Ovšem dáváním pokožky určitý odstín není hlavní funkcí melaninu. Hlavním úkolem látky je ochrana hlubokých tkání před ultrafialovým zářením. Hnědý pigment se nazývá eumelanin, resp. Žlutý - feomelalin.

Pokud se zástupce kavkazského fototypu ozve slunce, jeho kůže se stává měkkým, čokoládovým odstínem. Současně je onemocnění vitiligo schopné pokrýt žluté a bělavé skvrny každého, dokonce i bledě od přírody.

Když se na kůži objevují žluté skvrny, je tento jev nazýván volitelnou změnou tkáňové struktury. Mezi tyto projevy patří výskyt trhlin, narušení rovnoměrné barvy povrchových tkání.

Žluté skvrny na kůži: typy

V závislosti na etymologii je na kůži několik typů žlutých skvrn:

 1. Ploché - jsou malé neoplasmy, které mají zaoblený tvar. Vyskytují se na podrážkách a dlaních. Často se tvoří u starších lidí kvůli nadměrné akumulaci cholesterolu v těle, rozvoji aterosklerózy.
 2. Difuzní - žluté skvrny na kůži ve formě masivní akumulace papulí. Ve většině případů se stávají vedlejšími účinky při onemocněních, jako je myelom a leukémie.
 3. Intertriginous - představují dědičné onemocnění. Často se projevuje na kůži lidí, jejichž rodiče trpěli nadměrným cholesterolem v těle.
 4. Palmar - stejně jako v předchozím případě, jsou takové žluté skvrny na pokožce geneticky determinovány. Je charakterizován lidmi, v jejichž těle jsou poruchy metabolismu lipoproteinů.
 5. Erupce - se vyskytují v důsledku nezdravého metabolismu lipidů. Nejčastěji se soustřeďuje v oblasti kolem očí, na víčkách, v blízkosti nosních dírků.

Příčiny

Pokud se na pokožce objeví žlutá skvrna, může to způsobit:

 • malé hypodermické krvácení;
 • dermatologické choroby;
 • údery, jiné mechanické účinky na tkaniny;
 • poruchy metabolismu lipidů v těle;
 • systémových onemocnění.

Co může způsobit bledě žluté skvrny? Kůže má tendenci získat podobný odstín při vývoji vícebarevných lichenů, pigmentované kopřivky. Tyto nemoci nejsou zpočátku doprovázeny zcela jinými příznaky. Člověk se po dlouhou dobu cítí zcela zdravý, dokud nemoc nezačne. Pokud se na pokožce objeví žluté skvrny, měli byste okamžitě požádat o radu zkušeného dermatologa.

Co se týče krvácení, které může způsobit žluté hnědé skvrny na kůži, je příčinou jejich výskytu často poškození nejmenších nádob. Zpočátku mohou mít skvrny červený odstín, který se nakonec změní na modrý a později na žlutý. Často stopy, které vznikly v důsledku mechanických účinků na tkáň, přirozeně zmizí po průchodu týdne v důsledku resorpce ložisek stojaté krve.

Systémová onemocnění jako lupus, Addisonova choroba, diabetes, onkologie mohou také vést ke vzniku žlutých skvrn na kůži.

Žluté skvrny často signalizují poruchu vnitřních orgánů: ledviny, játra, žlučník. Existují projevy tohoto plánu a pohlavních chorob. Stálý stres, nedostatek spánku mohou také způsobit. Mezi jiným společnou příčinou vzniku žlutých skvrn je špatný přístup k péči o pleť.

Léčba

Lékařské bělící prostředky mohou sloužit jako účinná pomoc v boji proti žlutým pigmentovým skvrnám na kůži. Dobrý účinek dávají léky, které zahrnují laktát zinku a hydrochinon. Měli by se však používat opatrně, protože tyto látky nejenže inhibují produkci melaninu v tělních tkáních, ale mají i celý seznam vedlejších účinků.

Pokud je to nutné, odstraňte žluté skvrny na pokožce, odborníci často předepisují krémy a roztoky, které obsahují složku nazvanou retin-A. Ten je účinným stimulátorem regenerace buněk. Kromě toho látka snižuje škodu způsobenou ultrafialovým paprskem zdravým tkáním.

Pokud léčba neposkytuje očekávané výsledky, měli byste používat kosmetické metody. Pro začátek se můžete pokusit odstranit žluté skvrny tím, že využijete hluboké chemické peelingy. Laserová korekce, která bezbolestně odstraňuje pigmentové projevy z pokožky a rovnoměrně zesvětluje postižené oblasti, umožňuje dokončení toho, co bylo zahájeno.

Prevence

Jak víte, je možné lépe zabránit jakékoli nemoci, než se vypořádat s jejími důsledky. Není to vždy při identifikaci příčin vzniku žlutých skvrn, které lze odstranit pomocí moderních metod lékařství.

Pro prevenci je velmi důležité chránit pokožku před dlouhodobým vystavením škodlivému slunečnímu záření. Jednoduché uzavření jemné kůže nestačí. V létě se doporučuje používat účinné produkty s vysokou úrovní ochrany proti ultrafialovému záření. Navíc musí být aplikovány rovnoměrně po celé ploše nechráněné pokožky.

V případě žlutých skvrn je vhodné omezit se na použití tučných potravin, pokrmů na bázi složek živočišného původu. Doporučuje se vzdát alkoholu a kouření tabáku.

Na závěr

Vzhled žlutých skvrn na kůži by neměl být považován za známku vážného onemocnění. Nicméně se nedoporučuje ignorovat tento problém, i když nedojde k žádné změně v dobrém stavu. Nakonec, žluté skvrny vypadají z estetického hlediska příliš atraktivní, zvláště pokud jsou na obličeji, na jiných otevřených kožních plochách.

Při použití určitého způsobu léčby je nutné zvážit jeho vlastnosti a kontraindikace. Nevybírejte konečné rozhodnutí bez konzultace se specialistou, stejně jako vážení všech výhod a nevýhod.

Pro Více Informací O Suché Vlasy